MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI'NIN 91. YILINI KUTLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Anadolu’da uzun barış dönemini başlatan Lazon Barış Antlaşması'yla, devletimiz yeniden dünya devletler ailesinin onurlu bir üyesi olarak tarihteki yerine kavuşmuştur" dedi.

24 Temmuz 2014 Perşembe

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, TÜRK BASININDA SANSÜRÜN KALDIRILIŞININ 106. YILINI KUTLADI


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yüzyılı aşkın süre önce kaldırılan sansürle basın ve özgür düşüncenin yaşama alanını genişlettiğini belirterek, "Bu gelişmenin devam etmesi ve özgürlüğün kurumsallaşıp, kalıcı hale gelmesi için, basınımızın da kendi özgürlüklerine sahip çıkması gerekmektedir" değerlendirmesinde bulundu.

24 Temmuz 2014 Perşembe

CHP'Lİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Ankara-İstanbul yüksek hızlı treninin yarın açılışının yapılacağını anımsattı. Hattın 29 Ekim 2013'te açılmasının hedeflendiğini, ancak sabotaj, Gebze'deki kaza ve farklı gerekçelerle birkaç kez ertelendiğini anlatan Kaplan, "İnşallah kazasız belasız açılış olur" ifadesini kullandı.

24 Temmuz 2014 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Ankara Milletvekili İzzet Çetin ve İzmir Milletvekili Musa Çam ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanlığı'na sundukları Devlet Memurları Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda değişiklik yapan kanun teklifi hakkında bilgi verdi.

24 Temmuz 2014 Perşembe

TBMM'DE BUGÜN...


CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi saat 11.00'de, CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan saat 11.30'da, MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin saat 14.30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu saat 12.00'de toplanacak. Genel Kurul'da Torba Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.

24 Temmuz 2014 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın üçüncü bölümünde yer alan 7 maddesi daha kabul edildi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK HATAY'IN ANAVATANA KATILIŞININ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Hatay'ın anavatana katılışının 75. yıl dönümü dolayısıyla Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'e kutlama mesajı gönderdi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK ERZURUM'DA...


TBMM Başkanı Çiçek, Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Erzurum'a gitti.

23 Temmuz 2014 Çarşamba

TBMM SOMA FACİASINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


TBMM Soma Faciasını Araştırma Komisyonu'na bilgi veren Eynez Maden Ocağı İşletmesi eski İşletme Müdürü Süleyman Sarı,"Bu ocağa sabotaj yapsanız bu kadar insanı öldüremezsiniz. Yeraltında öngörülmeyen, önlenemez bir kaza olmaz. Bu yüzden çok öfkeliyim" dedi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, emniyetteki paralel yapı operasyonuyla ilgili, "Operasyonu yürüten haram paracı Zarraf'tır, koluna 800 milyarlık saat takanlardır, kupon arazi peşinde olanlardır, Urla'da villa pazarlığı yapanlardır, evinde milyarlarca doları sıfırlama telaşına düşenlerdir, havuz medyası oluşturanlardır" dedi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba

TBMM'DE SOMA İÇİN YARDIM KAMPANYASI YAPILDI


TBMM'de Milletvekilleri ve personelin katıldığı yardım kampanyasında Soma'da hayatını kaybeden madencilerin aileleri için Milletvekillerinden 158 bin 314 lira, TBMM personelinden ise 28 bin 587 lira toplandı.

23 Temmuz 2014 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.