MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2017
CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ USLUER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinde yeni eğitim müfredatının paylaşıldığını ve 100'e yakın dersin olduğu bir sistemden bahsedildiğini söyledi.
16 Ocak 2017 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, anayasa değişikliği teklifine ilişkin eleştirilerini dile getirdi.
16 Ocak 2017 Pazartesi
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ BİLGEHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan, düzenlediği basın toplantısında, cumhuriyetin kazanımlarının değerini bilen ve kendisini Atatürk'ün, İnönü'nün torunları olarak görenlerin rahatsızlıklarını dile getireceğini söyledi.
16 Ocak 2017 Pazartesi
CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, anayasa değişiklik teklifine ilişkin eleştirilerde bulundu.
16 Ocak 2017 Pazartesi
CEZAYİR PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE...

TBMM Katip Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Cezayir Ulusal Halk Meclisi Dışişleri, İşbirliği ve Göç Komisyonu Başkanı Noreddıne Belmeddah ve beraberindeki heyetle görüştü.
16 Ocak 2017 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN…

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu saat 11.00'de, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel saat 11.30'da, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık saat 12.00'de, CHP Ankara Gülsün Bilgehan saat 12.30'da, HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul saat 13.00'de ve CHP Eskişehir Milletvekili saat 14.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
16 Ocak 2017 Pazartesi
2015
İSİPAB 10. KONFERANSI...

İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkeleri Parlamento Birliği (İSİPAB) 10. Konferansı, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in ev sahipliğinde 21-22 Ocak tarihlerinde İstanbul'da toplanacak.
16 Ocak 2015 Cuma
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, bugün bir gazetede yer alan işten çıkarılan danışmanının kendisine çektiği ihbarname ve Almanya'ya yaptığı ziyarete ilişkin iddialara yanıt verdi.
16 Ocak 2015 Cuma
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Paris'teki silahlı saldırıya değinerek, dünyanın hiçbir yerinde özgürlük adına hiç kimsenin insanların dini, ahlaki ve milli değerlerine hakaret edemeyeceğini, ifade özgürlüğünün hakaret özgürlüğü olarak kullanılamayacağını söyledi.
16 Ocak 2015 Cuma
TBMM SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU...

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda görüşülen Maden Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 21 maddesi kabul edildi. Görüşmelere Çarşamba günü devam edilmesine karar verildi.
16 Ocak 2015 Cuma
YAZAR AFET ILGAZ'IN VEFATI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Yeniçağ Gazetesi Yazarı Afet Ilgaz'ın vefatı nedeniyle Yeniçağ Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hayri Köklü'ye başsağlığı diledi.
16 Ocak 2015 Cuma
CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de demokrasinin en önemli sorunlarından birinin yüzde 10 seçim barajı meselesi olduğunu belirterek, bunun barajı aşmama tehlikesi olan partilerin değil, Türkiye'nin, demokrasinin, Parlamento'nun sorunu olduğunu söyledi.
16 Ocak 2015 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN AÇIKLAMASI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, dört eski Bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu'nun çalışmalarına ilişkin gizliliğin sona erdiğini, milletvekillerinin komisyon evraklarını görüp okuyabileceklerini bildirdi.
16 Ocak 2015 Cuma
2014
BAĞIMSIZ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ BAL'IN BASIN TOPLANTISI...

Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, yurt dışındaki Türkiye merkezli okullarla ilgili "Düne kadar barış elçisi dediklerimiz, kültür köprüsü kuranlar dediklerimiz, nasıl oldu da iki günde örgüt oldu" değerlendirmesinde bulundu.
16 Ocak 2014 Perşembe
TBMM ADALET KOMİSYONU...

