MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2011
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN GENELKURMAY BAŞKANI ÖZEL'E TAZİYE MESAJI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Hakkari'de meydana gelen saldırıyla ilgili olarak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e bir başsağlığı telgrafı çekti.
06 Ekim 2011 Perşembe
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonunda, bazı uluslararası anlaşma ve sözleşmelerin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları kabul edildi.
06 Ekim 2011 Perşembe
FUTBOL KULÜPLER BİRLİĞİ ÜYELERİNİN, BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ HASİP KAPLAN'I ZİYARETİ…

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Futbol Kulüpleri Birliği üyelerinden oluşan heyeti parlamentoda kabul etti.
06 Ekim 2011 Perşembe
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Meclis idari teşkilatının kuruluş, görev, yetki ve sorumluluklarını düzenleyen TBMM Genel Sekreterliği Teşkilat Kanunu'nun görüşülmesine başlandı.
06 Ekim 2011 Perşembe
FUTBOL KULÜPLERİ VAKFI HEYETİNİN MHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİNİ ZİYARETİ…

MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır, Türkiye Süperlig Profesyonel Futbol Kulüpleri Vakfı üyelerini parlamentoda kabul etti.
06 Ekim 2011 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Meral Akşener'in başkanlığında toplandı.
06 Ekim 2011 Perşembe
"ELAZIĞ TANITIM GÜNLERİ"

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in de katılımıyla ''Elazığ Tanıtım Günleri'' etkinlikleri kapsamında kurulan fuarın açılışı yapıldı.
06 Ekim 2011 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ PAVEY'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, kadın milletvekillerinin TBMM Genel Kurulunda pantolon giymesine imkân veren düzenlemenin Anayasa Komisyonunda kabul edilmesinin sevindirici olduğunu belirtti.
06 Ekim 2011 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''Hangi pis ve kirli pazarlıklar, hangi teslimiyetçi düşünce Türk milletine kasteden bu Kandil fitnesini söndürme konusunda Sayın Başbakan'ın elini kolunu bağlıyor?'' dedi.
06 Ekim 2011 Perşembe
TBMM ANAYASA KOMİSYONU...

Kadın milletvekillerinin TBMM Genel Kurulunda pantolon giymesine imkan veren düzenleme Anayasa Komisyonunda kabul edildi.
06 Ekim 2011 Perşembe
TBMM BAŞKANVEKİLİ SAĞLAM, ÇİN HALK CUMHURİYETİ MECLİS BAŞKANVEKİLİ XIULIAN İLE GÖRÜŞTÜ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Mehmet Sağlam, Çin Halk Cumhuriyeti Meclis Başkanvekili Gu Xıulıan ve beraberindeki parlamento heyeti ile makamında görüştü.
06 Ekim 2011 Perşembe
CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, CHP'li Belediyelere yönelik medyada yer alan yolsuzluk iddialarının doğru olmadığını belirtti.
06 Ekim 2011 Perşembe
MHP TOKAT MİLLETVEKİLİ DOĞRU'NUN BASIN TOPLANTISI...

MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, bütün bölgelerdeki HES'lerin tekrar incelenmesi ve küçük ölçeklilerin ortadan kaldırılması gerektiğini belirtti.
06 Ekim 2011 Perşembe
CUMHURİYET SENATOSU ÜYESİ GÜLER VEFAT ETTİ

Cumhuriyet Senatosunda 1964-1973 yılları arasında Balıkesir üyesi olarak görev yapan Mehmet Güler için TBMM'de tören düzenlendi. Meclis'te düzenlenen törene TBMM Başkanı Cemil Çiçek de katıldı.
06 Ekim 2011 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABUL܅

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kulüpler Birliği Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
06 Ekim 2011 Perşembe
CHP'Lİ ERDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI…

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Pir Sultan Abdal Kültür Derneğine yönelik sistematik saldırıları gerçekleştirenlerin bir an önce bulunarak adaletin karşısına çıkarılmasını beklediklerini söyledi.
06 Ekim 2011 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, KKTC Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün'ü kabul etti. Kabul, görüntü alındıktan sonra basına kapalı devam etti.
06 Ekim 2011 Perşembe
AKPM SONBAHAR GENEL KURULU...

