MECLİS HABER PORTALI

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, IKBY'nin 25 Eylül'de yapmayı planladığı referandum girişiminin bölgeyi ciddi manada sarsacağını, iç savaşı tetikleyebileceğini, uluslararası hukuk, Irak anayasası ve hatta IKBY'nin yasalarına da aykırı olacağını söyledi.

19 Eylül 2017 Salı

HDP MARDİN MİLLETVEKİLİ SANCAR'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Temel Eğitimden Ortaöğretim Geçiş Sistemi'nin (TEOG) kaldırılmasına yönelik çalışmaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

18 Eylül 2017 Pazartesi

TBMM BASIN, YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA...


TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, 18.09.2017 tarihli Habertürk Gazetesinde Saliha Çolak'ın "Meclis'te Oda Yerine Para" başlığıyla yer alan haberi ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

18 Eylül 2017 Pazartesi

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısına 2017-2018 eğitim öğretim yılının sancılı ve sıkıntılı bir şekilde başladığını belirterek, öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

18 Eylül 2017 Pazartesi

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. TBMM Başkanı Kahraman, Milli Eğitim Bakanlığının yeni eğitim-öğretim yılında, hizmetlerinde herhangi bir aksamamaya meydan vermemek için her türlü tedbiri aldığına inandığını belirterek, "Meclisimizin de her dönem olduğu gibi bu öğretim yılında da eğitim sistemimizin meselelerinin çözümü için iktidarı ve muhalefetiyle bir bütün olarak gayret göstermeye devam edeceğini belirtmek isterim." ifadelerini kullandı.

17 Eylül 2017 Pazar

HDP SİİRT MİLLETVEKİLİ YILDIRIM'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, eski HDP Van Milletvekili Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un Ankara'daki cenazesine yapılan saldırıyı "barbarlık" olarak niteledi.

15 Eylül 2017 Cuma

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ŞEKER'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in gözaltına alınmasına ilişkin, "2010 referandumundan sonra, FETÖ'nün HSYK'yı ele geçirmesi sürecinde, protesto amacıyla Yargıtay tetkik hakimliği görevinden istifa etmişti. O süreçte bu görevinden istifa eden bir kişinin bugün FETÖ bahanesiyle gözaltına alınması komiktir, trajiktir." dedi.

15 Eylül 2017 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "PKK'nın güçlenmesine, kollanmasına, himaye edilmesine ses çıkarmayan bir iktidarın, bizim partimize, genel başkanımıza söyleyebileceği tek bir söz bile yoktur. Tunceli'de PKK'ya karşı bayraklarımızla yürüdük. Sen ne yaptın? PKK'yı güçlendirdin." dedi.

14 Eylül 2017 Perşembe

GAMBİYA HEYETİ TBMM'DE...


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Türkiye'nin Afrika politikasının geçici ve siyasi ekonomik kaygıların yansıması olmadığını, güçlü tarihi ve kültürel yönleri bulunduğunu belirtti.

13 Eylül 2017 Çarşamba

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN MOLDOVA PARLAMENTO BAŞKANI CANDU İLE GÖRÜŞTÜ


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Moldova Parlamento Başkanı Andrian Candu ve beraberindeki heyet ile görüştü.

13 Eylül 2017 Çarşamba

TBMM İLE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ...


İstanbul Üniversitesi Nadir Eserler Kütüphanesi'nde bulunan Sultan İkinci Abdülhamid dönemine ait fotoğraf koleksiyonunun dijitalleştirilmesi, detaylı katalog ve künye çalışmalarının yapılması, albümlerin restorasyonlarına yönelik işbirliği protokolü TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak arasında imzalandı.

13 Eylül 2017 Çarşamba

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN SAYIŞTAY BAŞKANI BAŞ'I KABUL ETTİ


Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, "2016 Yılı Genel Uygunluk Bildirimi" raporu ile 5 genel değerlendirme raporunu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a sundu.

13 Eylül 2017 Çarşamba

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Beşşar Esed ile bir bağ kurulması gerektiğini belirterek, "Bu güney sınırımızda oluşabilecek yapının veya yapıların ortaya çıkmasının engellenmesi için artık bir tercih değildir, zorunluluktur." dedi.

12 Eylül 2017 Salı

TBMM BAŞKANLIK DİVANI TOPLANTISI...


TBMM Başkanlık Divanı, Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Toplantıda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis'teki güvenlik önlemleri hakkında bilgilendirme yaptı.

12 Eylül 2017 Salı

TBMM'DE "ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIMI EĞİTİMİ"…


TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı 2017 yılı eğitim faaliyetleri kapsamında, TBMM'de kullanılmaya başlanacak olan "Elektronik Belge Yönetim Sistemi"nin kullanımı konusunda TBMM'de görevli ilgili personel için "Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) Kullanımı Eğitimi" başladı.

11 Eylül 2017 Pazartesi

HDP ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ BAYDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...


HDP Parti Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, "Son 20 günde en az 10 sivil yurttaş hayatını kaybetti. Sivil masum insanların haklarının korunması ve yaşananların bir daha olmaması için etkin çabamızı sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.

11 Eylül 2017 Pazartesi

TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI GÜVENÇ'İN KABULÜ...


TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Marc Innes-Brown'u kabul etti.

11 Eylül 2017 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.