MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2015
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN ARNAVUTLUK TEMASLARI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Parlamenter Asamblesi (GDAÜ PA) toplantısına katılmak ve resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Arnavutluk'ta Zyber Halluli Yetimhanesi'ni ziyaret etti.
22 Mayıs 2015 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ARNAVUTLUK'TA

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk'un başkenti Tiran'daki temasları kapsamında, Cumhurbaşkanı Buyar Nişani tarafından kabul edildi.
22 Mayıs 2015 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ARNAVUTLUK'TA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Parlamenter Asamblesi (GDAÜ PA) toplantısına katılmak ve resmi temaslarda bulunmak üzere Arnavutluk'a gitti.
22 Mayıs 2015 Cuma
2014
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI İSLAM, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Soma halkı içinden gelen, faciayı yaşamış ailelerin yaptığı her türlü eylemi başımızın üstünde görüyoruz. Onlar büyük bir acı yaşadılar ve her türlü infiali göstermeye hakları var" dedi.
22 Mayıs 2014 Perşembe
SOMA'LI MADEN İŞÇİLERİ MECLİS'TE…

Soma'dan gelen 10 maden işçisi, TBMM'de CHP Grup Başkenvekili Akif Hamzaçebi ile görüştü. Görüşmeye AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ile CHP Manisa Milletvekilleri Özgür Özel, Sakine Öz ve Hasan Ören de katıldı. Ankara'da sorunlarını iletmek üzere temaslarda bulunan Somalı maden işçileri, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ile birlikte Meclis'te MHP Grubu'nu ziyaret ederek, Halaçoğlu, Manisa milletvekilleri Erkan Akçay ve Sümer Oral ile de görüştü.
22 Mayıs 2014 Perşembe
STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLARI MAYIS AYI BİLGİ PAYLAŞIM TOPLANTISI…

TBMM Genel Sekreterliği tarafından başlatılan "Kamu Kurumları ile İşbirliğinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında, Kamu Kurumlarının Strateji Başkanlarının bilgi paylaşımı ve ortak hareketini amaçlayan Strateji Geliştirme Başkanları Aylık İstişare toplantısı, bu ay TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ev sahipliğinde, "Toplumsal Cinsiyete Dayalı Bütçeleme" konusunda yapıldı.
22 Mayıs 2014 Perşembe
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR ABD BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

Eylül ayında emekliliğe ayrılacak ABD Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır'a veda ziyaretinde bulundu.
22 Mayıs 2014 Perşembe
TÜRKİYE- NİJERYA DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ÜNAL, NİJERYA BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ

Türkiye - Nijerya Dostluk Grubu Başkanı Fatih Han Ünal, Nijerya Büyükelçisi Ahmed Abdulhamid Mallammadori'yi kabul etti.
22 Mayıs 2014 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplanan Genel Kurul'da, üç milletvekili gündemdışı konuştu.Konuşmaların ardından TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, CHP ve HDP'nin Soma'daki maden faciasıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınmasını oylamaya sundu. Oylama sonucunda gensoru önergesinin gündeme alınması reddedildi.
22 Mayıs 2014 Perşembe
KÜTAHYA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ BAL'IN BASIN TOPLANTISI...

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dicle'nin kenarında kurdun kaptığı bir koyun bile benim mesuliyetim altındadır" dediğini, ancak 301 madencinin ölümünden kendisini sorumlu hissetmediğini öne sürdü.
22 Mayıs 2014 Perşembe
CHP'Lİ AYTUĞ ATICI'NIN BASIN TOPLANTISI...

