MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2016
AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ CEYLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, BM'nin, bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınması amacıyla 10 Aralık 1948'de İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini kabul ve ilan ettiğini anımsatarak, Türkiye'nin de BM'nin kurucu üyelerinden biri olarak bu bildirgeyi ilk onaylayan ülkeler arasında yer aldığını anımsattı.
09 Aralık 2016 Cuma
HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ PAYLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kapalı kapılar arkasında konuştukları bir anayasa önerisiyle karşı karşıya kalınacağını söyledi.
09 Aralık 2016 Cuma
ESKİ TBMM BAŞKANI SEZGİN, DEVLET TÖRENİYLE UĞURLANDI

Eski TBMM Başkanı ve eski bakanlardan İsmet Sezgin, son yolculuğuna Meclis'te düzenlenen devlet töreniyle uğurlandı.
09 Aralık 2016 Cuma
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ SARIHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan,"10 Aralık İnsan Hakları Günü" dolayısıyla Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Sarıhan, insan hakları ihlallerin devlet kaynaklı ihlaller olduğunu öne sürdü.
09 Aralık 2016 Cuma
2017 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULU'NDA...

TBMM Genel Kurulu'nda Dışişleri, Adalet ve Kalkınma bakanlıklarının 2017 yılı bütçelerinin görüşmelerine başlandı.
09 Aralık 2016 Cuma
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Genel Kurulu'nda, Dışişleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'nın 2017 yılı bütçeleri saat 11.00'de görüşülecek. 12-13-14-15-16-19 ve 20 nci dönem (1961-1965, 1965-1969, 1969-1973, 1973-1977, 1977-1980, 1991-1995, 1995-1999) Aydın Milletvekili, 31-32. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı, 43. Hükümet Maliye Bakanı, 49.Hükümet İçişleri Bakanı, 55. Hükümet Milli Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı İsmet SEZGİN’ in TBMM'deki cenaze töreni saat 11.00'de düzenlenecek. CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan saat 11.30'da, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan saat 12.00'de, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan saat 12.30'da, AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer saat 13.30'da, HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan saat 14.00'de ve Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka saat 14.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
09 Aralık 2016 Cuma
2015
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı.
09 Aralık 2015 Çarşamba
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN KKTC'DEKİ TEMASLARI...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, KKTC ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, KKTC Meclis Başkanı Sibel Siber ve Başbakan Ömer Kalyoncu ile ayrı ayrı görüştü.
09 Aralık 2015 Çarşamba
MHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, şehir merkezlerine sızan ve devlet güçleriyle çatışan teröristlerin sayısının olağanüstü yüksek olduğunu ileri sürerek, çatışmalardan dolayı 220 bin kişinin göç ettiğini ve bölgedeki çatışmaların gerçek boyutunun ve şiddetinin Türk halkından gizlendiğini söyledi.
09 Aralık 2015 Çarşamba
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e tecrit uygulandığını söylediğini, Adalet Bakanlığı'nın da bu sözleri üzerine yaptığı açıklamada, böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirttiğini hatırlattı.
09 Aralık 2015 Çarşamba
MHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ SANCAKLI'NIN BASIN TOPLANTISI...

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından Rusya Futbol Birliği yönetiminin, Rus futbol kulüplerine kış kampı programlarını Türkiye'de yapmamalarını tavsiye ettiğini anımsattı.
09 Aralık 2015 Çarşamba
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, KKTC'DE...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesi lideri Fazıl Küçük'ün anıt mezarını ziyaret etti.
09 Aralık 2015 Çarşamba
CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ATICI'NIN BASIN TOPLANTISI...

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Atama Bekleyen ve Kamu Dışı Çalışan Sağlıkçılar Derneğinden bir grup üye ve CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci ile TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
09 Aralık 2015 Çarşamba
TBMM MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU...

TBMM Milli Savunma Komisyonu, AK PARTİ Düzce Milletvekili Faruk Özlü başkanlığında toplanarak 4 uluslararası anlaşmayı tali komisyon olarak ele aldı.
09 Aralık 2015 Çarşamba
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran sonrasında "sokağa çıkma yasaklarının bir konsept olarak Kürt illerinde" uygulanmaya başlandığını savundu.
09 Aralık 2015 Çarşamba
TBMM KİT KOMİSYONU...

