MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2014
TBMM'DE STRATEJİK YÖNETİM ÇALIŞTAYI…

TBMM İdari Teşkilatı 3. Stratejik Yönetim Çalıştayı bugün yapıldı. TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu'nun da katıldığı çalıştayda TBMM İdari Teşkilatı'nda araştırma geliştirme faaliyetleri, teknoloji kullanımı, eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri, bilgi paylaşımı ve bilgiye erişim, kalite ve iyileştirme çalışmaları, yapım, onarım, bakım ve restorasyon işleri, güvenlik ve geçiş sistemleri, yasamaya bilgi desteği faaliyetleri, tanıtım ve etkinlik düzenleme faaliyetleri, gözetim, denetim ve yönetim faaliyetleri ile diğer alanlardaki konular ele alındı.
21 Ekim 2014 Salı
TBMM ADALET KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonu, Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni görüşmek üzere Komisyon Başkanı Ahmet İyimaya başkanlığında toplandı.
21 Ekim 2014 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı.
21 Ekim 2014 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, 21 Ekim 1860'da Tercümanı Ahval gazetesinin yayına başladığını, o tarihin de gazeteciler tarafından "bayram" olarak kutlandığını anımsattı.
21 Ekim 2014 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK GÜNEY KORE'DE...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Güney Kore’de yaşayan Türkler ve Türkçe konuşan Korelilerle görüştü.
21 Ekim 2014 Salı
TBMM BAŞKANVEKİLİ YAKUT MOLDOVA GÖKOĞUZ YERİ HALK TOPLUŞU BAŞKANI CONSTANTINOV'U KABUL ETTİ

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Moldova Gökoğuz Yeri Halk Topluşu Başkanı Dmitri Constantınov ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
21 Ekim 2014 Salı
2015 YILI BÜTÇE TAKVİMİ...

2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşme takvimi belli oldu.
21 Ekim 2014 Salı
TBMM İDARİ TEŞKİLATINDAN AÇIKLAMA

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Milletvekilllerine bütçede yer alan temsil ve tanıtma tertibinden herhangi bir şekilde ödenek tahsis edilmediği belirtildi.
21 Ekim 2014 Salı
16. DÖNEM NİĞDE MİLLETVEKİLİ BOR İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ...

Vefat eden 16. Dönem Niğde Milletvekili Yılmaz Cemal Bor için TBMM'de tören düzenlendi.
21 Ekim 2014 Salı
MİLLİ SAVUNMA BAKANI YILMAZ, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Peşmerge'nin Türkiye'den Kobani'ye geçişinde askerin bilgisinin olmadığı iddialarına ilişkin soruya, "Benim haberim var. Ben askerin bakanıyım" yanıtını verdi.
21 Ekim 2014 Salı
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
21 Ekim 2014 Salı
HDP GRUP TOPLANTISI...

HDP'li Figen Yüksekdağ partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, karşılarında "ölüm, savaş, kutuplaştırma ve gerilim dilini kullanan bir siyaset olduğunu" savundu.
21 Ekim 2014 Salı
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmada, çok yoğun bir haftayı geride bıraktıklarını, bu haftada ülkenin değişik meseleleriyle ilgili bir çok çalışmaya katıldıklarını, önemli kararlar aldıklarını söyledi.
21 Ekim 2014 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin yaşadığı dramatik ve esef verici gelişmelerin özünde değerlerini yitirmiş, değerlerle yollarını ayırmış bir siyaset kadrosunun yattığını" öne sürerek "AKP, değersizliğin manifestosu, hırsızın, uğursuzun, rüşvetçinin, haramzadenin ve hortumcunun adak ağacı, yasak elmasıdır" dedi.
21 Ekim 2014 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

MHP TBMM Grubu saat 10.30'da, AK Parti TBMM Grubu saat 11.15'de, HDP TBMM Grubu saat 12.30'da ve CHP TBMM Grubu saat 13.30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu saat 15:00'te toplanacak. Genel Kurul'da bugün, "Gebze Teknik Üniversitesi" adıyla yeni bir üniversite kurulmasını öngören yasa teklifi görüşülecek.
21 Ekim 2014 Salı
2013
TBMM ANAYASA YAZIM KOMİSYONU...

