TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

ALMANYA'DAN ANKARA'YA GELEN BİSİKLETÇİLER, TÜRK BAYRAĞINI TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'A SUNDU


Abdurrahman Serdar Çakmak başkanlığında Almanya Münih'ten Ankara'ya 2700 kilometrelik yolu bisikletle gelen ekip TBMM Başkanı Kahraman'a Türk Bayrağı takdim etti.

15 Temmuz 2017 Cumartesi

Abdurrahman Serdar Çakmak başkanlığında Almanya Münih'ten Ankara'ya 2700 kilometrelik yolu bisikletle gelen ekip TBMM Başkanı Kahraman'a Türk Bayrağı takdim etti.

26 Haziran günü Münih'ten yola çıkıp bugün Ankara'ya ulaşan ekibin başı Abdurrahman Serdar Çakmak, geçen yıl 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından yine bisikletle tek başına Ankara'ya kadar geldiğini söyledi. Bu yıl Bolu tünelini geçtikten sonra geçirdiği kaza sonucu kaşı açılan ve elmacık kemiği kırılan Çakmak, kazaya rağmen Türk Bayrağını yere düşürmeden TBMM Başkanı Kahraman'a takdim etti.

Türkiye'ye girdikten sonra Gençlik Spor Bakanlığı'nın, il sağlık müdürlüklerinin, Karayolları bölge müdürlüklerinin ve emniyet teşkilatının desteklerini esirgemediğini anlatan Çakmak, Düzce'den itibaren Düzce Bisiklet Kulübü ve Düzce Genç Memur-Sen Bisiklet Kulübünün de katkılarıyla Ankara'ya ulaştıklarını kaydetti.

Almanya'dan Ankara'ya gelene kadar altı ülkeden geçildiğini kaydeden Çakmak, bu ülkelerde ecdadımızın miras bıraktığı eserler olduğunu, buralardan geçenlerin transit geçtiği için bu eserleri çok fark etmediklerini bu açıdan da farkındalık yaratmak istediklerini söyledi.

Bisiklet heyetinde her bölgeden insan olduğuna vurgu yapan Çakmak, bu şekilde bir birliktelikle de mesaj verdiklerini belirtti. Milletvekillerinden de bu tür projelere destek ve katılım beklediklerini sözlerine ekleyen Çakmak, emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür etti.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.