MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2015
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında "Her iki tarafa çağrı yapıyoruz: Bir an önce kentlerde, dağlarda sürdürülen operasyonlar durdurulmalı. PKK da iyi niyet göstergesi olarak, alıkoyduğu polis ve askerlerin ailelerine kavuşması için gerekirse tek taraflı inisiyatif kullanmalı" dedi.
26 Kasım 2015 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nu açan TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Başkanlık Divanı teşekkül etmediği için çalışmalara başlanamadığını belirtti. Bahçekapılı, 64. Hükümet programı üzerindeki görüşmeler için 28 Kasım Cumartesi günü saat 14.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı.
26 Kasım 2015 Perşembe
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ KUŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda usulsüzlüklerin yapıldığını iddia etti.
26 Kasım 2015 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir şehit ailelerinden oluşan heyeti saat 14.00'de kabul edecek. TBMM Genel Kurulu, gündemindeki konuları ele almak üzere saat 15.00'de toplanacak.
26 Kasım 2015 Perşembe
2014
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN ARNAVUTLUK TEMASLARI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk ziyareti kapsamında, ana muhalefet Demokratik Parti (DP) Genel Başkanı Lulzim Başa ile bir araya geldi.
26 Kasım 2014 Çarşamba
FİLİSTİN PARLAMENTO HEYETİNİN TBMM TEMASLARI...

Filistin Meclis Başkanvekili Ahmed Bahr ve beraberindeki milletvekili heyeti İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Üstün ile görüştü.
26 Kasım 2014 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK ARNAVUTLUK'TA GAZETECİLERE AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Resmi temaslarda bulunmak üzere Arnavutluk'ta bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama nedeniyle üzüldüğünü belirterek, "Evvela, parti başkanı konumundaki bir siyaset adamının yapacağı açıklamaların iyi temellendirilmesi gerekir" diye konuştu.
26 Kasım 2014 Çarşamba
TBMM SORUŞTURMA KOMİSYONU...

TBMM Soruşturma Komisyonu, Komisyon Başkanı Hakkı Köylü başkanlığı'nda toplandı. Komisyon Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar'ı "şüpheli" sıfatıyla dinledi.
26 Kasım 2014 Çarşamba
VAN BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ AKTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...

Van Bağımsız Milletvekili Kemal Aktaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye küçük Millet Meclisi (TkMM) Kasım ayı toplantılarıyla ilgili bilgi verdi.
26 Kasım 2014 Çarşamba
ANKARA MİLLETVEKİLİ HALICI'NIN BASIN TOPLANTISI...

Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, Elektronik Demokrasi Partisi'nin (e-Parti) bazı kurucularıyla birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kurucular kurulu toplantısında Eş Genel Başkanlığa seçildiğini belirtti.
26 Kasım 2014 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN AÇIKLAMASI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul Bölge Toplantısında kendisine yönelik sözlerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. TBMM Başkanı Çiçek, "Soruşturma Komisyonu çalışmalarına yayın yasağı getirilmesi için mahkemeye yaptığım herhangi bir başvuru yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu’nun ifadesi son derece yakışıksız ve yalandır" dedi.
26 Kasım 2014 Çarşamba
FİLİSTİN PARLAMENTO HEYETİNİN TBMM ZİYARETİ...

Filistin Meclis Başkanvekili Ahmed Bahr, "Dünya devletleri, Arap, İslam devletleri, bunların başında Türkiye, TBMM'den, İsrail'e baskı yapmalarını, Gazze'de uygulanan ablukanın kaldırılmasına yönelik baskılarını artırmalarını talep ediyoruz" dedi.
26 Kasım 2014 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BİNNAZ TOPRAK'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, Meclis'te LGBTİ bireylerle birlikte düzenlediği basın toplantısında, LGBTİ bireylerin sorunlarına dikkat çekmek için geçen yıl bir Meclis araştırma önergesi verdiğini ancak bunun iktidar milletvekillerinin oylarıyla reddedildiğini söyledi.
26 Kasım 2014 Çarşamba
CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ AYGÜN'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, beraberinde, 15 Kasım 1937 yılında idam edilen Seyit Rıza'nın torunun oğlu Rüstem Polat ve 1938 yılında askeri harekatta hayatını kaybeden Zeynel Çavuş'un torunu Hüseyin Akgün ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
26 Kasım 2014 Çarşamba
TBMM İÇTÜZÜĞÜ UZLAŞMA KOMİSYONU...