TBMM Anayasa Yazım Komisyonu, Hakimler Kurulu ve Savcılar Kurulu maddelerinde yine uzlaşma sağlayamadı.
21 Ekim 2013 Pazartesi
TBMM SAĞLIK AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU BAŞKANI ÜNÜVAR'IN KABULÜ...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşleri Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve beraberindeki heyeti kabul etti.
21 Ekim 2013 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, KARADAĞ MECLİS BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, temaslarda bulunmak üzere gittiği Karadağ’ın başkenti Podgoritsa’da Karadağ Meclis Başkanı Ranko Krivokapiç ile görüştü. Çiçek, daha sonra Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'nın yakınlarındaki tarihi Cetinje kentini ziyaret etti.
21 Ekim 2013 Pazartesi
TBMM'DE ETİK KONFERANSI...

TBMM'de, 2013 yılı eğitim planı kapsamında TBMM İdari Teşkilatının düzenlediği ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Çağatay Üstün'ün konuşmacı olarak katıldığı "Çalışma Hayatında Etik ve Etkileri" başlıklı bir konferans düzenlendi.
21 Ekim 2013 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, askerlik süresinin kısalma tarihinin 1 Mart 2014 olmasının "seçim öncesi vaat" algısı olacağını savunarak, bu tarihin, TSK'nın yıpratılmaması gereken kurum olduğu kanaatini de zayıflatacağını söyledi.
21 Ekim 2013 Pazartesi
KIRGIZİSTAN PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE…

Kırgızistan Meclisi basın yayın çalışanları ve parlamento muhabirlerinden oluşan bir heyet, Kırgızistan parlamento programını güçlendirme amacıyla TBMM'de dört günlük bir eğitim programına katılmak üzere bugün Türkiye'ye geldi. TBMM'de düzenlenen eğitim programının açılış konuşmasını TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanı Ali Özer yaptı.
21 Ekim 2013 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK KARADAĞ'DA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, temaslarda bulunmak üzere Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'ya gitti.
21 Ekim 2013 Pazartesi
CHP'Lİ ERDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yarın yapılacak AB Genel İşler Konseyi Toplantısı'nda, Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu üzerine 22. başlığın resmen açıklanmasının beklendiğini belirtti.
21 Ekim 2013 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir saat 11:30'da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural 13:00'te basın toplantısı düzenleyecek.
21 Ekim 2013 Pazartesi
2012
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM İçişleri Komisyonu'nda, 13 ilin büyükşehir olmasını öngören ''Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Bazın Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'' kabul edildi. Tasarıya göre, Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van büyükşehir belediyesi olacak.
21 Ekim 2012 Pazar
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, HAKKARİ'DE ŞEHİT OLAN POLİSLERİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Hakkari'de terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekat polisleri Yalçın Dizdaroğlu ile Okan Koç'un Ankara'da düzenlenen cenaze törenlerine katıldı.
21 Ekim 2012 Pazar
2011
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, DİYANET İŞLERİ BAŞKANI GÖRMEZ'İ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i makamında kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı gerçekleşti.
21 Ekim 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve STK'ları kabul etti.
21 Ekim 2011 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural hükümetin terörle mücadele politikasını eleştirdiği konuşmasında: "Duamız: şehitler ölmez, vatan bölünmezdir. Bu millet terörle mücadeleyi kazanacak güç ve kudrettedir. Bu coğrafya böyle vatan oldu. Tarih bunu yazacaktır" dedi.
21 Ekim 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Dünya Türkmenler Birliği Genel Başkanı İsmail Demirdüzen ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.
21 Ekim 2011 Cuma
CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ GENÇ'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Elazığ'da Tuncelileri hedef alan saldırıların gerçekleşmemesi için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.
21 Ekim 2011 Cuma
"MİLLİ ANAYASA ŞURASI"