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, bütün milletvekillerini göreve çağırdığını belirterek, "Türkiye'nin nükleer santrale ihtiyacı yoktur. Nükleer santralde bir sızma olduğunda AKP'li, CHP'li, MHP'li, HDP'li, Kürt, Türk, Arap, Sunni, Alevi demeyecektir, herkesi öldürecektir. Gelin bunu partiler üstü bir yaklaşımla ele alalım ve 'nükleer santrale hayır' diyelim" dedi.
22 Mayıs 2014 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Soma'daki maden faciasına ilişkin gensoru vermelerinde amacın "Kelle alıp hükümetten iki Bakan düşürdük" demek olmadığını belirterek, "Biz bu katliamda siyasi çıkar elde etmeye çalışmadık. Kim yaparsa Allah belasını versin" dedi.
22 Mayıs 2014 Perşembe
CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİ AKAR VE KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar ve Mehmet Hilal Kaplan, Kocaeli Derince Limanı'nın özelleştirilmesini eleştirdi.
22 Mayıs 2014 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar ve Mehmet Hilal Kaplan saat 11:00'de, CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan 11:30'da, HDP'li İdris Baluken 12:00'de, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı 13:30'da, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan 14:00'te, MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin 14:30'da basın toplantısı düzenleyecek.
22 Mayıs 2014 Perşembe
2013
ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ziraat Türkiye Kupası final maçında Trabzonspor'u yenerek sezonun son kupasını kaldıran Fenerbahçe'nin Başkanı Aziz Yıldırım'a bir kutlama mesajı gönderdi.
22 Mayıs 2013 Çarşamba
ENDONEZYA BÖLGESEL TEMSİLCİLER MECLİSİ ÜYELERİ TBMM'DE…

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Feyzullah Kıyıklık, Endonezya Bölgesel Temsilciler Meclisi Üyelerinden oluşan bir heyeti kabul etti.
22 Mayıs 2013 Çarşamba
TBMM KİT KOMİSYONU...

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni'nin başkanlığında toplanan komisyon, İller Bankası Genel Müdürlüğü'nün 2011 yılı hesaplarını görüştü.
22 Mayıs 2013 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'nun başkanlığında toplandı. Türk Petrol Kanunu Tasarısı'nın TBMM Genel Kurul'da görüşülmesine başlandı. Tasarının tümü üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından Başkanvekili Güldal Mumcu birleşime ara verdi. Mumcu, aranın ardından komisyonun yerini almaması üzerine birleşimi yarın saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.
22 Mayıs 2013 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

Oktay Vural: "AKP, dışarıda özür bahanesiyle İsrail'le, içeride PKK ile helalleşiyor"… "ABD sağ dizine Erdoğan, sol dizine PKK ve BDP'yi almış, BOP'u uygulamak için yapılacakları koordine etmektedir"… "Bu Meclis'ten PKK anayasası geçmez, 330'u bulamaz. AK Parti Grubu'ndan da böyle bir Anayasa onay almaz."
22 Mayıs 2013 Çarşamba
BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI…

İdris Baluken: "Dışarıda çözüm süreci, içeride cezaevleri için ölüm süreci devam ediyor bu bir çelişkidir. Cezaevleri infaz yeri olarak ölüm çukuruna dönüşmüştür"… "Türk işi başkanlık modelinin kabulü mümkün değildir."
22 Mayıs 2013 Çarşamba
CHP'Lİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında AK Parti'nin, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nu taktik, stratejik bir masa olarak kullandığını, şimdi o masayı dağıtmaya çalıştığını iddia etti.
22 Mayıs 2013 Çarşamba
ÇEK CUMHURİYETİ PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE…

Çek Cumhuriyeti Senatosu Ekonomi, Tarım ve Ulaştırma Komisyonu Başkanı Jan Hajda ve beraberindeki heyet TBMM'de temaslarda bulundu. Konuk heyet, Türkiye Çek Cumhuriyeti Dostluk Grubu Başkanı Ahmet Arslan, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit, TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı İdris Güllüce tarafından kabul edildi.
22 Mayıs 2013 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında yeni anayasa ve siyasi gelişmelerle İlgili değerlendirmelerde bulundu.
22 Mayıs 2013 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonu, uyuşmazlıkların tahkim ya da alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleriyle çözülmesini sağlamak için İstanbul Tahkim Merkezi kurulmasını öngören tasarıyı alt komisyona sevk etti.
22 Mayıs 2013 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart saat 11:00'de, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri 11:30'da, BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken 12:00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural 13:00'te basın toplantısı düzenleyecek. Endonezya ve Çek Cumhuriyeti heyetleri TBMM'de temaslarda bulunacak. Saat 14:00'de toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda Türk Petrol Kanunu Tasarısı görüşülecek.
22 Mayıs 2013 Çarşamba
2012
TBMM DARBE VE MUHTIRALARI ARAŞTIRMA ALT KOMİSYONU BAŞKANI BOSTANCI'NIN AÇIKLAMALARI...