TBMM İçtüzüğü Uzlaşma Komisyonu, daha önce uzlaşılamayan maddeleri görüşmeye başladı.
26 Kasım 2014 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, hakim ve savcı ücretlerinde artış, aramalarda kuvvetli şüpheyi makul şüpheye dönüştüren, Danıştay ve Yargıtay'da üye ve daire sayısı artışını öngören teklifin 1. bölümünde yer alan 20 madde kabul edildi.
26 Kasım 2014 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN ARNAVUTLUK TEMASLARI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk'taki resmi temaslarının ikinci gününde, Cumhurbaşkanı Buyar Nişani ve Başbakan Edi Rama ile ayrı ayrı görüştü.
26 Kasım 2014 Çarşamba
TBMM SOMA MADEN KAZALARINI ARAŞTIRMA KOMSİYONU...

TBMM Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, komisyonun Soma'daki maden faciasıyla ilgili hazırladığı raporun 8 Aralık Pazartesi günü Meclis Başkanlığı'na sunulacağını kaydetti.
26 Kasım 2014 Çarşamba
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de yoksullukla yolsuzluğun bir arada yaşandığını söyledi.
26 Kasım 2014 Çarşamba
TBMM BAŞKANVEKİLİ YAKUT'UN FİLİSTİN MECLİS BAŞKANI BAHR'I KABULÜ...

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Filistin Meclis Başkanvekili Ahmed Bahr ve beraberindeki milletvekillerini makamında kabul etti.
26 Kasım 2014 Çarşamba
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Adana Ceyhan M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Açık Ceza İnfaz Kurumu inceleme raporlarını görüşerek kabul etti.
26 Kasım 2014 Çarşamba
2013
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK BAĞDAT'TA TÜRK ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Bağdat’taki resmi temaslarını tamamladıktan sonra Türk Şehitliği ile İmam-ı Azam Ebu Hanife ve İmam Musa Kazım’ın türbelerini ziyaret etti.
26 Kasım 2013 Salı
İRAN HEYETİ TBMM'DE…

İran - Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Moayyed Hosseini Sadr başkanlığındaki heyet Türkiye - İran Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Osman Aşkın Bak ile TBMM'de görüştü.
26 Kasım 2013 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. Akşener, gündeme geçmeden önce üç milletvekiline söz verdi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'de "fidan borsası" kurulacağını söyledi.
26 Kasım 2013 Salı
TBMM KÜLTÜR, SANAT VE YAYIN KURULU TOPLANTISI…

TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu'nun 24. Dönem 4. Yasama Yılı ilk toplantısı, TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'nın başkanlığında yapıldı.
26 Kasım 2013 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, güvenlik güçlerinin Ankara'da eylem yapan öğretmenlere yönelik müdahalesini eleştirerek, "Önce TOMA, sonra jop, sonra biber gazı, sonra su... Şiddet uygulandı öğretmenlere. 24 Kasım 2013, Türkiye'nin ayıplı bir tarihidir" dedi.
26 Kasım 2013 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, "Türkiye'nin Başbakanları, Diyarbakır'a her gittiğinde Kürt realitesini hatırlarlar, özgürlük ve çözümden bahsederler ama Ankara'ya gelince şaşarlar. Erdoğan da bu geleneği bozmadı" dedi.
26 Kasım 2013 Salı
BAŞBAKAN YARDIMCISI BOZDAĞ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Sultan Alparslan'ın mezar yerinin bulunmasına ilişkin protokol imzalandığını belirterek, "5 ayrı yerde mezarının olabileceğine ilişkin tespitler yapıldı. Tarihçiler, arkeologlar çalışıyorlar, ona göre biz oranın yapılma kararını aldık ve ona göre de projesi tamam, yapacağız" dedi.
26 Kasım 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN IRAK TEMASLARI...

