MECLİS HABER PORTALI

TBMM ESKİ BAŞKANI ŞAHİN'İN EŞİ VEFAT ETTİ

TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in eşi Saniye Şahin vefat etti.

28 Kasım 2014 Cuma

TBMM'DE BUGÜN…


CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz saat 13.00'de, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 13.30'da ve HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan saat 14.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

28 Kasım 2014 Cuma

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, NTV CANLI YAYININDA GÜNDEME İLİŞKİN SORULARI CEVAPLANDIRDI


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, dört eski bakan ile ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine yayın yasağı konusunda kendisinin başvurusu olmadığını belirterek, buna hakkı ve yetkisinin de olmadığını söyledi.

27 Kasım 2014 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekil Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, kamuoyunda "yargı paketi" olarak bilinen Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ikinci bölümünde yer alan 11 maddesi kabul edildi.

27 Kasım 2014 Perşembe

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ KULKULOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, iktidarın yurttaşın kursağına koyamadığı, kilosu 40 liraya çıkan sucuğu siyasi şov malzemesi yapmasının ayıp ve günah olduğunu belirterek, milleti bıktırdığını söyledi.

27 Kasım 2014 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Meclis Soruşturma Komisyonu'nun yayın yasağı istediğini, cumhuriyet savcısının talebi üzerine de ilgili hakimin yayın yasağını koyduğunu anımsattı.

27 Kasım 2014 Perşembe

TBMM İDARE AMİRİ SALİM USLU'NUN KABUL܅


TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Sudan İşçi Sendikaları Federasyonu Heyetini TBMM'de kabul etti.

27 Kasım 2014 Perşembe

DGP GENEL BAŞKANI BAL'IN BASIN TOPLANTISI...


Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı, Kütahya Milletvekili İdris Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 4 eski bakan ile ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu başkanının mahkemeye başvurarak, haberlere yayın yasağı koydurduğunu belirtti.

27 Kasım 2014 Perşembe

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BULDAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, partisinin Batman Milletvekili ve Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi Bengi Yıldız ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, HDP olarak dört eski Bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'ndan çekildiklerini açıkladı.

27 Kasım 2014 Perşembe

TBMM'DE "ÇOCUK KORUMADA SİYASETÇİLERİN ÖNDERLİĞİ PANELİ"...


"Çocuk Hakları Günü" çerçevesinde, Çocuk Hakları İzleme komitesi himayesinde, UNICEF Türkiye Ofisi, Uluslararası Çocuk Merkezi ve Yasama Derneği ortaklığında, Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Korunması Sözleşmesi kapsamında, "Çocuk Haklarının Korunmasında Siyasetçilerin Önderliği Paneli." TBMM Küçük Grup Toplantı Salonu'nda düzenlendi.

27 Kasım 2014 Perşembe

CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ GENÇ'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Devlet Bahçeli'nin Tunceli'ye gerçekleştireceği ziyareti değerlendirdi.

27 Kasım 2014 Perşembe

FİLİSTİN PARLAMENTO HEYETİNİN TBMM TEMASLARI...


Filistin Meclis Başkanvekili Ahmed Bahr ve beraberindeki milletvekili heyeti İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Üstün ile görüştü.

26 Kasım 2014 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, hakim ve savcı ücretlerinde artış, aramalarda kuvvetli şüpheyi makul şüpheye dönüştüren, Danıştay ve Yargıtay'da üye ve daire sayısı artışını öngören teklifin 1. bölümünde yer alan 20 madde kabul edildi.

26 Kasım 2014 Çarşamba

CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ AYGÜN'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, beraberinde, 15 Kasım 1937 yılında idam edilen Seyit Rıza'nın torunun oğlu Rüstem Polat ve 1938 yılında askeri harekatta hayatını kaybeden Zeynel Çavuş'un torunu Hüseyin Akgün ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

26 Kasım 2014 Çarşamba

FİLİSTİN PARLAMENTO HEYETİNİN TBMM ZİYARETİ...


