MECLİS HABER PORTALI

TBMM ÇEVRE KOMİSYONU BAŞKANI PEKTAŞ'IN KABULÜ...

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, Almanya Çevre, Doğa Koruma, İmar ve Reaktör Güvenliği Bakanlığı Müsteşarı Jochen Flasbarth ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

22 Ağustos 2017 Salı

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ EMİR'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, açlık grevi yapan tutuklu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ilişkin, "Bir hekim olarak söyleyebilirim ki her türlü kara habere hazır olmak zorundayız." dedi.

22 Ağustos 2017 Salı

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA'NIN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Malatyalı, kanalizasyon borularını kırarak kaysı ve bostanına su vermeye çalışıyor. Malatya'nın verimli en önemli toprakları şu anda kanalizasyon suları ile sulanıyor." görüşünü savundu.

22 Ağustos 2017 Salı

HDP BATMAN MİLLETVEKİLİ ASLAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, "Hasankeyf'i kuvözde, vitrinlerde korumak gerekirken, Hasankeyf'in dinamitlenmesi ve sular altına itilmeye çalışılması akıl karı, vicdan karı değildir ve bu hiç bir mantığa, hukuka, vicdana da sığmaz." dedi.

22 Ağustos 2017 Salı

TBMM'DE "ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIMI EĞİTİMİ"…


TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı 2017 yılı eğitim faaliyetleri kapsamında, TBMM'de kullanılmaya başlanacak olan "Elektronik Belge Yönetim Sistemi"nin kullanımı konusunda TBMM'de görevli ilgili personel için "Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) Kullanımı Eğitimi" başladı.

22 Ağustos 2017 Salı

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, siyasetin orduya ve emniyete girdiğini öne sürerek, "Bu taşınabilir bir tablo değildir. Bu tablonun sürdürebilirliği yoktur." dedi.

21 Ağustos 2017 Pazartesi

TBMM BASIN, YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA...


TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Milletvekillerine bayram ikramiyesi olarak 20 bin TL verilmesi kararının kabul edildiği" yönündeki haber ve paylaşımlar üzerine bir açıklama yaptı.

21 Ağustos 2017 Pazartesi

TBMM'DE "ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ"…


TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığa gönderdiği ilk imza ile TBMM'de "Elektronik Belge Yönetim Sistemi "ne geçildi.

18 Ağustos 2017 Cuma

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanlığının, vatandaşlığı iade edilen ve Malezya'ya büyükelçi olarak atanan Merve Kavakçı'ya milletvekilliğinin düşürüldüğü yıllar için tazminat ödenmesi kararına ilişkin, "Meclis Başkanlığı görevini kötüye kullanmaktadır. Anayasal suç işlemektedir. TBMM kimsenin babasının çiftliği değildir." dedi.

17 Ağustos 2017 Perşembe

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ HAKVERDİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Nuriye ve Semih yaşasın demek suç değildir. Ben de buradan yüz kere, bin kere söylüyorum, Nuriye ve Semih yaşasın. Bu suça ben de ortağım. Eğer suçsa bu suçu bilerek işliyorum." dedi.

17 Ağustos 2017 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Yapılacak olan ilk seçimler bir referandum niteliğindedir. Biz, Tayyip Erdoğan'ın kazanmaması, demokrasinin kazanması için üzerimize düşen ne varsa onu yapmaya hazırız." dedi.

17 Ağustos 2017 Perşembe

BAĞIMSIZ ANKARA MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA'NIN BASIN TOPLANTISI...


Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yol çalışmaları nedeniyle doğaya büyük zarar verdiğini öne sürerek, "Malazgirt 1071 Yolu için 3 bin ağaç kesildi. Şimdi de ODTÜ ormanından yaklaşık 8 bin ağaç kesilmesi planlanıyor." iddiasında bulundu.

16 Ağustos 2017 Çarşamba

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'A KUVVET KOMUTANLARINDAN VEDA ZİYARETİ...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 30 Ağustos'ta emekliye ayrılacak olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu'nu kabul etti.

16 Ağustos 2017 Çarşamba

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, hükümetin kamu görevlileri ve memur emeklileri için yaptığı zam teklifini eleştirerek, "Sağlıklı görüşme ortamının olmaması ve iş güvecesinin bulunmaması nedeniyle bu toplu sözleşme görüşmeleri verimli olmayacaktır." dedi.

15 Ağustos 2017 Salı

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ PEKŞEN'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden bir heyetin konuyu incelediğini ve Bodrum içme suyunda kullanılan boruların suyu taşıyacak nitelikte olmadığını ve açılan kanalların öngörülen projeye uygun yapılmadığını tespit ederek, raporlaştırdığını öne sürdü.

14 Ağustos 2017 Pazartesi

TBMM'DE "KURUMSAL SÜREÇ VE RİSK YÖNETİMİ PROJESİ" KAPANIŞ TOPLANTISI…


TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı "Kurumsal Süreç ve Risk Yönetimi Projesi" kapanış toplantısı Genel Sekreter Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Genel Sekreter yardımcıları ve birim yöneticilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

14 Ağustos 2017 Pazartesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Kıbrıs kapsamlı görüşmelerinin çöktüğünü, Kıbrıs müzakerelerinin, başladığından bu yana sadece KKTC'nin tavizleriyle devam eden bir süreç olduğunu ve bunun "Çözüm ve kapsamlı çözüm" diye yutturulduğunu öne sürdü.

14 Ağustos 2017 Pazartesi

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin konulara değindi.

14 Ağustos 2017 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.