MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2018
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
26 Nisan 2018 Perşembe
ESKİ BAŞBAKAN VE AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ DAVUTOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

Eski Başbakan ve AK PARTİ Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, 24 Haziran 2018 seçiminde milletvekili adayı olmadığını ve olmayacağını belirterek, "AK PARTİ'nin almış olduğu karar benim de kararımdır ve AK PARTİ'nin adayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hepimizin adayıdır." dedi.
26 Nisan 2018 Perşembe
ÖZBEKİSTAN HEYETİ TBMM'DE...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Özbekistan Parlamentosu Yasama ve Hukuk Komitesi Başkanı Tulkin Abdussattarov ve beraberindeki heyeti kabul etti.
26 Nisan 2018 Perşembe
AK PARTİ BURDUR MİLLETVEKİLİ PETEK'İN BASIN TOPLANTISI...

Meclis 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, düzenlediği basın toplantısında, "Küresel güçlerin talimatıyla FETÖ elebaşı Gülen, yayınladığı videoda, 'Ey kupkuru çölleri cennetlere çeviren gül, vaktidir ağlayan gözlerimin içine gül' demek suretiyle gizli bir mesaj veriyor. Sayın Abdullah Gül'ü sahaya, siyaset arenasına davet ediyor." dedi.
26 Nisan 2018 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün, Genel Kurulda birleşimi açtıktan sonra Başkanlık Divanının oluşamadığını belirtti. Tüzün, birleşimi 2 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.
26 Nisan 2018 Perşembe
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN KKTC MECLİS BAŞKANI ULUÇAY İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ve beraberindeki heyet ile Mecliste bir araya geldi.
26 Nisan 2018 Perşembe
DİLEKÇE ALT KOMİSYONU...

Stajyerlere ücret ödenmesindeki sorunların araştırılması amacıyla Dilekçe Komisyonu bünyesinde kurulan Alt Komisyon, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten başkanlığında toplandı.
26 Nisan 2018 Perşembe
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN YENİ ZELANDA VALİSİ REDDY'İ KABULÜ...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Yeni Zelanda Genel Valisi Patsy Reddy ve beraberindeki heyeti kabul etti.
26 Nisan 2018 Perşembe
2017
TÜRKİYE-AB KPK EŞ BAŞKANI ÇONKAR'IN BASIN AÇIKLAMASI...

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Ahmet Berat Çonkar, AKPM'nin Türkiye kararı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
26 Nisan 2017 Çarşamba
NATO-PA TÜRK DELEGASYONU BAŞKANI BAK'IN BASIN AÇIKLAMASI...

NATO-PA Türk Delegasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, AKPM'nin Türkiye kararı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
26 Nisan 2017 Çarşamba
AKPM TÜRK DELEGASYONU BAŞKANI KÜÇÜKCAN'IN BASIN AÇIKLAMASI...

AKPM Türk heyetinin AK Partili ve MHP'li üyeleri AKPM Genel Kurulu'nun Starzburg'da devam eden bu yılki İkinci Dönem Toplantısının oturumlarına katılmama kararı aldı. AKPM Türk Delegasyonu Başkanı Talip Küçükcan, AKPM'nin Türkiye hakkındaki kararı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
26 Nisan 2017 Çarşamba
ISPARTA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ OKUTAN'IN BASIN TOPLANTISI...

Isparta Bağımsız Milletvekili Nuri Okutan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, halk oylaması sonuçlarının bundan sonraki süreçte yapılacak seçimlerin adil olmayacağını gösterdiğini öne sürdü.
26 Nisan 2017 Çarşamba
SOMALİ CUMHURBAŞKANI FERMACU TBMM'DE...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu ile bir araya geldi.
26 Nisan 2017 Çarşamba
2016
VENEDİK KOMİSYONU ÜYELERİNİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

Venedik Komisyonu üyelerinden oluşan heyet, TBMM'deki ziyaretleri çerçevesinde AK PARTİ, CHP, MHP ve HDP gruplarını ayrı ayrı ziyaret etti.
26 Nisan 2016 Salı
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'IN BASIN AÇIKLAMASI...

TBMM Başkanı Kahraman, laiklik konusunda çıkan tartışmalar üzerine bir basın açıklaması yaptı.
26 Nisan 2016 Salı
SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU...

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, AK PARTİ Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız başkanlığında toplandı. Komisyonda, Sınai Mülkiyet Kanunu Tasarısı alt komisyona sevk edildi.
26 Nisan 2016 Salı
İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI GÜVENÇ, UKRAYNA HEYETİNİ KABL ETTİ

İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK PARTİ Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Ukrayna Parlamentosu Ulusal Güvenlik ve Savunma Komitesi Başkanı Sergiy Pashynskyi ve beraberindeki Ukrayna Parlamento heyetini kabul etti.
26 Nisan 2016 Salı
İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BÜNYESİNDE KURULAN, "HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU HAKLARI ALT KOMİSYONU"...