Başkanlığını Mevlüt Çavuşoğlu’nun yaptığı Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin (AKPM) Strazburg’da devam eden Sonbahar Genel Kurul çalışmaları çerçevesinde, Doğu Afrika’da insani felaketlerden etkilenen ülkelere yardım konusunda Genel Kurul’da güncel görüşme düzenlendi. Görüşmelerin açış konuşması AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından gerçekleştirildi.
06 Ekim 2011 Perşembe
İSTANBUL'UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YIL DÖNÜM܅

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
06 Ekim 2011 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 10.30'da KKTC Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgörgün'ü, saat 11.30'da ise Kulüpler Birliği Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindeki heyeti makamında kabul edecek. TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, saat 11.30'da Çin Halk Cumhuriyeti Meclis Başkanvekili Madam Gu Xıulıan ve beraberindeki parlamento heyetini makamında kabul edecek.
06 Ekim 2011 Perşembe
2010
TBMM'DE ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELİĞİ SEÇİMİ...

TBMM Genel Kurulu, Anayasa Mahkemesi üyeliğine, Sayıştay üyesi Hicabi Dursun'u seçti.
06 Ekim 2010 Çarşamba
POLONYA DIŞİŞLERİ BAKANI SİKORSKİ TBMM'DE...

Polonya Dışişleri Bakanı Radoslaw Sikorski ve beraberindeki heyet, TBMM Dışışleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan'ı ziyaret etti.
06 Ekim 2010 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, KAZAKİSTAN'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Ahıska Türkleri Milli Merkezi Başkanı Ziyaeddin Kasanov'u kabul etti. TBMM Başkanı Şahin, daha sonra Almatı Valisi Ahmetcan Esimov'un onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.
06 Ekim 2010 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa Mahkemesi üyeliği için yapılan seçimin ilk turundan sonuç alınamamasının ardından usul tartışması yaşandı.
06 Ekim 2010 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Anayasa tartışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
06 Ekim 2010 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, KAZAKİSTAN'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, resmi ziyaret için Kazakistan'ın Almatı şehrine gitti. Şahin, Almatı Havaalanında Kazakistan Meclis Başkanı Ural B. Muhammedjanov ile kısa bir süre görüştü.
06 Ekim 2010 Çarşamba
BDP'Lİ YILDIZ'IN BASIN TOPLANTISI…

BDP Grup Başkanvekili Bengi Yıldız, parlamentoda partisinin bazı milletvekilleri ile düzenlediği basın toplantısında ''yeni anayasayı seçim sonrasına ertelemenin samimiyetsizlik olacağını'' öne sürdü ve anayasa değişikliği hakkında değerlendirmelerde bulundu.
06 Ekim 2010 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI MERCAN, IRAK PARLAMENTO HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, Irak Parlamentosu heyeti ile bir araya geldi.
06 Ekim 2010 Çarşamba
TBMM BİRİM AMİRLERİ HEYETİNİN AZERBAYCAN TEMASLARI...

Azerbaycan'da temaslarda bulunan TBMM birim amirlerinden oluşan heyet, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesinin (TÜRKPA) Azerbaycan Milli Meclisinde bulunan ofisini ziyaret etti. Azerbaycan Milli Meclisinin daveti üzerine Bakü'ye giden heyet, TÜRKPA'nın organize ettiği toplantılara katıldıktan sonra, ofisinde ziyaret ettikleri TÜRKPA Genel Sekreter Yardımcısı Kürşad Melih Sarıarslan'dan, TÜRKPA'nın çalışmaları ve kuruluşu hakkında bilgi aldı.
06 Ekim 2010 Çarşamba
TBMM KANSER ARAŞTIRMA KOMİSYONU TOPLANDI

