MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2018
TBMM'DE "15 TEMMUZ ŞEHİTLER VE DEMOKRASİ ANITI"NIN TEMELİ ATILDI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Meclisin ön bahçesine yapılacak "15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Anıtı"nın temel atma törenine katıldı.
20 Haziran 2018 Çarşamba
2017
ESKİ BAKAN ÇAĞAN'IN VEFATI...

Vefat eden eski bakanlardan İbrahim Nami Çağan için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
20 Haziran 2017 Salı
CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ NURLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

TBMM Milli Savunma Komisyonunun CHP'li üyeleri Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Hatay Milletvekili Birol Ertem ile bazı CHP milletvekilleri, üzerinde "adalet" yazan tişörtlerle parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
20 Haziran 2017 Salı
2016
HDP GRUP BAŞKANVEKİLİ DEMİREL'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Elazığ'da meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirenlere başsağlığı diledi.
20 Haziran 2016 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
20 Haziran 2016 Pazartesi
2015
TBMM'DE MİLLETVEKİLİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR

25. Dönem Parlamentosunda bugüne kadar 363 milletvekili kayıt yaptırdı.
20 Haziran 2015 Cumartesi
9. CUMHURBAŞKANI SÜLEYMAN DEMİREL TOPRAĞA VERİLDİ

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in naaşı, memleketi İslamköy'deki Çalca Tepesi'nde toprağa verildi. Isparta'daki cenaze törenine TBMM Başkanı Çiçek de katıldı.
20 Haziran 2015 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN BABALAR GÜNÜ MESAJI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, tüm babaların ve baba adaylarının Babalar Günü'nü kutlayarak, özel günlerin insanlar arasındaki gönül bağlarının kuvvetlenmesine yardımcı olan günler olduğunu belirtti.
20 Haziran 2015 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, PINAR KARŞIYAKA BASKETBOL TAKIMINI KUTLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Basketbol Ligi Spor Toto play-off final serisinin 5. maçında Anadolu Efes'i 85-71 yenerek 2014-2015 sezonu şampiyonu olan Pınar Karşıyaka'yı kutladı.
20 Haziran 2015 Cumartesi
2014
TBMM ESKİ BAŞKANVEKİLİ SÖKMENOĞLU VEFAT ETTİ

TBMM Eski Başkanvekili Murat Sökmenoğlu, vefat etti.
20 Haziran 2014 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK İDARİ YARGI HAKİM ADAYLARI MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bir otelde düzenlenen 16. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Sacısı Adayları ile 9. Dönem İdari Yargı Hakim Adayları Mezuniyet Gecesi programına gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
20 Haziran 2014 Cuma
MHP'Lİ ENGİN ALAN TBMM'DE...

Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz davasıyla ilgili verdiği hak ihlali kararının ardından tahliye olan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, gelecek hafta Salı günü Meclis'te yemin edeceğini söyledi.
20 Haziran 2014 Cuma
ESKİ TBMM BAŞKANI AKBULUT'UN RAHATSIZLANMASI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yoğun bakımda tedavi altına alınan Yıldırım Akbulut'u ziyaret etti.
20 Haziran 2014 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Irak ile ilgili endişelerinin devam ettiğini belirterek, "İç politikada partilerimiz farklı düşünse bile şundan emin olmalısınız ki tüm milletvekillerimiz, siyasi partilerimiz, bu konuda sizinle (Türkmenler) beraberdir, sizden farklı düşünmez" dedi.
20 Haziran 2014 Cuma
MHP'Lİ ÇİRKİN'İN BASIN TOPLANTISI...

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Reyhanlı'da bugün patlayan ses bombasından dolayı halkın infiale kapıldığını söyledi.
20 Haziran 2014 Cuma
TBMM'DE "GÜZEL VE ETKİLİ KONUŞMA" KONFERANSI…

TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından, Meclis çalışanlarına yönelik, "Güzel ve Etkili Konuşma" konferansı Küçük Grup Toplantı Salonu'nda gerçekleşti.
20 Haziran 2014 Cuma
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda torba tasarının görüşülmesi sırasında Soma'daki işçiler, vefat edenlerin yakınları ve çalışan ocakların durumuyla ilgili bilgi verdi.
20 Haziran 2014 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz davasıyla ilgili kararının, kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
20 Haziran 2014 Cuma
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, 12 Eylül darbesinden Türk milletinin tamamının zarar gördüğünü ifade ederek, davada verilen kararların sembolik nitelik taşımasına karşın yargılamanın tarihe kayıt düşmek bakımından önemli olduğunu belirtti. Verilen kararla; her şeyden önce darbeciliğin, darbeci zihniyetin ve darbecilerin itibarının infaz edildiğini savunan Yeniçeri, Türkiye'de demokrasinin psikolojik yönden güçlendirilmesine büyük katkı olacağını vurguladı.
20 Haziran 2014 Cuma
2013
TBMM ANAYASA YAZIM KOMİSYONU...