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) yapısında değişiklik yapan kanun teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
16 Ocak 2014 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Aden Körfezi'nde görev yapan TSK unsurlarının görev süresinin 10 Şubat'tan itibaren bir yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
16 Ocak 2014 Perşembe
KKTC CUMHURBAŞKANI EROĞLU, TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İ ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanı Çiçek, görüşmede gerçekleştirdiği konuşmasında, Kıbrıs meselesinin, hem KKTC'nin en önemli sorunu olduğunu hem de Türkiye'nin dış politikadaki en önemli sorunlarının başında geldiğini belirtti.
16 Ocak 2014 Perşembe
CHP'Lİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, "HSYK ile ilgili Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndaki taslakta ortaya konulan ilkelerle hiç bir şekilde bağdaşmayan düzenleme getirmek, demokrasiyle, hukukla, uzlaşma kavramlarıyla izah edilemez" diye konuştu.
16 Ocak 2014 Perşembe
MHP'Lİ YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, "Yolsuzlukları 'cemaat, çete, inlerine gireceğiz, Haşhaşi, eciş, bücüş' gibi ifadelerle geçiştiremezsiniz" dedi.
16 Ocak 2014 Perşembe
TBMM SPORDA DOPİNG SORUNUNU ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Son Yıllarda Türk Sporunda Yaşanan Doping Sorununun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, Başkan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak başkanlığında toplandı. Komisyon'da, komisyon sözcülüğüne AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin seçildi.
16 Ocak 2014 Perşembe
AK PARTİ'Lİ METİNER'İN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, hedeflerinde cemaatin olmadığını belirterek, "Bu kavga cemaatle hükümet arasındaki bir kavga değildir" dedi.
16 Ocak 2014 Perşembe
CHP'Lİ AYAYDIN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanlığı'na yaptığı itiraz üzerine, SBS'de 718 öğrencinin cevaplarının yanlış cevap anahtarıyla belirlenmesi üzerine yapılan düzeltme sonucu öğrencilere yeni puan verildiğini ifade etti.
16 Ocak 2014 Perşembe
CHP'Lİ ÖZGÜNDÜZ'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, İstanbul merkezli operasyon kapsamında Adalet Bakanlığı'na 4 fezleke gönderildiğini ve bakanlığın yaklaşık 2 haftadır bu fezlekeleri elinde tuttuğunu ifade ederek, bakanlığın böyle bir yetkisinin bulunmadığını savundu.
16 Ocak 2014 Perşembe
CHP'Lİ ERDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, "Torba Kanun Tasarısı"nda İnternet ile ilgili düzenlemelerin temel hak ve özgürlükleri daha da geri götürdüğünü belirterek, "Akıl tutulması diyebileceğimiz bu süreç sonucunda internet hak ve özgürlüklerimiz daha da sınırlandırılıyor" dedi.
16 Ocak 2014 Perşembe
CHP TBMM GRUBU'NDAN YAZILI AÇIKLAMA...

CHP, AK Parti'nin HSYK ile ilgili olarak Anayasa değişikliği konusundaki birlikte çalışma önerisini "samimi bulmadığını ve uygun görmediğini" bildirdi.
16 Ocak 2014 Perşembe
PARLAMENTOLARARASI DEĞİŞİM VE DİYALOG PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: "Türkiye ile AB ilişkilerinde zamanlama konusunda iki türlü saat kullanılıyor: Bizim yükümlülüklerimiz söz konusu olduğu zaman kol saati kullanılıyor, AB'nin yükümlülükleri açısından ise kum saati kullanımı tercih ediliyor; AB işine nasıl geliyorsa kum saatini öyle çeviriyor, böyle çeviriyor ve topu taca atıyor."… "AB küresel bir güç olacaksa, Türkiye'nin farkında olmalı ve kıymetini bilmelidir"… "Türkiye AB üyeliği doğrultusunda ev ödevlerini yapmaya devam ederken, AB'nin de ülkemize karşı önyargılı ve ikircikli tutumunu aşması gerekmektedir"… "Müzakere sürecinin şok terapiye ihtiyacı vardır."
16 Ocak 2014 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) konusunda köklü çözümün anayasa değişikliği olduğunu belirterek, "4 parti uzlaşma komisyonunda ortaya bir model koydu. Bu modelin eksiği fazlası varsa biraz daha çalışırız ve köklü bir çözümü getiririz" dedi.
16 Ocak 2014 Perşembe
BDP'Lİ ALTAN TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Türkiye'de, bu iktidarın yerine Bahçeli bile gelse, Kürdistan'ın günlük 2 milyon variline, birkaç yıl içinde 25 milyar dolara çıkacak dış ticaret hacmine sırtını dönebilecek bir babayiğit yok. Sırtını dönen ülkeyi böler" dedi.
16 Ocak 2014 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan saat 10.30'da, MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan saat 11.30'da, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir saat 12.00'de, CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu saat 12.30'da, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart saat 13.00'de ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner saat 13.30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu'nda, Aden Körfezi'nde görev yapan TSK unsurlarının görev süresinin bir yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi saat 14.00'de ele alınacak.
16 Ocak 2014 Perşembe
2013
TBMM YASA DIŞI DİNLEMELERİ ARAŞTIRACAK

