MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2013
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN HATAY'IN ANAVATAN İLE BÜTÜNLEŞMESİNİN 74. YILDÖNÜMÜ MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Hatay’ın anavatan ile bütünleşmesinin 74. Yıldönümünde bir mesaj yayımladı.
23 Temmuz 2013 Salı
TBMM BAŞKANLIĞI'NIN YAZILI AÇIKLAMASI...

TBMM Başkanlığı'nca yapılan yazılı açıklamada; Resmi Konut yapılacak yerin, Seğmenler Parkı sınırları dışında yer aldığı, buradaki ağaçların zarar görmesinin söz konusu olmadığı belirtilerek, "Başkanlık Konutunun bulunduğu arsada 14 adet çeşitli türde ağacın alandan uzaklaştırılmasına ihtiyaç hasıl olmuş, bu kapsamda ağaçların yaşı ve özellikleri ile taşınması mümkün olan 12 ağaç taşınmış, 2 ağaç kesilmiştir" denildi.
23 Temmuz 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, MÜSİAD HEYETİNİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, mevcut Anayasa yürürlükte kaldığı sürece sorunların katlanarak devam edeceğini belirterek, "Anayasa konusunu iç söylem, iç tüketim malzemesi olmaktan bir an evvel çıkarıp, bunun millete taahhüdümüz olduğunun daha çok farkında olarak ve daha çok zaman ayırarak sorunu çözmemiz gerekiyor" dedi.
23 Temmuz 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, DANIŞTAY BAŞKANI GÜNGÖR'Ü KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, görevine yeni seçilen Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ü, Meclis'teki makamında kabul etti.
23 Temmuz 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN ERZURUM KONGRESİ'NİN YILDÖNÜMÜ MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Erzurum Kongresi'nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
23 Temmuz 2013 Salı
2012
TBMM BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA...

TBMM Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, TBMM Bahçe Lokantası'nda, Ramazan ayına özgü bir düzenleme yapılmadığını bildirdi.
23 Temmuz 2012 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ TARHAN'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında 24. Yasama Dönemi 1. ve 2. Yasama Yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
23 Temmuz 2012 Pazartesi
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, "Güneydoğu Anadolu Bölgesinde baraj suyunun ulaşmadığı bölgelerde, özellikle Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır'da çiftçilerimiz tarım arazilerini sulamak için fahiş miktarda elektrik faturaları ödemek zorundadır." diye konuştu.
23 Temmuz 2012 Pazartesi
HATAY'IN ANAVATANA KATILIŞININ 73. YILDÖNÜM܅

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Hatay'ın anavatan ile bütünleşmesinin 73. Yıldönümünde bir mesaj yayımladı.
23 Temmuz 2012 Pazartesi
TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK'İN MESAJI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Erzurum Kongresinin toplanışının 93. Yıldönümü nedeniyle, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk'e bir kutlama mesajı gönderdi.
23 Temmuz 2012 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan saat 11.30'da, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal saat 12.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
23 Temmuz 2012 Pazartesi
2011
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN TURİZM VE TANITMA ESKİ BAKANI ALİ İHSAN GÖĞÜŞ'ÜN VEFATI İLE İLGİLİ BAŞSAĞLIĞI MESAJI ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek eski Turizm ve Tanıtma Bakanı Ali İhsan Göğüş'ün vefatı dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayımladı.
23 Temmuz 2011 Cumartesi
HATAY'IN ANAVATANA KATILMASININ YIL DÖNÜM܅

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Hatay'ın anavatana katılışının 72. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
23 Temmuz 2011 Cumartesi
ERZURUM KONGRESİ'NİN 92. YIL DÖNÜMÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Erzurum Kongresi'nin 92. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, 1. Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan işgal karşısında, milli mücadelenin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Anadolu'ya geçişinin Türk milleti için yepyeni bir dönemin habercisi olduğunu ifade etti.
23 Temmuz 2011 Cumartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN AÇIKLAMASI…

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın yeni anayasa çalışmalarına ilişkin sözlerini değerlendirdi.
23 Temmuz 2011 Cumartesi
2010
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ HALICI'NIN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, internetteki sansürün kaldırılması gerektiğini vurguladı.
23 Temmuz 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, BASIN İLAN KURUMUNU ZİYARET ETTİ

Basın İlan Kurumunu ziyaret eden TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, kurumun genel müdürü Mehmet Atalay tarafından kapıda karşılandı. Şahin, ''Meclis Başkanı olarak basın camiamızın sorunlarıyla ilgili yasa gerektiren çözüm önerileri varsa bunların da yerine getirilmesinde görevimizi yapmanın çabası içerisinde olacağız'' dedi.
23 Temmuz 2010 Cuma
İNTERNETTE SANSÜRE KARŞI ORTAK PLATFORMUN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

İnternette Sansüre Karşı Ortak Platform temsilcileri, TBMM'deki temasları çerçevesinde AK Parti, CHP, MHP ve BDP gruplarını ziyaret etti.
23 Temmuz 2010 Cuma
TBMM ANAYASA KOMİSYONU BAŞKANI KUZU SORULARI CEVAPLADI

