MECLİS HABER PORTALI

TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. CHP'nin grup önerisinin oylamasında yapılan iki yoklamada da toplantı yeter sayısı bulunamayınca TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, birleşimi 29 Nisan Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.

24 Nisan 2014 Perşembe

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ'NDEKİ BİNGÖL TANITIM GÜNLERİNE KATILDI


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Maalesef diaspora geçmişte yaşanan acıları Türkiye'ye karşı bir karalama kampanyasına dönüştürdü. Bu yıl ve önümüzdeki yıl Türkiye'nin en önemli dış politika konularının başında bu geliyor. Devlet olarak ve toplumun bütün kurumları olarak buna karşı da biz bir politika geliştirmeye ve bunu uygulamaya çalışıyoruz" dedi.

24 Nisan 2014 Perşembe

TBMM KREŞİ 23 NİSAN ETKİNLİĞİ...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in katıldığı etkinlikte, TBMM Kreşi çocukları halk oyunu gösterileri sundu.

24 Nisan 2014 Perşembe

KÜTAHYA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ BAL'IN BASIN TOPLANTISI...


Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, 1915 olaylarına ilişkin iddialarla ilgili, "Biz bu meseleyi ancak ne olduğunu iyi anlayarak ve teşhis ederek çözebiliriz. Sayın Başbakan'ın yaptığı gibi bir iki açıklamayla bunlar çözülemez" dedi.

24 Nisan 2014 Perşembe

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin dünkü mesajını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve "Çocuk Bayramını zehir etmek için yayımladığını ve ifadelerinin soykırımı kabul etmeye yönelik açılmış pencere" olduğunu öne sürdü.

24 Nisan 2014 Perşembe

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HALAÇOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın okuduğu İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi'nin üç yıllık olduğunu, dolayısıyla Anayasa'ya göre Cumhurbaşkanı adayı olamayacağını savundu.

24 Nisan 2014 Perşembe

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KOÇ'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin mesajını, "Erdoğan, dünyada son iki yıl içinde itibarını gittikçe yitiren konumdadır. Bu arenada iyi niyet mesajlarıyla itibar arama gayretine girmiş olabilir" diye değerlendirdi.

24 Nisan 2014 Perşembe

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ CANİKLİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, dört eski bakanla ilgili Meclis Araştırma Komisyonu önergelerini, 5 Mayıs Pazartesi günü TBMM Genel Kurulu'nda görüşeceklerini açıkladı.

24 Nisan 2014 Perşembe

TBMM DİLEKÇE İLE İNSAN HAKLARINI İNCELEME KARMA KOMİSYONU...


TBMM Dilekçe ile İnsan Haklarını İnceleme Karma Komisyonu'nda, Kamu Denetçiliği Kurumu'nun 2013 Yıllık Raporu kabul edildi.

24 Nisan 2014 Perşembe

TBMM GÖNÜLLÜ HİZMETLER KULÜBÜ'NÜN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ…


TBMM Gönüllü Hizmetler Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sevgi Evleri'nden gelen çocukları TBMM'de misafir etti.

24 Nisan 2014 Perşembe

TBMM'DE IŞIK VE SES GÖSTERİSİ DÖRT GÜN DEVAM EDECEK


23 Nisan kutlamaları kapsamında TBMM'de ilk defa dün akşam gerçekleştirilen ışık ve ses gösterisi 24-25-26 ve 27 Nisan akşamları saat 21:00'de halka açık olarak devam edecek.

24 Nisan 2014 Perşembe

AKPM HUKUK İŞLERİ VE İNSAN HAKLARI KOMİSYONU RAPORTÖRÜNÜN TBMM TEMASLARI…


TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Hukuk İşleri ve İnsan Hakları Komisyonu raportörü, Hollanda Milletvekili Klaas De Vries'i kabul etti.

24 Nisan 2014 Perşembe

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ÇOCUKLARLA BİRARAYA GELDİ


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Meclis'te çocuklarla bir araya geldi.

23 Nisan 2014 Çarşamba

TBMM'NİN 94. YILI KUTLAMALARINDA IŞIK VE SES GÖSTERİSİ...


TBMM'de 23 Nisan Resepsiyonu'nun ardından ışık ve ses gösterisi yapıldı.

23 Nisan 2014 Çarşamba

ANITKABİR'DE 23 NİSAN TÖRENİ...


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir'i ziyaret etti.

23 Nisan 2014 Çarşamba

TBMM'NİN 94. AÇILIŞ YIL DÖNÜMÜ RESEPSİYONU...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Meclis'in 94. açılış yıl dönümü dolayısıyla Meclis'te resepsiyon verdi. Resepsiyona Başbakan, Bakanlar Kurulu üyeleri, Milletvekilleri, Kuvvet Komutanları, TBMM Genel Sekreteri ve Genel Sekreter Yardımcıları, TBMM idari Teşkilatı yöneticileri, Üniversite Rektörleri, baro başkanları, büyükelçiler ve yabnacı konuklar katıldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, konukları Şeref Kapısı önünde karşıladı.

23 Nisan 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, MECLİS'İN AÇILIŞININ 94. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA KUTLAMALARI KABUL ETTİ


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis'in açılışının 94. yıldönümü dolayısıyla kutlamaları kabul etti.

23 Nisan 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN AÇIKLAMASI...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Geçen yüzyılda kazandığımız üç önemli husus var: Bağımsızlık, Türkiye Cumhuriyet Devleti ve demokrasi. Bunların hepsini bu Meclis'e borçluyuz ve bu yönüyle de dünyada örneği olmayan bir Meclis'tir. Bununla iftihar ediyoruz" dedi.

23 Nisan 2014 Çarşamba

CUMHURBAŞKANI GÜL, TBMM'DE...


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel oturumunu izlemek üzere Meclis'e geldi.

23 Nisan 2014 Çarşamba

BİRİNCİ MECLİS'TE 23 NİSAN TÖRENİ...


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ulus'taki Birinci Meclis'te tören düzenlendi. Törene, TBMM Başkanı Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bazı bakanlar ile AK Parti, CHP ve MHP milletvekilleri katıldı.

23 Nisan 2014 Çarşamba

TBMM ATATÜRK ANITINDA TÖREN…


23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında ilk tören TBMM Atatürk Anıtı'nda gerçekleşti. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile tören son buldu.

23 Nisan 2014 Çarşamba

TBMM'DEN ÇOCUKLARA HEDİYELER…


TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından iki tane çocuk kitabı hazırlandı. TBMM Çocuk internet sitesi 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk bayramı sebebi ile bugün faaliyete geçiyor.

23 Nisan 2014 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, özel gündemle toplandı.

23 Nisan 2014 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.