TBMM Kanser Araştırma Komisyonunun, yeni yasama yılında gerçekleştirilen ilk toplantısında yapılan çalışmalar değerlendirildi.
06 Ekim 2010 Çarşamba
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI ÜSKÜL, BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, 12 Eylül Referandumu ile oylanan Anayasa değişikliğinin, 12 Eylül dönemi ile meydana çıkan sorunların çözümü için olanak sağladığını belirtti.
06 Ekim 2010 Çarşamba
AHMET ŞENOL'UN "HALK KÜLTÜRÜ VE ETNOGRAFYA MALZEMELERİ" SERGİSİ…

TBMM Mustafa Necati Kültür Evinde sergilenecek olan Ahmet Şenol'un derlediği 'Halk Kültürü ve Etnografya Malzemeleri' sergisi, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Tevfik Ziyaeddin Akbulut tarafından açıldı.
06 Ekim 2010 Çarşamba
İSTANBUL'UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞ YIL DÖNÜM܅

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 87'inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
06 Ekim 2010 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Anayasa değişikliğiyle ilgili olarak, ''Grubu bulunan siyasi partilerimiz uzlaşma komisyonu kurulması konusunda bir mutabakat sağlarlarsa, ben TBMM Başkanı olarak her zaman uzlaşma komisyonunun kurulmasına yardımcı olurum'' dedi.
06 Ekim 2010 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KAZAKİSTAN ZİYARETİ…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin ve beraberindeki heyet, Kazakistan'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
06 Ekim 2010 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, ''Madencilik Sektöründeki Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi'' amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonunun hazırladığı rapor üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
06 Ekim 2010 Çarşamba
2009
TBMM GENEL KURULU

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye yönelik terör tehdidinin ve saldırılarının bertaraf edilmesi amacıyla Hükümete verilen sürenin, 17 Ekim 2009 tarihinden itibaren 1 yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi kabul edildi. TBMM Genel Kurulundaki oylamaya, 475 milletvekili katıldı. 452 milletvekili tezkereye kabul oyu verirken, 23 milletvekili ret oyu kullandı.
06 Ekim 2009 Salı
DTP MİLLETVEKİLLERİNİN İFADE VERME SÜRECİ…

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, bazı DTP milletvekillerinin ifade verme sürecinde yaşanan gerginlikle ilgili, ''Şu anda konuyla ilgili re'sen harekete geçme konusunda bir karar vermiş değilim, gelişmeleri takip ediyorum'' dedi.
06 Ekim 2009 Salı
AFGANİSTAN PARLAMENTO HEYETİ, TBMM'DE...

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Afganistan Senato Meclisi Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Rida Azimi ve beraberindeki heyeti kabul etti.
06 Ekim 2009 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Uluslararası Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.
06 Ekim 2009 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''AKP iktidarının sonunun gözüktüğü bir noktada olunduğunu'' öne sürerek, ''Bu parlamento yılı tamamlandıktan sonra Türkiye'nin bir seçim atmosferine girmesi kaçınılmaz olacaktır'' dedi.
06 Ekim 2009 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, SAYIŞTAY BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Sayıştay Başkanı Recai Akyel'i ziyaret eden, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, uzun süredir gündemde olan Sayıştay Yasası'nda yapılmak istenilen değişiklikle ilgili, ''Temenni ediyorum Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki Sayıştay Kanunu sizlerin yeniden değerlendirmeniz ışığında bir an önce Komisyondan geçer ve Genel Kurula iner'' dedi.
06 Ekim 2009 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye yönelik terör tehdidinin ve saldırılarının bertaraf edilmesi amacıyla Hükümete verilen sürenin, 17 Ekim 2009 tarihinden itibaren 1 yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi'nin görüşülmesine başlandı.
06 Ekim 2009 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul etti.
06 Ekim 2009 Salı
DTP TBMM GRUP TOPLANTISI...

