MECLİS HABER PORTALI

2018 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulunda, Avrupa Birliği ve Milli Eğitim Bakanlıklarının 2018 yılı bütçelerinin görüşülmesine başlandı.

18 Aralık 2017 Pazartesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını kınadığını anımsattı. İstanbul'da İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi yapıldığını ifade eden Yılmaz, Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden beklenen seviyenin altında katılım olduğunu üzülerek gördüklerini söyledi.

18 Aralık 2017 Pazartesi

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararının Ortadoğu'da sonu olmayan bir süreci tetiklediğini belirtti.

18 Aralık 2017 Pazartesi

HDP BATMAN MİLLETVEKİLİ ASLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, bugün 18 Aralık Dünya Arapça günü olduğunu belirterek, Türkiye'nin yüzde 10'unun Arapça konuşan yurttaşlardan oluştuğuna dikkati çekti.

18 Aralık 2017 Pazartesi

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ PEKŞEN'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, kendisi hakkında fezleke hazırlandığını belirterek, "Bu fezlekenin yazılması Türkiye'deki hukuk devleti açısından gerçekten dramatik ve büyük bir talihsizlik." dedi.

18 Aralık 2017 Pazartesi

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, KUVEYT MECLİS BAŞKANI İLE TEMSİLİ ORTAK GENEL KURULDA...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Merzuk el-Ganim ile temsili ortak genel kurul toplantısı düzenledi.

17 Aralık 2017 Pazar

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN KUVEYT TEMASLARI...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah ve Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Merzuk el-Ganim ile ayrı ayrı görüştü.

17 Aralık 2017 Pazar

2018 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA...


TBMM Genel Kurulunda; Dışişleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün 2018 yılı bütçeleri kabul edildi.

17 Aralık 2017 Pazar

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN KUVEYT'TE...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, resmi temaslarda bulunmak üzere Cidde'den Kuveyt'e gitti.

16 Aralık 2017 Cumartesi

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, MESUT YILMAZ'IN OĞLUNUN VEFATI DOLAYISIYLA BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlunun vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

16 Aralık 2017 Cumartesi

2018 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA...


TBMM Genel Kurulunda İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü, Devlet Personel Başkanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığının 2018 yılı bütçeleri kabul edildi.

16 Aralık 2017 Cumartesi

2018 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA...


TBMM Genel Kurulunda, Çevre ve Şehircilik, Kalkınma ile Adalet bakanlıkları ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, TÜİK, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Konya Ovası ve Doğu Karadeniz projeleri bölge kalkınma idareleri başkanlıkları, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi, Hakim ve Savcılar Kurulunun 2008 yılı bütçeleri kabul edildi.

15 Aralık 2017 Cuma

TBMM'DE KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ…


TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatında görev yapan personelin kişisel gelişim ile verimliliğine katkı sağlamak ve iş ortamından kaynaklanan stresi azaltmak için "Stres Yönetimi ve Problem Çözme Teknikleri Semineri" ve "İletişim, Motivasyon ve İş Verimliliği Semineri" düzenlendi.

15 Aralık 2017 Cuma

HDP BATMAN MİLLETVEKİLİ BAŞARAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Türkiye'nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) tutuklu milletvekillerine ilişkin gönderdiği cevap metnine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

15 Aralık 2017 Cuma

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ KERESTECİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, Mardin Milletvekili Mithat Sancar ve Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir ile TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

15 Aralık 2017 Cuma

KANUNLARIN DİLİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMU...


Adalet ve Medeniyet Derneğince bir otelde, "Kanunların Dili Uluslararası Sempozyumu" düzenlendi. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya sempozyumda konuştu.

15 Aralık 2017 Cuma
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.