MECLİS HABER PORTALI

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne parti olarak temsilci göndermediklerini belirtti.

22 Mayıs 2017 Pazartesi

ESKİ MİLLETVEKİLİ FIRAT'IN CENAZE TÖRENİ...


Vefat eden eski Malatya Milletvekili Ayhan Fırat için TBMM'de tören düzenlendi.

20 Mayıs 2017 Cumartesi

TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN, YUNANİSTAN'IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ KYRİAKOS LOUKAKİS'İ KABUL ETTİ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis'i makamında kabul etti.

18 Mayıs 2017 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Maliye ile Gümrük ve Ticaret bakanlıkları, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), il özel idareleri, belediyeler, büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerinin alacakları yeniden yapılandıran kanun teklifi, kabul edilerek yasalaştı.

18 Mayıs 2017 Perşembe

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "19 Mayıs, sadece tarihten bir gün olarak görülmemelidir. Hürriyet ve bağımsızlığı şiar edinmiş bir milletin, emperyalizme boyun eğmeden, kendi manevi ve milli kimliğini yaşatma mücadelesinin bir tezahürü olarak değerlendirilmelidir." ifadelerini kullandı.

18 Mayıs 2017 Perşembe

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN 81 İLDEN VE KKTC'DEN GELEN GENÇLERİ KABUL ETTİ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile beraberindeki 81 ilden ve KKTC'den gelen gençlik temsilcileri ve sporcuları TBMM Tören Salonunda kabul etti.

18 Mayıs 2017 Perşembe

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ PEKŞEN'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne ve yapılacak genel başkanlık seçimine değindi.

18 Mayıs 2017 Perşembe

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, fındık üretiminde yaşanan sorunlarına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

18 Mayıs 2017 Perşembe

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Suriye'deki gelişmeler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

18 Mayıs 2017 Perşembe

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ÇIRAY'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporunun 4 ayı aşkın süredir yazılmamasını eleştirerek, "AKP'lilerin komisyonumuzun sağlıklı çalışmasını engellemesi ve süre uzatımına gitmemesi Sayın Kılıçdaroğlu'nun kurgu iddiasına haklılık kazandırmakta, milletimizi şüphe duymaya itmektedir." dedi.

18 Mayıs 2017 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASINLA SOHBET TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Grup Yönetim Toplantı Salonu'nda basın mensuplarıyla sohbet toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump görüşmesine değindi.

18 Mayıs 2017 Perşembe

TBMM İDARE AMİRİ GÜNDOĞDU PARLAMENTO MUHABİRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ


TBMM İdare Amiri ve Basınla İlişkiler Kurulu Başkanı Ahmet Gündoğdu, TBMM Üyeler Lokantasında Parlamento muhabirleriyle kahvaltı toplantı düzenledi.

18 Mayıs 2017 Perşembe

HDP İSTABUL MİLLETVEKİLİ KAYA'NIN BASIN TOPLANTISI...


HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Adana'nın Aladağ ilçesinde 29 Kasım 2016'da özel bir öğrenci yurdunda çıkan yangından sonra Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin katılımıyla araştırma komisyonu kurulduğunu anımsattı.

18 Mayıs 2017 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı. Maliye ile Gümrük ve Ticaret bakanlıkları, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), il özel idareleri, belediyeler, büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerinin alacakları yeniden yapılandıran teklifin birinci bölümünde yer alan 11 maddesi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba

İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonunca hazırlanan Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Eskişehir H ve T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları, İstanbul Çocuk Eğitimevi ile Ümraniye E ve T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları, Balıkesir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu inceleme raporlarını görüşmek üzere AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu başkanlığında toplandı.

17 Mayıs 2017 Çarşamba

ALADAĞ YURT YANGININI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü, İlçe Milli Eğitim ve Sinanpaşa Ortaokulu Müdürü hakkında kusur, ihmal veya kasıt olup olmadığı konusunda ön inceleme ve disiplin soruşturmaları yapmak üzere 3 müfettiş görevlendirildiğini bildirdi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba

TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN, SARAYBOSNA BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH SKAKA'YI KABUL ETTİ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka'yı makamında kabul etti.

17 Mayıs 2017 Çarşamba

BAĞIMSIZ ISPARTA MİLLETVEKİLİ OKUTAN'IN BASIN TOPLANTISI...


Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, son ziyaretle "Türkiye'yi kapana kıstıran ABD'den kurtuluş beklendiğini", ortada Trump'ı, hatta ABD'yi aşan "Türkiye'yi kapana kıstırma politikaları" olduğunu öne sürdü.

17 Mayıs 2017 Çarşamba

CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ EROL'UN BASIN TOPLANTISI...


CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, referandum sürecinde "evet" çıkması halinde bir daha milletvekili adayı olmayacağını açıkladığını anımsatarak, Meclisteki siyasi hayatını bu dönem sonunda bitireceğini ve siyasete farklı görevlerle devam etmeyi planladığını belirtti.

17 Mayıs 2017 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YEDEKCİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, "19 Mayıs'ı, 29 Ekim'i, 23 Nisan'ı 30 Ağustos'u size rağmen, sonsuza dek kutlayacağız. Vatandaşlarımızın, Türk gençliğinin Ata'sına koşmasına hiçbir güç engel olamayacaktır." dedi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, tarım sektöründe destekleme rakamlarının piyasa seviyesinde tutulduğunu, bu fiyatlar karşısında rekabet gücünü yitiren küçük ve orta ölçekli üreticinin yerini tarım şirketlerine bıraktığını söyledi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba

HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ YILDIRIM'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında KHK ile işlerine son verildiği gerekçesiyle açlık grevi yapan eğitimci Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ilişkin yetkililerin bir sözü olması gerektiğini ama halen hükümet, Başbakan veya Cumhurbaşkanından bir ses olmadığını savundu.

17 Mayıs 2017 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.