Meclis, yasa dışı dinlemeleri araştırmaya hazırlanıyor.
16 Ocak 2013 Çarşamba
TBMM TARIM, ORMAN VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU...

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (TAPDK) kapatılarak, görevlerinin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'na devredilmesini öngören kanun tasarısı, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda kabul edildi.
16 Ocak 2013 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu'nda, uluslararası alandaki 7 anlaşmanın onaylanmasını uygun bulan kanun tasarıları kabul edildi.
16 Ocak 2013 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mehmet Sağlam başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, doğalgazla çalışan elektrik santrallerinde ikincil yakıt alımlarındaki ÖTV muafiyetinin 7 yıl daha uzatılmasını öngören teklifin ilk 4 maddesi kabul edildi.
16 Ocak 2013 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Başbakan Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Arınç'ın MHP hakkındaki sözlerine cevap verdi.
16 Ocak 2013 Çarşamba
MHP HATAY MİLLETVEKİLİ ŞEFİK ÇİRKİN'İN BASIN TOPLANTISI…

Şefik Çirkin: "Çiftçilik SOS veriyor. Çiftçi; tefecilerin, kaçakçıların elinden kurtarılmalıdır."
16 Ocak 2013 Çarşamba
CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ EMRE KÖPRÜLÜ'NÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Tekirdağ Milletvekili Köprülü'nün Ergene Nehri'nin kirliliği ile ilgili parlamentoda düzenlediği basın toplantısına CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ve Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen de katıldı.
16 Ocak 2013 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

MHP Ankara Milletvelili Özcan Yeniçeri, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İmralı'da başlatılan görüşmeler ile ilgili, "MHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bir bütün olduğunu ve asla bu bütünlük üzerinde hiç kimsenin tasarruf yapma hakkı olmadığını düşünmektedir." dedi.
16 Ocak 2013 Çarşamba
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, hükümetin, açılım konusunda yandaşlarını ve devlet memurlarını kullanarak halkın üzerinde psikolojik baskı uygulamaya başladığını savundu.
16 Ocak 2013 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan saat 11:00'de, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri 11:30'da, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü 12:00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural 13:00'de, MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu 13:30'da, MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin 14:00'de basın toplantısı düzenleyecek. Saat 14:00'de başlayacak TBMM Genel Kurulu'nda, doğalgazla çalışan elektrik santrallerinde ikincil yakıt alımlarındaki ÖTV muafiyetinin 7 yıl daha uzatılmasını öngören tasarı ele alınacak.
16 Ocak 2013 Çarşamba
2012
KAMU KURUMLARININ HUKUK BİRİMLERİ TBMM'DE BİRARAYA GELDİ

TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu başkanlığında, TBMM Hukuk Hizmetleri Başkanlığı ve Kamu Kurumu hukuk birimlerinin bir araya geldiği kahvaltılı istişare toplantısı TBMM'de yapıldı.
16 Ocak 2012 Pazartesi
BDP'Lİ SAKIK'IN BASIN TOPLANTISI…

BDP Muş Milletvekili, TBMM İdare Amiri Sırrı Sakık, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Adana Havalimanı'nda kendisine mermi verildiği iddialarıyla ilgili ''Eğer kamera kayıtları bir bütün olarak incelenirse ve benim söylediklerim ortaya çıkmazsa kamuoyundan özür dileyerek milletvekilliğinden istifa etmeye hazırım'' dedi.
16 Ocak 2012 Pazartesi
EMEKLİ-SEN HEYETİ'NİN TBMM'Yİ ZİYARETİ...

