MECLİS HABER PORTALI

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Plan ve Bütçe Komisyonu, kamuoyunda "torba tasarı" olarak bilinen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarı'nın görüşmelerini sürdürüyor.

20 Ekim 2017 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısına, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

20 Ekim 2017 Cuma

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ YİĞTALP'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Şırnak'ta ruhsatsız faaliyet gösteren kömür ocağında meydana gelen ve 7 işçinin öldüğü göçükle ilgili partilerinin oluşturduğu heyetin bugün Şırnak'ta incelemelerde bulunacağını söyledi.

20 Ekim 2017 Cuma

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ KERESTECİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, müftülüklere nikah yetkisi veren yasal düzenlemenin Mecliste kabul edildiğini anımsattı.

20 Ekim 2017 Cuma

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, NİJERYA CUMHURBAŞKANI BUHARİ İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari ile görüştü.

19 Ekim 2017 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı. Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı

19 Ekim 2017 Perşembe

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...


Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen "torba tasarının", "projesi olan ancak kaynağı bulunmayan girişimcilere finansman sağlayacak kitle fonlamasının hayata geçirilmesini sağlayan" maddeleri, tartışmaların ardından kabul edildi.

19 Ekim 2017 Perşembe

ÇÖLYAK HASTALIĞINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


SGK Başkanlığı Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Vekili Mustafa Özderyol, çölyak hastalığında raporların geçerlilik süresini, 1 yıldan 2 yıla çıkaracaklarını bildirdi.

19 Ekim 2017 Perşembe

SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU...


Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız başkanlığında, Helal Akreditasyon Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısını görüşmek üzere toplandı.

19 Ekim 2017 Perşembe

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ BAKAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, müftülüklere nikah kıyma yetkisi veren düzenlemenin tekriri müzakere ile tasarıdan çıkarılması gerektiğini söyledi.

19 Ekim 2017 Perşembe

MHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ YURDAKUL'UN BASIN TOPLANTISI...


MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, perfüzyon teknikerleriyle Mecliste düzenlediği basın toplantısında, okullarından mezun olan yardımcı sağlık personellerinin birçok ortak sorunu olduğuna işaret etti.

19 Ekim 2017 Perşembe

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ÖZKAN'IN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, müftülere nikah yetkisi veren düzenlemenin, laiklik sorunu ve anayasaya aykırılık ortaya çıkarmadığını belirterek, "Bilakis din ve vicdan özgürlüğünü genişletmektedir." dedi.

19 Ekim 2017 Perşembe

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "Siyasal iktidar bu ülkede dini referansla bir siyasal İslam modelini yaşamın her alanına yerleştirmek istiyor. Bugün helal gıda, dün nikahın müftülüklere yönlendirilmesi, ülkede dayatmacı bir değişimi görüyoruz." dedi.

19 Ekim 2017 Perşembe

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ ALDAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP Genel Merkezince İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun hukuksal durumunu izlemekle görevlendirilen komisyonun üyesi milletvekilleriyle Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 19 Ocak 2014 günü Adana'da durdurularak aranan MİT tırlarına ilişkin görüntülerin ve tutanakların devlet sırrı olarak değerlendirildiğini anımsattı.

19 Ekim 2017 Perşembe

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÖNTER'İN BASIN TOPLANTISI...


MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, "Uzman çavuşlarımızın elinden tutmak en temel görevimiz." dedi.

19 Ekim 2017 Perşembe

TBMM TÜRKİYE-MOLDOVA DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ALTAY'IN KABULÜ...


TBMM Türkiye-Moldova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Moldova'dan gelen basın heyetini Mecliste kabul etti.

19 Ekim 2017 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, il ve ilçe müftülüklerine nikah kıyma yetkisi verilen düzenlemeyi en kısa zamanda Anayasa Mahkemesine götüreceklerini bildirdi.

19 Ekim 2017 Perşembe

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÇİÇEK'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, bazı AK Parti'li belediye başkanlarının istifaya zorlanmasının demokrasiye aykırı olduğunu belirterek, "Siyasi iktidarın belediye başkanlarıyla sorunu varsa yerel seçimi erkene alalım. Böylece seçmene ve milli iradeye saygı gösterelim." dedi.

19 Ekim 2017 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.