MECLİS HABER PORTALI

MHP İZMİR MİLLETVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, MHP olarak kadrolar arasında fay hatları oluşturma ve derinleştirme tuzağına düşülmeden hareket edilmesi gerektiğini bildirdi.

24 Haziran 2016 Cuma

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma kararının ilişkin, "Bunun diğer 27 üye içerisinde farklı yansımaları olacak. Önümüzdeki dönemde, Türkiye'de bunun negatif sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalacak." dedi.

24 Haziran 2016 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam iftar yemeğinde yaptığı konuşmayı eleştirdi.

24 Haziran 2016 Cuma

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı. Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, Genel Kurul'da kabul edilerek yasalaştı.

23 Haziran 2016 Perşembe

TBMM GENEL KURULU'NDA SAYIŞTAY BAŞKANLIĞINA SEYİT AHMET BAŞ SEÇİLDİ


TBMM Genel Kurulu'nda, Sayıştay Başkanlığına, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Seyit Ahmet Baş seçildi.

23 Haziran 2016 Perşembe

GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONU...


Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu toplantısında, Devlet İstihbarat Hizmetleri ile Güvenlik ve İstihbari Nitelikteki Faaliyetlere İlişkin 2015 Yılı Raporu'nun müzakerelerine devam edildi.

23 Haziran 2016 Perşembe

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ DEMİREL'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, "Milletvekillerinin telefon ile ifadeye çağrılması hukuk dışıdır." dedi.

23 Haziran 2016 Perşembe

İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BÜNYESİNDE KURULAN "MÜLTECİ HAKLARI ALT KOMİSYONU"...


İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan ''Mülteci Hakları Alt Komisyonu'' AK PARTİ Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında toplandı.

23 Haziran 2016 Perşembe

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ERDEM'İN BASIN TOPLANTISI...


MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Meclis'te, "Emeklikte yaşa takılanlarla" birlikte basın toplantısı düzenledi.

23 Haziran 2016 Perşembe

MHP ADANA MİLLETVEKİLİ YILMAZ, TBMM İDARE AMİRLİĞİ GÖREVİNDEN, İZMİR MİLLETVEKİLİ VURAL DA GRUP BAŞKANVEKİLLİĞİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ


MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, TBMM İdare Amirliği görevinden, İzmir Milletvekili Oktay Vural da, grup başkanvekilliği görevinden istifa etti.

23 Haziran 2016 Perşembe

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ PİR'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakır Elektrik Dağıtım A.Ş'de (DEDAŞ) işten çıkarmalarla ilgili, "418 işçiden, 370'i işten çıkarıldı, daha sonra haklarından feragat eden 250'si işbaşı yapabildi." dedi.

23 Haziran 2016 Perşembe

KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU BÜNYESİNDE KURULAN "KIRSAL ALANDA KADININ GÜÇLENDİRİLMESİ VE KIRSALDA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİN DESTEKLENMESİ ALT KOMİSYONU"...


Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesinde oluşturulan Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi ve Kırsalda Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Alt Komisyonu, Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı (UNDP) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi temsilcilerinden bilgi aldı.

23 Haziran 2016 Perşembe

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Sağlık Sistemi Hastaneler ile Hasta ve Engelli Haklarını İzleme ve İnceleme Komisyonu Başkanı, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, "AK PARTİ Hükümeti, üniversite hastanelerini bilerek, planlı ve programlı bir şekilde borç batağına soktu." dedi.

23 Haziran 2016 Perşembe

HDP ADANA MİLLETVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, savcılık tarafından ifadeye çağrılan HDP Muş milletvekilleri Burcu Çelik Özkan ile Ahmet Yıldırım'ın, ifadeye gitmeyeceklerini söylediğini belirterek, "Biz bu davetlere icabet etmeyeceğiz." dedi.

22 Haziran 2016 Çarşamba

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ERDEM'İN BASIN TOPLANTISI...


MHP İstanbul Arzu Erdem, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "10 Temmuz'daki kurultayda ülkücü irade hazır bulunacaktır. 10 Temmuz, ülkücülerin toyu olacaktır." dedi.

22 Haziran 2016 Çarşamba

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ÇIRAY'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin dış politikasını eleştirerek, "Bugün Türkiye, 'one minute' tiyatrosundan sonra İsrail'in kapısına yüz sürüldüğü günlere kadar geldi." ifadesini kullandı.

22 Haziran 2016 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "2002-2015 yıllarında toplam 37 bin 922 kişi yaşam hakkı ihlalleriyle hayatını yitirdi, bunlar arasında kadın ve iş cinayetleri, şüpheli asker ölümleri, çocuk ölümleri bulunuyor." dedi.

22 Haziran 2016 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, TBMM'de ataması yapılmayan öğretmenlerle düzenlediği basın toplantısında, iktidarın eğitim politikalarını eleştirdi.

22 Haziran 2016 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU'NDA SAYIŞTAY'DA BOŞ BULUNAN BEŞ ÜYELİK İÇİN SEÇİM YAPILDI


TBMM Genel Kurulu'nda, Sayıştay'da boş bulunan beş üyelik için Sayıştay Kanunu'nun 15 ve 16. maddeleri ile İçtüzüğün 150. maddesine göre gizli oylama ile seçim yapıldı. Buna göre, Sayıştay Meslek Mensupları Kontenjan Grubu'ndan Fatma Betül Ceylan, Ahmet Ay ve Yücel Turhan, Maliye Bakanlığı Meslek Mensupları Kontenjan Grubu'ndan Mehmet Aksoy, Diğer Adaylar Kontenjan Grubu'ndan Bahri Kızılkaya Sayıştay üyeliğine seçildi.

22 Haziran 2016 Çarşamba

ÇOCUK İSTİSMARINI ÖNLEME ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Başta cinsel istismar ile çocuklara yönelik her türlü istismarı belirlemek üzere kurulan, Meclis Araştırma Komisyonu, AK PARTİ Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, başkanlığında toplandı.

22 Haziran 2016 Çarşamba

CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ BİÇER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, onbinlerce kişinin, Anayasal hakları olan toplantı ve gösteri yaptığı gerekçesiyle yargılandığını iddia etti.

22 Haziran 2016 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi, başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın birinci bölümü kabul edildi.

22 Haziran 2016 Çarşamba

CHP GRUP TOPLANTISI...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, geçen hafta sonu İstanbul'da turizm sektörünün bileşenleriyle bir araya geldiğini anımsattı.

21 Haziran 2016 Salı

HDP GRUP TOPLANTISI...


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin TBMM Grup Toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

21 Haziran 2016 Salı

MHP GRUP TOPLANTISI...


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında gündemdeki konulara değindi.

21 Haziran 2016 Salı

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

21 Haziran 2016 Salı

AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...


AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ramazan ayının neredeyse yarısının geride kaldığını, sayılı günlerin gelip geçtiğini bildirdi. Yıldırım, "Allah, ramazanı bizden razı eylesin. Yaptığımız ibadetleri, tuttuğumuz oruçları dergahı izzetinde kabul eylesin." diye konuştu.

21 Haziran 2016 Salı

DİLEKÇE KOMİSYONU...


Dilekçe Komisyonu bünyesinde, gıda bankacılığı uygulaması ile FOREX piyasasındaki mağduriyetler ve araç muayene istasyonlarında para üstü alamamaktan kaynaklanan sorunlarla ilgili inceleme yapmak üzere iki alt komisyon kuruldu.

21 Haziran 2016 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.