Resmi ziyaret için Bağdat’ta bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Irak Başbakanı Nuri Maliki ile bir araya geldi.
26 Kasım 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, IRAK ULUSAL MECLİS BAŞKANI USAME EL-NUCEYFİ İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Irak ile Türkiye arasındaki ilişkilerin her alanda gelişmesi için birçok sebep var. Çünkü Türkiye ile Irak iki kardeş, dost ve komşu ülkedir. Dolayısıyla bu bölgenin iki kilit ülkesidir” dedi.
26 Kasım 2013 Salı
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hiç kimsenin kendilerine, bölen, parçalayan, ayrıştıran deme hakkının da haddinin de olmadığını belirterek, "Bu iftiralar, bu ithamlar sadece hakaret değil aynı zamanda hezeyandır, acziyetin, zavallılığın ifadesidir. CHP ve MHP'nin bu ülkeye on yıllar boyunca ektikleri nifak tohumlarını temizlemenin mücadelesi içindeyiz. Onların inkar ettiklerini biz görüyor, onların reddettiklerini biz kabul ediyoruz" dedi.
26 Kasım 2013 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Zannedersiniz ki Başbakan, Mursi'nin mirasçısı, yediemini, kayyumu ve emanetçisidir. Yine zannedersiniz ki Başbakan sabah akşam dört yaparak zevkten dört köşe olmaktadır" dedi.
26 Kasım 2013 Salı
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bedelli askerlikle ilgili açıklamasına ilişkin, "Herhangi bir çalışma olduğu için değil, kişisel görüşüm olarak açıkladım" dedi.
26 Kasım 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK IRAK'TA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, resmi temaslarda bulunmak üzere Irak’ın başkenti Bağdat'a gitti.
26 Kasım 2013 Salı
AK PARTİLİ USLU, İTALYAN PARLAMENTO HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ

Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türkiye Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog Projesi kapsamında ülkemizi ziyaret eden İtalyan parlamento heyeti ile görüştü.
26 Kasım 2013 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Grup Toplantısı saat 10:30'da, AK Parti Grup Toplantısı 11:15'te, BDP Grup Toplantısı 12:30'da ve CHP Grup Toplantısı 13:30'da yapılacak. Saat 15:00'de başlayacak Genel Kurul'da CHP'nin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkında verdiği gensoru önergesi görüşülecek.
26 Kasım 2013 Salı
2012
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i kabul etti.
26 Kasım 2012 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, AZERBAYCAN MECLİS BAŞKANI ESEDOV İLE GÖRÜŞTÜ

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nin (KEİPA) 40. Genel Kurulu'na katılmak için Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan Çiçek, ziyareti kapsamında Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Oktay Esedov'la bir araya geldi.
26 Kasım 2012 Pazartesi
TBMM'DE KEİPA BÜROKRAT HEYETİ…

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Muhammed Bozdağ, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) bürokrat heyetini TBMM Genel Sekreterlik Salonu'nda kabul etti.
26 Kasım 2012 Pazartesi
TBMM DARBE VE MUHTIRALARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Sözcüsü İdris Şahin, komisyonun basına kapalı yapılan toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplantıda, raporun öneriler bölümü üzerinde çalıştıklarını belirten Şahin, öneriler kısmında bütün üyelerin mutabık olduğunu ifade etti.
26 Kasım 2012 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK AZERBAYCAN'DA...

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nin (KEİPA) 40. Genel Kurulu'na katılmak için Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan Çiçek, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), KEİPA, Azerbaycan Türk Sanayici ve İşadamları Beynelhalk Cemiyeti (TÜSİAB) ve Azerbaycan Sahibkarlar Konfederasyonu'nun (ASK) birlikte organize ettiği forumda bir konuşma yaptı.
26 Kasım 2012 Pazartesi
AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ TÜLAY SELAMOĞLU'NUN KABULÜ...

Ankara Seymenler Kulübü Derneği'nin ''Grundtvig Kültürel Değişim Müzik ve Dans Projesi'' kapsamında altı Avrupa ülkesinden gelen konuklar, ''Seymen'' ve ''Bacı Eren'' kıyafetleriyle AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu'nu TBMM'de ziyaret etti.
26 Kasım 2012 Pazartesi
VİYANA HOŞGÖRÜ SEMPOZYUMU

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Avrupa Birliği’nin işbirliği ile yürütülen Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog Projesi çerçevesinde düzenlenen Hoşgörü Sempozyumu Avusturya’nın başkenti Viyana’da başladı.
26 Kasım 2012 Pazartesi
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ ÖZCAN YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP'li Yeniçeri, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisiyle ilgili sözlerine değindi.
26 Kasım 2012 Pazartesi
TBMM'DE "İSRAFIN ÖNLENMESİ" KONFERANSI…

