MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2016
AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK PARTİ Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, başkanlığında toplandı. Komisyona bilgi veren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ailenin korunmasının, boşama sebeplerinin ortadan kaldırılmasının çok geniş çalışmaları gerektirdiğini belirterek, ortaya çıkacak raporun hem kendileri için hem de Hükümet için yol gösterici olacağını kaydetti.
30 Mart 2016 Çarşamba
DIŞİŞLERİ KOMİSYONU…

Dışişleri Komisyonu'nda uluslararası anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunduğuna dair 16 kanun tasarısı kabul edildi.
30 Mart 2016 Çarşamba
ANKARA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA'NIN BASIN TOPLANTISI...

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, savaşların önce çocukları vurduğunu ifade ederek, UNICEF'in raporuna göre, 8,4 milyon Suriyeli çocuğun ülke içinde ya da dışında çatışmalardan etkilendiğini aktardı.
30 Mart 2016 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YEDEKCİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Plan ve Bütçe Komisyonunun gündemine "torba yasanın" geldiğini belirterek, kendilerinin de bu vesileyle Kanal İstanbul Projesi'nin yasal alt yapısının hazırlanma çalışmalarından haberdar olduklarını söyledi.
30 Mart 2016 Çarşamba
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ AYDIN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, CHP'nin doktor ve eczacı milletvekilleriye TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türk Eczacıları Birliği ile SGK arasındaki 3 yıllık protokolün, yarın sona ereceğini ancak henüz anlaşma sağlanamadığını anımsattı.
30 Mart 2016 Çarşamba
HDP'Lİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
30 Mart 2016 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu Tasarısı'nın birinci bölümünde yer alan ilk 5 madde kabul edildi.
30 Mart 2016 Çarşamba
HDP ADANA MİLLETVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran'dan sonra sivil ve demokratik siyaset üzerinde aralıksız ve gitgide artan gözaltılar yaşandığını savundu.
30 Mart 2016 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün yaptığı grup konuşmasında bir yandan milletin adının büyüklüğünden bahsederken bir yandan da "yeni anayasada Türk milletinin adını çıkaracaklarını söylediğini" savundu.
30 Mart 2016 Çarşamba
TBMM'DE "52. KÜTÜPHANE HAFTASI" ETKİNLİĞİ...

TBMM Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı tarafından, "52. Kütüphane Haftası" nedeniyle toplumu okumaya, kitaba ve kütüphaneye olan ilgisini artırmak ve okuma alışkanlığı konusuna dikkat çekmek üzere TBMM'de okuma etkinliği düzenlendi.
30 Mart 2016 Çarşamba
HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KAYA'NIN BASIN TOPLANTISI...

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Türkiye küçük Millet Meclisleri (TkMM) Meclis Koordinatörü Oya Özden ile TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
30 Mart 2016 Çarşamba
DİLEKÇE VE İNSAN HAKLARINI İNCELEME KARMA ALT KOMİSYONU...

Dilekçe ve İnsan Haklarını İnceleme komisyonlarının üyelerinden oluşan Karma Alt Komisyon, Kamu Denetçiliği Kurumunun 2015 Yılı Faaliyet Raporu'na ilişkin hazırlanan raporu kabul etti.
30 Mart 2016 Çarşamba
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ GÖKDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde yirmiye yakın Alevi köyünün bulunduğu bir bölgeye 30 bin Suriyeli sığınmacı için kamp yapılacağını belirterek bölge halkının bu kampa karşı olduğunu savundu.
30 Mart 2016 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İstanbul'un Beykoz İlçesindeki Burunbahçe bölgesinin belediye tarafından otopark yapıldığını savundu.
30 Mart 2016 Çarşamba
2015
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu toplanamadı. TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, Başkanlık Divanı oluşmadığı için birleşimi yarın saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.
30 Mart 2015 Pazartesi
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA'NIN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Grup Yorum solistleriyle Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
30 Mart 2015 Pazartesi
HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Yemen'deki iç savaşa değindi.
30 Mart 2015 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Cumhurbaşkanı makamında sadece Türk bayrağı olur. Bugün Cumhurbaşkanı makamında artık ampul flaması vardır. Orası milleti temsil etmiyor" dedi.
30 Mart 2015 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, SEROPYAN'IN VEFATI NEDENİYLE TAZİYE MESAJI GÖNDERDİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Agos Gazetesi'nin kurucularından Serkis Seropyan'ın vefatı nedeniyle, Genel Yayın Yönetmeni Yervart Danzikyan'a taziye mesajı gönderdi.
30 Mart 2015 Pazartesi
DGP GENEL BAŞKANI BAL'IN BASIN TOPLANTISI...