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu bünyesinde, 12 Eylül 1980 darbesine ilişkin oluşturulan Alt Komisyon Başkanı Naci Bostancı, Meclis'ten 15 uzmanın, 1977-1983 yıllarını kapsayan 6 yılık gazeteleri tarayacaklarını bildirdi.
22 Mayıs 2012 Salı
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanarak alt komisyona sevkedildi.
22 Mayıs 2012 Salı
TBMM KİT KOMİSYONU...

TBMM KİT Komisyonu'nda, 5. Dünya Su Forumu ile İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın 2010 yılı hesapları genel görüşe sunuldu.
22 Mayıs 2012 Salı
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI HAYATİ YAZICI'NIN KABUL܅

Hayati Yazıcı: "Türk Milleti için de yardımlaşma ve dayanışma çok önemlidir ancak Japon dostlarımızın davranışı çok kıymetli ve unutulmayacak bir olaydır. Türkiye sizinle gurur duyuyor. Burası sizin de yurdunuzdur ve Türk Milletinin evleri sizlere açıktır."
22 Mayıs 2012 Salı
TBMM ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU…

TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu, AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara, Başkanlığı'nda toplandı.
22 Mayıs 2012 Salı
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR'IN KABUL܅

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, İran'ın Ankara Büyükelçisi Bahman Hossainpour'u kabul etti.
22 Mayıs 2012 Salı
TBMM BİLİŞİM VE İNTERNET ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, Komisyon Başkanı Necdet Ünüvar başkanlığında toplandı.
22 Mayıs 2012 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi.
22 Mayıs 2012 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:"Başbakan'a, Uludere'de istihbaratın nereden alındığını soruyorum, cevabı Genelkurmay Başkanlığı'ndan 3 ay sonra alıyorum. Genelkurmay Başkanlığı, Recep Tayyip Erdoğan'ın basın ofisi mi, niye o cevap veriyor?"
22 Mayıs 2012 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: ''Uludere olayıyla ilgili bizim ortaya attığımız tezlerin tamamı Başbakan tarafından itiraf edilmiştir.''
22 Mayıs 2012 Salı
BDP GENEL BAŞKANI DEMİRTAŞ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

BDP Genel Başkanı Demirtaş:''Başbakan'ın kastettiği aradaki ince ip, AKP'nin açtığı kapıdan değil, BDP'nin ilkeli diyalog tutumundan kaynaklıdır.''
22 Mayıs 2012 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu ve Ege Genç İşadamları Derneğini kabul etti.
22 Mayıs 2012 Salı
TBMM BAŞKANVEKİLİ MUMCU, EGİAD HEYETİNİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu: "İzmir, AKP iktidarı tarafından ayırımcılığa tabi tutuluyor. Bunu ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz. İktidar, şehirlere ceza uygulaması olarak nitelendirilebilecek davranış içinde olmamalıdır."
22 Mayıs 2012 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

BDP Grup Toplantısı saat 12:50'de, CHP Grup Toplantısı saat 13:30'da yapılacak. TBMM Genel Kurulu saat 15.00'de toplanacak.
22 Mayıs 2012 Salı
2011
TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN, KÜLTÜR EVİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Ankara Karabüklüler Derneği Kültür Evi açılış törenine katıldı. Kültür Evi'ne gelişinde gazetecilerin, MHP'de yaşanan istifalarla ilgili sorularını cevapladı.
22 Mayıs 2011 Pazar
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, ''İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALAN MHP'Lİ ARKADAŞLARIN ADLİ MERCİLERE YARDIMCI OLMALARI GEREKİR"

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''İstifa etmek zorunda kalan birçoğu milletvekili, MHP'li arkadaşların ve diğerlerinin, bu işin aydınlatılması konusunda mutlaka adli mercilere yardımcı olmaları gerekir'' dedi.
22 Mayıs 2011 Pazar
2010
KILIÇDAROĞLU'NUN CHP GENEL BAŞKANLIĞINA SEÇİLMESİ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanlığına seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'nu kutladı.
22 Mayıs 2010 Cumartesi
2009
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU..