TBMM'de, TBMM Etik Komisyonu tarafından "Türkiye'de İsrafın Önlenmesi ve İklim Değişikliğinde İsrafın Rolü" konulu konferans düzenlendi.
26 Kasım 2012 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
26 Kasım 2012 Pazartesi
TBMM BAŞKANVEKİLİ SADIK YAKUT'UN BABASI VEFAT ETTİ

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un vefat eden babası Ali Yakut için Kayseri'de cenaze töreni düzenlendi.
26 Kasım 2012 Pazartesi
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın 2013 yılı bütçelerinin görüşülmesine başlandı.
26 Kasım 2012 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, AZERBAYCAN'A GİTTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, KEİPA Genel Kurul Toplantısı'na katılmak üzere, özel uçak DAP ile saat 09.00'da Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti. Çiçek'i Esenboğa Havalimanı'nda ilgililer uğurladı.
26 Kasım 2012 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN…

Ak Parti Ankara Milletvekili Sayın Tülay Selaloğlu, Grundving Kültürel Değişim Projesi kapsamında yurtdışından gelen ve program gereği folklorik kıyafetler giyen 22 kişilik bir heyet ile beraber saat 14:00'te A Blok Asma Kat Toplantı Salonu'nda Basın Toplantısı Yapacak.
26 Kasım 2012 Pazartesi
2011
2012 YILI BÜTÇESİ, TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ

2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Tasarıya göre, Türkiye'nin 2012 yılında bütçe giderleri 350 milyar 948 milyon, bütçe gelirleri 329 milyar 800 milyon, bütçe açığı 21 milyar 103 milyon, faiz dışı fazla da 29 milyar 146 milyon lira olacak.
26 Kasım 2011 Cumartesi
"ANAYASA'DA TEMEL İLKELER" ÇALIŞTAYI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türk Dayanışma Konseyinin düzenlediği ''Anayasa'da Temel İlkeler'' Çalıştayı açılışında yaptığı konuşmada, Meclisin Türkiye'nin daha doğru yönetilmesine imkan verecek, devletin erkleri arasındaki dengelerin doğru kullanıldığı, kurulduğu ve herkesin yetki alanı içerisinde görev yaptığı bir anayasal düzeni kurmak gibi bir sorumluluğu ve mecburiyeti bulunduğunu söyledi.
26 Kasım 2011 Cumartesi
2012 YILI BÜTÇESİ, TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Maliye Bakanlığı, Gelir İdarisi Başkanlığı, Kamu ihale Kurumu ve Özelleştirme İdaresi başkanlığının 2012 yılı bütçeleri görüşüldü. Görüşmelerin ardından Komisyonda, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığının 2012 yılı bütçeleri kabul edildi.
26 Kasım 2011 Cumartesi
2012 YILI BÜTÇESİ, TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA...

Saat 11.00'de TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığının 2012 yılı bütçeleri ile Gelir Bütçesi ve Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarı görüşülecek.
26 Kasım 2011 Cumartesi
2010
CHP'Lİ ANADOL'UN BASIN TOPLANTISI…

CHP İzmir Milletvekili ve Grup Başkanvekili Kemal Anadol, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin çalışma düzeni hakkında değerlendirmelerde bulundu.
26 Kasım 2010 Cuma
TBMM GENEL KURULU TOPLANAMADI

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut Başkanlığında açıldı. Genel Kurul, toplantı yeter sayısı bulunamayınca, birleşimi 30 Kasım Salı günü saat 15.00'de toplanmak üzere kapattı.
26 Kasım 2010 Cuma
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, üç generalin açığa alınmasıyla ilgili olarak, ''Sanki yasalar haricinde birşey yapılmış gibi ifade ediliyor. Türkiye'nin normalleştiğini herkesin kabul etmesi gerekir'' dedi.
26 Kasım 2010 Cuma
AB VENEDİK KOMİSYONU HEYETİ TBMM'DE...

AB Venedik Komisyonu Sekreteri Thomas Markert, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ile görüştü. AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, gazetecilerin soruları üzerine, AB Venedik Komisyonu'nun ziyareti hakkında bilgi verdi.
26 Kasım 2010 Cuma
AB VENEDİK KOMİSYONU HEYETİ TBMM'DE...

