TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

HDP VAN MİLLETVEKİLİ BOTAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin her gün yeni bir kriz ve "darbeyle" güne başladığını savundu.

19 Haziran 2017 Pazartesi

HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına yönelik tepki yürüyüşüne ilişkin, "Geçte olsa artık hak, adalet, demokrasi, eşitlik için 'adalet yürüyüşü' adı altında bir yürüyüş var. Bunu desteklediğimizi ifade etmek istiyorum." dedi.

Botan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin her gün yeni bir kriz ve "darbeyle" güne başladığını savundu.

"En son Meclise tekrar bir bomba düştü." diyen Botan, 20 Mayıs'ta başlayan dokunulmazlık serüvenin aslında doğrudan doğruya "Meclisin iradesine bir darbe olduğunu" o zaman da ifade ettiklerini hatırlattı.

Berberoğlu'nun tutuklanmasını şiddetle kınadığını ve bunu kabul etmediklerini dile getiren Botan, "Geçte olsa artık hak, adalet, demokrasi, eşitlik için 'adalet yürüyüşü' adı altında bir yürüyüş var. Bunu desteklediğimizi ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

Botan, belediyelere atılan kayyumların denetlenmesi konusunda soru önergelerine yanıt alamadıklarını ve kayyumların keyfi bir şekilde, halkın oyuyla seçilmişçesine davrandığını öne sürdü. Botan, "Pervasızlık o kadar başını aldı gitti ki Kürt halkının değerlerine ve sinir uçlarına dokunur hale geldi." ifadelerini kullandı.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.