TBMM İnsan Haklarını İnceleme alt komisyonunun ''Mardin'deki katliama'' ilişkin raporunda, ''İhmali tespit edilen görevliler için yasal prosedür uygulanmalı, bir ihmalin tespit edilememesi durumunda ilgililer aklanmalı. Her iki sonuç da kamuoyu ile paylaşılarak spekülasyonların önüne geçilmeli'' tespitinde bulunuldu.
22 Mayıs 2009 Cuma
BREZİLYA CUMHURBAŞKANI DA SİLVA, TBMM BAŞKANI TOPTAN'I ZİYARET ETTİ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan ziyarette yaptığı konuşmada, ''iki ülkenin coğrafik olarak birbirine çok uzak olmasına rağmen, uzaktan uzağa birbirini seven ülkeler olmaları nedeniyle ilişkilerinin çok iyi olduğunu'' söyledi. Da Silva: ''Sayın Meclis Başkanı Brezilya'yı ziyaret edecek olursa, bunun önemi büyük olacaktır''
22 Mayıs 2009 Cuma
MAYINLI ARAZİLER

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, ''Önemli olan, 510 kilometrelik sınır güvenliğinin tartışıldığı aşamada, Genelkurmay Başkanlığının, TSK'nın bu kadar sessiz kalmasıdır''
22 Mayıs 2009 Cuma
CHP'Lİ SERTER'DEN, MİLLİ EĞİTİM KOMİSYONU BAŞKANI SAĞLAM'A ELEŞTİRİ

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Mehmet Sağlam'ın, ''komisyon çalışmalarının düzenli yürümesinde en büyük engeli oluşturduğunu'' savunarak, Meclis Başkanlığına başvurdu.
22 Mayıs 2009 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN CNN TÜRK'TE CANLI YAYINA KATILDI

Toptan, CNN Türk'te canlı yayınlanan 7/24 programında, Yavuz Ohan ve Erhan Karadağ'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
22 Mayıs 2009 Cuma
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ ATİLLA KART'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Deniz Feneri e.V davası hakkında mevcut olan yolsuzluk iddiaları ilgili olarak her geçen gün yeni bulguların ortaya çıktığını iddia etti.
22 Mayıs 2009 Cuma
BEŞİNCİ CUMHURBAŞKANI, CEVDET SUNAY'IN VEFATININ 27. YILI

TBMM Başkanı Toptan: "Birinci Dünya Savaşı'nda ve milli mücadelemizde yer alan Cevdet Sunay, ülkemize önemli hizmetlerde bulunmuş bir devlet adamıdır."
22 Mayıs 2009 Cuma
2008
TBMM GENEL KURULU

TBMM Genel Kurulunda, 9 devlet ve 2 vakıf üniversitesi kurulmasına ilişkin kanun tasarısının görüşmelerine geçildi.
22 Mayıs 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU

Müşterek taaruz uçağı projesi
22 Mayıs 2008 Perşembe
MİLLÎ SARAYLARDAN AÇIKLAMA…

TBMM Millî Saraylar Daire Başkanlığı, 20 Mayıs 2008 tarihli Zaman Gazetesinde tezhip ve minyatür sanatçısı Cahide Keskiner ile ilgili yayımlanan yazıyla ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulundu.
22 Mayıs 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, AVRUPA KONSEYİNDE...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''sivil toplum ve parlamentolar arasında etkileşimin, bir ülkedeki demokratik sürecin sağlıklı işleyişinin göstergesi olduğunu'' söyledi.
22 Mayıs 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU

Genel Kurul, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı.
22 Mayıs 2008 Perşembe
ÇOCUKLAR MİLLİ EGEMENLİK PARKI'NDA BULUŞTU

