MECLİS HABER PORTALI

MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hem Başbakan hem de AK Parti Genel Başkanı yerine konuştuğunu, bu kez de Merkez Bankası Başkanı'nı suçlamaya ve tehdit etmeye başladığını" iddia ederek, "Türkiye'nin yalnız kamu düzeni ve güvenliği değil, anayasal düzeni de tehdit altına girmiştir" diye konuştu.

27 Şubat 2015 Cuma

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Türkiye'de istikrarsızlığın bir numaralı sorumlusu Cumhurbaşkanı olmuştur. Söylediği her söz piyasaları etkilemekte, Meclis'e de hukuksuzluk ve şiddet olarak dönmektedir" dedi.

27 Şubat 2015 Cuma

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ OYAN'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, Gezi olayları sırasında Kabataş'ta başörtülü bir kadının saldırıya uğramasına ilişkin iddiayla ilgili "iftira ve suç uydurma" gerekçesiyle geçen yıl yaptığı suç duyurusunu, yeniden başvuruda bulunarak güncellediğini söyledi.

27 Şubat 2015 Cuma

TBMM'DE "YASAMA BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ" SERTİFİKA TÖRENİ…


TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından Kamu Denetçiliği Kurumu uzman yardımcılarına yönelik düzenlenen "Yasama Bilgilendirme Eğitimi" programı sertifika töreni ile tamamlandı.

27 Şubat 2015 Cuma

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın konuşmalarının "dolar lobisine hizmet ettiğini" belirterek, "Merkez Bankası eğer faizi indiremiyorsa, senin 12 yıllık Başbakanlık süresince çözemediğin ekonominin yapısal sorunları nedeniyledir" dedi.

27 Şubat 2015 Cuma

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI...


CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, iktidarın, faili meçhul cinayetlere ilişkin açılan davaların üzerini kapatmaya çalıştığını iddia etti.

27 Şubat 2015 Cuma

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, LİVERPOOL'U ELEYEN BEŞİKTAŞ'I KUTLADI


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, UEFA Avrupa Ligi 2. turunda İngiltere'nin Liverpool takımını eleyerek, üst tura çıkan Beşiktaş'ı kutladı.

26 Şubat 2015 Perşembe

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN HOCALI KATLİAMININ 23.YILI MESAJI...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Hocalı katliamının 23. yılı nedeniyle mesaj yayımladı. TBMM Başkanı Çiçek, bugün Ermenistan'ı yönetenlerin emriyle 23 yıl önce Hocalı'da bin 500'e yakın silahsız masum insanın tüyler ürpertici yöntemlerle katledildiğini belirtti.

26 Şubat 2015 Perşembe

TBMM GENEL KURULU...


TBMM Genel Kurulu'nda, "İç Güvenlik Paketi" olarak bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu, Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu, Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 7 maddesi daha kabul edilerek 34. maddeye gelindi.

26 Şubat 2015 Perşembe

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, AFGANİSTAN'DA TÜRK ASKERİNE YÖNELİK SALDIRI NEDENİYLE GENELKURMAY BAŞKANI ÖZEL'E TAZİYE MESAJI GÖNDERDİ


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Afganistan'ın başkenti Kabil'de düzenlenen bombalı saldırıda bir askerin şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e taziye mesajı gönderdi.

26 Şubat 2015 Perşembe

MHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ TÜRKKAN'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ege Üniversitesi'nde Fırat Çakıroğlu'nun ölümüyle sonuçlanan olaylara değindi.

26 Şubat 2015 Perşembe

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Suriye'deki Süleyman Şah türbesinin yer değişikliği için yapılan Şah Fırat Operasyonunun ricat olduğunu savunarak, "Bu ricatla Türkiye'nin bölgedeki itibar ve caydırıcılığı sıfırlanmıştır. Vatan, millet şuuru sorgulanır hale gelen, sarayın emir eri olarak görev yapanlar Türk milletinin şanlı ordusuna komutanlık yapamaz" diye konuştu.

26 Şubat 2015 Perşembe

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK KANADA'DA...


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kanada'da Ontario Eyalet Parlamentosu'nu ziyaret etti.

26 Şubat 2015 Perşembe

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, iktidar partisinin, uygulanan yanlış politikalardan dolayı kendinden kopan seçmenlerin MHP'ye yönelmesini engellemek amacıyla kirli bir algı operasyonu sürdürdüğünü iddia etti.

26 Şubat 2015 Perşembe

TBMM'YE "MÜKEMMELLİKTE KARARLILIK" ÖDÜL܅


TBMM'de 2014 yılında başlayan EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) Mükemmellik Modeli çalışmaları kapsamında 16. Kamu Kalite Sempozyumu bugün gerçekleşti. Sempozyumda TBMM'ye Mükemmellikte Kararlılık Ödülü verildi.

26 Şubat 2015 Perşembe

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ CİHANER'İN BASIN TOLANTISI...


CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, partisinin Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, eski Yarsav Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve 12 Eylül döneminde gözaltına alındıktan sonra kaybolan Cemil Kırbayır'ın yakınlarıyla TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, faili meçhul cinayetlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

26 Şubat 2015 Perşembe

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, eğitim uçuşu esnasında iki askeri uçağın düşmesi sonucu 4 pilotun yaşamını yitirdiğini anımsatarak, pilotların kullandığı F4 uçakları için "uçan tabut" dendiğini ve dünyanın hiçbir bölgesinde kullanılmadığını kaydetti.

26 Şubat 2015 Perşembe

TÜRKİYE - AZERBAYCAN PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ÜNÜVAR'IN KABUL܅


Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Necdet Ünüvar, Türkiye - Azerbaycan Evi Federasyonu Başkanı Bilal Dündar ile Türkiye'de bulunan Azerbaycan derneklerinin temsilcilerini TBMM'de kabul etti.

26 Şubat 2015 Perşembe

TBMM İDARE AMİRİ UZUNIRMAK'IN BASIN TOPLANTISI...


MHP Aydın Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, "İç Güvenlik Paketi"nin görüşmelerinin devam ettiği TBMM Genel Kurulu'nda Başkanlık Divanı'na yönelik eleştirilere ilişkin, "Bugünkü TBMM Başkanlık Divanı'nın yönetiminden, Başkanlık Divanı üyesi olarak benim de rahatsızlıklarım var" dedi.

26 Şubat 2015 Perşembe

TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, mayınlardan korunma projesini, sivil toplum örgütlerinin de katıldığı toplantıda, "Dokunmayın" afişiyle tanıttı.

26 Şubat 2015 Perşembe

HDP MARDİN MİLLETVEKİLİ DORA'NIN BASIN TOPLANTISI...


HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, bir grup HDP milletvekiliyle birlikte TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık bir haftada beri IŞİD'in Suriye'de yeniden Asuri Süryani halkına karşı kaçırma ve katletme de olmak üzere saldırıya geçtiğini belirtti.

26 Şubat 2015 Perşembe

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Şah Fırat Operasyonu'na değindi.

26 Şubat 2015 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.