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan, "Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu" AK PARTİ İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, başkanlığında toplandı.
26 Nisan 2016 Salı
GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONU BAŞKANI İŞLER, UKRAYNA HEYETİNİ KABUL ETTİ

Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı ve AK PARTİ Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ukrayna Parlamentosu Ulusal Güvenlik ve Savunma Komitesi Başkanı Sergiy Pashynskyi ve beraberindeki Ukrayna Parlamento heyetini kabul etti.
26 Nisan 2016 Salı
MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU BAŞKANI ÖZLÜ, UKRAYNA PARLAMENTOSU MİLLİ GÜVENLİK VE SAVUNMA KOMİTESİ HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ

Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK PARTİ Düzce Milletvekili Faruk Özlü, Ukrayna Parlamentosu Milli Güvenlik ve Savunma Komitesi heyeti ile Meclis'te bir araya geldi.
26 Nisan 2016 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanarak, maddelerinin geçilmesine karar verildi. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, birleşime verilen aranın ardından komisyonun yerine oturmaması üzerine saat 14.00'de toplanmak üzere birleşimi kapattı.
26 Nisan 2016 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
26 Nisan 2016 Salı
HDP GRUP TOPLANTISI...

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
26 Nisan 2016 Salı
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, manevi değeri ve hatırası çok yüksek olan bir haftayı geride bıraktıklarını belirterek, Kutlu Doğum Haftasının kutlandığını; Çanakkale şehitlerini ve bütün şehitleri hürmetle ve rahmetle yad ettiklerini kaydetti.
26 Nisan 2016 Salı
TÜRKİYE UKRAYNA DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ŞAHİN, UKRAYNA HEYETİNE YEMEK VERDİ

Türkiye Ukrayna Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK PARTİ Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Ukrayna Parlamentosu Ulusal Güvenlik ve Savunma Komitesi Başkanı Sergiy Pashynskyi ve beraberindeki parlamento heyetine TBMM'de bir öğlen yemeği verdi.
26 Nisan 2016 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, milleti bir arada tutan ortak değerlerin kontrolsüz şekilde aşındığını, devamlı tahrip edildiğini, milletin içten içe eridiğini, değer hükümleri, manevi emanetlerinin ağır bir operasyon geçirdiğini belirtti.
26 Nisan 2016 Salı
2015
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN AK PARTİ BATMAN ESKİ MİLLETVEKİLİ NASIROĞLU'NA TAZİYE ZİYARETİ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, silahlı saldırıda oğlunu kaybeden AK Parti Batman eski milletvekili Nezir Nasıroğlu'na taziye ziyaretinde bulundu.
26 Nisan 2015 Pazar
2013
BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...

BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında çözüm sürecinde yasal ve anayasal değişiklikler konusunda kamuoyu baskısını oluşturacak örgütlenme hamlesine ihtiyaç olduğunu, bu kapsamda halk toplantıları düzenleyeceklerini söyledi.
26 Nisan 2013 Cuma
AK PARTİ'Lİ BAL'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, 1915 olaylarıyla ilgili, ''Saf şekilde 'özür dileyelim' yaklaşımı, iyi niyetli ama gerçekçi ve akılcı değildir. Özellikle muhafazakar kesimi uyarıyorum'' dedi.
26 Nisan 2013 Cuma
TBMM ADALET KOMİSYONU BAŞKANI İYİMAYA, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, çözüm sürecinin barış ve toleransla sonuçlanması halinde milletin veya sistemin herhangi bir unsurunun zarar görmesinin mümkün olmadığını belirterek, "Onun için erken negatif yorumlardan sakınmak lazım" dedi.
26 Nisan 2013 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP GRUP Başkanvekili Mehmet Şandır, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında dün Kandil'de düzenlenen toplantı ile terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan'ın açıklamalarını değerlendirirken ''Biz, bu yaşananları milletimizin tarihi açısından utanç günü olarak değerlendiriyoruz. Bu, Mondros Mütarekesi'nin yeni versiyonudur.'' dedi.
26 Nisan 2013 Cuma
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTRAK'IN BASIN TOPLANTISI…

Faik Öztrak: "Hükümet sizleri ve bizleri süreçte ne olduğu konusunda Kandil'in ağzına bakar hale getirmiştir"… "Başbakan artık kendi milletvekillerinin, akil adamların, mütareke basınına çevirdiği medyanın arkasına sığınmaktan vaz geçmeli ve bir açıklama yapmalıdır"… "Başbakan "mutabakat yoktur" demediği sürece, Kandil'de konuşanı Başbakan'ın sözcüsü sayacağız."
26 Nisan 2013 Cuma
ROMAN ÇOCUKLARA YÖNELİK AYRIMCILIK...