Şenlikte, otistik çocukların yaptığı folklor gösterisi, dünyada bir ilki gerçekleştirdi.
22 Mayıs 2008 Perşembe
FEVZİ TOPUZ'UN BASIN TOPLANTISI…

CHP'li Topuz: "Hükümet, düzenlemeler yapsa bile, 2B'lerin satışını görmeye ömrü yetmeyecektir"
22 Mayıs 2008 Perşembe
TEKİN BİNGÖL'ÜN BASIN TOPLANTISI…

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ishal, kusma ve karın ağrısı vakaları görülen Aksaray, Ortaköy ve Şereflikoçhisar'ın kaderiyle baş başa bırakıldığını ileri sürerek, hükümeti duyarsız davranmakla suçladı.
22 Mayıs 2008 Perşembe
SEZER: "BU HÜKÜMETİN VE ANLAYIŞIN SİCİLİ BOZUKTUR. DERHAL İSTİFA ETMELİDİR"

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "AKP Hükümeti, yargıyla kavga edeceğine batırdığı ekonomiye, halkın işsizliğine, yoksulluğuna çare aramalıdır" dedi.
22 Mayıs 2008 Perşembe
MHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI…

Osman Durmuş: " Kene ısırığıyla ilgili koparılan fırtınanın arkasında küresel sermaye ve ilaç sanayii var"
22 Mayıs 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 askerin şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.
22 Mayıs 2008 Perşembe
TBMM MİLLİ EGEMENLİK PARKI'NDA RESİM-MÜZİK ŞENLİĞİ...

Çankaya Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen Resim ve Müzik Şenliği, TBMM Başkanlığı himayesinde, bugün saat 10.00'da, TBMM Milli Egemenlik Parkı'nda yapılacak.
22 Mayıs 2008 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Abdulkadir Akcan saat 11.00'de, CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz saat 11.30'da, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ise saat 12.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
22 Mayıs 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, AVRUPA KONSEYİ PARLAMENTO BAŞKANLARI KONFERANSI'NA KATILACAK

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Avrupa Konseyi Parlamento Başkanları Konferansı'na katılmak üzere bugün Strazburg'a gidecek.
22 Mayıs 2008 Perşembe
ÜNİVERSİTESİZ İL KALMIYOR...

TBMM Genel Kurulu'nda, üniversite bulunmayan 9 il ve İstanbul'da 2 vakıf üniversitesi olmak üzere, toplam 11 üniversite kurulmasını öngören kanun tasarısının tümü üzerindeki görüşmelere devam edildi. Tasarının 1. madde içinde yer alan ek maddeler kabul edildi.
22 Mayıs 2008 Perşembe
2007
KONUT EDİNDİRME YARDIMI HAK SAHİPLERİNE ÖDEME YAPILMASINA DAİR YASA TASARISI KABUL EDİLDİ

Kanun, 1987 ile 1995 yılları arasında KEY kesintisi yapılan hak sahiplerine, nakit veya hisse senedi olarak ödeme yapılmasına ilişkin usul ve esasları düzenliyor. Kanun, emekliler ile hak sahiplerinin mirasçılarının da ödemeden yararlanmasını öngörüyor.
22 Mayıs 2007 Salı
SİT ALANLARINDAKİ TAŞINMAZLARA ZİLYETLİK HAKKI TANINMASINI ÖNGÖREN KANUN TEKLİFİ KABUL EDİLDİ

Kanuna göre, yalnızca kültür ve tabiat varlıklarını koruma bölge kurullarınca birinci grup olarak tescil ve ilan edilen kültür ve tabiat varlıklarının bulunduğu taşınmazlar ile sit alanı olması nedeniyle kesin inşaat yasağı getirilmiş taşınmazlar, zilyetlik yoluyla iktisap edilemeyecek.
22 Mayıs 2007 Salı
TBMM KİT KOMİSYONU...