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu, AK PARTİ Ankara Milletvekili Fatih Şahin başkanlığında toplandı.
09 Aralık 2015 Çarşamba
ESKİ MİLLETVEKİLİ ATAMAN İÇİN TBMM'DE TÖREN...

Vefat eden eski Ankara Milletvekili Kemal Ataman için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
09 Aralık 2015 Çarşamba
2014
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI ÜSTÜN'ÜN KABUL܅

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT ) Dönem Başkanlığı Hoşgörüsüzlük ve Ayrımcılıkla Mücadele Özel Temsilcileri Heyetini TBMM'de kabul etti.
09 Aralık 2014 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu Başkanlığı'nda toplandı. Bedelli askerlik ve sözleşmeli er ve erbaş başvurularını da kapsayan Askerlik Kanunu ile Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu'nda değişiklik yapan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek, kanunlaştı.
09 Aralık 2014 Salı
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ BALBAY'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bugün özgürlüğüne kavuşmasının birinci yılı olduğunu anımsattı.
09 Aralık 2014 Salı
MHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ GÜNAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Kanun ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
09 Aralık 2014 Salı
HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis'te KESK ve DİSK yöneticileriyle düzenlediği basın toplantısında, bütçe raporunda muhalefet şerhlerine yer verilmemesini eleştirdi. "Biz de muhalefet şerhlerimizin bulunduğu raporu imzalı hediye ediyoruz" diyen Kaplan, bu konuyu Genel Kurul görüşmelerinde dile getirerek, tutanaklarda yer almasını sağlayacaklarını belirtti.
09 Aralık 2014 Salı
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SERTER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, bazı CHP'li kadın milletvekilleriyle birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Şurası kararlarına tepki gösterdi.
09 Aralık 2014 Salı
CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ve CHP'nin Soma Maden Faciasını Araştırma Komisyonu üyeleri, komisyon raporuna ilişkin yazdıkları muhalefet şerhiyle ilgili Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
09 Aralık 2014 Salı
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Din Şurası'nda, "Osmanlıca öğrenilecek, öğretilecek" diye adeta emir verdiğini söyledi.
09 Aralık 2014 Salı
2015 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ YARIN BAŞLIYOR...

TBMM Genel Kurulu'nun bütçe maratonu, kesintisiz 13 gün sürecek. 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın yarın başlayacak görüşmelerinde, Hükümet, gruplar ve iki milletvekili kişisel olarak söz alacak.
09 Aralık 2014 Salı
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ ERDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bugünün 9 Aralık Dünya Yolsuzlukla Mücadele Günü olduğunu, BM Yolsuzlukla Mücadele Sözleşmesi'nin 14 Aralık 2005 tarihinde yürürlüğe girdiğini, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 164 ülke tarafından onaylandığını belirtti.
09 Aralık 2014 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN ÜRDÜN TEMASLARI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ürdün Başbakanı Abdullah En-Nusur ile bir araya geldi.
09 Aralık 2014 Salı
2013
MUSTAFA BALBAY'IN TAHLİYESİ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Sayın Mustafa Balbay'ın tahliyesinden memnuniyet duydum. Geç de olsa bunun gerçekleşmesine sevindim. Umut ederim, uzun süreli tutuklu kalmış olanların da mağduriyetleri giderilir" dedi.
09 Aralık 2013 Pazartesi
BDP'Lİ BULDAN VE KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, 2014 Yılı Bütçe Kanunu Tasarısı'ndaki muhalefet şerhlerinin geri gönderildiği takdirde, aynı muhalefet şerhini tekrar Meclis Başkanlığı'na vereceklerini bildirdi.
09 Aralık 2013 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, JAPONYA BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Japonya Büyükelçisi Yutaka Yokoi'yi kabul etti.
09 Aralık 2013 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, BDP'nin 2014 yılı bütçesi muhalefet şerhinde geçen "Türkiye Kürdistanı" ifadesi nedeniyle yarın bütçe üzerinde Genel Kurul'da konuşma yapmayacağını açıkladı.
09 Aralık 2013 Pazartesi
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısı'nda, BDP'nin yazdığı ve içerisinde "Türkiye Kürdistanı" ifadesinin de bulunduğu muhalefet şerhinin, Anayasaya ve İçtüzüğe aykırı olduğu gerekçesiyle rapordan çıkartılmasına karar verildi.
09 Aralık 2013 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın tahliye olması halinde hemen yemin edeceğini söyledi.
09 Aralık 2013 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, BDP'nin 2014 yılı bütçesine ilişkin yazdığı muhalefet şerhindeki "Türkiye Kürdistanı" ifadesinin metinden çıkartılmasını talep edeceklerini bildirdi.
09 Aralık 2013 Pazartesi
CHP'Lİ HÜSEYİN AYGÜN'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Gezi Parkı Tutuklusu Aileler Platformu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, "Gezi olayları nedeniyle tutuklanan ve cezaevinde bulunan gençlerle ilgili olarak altı aydan beri iddianamelerin yazılmadığını" ifade etti.
09 Aralık 2013 Pazartesi
CHP'Lİ TARHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, Gürer Aykal ile birlikte parlamentoda düzenlediği basın toplantısında ülkeyi yönetenlerin sanat ve sanatçıyla ilgili ne düşündüğünün bilindiğini iddia etti.
09 Aralık 2013 Pazartesi
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LOĞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, "Amerika'daki toplantıda Fethullah Gülen hocanın F'si gündeme gelmedi" dedi.
09 Aralık 2013 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu saat 11:00'de, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün 11:30'da, CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan 12:00'de, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri 13:30'da basın toplantısı düzenleyecek.
09 Aralık 2013 Pazartesi
2011
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI ÜSTÜN'ÜN BASINLA SOHBET TOPLANTISI...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
09 Aralık 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABUL܅

