TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN, SARAYBOSNA BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH SKAKA'YI KABUL ETTİ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka'yı makamında kabul etti.

17 Mayıs 2017 Çarşamba

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka'yı makamında kabul etti.

Kahraman, Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka'yı ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek Bosna Hersek'in Türkiye için önemine değindi ve olumlu ilişkilerinin daima devam edeceğinin altını çizdi.

Kahraman, iki ülke arasında tarihi ve kültürel bağların olduğunu belirterek bu ülkede yaşayan insanların Türkiye'nin kardeşleri olduğunu ve yıllarca beraber yaşadıklarını ifade etti.

Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka ise yoğun bir gündem içerisinde kendilerini kabul ettiği için Kahraman'a teşekkür etti.

Türkiye'nin Bosna Hersek'e yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür eden Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka uluslararası platformlarda iki ülke arasında çok iyi işbirliği olduğuna dikkat çekti.

Türkiye'nin Saraybosna'da bulunan Türk Büyükelçiliği, Anadolu Ajansı, TİKA ve Yunus Emre Kültür Enstitüsü ile de çok iyi işbirliği içinde çalıştıklarını ifade eden Shaka, bu iyi ilişkilerin daha da artarak devam etmesini dilediklerini söyledi.

Gelecekte her alanda Türkiye'ye ortak olmak istediklerini de ifade eden Shaka Türkiye ile ilişkilerini her zaman güçlü tutmak istediklerini ifade etti.

Kabul daha sonra basına kapalı olarak devam etti.


Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.