TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, referandum sonuçlarını değerlendirdi.

19 Nisan 2017 Çarşamba

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, referandum sonuçlarını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sonucu futbol skoruna benzettiğini ifade eden Sarıbal, o zaman tribünlerin de sesinin dinlenmesi gerektiğini söyledi. Sarıbal, "Tribünlerin sesini kesip, sadece skora bakıyorsanız skor her şeyi göstermez. Ankara, İstanbul, İzmir, Trabzon'da tribünün sesini dinleyeceksin. Hakemle, hakemin kurnazlığıyla skor yapabilirsin ama tribün gerçeğini değiştirmez." dedi.

Sarıbal, YSK'nın suç işlemeye devam ettiğini ileri sürerek, "Toplumun bütününü ilgilendiren anayasanın, bu kadar oyla ne vicdan ne ahlak ne de siyasal anlamda karşılığı var." dedi.

CHP'li Sarıbal, Balıkesir'in Dursunbey ilçesi Karyağmaz köyünün, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinin Yalıntaş beldesinin 2 kilometre yakınına taşınmak istendiğini söyledi.

Karyağmaz köyünde şu anda 310 nüfus, yaklaşık 100 konut bulunduğunu ifade eden Sarıbal, köyün taşınmak istendiği yerin, "Toprak bozuk. Verimli olmaz, makilik" denilerek 2B alanından çıkarıldığını belirtti. Sarıbal, Orman ve Su İşleri Bakanlığının 2004'te buraya yüz bin çam fıstığı ağacı diktiğini, şimdi bu ağaçların 8-10 metre yüksekliğe eriştiğini anlattı. Orhan Sarıbal, 2015'te ise yol açmak için meşe ve çamların kesildiğini öne sürdü.

Bu alana 404 villa tipi konut yapılacağını öne süren Sarıbal, "Bunun içinde Kemalpaşa Belediye Başkanı, Orman Bakanlığının bölge yetkilileri, siyasiler var. Yağma, talan ve rant. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu göreve çağırıyoruz. Rant sağlamak için kendi elinizle diktiğiniz ormanı yok ediyorsunuz. 404 villa yapıyorsunuz. Kim yapıyor? TOKİ. " diye konuştu.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.