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.
09 Aralık 2011 Cuma
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÜNAYDIN'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Bütçe görüşmelerinde yeniden tartışmaya açılan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesince açıklama yapılan El Maktum olayına ilişkin belgeleri kamuoyuna açıkladı.
09 Aralık 2011 Cuma
10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ...

'10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü' nedeniyle, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün ve Komisyon Eski Dönem Başkanları TBMM'de düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
09 Aralık 2011 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ EMİNE ÜLKER TARHAN VE İZMİR MİLLETVEKİLİ RIZA TÜRMEN'İN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Tarhan ve İzmir Milletvekili Türmen, hazırladıkları Acil Demokrasi Paketi kapsamında Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ile ilgili değişiklik tekliflerini bugün Meclis Başkanlığı'na vereceklerini açıkladılar.
09 Aralık 2011 Cuma
10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜN܅

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin kabul edilişinin 63. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
09 Aralık 2011 Cuma
TÜSİAD YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ …

Sheraton Otelde düzenlenen TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi'nin açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin çevresinde yaşananların da dikkate alındığında bir an önce anayasa sorununu çözmek zorunda olduğunu ifade etti.
09 Aralık 2011 Cuma
2012 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULU'NDA...

TBMM Genel Kurulunda, 2012 yılı bütçe tasarısının ilk tur görüşmeleri başladı.
09 Aralık 2011 Cuma
BDP'Lİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI…

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında ''Şike yasasının bu haliyle siyasette, Mecliste şike dönemini başlattığını'' öne sürdü. Kaplan, şike cezalarında indirim öngören kanuna BDP'nin desteğinin söz konusu olmadığını ifade etti.
09 Aralık 2011 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

Saat 11.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanlığı, TBMM, yüksek yargı organları, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, MİT, MGK, RTÜK'ün de aralarında bulunduğu bazı kurumların 2012 yılı bütçeleri görüşülecek. BDP Milletvekili Hasip Kaplan saat 11.30'da, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan ve İzmir Milletvekili Rıza Türmen ise, saat 13.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
09 Aralık 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK, TÜSİAD YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ TOPLANTISINA KATILACAK

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 09.30'da Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinin (TÜSİAD) Sheraton Otelindeki Yüksek İstişare Konseyi toplantısına katılacak.
09 Aralık 2011 Cuma
2012 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULU'NDA...