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili Nursuna Memecan, Roman çocukların kaderlerine terk edilemeyeceğini belirtti.
26 Nisan 2013 Cuma
2012
TBMM BİLİŞİM VE İNTERNET KOMİSYONU...

TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Sektöründeki Gelişmeler ile İnternet Kullanımının Başta Çocuklar, Gençler ve Aile Yapısı Üzerinde Olmak Üzere Sosyal Etkilerinin Araştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar'ın başkanlığında toplandı.
26 Nisan 2012 Perşembe
TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl başkanlığında toplandı.
26 Nisan 2012 Perşembe
TÜRKİYE FİLİSTİN PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI YILDIRIM'IN KABUL܅

AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, 5 milyon mültecinin sorunları ile ilgili Birleşmiş Milletler Yardım ve Çalışma Ajansı Genel Komiseri Filippo Grandi'yi kabul etti. Grandi: "Gazze'de Filistin bayrağından daha fazla Türk bayrağı var."
26 Nisan 2012 Perşembe
TÜRKİYE-AVUSTRALYA DOSTLUK GRUBU BAŞKANI TEVFİK ZİYAEDDİN AKBULUT'UN KABUL܅

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Akbulut, Avustralya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Maria Vamvakinou ve beraberindeki parlamento heyetini kabul etti.
26 Nisan 2012 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. Kamuoyunda ''Haberal'' teklifi olarak bilinen, tutuklu ve hükümlülerin hasta yakınlarını ziyaret edebilmelerine imkan sağlayan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda, kabul edilerek yasalaştı.
26 Nisan 2012 Perşembe
ADALET BAKANI ERGİN GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile görüştükten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, tutuklu milletvekilleriyle ilgili soruna çözüm arayışı konusunda, ''Bir formül oluşturulur ve üzerinde mutabık kalınırsa, netice alınabilir. Ama şu anda 'olay bitti' demek için henüz erken'' dedi.
26 Nisan 2012 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI ÜSTÜN'ÜN AÇIKLAMASI...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Irak sınırında meydana gelen ve 34 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili belge ve bilgilerin Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'ndan istenmesine karar verdi.
26 Nisan 2012 Perşembe
AVUSTRALYA- TÜRKİYE DOSTLUK GRUBU HEYETİ'NİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

TBMM İdare Amiri Mustafa Kabakcı, Avustralya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Maria Vamvakinou ve beraberindeki parlamento heyeti ile görüştü.
26 Nisan 2012 Perşembe
TBMM ADALET KOMİSYONU...

Hukuk uyuşmazlıklarının ''arabuluculuk'' yoluyla çözümünü düzenleyen kanun tasarısı, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
26 Nisan 2012 Perşembe
TBMM KİT KOMİSYONU...

AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz Başkanlığı'nda KİT Komisyonu Salonu'nda İller Bankası Genel Müdürlüğü'nün 2009 ve 2010 yılları bilanço yönetici hesaplarına ilişkin görüşmeler yapıldı.
26 Nisan 2012 Perşembe
CHP'Lİ KART'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında terör ve terörizm finansmanı konularında başta olmak üzere Türkiye'de istihbarat faaliyetlerinde yabancı uzmanların çalıştırılması konusuna değindi ve bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi hakkında bilgi verdi.
26 Nisan 2012 Perşembe
BDP BİNGÖL MİLLETVEKİLİ BALUKEN'İN BASIN TOPLANTISI...

BDP Bingöl Milletvekili İdris Baluken parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, eğitim alanında, özelliklede üniversitelerde yaşanan sorunlar ile ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bir mektup verdiklerini söyledi.
26 Nisan 2012 Perşembe
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve istanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu TBMM'de AİHM'in, ''Gazeteci Erbil Tuşalp'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında yazdığı yazılarla ilgili'' kararını değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi.
26 Nisan 2012 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

International Herald Tribune gazetesine verilen bir ilanda, "Ermeni soykırımını kabul edecek bir lider olacaktır.1,5 milyon öldürüldü" yazısıyla, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün fotoğrafının kullanıldığını söyleyen Oktay Vural: "Böyle bir rezalette, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanının fotoğrafının yer alması kanıma dokunuyor. Devletten hiçbir tepki yok. Bu millet bunu hazmedemez, siz de hazmetmediğinizi ortaya koymalısınız. Neredesin Ey Recep Tayyip Erdoğan? Türkiye Cumhuriyeti böyle bir soykırım olmadığını haykırmalı, aynı şeklide ilan vermelidir. Para gerekiyorsa aramızda toplayıp verelim" dedi.
26 Nisan 2012 Perşembe
BDP'Lİ TUNCEL'İN BASIN TOPLANTISI…

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Çernobil felaketinin 26. Yılı dolayısıyla parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
26 Nisan 2012 Perşembe
TBMM ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu, Komisyon Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara başkanlığında toplandı.
26 Nisan 2012 Perşembe
CHP'Lİ ORAN'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Türk Futbolu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
26 Nisan 2012 Perşembe
BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPLAN'IN KABULÜ...

