MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, ZEYTİN DALI HAREKATINA İLİŞKİN MESAJ YAYIMLADI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Devletimizin meşru müdafaa hakkı olarak başlatılan ve uluslararası hukuka uygun olan harekatın tek hedefi terör örgütleri ve teröristlerdir." ifadelerini kullandı.

20 Ocak 2018 Cumartesi

TBMM BASIN, YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA...


TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, Beykoz Korusu içindeki binalar ile ilgili olarak basında çıkan haberler üzerine bir açıklama yaptı.

20 Ocak 2018 Cumartesi

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, planlanan 70 termik santralin yapılması durumunda Türkiye'nin dünyayı en çok kirleten 3. ülke olacağını iddia etti.

19 Ocak 2018 Cuma

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADAN'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Türkiye'nin, Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK hedeflerine yönelik muhtemel harekatıyla ilgili, "ABD geri adım atmalıdır. Menfaatlerimizi koruma adına Türk milleti hiç kimseden icazet alacak değildir." dedi.

19 Ocak 2018 Cuma

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ EMİR'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, partisinin Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, olağanüstü halin altıncı kez uzatılmasını eleştirdi.

19 Ocak 2018 Cuma

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı. Olağanüstü Hal'in (OHAL) 19 Ocak Cuma günü saat 01.00'den geçerli olmak üzere 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

18 Ocak 2018 Perşembe

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, İRAN'DA YAŞAYAN TÜRK VATANDAŞLARI İLE BİR ARAYA GELDİ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İran'da yaşayan Türk vatandaşları ve iş adamlarıyla bir araya geldi.

18 Ocak 2018 Perşembe

İYİ PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ OK'UN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ABD'nin Türkiye'nin sınırlarında terör örgütü PKK ve PYD'ye her türlü lojistik destek vererek, bir ordu ve yapay bir devlet kurma çabası içinde olduğunu vurguladı.

18 Ocak 2018 Perşembe

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ALTIOK'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, hayvan haklarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

18 Ocak 2018 Perşembe

TÜRKİYE- FİLİSTİN PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI TURAN'IN KABULÜ...


Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, Filistin'de ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından çıkan olaylarda direnişin sembolü olan Fevzi el-Cuneydi ile babası Muhammed el-Cuneydi'yi Mecliste kabul etti.

18 Ocak 2018 Perşembe

AK PARTİ - MHP İTTİFAK KOMİSYONU...


AK Parti-MHP İttifak Komisyonu üyelerinin Meclisteki görüşmesi başladı. İttifak Komisyonu üyeleri, ilk toplantıyı yapmak üzere TBMM Genel Sekreterliği Toplantı Salonu'nda bir araya geldi.

18 Ocak 2018 Perşembe

KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU BAŞKANI KATIRCIOĞLU'NUN BASIN AÇIKLAMASI...


Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, "Türkiye'yi sarsacak utanç listesi" başlığı ile basında yer alan haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı.

18 Ocak 2018 Perşembe

ÜZÜM ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Bağcılık sektörü ve üzüm üreticilerinin sorunlarının araştırılarak alınacak tedbirlerin tespit edilmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen başkanlığında toplandı.

18 Ocak 2018 Perşembe

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ BUDAK'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, uzun süredir devam eden OHAL'in Türkiye'de olağan bir hale dönüştüğünü savundu.

18 Ocak 2018 Perşembe

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, yardımcı doçentliğin kaldırılmasına ilişkin yasa teklifinin hızlı bir şekilde TBMM'nin gündemine sunulduğunu ifade etti.

18 Ocak 2018 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı. Aydın, konuşmaların ardından MHP önerisi üzerinde yapılan üç yoklamada da karar yeter sayısı bulunamayınca, birleşimi yarın saat 14.00'de toplanmak üzere kapattı.

17 Ocak 2018 Çarşamba

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN İRAN TEMASLARI...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Katar Şura Meclisi Başkanı Ahmed bin Abdullah Bin Zeyd Al Mahmut ve Mozambik Meclis Başkan Yardımcısı Antonio Jose Amelia ile görüştü.

17 Ocak 2018 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, okulların cuma günü yarıyıl tatiline gireceğini anımsatarak, eğitim öğretim yılını değerlendirdi.

17 Ocak 2018 Çarşamba

İYİ PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ ÇIRAY'IN BASIN TOPLANTISI...


İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti Başkanlık Divanının, gerçek milli ve yerli politikanın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözde milli ve yerli politikalarının iç yüzünü teşhir etmekten geçtiğine karar verdiğini belirtti.

17 Ocak 2018 Çarşamba

DİLEKÇE VE İNSAN HAKLARINI İNCELEME KARMA KOMİSYONU...


Dilekçe Komisyonu ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyelerinden oluşan karma komisyon, kamu denetçiliğine, eski TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan'ı seçti.

17 Ocak 2018 Çarşamba

TBMM BAŞKANVEKİLİ TÜZÜN, FİNLANDİYA HEYETİNİ KABUL ETTİ


Finlandiya Parlamentosu Başkan İkinci Vekili Arto Satonen ve beraberindeki heyet, TBMM'yi ziyaret etti.

17 Ocak 2018 Çarşamba

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ÖZKAN'IN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde il başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu'nun sosyal medyadaki paylaşımlarına tepki gösterdi.

17 Ocak 2018 Çarşamba

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ AKÇAY'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Atatürk karşıtı, bir FETÖ operasyonu olan Ergenekon Davası'nın savunucusu, sözde Ermeni soykırımı avukatı birisinin CHP'nin İstanbul il başkanlığına getirildiğini ifade etti.

17 Ocak 2018 Çarşamba

MADDE BAĞIMLILIĞI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu, AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan başkanlığında ilk toplantısını yaptı. Toplantıda, komisyon çalışma takvimi; komisyonda görevlendirilecek uzmanların belirlenmesi ve komisyona davet edileceklerin tespiti konuları ele alındı.

17 Ocak 2018 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gıda zincirinin en önemli halkası olan tohum piyasasının, çok uluslu şirketlerin tekeline bırakıldığını savundu.

17 Ocak 2018 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.