MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN MAKEDONYA MECLİS BAŞKANI CAFERİ İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi ve bareberindeki heyet ile bir araya geldi.

19 Nisan 2018 Perşembe

KÜLTÜR VARLIKLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU RAPORUNU TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'A SUNDU


Yurt dışına kaçırılan kültür varlıklarının iadelerinin sağlanması ve mevcut kültür varlıklarının korunması için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, hazırladığı raporu TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a sundu.

19 Nisan 2018 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın Başkanlığında toplandı.

19 Nisan 2018 Perşembe

CHP TOKAT MİLLETVEKİLİ DURMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, şeker fabrikalarının özelleştirilmesini eleştirdi.

19 Nisan 2018 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 24 Haziran'da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

19 Nisan 2018 Perşembe

HDP VAN MİLLETVEKİLİ BOTAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim açıklamasının ardından AK Parti ve MHP'nin seçimlerin 24 Haziran Pazar günü yapılmasını öngören ortak erken seçim önergesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

19 Nisan 2018 Perşembe

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa Yıldırım Belediyesi Mollaarap Mahallesi'nde ocak ayında yaşanan toprak kaymasına ilişkin Çevre ve Şehircilik ile İçişleri bakanlıklarına ayrı ayrı soru önergesi verdiğini söyledi.

19 Nisan 2018 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, OHAL'in 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresi kabul edildi.

18 Nisan 2018 Çarşamba

AK PARTİ VE MHP'NİN ORTAK SEÇİM ÖNERGESİ TBMM BAŞKANLIĞINA SUNULDU


Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılması için Meclis kararı alınmasına yönelik seçim önergesi, AK Parti ve MHP'nin ortak imzasıyla TBMM Başkanlığına sunuldu. Önergeyi, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve beraberindeki AK Parti ve MHP Grup Başkanvekilleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a verdi.

18 Nisan 2018 Çarşamba

İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar başkanlığında toplandı. Komisyon Başkanı Serdar, komisyona gelen 12 bin 648 başvurudan 12 bin 360'ı hakkında işlem yapıldığını belirterek, "Kötü muamele, işkence iddialarına ilişkin 133 dosya hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunuldu." dedi.

18 Nisan 2018 Çarşamba

KİT KOMİSYONU...


TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, PTT AŞ Genel Müdürlüğünün 2015 ve 2016 yılı hesapları genel görüşe sunuldu.

18 Nisan 2018 Çarşamba

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ KERESTECİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, Türkiye nüfusunun üçte birini çocukların oluşturduğunu, buna rağmen yıllardan beri çocuk hakları siyasetinin oluşturulmadığını iddia etti.

18 Nisan 2018 Çarşamba

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ KARA'NIN BASIN TOPLANTISI...


CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, "TBMM Başkanlığına sunduğumuz kanun teklifi ile vatandaşın da milletvekillerine sunulan sağlık haklarına sahip olmalarına ilişkin düzenleme yapılmasını istiyoruz." dedi.

18 Nisan 2018 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, MEB'in açıklamasına göre, bu yıl liseler için sınava girecek 1 milyon 200 bin öğrencinin sadece yüzde 10'unun "nitelikli" olarak tarif edilen bin 367 okula yerleşeceğini, bu okulların yüzde 55'inin imam hatip ve meslek liselerinden oluştuğunu bildirdi.

18 Nisan 2018 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Olağanüstü hal (OHAL) uzatılmasına ilişkin tezkerenin bugün TBMM'de görüşüleceğini belirterek, partisinin, OHAL'e gerek olmadığını ve demokrasinin güçlendirilmesiyle darbecilere karşı çıkılabileceğini daha önce de dile getirdiğini anımsattı.

18 Nisan 2018 Çarşamba

HDP İZMİR MİLLETVEKİLİ KÜRKCÜ'NÜN BASIN TOPLANTISI...


HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, AB Komisyonunun 2018 Türkiye Ülke Raporu'nu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi.

18 Nisan 2018 Çarşamba

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın, "Ciddi bir FETÖ borsası var." dediğini, bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, FETÖ'yü kastederek, "Kayseri'de Sayın Elitaş'a sorun." ifadesini kullandığını hatırlattı.

18 Nisan 2018 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Meclis'te OHAL'in uzatılması görüşmeleri sürerken erken seçim kararı açıklanmasının demokrasi açısından büyük bir tezat olduğunu söyledi.

18 Nisan 2018 Çarşamba

CHP'Lİ AB UYUM KOMİSYONU ÜYELERİNİN ORTAK BASIN TOPLANTISI...


CHP'nin Avrupa Birliği Uyum Komisyonu üyeleri İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir ile Selina Doğan, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ve Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Meclis'te düzenledikleri ortak basın toplantısında, AB Komisyonunun 2018 Türkiye Ülke Raporu'nu değerlendirdi.

18 Nisan 2018 Çarşamba

ENDONEZYA PARLAMENTO HEYETİNİN TBMM'Yİ ZİYARETİ...


TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı, AK Parti Sivas Milletvekili Habib Soluk, Endonezya Temsilciler Meclisi Turizm Konularından Sorumlu 10. Komitesinin heyetiyle görüştü.

18 Nisan 2018 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.