DTP Genel Başkanı Türk: ''Değişim ve dönüşüm kendini Türkiye'ye dayatmıştır. Bunu fark ederek, bu yolu açın, sonuna kadar destek oluruz. Ama bir kandırmaca çabası içindeyseniz, bu halk yaşanan bu kadar acıdan sonra, makyaj ile gerçeği birbirinden ayıracak kadar politiktir''
06 Ekim 2009 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN YARGITAY BAŞKANI'NI ZİYARET ETTİ

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, siyasilerle ancak yargıyla ilgili konularda diyaloğa girebileceklerini belirterek, ''Çünkü sistem var, kurallar birbirine bağlı. Bir kuralı değiştirdiğiniz zaman başka bir kuralla çelişebiliyor. Onun için Anayasa ve yasa değişikliği yaparken bütünlük içerisinde düşünmek gerekiyor'' dedi.
06 Ekim 2009 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: ''Türk Milletinin birliğiyle, haysiyetiyle ve geleceğiyle oynayan, Türkiye'yi yıkıma götüren küresel aktörlerin, siyaset tüccarlarının, menfaat çetelerinin ve bölücü ihanet odaklarının oyununu bozmak vazgeçilmez milli görevimiz ve namus borcumuz olacaktır''
06 Ekim 2009 Salı
CHP'DE SEÇİM..

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal başkanlığında basına kapalı yapılan grup toplantısında, Grup Başkanvekilliği, Grup Yönetim Kurulu ve Grup Disiplin Kurulu üyelikleri ile Grup Denetçileri için seçim gerçekleştirildi.
06 Ekim 2009 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABUL܅

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, beraberindeki yönetim kurulu üyelerini ve sporcuları kabul etti.
06 Ekim 2009 Salı
"DTP'NİN ''ANAYASA'NIN İLK 3 MADDESİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ ÖNERİSİ''...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''Anayasa'nın değiştirilemez hükümlerinin değiştirilmesi anlamındaki bir kanun teklifinin verilmemesi gerekir, verilse bile parlamentodan geçmesi zaten mümkün değildir'' dedi.
06 Ekim 2009 Salı
İSPANYA PARLAMENTO HEYETİ, ÜLKEMİZİ ZİYARET EDECEK

TBMM'nin konuğu olarak ülkemizde bulunan İspanya Parlamentosu İkinci Başkan Yardımcısı ve İspanya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ana M. Pastor ve beraberindeki parlamento heyeti, yarın TBMM'de temaslarda bulunacak.
06 Ekim 2009 Salı
AFGANİSTAN SENATO MECLİSİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOMİTESİ'NİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

TBMM'nin resmi konuğu olarak Türkiye'de bulunan Afganistan Senato Meclisi Uluslararası İlişkiler Komitesi heyeti, bugün Meclis'te bazı temaslarda bulunacak.
06 Ekim 2009 Salı
2008
TBMM BAŞKANI TOPTAN: ''ŞU YA DA BU ŞEKİLDE, İSTER SİLAH VEREREK, SEMPATİ GÖSTEREREK YA DA KOL KANAT GEREREK NASIL OLURSA OLSUN TERÖRE MÜSAADE EDENLER BİR GÜN TERÖRÜN YARATTIĞI KANDA BOĞULURLAR''

Köksal Toptan, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin (ZKÜ) Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen yeni akademik yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, vatanın Türk ulusu için pahalıya mal olmuş topraklardan oluştuğunu söyledi.
06 Ekim 2008 Pazartesi
ÖĞRENCİ AFFI TASARISI TBMM'DE...

Tasarı, 28 Haziran 2000 tarihinden itibaren her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenler, 2 ay içerisinde başvurmaları halinde sınav ve devam hakkından yararlanmalarını öngörüyor.
06 Ekim 2008 Pazartesi
CHP'DE SEÇİM...

CHP'de, grup başkanvekillikleri, Grup Yönetim ve Grup Disiplin kurulları üyelikleri için seçime gidilecek. CHP TBMM Grubu, parti tüzüğü gereği 3 grup başkanvekili, 9 Grup Yönetim Kurulu üyesi, 7 Grup Disiplin Kurulu üyesi ve 2 Grup Denetçisini belirlemek üzere 8 Ekim Çarşamba günü toplanacak. CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol, Kemal Kılıçdaroğlu ve Hakkı Suha Okay'ın yeniden aday olacağı belirtildi.
06 Ekim 2008 Pazartesi
'BÜTÇE SÜRECİNDE PARLAMENTONUN DEĞİŞEN ROLÜ'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından, MATRA-FLEX Projesi kapsamında Afyonkarahisar'da 'düzenlenecek olan uluslararası sempozyumun, 8 Ekim Çarşamba günü yapılacak ilk oturumunda açılış konuşmalarını TBMM Başkanı Köksal Toptan ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan yapacak.
06 Ekim 2008 Pazartesi
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN'IN BARTIN ÜNİVERSİTESİ'NİN 2008-2009 AKADEMİK YILI AÇILIŞINDA YAPTIKLARI KONUŞMA

TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN'IN BARTIN ÜNİVERSİTESİ'NİN 2008-2009 AKADEMİK YILI AÇILIŞINDA YAPTIKLARI KONUŞMA
06 Ekim 2008 Pazartesi
BÜ'NÜN AKADEMİK YILI AÇILIŞI...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Küresel terör olarak değerlendirilen terör hareketleri, destek bulmazsa, maddi, manevi ve lojistik altyapısı temin edilmezse başarılı olmaları mümkün değildir'' dedi.
06 Ekim 2008 Pazartesi
GÜLZÂR-I HAKİKAT TEZHİB SERGİSİ

Cumhurbaşkanlığı Köşkü Polikliniği Diş Hekimi Hashatun Eyüboğlu'nun "Gülzar-ı Hakikat Tezhib Sergisi" 7 Ekim 2008 Salı günü gösterime açılacak. Mithatpaşa Caddesi No: 35 Kızılay / Ankara adresindeki TBMM Mustafa Necati Kültür Evi'nde saat 16.30'da açılacak ve 24 Ekim 2008 Cuma gününe kadar gösterimde kalacak olan sergi öncesinde bir kokteyl verilecek.
06 Ekim 2008 Pazartesi
İSTANBUL'UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, İstanbul'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıldönümünü kutladı.
06 Ekim 2008 Pazartesi
2007
''OSMANLI TOPRAKLARINDA İTALYAN ORYANTALİSTLER'' SERGİSİ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Milli Saraylar Daire Başkanlığı ve İtalyan Kültür Merkezi işbirliğiyle hazırlanan ''Osmanlı Topraklarında İtalyan Oryantalistler'' adlı serginin açılışını yaptı.
06 Ekim 2007 Cumartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'DAN CANAYDIN'A ZİYARET...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, pankreas ameliyatı geçiren Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ı hastanede ziyaret etti.
06 Ekim 2007 Cumartesi
TBMM BAŞKANI SAYIN KÖKSAL TOPTAN'IN "OSMANLI SARAYI'NDA GÖREV YAPAN İTALYAN ORYANTALİST RESSAMLAR SERGİSİ"NİN AÇILIŞINDA YAPTIKLARI KONUŞMA

TBMM BAŞKANI SAYIN KÖKSAL TOPTAN'IN "OSMANLI SARAYI'NDA GÖREV YAPAN İTALYAN ORYANTALİST RESSAMLAR SERGİSİ"NİN AÇILIŞINDA YAPTIKLARI KONUŞMA
06 Ekim 2007 Cumartesi
BAŞKALE'DEKİ TERÖRİST SALDIRI...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Van'ın Başkale ilçesinde bir askerin şehit edilmesi dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.
06 Ekim 2007 Cumartesi
ANAYASA PAKETİNE İLİŞKİN DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, 21 Ekim'de referanduma sunulacak anayasa değişikliği paketinde yer alan geçici 18. ve 19. maddelerin metinden çıkarılmasına ilişkin değişiklik teklifinin, ''anayasa değişikliği sürecini durdurup durdurmayacağı yönündeki kararı siyasi partilerin vereceğini'' söyledi.
06 Ekim 2007 Cumartesi
2006
İSTANBUL'UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 83. YILDÖNÜMÜ...

TBMM Başkanı Arınç: "Bulunduğu konum ve sahip olduğu mirasla, milletimizin her zaman için gönlünde ayrı bir yer edinmiş olan İstanbul, sıkıntılı günlerini çabuk atlatıp ilk günden bugüne cumhuriyetimizin parlayan yıldızı olmayı sürdürmüştür"
06 Ekim 2006 Cuma
TBMM ANAYASA KOMİSYONU..

