MECLİS HABER PORTALI

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, TBMM İdare Amiri, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

02 Eylül 2015 Çarşamba

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADAN'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Celal Adan, "Çözüm Süreci'ni yürüten bütün yetkililer onurlu iseler ve şehitlere biraz saygıları varsa, siyasi hayatlarına son vermelidirler" ifadelerini kullandı.

02 Eylül 2015 Çarşamba

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ SARIHAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 1 Eylül'ün, "Dünya Barış Günü" olarak kutlandığını anımsatarak, CHP'li kadın milletvekilleri tarafından hazırlanan ortak açıklamayı okudu.

01 Eylül 2015 Salı

TBMM GENEL KURULU 3 EYLÜL PERŞEMBE GÜNÜ OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR


AK Parti tarafından TBMM Genel Kurulunun 3 Eylül Perşembe günü saat 13.00'de olağanüstü toplanması için TBMM Başkanlığına başvuru yapıldı.

31 Ağustos 2015 Pazartesi

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yeni Hükümet'in, AK Parti ve HDP'nin Dolmabahçe mutabakatıyla oluştuğunu iddia ederek, "Bu Hükümet seçim Hükümeti değildir, AK Parti'nin seçim kampanyası hükümetidir" dedi.

31 Ağustos 2015 Pazartesi

TBMM'DE YASAMA BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ…


TBMM'de staj zorunluluğu bulunmayan öğrenciler için hazırlanan Yasama Bilgilendirme Eğitim Programı ikinci grup öğrenciler için bugün başladı.

31 Ağustos 2015 Pazartesi

TBMM BAŞKANI YILMAZ'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI...


TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, İstiklal Savaşı'nın tarihi kahramanlıklarla dolu Türk milletinin yazdığı en büyük destanlardan biri olduğunu anımsatarak, milletin bağımsız yaşama iradesini ortaya koyan en somut gösterge olduğunu belirtti.

30 Ağustos 2015 Pazar

BÜYÜK ZAFERİN 93. YILI…


TBMM Başkanı Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla, Anıtkabir'deki törene, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki resmi geçit törenine ve Zafer Bayramı resepsiyonuna katıldı.

30 Ağustos 2015 Pazar

TBMM BAŞKANI YILMAZ, KARA HARP OKULU MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI


Okul birincisi Piyade Teğmen Okutan, diplomasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, okul ikincisi Piyade Teğmen İsmail Aslan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'dan, okul üçüncüsü Muhabere Teğmen Zekeriya Kaleli de Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan aldı.

30 Ağustos 2015 Pazar

TBMM BAŞKANI YILMAZ, GATA MEZUNİYET TÖRENİ'NE KATILDI


Dönem birincisi Mısırcı, diplomasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı. TBMM Başkanı Yılmaz, dönem ikincisi Tabip Teğmen Sadık Orhan'a, Başbakan Davutoğlu dönem üçüncüsü, Azerbaycan vatandaşı misafir öğrenci Zaur Nagiyev'e diplomasını verdi.

29 Ağustos 2015 Cumartesi

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, son zamanlarda yaşananların "AK Parti'nin tek korkusunun MHP olduğunu gösterdiğini" savundu.

28 Ağustos 2015 Cuma

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Hükümetin, koalisyon çalışmalarının başarısızlıkla sonuçlanmasından dolayı değil tek başına iktidar olmak için bir seçim dayatmasının sonucuyla kurulacağını savundu.

28 Ağustos 2015 Cuma

GEÇİCİ BAKANLAR KURULU AÇIKLANDI


Geçici Bakanlar Kurulu'nda AK Parti'den 10, MHP'den 1, HDP'den de 2 milletvekili yer aldı. Fikri Işık, İdris Güllüce, Nihat Zeybekci, Akif Çağatay Kılıç, Mehmet Şimşek, Nabi Avcı, Veysel Eroğlu ile Mehmet Müezzinoğlu geçici hükümette görev yerlerini korudu.

28 Ağustos 2015 Cuma

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Yüksekova'da bazı mahallelere havan ve obüs atışları yapıldığını ileri süren Baluken, ilçenin dış dünya ile tüm temasının da kesildiğini savundu.

28 Ağustos 2015 Cuma

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADAN'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, koalisyon hükümetine katılmayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için sarfettiği, "Tarih, sorumluluktan kaçanları da yazacak" sözlerini değerlendirdi.

28 Ağustos 2015 Cuma

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ AKÇAY'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, "Manisa'da salçalık domates üreticileriyle şirketler, yaptığı sözleşmede kilogram başına 25 kuruş üzerinden anlaşmıştır. Ancak mahsulünü kaldıran çiftçimiz, fabrikaya gittiğinde şirketler 12 kuruştan alım yapıyor. Yani sözleşme hükümlerine uymuyor" dedi.

27 Ağustos 2015 Perşembe

HDP ADANA MİLLETVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, HDP İnsan Hakları Komisyonu adına açıklamada bulunduğunu dile getirerek, son dönemde birtakım hukuk dışı uygulamalar yaşandığını savundu.

27 Ağustos 2015 Perşembe

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TEMELLİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


HDP İstanbul Milletvekili Sezai Temelli, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dünya ekonomisindeki krizin giderek derinleştiği bu dönemde, AK Parti'nin siyasi alandan sonra ekonomik alanda da sıkıştığını ileri sürdü.

27 Ağustos 2015 Perşembe

SEÇİM TAKVİMİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI


Yüksek Seçim Kurulunca 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için hazırlanan seçim takvimi Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

27 Ağustos 2015 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.