MECLİS HABER PORTALI

AK PARTİ IĞDIR MİLLETVEKİLİ ARAS'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, 26 Şubat 1992'de Ermenilerin Hocalı'da katliam yaptığını belirterek, "613 Azeri Türkü katledildi. Binlerce esir verildi, 400 de kayıp var." dedi.

24 Şubat 2017 Cuma

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı.TBMM Genel Kurulunda, kamuoyunda "torba kanun teklifi" olarak anılan, "Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" kabul edildi.

23 Şubat 2017 Perşembe

PAKİSTAN BAŞBAKANI ŞERİF TBMM'DE...


Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, TBMM'nin,15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sırasında bombalanan bölümünü gezdi

23 Şubat 2017 Perşembe

TBMM'DE "ÇÖLLEŞMEYLE MÜCADELE ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI"...


Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ile Mücadele Daire Başkanı Özlem Yavuz, TBMM Çölleşmeyle Mücadele Çalışma Grubu üyelerine bilgi verdi.

23 Şubat 2017 Perşembe

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, neden "hayır" ya da "evet" denileceğinin kimseyi suçlamadan, sade bir şekilde, gerekçeleriyle vatandaşa anlatılması gerektiğini söyledi.

23 Şubat 2017 Perşembe

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Suriyelilere vatandaşlık verilmesine ilişkin, "Bu yanlış bir politikadır. Bu kadar milli bir konuda, bu kadar tek başına hareket etme hayra alamet değildir." dedi.

23 Şubat 2017 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM'de kurulan FETÖ'nün darbe girişimini araştırma komisyonunun raporunun, komisyon çalışmalarının tamamlanmasının üzerinden yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen daha yayınlanmamasını eleştirdi.

23 Şubat 2017 Perşembe

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de 2016 yılında, tarım sektöründe son 20 yılın en kötü döneminin yaşandığını iddia etti.

23 Şubat 2017 Perşembe

TÜRKİYE'DE EĞİTİM GÖREN YABANCI ÖĞRENCİLER TBMM'DE...


Beyaz Harekat Vakfı tarafından düzenlenen "15 Temmuz ve Teröre Karşı Elele Hep Birlikte 2023 Dünya Genci Türkiye'nin Yanında" programı kapsamında Türkiye'de eğitim gören bir grup yabancı öğrenci, TBMM'nin, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişimi sırasında bombalanan bölümünü gezdi.

23 Şubat 2017 Perşembe

HDP VAN MİLLETVEKİLİ BOTAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, HDP'li yöneticilerin gözaltına alınmasını ve tutuklanmasını eleştirdi.

23 Şubat 2017 Perşembe

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'I ZİYARET ETTİ


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret etti.

22 Şubat 2017 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, mükelleflere vergi indirimi, Ahilik Esnaf Sandığı kurulması, yabancılar ile gurbetçilere konut ve iş yeri satışında KDV istisnası, TEDAŞ ve tarımsal kredi alacaklarının yeniden yapılandırılması düzenlemelerini de içeren "torba kanun teklifinin" birinci bölümü kabul edildi.

22 Şubat 2017 Çarşamba

ALADAĞ YURT YANGININI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Meclis Aladağ'daki Yurt Yangınını Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, "İnşallah çalışmalarımız, Türkiye genelinde faydalı sonuçlar doğuran bir çalışma olur. Burada amacımız, bir daha bu tür faciaların gerçekleşmemesidir." dedi.

22 Şubat 2017 Çarşamba

HOCALI SOYKIRIMININ 25. YILI...


Türk Keneşi ile Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından, Hocalı soykırımının 25. yılı anısına "Hocalı Soykırımı, İnsanlığa Karşı Suçlar ve Terörizm Konferansı" düzenlendi. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Azerbaycan'ın Hocalı köyünde 1992 yılında yaşanan katliam konusunda, "Bugün insanlığa düşen görev, yakın tarihimizde meydana gelen katliamı görmek, empati kurmak bu ve benzeri katliamların önüne geçmektir." değerlendirmesinde bulundu.

22 Şubat 2017 Çarşamba

TBMM DİLEKÇE KOMİSYONU...


TBMM Dilekçe Komisyonu, AK Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır başkanlığında toplandı.

22 Şubat 2017 Çarşamba

HDP AĞRI MİLLETVEKİLİ TAŞDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, hüküm giydiğine dair mahkeme kararı kesinleşen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşmesine tepki gösterdi.

22 Şubat 2017 Çarşamba

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÖNTER'İN BASIN TOPLANTISI...


MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, atama bekleyen 400 bin öğretmen bulunduğunu, bunun yüksek bir rakam olduğunu bildirdi.

22 Şubat 2017 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "bugün birçok üniversiteyi adı rektör olan, hükmü cübbesi içinde memurların yönettiğini, kendilerini öğrencilerine, akademisyen arkadaşlarına ve halka adayacaklarına bir kişiye karşı sorumlu hissettiğini" savundu.

22 Şubat 2017 Çarşamba

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ERDEM'İN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, partisinden bir grup milletvekiliyle Mecliste düzenlediği basın toplantısında, F klavye ile ilgili görüşlerini açıkladı.

22 Şubat 2017 Çarşamba

HDP İZMİR MİLLETVEKİLİ DOĞAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, "Darbe Yıllarında Dersim" kitabının yazarı Mesut Özcan ile birlikte Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Özcan'ın, 1980-87 yıllarında Tunceli'de Çocuk Esirgeme Kurumundan alınan çocukların Türkiye'nin çeşitli yerlerine dağıtılmasını ve bu kişilere belli bir dini eğitim verildikten sonraki akıbetlerini araştırdığını aktardı.

22 Şubat 2017 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti hükümetinin tüm düzenlemelerde dini referansları ön plana çıkardığını, laikliği temel çatışma alanı haline getirdiğini öne sürdü.

22 Şubat 2017 Çarşamba

AGİT MEDYA ÖZGÜRLÜĞÜ TEMSİLCİSİ MİJATOVİC TBMM'DE...


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili Fatma Benli, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Medya Özgürlüğü Temsilcisi Dunja Mijatovic ve beraberindekileri TBMM'de kabul etti.

22 Şubat 2017 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.