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, AB Venedik Komisyonu Sekreteri Thomas Markert ve beraberindeki heyet ile görüşmesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.
26 Kasım 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, ÖZEL AKEV LİSESİ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİNİ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Antalya Özel AKEV Lisesi öğretmen ve öğrencilerini TBMM Divan Salonu'nda kabul etti. Öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Şahin, öğrencilerin kendisine sorduğu soruları da cevapladı.
26 Kasım 2010 Cuma
XI. ULUSAL ÇOCUK FORUMU TBMM ÇOCUK OTURUMU..

"20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü" kapsamında, 81 ilden Çocuk Hakları Komiteleri Temsilcilerinin katılımıyla Ulusal Çocuk Forumunun 11'incisi, TBMM Başkanının himayelerinde, TBMM Tören Salonunda gerçekleşti.
26 Kasım 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin Antalya Özel AKEV Lisesi öğretmen ve öğrencilerini kabulünün bitiminde bir gazetecinin sorusunu cevapladı.
26 Kasım 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Dünya Şampiyonu Milli Halterci Nurcan Taylan ve Antrenörü Hatice Demiröz'ü kabul etti.
26 Kasım 2010 Cuma
2011 YILI BÜTÇESİ KOMİSYONDA...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığının bütçelerinin görüşülmesine başlandı.
26 Kasım 2010 Cuma
XI. ULUSAL ÇOCUK FORUMU TBMM ÇOCUK OTURUMU...

"20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü" kapsamında, 81 ilden Çocuk Hakları Komiteleri Temsilcilerinin katılımıyla Ulusal Çocuk Forumunun 11'incisi, TBMM Başkanının himayelerinde TBMM'de gerçekleştirilecek.
26 Kasım 2010 Cuma
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA BUGÜN...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi, Kamu İhale Kurumu ve Özelleştirme İdaresinin 2011 yılı bütçelerini görüşmek üzere saat 10.30'da toplanacak.
26 Kasım 2010 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 09.45'de Milli Halterci Nurcan Taylan ve antrenörü Hatice Demiröz'ü makamında, saat 10.30'da ise Antalya Özel AKEV Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerini divan salonunda kabul edecek. Saat 14.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, gündemdeki kanun tasarı ve teklifleri görüşülecek.
26 Kasım 2010 Cuma
2011 YILI BÜTÇESİ KOMİSYONDA...

DPT, TÜİK, GAP Bölge Kalkınma İdaresi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Başkanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunun 2011 yılı bütçeleri kabul edildi.
26 Kasım 2010 Cuma
2009
TBMM'DE BAYRAMLAŞMA…

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Meclis personeliyle bayramlaştı.
26 Kasım 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI...

TBMM Başkanı Şahin: Kurban Bayramı'nın çatışma kültürünün bir tehdit olduğu dünyamızda evrensel barışa, esenliğe ve huzura katkı sağlaması en büyük dileğimizdir.
26 Kasım 2009 Perşembe
2008
TBMM GENEL KURULU'NDA, 1535 MADDEDEN OLUŞAN TÜRK TİCARET KANUNU TASARISI'NIN GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

TBMM Genel Kurulu'nda, 1535 maddeden oluşan Türk Ticaret Kanunu Tasarısının görüşmelerine başlandı. Genel Kurulda verilen aranın ardından, ''temel kanun'' olarak 52 bölümde görüşülecek Ticaret Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmelere geçildi.
26 Kasım 2008 Çarşamba
ZİRAİ MÜCADELE ALET VE İLAÇLARIN İHRACINI YAPARKEN, İZİN ALINMASI KOŞULUNU KALDIRAN TASARI KABUL EDİLDİ

TBMM Genel Kurulu'nda, Zirai Mücadele ve Zirai Karantina Kanunu ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, kabul edilerek yasalaştı.
26 Kasım 2008 Çarşamba
TBMM AB UYUM KOMİSYONU, TSE KURULUŞ KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPAN KANUN TASARISINI BENİMSEDİ