TBMM Genel Kurulunda, 2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2010 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından, maddelerine geçilmesi kabul edildi.
09 Aralık 2011 Cuma
2010
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Kanunu Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında, milletvekilleri, verdikleri değişiklik önergeleri üzerinde görüşlerini açıkladı. Tasarının birinci bölümündeki 11 madde kabul edildi.
09 Aralık 2010 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Kanunu Tasarısı'nın 4 maddesi kabul edildi.
09 Aralık 2010 Perşembe
TBMM ARAŞTIRMASI KOMİSYONU...

''Spor Kulüplerinin Sorunları ile Sporda Şiddet Sorununun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'', AK Parti İstanbul Milletvekili Nazım Ekren başkanlığında toplandı. Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, mevcut kanunun tam olarak uygulanmadığını bu nedenle de yeni yasa arayışı içinde olduklarını söyledi.
09 Aralık 2010 Perşembe
TBMM ANAYASA KOMİSYONU BAŞKANI KUZU'NUN AÇIKLAMASI…

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde öğrenciler tarafından uğradığı yumurta saldırısı ile ilgili olarak "Bu gençlerin tutumuna destek olanlar, bu gençlere de Türkiye'ye de iyilik yapmıyor. Orada bizim konuşturulmamamız söz konusu. Konu yumurta meselesi değil. Konuşma hakkımızın engellenmesi" dedi.
09 Aralık 2010 Perşembe
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, KUVEYT ULUSAL MECLİS BAŞKANI AL-KHARAFİ İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Jassem Mohammed Al-Kharafi ile makamında bir araya geldi, daha sonra heyetlerarası görüşmeye geçildi.
09 Aralık 2010 Perşembe
BDP EŞ GENEL BAŞKANI DEMİRTAŞ'IN BASIN AÇIKLAMASI...

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ndeki öğrenci protestosu ve yumurta atılmasıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.
09 Aralık 2010 Perşembe
BDP'Lİ MİLLETVEKİLLERİ YAMAN VE ÖZÇELİK'İN BASIN TOPLANTISI...

BDP Muş Milletvekili Nuri Yaman ve BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
09 Aralık 2010 Perşembe
CHP'Lİ ÜNLÜTEPE'NİN BASIN TOPLANTISI…

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, Afyonkarahisar'da 7 kişinin özel bir klinikte geçirdikleri katarakt ameliyatlarının ardından görme duyularını kaybetmeleriyle ilgili, parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
09 Aralık 2010 Perşembe
DSP'Lİ MACİT'İN BASIN TOPLANTISI...

DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkan Masum Türker başkanlığında gerçekleştirilen Başkanlık Kurulu bildirisini okudu.
09 Aralık 2010 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI ÜSKÜL, KOMİSYONUN İSVİÇRE ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, İsviçre cezaevlerinde bir hükümlünün, cezasının tamamını çektikten sonra, toplum için tehdit oluşturması durumunda cezaevinde gözetim altında kalmasına karar verilebildiğini belirterek, bunun açık bir insan hakkı ihlali olduğunu söyledi.
09 Aralık 2010 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 11.30'da Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Jassem Mohammed Al-Kharafi ile makamında görüşecek. Saat 11.45'de heyetlerarası görüşmelere geçilecek. Şahin, saat 12.30'da Al-Kharafi ve beraberindeki heyet onuruna öğle yemeği verecek. DSP İstanbul Milletvekili Hasan Macit saat 11.00'de, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe ve Kırklareli Milletvekili Tansel Barış saat 11.30'da, BDP Muş Milletvekili Nuri Yaman saat 12.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
09 Aralık 2010 Perşembe
KUVEYT ULUSAL MECLİSİ BAŞKANI AL-KHARAFİ'NİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in konuğu olarak ülkemizde bulunan Kuveyt Ulusal Meclisi Başkanı Jassem Mohammed Al-Kharafi ve beraberindeki parlamento heyeti, bugün TBMM'de temaslarda bulunacak.
09 Aralık 2010 Perşembe
2009
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda, TOKİ'ye arazi vergisi muafiyeti getirilmesini öngören yasa tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanarak, maddelerine geçildi.
09 Aralık 2009 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, İmar Kanunu ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının görüşmelerine başlandı.
09 Aralık 2009 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, isim vermeden DTP'lilere yönelik, ''Bu arkadaşlarımız dönüp aynaya bakmalıdır. Ayna sözünü tırnak işaretinde söylüyorum. O ayna çok ağır şeyler söylüyor. Biz böyle bir ayna görmek istemiyoruz'' dedi.
09 Aralık 2009 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