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin ile birlikte, Emekli-Sen heyetini kabul etti.
16 Ocak 2012 Pazartesi
CHP'Lİ SARIBAŞ'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner hakkında iddialarda bulundu.
16 Ocak 2012 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABUL܅

TBMM Başkanı Çiçek, Hukukçular Birliği Vakfı Başkanı Sinan Kılıçkaya ve beraberindeki heyeti kabul etti. TBMM Başkanı Çiçek kabulde yaptığı konuşmada, anayasaların sadece hukuki metinlerden ibaret olmadığını belirterek, içinde ekonomiden siyaset bilimine, sosyolojiye kadar tüm disiplinlerden yararlanma imkanı bulunduğunu söyledi.
16 Ocak 2012 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, saat 13:30'da Disk / Emekli-Sen heyetini TBMM CHP Grup Yönetim Kurulu Toplantı Salonu'nda kabul edecek. BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ise saat 14.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
16 Ocak 2012 Pazartesi
2011
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, ANTALYA'NIN KAŞ İLÇESİNDE SORUNLARI DİNLEDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, Antalya'nın Kaş ilçesinde yetkililer, muhtarlar ve vatandaşlarla biraraya gelerek, sorunları dinledi.
16 Ocak 2011 Pazar
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, PATARA ANTİK KENTİ'NDE...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesindeki Patara Antik Kenti'nde kazılar sonucu ortaya çıkan ve dünyanın ilk demokratik meclis binası olduğu belirtilen Likya Birliği Dönemine ait meclis binasını, dünya parlamento başkanlarını davet ederek açılış yapacaklarını bildirdi.
16 Ocak 2011 Pazar
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, ZEYBEK'İ KUTLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanlığına seçilen Namık Kemal Zeybek'i kutladı.
16 Ocak 2011 Pazar
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN İSTANBUL'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Almanya Federal Meclisi Başkanı Norbert Lammert ve beraberindeki parlamento heyeti onuruna yemek verdi.
16 Ocak 2010 Cumartesi
''İSTANBUL 2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ'' RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ

''İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti'' etkinliklerinin resmi açılış töreni, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi'nde başladı.
16 Ocak 2010 Cumartesi
TAM GÜN YASA TASARISI...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, ''tam gün yasa tasarısıyla hekimler ve diş tabipleri gibi, diğer sağlık personeli için de iyileştirme yapılacağını'' söyledi.
16 Ocak 2010 Cumartesi
2009
TBMM BAŞKANI TOPTAN, BAĞIŞ'I KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ı, yeni görevine başlaması dolayısıyla kabul etti. Toptan-Bağış görüşmesi, görüntü alınmasından sonra basına kapalı gerçekleşti.
16 Ocak 2009 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR'IN BASIN TOPLANTISI

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Tuncay Güney'in TRT'de yayına çıkartılmasını eleştirerek, ''TRT, bir kamu kuruluşu olduğunu unutmamalıdır. 'Yayıncılık yapacağız' diye hukuk devletinin temellerine dinamit koymaya kimsenin hakkı yoktur'' dedi.
16 Ocak 2009 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULÜ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Güney Kore'nin Ankara Büyükelçisi Chang Yeob Kim'i kabul etti.
16 Ocak 2009 Cuma
ESKİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA KEMAL BİBEROĞLU VEFAT ETTİ.

Çorum Eski Milletvekili Mustafa Kemal Biberoğlu vefat etti. Çorum'da 1921 yılında doğan Biberoğlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra hakim, serbest avukat ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. 10, 11 ve 16. dönemlerde milletvekilliği yapan Biberoğlu, evli ve iki çocuk babasıydı.
16 Ocak 2009 Cuma
CİBUTİ CUMHURBAŞKANI GUELLEH'IN TEMASLARI...