TBMM AB Uyum Komisyonu, Türk Standartları Enstitüsünün (TSE), Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yerine, Başbakanlık ile ilişkilendirilmesini isterken, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selçuk Arı, ''Ofluların Allah'a bağlı olduğu gibi, TSE'nin de bağımsız olmasını isteriz'' dedi.
26 Kasım 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU'NDA, 2009 YILI BÜTÇESİNİN GÖRÜŞMELERİNE 16 ARALIK SALI GÜNÜ BAŞLANACAK

Genel Kurulda, kabul edilen bütçe görüşmelerinin takvimine ilişkin Danışma Kurulu önerisine göre, 2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısının görüşülmesine 16 Aralık Salı günü başlanacak. Görüşmeler, 27 Aralık Cumartesi günü sona erecek. Resmi tatil günleri dahil her gün saat 11.00'de toplanacak olan Genel Kurul, o günkü programın bitimine kadar çalışacak.
26 Kasım 2008 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, İmralı'da inşaat başlatılması ve hükümlü gönderme çalışmaları ile ilgili olarak, Başbakanlığın örtülü ödeneğinin kullanılıp kullanılmadığını sordu.
26 Kasım 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, zirai mücadele alet ve ilaçların ihracını yaparken, izin alınması koşulunu kaldıran kanun tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
26 Kasım 2008 Çarşamba
BBP GENEL BAŞKANI YAZICIOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, terörist başı Abdullah Öcalan'ın idam edilmesi gerekirken, idam edilmeyip İmralı Adasına konulduğunu, psikolojisinin iyileştirilmesi için uğraşıldığını iddia ederek, ''Öcalan adada bir kitap yazmış, piyasaya sürmüş. Keşke, sayın Başbakan ve Adalet Bakanı bir de önsöz yazsaydı'' dedi.
26 Kasım 2008 Çarşamba
ARNAVUTLUK CUMHURBAŞKANI TOPİ, TBMM BAŞKANI TOPTAN'I ZİYARET ETTİ.

TBMM Başkanı Köksal Toptan Divan Salonundaki görüşme öncesi yaptığı açıklamada, Arnavutluk'un, NATO'ya katılımına ilişkin protokolün Mecliste dün onaylandığını anımsatarak, ''NATO, tamam. Umuyoruz ve diliyoruz ki bir gün hem Türkiye hem Arnavutluk, AB üyesi de olacaklardır'' dedi.
26 Kasım 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN KADIN MİLLETVEKİLİ EŞLERİ İLE MECLİSTEKİ ÖĞLE YEMEĞİNDE BİRARAYA GELDİ

Basına kapalı gerçekleşen yemeğe 35 kadın milletvekilinin eşi davet edildi.
26 Kasım 2008 Çarşamba
CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KOÇ'UN BASIN TOPLANTISI..

CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, 'CHP'de halka açılma'' olarak sunulan son girişimlerin, ''AK Parti tarafından gerçekleştirilemeyen bazı taleplerin CHP üzerinden kapı açılarak meşrulaştırılmasının sağlanması projesi'' olduğunu öne sürdü.
26 Kasım 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil başkanlığında saat 11.00'de toplanan Genel Kurulda, CHP'nin başvurusu üzerine belediyelerin üniversite öğrencilerine burs vermesini olanak sağlayan yasal düzenlemenin Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesi, tartışmalara neden oldu.
26 Kasım 2008 Çarşamba
VİETNAM MECLİS HEYETİ, TBMM'DE...

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Alev Dedegil, Vietnam Ulusal Meclisi Dilekçe Komisyonu Başkan Yardımcısı Ha Cong Long'u kabul etti.
26 Kasım 2008 Çarşamba
AP İNSAN HAKLARI ALT KOMİSYONU BAŞKANI HELENE FLAUTRE VE BERABERİNDEKİ HEYET, TBMM'Yİ ZİYARET EDECEK

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, yarın (27 Kasım 2008 Perşembe) saat 13.00'te Avrupa Parlamentosu (AP) İnsan Hakları Alt Komisyonu Başkanı Helene Flautre ve beraberindeki heyet onuruna TBMM Merlerli Salon'da bir öğle yemeği verecek.
26 Kasım 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULÜ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, İran-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ali Akbar Aghaei ve beraberindeki heyeti kabul etti.
26 Kasım 2008 Çarşamba
VİETNAM ULUSAL MECLİSİ DİLEKÇE KOMİSYONU BAŞKAN YARDIMCISI VE KOMİSYON ÜYELERİ, TBMM'Yİ ZİYARET EDECEK

