MECLİS HABER PORTALI

TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Genel Kurulu saat 14:00'te toplanacak. TBMM Genel Kurulu'nda, 64. Hükümet Programı üzerinde görüşmeler yapılacak.

28 Kasım 2015 Cumartesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

27 Kasım 2015 Cuma

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu'nu açan TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Başkanlık Divanı teşekkül etmediği için çalışmalara başlanamadığını belirtti. Bahçekapılı, 64. Hükümet programı üzerindeki görüşmeler için 28 Kasım Cumartesi günü saat 14.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı.

26 Kasım 2015 Perşembe

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında "Her iki tarafa çağrı yapıyoruz: Bir an önce kentlerde, dağlarda sürdürülen operasyonlar durdurulmalı. PKK da iyi niyet göstergesi olarak, alıkoyduğu polis ve askerlerin ailelerine kavuşması için gerekirse tek taraflı insiyatif kullanmalı" dedi.

26 Kasım 2015 Perşembe

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ KUŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda usulsüzlüklerin yapıldığını iddia etti.

26 Kasım 2015 Perşembe

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, yeni hükümetin programı okunmadan Türkiye halklarının programı sahada gördüğünü savundu.

25 Kasım 2015 Çarşamba

TBMM BAŞKANLIK DİVANI BELLİ OLDU


26. Dönem'in TBMM Başkanlık Divanı üyeleri belli oldu.

25 Kasım 2015 Çarşamba

AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...


AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesine ilişkin, "İhlali yapan iki uçak, 5 dakikada 10 defa uyarılmış, bir uçak hava sahamız dışına çıkmış, ikinci uçak ihlal etmeyi sürdürünce uluslararası angajman kuralları çerçevesinde F-16'larımız tarafından müdahale gerçekleştirilmiştir. Bu, hiçbir şekilde meydana gelmesini arzu etmediğimiz bir olaydır. Bütün uyarılarımıza rağmen, kara veya hava sahamızda bir ihlal gerçekleşiyorsa ona karşı her türlü tedbiri almak bizim hakkımız, aynı zamanda da milletimize karşı görevimizdir" dedi. Bu arada toplantının basına kapalı gerçekleştirilen bölümünde, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ve grup yönetimi için seçimler yapıldı. Buna göre, İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ile Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK PARTİ'nin TBMM Başkanvekilleri olarak belirlendi.

25 Kasım 2015 Çarşamba

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ METİNER'İN BASIN TOPLANTISI...


AK PARTİ İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) "güya devlet organı olduğunu ancak kendisini Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) işbirlikçisi konumuna yerleştirdiğini" savundu.

25 Kasım 2015 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 64. Hükümet Programını TBMM Genel Kurulu'nda okudu.

25 Kasım 2015 Çarşamba

TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN, BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU'NU KABUL ETTİ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu TBMM'de makamında kabul etti.

25 Kasım 2015 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ KAYIŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla beraberinde milletvekilleriyle parlamentoda basın toplantısı düzenledi.

25 Kasım 2015 Çarşamba

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KERESTECİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü nedeniyle şiddete karşı tüm dünyadaki kadınların bir arada olduğunu söyledi. Kadınların ortak bir şiddete maruz kalabildiğini ifade eden Kerestecioğlu, şiddete maruz kalan kadınların hayatlarının her bakımdan güvence altına alınması ile bunun önlenebileceğini vurguladı.

25 Kasım 2015 Çarşamba

TBMM GENEL SEKRETERİ NEZİROĞLU'DAN "KADINLARA VE KIZ ÇOCUKLARINA YÖNELİK ŞİDDET SON BULSUN" KAMPANYASINA DESTEK…


TBMM Genel Sekreteri Doç. Dr. İrfan Neziroğlu, BM tarafından başlatılan "Kadınlara ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet Son Bulsun", "16 Gün Boyunca Dünyayı Turuncuya Boyayalım" temalı küresel kampanyaya TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'nın verdiği destek ile ilgili açıklamalarda bulundu.

25 Kasım 2015 Çarşamba

64. HÜKÜMET KURULDU


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 1 Kasım'da yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nden tek başına iktidar olarak çıkan AK PARTİ'nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu Hükümet'in kurmakla görevlendirmesinin ardından 64. Hükümet, Davutoğlu tarafından oluşturuldu.

25 Kasım 2015 Çarşamba

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ SARIHAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Meclis'te, bazı CHP milletvekilleriyle birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, Ankara'daki terör saldırısında yaşamını yitiren öğretmeleri anmak ve saygı sunmak istediğini belirterek, onların öğretmen hakları mücadelesini aynı zamanda insan hakları mücadelesi ve toplumsal mücadeleyle birleştirdiklerini söyledi.

24 Kasım 2015 Salı

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP TBMM Grubu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Basına kapalı gerçekleştirilen ve 3 saat süren toplantının ardından Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te basına bilgi verdi.

24 Kasım 2015 Salı

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, TBMM'de beraberinde MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu ve Kahramanmaraş Milletvekili Oğuz Tor ile basın toplantısı düzenledi.

24 Kasım 2015 Salı

TBMM'DE "YASAMA BİLGİLENDİRME EĞİTİMLERİ"...


Türkiye Büyük Millet Meclisi, hem diğer kamu kurumları arasında örnek bir kurum olmak hem de vatandaşlara daha iyi bir hizmet vermek amacıyla birçok projeyi hayata geçirdi. Bu projelerden birisi de "Yasama Bilgilendirme Eğitimleri"dir.

24 Kasım 2015 Salı

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanlık Divanı'nın oluşamaması nedeniyle toplanamadı.

24 Kasım 2015 Salı

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, "24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" DOLAYISIYLA ÖĞRETMENLERİ KABUL ETTİ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve 81 ilden gelen öğretmen temsilcilerini TBMM Tören Salonu'nda kabul etti.

24 Kasım 2015 Salı

TBMM BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI'NDAN BM TARAFINDAN BAŞLATILAN KADINLARA VE KIZ ÇOCUKLARINA YÖNELİK ŞİDDETE SON VERİLMESİ KAMPANYASINA DESTEK…


TBMM İdari Teşkilatı, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete son verilmesi amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri tarafından başlatılan "Kadınlara ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet Son Bulsun", "16 Gün Boyunca Dünyayı Turuncuya Boyayalım" temalı küresel kampanyaya destek veriyor.

24 Kasım 2015 Salı

HDP TBMM GRUP TOPLANTISI...


HDP Grup toplantısı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla sadece kadın milletvekilleri ve kadın konukların katılımıyla gerçekleştirildi.

24 Kasım 2015 Salı

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TOPÇU'NUN BASIN TOPLANTISI...


MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında AK Parti iktidarlarında Ulaştırma ve Sağlık bakanlıklarını 10 yıl aynı kişilerin yürüttüğünü belirterek, "Ama Milli Eğitim Bakanı tam beş kez değişti. Bu bile Milli Eğitim Bakanlığının nasıl yönetildiğinin ve ne kadar istikrarsız olduğunun göstergesidir" dedi.

24 Kasım 2015 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.