TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN RİZE'DE...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Türkiye'nin zıplamaya başladığı yerde önüne bir mani çıkıyor. Bu maniyi çıkarmak istediklerinde son zamanlarda buna muvaffak olamadılar, olamayacaklar ve bir milli birlik bütünlük şuuru var." dedi.

08 Eylül 2017 Cuma

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Türkiye'nin zıplamaya başladığı yerde önüne bir mani çıkıyor. Bu maniyi çıkarmak istediklerinde son zamanlarda buna muvaffak olamadılar, olamayacaklar ve bir milli birlik bütünlük şuuru var." dedi.

Kahraman, Rize Valiliği'ni ziyaret etti. Kahraman'ı valilik girişinde, Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Reşat Kasap ve ilgililer karşıladı.

Tören mangasını selamlayan Kahraman, daha sonra valilik şeref defterini imzaladı.

Meclis Başkanı Kahraman, Vali Bektaş'tan il genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Kahraman, bayram nedeni ile memleketini ziyaret ettiğini, Rize ile hiçbir zaman bağını koparmadığını belirtti.

Herkesin doğduğu topraklar ile bağını sürdürmesi gerektiğini vurgulayan Kahraman, "Herkes doğduğu yeri sevmelidir. O sevgi topyekün milletin memleketi sevme manası taşır. Bu kültür manasında milliyetçiliktir ve bu olmalıdır. Kaba manada değil, kavmi manada değil ama kendi ülkesini sevmenin başlangıç noktasıdır." diye konuştu.

Türkiye gibi Rize'de de çok önemli gelişmeler olduğunun altını çizen Kahraman, "Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde çok önemli yatırımlar yapılıyor. El birliği ile ülkemizi daha ilerilere taşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin geliştiğini belirten İsmail Kahraman, şunları kaydetti:

"Bütün karşı koyma gayretlerine rağmen, tuzaklara rağmen, 15 Temmuz gibi tertiplere rağmen Türkiye engelleri aşıyor ve ilerliyor, bir yöne doğru gidiyor. 1950'deki Türkiye'nin milli geliri 435 liraydı. 1960'da bu 1695 liraya çıkmıştı. Yani Türkiye 4 misli büyümüştü. Her sahada büyümüştü. Türkiye'de bir tek baraj vardı, 19 tane baraj oldu. 3 çimento fabrikası vardı, toz şeker fabrikası vardı, bu 16-17'ye çıktı 1960 yılında. Türkiye'nin zıplamaya başladığı yerde önüne bir mani çıkıyor. Bu maniyi çıkarmak istediklerinde son zamanlarda buna muvaffak olamadılar, olamayacaklar ve bir milli birlik bütünlük şuuru var. Mazimize layık noktaya ulaşma azmimiz var."

Konuşmaların ardından Kahraman, Rize Valisi Bektaş'a porselen vazo, Bektaş ise Kahraman'a işlemeli cam vazo ile içerisinde Rize çay çeşitlerinin bulunduğu bir sepet hediye etti.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Kurulan tuzak ve engellemeleri milli birlik ve bütünlük içerisinde aşıyoruz. 15 Temmuz 2016 hainlerinin teşebbüsü gibi engellemeleri bertaraf ediyoruz." dedi.

İkizdere Kaymakamlığını da ziyaret eden Kahraman, Kaymakam Eyüp Kaykaç'tan ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kahraman, anı defterine yazdığı düşüncelerinin bir bölümünü okudu.

Doğduğu yer olan İkizdere'ye bayram dolayısı ile geldiğini anımsatan Kahraman, "İlçemizin gün geçtikçe gelişmesinden dolayı duyduğum memnuniyeti öncelikle ifade etmek istiyorum. Emeği geçenleri kutluyorum." diye konuştu.

Kahraman, Türkiye'nin iyi yolda olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Türkiye'mizin ileriye doğru bir yürüyüşü var. Azimle devam ediyor. Kurulan tuzak ve engellemeleri, milli birlik ve bütünlük içerisinde aşıyoruz. Son 15 Temmuz 2016 hainlerinin teşebbüsü gibi engellemeleri bertaraf ediyoruz. Milli ruh kökümüze ve manevi değerlerimize bağlı kalarak, varisi olduğumuz Osmanlı cihan devleti gibi dünya lideri bir ülke olarak bir çok hizmetleri, Cenabıhakk'ın nasip edeceğine olan inancım ile her kurum ve şahsın elinden geleni yapacağı inancı içerisindeyim."

Kahraman, Kaymakam Kaykaç'a üzerinde TBMM ambleminin yer aldığı tabak hediye etti.

Kahraman, daha sonra İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu'nu makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.