MECLİS HABER PORTALI

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, dershanelerle ilgili düzenlemeleri de içeren? Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun'un bazı maddelerinin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurduklarını bildirdi.

18 Nisan 2014 Cuma

CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ KAMER GENÇ'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında dün Meclis Genel Kurulu'nda yaşanan ve geçici olarak iki birleşimden çıkarılma cezası almasına yol açan olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

18 Nisan 2014 Cuma

MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması durumunda Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığın yetkilerini birlikte kullanacağını söyledi.

18 Nisan 2014 Cuma

MHP OSMANİYE MİLLETVEKİLİ TÜRKOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dün TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen MİT Kanunu'nu eleştirdi.

18 Nisan 2014 Cuma

CHP'Lİ YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularının kamuoyuna açıklanması için öğrenci ve velileri Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruya çağıracaklarını söyledi.

18 Nisan 2014 Cuma

TBMM'DE "DİSİPLİN HUKUKU UYGULAMALARI VE SORUNLARI" KONULU SEMPOZYUM…


TBMM'de "Disiplin Hukuku Uygulamaları ve Sorunları" konulu sempozyum düzenlendi.

18 Nisan 2014 Cuma

CHP'Lİ ERDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, dün TÜSİAD YİK toplantısında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü dinlediğini belirterek, "Siyasetin dışında kalan ve siyasetin dışında kalmayı planlayan bir Cumhurbaşkanı imajı çizmedi" dedi.

18 Nisan 2014 Cuma

TBMM'DE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis'teki güvenlik uygulamalarına ilişkin alınan önlemler listesini gruplara göndererek, güvenliğin tam olarak sağlanması ve milletvekillerinin yasama faaliyetlerini daha sağlıklı yürütülebilmesi için kararların uygulanmasını istedi.

17 Nisan 2014 Perşembe

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN 8. CUMHURBAŞKANI TURGUT ÖZAL'IN VEFATININ 21. YILDÖNÜMÜ MESAJI...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın "ezberleri bozan uygulamalarıyla" Türkiye'nin bugünlere ulaşmasına katkıda bulunmuş bir lider olduğunu ifade etti.

17 Nisan 2014 Perşembe

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, DÜNYA ÇOCUKLARINI KABUL ETTİ


Cemil Çiçek, TBMM'nin 94. Açılış Yıldönümü kutlamaları sebebiyle Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında ülkemize davet edilen dünya çocuklarını kabul etti.

17 Nisan 2014 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


MİT Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

17 Nisan 2014 Perşembe

CHP'Lİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kocaeli Milletvekili Hilal Kaplan, 65 yaş ve üstü vatandaşların, yasal hakları olmasına rağmen halk otobüslerinden ücretsiz yararlandırılmadığını söyledi.

17 Nisan 2014 Perşembe

TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Hozat'ta fişleme iddialarına ilişkin alt komisyon raporunun sonuç bölümünün yeniden yazılmasının ardından başka bir toplantıda ele alınmasına karar verdi.

17 Nisan 2014 Perşembe

CHP'Lİ AKSÜNGER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, futbolda e-bilet uygulaması için "Bu kartların hiçbiri taraftar kartı değil, kredi kartıdır. Birilerine rant kapısı yaratmak için uydurulmuş hikayelerdir. Sporda şiddeti önleyecekseniz yöntemleri bellidir. Kulüplerle doğru bir platformda işbirliği yapmaktır" dedi.

17 Nisan 2014 Perşembe

AK PARTİ ARDAHAN MİLLETVEKİLİ ATALAY'IN BASIN TOPLANTISI...


İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Mısır'da 528 kişi hakkında verilen idam kararını, "aynı coğrafyada üç bin yıl önce firavunlar çağındaki zulmün tekrarlanması olarak okuduklarını" söyledi.

17 Nisan 2014 Perşembe

BDP'Lİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...


BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın MİT Müsteşarı'na niye teşekkür ettiğini bilmediğini belirterek, "Eğer bir teşekkür söz konusuysa -ki söz konusu olduğu kanaatinde de değilim- bu teşekkür siyasi iradenin başına yapılır. Doğrusu ben anlamış değilim" dedi.

17 Nisan 2014 Perşembe

CHP ARDAHAN MİLLETVEKİLİ ÖĞÜT'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, "Bölgemizde şap hastalığından ölen hayvanlar var. Bu anlamda Tarım Bakanlığı sınıfta kalmıştır. Geçen sene ikaz etmemize rağmen maalesef tedbir alınmamıştır. Tarım Bakanı'nın istifa etmesi lazım" dedi.

17 Nisan 2014 Perşembe

TBMM GENEL SEKRETERİ NEZİROĞLU'NUN BASIN AÇIKLAMASI...


TBMM Genel Sekreteri ve YASADER Başkanı İrfan Neziroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Meclis'te 2003 yılında bir grup yasamacı tarafından kurulan YASADER'in, Hollanda Büyükelçiliği'nin MATRA Programı çerçevesinde finanse edilen ve 1 Kasım 2013 tarihinde başlatılan "Üniversitelerde Parlamento Hukuku Çalışmalarının Güçlendirilmesi Projesi"ninin son programının İstanbul Üniversitesi ile yapılacağını belirtti.

17 Nisan 2014 Perşembe

CHP KONYA MİLLETVEKİLİ ATİLLA KART'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, "MİT'e, bu teklif ile geçmişe yönelik af düzenlemesi getirilmekte, geleceği hedef alarak da yasal şemsiye sağlanmaktadır" dedi.

17 Nisan 2014 Perşembe

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ DEMİRÖZ'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, "Tarımdaki yıkım artık durmalı, köylülerimiz toprağında kalmalı, siyasi iktidar üretimi destekleyerek kendi üreticisine sahip çıkmalı" dedi.

17 Nisan 2014 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, seçim öncesinde Yalova'da AK Parti tarafından dağıtıldığını söylediği şemsiyeyi açarak, "Şemsiyeleri aldılar ama oyu bize verdiler. 'Kavurmayı yediler oyu CHP'ye verdiler' diyor. Tabii yiyecekler, 75 bin porsiyon yemek, Yalova'da geçerli oy sayısı 65 bin" dedi.

17 Nisan 2014 Perşembe

CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal, Kadir Gökmen Öğüt ve Haluk Eyidoğan, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

17 Nisan 2014 Perşembe

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ÜNAL GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI


AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, istihbarata Meclis denetimi kapsamında, "Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu" adlıyla yeni bir ihtisas komisyonu kurulacağını bildirdi.

17 Nisan 2014 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.