MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2015
TBMM BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI'NIN BASIN AÇIKLAMASI…

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı: "TBMM'de Çevre Dostu Meclis Projesi kapsamında kullanılmış kağıtlardan yapılan bloknottaki belge ve tutanaklar Meclis Soruşturma Komisyonu raporunda yer almakta ve ve herhangi bir gizliliği bulunmamaktadır"
29 Ocak 2015 Perşembe
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Yüce Divan oylamasının ardından AK Parti'nin sarsıldığını, içindeki sızıntının büyüdüğünü savundu.
29 Ocak 2015 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN…

MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan saat 10.30'da, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba saat 11.00'de, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi saat 11.30'da, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk saat 12.00'de, DGP Genel Başkanı İdris Bal saat 12.30'da, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı saat 13.30'da ve MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan saat 14.00'de basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu'nda, Maden Yasa Tasarısı saat 14.00'de görüşülecek.
29 Ocak 2015 Perşembe
2014
ADALET BAKANI BOZDAĞ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, özel yetkili mahkemelerle ilgili çalışmanın tamamlandığını belirterek, "Önümüzdeki günlerde teklif olarak gelecektir" dedi.
29 Ocak 2014 Çarşamba
AK PARTİ'Lİ COŞKUN'UN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında TBMM Genel Kurulu'nda kullandığı ve tartışma yaratan "derinin öbür tarafı" ifadesiyle ilgili, "Küçümseme, ötekileştirme, yadırgama amacı taşımadım. Evladı Fatihan'ın incinmesi benim incinmem demektir" dedi.
29 Ocak 2014 Çarşamba
HDP'Lİ TÜZEL'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, cezaevlerinde ağır hasta durumunda olanların derhal salıverilmesi gerektiğini söyledi.
29 Ocak 2014 Çarşamba
CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ SÜHEYL BATUM'UN BASIN TOPLANTISI…

Balyoz davasının sonuçlanması ve uzun süreli tutukluluklarla birlikte açıklanan son TÜBİTAK raporundan sonra bu konuda bir şeyler yapılmasının zorunlu hale geldiğinin altını çizen Batum, bu sebeple iki kanun teklifi verdiğini söyledi.
29 Ocak 2014 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK ASO OCAK AYI MECLİS TOPLANTISINDA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ankara Sanayi Odasının (ASO) ocak ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'de 2023 için belirlenen hedeflerin herkesin ortak hedefi olması gerektiğini söyledi.
29 Ocak 2014 Çarşamba
BDP'Lİ ZENDERLİOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI…

BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında TBMM Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu'nun raporu ile ilgili olarak Meclis Başkanlığı'na sundukları muhalefet şerhinde, kendilerinden Meclis Başkanlığı tarafından istenen düzeltmeleri yapmadıklarını ve muhalefet şerhini olduğu gibi yeniden Meclis Başkanlığı'na iade ettiklerini söyledi.
29 Ocak 2014 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda, kamuoyunda "Torba Kanun Tasarısı" olarak bilinen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın ikinci bölümünün geneli üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
29 Ocak 2014 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, "12 yıllık iktidar döneminin alameti farikasının rüşvet ve yolsuzluklar" olduğunu savunarak, rüşvet ve yolsuzluğun üstünün örtülmesi için sürekli gündem değiştirildiğini ifade etti.
29 Ocak 2014 Çarşamba
AZERBAYCANLI TIP ÖĞRENCİLERİ TBMM'DE…

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Türkiye'de tıp fakültesi okuyan öğrenci ve mezunlarından oluşan heyeti kabul etti.
29 Ocak 2014 Çarşamba
ADALET BAKANI BOZDAĞ HAKKINDAKİ FEZLEKE İADE EDİLDİ

TBMM Başkanlığı, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında Meclis'e gönderdiği fezlekeyi, "usullere uyulmadığı ve bakanla ilgili kısmı dosyadan ayrılmadığı" gerekçesiyle iade etti.
29 Ocak 2014 Çarşamba
CHP'Lİ AĞBABA'NIN BASIN TOPLANTISI…

