MECLİS HABER PORTALI

APA DÖNEM BAŞKANLIĞI TÜRKİYE'DE…

Asya Parlamenterler Asamblesi 10. Genel Kurul Toplantısında dönem başkanlığı Kamboçya'dan Türkiye'ye geçti. Kamboçya Meclis Başkanı Nguon Nhel, başkanlık çekicini TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a verdi. Türkiye, iki yıl boyunca APA dönem başkanlığına devam edecek.

22 Kasım 2017 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı.

22 Kasım 2017 Çarşamba

TBMM BAŞKANVEKİLİ AHMET AYDIN, APA 10. GENEL KURULU KATILIMCILARI ONURUNA AKŞAM YEMEĞİ VERDİ


TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, APA 10. Genel Kurulu için İstanbul'da bulunan ve Asya'nın çeşitli ülkelerinden gelen parlamenterler onuruna akşam yemeği verdi.

22 Kasım 2017 Çarşamba

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN APA KAPSAMINDA İKİLİ GÖRÜŞMELERİ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, APA 10. Genel Kurulu kapsamında, Kazakistan ve Kuzey Kore Meclis üyeleriyle ayrı ayrı görüştü.

22 Kasım 2017 Çarşamba

BAŞBAKAN YILDIRIM, APA 10. GENEL KURUL KATILIMCILARI ONURUNA YEMEK VERDİ


Başbakan Yıldırım, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 10. Genel Kurulu katılımcıları onuruna öğle yemeği verdi.

22 Kasım 2017 Çarşamba

TBMM BASIN, YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA


TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker'in Genel Kurul konuşması ve CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ile birlike yaptığı basın toplantısı hakkında bir açıklama yaptı.

22 Kasım 2017 Çarşamba

2018 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA...


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Savunma Bakanlığının 2018 yılı bütçesinin görüşülmesine başlandı.

22 Kasım 2017 Çarşamba

YURT DIŞINA KAÇIRILAN KÜLTÜR VARLIKLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU ÜYELERİNDEN MÜZE ZİYARETİ...


Yurt dışına kaçırılan kültür varlıklarının iadelerinin sağlanması ve mevcut kültür varlıklarının korunması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu üyeleri, Anadolu Medeniyetleri Müzesini ziyaret etti.

22 Kasım 2017 Çarşamba

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ SARIHAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, ciddi ve etkin bir çocuk hakları komisyonu oluşturularak, çalışmaların yürütülmesini istedi.

22 Kasım 2017 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "Türkiye dünyada şark tipi tütün üretiminin dörtte birini gerçekleştiren ihracatçı bir ülkeyken, AKP hükümetlerinin uyguladığı politikalar nedeniyle net tütün ithalatçısı konumuna düştü." dedi.

22 Kasım 2017 Çarşamba

CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ HÜRRİYET'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Boşnaklara yönelik açıklamalarından dolayı Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepki göstererek, "İsmini dahi anmak istemediğimiz şahıs, hakaret, halkın bir kısmını alenen aşağılama suçunu işlemiş bulunmaktadır. Bu omurgasız canlı, yandaş medyanın geldiği konumu ve yaşadığı güç sarhoşluğunu göstermiştir." dedi.

22 Kasım 2017 Çarşamba

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARAKAYA'NIN BASIN TOPLANTISI...


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, 2017 yılında yaşanan afetlerden zarar gören çiftçilerin her türlü vergi ve SSK prim borcunun, en az bir yıl süreyle faizsiz olarak ertelenmesini istedi.

22 Kasım 2017 Çarşamba

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ HAKVERDİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Ülkenin acilen kendilerinin ve çocuklarının istikbalinden başka derdi olmayan bu iktidardan kurtularak, hak ettiği gibi yönetilmeye ve yeniden huzura ihtiyacı vardır." dedi.

22 Kasım 2017 Çarşamba

HDP ADANA MİLLETVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, tutuklu HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım'ın bireysel başvurusunun "kabul edilemez" olduğuna ilişkin Anayasa Mahkemesi kararını eleştirdi.

22 Kasım 2017 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ŞEKER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın, 16 Şubat 1969 tarihinde Milli Türk Talebe Birliğinin Genel Başkanı olduğunu, bunun özgeçmişinde de yazdığını savundu.