DGP Genel Başkanı İdris Bal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
30 Mart 2015 Pazartesi
TBMM'DE KALİTE DOKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ (KDS.net) PROGRAMI TANITIMI…

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatının genelinde uygulanan yönetim sistemlerine ait doküman, düzeltici ve önleyici faaliyetlerin elektronik ortamda izlenmesini sağlayan "Kalite Doküman Yönetim Sistemi" (KDS.net) programı tanıtımı TBMM Tören Salonu'nda gerçekleştirildi.
30 Mart 2015 Pazartesi
132. PAB GENEL SEKRETERLER TOPLANTISI…

TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu Vietnam'da düzenlenen 132. Parlamentolararası Birlik (PAB) Genel Sekreterler Toplantısında TBMM'nin Halkla İlişkileri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.
30 Mart 2015 Pazartesi
2014
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, oyunu Gölbaşı Şahin Sevin İlköğretim Okulu'nda kullandı.
30 Mart 2014 Pazar
2012
CHP'Lİ ÖZKES VE TOPTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI…

İhsan Özkes: "TBMM, AKP'nin çiftliği değil, zatı-alileri çiftliğin ağası değil, bizler de onun marabaları değiliz."
30 Mart 2012 Cuma
CHP MİLLETVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI…

CHP Milletvekilleri Hüseyin Aygün, Muharrem Işık, Salih Fırat ve Refik Eryılmaz TBMM'de düzenledikleri basın toplantısında, Adıyaman ve İzmir'de Alevilere yönelik yapılan saldırıların bir yenisinin Erzincan'ın Üzümlü İlçesi'ne bağlı Avcılar Köyünde meydana geldiği iddiasında bulunarak bu konuda değerlendirmelerde bulundular.
30 Mart 2012 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

Oktay Vural: "Hüseyin Çelik, ancak Gazze'ye bombalar yağdıran Ehud Barak'ın sözcüsü olabilir. Çelik ve Bozdağ gibilerin kılavuzluğu, AKP'ye oy verenleri düşündürmelidir."
30 Mart 2012 Cuma
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. Kamuoyunda ''4+4+4'' olarak bilinen ve zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
30 Mart 2012 Cuma
ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI YILDIZ GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM'de yaptığı açıklamada, İran’la doğal gaz fiyatları konusundaki anlaşmazlığa ilişkin tahkim sürecine devam edildiğini, İran’dan somut bir çaba olursa bunu değerlendireceklerini söyledi.
30 Mart 2012 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN AÇIKLAMASI...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Bakın, buna devam ederseniz, Genel Kurula silahla gireriz başka şansımız kalmıyor" sözünün yorgunlukla söylenmiş bir söz olduğunu, farklı anlamlar çıkarmamak gerektiğini belirtti.
30 Mart 2012 Cuma
AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ METİNER'İN AÇIKLAMASI...