Nurettin Canikli başkanlığında toplanan KİT Komisyonunda, TCDD Genel Müdürlüğü ve bağlı ortaklıkları TÜLOMSAŞ, TÜVASAŞ ve TÜDEMSAŞ'ın 2005 yılı hesapları ibra edildi.
22 Mayıs 2007 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, AK Parti'nin, Meclisin 4 Hazirana kadar çalışma saatlerinin ve gündeminin belirlenmesine ilişkin grup önerisi kabul edildi. Buna göre Genel Kurul, yarından itibaren 4 Hazirana kadar 11.00-24.00 saatleri arasında çalışacak.
22 Mayıs 2007 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ; "MANİSA BİR HUZUR KENTİ HALİNE GELDİ"

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Vali Refik Arslan Öztürk, Vali Yardımcısı Kadri Canan ve AK Parti Manisa İl Başkanı Dursun Ali Yıldız'ın da aralarında yer aldığı heyetle, 2007 yılı başında yeni binasında hizmet vermeye başlayan Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.
22 Mayıs 2007 Salı
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, geçici köy korucularının Devlet Memurları Kanununa tabi olmasını ve sosyal güvenliklerinin sağlanmasını öngören yasa tekliflerini birleştirerek, alt komisyona sevk etti.
22 Mayıs 2007 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN MANİSA'DAKİ İNCELEMELERİ SÜRÜYOR...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Manisa'da Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce restorasyonu gerçekleştirilen eserleri ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
22 Mayıs 2007 Salı
CHP HAKKARİ MİLLETVEKİLİ ESAT CANAN PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Canan'ın istifasıyla, CHP'nin sandalye sayısı 149'a düşerken, bağımsız milletvekillerinin sayısı 13 oldu.
22 Mayıs 2007 Salı
ANAVATAN PARTİSİ GRUP TOPLANTISI...

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, ''Bu memlekette kim 'Elhamdülillah Müslümanım' diyorsa, bilsin ki imanını Allah'a, dinini devlete borçludur'' dedi.
22 Mayıs 2007 Salı
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALİ TOPUZ'UN BASIN TOPLANTISI

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz: "İktidar kadrolaşma hastalığı içinde"
22 Mayıs 2007 Salı
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ PAKETİNİN BÖLÜNECEĞİ İDDİASI...

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhurbaşkanı'nın onayına sunulan Anayasa değişikliği paketinin iade edilmesi durumunda bölünerek yeniden görüşüleceği yönündeki iddialara ilişkin, ''Bize böyle bir talep gelmedi. İnşallah şakadır'' dedi.
22 Mayıs 2007 Salı
ULUSLARARASI SPOR ORGANİZASYONLARI...

Türkiye'de yapılacak uluslararası gençlik ve spor organizasyonlarıyla ilgili hazırlık ve düzenleme kurulu oluşturulmasını öngören kanun tasarısı, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda benimsendi.
22 Mayıs 2007 Salı
CEVDET SUNAY'IN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Vekili Sadık Yakut 5. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
22 Mayıs 2007 Salı
TBMM'DE BUGÜN

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz saat 13.30'da, Hakkari Milletvekili Esat Canan ise saat 15.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
22 Mayıs 2007 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ, MANİSA'DA ONARILAN VAKIF ESERLERİNİ YERİNDE İNCELEYECEK

TBMM Başkanı Bülent Arınç, saat 10.30'da Manisa merkezde onarılan vakıf eserlerini yerinde inceleyecek. Arınç, saat 11.30'da ise Manisa Emniyet Müdürlüğünü ziyaret edecek.
22 Mayıs 2007 Salı
2006
DANIŞMA MECLİSİ ÜYESİ ORHAN ALDIKAÇTI VEFAT ETİ

TBMM Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre, Aldıkaçtı için 24 Mayıs Çarşamba günü Bahçeşehir Üniversitesi'nde tören düzenlenecek.
22 Mayıs 2006 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ERGİN: ''DANIŞTAYA YAPILAN SALDIRININ HEDEFİNDE HÜKÜMET VAR''

Danıştay'a yapılan saldırıyı gerçekleştirenlerin huzurun, güven ve istikrarın düşmanları olduğunu belirten Ergin ''Bu aziz millet, devletini, Cumhuriyetini ve Meclisini koruma gücüne ve iradesine sahiptir." dedi.
22 Mayıs 2006 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HALUK KOÇ, YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, yaptığı açıklamada iktidarın, Türkiye'nin temel sorunlarında, çözümden aciz olduğunu ve tehlikeli bir gerginliğin tırmandırıldığını savundu
22 Mayıs 2006 Pazartesi
TBMM BAŞKANI VEKİLİ İSMAİL ALPTEKİN'İN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

