MECLİS HABER PORTALI

SULTAN 2. ABDÜLHAMİT HAN VE DÖNEMİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMU KAPANIŞ OTURUMU...

"Sultan 2. Abdulhamid Han ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu"nun kapanış oturumu, Dolmabahçe Sarayı'nda yapıldı.

24 Eylül 2016 Cumartesi

SULTAN 2. ABDÜLHAMİT HAN VE DÖNEMİ FOTOĞRAF SERGİSİ...


TBMM Milli Saraylar tarafından düzenlenen "Sultan 2. Abdülhamid Han ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu" kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nun fuayesinde "Sultan 2. Abdülhamid Han ve Dönemi Fotoğraf Sergisi" açıldı.

23 Eylül 2016 Cuma

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMALARI...


AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak'tan oluşan komisyonun mini anayasa paketi çalışmaları tamamlandı. Komisyon 7 madde üzerinde uzlaştı.

23 Eylül 2016 Cuma

"DOĞUMUNUN 174. YILINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD VE DÖNEMİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMU"...


TBMM Milli Saraylar tarafından düzenlenen "Doğumunun 174. Yılında Sultan II. Abdülhamid ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu"nda, "Tarih Yazıcılığı, Edebiyat ve Seyahat" konulu oturum yapıldı.

23 Eylül 2016 Cuma

ANKARA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA'NIN BASIN TOPLANTISI...


Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

23 Eylül 2016 Cuma

TÜRK- RUS İLİŞKİLERİNDE TOPLUMSAL FORUM...


TBMM Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı ve Türk-Rus Toplumsal Forumu Eş Başkanı Ahmet Berat ÇONKAR, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov ile Rus Büyükelçiliğinde bir araya gelerek güncel uluslararası gelişmeleri, Türk-Rus ilişkilerini ve Türk-Rus Toplumsal Forumunun faaliyetlerini ele aldı.

23 Eylül 2016 Cuma

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, "SULTAN ll. ABDÜLHAMİD HAN DÖNEMİNDEN İZLER SERGİSİ"NİN AÇILIŞINI YAPTI


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Dolmabahçe Sarayı'nda "Sultan ll. Abdülhamid Han ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu" kapsamında düzenlenen "Sultan ll. Abdülhamid Han Döneminden İzler Sergisi"nin açılışını yaptı.

22 Eylül 2016 Perşembe

TBMM BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI'NIN BASIN AÇIKLAMASI...


TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, bazı basın ve yayın organlarında TBMM'de "Muhalefet Kulisi olarak bilinen bölümde yer alan, halıya dokunmuş Atatürk portresinin kaldırıldığı ve yerine Sultan II. Abdülhamit’in resminin asıldığı" yönünde çıkan haberler üzerine yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın, Meclis'te Atatürk’ün portresinin bulunduğu yere Sultan II. Abdülhamit’in portresini astırdığı haberlerinin tamamen gerçek dışı, yalan, tezvirat ve provokasyon amaçlı olduğu bildirildi.

22 Eylül 2016 Perşembe

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, "SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN BELGESELİ"NİN GÖSTERİMİNE KATILDI


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM Milli Saraylar tarafından Yıldız Şale Köşkü'nde "Sultan II. Abdulhamid Han ve Dönemi Uluslararasi Sempozyumu"nun açılış yemeği ile "Sultan II. Abdülhamid Han Belgeseli"nin gösterimine katıldı.

22 Eylül 2016 Perşembe

"DOĞUMUNUN 174. YILINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD VE DÖNEMİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMU"...


TBMM Milli Saraylar tarafından düzenlenen "Doğumunun 174. Yılında Sultan II. Abdülhamid ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu" Dolmabahçe Sarayı'nda başladı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, sempozyumun açılışındaki konuşmasında, Sultan II. Abdülhamid'in Osmanlı padişahları içerisinde en çok tartışılan, yerli ve yabancı araştırmacılar tarafından hayatı, dönemi ve icraatlarıyla ilgili birçok inceleme yapılan bir şahsiyet olduğunu dile getirdi.

22 Eylül 2016 Perşembe

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ AKÇAY'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin konulara değindi.

20 Eylül 2016 Salı

"DOĞUMUNUN 174. YILINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD VE DÖNEMİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMU"...


TBMM Milli Saraylar tarafından düzenlenen "Sultan II. Abdülhamid ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu" kapsamında gerçekleştirilen "Hilafet, İslam Birliği ve Filistin" oturumu ile “Ortadoğu ve Sultan 2. Abdülhamid” konulu oturum yapıldı.

22 Eylül 2016 Perşembe

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ EMİR'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde dergi basım ihalesi konusunda yolsuzluk yaşandığını iddia etti.

22 Eylül 2016 Perşembe

HDP BATMAN MİLLETVEKİLİ ASLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

22 Eylül 2016 Perşembe

CHP MİLLETVEKİLLERİ USLUER, HAVUTÇA VE ÖZDEMİR'İN ORTAK BASIN TOPLANTISI...


CHP'nin Milli Eğitim Komisyonu üyeleri Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, TBMM'de düzenledikleri basın toplantısında, olağanüstü hal (OHAL) sürecinde milli eğitim alanında yaşanan sorunlara dikkati çekerek, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile mağduriyetlere ilişkin yaptıkları görüşme hakkında bilgi verdi.

22 Eylül 2016 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.