MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK GÜNEY KORE'DE...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Güney Kore’de yaşayan Türkler ve Türkçe konuşan Korelilerle görüştü.

21 Ekim 2014 Salı

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı.

21 Ekim 2014 Salı

2015 YILI BÜTÇE TAKVİMİ...


2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşme takvimi belli oldu.

21 Ekim 2014 Salı

TBMM'DE STRATEJİK YÖNETİM ÇALIŞTAYI…


TBMM İdari Teşkilatı 3. Stratejik Yönetim Çalıştayı bugün yapıldı. TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu'nun da katıldığı çalıştayda TBMM İdari Teşkilatı'nda araştırma geliştirme faaliyetleri, teknoloji kullanımı, eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri, bilgi paylaşımı ve bilgiye erişim, kalite ve iyileştirme çalışmaları, yapım, onarım, bakım ve restorasyon işleri, güvenlik ve geçiş sistemleri, yasamaya bilgi desteği faaliyetleri, tanıtım ve etkinlik düzenleme faaliyetleri, gözetim, denetim ve yönetim faaliyetleri ile diğer alanlardaki konular ele alındı.

21 Ekim 2014 Salı

TBMM ADALET KOMİSYONU...


TBMM Adalet Komisyonu, Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni görüşmek üzere Komisyon Başkanı Ahmet İyimaya başkanlığında toplandı.

21 Ekim 2014 Salı

MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

21 Ekim 2014 Salı

CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, 21 Ekim 1860'da Tercümanı Ahval gazetesinin yayına başladığını, o tarihin de gazeteciler tarafından "bayram" olarak kutlandığını anımsattı.

21 Ekim 2014 Salı

16. DÖNEM NİĞDE MİLLETVEKİLİ BOR İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ...


Vefat eden 16. Dönem Niğde Milletvekili Yılmaz Cemal Bor için TBMM'de tören düzenlendi.

21 Ekim 2014 Salı

MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin yaşadığı dramatik ve esef verici gelişmelerin özünde değerlerini yitirmiş, değerlerle yollarını ayırmış bir siyaset kadrosunun yattığını" öne sürerek "AKP, değersizliğin manifestosu, hırsızın, uğursuzun, rüşvetçinin, haramzadenin ve hortumcunun adak ağacı, yasak elmasıdır" dedi.

21 Ekim 2014 Salı

AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmada, çok yoğun bir haftayı geride bıraktıklarını, bu haftada ülkenin değişik meseleleriyle ilgili bir çok çalışmaya katıldıklarını, önemli kararlar aldıklarını söyledi.

21 Ekim 2014 Salı

HDP GRUP TOPLANTISI...


HDP'li Figen Yüksekdağ partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, karşılarında "ölüm, savaş, kutuplaştırma ve gerilim dilini kullanan bir siyaset olduğunu" savundu.

21 Ekim 2014 Salı

TBMM İDARİ TEŞKİLATINDAN AÇIKLAMA


TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Milletvekilllerine bütçede yer alan temsil ve tanıtma tertibinden herhangi bir şekilde ödenek tahsis edilmediği belirtildi.

21 Ekim 2014 Salı

MİLLİ SAVUNMA BAKANI YILMAZ, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Peşmerge'nin Türkiye'den Kobani'ye geçişinde askerin bilgisinin olmadığı iddialarına ilişkin soruya, "Benim haberim var. Ben askerin bakanıyım" yanıtını verdi.

21 Ekim 2014 Salı

TBMM BAŞKANVEKİLİ YAKUT MOLDOVA GÖKOĞUZ YERİ HALK TOPLUŞU BAŞKANI CONSTANTINOV'U KABUL ETTİ


TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Moldova Gökoğuz Yeri Halk Topluşu Başkanı Dmitri Constantınov ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

21 Ekim 2014 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.