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin düzenlediği Milli Anayasa Şurası'nın açılışına katıldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Şura'da yaptığı konuşmada ''Sorunların çözümü için kim hak, hukuk ve demokrasi çerçevesinde, normal yollardan değil de kan dökerek, kin kusarak, masum insanları katlederek neticeye varmak istiyorsa, bunlar çağ dışı yaratıklardır. Bu bir ilkelliktir, çağ dışılıktır'' dedi.
21 Ekim 2011 Cuma
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında terör örgütü PKK'ya karşı başlatılan kara harekatının başarılı olması dileğinde bulunarak, Kuzey Irak'a geçen Türk askerinin bölge terörden temizleninceye kadar orada kalması gerektiğini ve bu bağlamda Irak ile Türkiye sınırında TSK'nın tampon bölge oluşturmasının şart olduğunu söyledi.
21 Ekim 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN GAZETECİ HİKMET BİLA'NIN VEFATI İLE İLGİLİ BAŞSAĞLIĞI MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Gazeteci Hikmet Bilâ'nın vefatı sebebiyle kardeşi Fikret Bilâ'ya bir başsağlığı mesajı gönderdi.
21 Ekim 2011 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 15.30'da Dünya Türkmenler Birliği Genel Başkanı Av. İsmail Demirdüzen ve beraberindeki heyeti kabul edecek. Saat 16.00'da Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı ve STK'ları kabul edecek olan TBMM Başkanı Çiçek, saat 17.00'de ise Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i kabul edecek. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 11.00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 14.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
21 Ekim 2011 Cuma
2010
TBMM ANAYASA KOMİSYONUNDA RTÜK KANUN TASARISININ GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, RTÜK Kanun Tasarısı'nı hazırlayarak iyi bir çalışma yaptıklarını düşündüğünü belirterek, ''Türkiye, özellikle radyo televizyon yayıncılığında bizzat katkısı olan kuruluşlar böyle bir çalışma bekliyordu'' dedi. TBMM Anayasa Komisyonu, yaklaşık altı saatlik çalışması sonunda Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun Tasarısı'nın ilk 13 maddesini kabul etti.
21 Ekim 2010 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşmaların ardından, MHP'nin, ''gıda fiyatlarındaki hızlı artışla, gıda güvenliğini tehdit eden hormonlu maddelere'' ilişkin araştırma önergelerinin bugün görüşülmesi önerisi kabul edilmedi. Daha sonra, CHP'nin grup önerisinin oylamasında toplantı yeter sayısı bulunamayınca TBMM Genel Kurul çalışmaları sonlandırıldı.
21 Ekim 2010 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde, cezaevlerinde inceleme yapmak üzere yeni bir alt komisyon oluşturuldu.
21 Ekim 2010 Perşembe
"MALİYE POLİTİKASININ OLUŞTURULMASINDA PARLAMENTONUN ROLÜ" SEMPOZYUMU…

TBMM Başkanı Vekili Nevzat Pakdil, ''Son yıllarda aralarında ülkemizin de bulunduğu pek çok ülkede kapsamlı mali reformlar yapılmıştır ve yapılmaya devam etmektedir. Bu reformların önemli bir boyutu da parlamentoların bu süreçteki rolünün güçlendirilmesine ilişkindir'' dedi.
21 Ekim 2010 Perşembe
MHP'Lİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında "Başörtüsü Sorunuyla" İlgili Olarak, AK Parti ile daha önce vardıkları mutabakatın tekrar gündeme getirilmesini İstedi.
21 Ekim 2010 Perşembe
TBMM BAŞKANI VEKİLİ PAKDİL, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM ve Cumhuriyet Üniversitesinin (CÜ), Maliye Bakanlığı, Dünya Bankası ve Sivas Valiliğinin katkılarıyla CÜ Kültür Merkezi'nde düzenlediği ''Maliye Politikalarının Oluşturulmasında Parlamentonun Rolü'' konulu sempozyumun açılışına katılan Pakdil, program çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı.
21 Ekim 2010 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin Sayıştay'ı ele geçirmek istediğini iddia etti.
21 Ekim 2010 Perşembe
BDP'Lİ KARABAŞ'IN BASIN TOPLANTISI…

BDP Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, mevsimlik tarım işçilerinin ulaşım, barınma, sağlık, eğitim ve sosyal güvenlik konularındaki sıkıntılarının artarak devam ettiğini söyledi.
21 Ekim 2010 Perşembe
TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU...