Cibuti Cumhurbaşkanı Ismail Omar Guelleh, TBMM Başkanı Köksal Toptan ile görüştü. Başkanlık Divanı Salonunda gerçekleşen görüşme görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
16 Ocak 2009 Cuma
2008
TEMEL CEZA KANUNLARINA UYUM TASARISNIN 5 BÖLÜMÜ DAHA KABUL EDİLDİ

Temel yasa olarak ele alınan tasarının 391 ile 570. maddelerini kapsayan 15, 16, 17, 18 ve 19. bölümlerine göre, Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu'ndaki şartlar gerçekleşmeden grev veya lokavt kararı verenlerle, bunu teşvik edenler, zorlayanlar veya propagandasını yapanlar 3 aya kadar, kanun dışı greve katılanlar 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılacak.
16 Ocak 2008 Çarşamba
MHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ BULUT'UN BASIN TOPLANTISI

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, YÖRSAN firmasındaki işçilerin sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldıklarını belirterek, ''Hükümeti göreve davet ediyorum, sorunu biran önce çözsünler'' dedi.
16 Ocak 2008 Çarşamba
TEMEL CEZA KANUNLARINA UYUM TASARISI...

TBMM Genel Kurulu'nda, temel ceza kanunlarına uyum amacıyla çok sayıda yasada değişikliği öngören kanun tasarısının 1 bölümü daha kabul edildi.
16 Ocak 2008 Çarşamba
CUMHURBAŞKANI VEKİLİ VE TBMM BAŞKANI TOPTAN, MACARİSTAN MECLİS BAŞKANI SZİLİ ONURUNA ÖĞLE YEMEĞİ VERDİ…

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, Macaristan Meclis Başkanı Katalin Szili onuruna Devlet Konukevi'nde bir öğle yemeği verdi. Yemek, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
16 Ocak 2008 Çarşamba
MACARİSTAN MECLİS BAŞKANI SZILI, TBMM'DE...

Macaristan Meclis Başkanı Szili ve beraberindeki heyet TBMM Genel Kurulunu gezdi. Genel Kurulun çalışma şekli hakkında konuk başkana bilgi veren Toptan, TBMM Başkanvekillerinden 2'sinin kadın olduğunu, bunların yönettiği oturumlarda daha az tartışma yaşandığını söyledi.
16 Ocak 2008 Çarşamba
MECLİSTE SİGARA YASAĞI...

TBMM Başkanlığı, iktidar ve muhalefet kulislerinde sigara içme yasağı başlattı.
16 Ocak 2008 Çarşamba
İŞTEN ÇIKARTILAN YÖRSAN İŞÇİLERİ, TBMM'DE...

CHP Grup Başkanvekili Kılıçdaroğlu:''Sendikalı olmanın en temel hakları işveren tarafından kırılırsa, o ülkede demokrasi askıya alınmış demektir''
16 Ocak 2008 Çarşamba
TBMM SANAYİ KOMİSYONU...

Ar-Ge faaliyetlerini destekleyen, teknoparklara teşvik getiren kanun tasarısı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda benimsendi.
16 Ocak 2008 Çarşamba
DSP GENEL BAŞKANI SEZER: ''BİR SÜRE SONRA HAZİNEYİ, MALİYEYİ VE HÜKÜMETİ DE Mİ İSTANBUL'A TAŞIYACAKSINIZ?''

Parlamentoda basın toplantısı düzenleyen DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
16 Ocak 2008 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonu, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, 9 maddesini bir kez daha görüşülmesi için Meclise iade ettiği Vakıflar Kanununu aynen kabul etti.
16 Ocak 2008 Çarşamba
"TBMM'NİN KURUMSAL KAPASİTESİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ"

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan ile Macaristan Meclis Başkanı Katalin Szili, TBMM'nin kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesini öngören, ''AB Eşleştirme Projesi''ni Meclis'te düzenelenen törenle imzaladı.
16 Ocak 2008 Çarşamba
CUMHURBAŞKANI VEKİLİ ve TBMM BAŞKANI TOPTAN, MACARİSTAN MECLİS BAŞKANI SZiLi ile GÖRÜŞT܅