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, parlamentoda CHP Cezaevi İnceleme Komisyonu üyesi milletvekilleri ile basın toplantısı düzenledi. Ağbaba, CHP'nin yıllardır özel yetkili mahkemelerde görülen davalardaki kumpası gördüğünü ve dile getirdiğini ancak iktidarın buna hep kulak tıkadığını iddia etti.
29 Ocak 2014 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU…

TBMM Dışişleri Komisyonu, 7 uluslararası anlaşmanın uygun bulunmasına dair kanun tasarısını kabul etti.
29 Ocak 2014 Çarşamba
TBMM AVRUPA BİRLİĞİ UYUM KOMİSYONU…

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, kamuoyunda "geri kabul anlaşması" olarak bilinen 1/876 sıra sayılı 'Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği Arasında İzinsiz İkamet Eden Kişilerin Geri Kabulüne İlişkin Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı'nı tali komisyon olarak görüşmek üzere Mehmet Tekelioğlu başkanlığında toplandı.
29 Ocak 2014 Çarşamba
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ DEMİR VE CHP'Lİ MİLLETVEKİLLLERİNİN BASIN TOPLANTISI...

Nurettin Demir: "Bizler korkak ve baskılarla susturulmuş bir hekimlik değil, niteliğin ve birikimini her geçen gün daha da arttırılmış bir hekimlik mesleği istiyoruz"… Aytuğ Atıcı: "Başbakan ve Sağlık Bakanı halkı kandırıyor. Siz doktorları, hemşireleri öldürdünüz. Halkın karşısına çıkacak yüzünüz yok. Sağlık piyasalaştırıldı, rezil rüsva hale getirildi."
29 Ocak 2014 Çarşamba
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnleme Komisyonu, AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün başkanlığında toplandı. Komisyon, Suriye'deki işkence fotoğraflarını kınayan bir bildiri yayınladı. Ayrıca Komisyon'da, Ankara Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevi, Antalya'daki cezaevleri ve Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi ile Ankara Numune Hastanesi Hasta Mahpus Bölümü'nde yapılan incelemelere ilişkin raporları kabul etti.
29 Ocak 2014 Çarşamba
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

Özcan Yeniçeri: "Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ömer Dinçer döneminde TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu'na gönderdiği yazıda, 'İrticai Faaliyetlerine Karşı Yürütülecek Mücadele Stratejisi gereğince 22 maddelik tedbirler Bakanlığımızca uygulamaya konulmuştur' denilmektedir."
29 Ocak 2014 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ SARI VE DİNÇER'İN BASIN TOPLANTISI…

Müslim Sarı: "Merkez Bankası özerk, bağımsız bir kurum ancak iktidardan, AKP'den korkuyor. Faiz arttırmak için 40 takla attı"… Celal Dinçer: "İktidar hayali çetelerle uğraşıyor, gerçek çeteler Gülsuyu ve Gülensu'da."
29 Ocak 2014 Çarşamba
2013
TBMM SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU....

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda, elektrik piyasasını yeniden düzenleyen, ''Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı'' üzerindeki görüşmelere devam edildi.
29 Ocak 2013 Salı
TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU...

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme Alt Komisyonu, AK Parti İstanbul Milletvekili Alev Dedegil başkanlığında toplandı.
29 Ocak 2013 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Genel Kurulu'nda, 2-B arazilerinin satışına yeni düzenleme getiren yasa teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı. Madde üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasıyla oturuma ara veren Başkanvekili Güldal Mumcu, aranın ardından komisyonun yerini almaması üzerine birleşimi saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.
29 Ocak 2013 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "AKP, Eskişehir'de yerel seçim kampanyasını başlattı. Nasıl? Sabahın altısında operasyon yaparak, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ndeki pek çok bürokratı gözaltına alarak...O operasyonu başlatan savcı, savcı değildir. AKP'nin memurudur. Bir savcı, memur konumuna düşüyorsa zaten orada adalet bitmiştir.''
29 Ocak 2013 Salı
SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU, GRUPLARI ZİYARET ETTİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TBMM'de grupları ziyaret etti.
29 Ocak 2013 Salı
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 1998 yılında özel hastahane kurduğunu, MHP'nin hükümet olduğu dönemde ruhsat aldığını belirterek, ''Milletvekili olduğum günden itibaren ne yönetimdeyim ne de aktif bir görevim söz konusu'' dedi.
29 Ocak 2013 Salı
ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ HEYETİ'NİN TBMM'DEKİ TEMASLARI....