Milletvekili seçilme yaşının 25'e indirilmesini öngören Anayasa Değişikliği Teklifi, TBMM Anayasa Komisyonunda kabul edildi.
06 Ekim 2006 Cuma
2005
TBMM BAŞKANI ARINÇ, SURİYE BAŞBAKAN YARDIMCISI DARDARİ'Yİ KABUL ETTİ

Kabulde bir konuşma yapan Arınç, Türkiye-Suriye arasında serbest ticaret antlaşması imzalanmasından memnuniyet duyduğunu belirtti ve antlaşmanın gecikmeden Meclisten de geçeceğini söyledi.
06 Ekim 2005 Perşembe
AB-ORTADOĞU BARIŞ SÜRECİ KOMİSERİ OTTE, TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI DÜLGER İLE GÖRÜŞTÜ

Komisyon toplantı salonunda gerçekleşen görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak yapıldı.
06 Ekim 2005 Perşembe
AB'NİN GENİŞLEMEDEN SORUMLU ÜYESİ REHN,TBMM AB UYUM KOMİSYONU BAŞKANI YAKIŞ VE ÜYELERLE BİRARAYA GELDİ

Rehn, görüşmede yaptığı konuşmada, AB ile tam üyelik müzakerelerinin 3 Ekim'de başlatılmasının Türkiye açısından çok büyük bir başarı olduğunu belirterek, elde edilen başarının son 3 günün değil, cesur ve kararlı adımların sonucu olduğunu vurguladı.
06 Ekim 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ, GÜRCİSTAN BAŞBAKANI NOHAYDELİ'Yİ KABUL ETTİ

Divan Salonu'nda gerçekleştirilen kabulde, konuk Başbakan Nohaydeli, Türkiye'yi, AB müzakerelerine başlamasından dolayı kutladı.
06 Ekim 2005 Perşembe
TMY'DE DEĞİŞİKLİK ÇALIŞMALARI...

Adalet Bakanı Çiçek, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'na, TMY'de yapılan değişikliklere ilişkin bilgi verdi.
06 Ekim 2005 Perşembe
2006 YATIRIM YILI OLACAK

TBMM Başkanlık Divanı bu yılın ilk toplantısını yaptı. Divan toplantısında 2006 yılı bütçesinin 360 milyon 865 bin 500 YTL olması kabul edildi. 2007 ve 2008 yılı bütçesinin de görüşüldüğü toplantıdan sonra açıklama yapan Meclis Başkanı Bülent Arınç, "2006 yatırım yılı olarak düşünülmektedir" dedi.
06 Ekim 2005 Perşembe
AB KOMİSYONU'NUN GENİŞLEMEDEN SORUMLU ÜYESİ REHN, TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI DÜLGER İLE BİRARAYA GELDİ

Rehn'in kapıda karşılayan Dülger, basının yoğun ilgisine işaret ederek, ''Bugün nereye giderseniz, basın ordusu sizi takip edecek'' dedi. Rehn, ''Bu gayet normal. Çünkü yepyeni bir başlangıç yapıyoruz. Bu ilgiyi doğal karşılıyorum'' dedi.
06 Ekim 2005 Perşembe
AP İNSAN HAKLARI HEYETİ, TBMM'DE...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, insan hakları, hukukun üstünlüğü konularında yapacakları çalışmalarda, Avrupa Parlamentosu (AP) İnsan Hakları Alt Komisyonu'ndan faydalanacaklarını ifade etti.
06 Ekim 2005 Perşembe
AB'NİN ORTADOĞU BARIŞ SÜRECİ İLE GÖREVLİ KOMİSERİ OTTE'NİN TEMASLARI...