TBMM Anayasa Yazım Komisyonu'nda, AK Parti, anayasadaki Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun adının "Hakimler ve Savcılar Kurulu", CHP "Hakimler Kurulu", MHP "Hakimler Yüksek Kurulu", BDP ise "Yargı Kurulu" olmasını önerdi.
20 Haziran 2013 Perşembe
BDP GENEL BAŞKANI DEMİRTAŞ AKİL İNSANLAR HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ

Akil İnsanlar Heyeti Bölge Başkanları, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile bir araya geldi.
20 Haziran 2013 Perşembe
AK PARTİ'Lİ METİNER'İN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, CHP ve MHP'li bir grup milletvekilinin, dil sürçmesi sonucu söylediği "Tabi ki Yezid'den yana olacağız" sözü nedeniyle kendisini AK Parti grup başkanvekillerine şikayet ettiğini söyledi.
20 Haziran 2013 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mehmet Sağlam başkanlığında toplandı. Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşlarına ilişkin usul ve esasları belirleyen kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
20 Haziran 2013 Perşembe
TBMM ÇÖZÜM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRME KOMİSYONU...

TBMM Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu, AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı'nın başkanlığında çalışmalarına devam etti. Komisyon,Cumartesi Anneleri'nden İkbal Eren Yarıcı'yı dinledi.
20 Haziran 2013 Perşembe
CHP'Lİ BATUM'UN BASIN TOPLANTISI...

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Gezi Parkı olaylarının nitelik değiştirdiğini, şiddetini biraz kaybettiğini, yeni bir toplumsal mühendislik olayının başladığını söyledi.
20 Haziran 2013 Perşembe
CHP'Lİ KAPLAN, ATICI VE IŞIK'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, beraberindeki CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık ile beyaz önlük giyerek Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
20 Haziran 2013 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, sessiz müzik eşliğinde yaptığı basın toplantısında, "Sayın Başbakan duran adama karşı düşünen adam rolünü üstlense her şey çözülecektir" dedi.
20 Haziran 2013 Perşembe
BDP'Lİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat sürecinin yaralarını sarma zamanı olduğunu, bunun için söz konusu dönemde yapılan yargılamaların yeniden yapılması gerektiğini belirtti.
20 Haziran 2013 Perşembe
BDP'Lİ ÇELİK'İN BASIN TOPLANTISI...

BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin dünyada 16. büyük ekonomi haline gelmesinin bireye refah ve mutluluk getirmediğini, büyüyenin; sermaye ve faiz lobisi olduğunu savundu.
20 Haziran 2013 Perşembe
TBMM KİT KOMİSYONU...

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü'nün 2011 yılı hesapları ile Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 2011 yılı hesapları TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu'nda ibra edildi.
20 Haziran 2013 Perşembe
CHP'Lİ AKSÜNGER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Twitter'ın, dünyanın hiçbir yerinde, özellikle Türkiye'de hukuku olmayan sosyal mecra olduğunu söyledi.
20 Haziran 2013 Perşembe
CHP'Lİ DEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, AK Parti iktidarında iş kazalarının önemli bir sorun olduğunu iddia etti.
20 Haziran 2013 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN…

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir saat 10.30'da, CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger saat 11.00'de, CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu saat 11.30'da, BDP Muş Milletvekili Demir Çelik saat 12.00'de, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan saat 12.30'da, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu saat 13.00'de ve CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum saat 13.30'da, CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan saat 14.00'te basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu saat 14.00'te toplanacak. Genel Kurul'da, Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.
20 Haziran 2013 Perşembe
2012
ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU'NUN BASIN AÇIKLAMASI…

Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında, Komisyon üyeleri, danışmanlar ve uzmanların katılımıyla yapılan toplantısında; "Özel hayatın (yaşamın) ve aile hayatının (yaşamının) gizliliği ve korunması", "Kişisel bilgi ve verilerin korunması", "Konut dokunulmazlığı" ve "Haberleşme hürriyeti (özgürlüğü)" maddelerinin müzakere edildiği bildirildi.
20 Haziran 2012 Çarşamba
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM İçişleri Komisyonu'nda, yabancıların Türkiye'ye girişleri, kalışları ve çıkışları ile sağlanacak korumanın kapsamına, uygulanmasına ilişkin esasları, AB ile uyumlu hale getiren tasarı kabul edildi.
20 Haziran 2012 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplanan Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair ''torba teklifin'' 14 maddesi kabul edildi.
20 Haziran 2012 Çarşamba
TBMM DARBE VE MUHTIRALARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU SÖZCÜSÜ ŞAHİN'İN BASIN TOPLANTISI…

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, yarın saat 14:00'de Saadet Partisi Eski Genel Başkanı Recai Kutan'ı dinleyecek.
20 Haziran 2012 Çarşamba
DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR'IN KABUL܅

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Kosova'nın Ankara Büyükelçisi Bekim Sejdiu'yu makamında kabul etti.
20 Haziran 2012 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Türkiye İnsan Hakları Kurumu Tasarısı'nın 17 maddesi kabul edildi.
20 Haziran 2012 Çarşamba
TBMM DARBELERİ ARAŞTIRMA ALT KOMİSYONU...

TBMM Darbeleri Araştırma Alt Komisyonu, 27 Mayıs 1960 ve 12 Mart 1971 Askeri Müdahalelerini Araştırma Alt Komisyonu, Milli Birlik Komitesi üyesi Mehmet Kadri Kaplan'ı dinledi. Kaplan:"Menderes'in asılması konusunda elbette üzgünüz.Olmasaydı keşke. Sanırım şöyle demek daha doğru olur; keşke öldürülmeseydi.''
20 Haziran 2012 Çarşamba
CHP TBMM GRUBU BASINA KAPALI TOPLANDI

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce başkanlığında yapılan toplantı, yaklaşık 1,5 saat sürdü.
20 Haziran 2012 Çarşamba
AKPM DENETİM KOMİSYONU TÜRKİYE RAPORTÖRÜ DURRIEU TBMM'DE...

AKPM Türk Grubu Başkanı Nursuna Memecan, AKPM Denetim Komisyonu Türkiye Raportörü Josette Durrıeu onuruna öğle yemeği verdi.
20 Haziran 2012 Çarşamba
TBMM KİT KOMİSYONU...

TBMM KİT Komisyonu'nda, Et Balık Kurumu'nun ve Tarım İişletmeleri Genel Müdürlüğü'nün 2010 yılı hesapları ibra edildi.
20 Haziran 2012 Çarşamba
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI…

Emin Haluk Ayhan: "İktidar partisi terör örgütüyle oynaşmayı, sırnaşmayı bırakmalı ve terörle mücadele etmelidir."
20 Haziran 2012 Çarşamba
YASAMA EĞİTİMİ VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI…

Yasama Derneği'nin, Hollanda hükümetinin maddi desteğiyle yürüttüğü Yerel Sivil Toplum Kuruluşları için Yasama Okulu Projesi, "Yasama Eğitimi ve Atölye Çalışmaları" final toplantısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapıldı.
20 Haziran 2012 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN BASIN TOPLANTISI...

Muharrem İnce: "Kelleyi koltuğa alıp bu parlamento, terör sorununu çözmelidir.''
20 Haziran 2012 Çarşamba
TÜRKİYE-AB PARLAMENTO KOMİSYONU EŞ BAŞKANI DEMİRKIRAN'IN KABUL܅