TBMM'nin resmi konuğu olarak Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirmekte olan Vietnam Ulusal Meclisi Dilekçe Komisyonu Başkan Yardımcısı Ha Cong Long ve komisyon üyelerinden oluşan parlamento heyeti, bugün (26 Kasım 2008 Çarşamba) saat 11.00'de TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Alev Dedegil ve Komisyon üyeleri ile Komisyon toplantı salonunda bir araya gelecek.
26 Kasım 2008 Çarşamba
TÜRKİYE-AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU 60. TOPLANTISI...

Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu 60. Toplantısı, TBMM'nin ev sahipliğinde 27-28 Kasım 2008 tarihlerinde Ankara'da Sheraton Otel'de yapılacak.
26 Kasım 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN, ARNAVUTLUK CUMHURBAŞKANI BAMİR TOPİ İLE GÖRÜŞECEK

Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmekte olan Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi, bugün saat 15.00'te TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı Meclis'te ziyaret edecek.
26 Kasım 2008 Çarşamba
2007
TÜRKİYE FUTBOL FEDARASYONU KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yapısı ile denetiminin, uluslararası federasyonların kurallarına uygun olarak yeniden düzenlenmesini öngören kanun tasarısı kabul edildi.
26 Kasım 2007 Pazartesi
ŞIRNAK'TA BİR ERİN ŞEHİT OLMASI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Şırnak'ta askeri aracın devrilmesi sonucu bir askerin şehit olması ve oniki askerin de yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.
26 Kasım 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULLERİ...

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi George Yennimatas ile Türkmenistan Büyükelçisi Nurberdi Amanmuradov'u ayrı ayrı kabul etti. TBMM Başkanı Toptan'ın makamında gerçekleşen kabuller görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.
26 Kasım 2007 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM, bu hafta da fazla mesai yapacak. Meclis Genel Kurulu, bu hafta çalışmalarına 27 Kasım Salı günü, görüşmeleri yarım kalan Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Tasarısını ele alarak başlayacak.
26 Kasım 2007 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

Çin Halkı Barış ve Silahsızlanma Başkan Yardımcısı ve ÇHC Ulusal Halk Kongresi Çevre ve Doğal Kaynakları Koruma Komitesi Başkanı Mao RUBAİ Başkanlığındaki heyet saat 15.00'de TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Nazmi Haluk Özdalga'yı TBMM Çevre Komisyonu toplantı salonunda ziyaret edecekler.
26 Kasım 2007 Pazartesi
2006
UMMAN SULTANI QABOOS, ARINÇ'I KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Arınç, Türkiye ile Umman arasındaki ilişkilerin sürekli geliştiğini belirterek, Türk iş adamlarının burada başarılı çalışmalar yaptığını kaydetti.
26 Kasım 2006 Pazar
TBMM BAŞKANI ARINÇ UMMAN ŞURA MECLİSİ BAŞKANI AL QATABİ İLE BİRAYARA GELDİ

TBMM Başkanı Arınç; ''Terörün insanlık suçu olduğunu bilerek mücadele etmeliyiz ve ediyoruz. Bu, bölge ve dünya barışı için gereklidir''
26 Kasım 2006 Pazar
2005
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''GÜNÜMÜZDE ÖNCELİKLE İNANÇ SİSTEMİMİZİN KARŞILIKLI OLARAK NASIL ALGILANDIĞI ÜZERİNDE ISRARLA DURMAMIZ GEREKTİĞİ KANISINDAYIM''

Arınç, 5. Avrupa-Akdeniz Parlamento Başkanları Konferansı'nın ''Toplum, Kültür ve Medeniyetler arası Diyalog'' konulu oturumunun açılışında yaptığı konuşmada, medeniyetler arasındaki çatışmalardan bahseden bir anlayışın, uyum ve diyalog yerine daha fazla gerginlik ve toplumlar arasında yeni ayrım çizgileri yaratabilecek bir anlayış olduğunu söyledi.
26 Kasım 2005 Cumartesi
TBMM BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI, MİLLETVEKİLLERİNE AİT ŞAHSİ İNTERNET SİTELERİNİN EN KISA ZAMANDA YENİDEN HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAĞINI AÇIKLADI