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Güldal Akşit, kadının siyasetteki yerini belirleyecek kotaları, siyasi partilerin kendi tüzükleri içerisinde oluşturmalarının en iyi yöntem olduğunu söyledi.
21 Ekim 2010 Perşembe
"MALİYE POLİTİKASININ OLUŞTURULMASINDA PARLAMENTONUN ROLÜ" SEMPOZYUMU…

TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, bugün Sivas'ta düzenlenen ''Maliye Politikasının Oluşturulmasında Parlamentonun Rolü'' sempozyumuna katılacak.
21 Ekim 2010 Perşembe
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, JAPONYA'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Japonya İmparatoru Akihito tarafından kabul edildi. Daha sonra Şahin, Japonya Başbakanı Naoto Kan ile görüştü.
21 Ekim 2010 Perşembe
YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞININ AÇIKLAMALARI...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının bildirisi ile TBMM'ye adeta talimat verilmeye yeltenildiğini belirterek, ''Bu bildiriyi yayınlayan makamın bildiriyi derhal geri çekmesini Türk Milleti'nden ve onun temsilcisi TBMM'den özür dilemesini bekliyorum'' dedi.
21 Ekim 2010 Perşembe
2009
TBMM GENEL KURULU...

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, TBMM Genel Kurulunda Türk Borçlar Kanunu Tasarısının görüşmelerinde, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk'ün, terör örgütü üyelerinin ifadelerinin alınmasına ilişkin açıklamalarına yanıt verdi.
21 Ekim 2009 Çarşamba
İNSAN HAKLARI BAŞKANLARI MECLİS'TE BULUŞTU

Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Mehmet Yılmaz Küçük, yeniden seçilen TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül'e nezaket ziyaretinde bulundu
21 Ekim 2009 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Ermenistan ile imzalanan protokollere ilişkin TBMM Genel Kurulunda bilgi vermesinin ardından, CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan, AK Parti Muş Milletvekili Seracettin Karayağız ve MHP Niğde Milletvekili Mümin İnan gündemdışı söz aldı.
21 Ekim 2009 Çarşamba
CHP'DEN TBMM BAŞKANI ŞAHİN'E KUTLAMA ZİYARETİ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol, Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'e göreve seçilmesinden dolayı kutlama ziyaretinde bulunduklarını söyledi.
21 Ekim 2009 Çarşamba
GRECO HEYETİ TBMM'DE...

Avrupa Konseyi Yolsuzluğa Karşı Mücadele Grubu (GRECO) heyeti, Türkiye 3. Aşama Değerlendirme Süreci Görüşme Programı kapsamında TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ve Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ile görüştü.
21 Ekim 2009 Çarşamba
TBMM ANAYASA KOMİSYONU...

Milletvekili seçimlerinin 4 yılda bir yapılmasını ve nüfusu 2 milletvekili çıkarmaya yetmeyen illerle ilgili hüküm de içeren yasa teklifi, TBMM Anayasa Komisyonunda kabul edildi.
21 Ekim 2009 Çarşamba
CEMEVLERİNİN İBADETHANE SAYILMASINA İLİŞKİN KANUN TEKLİFİ...

CHP'li milletvekilleri ve Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, parlamentoda düzenledikleri ortak basın toplantısında, cemevlerinin de ibadethane sayılmasına yönelik kanun tekliflerinin, TBMM Genel Kurulunda doğrudan gündeme alınmamasını eleştirerek, Hükümetin, ''Alevilerin sorunları yerine, oylarını düşündüğünü'' savundu.
21 Ekim 2009 Çarşamba
TÜRKİYE İLE ERMENİSTAN ARASINDA İMZALANAN PROTOKOLLER TBMM BAŞKANLIĞINA SUNULDU

