TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

HDP BATMAN MİLLETVEKİLİ ASLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Batman İluh Deresi'nin bir an önce ekolojik bir proje ile şehre kazandırılması gerektiğini söyledi.

14 Temmuz 2017 Cuma

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Batman İluh Deresi'nin bir an önce ekolojik bir proje ile şehre kazandırılması gerektiğini söyledi.

Aslan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, kendilerine gelen sorunları basın toplantıları yoluyla yetkililere duyurduklarını söyledi.

Batman'ın İluh Deresi'nin şehrin içinden geçtiğini ve ıslah edilmemesinden dolayı şehre hayat vermesi gerekirken tam tersine şehirde yaşayan insanlara zarar verdiğini belirtti. Aslan, derenin etrafı korunaklı olmadığından motorsikletlerin ve arabaların dereye uçtuğunu, ölümle sonuçlanan kazalara davetiye çıkarttığını söyledi.

Aslan, İluh Deresi'nin fotoğraflarını göstererek, "Çöplerin oraya boşaltılmasından kaynaklı çok kötü görüntülerle karşı karşıyayız. Batman İluh Deresi'nin bir an önce ekolojik bir proje ile şehre kazandırılması gerekiyor. O güzelim Batman şehrine yakışan bu derenin ıslah edilmesi olacaktır." diye konuştu.

Mecliste 15 Temmuz gecesi düzenlenecek etkinliğe HDP'nin davet edilmemesine ilişkin soruyu yanıtlayan Aslan, "Sayın Başbakan, 'Kimse davet edilmedi. Herkes buradaydı' diyor. Peki neden MHP'yi davet ediyor da CHP ve HDP'yi davet etmiyor." dedi.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.