Toptan: "Parlamentolar arasındaki işbirliğini daha ileriye götürmek, ilişkileri daha da geliştirmek istiyoruz.", Szili: " Türkiye'nin BM Güvenlik Konseyi geçici üyeli ile AB üyeliğini destekliyoruz''
16 Ocak 2008 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 10.00'da makamında Macaristan Meclis Başkanı Dr. Katalin Szili ile, saat 10.10'da ise Szili ve beraberindeki heyetle görüşecek. Toptan ve Szili, saat 11.00'de TBMM Tören Salonu'nda gerçekleştirilecek ''TBMM-AB Eşleştirme Projesi'' törenine katılacak. Toptan, saat 12.30'da ise Szili ve beraberindeki heyet onuruna Ankara Palas Devlet Konukevi'nde verilecek öğle yemeğinde bulunacak.
16 Ocak 2008 Çarşamba
2007
TBMM BAŞKANI ARINÇ, SUDAN CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI TAHA İLE GÖRÜŞTÜ

Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından, Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Osman Muhammed Taha, TBMM Başkanı Arınç onuruna bir akşam yemeği verdi.
16 Ocak 2007 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Petrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısının, 20 madden oluşan 1. bölümü kabul edildi.
16 Ocak 2007 Salı
DIŞİŞLERİ BAKANI GÜL HAKKINDA GENSORU...

Anavatan Partisi grup başkanvekilleri Süleyman Sarıbaş ve Ömer Abuşoğlu'nun imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan gensoru önergesinin gerekçesinde, yıllardır bölgede aksiyoner bir politika izleme tarzını belirlemiş Türk dış politikasının, AK Parti döneminde savunmaya geçen ''kabulcü'' bir tarzda, Türkiye'nin konumuyla örtüşmeyen bir yapıya dönüştürüldüğü öne sürüldü.
16 Ocak 2007 Salı
TBMM SANAYİ VE TİCARET KOMİSYONU...

Komisyonda, enerjinin üretim, iletim, dağıtım ve tüketim aşamalarında endüstriyel işletmelerde, binalarda, elektrik enerjisi üretim tesislerinde, iletim ve dağıtım şebekelerinde ve ulaşımda enerji verimliliğinin artırılmasının desteklenmesine, toplum genelinde enerji bilincinin geliştirilmesine ve yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanılmasına yönelik usul ve esasları kapsayan Enerji Verimliliği Kanunu Tasarısı benimsendi.
16 Ocak 2007 Salı
IRAK'TAKİ GELİŞMELERLE İLGİLİ GENEL GÖRÜŞME AÇILMASINA İLİŞKİN ÖNERGELERİN ÖNGÖRÜŞMESİ PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti grubunun, haftalık çalışma programı ile çalışma saatlerinin belirlenmesiyle ilgili önerisi ele alındı.
16 Ocak 2007 Salı
AK PARTİ VE CHP'NİN IRAK KONUSUNDA VERDİĞİ İKİ AYRI GENEL GÖRÜŞME ÖNERGESİ MİLLETVEKİLLERİNİN BİLGİSİNE SUNULDU

Genel Kurulda ayrıca, AK Parti Çanakkale Milletvekili İbrahim Köşdere ile CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı'nın dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkerelerinin görüşülmesinin dönem sonuna ertelenmesini öngören Anayasa-Adalet Karma Komisyonu raporları da okundu.
16 Ocak 2007 Salı
TBMM BAŞKANVEKİLİ ALPTEKİN, TÜRKİYE'NİN KOLOMBO FAHRİ BAŞKONSOLOSU WİJERATNE'Yİ KABUL EDECEK

Bugün saat 11.00'de gerçekleşecek kabulde, Bayan Wijeratne'nin eşi milletvekili Mano Wijeratne de yer alacak.
16 Ocak 2007 Salı
CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL: ''RİCA EDEREK DIŞ POLİTİKA YAPANLAR, BİR SÜRE SONRA ŞİKAYET ETMEK DURUMUNDA KALIRLAR''

Partisinin TBMM Grubunda yaptığı konuşmada, Irak'taki gelişmelere değinen Baykal, "Türkiye'nin hukukunu korumak, çevresinde husumet oluşturacak unsurların caydırılması için Türkiye'nin bu bölgedeki gelişmeler karşısındaki ciddi ilgisini etkin biçimde sergilemesine ihtiyaç var"dedi.
16 Ocak 2007 Salı
IRAK'TAKİ GELİŞMELERLE İLGİLİ GENEL GÖRÜŞME İSTEMİ...