DTP Grup Başkanvekili Gültan Kışanak'ın ''Partimize yönelik kapatma kararını AKP Hükümeti vermiştir'' sözlerine, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Cenaze törenlerinden sağduyulu sesler yükselirken, TBMM'den hala çatışmayı körükleyici iddiaların getirilmesi, çok büyük talihsizliktir'' diye tepki gösterdi.
09 Aralık 2009 Çarşamba
DTP İLE İLGİLİ KAPATMA DAVASI...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Anayasa Mahkemesinde görülen DTP ile ilgili kapatma davası konusunda, ''Türkiye görülmekte olan davaların tefrika gibi izlendiği bir ülke olmaktan, inşallah bir gün kurtulur'' dedi.
09 Aralık 2009 Çarşamba
TBMM ONUR ÖDÜLÜ TÖRENİ…

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, " Terörün karanlığını mutlaka bilimin aydınlığı yenecektir. O nedenle biz, bilimin aydınlığını konuşmaya, bu konuda söylemlerimizi devam ettirmeye mecburuz'' dedi.
09 Aralık 2009 Çarşamba
CHP'Lİ SOYSAL 'SİGARA YASAĞI' İLE İLGİLİ OLARAK İŞLETME SAHİPLERİNİ KABUL ETTİ

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, Türkiye genelinde sigara yasağı ile ilgili kahve, kafetarya ve restaurant işletmeleri sahiplerini kabul etti ve CHP'nin çözüm yollarını açıkladı.
09 Aralık 2009 Çarşamba
"TBMM ONUR ÖDÜLÜ" PROF. DR. KEMAL KARPAT'A VERİLDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı tarafından, uluslararası alanda kazandığı üstün başarılarla Türkiye'nin temsiline ve tanıtımına katkı sağlayan kişilere verilen "TBMM Onur Ödülü" bugün saat 11.00'de TBMM Tören Salonu'nda yapılan bir törenle TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin tarafından Prof. Dr. Kemal Karpat'a verildi.
09 Aralık 2009 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 11.00'de TBMM Tören Salonu'nda, 2009 TBMM Onur Ödülü'nü törenle Prof. Dr. Kemal Karpat'a verecek. Törene, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da katılacak.
09 Aralık 2009 Çarşamba
2007
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KUVEYT'TEKİ TEMASLARI SÜRÜYOR…

Tarık Recep Müzesi ve Türk Okulunu ziyaret eden TBMM Başkanı Köksal Toptan, öğrencilerle sohbet etti.
09 Aralık 2007 Pazar
PROF. DR. SABAHATTİN ZAİM: EĞİTİM ve BİLİME ADANMIŞ BİR YAŞAM...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Prof. Dr. Sabahattin Zaim'in, rahatsızlığı nedeniyle İstanbul'da hayatını kaybetmesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
09 Aralık 2007 Pazar
TBMM GENEL KURULU, 10 ARALIK PAZARTESİ ve 11 ARALIK SALI GÜNLERİ TASARILARIN BİTİMİNE KADAR ÇALIŞACAK

Danışma Kurulu'nun önerisi onaylandı.
09 Aralık 2007 Pazar
TBMM GENEL KURULU…

TBMM Genel Kurulunda 2008 yılı Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşülüyor.
09 Aralık 2007 Pazar
2008 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulunda, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile beş kuruluşun bütçelerinin görüşülmesine başlandı.
09 Aralık 2007 Pazar
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN'IN MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesajı yayımladı.
09 Aralık 2007 Pazar
2006
TBMM BAŞKANI ARINÇ'TAN GENELKURMAY BAŞKANI BÜYÜKANIT'A BAŞSAĞLIĞI