Filistin Meclis Başkanvekili Ahmed Bahr, "Dünya devletleri, Arap, İslam devletleri, bunların başında Türkiye, TBMM'den, İsrail'e baskı yapmalarını, Gazze'de uygulanan ablukanın kaldırılmasına yönelik baskılarını artırmalarını talep ediyoruz" dedi.

26 Kasım 2014 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BİNNAZ TOPRAK'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, Meclis'te LGBTİ bireylerle birlikte düzenlediği basın toplantısında, LGBTİ bireylerin sorunlarına dikkat çekmek için geçen yıl bir Meclis araştırma önergesi verdiğini ancak bunun iktidar milletvekillerinin oylarıyla reddedildiğini söyledi.

26 Kasım 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN ARNAVUTLUK TEMASLARI...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk ziyareti kapsamında, ana muhalefet Demokratik Parti (DP) Genel Başkanı Lulzim Başa ile bir araya geldi.

26 Kasım 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK ARNAVUTLUK'TA GAZETECİLERE AÇIKLAMALARDA BULUNDU


Resmi temaslarda bulunmak üzere Arnavutluk'ta bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama nedeniyle üzüldüğünü belirterek, "Evvela, parti başkanı konumundaki bir siyaset adamının yapacağı açıklamaların iyi temellendirilmesi gerekir" diye konuştu.

26 Kasım 2014 Çarşamba

TBMM SORUŞTURMA KOMİSYONU...


TBMM Soruşturma Komisyonu, Komisyon Başkanı Hakkı Köylü başkanlığı'nda toplandı. Komisyon Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar'ı "şüpheli" sıfatıyla dinledi.

26 Kasım 2014 Çarşamba

TBMM İÇTÜZÜĞÜ UZLAŞMA KOMİSYONU...


TBMM İçtüzüğü Uzlaşma Komisyonu, daha önce uzlaşılamayan maddeleri görüşmeye başladı.

26 Kasım 2014 Çarşamba

VAN BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ AKTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


Van Bağımsız Milletvekili Kemal Aktaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye küçük Millet Meclisi (TkMM) Kasım ayı toplantılarıyla ilgili bilgi verdi.

26 Kasım 2014 Çarşamba

ANKARA MİLLETVEKİLİ HALICI'NIN BASIN TOPLANTISI...


Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, Elektronik Demokrasi Partisi'nin (e-Parti) bazı kurucularıyla birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kurucular kurulu toplantısında Eş Genel Başkanlığa seçildiğini belirtti.

26 Kasım 2014 Çarşamba

MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de yoksullukla yolsuzluğun bir arada yaşandığını söyledi.

26 Kasım 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANVEKİLİ YAKUT'UN FİLİSTİN MECLİS BAŞKANI BAHR'I KABULÜ...


TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Filistin Meclis Başkanvekili Ahmed Bahr ve beraberindeki milletvekillerini makamında kabul etti.

26 Kasım 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN AÇIKLAMASI...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul Bölge Toplantısında kendisine yönelik sözlerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. TBMM Başkanı Çiçek, "Soruşturma Komisyonu çalışmalarına yayın yasağı getirilmesi için mahkemeye yaptığım herhangi bir başvuru yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu’nun ifadesi son derece yakışıksız ve yalandır" dedi.

26 Kasım 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN ARNAVUTLUK TEMASLARI...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk'taki resmi temaslarının ikinci gününde, Cumhurbaşkanı Buyar Nişani ve Başbakan Edi Rama ile ayrı ayrı görüştü.

26 Kasım 2014 Çarşamba

TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Adana Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Açık Ceza İnfaz Kurumu inceleme raporlarını görüşerek kabul etti.

26 Kasım 2014 Çarşamba

TBMM SOMA MADEN KAZALARINI ARAŞTIRMA KOMSİYONU...


TBMM Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, komisyonun Soma'daki maden faciasıyla ilgili hazırladığı raporun 8 Aralık Pazartesi günü Meclis Başkanlığı'na sunulacağını kaydetti.

26 Kasım 2014 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.