TBMM Başkanı Vekili İsmail Alptekin, Uzman Çavuş Mustafa Kale'nin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'e bir başsağlığı mesajı gönderdi.
22 Mayıs 2006 Pazartesi
TBMM'NİN SOSYAL PROJELERİNDEN BİRİ; ANNE - BEBEK ÖLÜMLERİNİN ENGELLENMESİ..

Her gün 120 bebek ölüyor..
22 Mayıs 2006 Pazartesi
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ, BAHREYN'DE...

TBMM Başkanı Arınç,yaptığı açıklamada, Bahreyn'i ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, dost ve içten karşılama için de Al-Dahrani'ye teşekkür etti.
22 Mayıs 2006 Pazartesi
AZAD KEŞMİR LİDERİ ENVERHAN TBMM'DE...

Pakistan tarafından tanınan Azad Keşmir'in lideri Serdar Muhammed Enverhan, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili Faruk Ünsal'ı ziyaret etti.
22 Mayıs 2006 Pazartesi
BEŞİNCİ CUMHURBAŞKANI CEVDET SUNAY'IN VEFATININ 24. YILI..

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Vekili İsmail Alptekin, Beşinci Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'ın vefatının 24. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı:
22 Mayıs 2006 Pazartesi
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ, RESMİ BİR ZİYARETTE BULUNMAK ÜZERE BAHREYN'E GİTTİ

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı Khalifa Bin Ahmed Al-Dahrani'nin davetlisi olarak Bahreyn'e gitti.
22 Mayıs 2006 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM Genel Kurulunun bu haftaki önemli gündem maddesi, Başbakanlığa terörle mücadele konusunda koordinasyon sağlama görevi veren tasarı olacak.
22 Mayıs 2006 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ, BAHREYN'E GİDECEK...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Bahreyn Meclis Başkanı Khalifa Bin Ahmet Al-Dahrani'nin davetlisi olarak bugün saat 11.00'de Bahreyn'e gidecek. Arnç, Bahreyn'e hareketinden önce saat 10.45'de Esenboğa Havalimanı Şeref Salonu'nda ziyaretine ilişkin bir basın açıklaması yapacak.
22 Mayıs 2006 Pazartesi
2005
TBMM GENEL KURULU'NDA BU HAFTA RTÜK ÜYELERİNİN TBMM TARAFINDAN SEÇİLMESİNE İLİŞKİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ GÖRÜŞÜLECEK

Genel Kurul ayrıca Kamu Alacaklarının Tahsiline İlişkin Yasa Tasarısı ile TCK ve CMK'da değişiklik öngüren teklifleri ele alacak.
22 Mayıs 2005 Pazar
TBMM BAŞKANI ARINÇ, BİRİNCİ SÜPER LİG ŞAMPİYONLUĞUNU GARANTİLEYEN FENERBAHÇE'Yİ KUTLADI

Arınç, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım'a gönderdiği kutlama mesajında, "şahsınızda, bu başarının elde edilmesinde katkısı bulunan tüm kulüp yöneticilerini, teknik kadroyu ve sporcuları en içten dileklerimle kutlarım'' dedi.
22 Mayıs 2005 Pazar
TBMM BAŞKANI ARINÇ, ÖLÜMÜNÜN 23. YILDÖNÜMÜNDE 5. CUMHURBAŞKANI SUNAY'I ANDI

Sunay'ın ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Arınç, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin 5. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'ı aramızdan ayrılışının yıldönümünde saygıyla anıyorum" dedi.
22 Mayıs 2005 Pazar
2004
ARINÇ, TOBB'UN KENDİ GÜCÜNÜ ÜLKENİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNDE SEFERBER ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 59 uncu Genel Kurul toplantısına katıldı.
22 Mayıs 2004 Cumartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.