AK Parti Ankara Milletvekili Faruk Koca ve 28 milletvekilince Irak'taki gelişmelerle ilgili TBMM Başkanlığına verilen genel görüşme önergesine ilişkin, bilgi veren AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, TBMM'den dünyaya verilecek mesajın, dünyanın Irak ile ilgili oluşturacağı politikalara da katkı sağlayacağını kaydetti.
16 Ocak 2007 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ, SUDAN ULUSAL MECLİS BAŞKANI EL TAHİR'İN ONURUNA VERDİĞİ ÖĞLE YEMEĞİNE KATILDI..

Hartum Dostluk Buluşma Merkezinde verilen öğle yemeğinde, AK Parti Kastamonu Milletvekili Musa Sıvacıoğlu, Osmaniye Milletvekili Şükrü Ünal, CHP Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer, ANAVATAN Grup Başkanvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu ve DYP Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan da hazır bulundu.
16 Ocak 2007 Salı
IRAK'TAKİ GELİŞMELER İÇİN GENEL GÖRÜŞME İSTEMİ...

CHP, Irak ve özellikle Kerkük'ün durumunun TBMM'de görüşülmesi amacıyla hazırladığı genel görüşme önergesini Meclis Başkanlığına sundu.
16 Ocak 2007 Salı
ANAVATAN GENEL BAŞKANI MUMCU: "BİZİM MUHALEFETİMİZ BU BOZUK DÜZENE, BU İNSAFSIZ DÜZENE"

Partisinin grup toplantısında konuşan Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu kendisine, ''AK Parti'ye muhalefet edip etmediğinin'' sorulduğunu belirterek ''Buradan ilan ediyorum; bizim muhalefetimiz, ne AKP'ye ne Hükümete; bizim muhalefetimiz bu bozuk düzene, bu insafsız düzene..." dedi.
16 Ocak 2007 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''EKSİKSİZ VE TAM BİR DEMOKRASİ YOLUNDAYIZ''

Partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yönetimde şeffaflık ilkesinin sağlanması ve halkın bilgiye ulaşma kanallarının aşılmasının Türkiye'nin en önemli meselelerinden biri olduğuna işaret ederek, ne yasakların ne yolsuzlukların ve ne de yoksulluğun gerekçesinin, mazeretinin ''hikmet-i hükümet'' olamayacağını belirtti.
16 Ocak 2007 Salı
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'IN SUDAN ULUSAL MECLİSİ'NE HİTABEN YAPTIKLARI KONUŞMA

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın Sudan Ulusal Meclisi'ne hitaben yaptıkları konuşma
16 Ocak 2007 Salı
TBMM BAŞKANVEKİLİ ALPTEKİN'İN KABULÜ...

Türkiye'nin Kolombo (Srilanka) Fahri Başkonsolosu Bharathi Davina Wijeratne'yi kabul eden TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, Wijeratne'ye, altın kaplama TBMM madalyonu verdi.
16 Ocak 2007 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "DARFUR SORUNUNUN ULUSAL UZLAŞI TEMELİNDE ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASINI BEKLİYORUZ"

Sudan Ulusal Meclisi'nde milletvekillerine hitap eden Meclis Başkanı Arınç, Türkiye'nin, Sudan halkının bir arada barış içinde yaşamasına, ülkenin zenginliklerinin tüm vatandaşlarının refahı, iyiliği ve kalkınması için kullanılmasına, Sudan'ın egemenliği, birliği ve toprak bütünlüğünün korunmasına büyük önem verdiğini söyledi.
16 Ocak 2007 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ, SUDAN ULUSAL MECLİSİ BAŞKANI EL TAHİR VE EYALETLER MECLİSİ BAŞKANI ALİ YAHYA İLE GÖRÜŞTÜ

Arınç, Sudan Ulusal Meclisine gelişinde El Tahir tarafından kapıda karşılandı. Görüşme sırasında konuşan Arınç, Sudan ile Türkiye arasında tarihten gelen önemli dostluk ilişkileri bulunduğunu, bu kapsamda iki ülke arasındaki parlamento ilişkilerinin güçlenmesini istediklerini dile getirdi.
16 Ocak 2007 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ, SUDAN ULUSAL MECLİSİ BAŞKANI EL TAHİR VE EYALETLER MECLİSİ BAŞKANI ALİ YAHİA İLE GÖRÜŞECEK