ABD Temsilciler Meclisi heyeti, TBMM Dışişleri ve Milli Savunma Komisyonu üyeleriyle bir araya geldi.
29 Ocak 2013 Salı
TBMM İÇTÜZÜK UZLAŞMA KOMİSYONU...

TBMM İçtüzük Uzlaşma Komisyonu, çalışmalarını hızlandıracak.
29 Ocak 2013 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, terör örgütünün silah bırakmasıyla ilgili bir bilgilerinin olmadığını belirterek, ''Hükümet, yürüttüğü görüşmelerle ilgili bize hiçbir bilgi vermedi'' dedi.
29 Ocak 2013 Salı
AK PARTİ'Lİ BAKIR'IN BASIN TOPLANTISI…

AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Avrupa Konseyi Genel Kurulu'nda Türkiye olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.
29 Ocak 2013 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Bazı yanlış, eksik ve kusurları olsa da AKP'nin yüz akı olan eski İçişleri Bakanı Sayın Şahin'in müzakere sürecine kurban verilmesi Başbakan'ın kararlarına kimlerin yön verdiğini göstermiştir"..."Aslında kimsenin itiraf edemediği, söylemeye dilinin varmadığı gerçek; İmralı canisinin ev hapsine fiilen alındığı hususudur.''
29 Ocak 2013 Salı
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK'sında revizyon yapılacağına ilişkin iddiaları, ''Tamamen hayal ürünü'' diye değerlendirdi.
29 Ocak 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN BAŞSAĞLIĞI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ferdi Özbeğen'in vefatı dolayısıyla manevi oğlu Hilmi Özbeğen'i arayarak başsağlığı dileğinde bulundu.
29 Ocak 2013 Salı
TBMM'DE BUGÜN…

MHP Grup Toplantısı saat 10.30'da, BDP Grup Toplantısı saat 12.30'da, CHP Grup Toplantısı saat 13.30'da toplanacak. AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu saat 15.00'te toplanacak
29 Ocak 2013 Salı
2012
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ENDONEZYA'DA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği (İKÖPAB) 7. Konferansına katılmak üzere gittiği Endonezya'nın Palembang kentinde, İKÖPAB Genel Sekreteri Mahmut Erol Kılıç'ı kabul etti, Endonezya Temsilciler Meclisi Başkanı Marzuki Alie ve Birleşik Arap Emirlikleri Meclis Başkanı Mohammed Al Mar ile görüştü.
29 Ocak 2012 Pazar
2011
TBMM ADALET KOMİSYONUNUN CHP'Lİ ÜYELERİ, ''ÇALIŞMA KOŞULLARININ ORTADAN KALKTIĞI'' GEREKÇESİYLE KOMİSYON ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

TBMM Adalet Komisyonunun CHP'li üyeleri, Yargıtay ve Danıştayda yeni daireler kurulmasını öngören yasa tasarısının görüşmeleri sırasında, ''çalışma koşullarının ortadan kalktığı'' gerekçesiyle komisyon üyeliğinden istifa etti.
29 Ocak 2011 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'nin biri iktidar, biri ana muhalefet partisi iki değerli genel başkanının nerede nasıl konuşacakları ve hangi üslubu seçeceklerinin kendi tercihleri olduğunu belirterek, ''Ancak şunu söyleyebilirim halkımız kavga istemiyor'' dedi.
29 Ocak 2011 Cumartesi
YARGITAY VE DANIŞTAYA YENİ DAİRELER KURULUYOR. TBMM ADALET KOMİSYONUNDA, TASARININ MADDELERİ GÖRÜŞÜLÜYOR

