MECLİS HABER PORTALI

2018 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, iki başbakan yardımcılığına bağlı kurumların 2018 yılı bütçelerinin görüşülmesine başlandı.

13 Aralık 2017 Çarşamba

TBMM'DEN DOĞU KUDÜS'Ü BAĞIMSIZ FİLİSTİN'İN BAŞKENTİ OLARAK TANIMA DAVETİ...


TBMM Genel Kurulunda, AK Parti, CHP ve MHP gruplarının imzasıyla okunan bildiride devletler Doğu Kudüs'ü Bağımsız Filistin Devleti'nin başkenti olarak tanımaya davet edildi.

13 Aralık 2017 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan Karayama'nın görevden alındığını, yerine eski AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz'ın atandığını anımsattı.

13 Aralık 2017 Çarşamba

İYİ PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ ÇIRAY'IN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, TÜİK'in büyüme rakamlarıyla ilgili açıklamasının, gündemi değiştirme çabalarının arzulandığı dönemde geldiğini iddia etti.

13 Aralık 2017 Çarşamba

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ HAKVERDİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Ankara'da şehrin göbeğinde, 19 futbol sahası büyüklüğünde bir arsanın düşük bedelle Söğüt İnşaat'a satıldığını, inşaat firmasının ise savcı, hakim ve bürokratların kurucu üyesi olduğu bir kooperatife burayı tescil ettirdiğini iddia etti.

13 Aralık 2017 Çarşamba

MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ TOR'UN BASIN TOPLANTISI...


MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, KİT'lerde çalışan taşeron işçilerine de kadro verilmesini istediklerini söyledi.

13 Aralık 2017 Çarşamba

2018 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA...


Genel Kurulda, 2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2016 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı görüşmelerinin ikinci gününde, Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, Sayıştay, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunun bütçe ve kesin hesapları kabul edildi.

12 Aralık 2017 Salı

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, TBMM TV'NİN 23. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI


TBMM Başkanı Kahraman, TBMM TV'nin kuruluşunun 23. Yılı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

12 Aralık 2017 Salı

DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR'IN KABULLERİ...


Filipinler'in Ankara Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez ile Sri Lanka'nın Ankara Büyükelçisi Amza Pakeer Mohideen, görevine yeni seçilen Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır'a nezaket ziyaretinde bulundu.

12 Aralık 2017 Salı

DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR, PAKİSTAN AZAD KEŞMİR HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ


Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Pakistan Azad Keşmir Parlamentosu Başkanı Shah Ghulam Qadir ve beraberindeki heyetle Mecliste bir araya geldi.

12 Aralık 2017 Salı

TBMM'DE İNSAN HAKLARI SEMPOZYUMU...


Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığınca,"İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin Kabul Edilişinin 70'nci Yılına Girerken" konulu sempozyum, TBMM Tören Salonu'nda yapıldı.

12 Aralık 2017 Salı

ANAYASA KOMİSYONU BAŞKANI ŞENTOP, ENDONEZYA HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ


Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Endonezya Temsilciler Meclisi Yasama Komitesi Başkanı Supratman Andi Agtas ve beraberindeki heyet ile görüştü.

12 Aralık 2017 Salı

HDP'Lİ YİĞİTALP'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Demokratik Bölgeler Partisi'nin (DBP) Doğu ve Güneydoğu'daki bazı belediyelere gerçekleştirilen görevlendirmelere ilişkin rapor yayınladığını belirtti.

12 Aralık 2017 Salı

AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ TUNÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


Türkiye-Ruanda Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, Türkiye-Ruanda Parlamentolar Arası Dostluk Grubu üyesi milletvekilleriyle Mecliste düzenlediği basın toplantısında, iki ülke arasındaki ilişkiyi artırmak amacıyla 27 Kasım-1 Aralık 2017 tarihleri arasında Ruanda Cumhuriyeti'ne resmi ziyarette bulunduklarını ve Ekonomik Kültürel İşbirliği toplantılarını gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

12 Aralık 2017 Salı

TÜRKİYE PAKİSTAN PARLAMENTOLAR ARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI BALTA, PAKİSTAN HEYETİNE YEMEK VERDİ


Çevre Komisyonu Başkanı ve Türkiye Pakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Muhammet Balta, Pakistan Azad Keşmir Parlamentosu Başkanı Shah Ghulam Qadir ve beraberindeki heyet onuruna TBMM'de yemek verdi.

12 Aralık 2017 Salı

2018 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA...


TBMM Genel Kurulu, 2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmeler için TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Tasarının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

11 Aralık 2017 Pazartesi

PAKİSTAN AZAD KEŞMİR PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE...


TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Pakistan Azad Keşmir Parlamentosu Başkanı Shah Ghulam Qadir ve beraberindeki heyetle görüştü.

11 Aralık 2017 Pazartesi

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ SARIHAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Mecliste CHP'nin İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısında, 10 Aralık'ın İnsan Hakları Günü olduğunu anımsattı.

11 Aralık 2017 Pazartesi

İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI SERDAR'IN BASIN TOPLANTISI...


İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ömer Serdar, Mecliste 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

11 Aralık 2017 Pazartesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TORUN'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Mecliste, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasına ilişkin basın toplantısı düzenlendi.

11 Aralık 2017 Pazartesi

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

11 Aralık 2017 Pazartesi

TBMM TV'NİN 23. YILI…


Türkiye Büyük Millet Meclisi Televizyonu, 23. Yılını kutluyor. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın; TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün; Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar; MHP Milletvekilleri Arzu Erdem, Saffet Sancaklı, Ruhi Ersoy ve TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu TBMM TV'yi ziyaret etti.

11 Aralık 2017 Pazartesi

DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR LİBYA BÜYÜKELÇİSİ ABDULQADER İLE JAPONYA BÜYÜKELÇİSİ MIYAJIMA'YI KABUL ETTİ


Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Libya'nın Ankara Büyükelçisi Abdurrazak Mukhtar Ahmed Abdulkader ile Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'yı Meclisteki makamında ayrı ayrı kabul etti.

11 Aralık 2017 Pazartesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasına değindi.

11 Aralık 2017 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.