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinin revize olmasında yarar bulunduğunu ifade ederek, ''Ama bilesiniz ki hiçbir zaman bir yasa hükmü darbeye zemin hazırlamayamaz. Bu bir hak değil (darbeler) fiili bir durumdur. Karşılığı idam cezasıdır'' dedi.
23 Temmuz 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN SORULARI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 24 Temmuz ''Basın Bayramı'' dolayısıyla Basın İlan Kurumuna gerçekleştirdiği ziyaretin ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Şahin, Meclis Başkanı olarak TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinin değiştirilmesiyle ilgili teklif vermesinin söz konusu olmadığını belirterek, ''Böyle bir değişiklik teklifinin 1 Ekim'den önce gündeme gelmesi pek mümkün görünmüyor'' dedi.
23 Temmuz 2010 Cuma
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Silivri soruşturma sürecinde gizliliğin ihlal edildiğini ve Cumhuriyet Savcılarının üstlerine düşen denetim görevini hakkıyla yapamadıklarını belirtti.
23 Temmuz 2010 Cuma
CUMHURBAŞKANI GÜL, JAPONYA TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANINI KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Japonya Temsilciler Meclisi Başkanı Takahiro Yokomichi'yi İstanbul'da kabul etti. Görüşmeye, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin de katıldı.
23 Temmuz 2010 Cuma
LYS SONUÇLARI...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, yaptığı yazılı açıklamada, LYS sonuçlarında yapılan hatalar nedeniyle binlerce öğrencinin, telafisi mümkün olmayan ağır bir travma yaşadığını ifade etti.
23 Temmuz 2010 Cuma
HATAY'IN ANAVATAN TOPRAKLARINA KATILMASININ YIL DÖNÜM܅

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Hatay'ın anavatana katılışının 71. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
23 Temmuz 2010 Cuma
ERZURUM KONGRESİNİN 91. YIL DÖNÜM܅

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin Erzurum Kongresinin 91. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
23 Temmuz 2010 Cuma
MECLİS 1 EKİM'E KADAR TATİLE GİRDİ

Meclis, yeni yasama yılının başlayacağı 1 Ekim 2010 tarihine kadar tatile girdi.
23 Temmuz 2010 Cuma
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, ağırlıklı olarak vergi konusunda düzenlemeler içeren ''torba tasarı'' kabul edilerek yasalaştı.
23 Temmuz 2010 Cuma
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, ağırlıklı olarak vergi konusunda düzenlemeler içeren ''torba'' tasarının 2. bölümü kabul edildi.
23 Temmuz 2010 Cuma
2009
TBMM BAŞKANI TOPTAN, İSTANBUL'DA...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ve beraberindekileri, Dolmabahçe Sarayı'nda kabul etti.
23 Temmuz 2009 Perşembe
VURAL PARLAMENTO MUHABİRLERİ DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürt açılımıyla ilgili sözlerine ilişkin, ''Bu açılımda, terörle mücadelede bir kararlılık mı ortaya koyuyorlar yoksa terörle ve teröristle müzakereye mi öncelik veriyorlar?'' diye sordu.
23 Temmuz 2009 Perşembe
ESKİ MİLLETVEKİLİ AYKUT TÖRENLE UĞURLANDI

Vefat eden, 21. Dönem Hatay eski Milletvekili Hakkı Oğuz Aykut için TBMM'de resmi tören düzenlendi.
23 Temmuz 2009 Perşembe
HATAY'IN ANAVATANA KATILIŞININ 70. YILDÖNÜMÜ...

TBMM Başkanı Toptan : Hatay'ın Anavatan Türkiye ile bütünleşmesi, ulusal birliğimizi ve dayanışmamızı güçlendiren ve pekiştiren önemli bir adım olarak tarihteki yerini almıştır.
23 Temmuz 2009 Perşembe
2008
TBMM GENEL KURULU

TBMM Genel Kurulunda, Uyuşmazlık Mahkemesinin Kuruluş ve İşleyişi Hakkında Kanun ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı kabul edildi.
23 Temmuz 2008 Çarşamba
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE KOMİSYONU...

Uyuşturucu Başta Olmak Üzere Madde Bağımlılığı ve Kaçakçılığı Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hakan Coşkunol'u dinledi.
23 Temmuz 2008 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Nevzat Pakdil'in başkanlığında toplandı.
23 Temmuz 2008 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU…

Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Afet İşleri Genel Müdürlüğünün kaldırılarak yerine Afet ve Acil Yönetimi Başkanlığı kurulmasını öngören tasarı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
23 Temmuz 2008 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonunda, ''Kamu kurum ve kuruluşları arasında ortaya çıkan para borçlarına ilişkin uyuşmazlıklarda, borçlu idarenin borcunu karşılayacak miktarda teminat göstermesi halinde her türlü mal ve hakları üzerindeki ihtiyati tedbir ve hacizlerin kaldırılmasını'' öngören kanun teklifi kabul edildi.
23 Temmuz 2008 Çarşamba
İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunun ismi, İnsan Hakları Komisyonu olarak değişiyor. Komisyon, kanun tasarı, teklif ve kanun hükmünde kararnameleri, esas veya tali komisyon olarak görüşebilecek.
23 Temmuz 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULLERİ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Hollanda, Afganistan ve Yunanistan'ın Ankara büyükelçilerini ayrı ayrı kabul ederek, görüştü.
23 Temmuz 2008 Çarşamba
HRANT DİNK CİNAYETİ ALT KOMİSYONU, RAPORUNU AÇIKLADI...