Tasarının geneli üzerindeki görüşmeleri dün tamamlayan Komisyonda, maddelerinin görüşülmesine başlandı. Maddelerin görüşülmesine geçilmeden önce, ''Komisyonunun ne zamana kadar çalışacağı'', tartışma konusu oldu.
29 Ocak 2011 Cumartesi
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN UGANDA'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği (İKÖPAB) Dördüncü Konferansı'na katılmak üzere gittiği Uganda'nın Başkenti Kampala'da, İran Meclis Başkanı Ali Laricani ile görüştü. Şahin, daha sonra Kampala'da eğitim veren Işık Türk Kolejini ziyaret etti.
29 Ocak 2010 Cuma
BULGAR MİLLETVEKİLLERİ, TBMM'DE...

Türkiye-Bulgaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Emin Tutan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile Türkiye'ye gelen Bulgar milletvekilleri ile görüştü.
29 Ocak 2010 Cuma
TBMM GÜVENLİK KOORDİNASYON KURULU...

AK Parti Malatya Milletvekili, TBMM İdare Amiri, TBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, TBMM yerleşkesinin 3 kapısında görev yapan askerlerin, kontrollerde milletvekillerini tanımamaları nedeniyle tartışmalar yaşandığını belirterek, polislerin, şimdi 24 saat güvenlik ve arama kontrolü yapacağını söyledi.
29 Ocak 2010 Cuma
BDP'Lİ BİRDAL'IN BASIN TOPLANTISI…

Barış ve Demokrasi Partisi Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, BDP'li bazı milletvekilleriyle parlamentoda düzenlediği basın toplantısında bölgede hukuk dışı uygulamalar ve insan hakları ihlalleri yaşandığını iddia etti ve yerinde izlemek amacıyla BDP Grup Başkanı Nuri Yaman ve Batman Milletvekili Bengi Yıldız ile Diyarbakır ve Batman'a gittiklerini belirterek edindiği izlenimleri basın mensuplarıyla paylaştı.
29 Ocak 2010 Cuma
TÜRK ASKERİNİN ADEN KÖRFEZİ'NDEKİ GÖREV SÜRESİ...

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerdeki görev süresinin 1 yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
29 Ocak 2010 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

BDP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek. Türkiye-Bulgaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Emin Tutan, resmi bir ziyaret için ülkemizde bulunan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borissov'un beraberindeki heyette yer alan milletvekillerini, saat 15.00'te Dış İlişkiler Protokol Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda (B Blok, Üst Zemin, 1. Banko) kabul edecek.
29 Ocak 2010 Cuma
2009
TBMM ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın yasa dışı dinlendiği iddiasının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, taslak raporunda, ''telekomünikasyon yolu ile gerçekleşen yasal süreçlerde herkesin, kamu görevlileri tarafından dinlenmesinin mümkün olamayacağını'' tespit etti.
29 Ocak 2009 Perşembe
TÜRK-ABD İLİŞKİLERİ... .

AK Parti ve MHP'den oluşan TBMM heyeti, Medeniyetler ittifakı, AB süreci ve Türkiye-ABD ilişkilerinin ele alınacağı konferansa katılmak üzere ABD'ye gitti.
29 Ocak 2009 Perşembe
TBMM ADALET KOMİSYONU BAŞKANI İYİMAYA'DAN YAZILI AÇIKLAMA

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, yaptığı yazılı açıklamada, TBMM'de gazetecilerin soruları üzerine, ''iletişimi tespit, dinleme ve kaydetme konusunda güvenlik güçlerine yetki veren kanunun bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması'' istemiyle Anayasa Mahkemesinde açılan davaya ilişkin yaptığı değerlendirmelerin basında eksik yer aldığını belirtti.
29 Ocak 2009 Perşembe
FİNLANDİYA PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE...