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Doğu ve Güneydoğu Öğrenci Meclisi Temsilcilerini kabul etti.
26 Nisan 2012 Perşembe
KOSOVA MECLİS BAŞKANI KRASNIÇI TBMM'DE…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Kosova Meclis Başkanı Yakup Krasniçi ile biraraya geldi. TBMM Başkanı Çiçek'in makamında gerçekleşen baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye geçildi.
26 Nisan 2012 Perşembe
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ CANİKLİ'NİN YAZILI AÇIKLAMASI...

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Giresun Üniversitesi'nde ''haksız yere'' görevlerinden alınan tüm akademisyenlerin en kısa zamanda görevlerine iade edilerek yapılan yanlıştan geri dönülmesi gerektiğini kaydetti.
26 Nisan 2012 Perşembe
TBMM BAŞKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in tutuklu milletvekillerinin durumu konusunda muhalefet partisi grup başkanvekilleriyle yaptığı görüşmede, ''Sorunun siyaset malzemesi yapılmadan 4 parti grubunun mutabık kalacağı bir şekilde yasal zeminde çözümlenmesi hususunda görüş birliğine varıldığı'' bildirildi.
26 Nisan 2012 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kosova Meclis Başkanı Yakup Krasniçi ile saat 11:30'da makamında görüşecek saat 11.45'de ise heyetlerarası görüşmelere geçilecek. CHP Milletvekili Umut Oran saat 11.00'de, BDP Milletvekili Sebahat Tuncel saat 12:00'de, CHP Milletvekili Atilla Kart saat 12:30'da MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 13:00'de, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu saat 13:30'da basın toplantısı düzenleyecek. Saat 12:00'de TBMM Türkiye- Avustralya Dostluk Grubu Başkanı Tevfik Ziyaeddin Akbulut Avustralya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Maria Vamvakinou ve beraberindeki parlamento heyeti ile görüşecek. BDP Grup Başkanvekili Hasip kaplan saat 13.00'de Doğu ve Güneydoğu Öğrenci Meclisi Temsilcilerini kabul edecek. TBMM Genel Kurulu saat 14.00'de toplanacak. TBMM İdare Amiri Mustafa Kabakçı saat 15:00'de Avustralya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Maria Vamvakinou ve beraberindeki heyeti kabul edecek.Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Murat Yıldırım, Saat 14.30'da BM Filistinli Mülteciler Yardım Ve Çalışma Ajansı (Unrwa) Genel Komiseri Filippo Grandi ve beraberindeki heyeti kabul edecek
26 Nisan 2012 Perşembe
2010
BAKAN YILDIZ GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Kulisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ''Azeri gazı'' konusunda Azerbaycan ile prensipte anlaştıklarını bildirdi.
26 Nisan 2010 Pazartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 20. maddesine 338 kabul, 70 ret oyu çıktı.
26 Nisan 2010 Pazartesi
BAŞBAKAN ERDOĞAN SORULARI CEVAPLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan, Türkiye'de et ithalatı ile fiyatların balanse edileceğini, fiyatların istedikleri yere çekileceğine inandığını belirterek, ''Çekmediği taktirde biz Et ve Balık Kurumu başta olmak üzere bu süreci bu şekilde devam ettireceğiz. Çünkü burada halkımın ucuz et veya et ürününe ulaşması amaçtır'' dedi.
26 Nisan 2010 Pazartesi
BAKAN ÇUBUKÇU GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, TBMM'de gazatecilerin Siirt'in Pervari ilçesinde yaşanan olaylarla ilgili sorulara, Siirt'in Pervari ilçesindeki olayın yaklaşık 1 yıl önce meydana geldiğini, Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma açıldığını, bazı zanlı çocukların yargılamasının tamamlandığını bildirdi.
26 Nisan 2010 Pazartesi
''RİSK ALTINDA VE KORUNMASI GEREKEN ÇOCUKLAR'' SEMPOZYUMU...

''Risk Altında ve Korunması Gereken Çocuklar Uluslararası Sempozyumu'' sona erdi.
26 Nisan 2010 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİ ANADOL, KILIÇDAROĞLU VE OKAY'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekilleri Hakkı Suha Okay, Kemal Anadol ve Kemal Kılıçdaroğlu parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in, Genel Kuruldaki Anayasa değişikliği görüşmelerinde ''tarafsızlığını yitirdiğini'' iddia etti.
26 Nisan 2010 Pazartesi
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, Siirt'teki ''cinsel istismar'' olayının tekrar etmemesi için sorumluların hak ettiği cezayı almasının takipçisi olacaklarını, ayrıca bu tür olaylara sebebiyet veren tüm sosyal etkenlerin araştırılması hususunda gerekli çalışmaları yapacaklarını bildirdi.
26 Nisan 2010 Pazartesi
BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KABULÜ...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi Başkanlığını da yapan Azeri Milletvekili Rovnag Abdullayev'i kabul etti.
26 Nisan 2010 Pazartesi
BAŞBAKAN ERDOĞAN, ALLAWİ'Yİ KABUL ETTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski Irak Başbakanı ve Irakiye Listesi Lideri Iyad Allawi'yi kabul etti.
26 Nisan 2010 Pazartesi
İSTANBUL ESKİ MİLLETVEKİLİ ERGÜDER VEFAT ETTİ

