MECLİS HABER
Meclis Başkanı Haberleri

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK LETONYA CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins ile görüştü.
16 Nisan 2014 Çarşamba

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN KABACALI İÇİN BAŞSAĞLIĞI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gazeteci-Yazar Alpay Kabacalı'nın vefatından dolayı eşi İffet Kabacalı'ya başsağlığı mesajı gönderdi.
16 Nisan 2014 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Güçlü bir Cumhurbaşkanlığı müessesesi var, şimdi halkın seçmesiyle daha güçlü hale geliyor. Buna karşılık bu Cumhurbaşkanı'nın hiçbir sorumluluğu yok. Buna karşılık da halka vaatleri, programı, her şeyden sorumlu, etkili olmak zorunda olan bir hükümet var. Bu ilke, sıkıntı çıkarır" dedi.
15 Nisan 2014 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI BOEHNER İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ermeni sorununun, Türkiye'ye yapılan en büyük bühtan olduğunu, Türkiye ile ABD ilişkilerinde büyük bir yük oluşturduğunu belirterek, "Parlamentolar, bugünü ve geleceği inşa etmeli, geçmişi tarihçilere bırakmalıyız. Parlamentolar tarihi olaylarla ilgili karar verme sürecini başlatırsa, bu barışa, dostluğa, ikili ilişkilere zarar verir" dedi.
15 Nisan 2014 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK CANLI YAYINDA SORULARI YANITLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis'teki güvenlik önlemlerine ilişkin, "Biz burada halk adına, millet adına görev yapıyoruz. Burası millete kapatılamaz. Olağanüstü dönemlerde kapatıldı. Ona benzer bir olay meydana geldi diye vatandaşın taleplerinin dile getirileceği, isteklerinin karşılanacağı bir mekanı vatandaşa kapatamazsınız. Ama vatandaşın girişi, çıkışı da usulüne uygun olacak" dedi.
14 Nisan 2014 Pazartesi

Sayfa

1 / 1424 Sonraki
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.