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eş Başkanı Afif Demirkıran; İngiltere'de bulunan "Türkiye'nin Muhafazakâr Parti Dostları Lobi Grubu" kurucusu ve koordinatörü Onur Çetin'i TBMM'de kabul etti.
20 Haziran 2012 Çarşamba
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, son siyasi gelişmeler ve terör olaylarıyla ilgili parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
20 Haziran 2012 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 11:00'de, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce saat 11:30'da, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan saat 12:30'da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 13:00'de basın toplantısı düzenleyecek. Türkiye-AB Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Afif Demirkıran saat 11:00'de "Türkiye'nin Muhafazakar Parti Dostları Lobi Grubu" kurucusu ve koordinatörü Onur Çetin'i B Blok 5 Nolu Banko Körüklü Salonda kabuledecek. TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır saat 14..45'de Ankara Büyükelçisi Bekim Sejdiu'yu makamında kabul edecek. TBMM Genel Kurulu saat 14.00'de toplanacak.
20 Haziran 2012 Çarşamba
2011
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, KARABÜK'TE...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''Uzmanlara göre, bir siyasi partinin her seçimde oyunu artırarak tek başına iktidara geldiği, dünya siyasi tarihinde uzmanlara göre rastlanmamıştır'' dedi.
20 Haziran 2011 Pazartesi
MİLLETVEKİLİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR

12 Haziran seçimlerinde Meclis'e girmeye hak kazanan milletvekilleri, kayıt yaptırmaya devam ediyor. AK Parti'den Kocaeli Milletvekili seçilen, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün Meclise gelerek kaydını yaptırdı.
20 Haziran 2011 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, , Karabük'ün Eflani ilçesindeki ziyaretinde gazetecilerin sorularını cevapladı.
20 Haziran 2011 Pazartesi
2010
BABALAR GÜN܅

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
20 Haziran 2010 Pazar
2009
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI…

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında çıkan çatışmada bir askerin şehit olmasıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a baş sağlığı mesajı gönderdi.
20 Haziran 2009 Cumartesi
AHMEDİ HANİ'Yİ ANMA PANELİ

TBMM Başkanı Toptan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, İbrahim Çeçen Üniversitesi ile Ağrı Valiliğince İshak Paşa Sarayı'nda düzenlenen Ahmedi Hani'yi Anma Paneli'ne katıldı.
20 Haziran 2009 Cumartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN DOĞUBAYAZIT'TA...

Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin (TÜGİAD), organize ettiği, ''Doğubayazıt Tanıtım Platformu''na katılacak olan TBMM Başkanı Köksal Toptan Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine gitti.
20 Haziran 2009 Cumartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Sakarya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
20 Haziran 2009 Cumartesi
HÜSAMETTİN ÇELEBİ'Yİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLUYORUZ…

AA eski genel müdürlerinden Çelebi'yi son yolculuğuna uğurlamak üzere TBMM'de bir tören düzenlendi.
20 Haziran 2009 Cumartesi
2008
TBMM BAŞKANI TOPTAN, PORTEKİZ'DE...

AB Parlamento Başkanları Konferansı'na katılan TBMM Başkanı Köksal Toptan, yaptığı konuşmada, "AB tam üyeliği, Türkiye halkının akılcı bir seçimidir. Türkiye için bundan başka bir seçenek kabul edilemez"dedi.
20 Haziran 2008 Cuma
CHP'DEN AB YETKİLİLERİNE TEPKİ…

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaoğlu, "Türkiye müstemleke bir devlet değildir. Müstemleke anlayışıyla söylemler Türkiye Cumhuriyeti'nin gururunu rencide etmektedir."
20 Haziran 2008 Cuma
TEMA VAKFI'NIN "ENERJİ TASARRUFUNA ÇAĞRI" ETKİNLİĞİ'NE TBMM'DEN DESTEK...

TEMA Vakfı tarafından gerçekleştirilen ''Enerji Tasarrufuna Çağrı'' etkinliğine, Türkiye Büyük Millet Meclisi'de 10 dakika süreyle ışıklarını kapatarak destek verdi.
20 Haziran 2008 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN; "TÜRKİYE GÜCÜNÜN YETTİĞİ KADAR BURALARDA OKULLAR AÇMAYA ÇALIŞTI"

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Azerbaycan ziyaretinde, Devlet İktisat Üniversitesi Türk Dünyası İşletme Fakültesi'nde öğrencilere hitap etti.
20 Haziran 2008 Cuma
TBMM'DE BUGÜN..