İstanbul eski Milletvekili Halil Orhan Ergüder (88), vefat etti.
26 Nisan 2010 Pazartesi
BAKAN EKER GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Kulisinde gazetecilerin, et ithalatı konusunda sorularını yanıtlayan Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Et ve Balık Kurumu'na, et piyasasıyla ilgili tedbirleri alması ve piyasayı düzeltmek için düzenleme yetkisi verildiğini bildirdi.
26 Nisan 2010 Pazartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 19. maddesine 337 kabul, 69 ret oyu çıktı.
26 Nisan 2010 Pazartesi
BAKAN ÇELİK'İN BASIN TOPLANTISI…

Devlet Bakanı Faruk Çelik ve beraberindeki milletvekilleri ile birlikte parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında, 115 milletvekilinin imzası ile Çorum'da, Kahramanmaraş'ta, Sivas'ta, Başbağlar'da ve 1 Mayıs Taksim'de meydana gelen olayların bütün yönleriyle aydınlatılması için Meclis Araştırması Komisyonunun kurulması için TBMM Başkanlığına önerge verdiklerini söyledi.
26 Nisan 2010 Pazartesi
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Türkiye-Ermenistan ilişkileri konusunda konuşmasının ardından konuyla ilgili gruplara söz verdi. MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, Ermenistan ile protokol imzalanmasının ''tarihi bir gaflet olduğunu'' söyledi.
26 Nisan 2010 Pazartesi
DEVLET BAKANI KAVAF: "SAVCILIK GEREKEN İŞLEMLERİ BAŞLATTI''

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, yaptığı açıklamada, Siirt'te, bir hafta önce 2 kız çocuğunun, ''cinsel istimara uğraması'' ile ilgili olay duyulur duyulmaz kurum bakımına alındığını ve güvenlik gerekçesiyle başka bir kente götürüldüklerini kaydetti.
26 Nisan 2010 Pazartesi
ADALET BAKANI ERGİN'İN ÖNERİSİ...

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in, Anayasa değişikliği teklifine ilişkin önerisiyle ilgili olarak, ''Siyasi rüşvet dağıtarak, Anayasa değişikliği teklifini millete kabul ettiremezsiniz'' dedi.
26 Nisan 2010 Pazartesi
MHP'Lİ SERDAROĞLU VE YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu ve MHP Hatay Milletvekili İzzettin Yılmaz, parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında, nakliye sektörünün AK Parti iktidarında iş bulma ve kazanç açısından en sıkıntılı dönemini yaşadığını iddia etti.
26 Nisan 2010 Pazartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulu, Anayasa değişikliği teklifini görüşmek üzere toplandı. Genel Kurulda, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, hükümet adına söz alarak, Ermenistan ile ilişkiler konusunda bilgi vermek üzere kürsüye geldi.
26 Nisan 2010 Pazartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 18. maddesine, 335 kabul, 70 ret oyu çıktı. Genel Kuruldaki gizli oylamaya 406 milletvekili katıldı. Oylamada 335 kabul, 70 ret oyu kullanıldı. 1 oy da boş çıktı.
26 Nisan 2010 Pazartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TBMM GENEL KURULUNDA...

Anayasa değişikliği teklifinin 17. maddesine 331 kabul, 72 ret oyu verildi. TBMM Genel Kurulundaki gizli oylamaya 407 milletvekili katıldı. Oylamada 331 kabul, 72 ret oyu kullanıldı. 2 oy boş çıkarken, 2 oy da geçersiz sayıldı.
26 Nisan 2010 Pazartesi
2009
TBMM BAŞKANI TOPTAN: TÜRKİYE, AZERBAYCAN ALEYHİNE OLABİLECEK HİÇBİR METNİN ALTINA, NE OLURSA OLSUN İMZA ATMAZ''

