MECLİS HABER PORTALI

2015 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULU'NDA...

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı, 141 ret oyuna karşı 293 oyla kabul edildi. 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ise 145 ret oyuna karşı 297 oyla kabul edildi.

22 Aralık 2014 Pazartesi

DÖRT ESKİ BAKANLA İLGİLİ SORUŞTURMA KOMİSYONU...


Dört eski Bakan ile ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu, Yüce Divan oylamasını 5 Ocak 2015 Pazartesi gününe erteledi.

22 Aralık 2014 Pazartesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 70 maddelik "Toplumsal Barış ve Demokrasi için Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü'nde ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi"ni tanıttı.

22 Aralık 2014 Pazartesi

KORE PARLAMENTO HEYETİNİN TBMM TEMASLARI…


TBMM Türkiye- Kore Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ünal Kacır, Kore Cumhuriyeti Ulusal Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Kim Gwang Lim ve başkanlığı'ndaki heyet ile TBMM'de görüştü.

22 Aralık 2014 Pazartesi

HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Meclis tarihinde bugüne kadar 38 soruşturma komisyonu kurulduğunu anımsattı.

22 Aralık 2014 Pazartesi

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bugünlerde televizyonlarda geçmişteki dönemlerle benzer görüntülerin yaşandığını, sadece söylemlerin farklı olduğunu kaydetti.

22 Aralık 2014 Pazartesi

TBMM GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONU BAŞKANI KAVAKLIOĞLU KORE CUMHURİYETİ ULUSAL MECLİSİ İSTİHBARAT KOMİTESİ BAŞKANI LİM İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Alpaslan Kavaklıoğlu ile komisyon üyeleri, Kore Cumhuriyeti Ulusal Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Kim Gwang Lim başkanlığındaki heyetle TBMM'de bir araya geldi.

22 Aralık 2014 Pazartesi

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ SARIBAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İmar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Taslağı'nın tutarsızlık, çelişki ve belirsizlikler içerdiğini savundu.

22 Aralık 2014 Pazartesi

DGP GENEL BAŞKANI BAL'IN BASIN TOPLANTISI...


DGP Genel Başkanı, Kütahya Milletvekili İdris Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonunun 17-25 Aralık soruşturmalarını gündemden düşürmek için yapılan bir "toplum mühendisliği" olduğunu iddia etti.

22 Aralık 2014 Pazartesi

TBMM SAĞLIK KOMİSYONU BAŞKANI ÜNÜVAR, SAĞLIK HİZMETLERİ KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU


TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, TBMM TV'de sağlık hizmetlerini ve son zamanlarda gündeme gelen ilgili konuları değerlendirdi.

21 Aralık 2014 Pazar

2015 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULU'NDA...


TBMM Genel Kurulu'nda 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı ile 2013 Yılı Kesinhesap Kanun Tasarısı'nın maddelerinin görüşmeleri tamamlandı. Tasarının tümünün oylaması yarın son konuşmaların ardından yapılacak.

21 Aralık 2014 Pazar

TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI ÇONKAR, TÜRKİYE'NİN DIŞ POLİTİKASI HAKKINDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU


TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, TBMM TV'ye Türkiye'nin dış politikası hakkında değerlendirmelerde bulundu.

20 Aralık 2014 Cumartesi

2015 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULU'NDA...


TBMM Genel Kurulu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. ve 13. Maddeleri kabul edildi.

20 Aralık 2014 Cumartesi

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ LEVENT GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin polis devleti olduğunu, kişi hak ve özgürlüklerinin her an herkes için artık iktidar tarafından baskı altına alındığı ve tehdit edildiği bir döneme girdiğini iddia etti.

20 Aralık 2014 Cumartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.