TBMM Başkanı Arınç Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'a gönderdiği başsağlığı mesajında, Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında yola döşenen mayının patlaması sonucu jandarma Komando Çavuş Miraç Yıldırım'ın şehit olmasından duyduğu üzüntüyü belirtti.
09 Aralık 2006 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ ATV'DE CANLI YAYINA KATILACAK

10 Aralık Pazar günü saat 13:00'te ATV'de yayınlanacak olan 'Doğruya Doğru' programına katılacak olan TBMM Başkanı Arınç, ATV Ankara Temsilcisi ve program sunucusu Tuba Atav'ın gündemdeki konulara ilişkin sorularını değerlendirecek.
09 Aralık 2006 Cumartesi
10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜN܅

TBMM Başkanı Arınç: "Tarihi süreç içerisinde Türkiye'nin hedefi insan hak ve özgürlükleri çıtasını daima yükseltmekten yana olmuştur. Gelinen nokta hepimiz adına gurur vericidir."
09 Aralık 2006 Cumartesi
2005
CHP'Lİ TOMANBAY, AYDIN, DEĞERLİ VE TOPRAK'IN ORTAK BASIN TOPLANTISI...

Tomanbay, beraberinde İstanbul Milletvekili Hasan Aydın, Ankara Milletvekili İsmail Değerli ve İzmir Milletvekili Muharrem Toprak ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Brüksel'de Avrupa Parlamentosu (AP) yetkilileriyle yaptıkları temasları anımsattı.
09 Aralık 2005 Cuma
TBMM BAŞKANI VEKİLİ SADIK YAKUT, 'DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ' DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

Yakut; "Tarihi süreç içerisinde Türkiye'nin hedefi insan hak ve özgürlükleri çıtasını daima yükseltmekten yana olmuştur."
09 Aralık 2005 Cuma
TBMM'DE BUGÜN

CHP İstanbul Milletvekili Hasan Aydın, saat 11.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
09 Aralık 2005 Cuma
2004
CEZA İNFAZ YASA TASARISI, TBMM ADALET KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ

Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan, tasarının kabul edilmesinin ardından, önce TCK ve CMUK, ardından de Ceza İnfaz Yasası üzerinde çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, ''80 yıllık ceza kanunları artık tarih oldu. Kopenhag kriterleri yerine getirilmiş oluyor'' dedi.
09 Aralık 2004 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ, İNSAN HAKLARI EVRENSEL BİLDİRİSİ'NİN YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Arınç, mesajında, "tüm insanlığın barış dolu bir dünyada, layık oldukları hak ve özgürlükleri yaşamalarını temenni ediyorum" dedi.
09 Aralık 2004 Perşembe
TBMM SOKAK ÇOCUKLARININ SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU, ANTALYA'DA İNCELEMELERDE BULUNACAK

Komisyon Başkanı AK Parti Siirt Milletvekili Öner Ergenç ve komisyon üyesi milletvekilleri, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
09 Aralık 2004 Perşembe
TÜRK TİCARET KANUNU'NDA DEĞİŞİKLİK ÖNGÜREN YASA TASARISI, TBMM GENEL KURULUNDA KABUL EDİLDİ

1 Ocak 2005 tarihinde yürürlüğe girecek olan yasaya göre, hisse senetlerinin itibari kiymeti en az bir yeni kuruş olacak.
09 Aralık 2004 Perşembe
TBMM DİLEKÇE KOMİSYONU, DOĞRUDAN GELİR DESTEĞİ ÖDEMELERİ, KÖYE DÖNÜŞ VE MUHTARLARIN SORUNLARINI GÖRÜŞTÜ.

Komisyon Başkanı Yahya Akman toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, terör nedeniyle boşaltılan 930 köy ve 2 bin 68 mezradan ayrılmak zorunda kalan 353 bin kişiden 128 bininin geri döndüğünü söyledi.
09 Aralık 2004 Perşembe
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU TOPLANDI.

Komisyon, Türkiye'nin 5 ülke ile yaptığı ikili anlaşma ile bir uluslararası sözleşmeye katılmasının onayına ilişkin tasarıları kabul etti.
09 Aralık 2004 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

Bugün saat 15.00'te toplanacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda, Türk Ticaret Kanunu'nda değişiklik öngören tasarının görüşmelerine devam edilecek.
09 Aralık 2004 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.