MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANLIĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ...

TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal, görevi, TBMM Başkanı seçilen İsmet Yılmaz'a devretti.

01 Temmuz 2015 Çarşamba

TBMM'NİN 26. BAŞKANI AK PARTİ SİVAS MİLLETVEKİLİ İSMET YILMAZ OLDU


AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda yapılan dördüncü tur oylamada 258 oy alarak TBMM Başkanı seçildi.

01 Temmuz 2015 Çarşamba

MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, bundan sonra Türkiye'nin koalisyon hükümetlerine alışması gerektiğini, bu konuda yeteri düzeyde tecrübesinin de bulunduğunu belirtti.

01 Temmuz 2015 Çarşamba

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KOÇ'UN BASIN AÇIKLAMASI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, TBMM'de başkanlık seçiminin sonuçlanmasının ardından, Basın Kapısı önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

01 Temmuz 2015 Çarşamba

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖKER'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP İstanbul Milletvekilleri Turgut Öker ve Ali Kenanoğlu, İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, Mersin Milletvekili Çilem Öz, Tunceli Milletvekili Alican Önlü, Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca Meclis’te 1993 yılında Sivas Madımak Oteli’nde meydana gelen olayların 22. Yıldönümüne ilişkin basın toplantısı düzenledi.

01 Temmuz 2015 Çarşamba

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN KABULÜ...


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2 Temmuz Sivas olaylarında yakınlarını kaybedenlerin ailelerini Meclis'te kabul etti.

01 Temmuz 2015 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU'NDA MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ...


TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis Başkanlığı seçimlerinin birinci ve ikinci tur oylamalarında adaylardan hiçbiri seçilmek için gerekli olan nitelikli çoğunluğa (367) ulaşamadı. Meclis Başkanı seçimi için ilk tur oylamada Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz 256, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal 125, MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu 81 ve HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat da 81 oy aldı. İki oy boş çıktı. İkinci turda ise Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz 256, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal 128, MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu 80 ve HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat da 80 oy aldı. Bir oy da geçersiz sayıldı. TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal, Meclis Başkanlığı üçüncü ve dördüncü tur oylamaları için yarın saat 15.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı.

30 Haziran 2015 Salı

CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel seçimin ardından partisinin ilk basına açık TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

30 Haziran 2015 Salı

AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Bizim bir Meclis Başkanı adayımız var, son turun son saniyesine kadar sadece onu destekleyeceğiz. Erdemli davranış herhangi dava arkadaşını pazarlık meselesi yapmayı ahlaksızlık olarak görür. Biz Sayın İsmet Yılmaz'ı herhangi bir aşamada pazarlık yapmak için aday göstermedik" dedi.

30 Haziran 2015 Salı

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KERESTECİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, beraberindeki İstanbul Milletvekilleri Sezai Temelli ve Beyza Üstün ile birlikte Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

30 Haziran 2015 Salı

HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ ENCU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encu, beraberindeki Şırnak milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik ve Aycan İrmez ile birlikte TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, dün akşam ve bugün sabah saatlerinde Uludere'de yaşanan olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

30 Haziran 2015 Salı

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ERDEM'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, beraberindeki İstanbul Milletvekili Ali Şeker ile birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

29 Haziran 2015 Pazartesi

CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ BAYRAKTUTAN BASIN TOPLANTISI...


CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Artvin Cerattepe'de maden çıkarılmasına ilişkin ihaleye değindi.

29 Haziran 2015 Pazartesi

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ LEVENT GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ilk turu yarın gerçekleştirilecek Meclis Başkanlığı seçimine değindi.

29 Haziran 2015 Pazartesi

HDP İZMİR MİLLETVEKİLİ KÜRKCÜ'NÜN BASIN TOPLANTISI...


HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Almanya, AB Merkez Bankası ve IMF'nin Yunanistan'ın değil, paranın çıkarını korumak için Syriza hükümetini baskı altına aldığını söyledi.

29 Haziran 2015 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.