TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

BAŞBAKAN YILDIRIM'IN PMD'Yİ ZİYARETİ...


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla Parlamento Muhabirleri Derneği'nin (PMD) ziyaret ederek, gazetecileri tebrik etti.

10 Ocak 2017 Salı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla Parlamento Muhabirleri Derneği'nin (PMD) ziyaret ederek, gazetecileri tebrik etti.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Meclis'te görev yapan gazetecilerin yaşadıklarını anlattıkları görüşmede, Başbakan Yıldırım, Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmekte olan AK Parti'nin anayasa değişikliği teklifi ile ilgili soruları cevaplayarak, değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Yıldırım, "Anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesinde 338 kabul oyu çıkmasını nasıl değerlendiriyorsunuz, bir endişeniz var mı?" şeklindeki soruya, "Hiçbir endişem yok. Yarasız yere kurt düşürmeyin işler yolunda gidiyor, gayet güzel. Bizim ihtiyacımız olan 330, üzerine ne gelirse eyvallah" karşılığını verdi.

"Sonraki maddeler için bir endişeniz var mı?" sorusuna ise Yıldırım, "Hiçbir endişem yok." yanıtını verdi.

Başbakan Yıldırım, bir gazetecinin, cep telefonunundan, babasının fotoğrafını göstermesi üzerine duygulandı. Babasının 2000 yılında 73 yaşında vefat ettiğini belirten Yıldırım, annesinin ise daha önce hayatını kaybettiğini ifade etti.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin, 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminin gazeteciler ve foto muhabirleri gözünden anlatıldığı dergisi de Başbakan Binali Yıldırım'a sunuldu.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.