Avrupa Birliği (AB) Ortadoğu Barış Süreci ile görevli komiseri Marc Otte, saat 16.30'da Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger'i makamında ziyaret edecek. Toplantıda, Otte'nin Siyasi Danışmanı Boilon ve Dışişleri Komisyonu üyeleri de yer alacak.
06 Ekim 2005 Perşembe
SURİYE BAŞBAKAN YARDIMCISI DARDARİ'NİN TEMASLARI...

Suriye Ekonomik İşlerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Dardari, saat 16.15'de Türkiye-Suriye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Çavuşoğlu ile Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Toplantı Salonunda görüşecek.
06 Ekim 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'IN MESAJI

TBMM Başkanı Arınç, İstanbul'un düşman işgalinden kurtulmasının yıldönümü dolayısıyla Vali Muammer Güler'e bir mesaj gönderdi.
06 Ekim 2005 Perşembe
AVRUPA PARLAMENTOSU İNSAN HAKLARI ALT KOMİSYONU HEYETİ, ELKATMIŞ'LA GÖRÜŞECEK

TBMM'deki temaslarına bugün başlayacak olan AP İnsan Hakları Alt Komisyonu heyeti, ilk görüşmesini, saat 10.00'da TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Elkatmış ve komisyon üyeleri ile yapacak.
06 Ekim 2005 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç, saat 10.30'da yapılacak Başkanlık Divanı Toplantısına başkanlık edecek. Gürcistan Başbakanı Nogaideli, saat 14.30'da TBMM Başkanı Arınç tarafından kabul edilecek.
06 Ekim 2005 Perşembe
GENİŞLEMEDEN SORUMLU AB KOMİSERİ OLLI REHN, DÜLGER VE YAKIŞ'I ZİYARET EDECEK

Olli Rehn, saat 11.30'da Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger, saat 11.45'de ise AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış ile komisyonlardaki makamlarında birer görüşme yapacak.
06 Ekim 2005 Perşembe
2004
TBMM BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE ADAY OLAN MİLLETVEKİLLERİ, 1. VE 2. TUR OYLAMA SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ.

Manisa Milletvekili Arınç:''Milletvekili arkadaşlarımızın takdirlerine saygı duyuyorum'' İzmir Milletvekili Yıldız:''çekilmeyi düşünmüyorum. Devam edeceğim''
06 Ekim 2004 Çarşamba
BÜLENT ARINÇ'IN OYLARI 350'YE YÜKSELDİ

TBMM Başkanlığı için yapılan 2. tur oylamada Arınç 350, Yıldız 131 oy aldı. Her iki aday da yeterli çoğunluğu sağlayamadığı için yarın 3. tur oylama yapılacak
06 Ekim 2004 Çarşamba
TBMM BAŞKANLIĞI İÇİN TURLARA BAŞLANDI

İlk tur oylamada Manisa Milletvekili Bülent Arınç 334, İzmir Milletvekili Serpil Yıldız 157 oy aldı.
06 Ekim 2004 Çarşamba
CHP'NİN TBMM BAŞKANVEKİLİ ADAYI ALİ DİNÇER.

CHP Grubunda yapılan seçimde Ali Dinçer 88 oy aldı. Böylece CHP Başkanlık Divanı'na vereceği üyeleri belirlemiş oldu
06 Ekim 2004 Çarşamba
CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL: "HÜKÜMET ÇIKARDIĞI KRİZLE, TÜRKİYE'NİN 40 YILLIK EMEĞİNİN ÖNÜNE ENGEL GETİRMİŞTİR''

Deniz Baykal, ''hükümetin zina konusunda ortaya çıkardığı krizin AB konusunda Türkiye'yi desteklemeyen çevrelere her türlü fırsatı verdiğini ve bu çevrelerin de bu fırsatı her şekilde kullanmaya başladığını'' söyledi.
06 Ekim 2004 Çarşamba
TBMM BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE İLK İKİ TUR BUGÜN YAPILACAK

Başkanlık seçimine, Ak Parti Genel Merkez yöneticisi 12 milletvekili ile Ersönmez Yarbay'ın önerdiği eski Başkan, Ak Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç ve Ak Parti İzmir Milletvekili Serpil Yıldız katılacak. CHP aday göstermedi.
06 Ekim 2004 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.