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, TBMM'de yaptığı açıklamada, Genel Kurul'da hakaret edenin CHP Milletvekili Veli Ağbaba olduğunu belirterek, "hem hakaret edeceksin, hem de şiddete uğradım diyeceksin. İyi ki görüntüler var." diye konuştu.
30 Mart 2012 Cuma
BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, "Türkiye'de milletvekilleri Meclis kürsüsünde dile getirdikleri ve araştırma önergesi verdikleri konulardan dolayı yıllarca hapis cezası alabiliyor. Bu kabul edilemez." dedi.
30 Mart 2012 Cuma
CHP MALATYA MİLLETVEKİLİ AĞBABA'NIN AÇIKLAMASI...

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM'de yaptığı açıklamada, AK Partililerin saldırıda sınır tanımadıklarını belirtti.
30 Mart 2012 Cuma
CHP'Lİ KART'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in tutumundan dolayı Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun sürdürülebilirliğinden kaygılı olduklarını söyledi.
30 Mart 2012 Cuma
MHP'Lİ YENİÇERİ' NİN BASIN TOPLANTISI…

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında 4+4+4 Eğitim Sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
30 Mart 2012 Cuma
ESKİ BAKAN CANTÜRK'ÜN VEFATI…

Eski Bakanlardan Hurşit Kemal Cantürk'e TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
30 Mart 2012 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Milletvekilleri Rıza Türmen ve Atilla Kart saat 11.00'de, MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 11.30'da, BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan saat 12.30'da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 13:30'da, MHP Milletvekili Şefik Çirkin saat 14:00'de, CHP Milletvekili Veli Ağbaba ise saat 14:30'da basın toplantısı düzenleyecek. Eski Bakanlardan Hurşit Kemal Cantürk için saat 12.00'de TBMM Şeref kapısında cenaze töreni düzenlenecek. Saat 14:00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanun teklifinin görüşmeleri devam edecek.
30 Mart 2012 Cuma
2011
TBMM GENEL KURULU...

Anayasa değişikliği çerçevesinde Anayasa Mahkemesinin yeniden yapılandırılmasını öngören kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
30 Mart 2011 Çarşamba
DEVLET BAKANI ÇELİK SORULARI CEVAPLADI

Devlet Bakanı Faruk Çelik, HSYK'nın kararnamesiyle ilgili olarak, ''Sürecin çok objektif ve hukuk çerçevesinde yürüdüğü inancındayım'' dedi.
30 Mart 2011 Çarşamba
DEVLET BAKANI YAZICI GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atanmasıyla ilgili olarak, ''İnşallah sürece (Ergenekon) bir zarar vermez, süreç devam eder'' dedi.
30 Mart 2011 Çarşamba
ESKİ MİLLETVEKİLİ BARLAS VEFAT ETTİ

Eski Milletvekili Ledin Barlas vefat etti. Barlas'ın naaşı, yarın Adana Merkez Asri Mezarlık'ta, cenaze namazının ardından toprağa verilecek.
30 Mart 2011 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda RTÜK üyeliği için yapılan seçime, 291 milletvekili katıldı. Oyların 251'ini alan Hamit Ersoy, RTÜK üyeliğine seçilirken diğer aday Mehmet Çakırtaş'a 38 oy çıktı, 2 oy da geçersiz sayıldı.
30 Mart 2011 Çarşamba
TBMM ARAŞTIRMA MERKEZİNDEN AİLE İÇİ CİNSEL İLİŞKİ (ENSEST) VE ÇOCUKLARIN CİNSEL İSTİSMARI ÇALIŞMASI…

TBMM Araştırma Merkezinde aile içi cinsel ilişki (ensest) ve çocukların cinsel istismarı konularıyla ilgili bir bilgi notu hazırlandı. Yasama Uzmanları Hakan Palabıyık ve Cengiz Çukur tarafından hazırlanan çalışmada bazı Avrupa ülkeleri ceza kanunlarında aile içi cinsel ilişki, cinsel saldırı, çocukların cinsel istismarı konularında yer alan düzenlemeler hakkında bilgi veriliyor.
30 Mart 2011 Çarşamba
CHP'Lİ DEMİREL'İN BASIN TOPLANTISI…

CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında taşımalı eğitim sisteminin yeniden sorgulanması ve eksikliklerinin giderilmesi gerektiğini savundu. CHP Grubunun, konuyla ilgili araştırma önergesinin dün gündeme alınmasını istediğini ancak bunun kabul edilmediğini belirtti.
30 Mart 2011 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİ ANADOL, İNCE VE HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol, Muharrem İnce ve Akif Hamzaçebi, parlamentoda ortak bir basın toplantısı düzenledi. Anadol, AKP'nin seçimlere üç aydan kısa bir süre kala TBMM'ye sevk ettiği bir yetki kanunu ile kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi talep ettiğini söyledi.
30 Mart 2011 Çarşamba
TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU...

Hacettepe Üniversitesi (H.Ü) Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Perihan Arslan, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda, ''Sağlıkta Çocukluk Çağı'' konulu sunum yaptı.
30 Mart 2011 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN KABULÜ...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türk Diş Hekimleri Birliği temsilcilerini kabul etti. Diş Hekimleri, diş hekimliğinde uzmanlık dalı sayısını 8'e çıkaran yönetmelik değişikliği ile ilgili eleştirilerini dile getirdi.
30 Mart 2011 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol, Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce saat 11.30'da, CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel ise saat 12.30'da basın toplantısı düzenleyecek. Saat 14.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, RTÜK'te boşalan bir üyelik için yapılacak seçimin ardından yargı sürecinin hızlandırılmasını öngören yasa tasarısı görüşülecek.
30 Mart 2011 Çarşamba
2010
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. MHP'nin, denizcilik sektörünün sorunlarıyla ilgili Meclis araştırması önergesinin bugün gündeme alınmasına ilişkin önergesi reddedildi. Ardından AK Parti'nin, Genel Kurulun, Nisan ayı boyunca salı günleri 15.00-20.00, çarşamba ve perşembe günleri ise 13.00-20.00 saatleri arasında çalışmasına ilişkin grup önerisi kabul edildi.
30 Mart 2010 Salı
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, ''Devlet Yardımlarının İzlenmesi ve Denetlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı''nın görüşmelerine başlandı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, devlet yardımları ile ilgili hazırlanan tasarının kanunlaşmasıyla devlet yardımlarının AB kurallarıyla uyumlaştırılmasının, tek bir kurum tarafından gerçekleştirilmesinin sağlanacağını bildirdi.
30 Mart 2010 Salı
CHP BAŞKANVEKİLİ OKAY'IN, YARSAV ÜYELERİ İLE GÖRÜŞMESİ…

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Emine Ülker Tarhan ve yönetim kurulu üyeleri ile makamında görüşme gerçekleştirdi.
30 Mart 2010 Salı
TBMM ARAŞTIRMASI KOMİSYONU...

Kayıp çocuklar için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Prof. Dr. Bengi Semerci'den bilgi aldı.
30 Mart 2010 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliği teklifine ilişkin olarak, ''Bu değişiklikler, Türkiye'nin devletin kuruluşundan bu yana geliştirip ortaya koyduğu temel, bağımsız yargı, hukukun üstünlüğü anlayışını tahrip etmeye yönelik, hukuku siyasetin emrine almaya yönelik yeni bir zihniyetin ortaya konulması anlamına gelmektedir. Yapılmakta olan Anayasa değişikliğinin özü budur'' dedi.
30 Mart 2010 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

Partisinin Grup toplantısında konuşan BDP eş başkanı Gültan Kışanak, TBMM Başkanlığına sunulan Anayasa değişiklik teklifiyle ilgili, ''Önerilerimiz önemli ölçüde dikkate alınmazsa, AKP'nin değişiklik paketine destek vermeyeceğiz'' dedi.
30 Mart 2010 Salı
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ...