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Portekiz'in başkenti Lizbon'da yapılan AB Parlamento Başkanları Konferansı'nda bir konuşma yapacak. CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, saat 11:30'da bir basın toplantısı düzenleyecek.
20 Haziran 2008 Cuma
2007
BAKÜ-TİFLİS-KARS YENİ DEMİRYOLU BAĞLANTISI TBMM'DE

Türkiye ile Gürcistan ve Azerbaycan arasında Bakü-Tiflis-Kars Yeni Demiryolu Bağlantısı Anlaşmasının uygun bulunmasını öngören tasarı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
20 Haziran 2007 Çarşamba
2006
TBMM GENEL KURULU

TBMM Genel Kurulunda, Türkiye'de yatırım yapılmasını özendirmeye yönelik yatırım destek ve tanıtım stratejilerini belirlemek amacıyla ''Türkiye Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansı'' kurulmasını öngören yasa tasarısı kabul edildi.
20 Haziran 2006 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu gündeminde yer alan sicil affına ilişkin kanun tasarısının görüşmeleri, Hükümet ve Komisyon üyelerinin Genel Kurul'daki yerlerini almaması üzerine ertelendi.
20 Haziran 2006 Salı
TBMM KİT KOMİSYONU...

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.'nin (BOTAŞ) 2002, 2003 ve 2004 yılı hesapları ibra edildi.
20 Haziran 2006 Salı
TBMM GENEL KURULU..

TBMM Genel Kurulunda, imar planı yapılamaması nedeniyle işyeri açma ve çalışma ruhsatı alamayan otogaz istasyonlarına, 31 Aralık 2007 tarihine kadar geçici faaliyet lisansı verilmesini öngören kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı.
20 Haziran 2006 Salı
ANAVATAN'IN GRUP ÖNERİSİ, TBMM GENEL KURULU'NDA KABUL EDİLMEDİ

Anavatan Partisi'nin, yolsuzlukların araştırılması ve gerekli önlemlerin alınması için Araştırma Komisyonu kurulması konusundaki grup önerisi kabul edilmedi.
20 Haziran 2006 Salı
LİTVANYA CUMHURBAŞKANI VALDAS ADAMKUS TBMM'DE...

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı ziyaret eden Adamkus "Burada sizin Meclisinizde bulunmak, ülkenizde serbest iradeyi ve ruhu temsil eden bu binada bulunmak benim için büyük bir onurdur" dedi.
20 Haziran 2006 Salı
İSKAN KANUNU TASARISI...

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, yurtdışından gelen göçmenlerin, yerleri kamulaştırılanların, göçebelerin ve milli güvenlik nedeniyle yerlerinin değiştirilmesine karar verilen köylülerin iskanına ilişkin esasları belirleyen İskan Kanunu Tasarısı'nı kabul etti.
20 Haziran 2006 Salı
CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL: ''4. YIL, SEÇİM YILI OLMALIDIR. BU SÜRE, TOPLUMUN DEMOKRATİK SABIR GÖSTERMESİ İÇİN MAKUL SÜREDİR''

Baykal, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Meclisin bu yılki çalışmalarının sonuna gelindiğini söyledi. Meclisin, aynı zamanda 4 yıllık dönemi de geride bırakacağını belirten Baykal, bu sürenin, seçime gidilmesi için gerekli olan sürenin de dolduğu anlamına geldiğini ifade etti.
20 Haziran 2006 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''HÜKÜMETE MUHALEFET EDEYİM DİYE TÜRKİYE'YE MUHALEFET ETMEYİN"

Başbakan Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının Türkiye'ye vaat ettiği adalet ve kalkınma çizgisi üzerinde yürüyüşünü kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi.
20 Haziran 2006 Salı
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ İRFAN GÜNDÜZ: "YARGI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMIŞTIR"

AK Parti Grup Başkanvekili İrfan Gündüz, AK Parti grup toplantısı öncesinde gazetecilerin Şemdinli olaylarına ilişkin sorularını yanıtladı.
20 Haziran 2006 Salı
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ YARIN BULGARİSTAN'A GİDİYOR

21-23 Haziran tarihlerinde Bulgaristan'da resmi temaslarda bulunacak olan Meclis Başkanı Arınç, Cumhurbaşkanı Georgi Parvanov tarafından kabul edilecek, Meclis Başkanı Georgi Pirinski ve Başbakan Sergei Stanishev ile biraraya gelecek. TBMM Başkanı Arınç Türk işadamlarıyla da görüşecek.
20 Haziran 2006 Salı
TEMSİLİ NASREDDİN HOCA TBMM'DE