Hrant Dink Cinayeti Alt Komisyonu Başkanı AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocakden, "Hem Emniyet Teşkilatı hem de Jandarma açısından bir ihmalin, kusurun, koordinasyonsuzluğun olduğu sonucuna vardık" dedi.
23 Temmuz 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN'IN MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Erzurum Kongresi'nin 89. Yıldönümü nedeniyle Erzurum Valisi Sami Bulut'a bir mesaj gönderdi.
23 Temmuz 2008 Çarşamba
HATAY'IN ANAVATANA KATILIŞININ 69.YILDÖNÜMÜ...

TBMM Başkanı Toptan: "Tarihsel, kültürel ve ulusal yapısıyla bir Türk yurdu olan Hatay'ın anavatana katılması önemli bir kazanım ve uluslararası alanda elde edilen büyük bir başarıdır."
23 Temmuz 2008 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Hollanda, Afganistan veYunanistan'ın Ankara Büyükelçilerini ayrı ayrı kabul edecek. Saat 13.00'de toplanacak,TBMM Genel Kurulunda, Uyuşmazlık Mahkemesinin Kuruluş ve İşleyişi Hakkında Kanun ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı görüşülecek.
23 Temmuz 2008 Çarşamba
2007
TBMM 23.DÖNEME HAZIR…

22 Temmuz 2007 Pazar günü yapılan milletvekili genel seçimlerinin ardından Meclis'te yeni dönem milletvekilleri için hazırlıklar tamamlandı. TBMM'nin iç ve dış fiziki mekanları yeniden elden geçirilirken, YSK'nın açıklayacağı kesin sonuçların ardından Meclis'e gelmeye başlayacak yeni milletvekilleri için danışma bankoları oluşturuldu.
23 Temmuz 2007 Pazartesi
TBMM'DE 23. DÖNEM BAŞLIYOR..

22 Temmuz 2007 milletvekili genel seçimleri tamamlandı. Yüksek Seçim Kurulu'nun resmi olmayan geçici sonuçlarına göre AK Parti 340, CHP 112 MHP 71 milletvekilliği kazandı. YSK'nın internet sitesinde yayınlanan resmi olmayan sonuçlara göre 23. Dönemde 27 bağımsız aday TBMM'de temsil yetkisi elde ederken, 50 kadın adayda parlamentoya girmeye hak kazandı.
23 Temmuz 2007 Pazartesi
2005
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ, MISIR'DA MEYDANA GELEN PATLAMALARLA İLGİLİ MESAJ YAYIMLADI.

Arınç mesajında, "Terörden büyük acılar çekmiş bir ülke olarak, terör nereden gelirse gelsin lanetlendiğinin bilinmesini isterim" dedi.
23 Temmuz 2005 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI İLE MİSAK-I MİLLİ SINIRLARIMIZ ÇİZİLMİŞ, YABANCI ÜLKELERE VERİLEN AYRICALIKLAR TÜMÜYLE ORTADAN KALDIRILARAK MİLLETİMİZİN EGEMENLİK VE BAĞIMSIZLIK HAKLARI KABUL EDİLMİŞTİR''

Arınç, Lozan Barış Antlaşması'nın imzalanmasının 82. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
23 Temmuz 2005 Cumartesi
2004
TBMM BAŞKANI ARINÇ, SAKARYA'DAKİ TREN KAZASINDA YARALANANLARI ZİYARET ETTİ

Arınç: ''Her olaydan sonra yapılan şeyler, bu sefer daha titizlikle, halkımızı tatmin edecek düzeyde mutlaka yapılacaktır''
23 Temmuz 2004 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "ERZURUM KONGRESİ TÜRK MİLLETİ'NİN ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ MÜCADELESİNİN MİLADIDIR"

Bülent Arınç, "Kongrede alınan kararlar adeta bir milletin 'özgürlük manifestosu' niteliğindedir" dedi.
23 Temmuz 2004 Cuma
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'IN MESAJLARI

Bülent Arınç Mostar Köprüsü'nün açılışı nedeniyle Belediye Başkanı Jahic'a bir kutlama mesajı gönderdi. Arınç ayrıca Hatay'ın Anavata katılışının yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı
23 Temmuz 2004 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ BUGÜN KAZA YERİNE GİDECEK

Erzurum Kongresi'nin yıldönümü etkinliklerine katılmakta olan TBMM Başkanı Arınç Sakarya'nın Pamukova ilçesine giderek kaza yerinde incelemelerde bulunacak, yaralıları ziyaret edecek.
23 Temmuz 2004 Cuma
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.