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç ile birlikte Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili bağımsız milletvekilleriyle görüşmelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Ana muhalefet Partisi Genel Başkanı'nın açıklamalarını ben şu günlerde çok şansızlık olarak görüyorum. CHP'nin geleneğine uygun açıklamalar yapıyor'' dedi.
30 Mart 2010 Salı
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI ÜSKÜL, UMUT BALIK'IN BULUNMASI İÇİN GİRİŞİMDE BULUNDU

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, Eşme'de kaybolan Umut Balık'ın bulunması için devreye girdi. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, Üskül, Eşme Kaymakam Vekili ile görüşerek bilgi aldı ve çocuğun bulunması için gerekli tüm çabanın gösterilmesini istedi.
30 Mart 2010 Salı
TBMM DİLEKÇE KOMİSYONU...

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Yahya Akman, Ankara Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Astekin'i kabul etti.
30 Mart 2010 Salı
CUMHURBAŞKANI VEKİLİ VE TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Antalyalılar Derneği Başkanı Hüseyin Sakarya ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
30 Mart 2010 Salı
AK PARTİ BAŞKANVEKİLİ BOZDAĞ SORULARI YANITLADI

Anayasa değişiklik teklifini, beraberindeki bir grup milletvekiliyle Meclis Başkanlığına sunan AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, çıkışta gazetecilere açıklamada bulundu. Bozdağ, Anayasanın bazı maddelerinde değişiklik öngören teklifi genel gerekçe, madde gerekçeleri ve teklif metniyle birlikte ve yeterli imzayla sunduklarını söyledi.
30 Mart 2010 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, partisinin, AK Parti'nin hazırladığı anayasa değişikliği teklifine ''esas'' ve ''usül''den kapalı olduğunu bildirdi. Bahçeli, ''AK Parti Hükümeti'' tarafından hazırlandığını belirttiği Anayasa değişikliğine ilişkin teklif taslağının geçen hafta kamuoyuna sunulduğunu, anayasa üzerinden sürdürülen gerilim stratejisinin yeni bir aşamaya geçtiğini, AK Parti'nin, anayasa gibi ciddi bir meseleyi ucuz siyaset malzemesi yaptığını ve yeni bir istismar alanı oluşturma çabasına girdiğini iddia etti.
30 Mart 2010 Salı
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ SUNULDU

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Anayasa değişikliği teklifini TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'e sundu. TBMM Başkanlığına sunulan Anayasa değişikliği teklifinde, daha önce açıklanan taslaktan farklı olarak, toplu sözleşme hükümlerinin emeklilere de yansıtılması, uzlaştırma kurulu kararlarının toplu sözleşme niteliğinde olması öngörülüyor. Genel grev yasağının kaldırılması da teklifte yer alan bir başka düzenleme.
30 Mart 2010 Salı
''TBMM'DE BİR LİDER: MUHSİN YAZICIOĞLU''

Helikopter kazası sonucu hayatını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Meclisteki çalışmaları ''TBMM'de Bir Lider: Muhsin Yazıcıoğlu'' adıyla kitaplaştırıldı.
30 Mart 2010 Salı
TBMM'DE BU HAFTA...

Meclis, bu hafta yeni vakıf üniversiteleri kurulmasını öngören kanun tasarıları için mesai yapacak.
30 Mart 2010 Salı
2009
TBMM'DE BU HAFTA...

Meclis, yerel seçimler dolayısıyla ara verdiği çalışmalarına, 31 Mart Salı gününden itibaren denetim konularını görüşerek başlayacak.
30 Mart 2009 Pazartesi
2008
TBMM BAŞKANI TOPTAN: "SUUDİ ARABİSTAN'I ZİYARET EDEN İLK TBMM BAŞKANIYIM"

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Suudi Arabistan'ı resmen ziyaret eden ilk meclis başkanı olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki ilişkilerin her alanda geliştirilmesini istediklerini söyledi.
30 Mart 2008 Pazar
TBMM BAŞKANI TOPTAN RİYAD'DA