Protokoller, ''Türkiye ile Ermenistan Arasında Diplomatik İlişki Kurulmasına Dair Protokol ile Türkiye ile Ermenistan Arasında İlişkilerin Geliştirilmesine Dair Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğu Hakkında Kanun Tasarısı'' adıyla TBMM Başkanlığına geldi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da bugün öğleden sonra TBMM Genel Kurulunda, protokollere ilişkin bilgi verecek.
21 Ekim 2009 Çarşamba
CHP'Lİ KORKMAZ'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz, Adana Milletvekili Hulusi Güvel ve Adıyaman Milletvekili Şevket Köse ile birlikte, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, KEY mağduriyetini önlemek ve ödemeleri hızlandırmak amacıyla hazırladıkları yasa teklifi hakkında bilgi verdi.
21 Ekim 2009 Çarşamba
2008
ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI ARAŞTIRMA KOMİSYONU RAPORUNUN GÖRÜŞÜLMESİNE BAŞLANDI

TBMM Genel Kurulu'nda, zeytin Ve zeytinyağı ile diğer bitkisel üretiminin sorunlarının araştırılarak çözümün tespit edilmesi amacıyla kurulan Araştırma Komisyonu Raporunun görüşülmesine başlandı.
21 Ekim 2008 Salı
TBMM GENEL KURULU...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Tuzla'nın tahliyesi, rahatlatılması konusunda görüşmelerinin olduğunu belirterek, Gemi İnşa sanayi (Tuzla Tersaneleri) konusunda kurulan meclis araştırma komisyonu raporunda yer alan bakanlığıyla ilgili 19 öneriden 17'sini uygulamaya koyduklarını bildirdi.
21 Ekim 2008 Salı
TBMM ARAŞTIRMA KOMİSYONU

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'Uyuşturucu Başta olmak üzere Madde Bağımlılığı ve Kaçakçılığı Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna'' bilgi verdi.
21 Ekim 2008 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Danışma Kurulunun, 7 Haziran 1995 tarihinden itibaren her ne sebeple olursa olsun üniversitelerden ilişiği kesilenlere yeni bir hak verilmesini içeren yasa tasarısının gündemin 2. sırasına alınma önerisi kabul edildi.
21 Ekim 2008 Salı
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Geçen hafta TBMM'ye sunulan 2009 yılı bütçesi, bu haftadan itibaren Plan ve Bütçe Komisyonunda ele alınacak.
21 Ekim 2008 Salı
TBMM KİT KOMİSYONU...

TBMM KİT Komisyonu Başkanlığına AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır yeniden seçildi.
21 Ekim 2008 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Diyarbakır'da dün yaşanılan olayların, sıradan bir terör manzarası olmadığını, Türkiye'de bir ayaklanma propagandası'' olduğunu öne sürdü.
21 Ekim 2008 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN: ''TÜRKİYE, ŞARTLARI YERİNE GETİRİNCE, AB'NİN, BİZE 'HAYIR, SİZİ ÜYE OLARAK KABUL ETMİYORUZ' DİYEBİLECEĞİNİ ZANNETMİYORUZ. DERLERSE DE 'HADİ SİZ YOLUNUZA, BİZ YOLUMUZA' DERİZ''

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Kazakistan'da üst düzey kamu yöneticileri eğitim veren Kamu Yönetimi Akademisinde öğretim üyeleri ve öğrencilerine hitap etti.
21 Ekim 2008 Salı
KADINLARIN TOPLADIĞI 24 BİN İMZA, TBMM'DE

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği, ''Kadınlar Seçilecek, Türkiye Değişecek'' sloganıyla başlattığı kampanya çerçevesinde topladığı 24 bin 159 imzalı dilekçeyi, TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'ya teslim etti.
21 Ekim 2008 Salı
MHP TBMM GRUBU TOPLANDI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin siyasi ortamının giderek ağırlaştığını, bölücü terör ve etnik tahriklerin çok tehlikeli biçimde tırmandığını, iç huzur, kardeşlik ve dayanışma ruhunun yara aldığını, hain tuzaklarla dolu bir dönemden geçildiğini söyledi.
21 Ekim 2008 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN: "KAZAKİSTAN'DA KENDİMİZİ EVİMİZDE GİBİ HİSSEDİYORUZ''