Finlandiya Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Pertti Salolainen, TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanvekili ve Karaman Milletvekili Lütfi Elvan ile görüştü.
29 Ocak 2009 Perşembe
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖYMEN: ''DERİN STRATEJİ DİYE DİYE, SONUNDA ORTADOĞUNUN DERİN KUYULARINA DÜŞECEĞİZ''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ ile birlikte Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Gazze'ye saldırısı ve Türkiye'nin tutumunu değerlendirdi.
29 Ocak 2009 Perşembe
ÖDP GENEL BAŞKANI URAS'TAN YAZILI AÇIKLAMA..

ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye solu için önemli olanın siyasal ve toplumsal olayların kendilerine verdiği görevi yerine getirmek olduğunu belirterek, ''solu büyütmenin ertelenemez bir ihtiyaç'' olduğunu bildirdi.
29 Ocak 2009 Perşembe
AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ, 'I. DAİMİ KOMİTE TOPLANTISI' İSTANBUL'DA YAPILACAK

Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı Ankara Milletvekili Aşkın Asan tarafından, 'I. Daimi Komisyon' adına hazırlanan 'Terörizm' konulu raporun ayrıntılı görüşülmesini sağlamak üzere, 2008 yılı Eylül ayında Malta'da alınan karar gereği, Akdeniz Parlamenter Asamblesi I. Daimi Komite Toplantısı, 30 Ocak 2009 Cuma günü, saat 09.30'da İstanbul Hilton Otel'de gerçekleştirilecek.
29 Ocak 2009 Perşembe
TÜRKİYE İLE MISIR ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI...

TBMM Tören Salonunda düzenlenen imza töreninde konuşan Meclis Başkanı Toptan, Türkiye ile Mısır arasında çok iyi olan ilişkilerin Mısır Halk Meclisi Başkanı Surur'un ziyaretiyle ivme kazandığını belirtti.
29 Ocak 2009 Perşembe
DTP'Lİ HALİS'İN BASIN TOPLANTISI….

Halis: " Ergenekon Kürtlerin yaşadığı coğrafyada aranmalıdır."
29 Ocak 2009 Perşembe
MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ERKAN AKÇAY'IN BASIN TOPLANTISI…

Akçay: "Bütçe temel göstergeleri AKP Hükümetinin çizdiği pembe tabloları tekzip etmektedir."
29 Ocak 2009 Perşembe
TBMM ANAYASA KOMİSYONU

TBMM Anayasa Komisyonunda, Mecliste, ''Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu'' kurulmasını öngören yasa teklifi kabul edildi.
29 Ocak 2009 Perşembe
MISIR HALK MECLİSİ HEYETİ, TBMM'DE

TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın, Mısır Halk Meclisi Başkanı Ahmed Fathy Sorour'la yaptığı baş başa görüşmenin ardından, heyetlerarası görüşmelere geçildi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmelerden sonra, TBMM Başkanı Toptan, konuk heyet onuruna bir öğle yemeği verdi.
29 Ocak 2009 Perşembe
TBMM'DE EĞİTİM PROGRAMI

TBMM Personel Eğitim ve Yönetim Müdürlüğü Meclis personeline yönelik 'İş güvenliği eğitim programı' düzenledi. Ankara'da iki, İstanbul'da ise üç grup halinde düzenlenen programda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli Baş İş Mufettişleri Makine Mühendisi Fazıl Ölmez ve Kimya Mühendisi Sadettin Baysal tarafından çalışanlara eğitim verilecek.
29 Ocak 2009 Perşembe
MISIR HALK MECLİSİ BAŞKANI SOROUR, TBMM BAŞKANI TOPTAN'I ZİYARET EDECEK

TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın bugün (29 Ocak 2009 Perşembe) saat 12.00'de makamında Mısır Halk Meclisi Başkanı Ahmed Fathy Sorour'la baş başa görüşmesinin ardından, heyetlerarası görüşmeye geçilecek.
29 Ocak 2009 Perşembe
FİNLANDİYA HEYETİ TBMM'DE

Finlandiya Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Pertti Salolaınen ve beraberindeki heyet, TBMM'de temaslarda bulunacak.
29 Ocak 2009 Perşembe
2008
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, İstanbul'da Piri Reis Üniversitesi kurulmasını öngören kanun tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanarak, maddelerine geçilmesi kabul edildi.
29 Ocak 2008 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN, MISIR'DA...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Türkiye'de kuvvetler ayrılığı ilkesi zaman zaman itiş kakış görüntüsü verse de işliyor. Her şey demokrasi içinde tartışılacak ve bir çözüme kavuşturulacaktır'' dedi.
29 Ocak 2008 Salı
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ, TBMM BAŞKANLIĞI'NA SUNULDU

AK Parti ve MHP'li 348 milletvekilinin imzasını taşıyan Anayasa değişikliği teklifi ile Yükseköğretim Kanununda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
29 Ocak 2008 Salı
AK PARTİ VE MHP YÖNETİCİLERİ CHP'Yİ ZİYARET ETTİ

AK Parti ve MHP'li yöneticiler, üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasını öngören Anayasa değişikliği çalışmaları çerçevesinde CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol ile Hakkı Suha Okay'ı ziyaret etti.
29 Ocak 2008 Salı
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN AK PARTİ ve MHP'Lİ KURMAYLAR DSP ile GÖRÜŞT܅

Ak Parti ve MHP'li Kurmaylar türban konusunda Anayasa değişikliği ile ilgili DSP'yi ziyaret etti.
29 Ocak 2008 Salı
TAYFUN İÇLİ: "TÜRBAN BUZ DAĞININ GÖRÜNEN KISMI, GÖRÜNMEYEN KISMI İRTİCADIR"

DSP Eskişehir milletvekili Tayfun İçli, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, türban konusunda partisinin görüşlerini açıkladı.
29 Ocak 2008 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI..

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Cumhuriyet tarihimizde ilk kez, Türkiye'nin içine girdiği doğrultuyu tehdit eden bir anlayış, zihniyet çeşitli fırsatlar kullanılarak yaşama geçirilmek isteniyor''
29 Ocak 2008 Salı
DTP GRUP TOPLANTISI...

DTP Eş Başkanı ve Mardin Milletvekili Emine Ayna, ''Sivil Anayasadan kastımız, sadece Anayasa yapıcılarının apoletsiz olması değil, Anayasanın özünün demokratik, eşitlikçi, özgürlükçü, Türkiye'de yaşayan her kesimin haklarını koruyan bir Anayasa olmasıdır''
29 Ocak 2008 Salı
KILIÇDAROĞLU: "AKP ve MHP DEVLETİN BAŞINA TÜRBANI ÖRTMEK İSTİYORLAR"

Aralarında erkeklerin de bulunduğu bin kişilik bir grupla TBMM'ye gelen Kadın Kuruluşları temsilcileri, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'yu ziyaret etti. Temsilciler, TBMM Başkanlığı'na, türbanın laiklik ilkesine aykırı olduğunu belirten ve Anayasa değişikliğinin geri çevirilmesi talebini içeren bir de dilekçe bıraktılar.
29 Ocak 2008 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: ''Başörtüsü sorunu, yükseköğrenimde yaşanan bir sorun olarak ortaya çıktı. çözümün çerçevesi de bununla sınırlı kalacak''
29 Ocak 2008 Salı
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: ''Ak Parti Hükümeti, Cumhuriyetin de Demokrasinin de Laikliğin de Hukuk Devletinin de teminatıdır, koruyucusudur.''
29 Ocak 2008 Salı
TBMM'DE BUGÜN

MHP grubu saat 10.30'da, AK Parti grubu saat 11.15'te, DTP grubu saat 12.30'da ve CHP grubu da saat 13.30'da toplanacak. CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, saat 11.00'de kadın kuruluşları temsilcilerini Mecliste kabul edecek.
29 Ocak 2008 Salı
2007
DOLMABAHÇE SARAYI KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ HİZMETE GİRDİ..