TBMM Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, bazı basın ve yayın organlarında milletvekillerine ait şahsi internet sitelerinin çöktüğü yönündeki haberlerle ilgili olarak bir basın duyurusu yaptı. Duyuruda şöyle denildi:
26 Kasım 2005 Cumartesi
2004
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "FELLUCE'DE YAŞANAN OLAYLARA ÜZÜLDÜĞÜMÜ HER FIRSATTA SÖYLÜYORUM"

Arınç, Alanya'da bir gazetecinin sorusunu yanıtlarken, "TBMM İnsan Hakları Komisyonu, bu konuda bir değerlendirme yaparak, kamuoyuna açıklamıştır. Bunun üzerine benim bir yorum yapmam doğru olmaz'' dedi.
26 Kasım 2004 Cuma
BELÇİKA TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI HERMAN DE CROO, TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN KONUĞU OLARAK TÜRKİYE'Yİ ZİYARET EDECEK

Türkiye-Belçika Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger ve MGK Genel Sekreteri Yiğit Alpagon' la da görüşecek olan Belçika heyeti, Cumhurbaşkanı Sezer tarafından kabul edilecek.
26 Kasım 2004 Cuma
AK PARTİ'Lİ ÖZMEN: ''İŞSİZLİK SİGORTASI FONU'NDA BİRİKEN YAKLAŞIK 12.5 KATRİLYON LİRA, REEL EKONOMİYE KAZANDIRILMALI''

Çalışma ve Sosyal Güvelilik Bakanlığı'nın 2005 yılı bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye devam ediyor. CHP İstanbul Milletvekili Kumkumoğlu, Türkiye'nin en temel sorununun işsizlik ve yoksulluk olduğunu söyledi.
26 Kasım 2004 Cuma
TBMM ADALET KOMİSYONU'NDA GÖRÜŞÜLMEKTE OLAN CMUK TASARISI'NIN 10 MADDESİ DAHA KABUL EDİLDİ

Komisyon, arama ve el koymayı düzenleyen maddeleri benimsedi. Buna göre, yakalanabileceği veya suç delillerinin elde edilebileceğinin umulması halinde, şüphelinin veya sanığın üstü, eşyası, konutu, işyeri veya ona ait diğer yerler aranabilecek.
26 Kasım 2004 Cuma
AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLİ SEYFİ TERZİBAŞIOĞLU, "SADECE POLİSİYE TEDBİRLERLE KAPKAÇIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ"

Terzibaşıoğlu, 3 Kasım 2004 tarihinde, cep telefonunu gasp edenler tarafından banliyö treninden atılarak yaşamını yitiren Ahmet Hakan Canıdemir'in babası Muzaffer Canıdemir ile TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
26 Kasım 2004 Cuma
DOLMABAHÇE SARAYI'NDA ''BOSNA'DAN İZLER'' SERGİSİ..

''Bosna-Hersek Kültür Haftası'' çerçevesinde Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen ''Bosna'dan İzler'' sergisi, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Bosna-Hersek Parlamentosu Başkanı Şefik Dzaferoviç tarafından 28 Kasım Pazar günü açılacak.
26 Kasım 2004 Cuma
TBMM BAŞKANVEKİLİ DİNÇER, EĞİTİM-SEN İSKENDERUN ŞUBE BAŞKANI KELEŞ BAŞKANLIĞINDAKİ HEYETİ KABUL ETTİ

Ali Dinçer, kabulde yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşlarının çevre sorunlarına gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduğunu söyledi.
26 Kasım 2004 Cuma
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU,DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI MÜSTEŞARI ALİ TUYGAN VE BAKANLIK BÜROKRATLARINDAN "IRAK'TA YAŞANANLAR" KONUSUNDA BRİFİNG ALDI.

İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Elkatmış, bir gazetecinin, dünkü açıklamalarıyla ilgili sorusuna "Biz her zaman söylediklerimizin arkasında dururuz" karşılığını verdi.
26 Kasım 2004 Cuma
TBMM'DE BUGÜN..

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Irak'ta Türk şoförlerine yapılan saldırılarla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ali Tuygan ile Büyükelçi Osman Korutürk'ü dinleyecek.
26 Kasım 2004 Cuma
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.