Temsili Nasreddin Hoca, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı Akşehir Şenlikleri'ne davet etti.
20 Haziran 2006 Salı
BÜYÜK ÖĞRENCİ PROJESİ…

"Büyük Öğrenci Projesi" kapsamında ülkemizde Hukuk, iktisadi ve idari bilimler ile siyasal bilgiler fakültelerinde öğrenim gören yabancı uyruklu 17 öğrenci, Yasama Derneği'nin girişimleri sonucu yasama sürecini, yasama ve denetim faaliyetlerine destek veren idari birimleri tanımaları amacıyla TBMM'de staj yapacaklar.
20 Haziran 2006 Salı
KOSOVA HEYETİ TBMM'DE...

TBMM Başkanvekili Ali Dinçer, Kosova Meclisi Tarımcılık, Ormancılık, Kırsal Alan Geliştirilmesi, Çevre ve Toprak Planlama Komisyonu Başkanı Rifat Krasniç başkanlığındaki heyeti kabul etti.
20 Haziran 2006 Salı
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Litvanya Cumhurbaşkanı Valdas Adamkus'u kabul edecek.
20 Haziran 2006 Salı
2005
RESSAM NURİ İYEM'İN VEFATI...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ressam Nuri İyem'in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
20 Haziran 2005 Pazartesi
MARDİNLİLERİN ''ANKARA BULUŞMASI''...

Mardinliler Çalışma Platformu'nca TBMM'de düzenlenen Ankara Buluşması'nda ilin sorunları ele alındı.
20 Haziran 2005 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPUSUZ: ''ŞU ANDA SAYIN MUMCU'NUN ÖNERDİĞİ KONUYU KENDİ İÇİMİZDE GÜNDEME ALIP TARTIŞMIŞ DEĞİLİZ''

Kapusuz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Meclis'in çalışma programına ilişkin bilgi verdi. Meclis'in 1 Temmuz'da tatile gireceğini ifade eden Kapusuz, 2 haftalık bir çalışma takvimi kaldığını, bu takvimin çok yoğun bir çalışma ile geçeceğini vurguladı.
20 Haziran 2005 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''GÜNÜ GELDİĞİNDE, ZAMANI GELDİĞİNDE TBMM KENDİ İÇİNDEN BİR CUMHURBAŞKANI SEÇECEKTİR''

Arınç, Manisa Öğretmen Evi'nde düzenlediği basın toplantısında, 3 günlük Manisa gezisini değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
20 Haziran 2005 Pazartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ 2. TUR OYLAMASI YARIN YAPILACAK

Yasa, RTÜK'ün 9 üyeden oluşmasını ve üyelerinin, siyasi parti gruplarının milletvekili sayısı esas alınarak TBMM Genel Kurulu'nca seçilmesini öngörüyor. Yasanın ilk tur görüşmeleri, geçen hafta yapılmıştı.
20 Haziran 2005 Pazartesi
TBMM ÇAY OCAKLARINDA HACCP UYGULAMASI DEVAM EDİYOR

Meclis çay ocaklarında uygulamaya başlanan ve maliyetleri düşürüp, israfın önüne geçilmesini sağlayan gıda güvenliği sisteminin 1 Eylül'de yürürlüğe girecek yeni aşamasında, milletvekillerinin maaşlarından her ay çay tüketimi karşılığı olarak 20 YTL kesilerek, milletvekili ile personel arasında para alışverişinin önüne geçilecek.
20 Haziran 2005 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ, MANİSA'DA GAZETECİLERLE SOHBET TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Bazı temel atma törenlerine katılmak ve incelemelerde bulunmak için Manisa'da bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, saat 11.00'de gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyecek.
20 Haziran 2005 Pazartesi
2004
ARINÇ: "BABALAR SAĞLIKLI TOPLUM YAPISININ OLUŞTURULMASINA BÜYÜK KATKI SAĞLAMAKTADIR"

TBMM Başkanı Arınç, "Gençlerimiz, aydınlık geleceğimizin teminatı ve yarınlarımızın sahibidir" dedi.
20 Haziran 2004 Pazar
TBMM HEYETİ TUNUS'A GİTTİ

Türkiye-Tunus Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Dengir Mir Mehmet Fırat ile beraberindeki heyet, Tunus'ta temaslarda bulunuyor.
20 Haziran 2004 Pazar
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.