MECLİS HABER PORTALI

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN ŞEHİT SAVCI İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: "Bu insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur."

01 Nisan 2015 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN İKİNCİ İNÖNÜ ZAFERİ'NİN 94. YILDÖNÜMÜ MESAJI...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İkinci İnönü Zaferi’nin 94. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

01 Nisan 2015 Çarşamba

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZKES'İN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında "Bir ülke sevgi ve adaletle yönetilir. Bugün ülkede en çok muhtaç olduğumuz sevgidir, adalettir" dedi.

01 Nisan 2015 Çarşamba

TBMM'DE BUGÜN…


CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk saat 10.30'da, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes saat 11.00'de, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök saat 11.30'da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 13.00'te, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan saat 14.00'te basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu saat 14.00'te toplanacak. Genel Kurul'da uluslararası anlaşma ve sözleşmelerin uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları ele alınacak.

01 Nisan 2015 Çarşamba

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda, biri devlet, 2'si vakıf 3 üniversitenin kurulmasını öngören Yükseköğretim Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik içeren tasarı kabul edilerek yasalaştı. Japonya tarafından Sinop'ta nükleer santral yapımını öngören uluslararası anlaşma kabul edildi.

31 Mart 2015 Salı

132. PAB GENEL KURUL TOPLANTISI…


Parlamentolararası Birlik (PAB) 132. Genel Kurulu, 28 Mart-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Vietnam'ın başkenti Hanoi'de gerçekleştiriliyor.

31 Mart 2015 Salı

TBMM'DE ÜLKE UZMANLIĞI PROJESİNİN İKİNCİ UZMANI BELİRLENDİ


Ülke Uzmanlığı Projesinin ikinci uzmanı, gerçekleştirilen mülakatla belirlendi. Yabancı dil ve ülkeye ilişkin bilgi olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilen mülakat sonucunda Araştırma Hizmetleri Başkanlığı personeli Selçuk Kaplan, Ülke Uzmanlığı Projesi Kazakistan Ülke Uzmanı oldu.

31 Mart 2015 Salı

BAĞIMSIZ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ BAL'IN BASIN TOPLANTISI...


Kütahya Milletvekili İdris Bal, kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Demokratik Gelişim Partisi'ndeki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

31 Mart 2015 Salı

TBMM ANAYASA KOMİSYONU...


AK Parti'nin, 25 olan milletvekili seçilme yaşının 18'e indirilmesine ilişkin Anayasa değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi.

31 Mart 2015 Salı

TBMM MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...


TBMM Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonu son toplantısında, raporda yer alacak önerileri değerlendirdi.

31 Mart 2015 Salı

AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz hem şeytan taşladık hem tavaf ettik. Hem şerri def eyledik hem hayra 'hoşgeldin' dedik. Bundan sonra da nerede bir hayır varsa onu fetih yolunda yürüyeceğiz, nerede önümüze bir şer gelirse ona karşı kaya gibi dimdik duracağız ve onu def edeceğiz" dedi.

31 Mart 2015 Salı

TÜRKİYE-ALMANYA PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ÖKTEN, BADEN-WÜRTTEMBERG EYALETİ MECLİSİ DOSTLUK GRUBU ÜYELERİ ONURUNA YEMEK VERDİ.


Türkiye- Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Çiğdem Münevver Ökten, Almanya Federal Cumhuriyeti Baden - Württemberg Eyaleti Meclisi Dostluk Grubu Üyeleri onuruna TBMM Tören Salonu'nda yemek verdi.

31 Mart 2015 Salı

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...


HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Bir Cumhurbaşkanı'nın bu kadar, pervasızca bir parti lideri gibi davranması doğru değil" dedi.

31 Mart 2015 Salı

CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dört yılda, sadece Türkiye'de değil bütün dünyada en hızlı değişimi yaşayan partinin CHP olduğunu belirterek, "Daha bu bir başlangıç. İlk kurultayda yapacağımız tüzük değişikliği ile kontenjan hakkını bir kez kullanan ikinci kez kullanamayacak" dedi.

31 Mart 2015 Salı

TBMM BAŞKANVEKİLİ SADIK YAKUT, ALMANYA BADEN-WÜRTTEMBERG EYALETİ MECLİSİ DOSTLUK GRUBU ÜYELERİNİ KABUL ETTİ.


TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Almanya Federal Cumhuriyeti Baden - Württemberg Eyaleti Meclisi, Almanya - Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Üyelerini TBMM'de makamında kabul etti.

31 Mart 2015 Salı

AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ METİNER'İN BASIN TOPLANTISI...


AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında,"Şu an Türkiye'de fiili bir başkanlık sistemi vardır" dedi.

31 Mart 2015 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.