TBMM Başkanı Köksal Toptan ve beraberindeki milletvekilleri, resmi ziyaret için bulundukları Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Kral Abdülaziz Tarih Merkezini ziyaret etti. Şura Meclisini de ziyaret eden TBMM Başkanı Toptan ve beraberindeki heyet, daha sonra Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz El Suud tarafından kabul edildi.
30 Mart 2008 Pazar
TBMM KORUMA MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Türkiye Büyük Millet Meclisi Koruma Müdürlüğü Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
30 Mart 2008 Pazar
KYOTO PROTOKOLÜ VE TÜRKİYE

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, Kyoto'yu bir an önce onaylamakla Türkiye'nin kaybedeceği bir şey olmadığını belirterek, ''O nedenle daha fazla beklemeden, hemen önümüzdeki Nisan veya en geç mayıs ayında Kyoto Protokolü'nü onaylanmak üzere TBMM'ye sevk edilmesini temenni ederim'' dedi.
30 Mart 2008 Pazar
2007
YENİ ENERJİ MERKEZİNİN TEST ve ÖLÇÜMLERİ İÇİN TBMM'DE YARIN ENERJİ KESİNTİSİ YAPILACAK..

TBMM Kampusu içerisinde yapımı tamamlanan Yeni Enerji Merkezi'nin yarın gerçekleşecek, sistem otomasyonu ile ilgili test ve ölçümlerin yapılacağı saatlerde bazı bölümlere enerji verilemeyecek.
30 Mart 2007 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ, PORTEKİZ CUMHURBAŞKANI SİLVA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

TBMM Başkanı Bülent Arınç, yaklaşık yarım saat süren görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, Silva'nın Türkiye ile Portekiz arasındaki mükemmel ilişkileri anlattığını; Türkiye'nin AB sürecinde Portekiz'in, daima destek verdiğini dile getirdiğini söyledi.
30 Mart 2007 Cuma
TBMM'NİN İNTERNET ERİŞİMİNİNDEKİ SORUN GİDERİLDİ..

TBMM kampusu içerisindeki trafo merkezinin yeni yerine taşınması sırasında meydana gelen elektrik kesintileri sebebiyle 25-26 ve 28 Mart tarihleri içerisinde, TBMM'de Internet erişiminde yaşanan sorunlar giderilerek normale dönüldü..
30 Mart 2007 Cuma
TÜRK KADINLARI KÜLTÜR DERNEĞİ'NDEN "SİYASET VE ETİK" SEMPOZYUMU

Siyasette etik konusunun tartışılacağı sempozyuma TBMM'de grubu bulunan AK Parti, CHP ve ANAVATAN temsilcileri ile siyaset bilimci ve akademisyenler konuşmacı olarak katılacaklar. 2 Nisan 2007 Pazartesi günü Milli Kütüphane'de yapılacak olan sempozyum saat 10:00'da başlayacak.
30 Mart 2007 Cuma
DÜN VEFAT EDEN ESKİ MİLLETVEKİLİ COŞKUN İÇİN TBMM'DE TÖREN..

Coşkun için düzenlenen törene, eşi Münire Coşkun ve ailesi, eski milletvekillerinden İsmet Sezgin, Esat Kıratlıoğlu, Nahit Menteşe, Adnan Keskin, TBMM Genel Sekreteri Rauf Bozkurt, Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Hasan Korkmazcan'ın yanı sıra TBMM çalışanları katıldı.
30 Mart 2007 Cuma
ARINÇ-SOCRATES GÖRÜŞMESİNDE TÜRKİYE VE AB İLİŞKİLERİ GÜNDEME GELDİ

Portekiz Başbakanı Jose Socrates: ''Türkiye için özel bir kriter ortaya konulmamalıdır, ne azı ne de fazlası... Ben buna adalet ve sadakat diyorum. Türkiye'nin AB'ye üye olmasında elbette çıkarı vardır ama AB'nin de Türkiye'nin üye olmasından dolayı çıkarları vardır"
30 Mart 2007 Cuma
MEVLİD KANDİLİ..

