MECLİS HABER PORTALI

TBMM GENEL KURULU'NDA 65. HÜKÜMET GÜVENOYU ALDI

TBMM Genel Kurulu'nda, AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümet güvenoyu aldı.

29 Mayıs 2016 Pazar

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÇAMLI'NIN BASIN TOPLANTISI...


AK PARTİ İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul'un fethinin 563. yıl dönümü dolayısıyla Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

29 Mayıs 2016 Pazar

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, 65. Hükümet Programı üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

27 Mayıs 2016 Cuma

AK PARTİ'DE GRUP BAŞKANVEKİLLİĞİ SEÇİMİ...


AK PARTİ Grubu, Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında basına kapalı toplandı. Toplantıda grup başkanvekillikleri için seçim yapıldı. AK PARTİ Grup Başkanvekilliklerine Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Amasya Milletvekili Naci Bostancı, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş seçildi.

27 Mayıs 2016 Cuma

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ SARIHAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonunun ortaya koyduğu önerilerin, kadınlar açısından bazı kazanımların geriye götürülmesi anlamı taşıdığını savundu.

27 Mayıs 2016 Cuma

HDP ADANA MİLLETVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, mültecilerle ilgili sorunların ağırlaşarak devam ettiğini, bu kişilerin yaşam haklarının ihlal edildiğini, Yunanistan'a giderken karşılaştıkları trajedilerle yüzlerce Suriyelinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

27 Mayıs 2016 Cuma

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YILDIRIM'IN BASIN TOPLANTISI...


AK PARTİ İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım, beraberindeki Bursa Milletvekilleri Zekeriya Birkan ve İsmail Aydın ile 27 Mayıs askeri darbesinin 56. yılı nedeniyle Mecliste basın toplantısı düzenledi.

27 Mayıs 2016 Cuma

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÖKE'NİN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

27 Mayıs 2016 Cuma

HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ÖZKAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan,TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, komisyon bünyesinde cezaevlerinde yaşanan ihlallere ilişkin kurulan Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonunun toplantılarında cezaevlerinde yaşanan ihlallere vurgu yaptıklarını söyledi.

27 Mayıs 2016 Cuma

TBMM BASIN, YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI'NIN BASIN AÇIKLAMASI…


TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, "Hükümetin politikalarına muhalefet eden sendikalara yönelik baskıların devamı olarak, Disk Genel Başkanı Kani Beko'ya giriş yasağı konulduğu" yönünde bazı basın ve yayın organlarında yer alan haber üzerine basın açıklaması yaptı.

26 Mayıs 2016 Perşembe

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, ÇANKIRI TANITIM GÜNLERİ'NİN AÇILIŞINA KATILDI


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Çankırı Tanıtım Günleri'nin açılışına katıldı.

26 Mayıs 2016 Perşembe

ANKARA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA'NIN BASIN TOPLANTISI...


Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, "ikamet ettiği sitede kaçak su kullandığı ve usulsüz atık su deşarjı yaptığı" iddiasıyla hakkında açılan ve bugün sonuçlanan davaya ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

26 Mayıs 2016 Perşembe

AB UYUM KOMİSYONU BAŞKANI GÜLPINAR'IN KABUL܅


AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Birimi, Strateji ve Türkiye Masası Direktörü Simon Mordue ve beraberindeki heyeti TBMM'de kabul etti.

26 Mayıs 2016 Perşembe

HDP İZMİR MİLLETVEKİLİ DOĞAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 24 Mayıs'ta 677 Sayılı Tekke ve Zaviyelerle Türbelerin Seddine ve Türbedarlıklar ile Bir Takım Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanunun yürürlükten kaldırılmasına ilişkin tekliflerini TBMM Başkanlığına sunduğunu söyledi.

26 Mayıs 2016 Perşembe

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BEKAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK PARTİ ve HDP'nin dokunulmazlıklar üzerinden CHP'ye yönelik algı operasyonu yapmaya çalıştıklarını iddia etti.

26 Mayıs 2016 Perşembe

ÇOCUK İSTİSMARINI ÖNLEME ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Başta cinsel istismar olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismarı belirlemek üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK PARTİ Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç başkanlığında toplandı.

25 Mayıs 2016 Çarşamba

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ DEMİRTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Mesleki Yeterlilik Kurumunun kurulmasıyla özellikle inşaat gibi zanaat gerektiren mesleklerde çalışacak işçiler için bu kurumdan mesleki yeterlilik belgesi alınmasının öngörüldüğünü belirtti.

25 Mayıs 2016 Çarşamba

TBMM BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN KABULÜ...


TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Çin Halk Cumhuriyeti Siyasi Danışma Meclisi 11. Dönem Başkan Yardımcısı Sun Jiazheng ve beraberindeki heyeti kabul etti.

25 Mayıs 2016 Çarşamba

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI TEMSİLCİLERİ TBMM'DE…


İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) Türkiye Delegasyonu Başkanı, AK PARTİ Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Batı Trakya Türk Azınlığı temsilcilerinden oluşan heyeti Meclis'te kabul etti.

25 Mayıs 2016 Çarşamba

TBMM'DE ENERJİ YÖNETİMİNDE YENİ DÖNEM…


Enerji Yönetim Sistemi kapsamında 30 Mayıs - 3 Haziran 2016 tarihleri arasında TSE tarafından yapılacak 1. Gözetim Tetkiki öncesi, TBMM İşletme ve Yapım Başkanlığı, "Yönetimin Gözden Geçirme" (YGG) Toplantısı gerçekleştirdi.

25 Mayıs 2016 Çarşamba

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ YALIM'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ile yeni Bakanlar Kurulu üyelerine başarılar diledi.

25 Mayıs 2016 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.