Resmi bir ziyaret için Sudan'da bulunan TBMM Başkanı Bülent Arınç, temaslarının ikinci gününde Ulusal Meclis Başkanı Ahmet İbrahim El Tahir ve Eyaletler Meclisi Başkanı Mawlana Ali Yahia ile görüşecek. Sudan Ulusal Meclisi'nde bir konuşma yapacak olan Arınç, ''İki Ülke Meclis Başkanlarının Eşbaşkanlığındaki Ortak Müzakere Oturumu''na da katılacak.
16 Ocak 2007 Salı
TBMM'DE BUGÜN

AK Parti Grubu saat 11.00'de, ANAVATAN Grubu saat 12.00'de, CHP Grubu ise saat 13.00'te toplanacak. Saat 15.00'te toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, Petrol Kanunu Tasarısı'nın görüşülmesine devam edilecek.
16 Ocak 2007 Salı
2006
UKRAYNA-TÜRKİYE DOSTLUK GRUBU TBMM'DE...

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Ukrayna'dan, PKK/Kongragel'in terör örgütü ilan edilmesini istedi.
16 Ocak 2006 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPUSUZ: ''AĞCA İLE İLGİLİ ORTADA BİR YARGI KARARI VAR. HÜKÜMETİN SADECE KARARIN GÖZDEN GEÇİRİLMESİNİ İSTEME YETKİSİ VAR, BUNU DA YAPMIŞTIR''

Kapusuz, TBMM'de gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında, Meclis Genel Kurulu'nda yarın, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan'ın AB konusunda bilgi vereceğini, bu nedenle gruplara söz hakkı doğacağı için bu konuda bir genel görüşme açılacağını söyledi.
16 Ocak 2006 Pazartesi
TBMM BAŞKANLIĞI TARAFINDAN NOBEL'E ADAY GÖSTERİLEN VEKİLLERE BİR DESTEK DE TÜRK KIZILAYI'NDAN…

Kızılay Başkanı Küçükali: "Memnuniyetle ifade etmeliyim ki mevcut parlamentomuzun mensupları, son yıllarda Türk Kızılayı'nın insani yardım faaliyetlerine daha fazla ilgi gösterir olmuşlar, Irak'ta, Endonezya'da, Pakistan'da, yurt içindeki ve birçok afette Türk Kızılayı ile birlikte afet bölgelerine koşmuşlar ve afetzedelerin yaralarının sarılmasına büyük destek vermişlerdir."
16 Ocak 2006 Pazartesi
UKRAYNA - TÜRKİYE PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU TÜRKİYE'DE...

Türkiye - Ukrayna Dostluk Grubu Başkanı M. Emin M. Bilgiç konuk heyeti bugün saat 15.00'de Dış İlşkiler ve Protokol Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda, TBMM Başkanvekilil Sadık Yakut ise saat 16.15'de makamında kabul edecek.
16 Ocak 2006 Pazartesi
SİGARAYLA DAHA ETKİN MÜCADELE...

Sigarayla mücadeleye ilişkin kanun teklifi, bu hafta TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda ele alınacak.
16 Ocak 2006 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA

AB ile müzakere sürecinde yıllık çalışma planları konusunda genel görüşme açılması bekleniyor.
16 Ocak 2006 Pazartesi
2005
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "MECLİSİMİZE GÜVENMENİZİ İSTİYORUM"

Arınç, ASO'da düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bu yıl TBMM'nin açılışının 85. yıldönümü olduğunu hatırlattı ve 85. yılın, milli egemenlik yılı olarak kutlanacağını söyledi..
16 Ocak 2005 Pazar
2003
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN TRT 2'DE YAYINLANAN "PARLAMENTO'DA BUGÜN" PROGRAMINDA SORULARA VERDİKLERİ CEVAPLAR

16 Ocak 2003 Perşembe
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN TBMM TV'YE KKTC ZİYARETLERİNE İLİŞKİN YAPTIKLARI AÇIKLAMA

16 Ocak 2003 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.