22 Kasım 2017 Çarşamba

APA 10. GENEL KURULU AÇILIŞ TOPLANTISI...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Asya Parlamenterler Asamblesi 10. Genel Kurulu Açılış Toplantısında konuştu.

21 Kasım 2017 Salı

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, İRAN MECLİS BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İran Meclis Başkanı Ali Laricani ile görüştü.

21 Kasım 2017 Salı

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN APA KATILIMCILARINA YEMEK VERDİ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 10. Genel Kurulu katılımcıları onuruna Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda akşam yemeği verdi.

21 Kasım 2017 Salı

ASYA PARLAMENTERLER ASAMBLESİ 10. OTURUMU...


Türkiye'nin Dönem Başkanı olduğu Asya Parlamenter Asamblesi (APA), 2. APA Yürütme Kurulu Toplantısı TBMM'nin ev sahipliğinde bugün başladı.

21 Kasım 2017 Salı

APA DELEGASYON BAŞKANLARINDAN, TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'A NEZAKET ZİYARETLERİ...


Asya Parlamenter Asamblesi (APA) delegasyon başkanları ve APA Genel Sekreteri Muhammed Reza Majidi, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a nezaket ziyaretinde bulundu.

21 Kasım 2017 Salı

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, "Torba tasarı" olarak bilinen, Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın, dördüncü bölümünde yer alan 17 maddesi daha kabul edildi.

21 Kasım 2017 Salı

2018 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA...


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Türkiye Su Enstitüsünün 2018 yılı bütçeleri kabul edildi.

21 Kasım 2017 Salı

AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim için her seçim sadece bir güven tazeleme değil onunla birlikte yeni bir yol açma, yeni bir vites yükseltmedir. Dünyada ve özellikle de bölgemizde öyle bir değişim süreci yaşanıyor ki eğer hedeflerimizin çıtasını ve çalışma tempomuzu sürekli yükseltmezsek hem kendimizi hem de ülkemizi geriletiriz. Böyle bir vebalin altına giremeyiz." dedi.

21 Kasım 2017 Salı

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın banka faizlerine ilişkin açıklamalarını eleştirdi.

21 Kasım 2017 Salı

CHP GRUP TOPLANTISI...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, geçen hafta vefat eden eski Milli Halterci Naim Süleymanoğlu'na Allah'tan rahmet, Türk milletine de başsağlığı diledi.

21 Kasım 2017 Salı

HDP GRUP TOPLANTISI...


HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, "Atatürkçüler, Atatürk'ü andığı için; milliyetçiler, 'yerli ve milli' dediği için; mütedeyyinler 'kazanımlarımızı ancak bu iktidar korur' diyerek, bu iktidarı desteklemesinler. Herkes şunu bilsin ki kazanımlarımızı ancak ve ancak demokrasi güvence altına alabilir." dedi.

21 Kasım 2017 Salı

MHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ SANCAKLI'NIN BASIN TOPLANTISI...


MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, dini, ahlaki, vicdani tüm değerleri hiçe sayarak, Boşnaklara yönelik sarfettiği sözler nedeniyle Rasim Ozan Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

21 Kasım 2017 Salı

ANAYASA VE ADALET KARMA KOMİSYONU...


TBMM Anayasa ve Adalet komisyonlarının üyelerinden kurulu Karma Komisyon, HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın "devamsızlık nedeniyle" milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde oy çokluğuyla karar aldı. Nihai karar TBMM Genel Kurulu'nda verilecek.

21 Kasım 2017 Salı

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ÖZKAN'IN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalına ilişkin, "Katı bir askeri disipline sahip NATO'nun tatbikatında, böyle bir rezaletin, akla sığmayan bir işin yapılmasının hiç bir izahati olamaz. Bu olayı bir iki kişinin hatası olarak göstermeye çalışmak büyük bir skandalı, çocuksu gerekçelerle örtmeye çalışma gayretinden başka bir anlam taşımaz. Aptallıkla açıklanamaz, sadece alçaklıkla izah edilebilir." dedi.

21 Kasım 2017 Salı

TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI YENEROĞLU'NUN KABUL܅


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Norveç'in Ankara Büyükelçisi Vegard Ellefsen'i TBMM'de makamında kabul etti.

21 Kasım 2017 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.