MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, İSVEÇ BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund'u kabul etti. Çiçek'in makamındaki kabul, basına kapalı gerçekleşti.

31 Ekim 2014 Cuma

ANKARA MİLLETVEKİLİ TARHAN, PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ


Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan CHP'den istifa ettiğini açıkladı. Tarhan'ın istifasıyla CHP'nin Meclis'teki sandalye sayısı 128'e düşerken bağımsızların sayısı 16'ya yükseldi.

31 Ekim 2014 Cuma

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ KUŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TKİ'nin Soma'daki iki firmaya usulsüz 4 milyar liralık iş verdiği iddialarını mektupla ilettiği Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın hiçbir işlem yapmadığını belirtti.

31 Ekim 2014 Cuma

MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin terör, iş güvenliği ve ülkeyi yönetilemez hale getiren siyasi felaketle karşı karşıya olduğunu söyledi.

31 Ekim 2014 Cuma

ULUSLARARASI MAĞDUR HAKLARI SEMPOZYUMU'NDA İKİNCİ GÜN…


Türkiye Büyük Millet Meclisi, İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Adalet Akademisi, Adalet Bakanlığı ve Mağdur Hakları Daire Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Mağdur Hakları Sempozyumu bugün sona eriyor.

31 Ekim 2014 Cuma

AVRUPA PARLAMENTOSU SOSYALİST GRUBU TBMM'DE…


Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Gianni Pitella ve beraberindeki heyet, Türkiye ziyareti çerçevesinde bugün Meclis'te TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Tekelioğlu ve Türkiye - AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Afif Demirkıran ile görüştü.

31 Ekim 2014 Cuma

KÜTAHYA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ BAL'IN BASIN TOPLANTISI...


Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, çeşitli konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

31 Ekim 2014 Cuma

ULUSLARARASI MAĞDUR HAKLARI SEMPOZYUMU...


Uluslararası Mağdur Hakları Sempozyumu'na, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Danıştay Başsavcısı Mevlüt Çetinkaya, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Oya Eronat ile davetliler katıldı.

30 Ekim 2014 Perşembe

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ermenek'teki kömür ocağında madencilerin mahsur kalması ve peşmerge güçlerinin Türkiye'den Suriye'ye geçişi nedeniyle derin üzüntü ve infial içinde olduğunu dile getirerek, Cumhuriyet bayramlarının AK Parti iktidarı döneminde buruk kutlandığını ifade etti.

30 Ekim 2014 Perşembe

CHP KONYA MİLLETVEKİLİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Ermenek'teki bir maden ocağında işçilerin mahsur kalmasına değindi.

30 Ekim 2014 Perşembe

CHP ADANA MİLLETVEKİLİ LOĞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ermenek'teki madende mahsur kalanların canları için dua ettiklerini ve umutların kesilmemesi gerektiğini söyledi.

30 Ekim 2014 Perşembe

HDP MARDİN MİLLETVEKİLİ DORA'NIN BASIN TOPLANTISI...


HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Ermenek'teki bir maden ocağında işçilerin mahsur kalmasına değindi.

30 Ekim 2014 Perşembe

CUMHURİYETİN 91. YILI KUTLAMALARI...


Türkiye Cumhuriyeti'nin 91. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tebrikleri kabul etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi (AKM) tören alanında resmigeçit düzenlendi.

29 Ekim 2014 Çarşamba

ERMENEK'TE KÖMÜR OCAĞINDA İŞCİLERİN MAHSUR KALMASI...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Karaman Valisi Murat Koca'dan, Ermenek'te maden ocağında yaşanan kazayla ilgili bilgi aldı.

28 Ekim 2014 Salı

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Cumhuriyetin ilanının 91. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı: "Bu anlamlı günde öncelikle, TBMM'nin ilk başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı yürekten kutluyorum."

28 Ekim 2014 Salı

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ORAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de bugüne kadar 11 Cumhurbaşkanı'nın görev yaptığını hatırlatarak, "Atatürk'ten sonra bu koltuğa oturan 12. kişinin yarattığı vahim bir durumla karşı karşıyayız. Erdoğan makama oturur oturmaz Çankaya'nın 1071 metrelik rakımından değil, Atatürk'ün manevi ağırlığı altında ezilmiş olsa gerek ki Çankaya Köşkü'nde görev yapmaya tahammül edemedi. AOÇ içinde işgal sarayı yaptırdı. Atatürk'ün AOÇ ile ilgili vasiyeti de çiğnendi. Yarın kutlamaların kabul edileceği yer kaçaktır. CHP olarak işin peşini bırakmayacağız ve kaçak binanın gerekirse yıkılarak eğitim kurumlarına verilmesi için her türlü mücadeleyi yürüteceğiz" diye konuştu.

28 Ekim 2014 Salı

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Kalkınma Bakanlığı bütçesinden, yeni Cumhurbaşkanlığı binasının yapımı için 1 milyar 568 milyon lira aktarıldığını, söz konusu bina için tam olarak ne kadar para harcandığının bilinmediğini savundu. Gök, kamu kaynaklarının hoyratça harcandığını ileri sürdü.

28 Ekim 2014 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.