MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK ERZURUM'DA...

TBMM Başkanı Çiçek, Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Erzurum'a gitti.

23 Temmuz 2014 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da MHP ve CHP'nin önerilerinin görüşülmesinin ardından "Torba Kanun" tasarısının görüşmelerine geçildi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, emniyetteki paralel yapı operasyonuyla ilgili, "Operasyonu yürüten haram paracı Zarraf'tır, koluna 800 milyarlık saat takanlardır, kupon arazi peşinde olanlardır, Urla'da villa pazarlığı yapanlardır, evinde milyarlarca doları sıfırlama telaşına düşenlerdir, havuz medyası oluşturanlardır" dedi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba

TBMM'DE SOMA İÇİN YARDIM KAMPANYASI YAPILDI


TBMM'de Milletvekilleri ve personelin katıldığı yardım kampanyasında Soma'da hayatını kaybeden madencilerin aileleri için Milletvekillerinden 158 bin 314 lira, TBMM personelinden ise 28 bin 587 lira toplandı.

23 Temmuz 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK İSİPAB TOPLANTISINI DEĞERLENDİRDİ


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İsrail'in sivilleri hedef alan ve aralıksız devam ettirdiği saldırlar karşısında Gazze halkını desteklemek ve parlamentolar arasında diplomasi yollarını ele almak üzere İran'ın başkenti Tahran'da olağanüstü toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği (İSİPAB) Troyka Toplantısı'na katıldı. Çiçek, 14 ülkenin katılımıyla yapılan toplantıyı ve ele alınan konuları Türk gazetecilere değerlendirdi.

22 Temmuz 2014 Salı

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK İRAN'DA...


İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği (İSİPAB), Gazze için olağanüstü toplandı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek burada yaptığı konuşmada, “İsrail’in gerçekleştirdiği bu vahşeti ve zalimliği şiddetle ve nefretle kınıyoruz” dedi.

22 Temmuz 2014 Salı

ADALET BAKANI BOZDAĞ, MECLİS'TE GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gazetecilerin, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin sorularını yanıtladı.

22 Temmuz 2014 Salı

TBMM BAŞKANVEKİLİ SADIK YAKUT'UN KABUL܅


TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Türkiye'ye davet edilen AKPM (Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi) Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Seçim Gözlem Heyetini kabul etti. Yakut heyete, "Filistin'de yaşanan insanlık dramına tavrınız ne olacak" sorusunu yöneltti.

22 Temmuz 2014 Salı

İSRAİL'İN FİLİSTİN'E SALDIRILARI SONRASINDA ÜÇ GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ


Bakanlar Kurulu'nun 3 günlük yas ilan edilmesi kararı doğrultusunda TBMM ana yerleşkesi haricindeki ek binalarında bayraklar yarıya indirildi. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sonrasında, dün yapılan Bakanlar Kurulu'nda 3 günlük yas ilan edilmesi kararının ardından, bayraklar yarıya indirildi.

22 Temmuz 2014 Salı

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti, Danışma Kurulu'nda uzlaşma sağlanamadığı için Meclis'in çalışma takvimine ilişkin grup önerisini, Genel Kurul gündemine getirdi, 14 Ağustos'a kadar çalışma kararı aldı. Temel kanun olarak 6 bölüm halinde ele alınan tasarının 51 ile 74. maddelerini kapsayan 3. bölümündeki 8 madde kabul edildi.

22 Temmuz 2014 Salı

TBMM İLE TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ ARASINDA "İYİ NİYET BİLDİRGESİ" İMZALANDI


Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türkiye Kalite Derneği (KALDER) arasında "İyi Niyet Bildirgesi" imzalandı. Bu bildirge ile TBMM İdari Teşkilatında EFQM adı verilen Mükemmellik Uygulaması gerçekleştirilecek. "İyi Niyet Bildirgesi" TBMM Genel Sekreteri Dr İrfan Neziroğlu ve KalDer Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Altan tarafından imzalandı.

22 Temmuz 2014 Salı

AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmaya, 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nın 40. yıl dönümünü kutlayarak başladı. Erdoğan, şehitlere rahmet dileyerek, KKTC'deki tüm kardeşlerine selam ve sevgilerini iletti.

22 Temmuz 2014 Salı

CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, hükümetin dış politikasını eleştirdi. Dış politikanın temel özelliğinin, iç politikaya alet edilmemesi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Dış politikada, bir satranç oyuncusunun ustalığı ile hareket edersiniz. Her söylediğinizi önceden tartarsınız. Yankıları ne olur, size karşı tepkileri ne olur, bunu değerlendirirsiniz, sonra konuşursunuz. Hamaset edebiyatı dış politikada olmaz" dedi.

22 Temmuz 2014 Salı

TBMM İDARİ AMİRİ SALİM USLU TBMM'DE İFTAR YEMEĞİ VERDİ


TBMM İdari Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, TBMM'de iftar yemeği verdi. İftar yemeğine, Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekilleri Ahmet Aydın, Mihrimah Belma Satır, Mustafa Elitaş ile çok sayıda Milletvekili katıldı.

22 Temmuz 2014 Salı

AKPM TÜRK GRUBU BAŞKANI DENEMEÇ'İN İFTAR YEMEĞİ…


Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Reha Denemeç, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Türkiye'ye davet edilen AKPM Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Seçim Gözlem Heyetine TBMM'de iftar yemeği verdi.

22 Temmuz 2014 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.