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve beraberindeki heyeti kabul etti.
21 Ekim 2008 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN, KAZAKİSTAN BAŞBAKANI MASIMOV İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Kazakistan Başbakanı Karim Masimov ile görüştü. Toptan ve Masimov, bir süre başbaşa görüştükten sonra, heyetlerarası görüşmelere geçildi.
21 Ekim 2008 Salı
TBMM'DE BUGÜN

MHP Grubu saat 10.30'da, CHP Grubu ise saat 13.30'da toplanacak. KİT Komisyonu saat 15.15'te, Uyuşturucu Başta Olmak Üzere Madde Bağımlılığı ve Kaçakçılığı Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu ise saat 17.00'de İçişleri Komisyonu toplantı salonunda toplanacak.
21 Ekim 2008 Salı
2007
TBMM BAŞKANI TOPTAN: ''ŞU KESİNLİKLE BİLİNMELİ Kİ BU YİĞİTLERİMİZİN, CANIMIZIN, FİDANIMIZIN ACISI YERDE KALMAZ, KANI YERDE KALMAZ''

Oyunu kullanmak üzere eşi Saime Toptan ile birlikte Jale Tezer Kolejine gelen TBMM Başkanı Toptan, Hakkari'deki çatışmayla ilgili soruları yanıtladı.
21 Ekim 2007 Pazar
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN: "ÜLKEMİZİN HUZURUNU BOZMAK İSTEYENLERE EN SERT CEVABIN ÇOK KISA BİR ZAMAN İÇERİSİNDE VERİLECEĞİNDEN ŞÜPHEM YOKTUR"

"Dün geceki hain saldırı sonucu şehit düşen askerlerimizin acısını yüreğimde duyduğumu belirtmek isterim. Bu acı sadece şehit ailelerinin değil tüm milletimizindir."
21 Ekim 2007 Pazar
2005
CHP: ''TAM ÜYELİĞE EVET, ÖZEL STATÜYE HAYIR''

CHP'nin Türkiye'nin AB üyeliği konusundaki görüşlerinin yer aldığı ''Tam Üyeliğe Evet, Özel Statüye Hayır'' başlıklı kitap, bakan, milletvekili ve büyükelçilere gönderildi.
21 Ekim 2005 Cuma
TBMM ANAYASA KOMİSYONU…

AK Parti'nin, Anayasa'nın 5 maddesinde değişiklik yapılması amacıyla hazırladığı teklifin TBMM Anayasa Komisyonu'nda görüşülmesine başlandı.
21 Ekim 2005 Cuma
TBMM'DE BUGÜN..

TBMM Anayasa Komisyonu, saat 10:00'da toplanarak Anayasa'nın bazı maddelerinin değiştirilmesi hakkındaki kanun teklifini görüşecek. SHP Genel Sekreteri Ahmet G. Ketenci saat: 11:30'da, AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ise saat 14.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
21 Ekim 2005 Cuma
2004
TBMM KREŞ'İNDE "SAĞLIKLI BESLENME" EĞİTİMİ VERİLDİ

TBMM Kreş ve Gündüz Bakımevi'ndeki çocuklara Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü kreş ve ilköğretim çocukları için Beslenme Programı uygulandı.
21 Ekim 2004 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "KKTC'DE GÜÇLÜ VE İSTİKRARLI BİR HÜKÜMETİN KURULMASI EN BÜYÜK TEMENNİMİZ"

Arınç, KKTC'nin Ankara Büyükelçisi Gazioğlu'nu kabulünde yaptığı konuşmada, "KKTC'deki siyasi gelişmeler, KKTC'nin iç meselesidir" dedi.
21 Ekim 2004 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ TOPUZ: ''AKP'Lİ BELEDİYELERDE İŞÇİ KIYIMI YAPILIYOR''

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde işten çıkarılan işçilerin temsilcileri, CHP TBMM Grubunu ziyaret ederek, yardım istedi.
21 Ekim 2004 Perşembe
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.