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi'nde ''Türk Süsleme Sanatları Karma Sergisi''nin açılışını yaptıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
26 Nisan 2009 Pazar
TÜRK SÜSLEME SANATLARI KARMA SERGİSİ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, TBMM Genel Sekreterliği Milli Saraylar Daire Başkanlığı Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ''Türk Süsleme Sanatları Karma Sergisi''ni, Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi'nde açtı.
26 Nisan 2009 Pazar
2008
ŞIRNAK'TA BİR ERİN ŞEHİT OLMASI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Şırnak'ta Cudi dağı bölgesinde bir askerin güvenlik güçlerince sürdürülen operasyonlar sırasında çıkan çatışma sonucu şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt'a başsağlığı mesajı gönderdi.
26 Nisan 2008 Cumartesi
2007
TBMM GENEL KURULU'NDA YARIN YAPILACAK CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNDE 367 MİLLETVEKİLİNİN OLMAMASI HALİNDE ANAYASA MAHKEMESİ'NE GİDECEK OLAN CHP, BAŞVURU DİLEKÇESİNİ HAZIRLADI

CHP Genel Sekreteri Önder Sav başkanlığında yapılan, CHP grup başkanvekilleri ve hukukçu milletvekillerinin katıldığı toplantıda, Anayasa Mahkemesi'ne verilecek dilekçe üzerinde çalışmalara son şekli verildi.
26 Nisan 2007 Perşembe
CUMHURBAŞKANI ADAYI AK PARTİ'Lİ YARBAY: ''EĞER MUHALEFET YARIN GENEL KURUL SALONUNA GİRMEZSE ADAYLIKTAN ÇEKİLİRİM''

Yarbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, adaylığıyla ilgili yarınki gelişmelere bakacağını ve kararını ona göre vereceğini bildirdi.
26 Nisan 2007 Perşembe
118 KANUN YÜRÜRLÜKTEN KALKTI...

TBMM Genel Kurulunda, uygulama imkanı kalmayan 118 kanunun yürürlükten kaldırılmasını öngören tasarı kabul edildi. Kanuna göre, Marshall Planı (Avrupa Kalkınma Programı) Çerçevesi Dahilinde Elde Edilecek Yardımların Bütçe ve Hazine Hesaplarına İntikal Şekline İlişkin Kanun, yürürlükten kaldırılacak.
26 Nisan 2007 Perşembe
TBMM BAŞKANLIK DİVANI TOPLANDI

Başkanlık Divanı'nın Cumhurbaşkanlığı adaylık başvurularını değerlendirdiğini belirten TBMM Başkanı Arınç başvuruda bulunan Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay ve Kayseri Milletvekili Abdullah Gül'ün adaylıklarının uygun bulunduğunu kaydetti.
26 Nisan 2007 Perşembe
TBMM GENEL KURULU

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil başkanlığında toplanan Genel Kurulda, Danışma Kurulunun önerisiyle gündemin son sıralarında bulunan Kamu Görevlerinden Ayrılanların Yapamayacakları İşler Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, görüşülerek kabul edildi.
26 Nisan 2007 Perşembe
TBMM KÜRESEL ISINMA KOMİSYONU...

AK Parti Kayseri Milletvekili Adem Baştürk'ün başkanlığında toplanan komisyon, Yeşil Kültür Sanat ve Düşünce Derneği Sözcüsü Ümit Şahin'i dinledi.
26 Nisan 2007 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "İÇERDE 367 ARAMAM, YETERLİ ÇOĞUNLUK GÖRDÜĞÜM ZAMAN AÇARIM"

TBMM Başkanı Bülent Arınç, bir gazetecinin 'yarın yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunda 367 arayacakmısınız' şeklindeki sorusuna "Birleşimi açarım, tereddüt edersem yoklama yaparım. Ne yapalım ki içtüzük bunu emrediyor. Bundan başka türlü bir şey yapmam mümkün değil. Dolayısıyla içerde 367, 567 aramam. İçerde yeterli çoğunluk gördüğüm zaman açarım." dedi.
26 Nisan 2007 Perşembe
AK PARTİ AMASYA MİLLETVEKİLİ HAMZA ALBAYRAK PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Albayrak'ın istifasıyla AK Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 353'e düşerken, bağımsızların sayısı ise 10'a yükseldi.
26 Nisan 2007 Perşembe
AK PARTİ MYK TOPLANDI

TBMM'deki toplantıya, Cumhurbaşkanı adayı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile Adalet Bakanı Cemil Çiçek de katılarak, MYK üyeleriyle, cumhurbaşkanı seçim sürecine ilişkin değerlendirme yaptılar.
26 Nisan 2007 Perşembe
ŞIRNAK'TA BİR ERİN ŞEHİT EDİLMESİ...

TBMM Başkanı Bülent Arınç Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde yürütülen operasyonda mayın patlaması sonucu yaralanan Jandarma Komando Er Ramazan Avcı'nın kaldırıldığı hastanede şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.
26 Nisan 2007 Perşembe
HYP GENEL BAŞKANI YAŞAR NURİ ÖZTÜRK: "AKP CUMHURBAŞKANLIĞINI PARTİ İÇİ BİR MESELE GİBİ ALGILIYOR"

Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyerek partisinin Cumhurbaşkanlığı seçimi konusundaki görüşlerini açıkladı.
26 Nisan 2007 Perşembe
TÜRKÇEDEKİ BOZULMA VE YABANCILAŞMA...