TBMM Başkanı Arınç: "İslam ülkelerinin ve tüm dünyanın derin acılar yaşadığı günümüzde, Peygamberimizin bizlere sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya daha çok ihtiyacımız var"
30 Mart 2007 Cuma
PORTEKİZ CUMHURBAŞKANI ANİBAL CAVACO, TBMM BAŞKANI ARINÇ'I KABUL EDECEK

Portekiz Parlamento Başkanı Jaime Gama'nın konuğu olarak Portekiz'de bulunan TBMM Başkanı Bülent Arınç, bugün saat 11.30'da Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco tarafından Belem Sarayı'nda kabul edilecek. Arınç, yarın Türkiye'ye dönecek ve saat 21.15'de Ankara Esenboğa Havalimanı Büyük Şeref Salonu'nda basın açıklaması yapacak.
30 Mart 2007 Cuma
2006
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, gelir vergisi oranlarında indirim öngören ve yatırım indirimi uygulamasını kaldıran yasa teklifi kabul edildi.
30 Mart 2006 Perşembe
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU…

Komisyon'da, CHP ve AK Parti'li milletvekillerinin verdiği ortak önergeyle, belediye başkanlarının durumunda da değişiklik yapıldı. Buna göre, SSK ve BAĞ-KUR'lu belediye başkanları, emekli olduklarında, Emekli Sandığı'ndan emekli olan emsali gibi temsil ve makam tazminatı alacak
30 Mart 2006 Perşembe
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU..

Komisyonda, Başbakanlığa, terörle mücadele konusunda görevli kuruluşlar arasında koordinasyon sağlama görevi verilmesine ilişkin kanun tasarısı kabul edildi.
30 Mart 2006 Perşembe
ABD'DE ÖĞRENİM GÖREN 11 ÜLKEDEN 30 ÖĞRENCİ TBMM'DE..

Boston Massachusetts Institute of Technology İşletme Yüksek Lisans Programı öğrencileri Adana Milletvekili Atillâ Başoğlu'nun ev sahipliğinde, Türkiye'nin yasama düzeni ve siyasal meseleleri hakkında bilgi almak üzere geldikleri TBMM'de, Başkanvekili Alptekin tarafından da kabul edildiler.
30 Mart 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ FİNLANDİYA'DA...

Arınç, Helsinki'deki temasları sırasında, Diyarbakır'da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi: ''Bunları Diyarbakırlılar yapmış olamaz. Orada halkın, asayiş, huzur ve barıştan yana olduğuna inanıyorum''
30 Mart 2006 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ TOPUZ: ''HÜKÜMET DİYARBAKIR'DAKİ OLAYLARA TAM BİR SEYİRCİ HAVASINDADIR"

Parlamento'da basın toplantısı düzenleyen Topuz, Diyarbakır'da yaşanan olayları değerlendirdi.
30 Mart 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''TÜRKİYE, HİÇBİR ÜLKEDE İÇ POLİTİKA MALZEMESİ YAPILMAMALIDIR''

Arınç, Finlandiya'daki temaslarının ikinci gününde Finlandiya Parlamento Başkanı Paavo Lipponen ile parlamento binasında bir araya geldi.
30 Mart 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANVEKİLİ ALPTEKİN: ''21. YÜZYILDA EĞİTİM, SADECE OKUL EĞİTİMİ DEĞİLDİR"

Alptekin, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dünya Çocukları Birliği'nin, korsan yayınla mücadele konusunda çocukların bilinçlendirilmesi amacıyla hazırladığı ''Korsana Karşı Çocuklar'' projesi kapsamında düzenlenen afiş, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
30 Mart 2006 Perşembe
MECLİSİN ADINI KULLANAN DERGİYE MAHKEMEDEN CEZA...