Dolmabahçe Sarayı'nın iç ve dış mekanlarının 24 saat kameralarla izlenmesi amacıyla oluşturulan güvenlik sistemi, TBMM Başkanı Bülent Arınç tarafından hizmete açıldı. Düzenlenen törende konuşan Arınç, Meclis Başkanlığı'na seçildiğinde Dolmabahçe Sarayı'nda gerçekleştirdiği basın toplantısında Milli Saraylar için hedeflerini açıkladığını, bu konuların hepsinde sonuca ulaştıklarını belirtti.
29 Ocak 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ İSTANBUL'DA..

Dolmabahçe Sarayı Kamera Güvenlik Sistemi'nin hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törene katılan TBMM Başkanı Arınç, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Arınç, bir gazetecinin, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin bugünkü gazetelerde yer alan açıklamasıyla ilgili sorusu üzerine ''Sayın Başbakan'a yönelik söylediklerim, 'kimin Cumhurbaşkanı adayı olacağı' şeklinde anlaşılmamalıdır. Ben sadece, 'Başbakanlık konusundaki kazanılmış tecrübelerin önümüzdeki dönem için tekrar kullanılmasının faydalı olabileceği' düşüncemi ifade ettim." dedi.
29 Ocak 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ DEMİRÖREN'İ KUTLADI..

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Beşiktaş Kulübü başkanlığına yeniden seçilen Yıldırım Demirören'i kutladı.
29 Ocak 2007 Pazartesi
SUUDİ PARLAMENTERLER TBMM'DE...

Suudi Arabistan Şura Meclisi heyeti, TBMM Türkiye-Suudi Arabistan Parlamentolararası Dostluk Gurubu üyeleriyle görüştü.
29 Ocak 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "KERBELAYI ANLAMAK MAZLUMU VE ZALİMİ ANLAMAK DEMEKTİR"

İstanbul'da düzenlenen Evrensel Aşure Matem Merasimi'ne katılan TBMM Başkanı Bülent Arınç, Bugün İslam coğrafyasında her yerin Kerbela, her günün neredeyse Aşure olduğunu belirterek "Müslümanların mağduriyeti her geçen gün daha da artıyor. Gün geçmiyor ki bir Müslüman kardeşimiz öldürülmesin,yaralanmasın. Bu acı hepimizindir. Bunu durdurmak hepimizin görevidir." dedi.
29 Ocak 2007 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM Genel Kurulu, bu hafta Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere geri gönderdiği Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Yasasını ele alacak.
29 Ocak 2007 Pazartesi
MİLLETVEKİLİ DANIŞMANLARINA KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ..

TBMM'de milletvekili danışmanlarına, akademisyenler ve uzmanlar tarafından, kişisel gelişim ve mevzuat bilgi sistemi hakkında eğitim veriliyor.
29 Ocak 2007 Pazartesi
SUUDİ ARABİSTAN PARLAMENTO HEYETİ, TBMM'Yİ ZİYARET EDECEK

Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmekte olan Suudi - Arabistan Türkiye Parlamentolararası dostluk grubu başkan ve üyeleri, saat 11.00'de Dışişleri Komisyonu Toplantı Salonu'nda, Türkiye-Suudi Arabistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Ceylan ve dostluk grubu üyeleri ile biraraya gelecek.
29 Ocak 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ, İSTANBUL'DA...

TBMM Başkanı Arınç, saat 10.00'da Halkalı Meydanı'nda düzenlenecek "Evrensel Aşure Matem Merasimi"ne, saat 13.00'te ise Dolmabahçe Sarayı'nda Milli Saraylar Daire Başkanlığı kapalı devre televizyon sisteminin açılış törenine katılacak.
29 Ocak 2007 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.