Türkçedeki Bozulma ve Yabancılaşmanın Araştırılması, Türkçenin Korunması ve Etkin Kullanımı İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, eski Milli Eğitim bakanlarından, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sağlam'ı dinledi.
26 Nisan 2007 Perşembe
TBMM 11. CUMHURBAŞKANINI SEÇMEK ÜZERE YARIN SAAT 15.00'TE TOPLANACAK

Cumhurbaşkanı adaylığı için başvuruların dün gece sona ermesinin ardından yeni bir sürece giriliyor. TBMM Genel Kurulu, yarın saat 15.00'te Meclis Başkanı Bülent Arınç başkanlığında toplanarak, 11. cumhurbaşkanını için ilk tur oylamayı yapacak.
26 Nisan 2007 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

Saat 14.00'de toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda, aile içi şiddet tanımına, ''kusurlu eş''in yanında ''diğer aile bireylerinin'' de dahil edilmesini ve şiddete uğrayan eşe önlem nafakası verilmesini öngören yasa tasarısı görüşülecek.
26 Nisan 2007 Perşembe
2006
TBMM GENEL KURULU

Çevre Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
26 Nisan 2006 Çarşamba
AVUSTRALYA GENEL VALİSİ JEFFRY VE BERABERİNDEKİ HEYET, TBMM BAŞKANI ARINÇ'I ZİYARET ETTİ

Arınç, görüşmede yaptığı konuşmada, Çanakkale Savaşlarından sonra Türkiye ile Avustralya arasında dostluk ilişkilerinin giderek arttığını ve iki ülke parlamentoları arasında ilişkilerin geliştiğini söyledi.
26 Nisan 2006 Çarşamba
TBMM PERSONELİ SOSYAL DAYANIŞMA FUTBOL TURNUVASI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Personeli Sosyal Dayanışma Futbol Turnuvası, büyük mücadelelere sahne oluyor. Dün akşam oynanan karşılaşmada Basın Daire Başkanlığı son saniyede attığı golle, Araştırma Merkezi'ni 5-4 yenerek 3 puanın sahibi oldu.
26 Nisan 2006 Çarşamba
MUMCU: ''HÜKÜMET VE İKTİDAR PARTİSİ, GİTTİKÇE SU YÜZÜNE ÇIKAN BAŞARISIZLIKLARINI ÖRTMEK İÇİN DEVLET VE SİYASET ARASINDA BİR GERGİNLİK YARATIYOR''

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yapılan törenler sonucunda yaşanan tartışmalara değindi
26 Nisan 2006 Çarşamba
TBMM DANIŞMA KURULU TOPLANAMADI..

AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz ile CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç'un katıldığı Danışma Kurulu, ANAVATAN Grubu adına katılım olmadığı için toplanamadı.
26 Nisan 2006 Çarşamba
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU..

Türk vatandaşlığının kaybettirilmesinin nedenlerini yeniden belirleyerek sınırlamalar getiren Türk Vatandaşlığı Kanunu Tasarısı, TBMM İçişleri Komisyonu'nda alt komisyona sevk edildi. Terörle Mücadele Kanunu'nun Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı benimsendi.
26 Nisan 2006 Çarşamba
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'A GELEN TEBRİK TELEFONLARI VE FAKSLARDA BÜYÜK YOĞUNLUK YAŞANIYOR

TBMM Başkanlığı, Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın, Genel Kurul'un 23 Nisan'daki özel oturumunda yaptığı konuşma nedeniyle sivil toplum kuruluşlarından ve vatandaşlardan gelen tebriklerin, telefon ve faks yerine e-posta ile yapılmasını istedi.
26 Nisan 2006 Çarşamba
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BERHAN ŞİMŞEK'İN BASIN TOPLANTISI...

Şimşek, düzenlediği basın toplantısında gündemdeki çeşitli konuları değerlendirdi.
26 Nisan 2006 Çarşamba
İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BÜLENT TANLA: "YAŞANAN GERGİNLİKLER MARJİNAL GRUPLARIN İŞİNE YARAYABİLİR"

CHP İstanbul Milletvekili Bülent Tanla, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, TBMM arşivinde, 2003-2005 yıllarında 156 haftadaki 11 gazetenin manşetlerini tarayarak yaptıkları araştırmanın sonuçlarını açıkladı.
26 Nisan 2006 Çarşamba
TBMM MİLLİ EĞİTİM KOMİSYONU..