"Parlamento Meclis Haberleri Dergisi" adlı yayın organı, gerek ismi gerekse amblemiyle TBMM yayın organı izlenimi verdiği gerekçesiyle 5326 Sayılı Kabahatler Yasası gereği para cezasına çarptırıldı.
30 Mart 2006 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek. Saat 14.00'te toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda, Gelir Vergisi dilimlerinde değişiklik öngören yasa teklifinin görüşmeleri sürecek.
30 Mart 2006 Perşembe
2005
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) bazı hükümlerinde değişiklik yapan yasa teklifinin 6 maddesi kabul edildi.
30 Mart 2005 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ, RUSYA FEDERASYONU'NUN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ STEGNIY'I KABUL ETTİ

Arınç'ın makamında yapılan görüşme, basına kapalı olarak gerçekleştirildi.
30 Mart 2005 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KOÇ: ''ÖZELLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILAN VE PAZARLANAN TEKEL DEĞİL TÜRKİYE'DİR''

Koç, CHP'nin ''TEKEL raporunu'' hazırlayan milletvekilleri Muharrem Kılıç, Tacidar Seyhan, Mustafa Gazalcı, Ufuk Özkan ve Feramus Şahin ile TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek, raporu açıkladı.
30 Mart 2005 Çarşamba
TBMM Demokrasi Komisyonu... KOMİSYON BÜNYESİNDE 4 GRUP OLUŞTURULUP, 6 İLDE HALKIN TBMM'DEN BEKLENTİLERİ TESPİT EDİLECEK

TBMM Demokrasi Komisyonu Başkanı Agah Kafkas, komisyon üyelerini tanıtarak, komisyonun çalışma alanları konusunda basın mensuplarına bilgi verdi.
30 Mart 2005 Çarşamba
31 CHP MİLLETVEKİLİNDEN ORTAK AÇIKLAMA: ''KESİNLİKLE İSTİFA ETMEYECEĞİZ''

Aralarında İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in de bulunduğu 31 CHP milletvekili tarafından imzalanan metin, TBMM'de düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı.
30 Mart 2005 Çarşamba
İZMİR MİLLETVEKİLİ SERPİL YILDIZ, AK PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ

Yıldız'ın istifasıyla AK Parti'nin milletvekili sayısı 357'ye düşerken, bağımsız milletvekili sayısı 12'ye yükseldi.
30 Mart 2005 Çarşamba
AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ İBRAHİM ÖZDOĞAN, PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Özdoğan'ın istifasından sonra TBMM'deki sandalye dağılımı şöyle oldu: AK Parti: 358, CHP:163, DYP:6, ANAP:5, SHP: 5, HYP:1, BAĞIMSIZ:11, BOŞ:1
30 Mart 2005 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU, KABAHATLER KANUNU TASARISINI KABUL ETTİ

Yasa, Yeni Türk Ceza Yasası dışında tutulan ve genel ahlak, çevre ve sağlık gibi toplum düzenini ihlal eden kabahatlere idari para cezası ve idari tedbir uygulanmasını öngörüyor.
30 Mart 2005 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç, saat 15.00'de Rusya Büyükelçisi Pıyotr Stegnıy'i kabul edecek.
30 Mart 2005 Çarşamba
TBMM 81 İLDEN ÖĞRENCİLERİ KONUK EDİYOR...

TBMM'nin açılışının 85. yıldönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen ve Ankara'ya gelme imkanı bulunmayan öğrencilere TBMM'ni ve Başkenti tanıtma amacını taşıyan "Meclisimi Geziyorum" programına tüm illerden yoğun katılım gerçekleşiyor.
30 Mart 2005 Çarşamba
2003
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN İLİM YAYMA CEMİYETİ'NİN İSTANBUL'DA DÜZENLENEN GENEL KURUL TOPLANTISI'NDA YAPTIKLARI KONUŞMA

30 Mart 2003 Pazar
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.