Komisyon, Milli Arşiv Kanunu Tasarısı'nı alt komisyona sevk etti.
26 Nisan 2006 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

Avustralya Genel Valisi Mıchael Jeffry ve beraberindeki heyet, saat 16.00'da Divan Salonunda TBMM Başkanı Arınç'ı ziyaret edecek. CHP İstanbul Milletvekili Bülent Tanla saat 11.00'de, Berhan Şimşek ise saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
26 Nisan 2006 Çarşamba
2005
TBMM BAŞKANI ARINÇ, YENİ ZELANDA BAŞBAKANI CLARK'I KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Yeni Zelanda Başbakanı Helen Clark'ı kabul ederek bir süre görüştü. Arınç'ın makamında gerçekleşen görüşmede basın mensuplarının sadece görüntü almasına izin verildi.
26 Nisan 2005 Salı
AĞRI MİLLETVEKİLİ CEMAL KAYA'NIN İSTİFASI KABUL EDİLDİ

AK Parti Ağrı Milletvekili Cemal Kaya'nın milletvekilliğinden istifasıyla ilgili dilekçesi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
26 Nisan 2005 Salı
36 ASKERİ HASTANENİN, SİVİL HASTALARA AÇILMASINI ÖNGÖREN TASARI, TBMM MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ

Komisyon Başkanvekili AK Parti Karaman Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu'nun yönetiminde toplanan komisyonda, 4 yasa tasarısı birleştirilerek görüşüldü ve hükümetten geldiği şekliyle kabul edildi.
26 Nisan 2005 Salı
CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL: ''ERMENİ SORUNU, 'YAPTIK DEYİP, KABUL EDELİM' NOKTASINA MI GETİRİLMEK İSTENİYOR?''

Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmaya, Kütahya'nın Gediz ilçesinde maden ocağında meydana gelen ve 18 işçinin ölümü ile sonuçlanan grizu patlamasından duyduğu üzüntüyü dile getirerek başladı.
26 Nisan 2005 Salı
SHP'Lİ AMBER: ''ÇERNOBİL KURBANLARININ SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTMAKTADIR''

Amber, Parlamento'da düzenlediği basın toplantısında, Çernobil Kazası'nın ardından Türkiye'de hematolojik kanser türleri ve cilt kanserlerinde yüzde 84 artış görüldüğünü, Çernobil kurbanlarının sayısının her geçen gün arttığını ifade etti.
26 Nisan 2005 Salı
TBMM'DE BUGÜN..

TBMM Başkanı Arınç saat 17.00'de Yeni Zelanda Başbakanı Helen Clark'ı kabul edecek.
26 Nisan 2005 Salı
2004
"İLK MECLİS-BİRİNCİ DÖNEM MİLLETVEKİLLERİNİN GELECEKTEN BEKLENTİLERİ ANKETİ" ADLI KİTAP TBMM BAŞKANLIĞI TARAFINDAN YAYIMLANDI

Kitapta, Necmettin Sahir Sılan'ın, "Kazanılacak olan Milli İstiklal Mücahedemizin feyizdar ve semeredar olması neye bağlıdır?" sorusuna, 1 inci Büyük Millet Meclisi'nin 315 üyesinin verdiği cevaplar yer alıyor.
26 Nisan 2004 Pazartesi
AK PARTİ'Lİ GARİP, TELİF ÜCRETLERİNİN GÜNÜMÜZ KOŞULLARINDA YETERSİZ KALDIĞINI BİLDİRDİ

Recep Garip, düzenlediği basın toplantında ''Resmi kurumlarca ödenen teliflerde yeni bir düzenleme yapılarak devletin bu konuda öncülük yapması şarttır'' dedi
26 Nisan 2004 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ SADULLAH ERGİN, KIBRIS'TA YAPILAN REFERANDUMLARDAN ÇIKAN SONUCUN TÜRKİYE'NİN VE KUZEY KIBRIS'IN LEHİNE BİR DURUM YARATTIĞINI SÖYLEDİ.

TBMM'de gazetecilerin çeşitli konulardaki soruların yanıtlayan Ergin, "Sonuç, Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ne kadar iyi niyetli olduğunu göstermiştir. Türk tarafını 30 yıldır uzlaşmazlıkla suçlayan Rumlar bugün "oyuncağı elinden alınmış çocuk durumundadır" dedi.
26 Nisan 2004 Pazartesi
REKTÖRLER TBMM'DE...ÜNİVERSİTELERARASI KURUL BAŞKANI PROF. DR ALKIŞ VE BAZI REKTÖRLER MİLLİ EĞİTİM KOMİSYONU BAŞKANI ALTIKULAÇ'I ZİYARET EDEREK SORUNLARINI AKTARDI

Komisyon Başkanı Altıkulaç: ''Çözüm üretmek, uzlaşmak zorundayız. 'çünkü bu ülke hepimizin, toplumu rahatsız etmeden, üniversiteleri rahatsız etmeden, toplumun beklentilerini gözardı etmeden orta bir yol bulmak zorundayız''
26 Nisan 2004 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ'TAN HALTERCİLERE KUTLAMA...

TBMM BAŞKANI Arınç, Avrupa Şampiyonası'nda birinci olan haltercileri kutladı
26 Nisan 2004 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.