MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2013
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, AFGANİSTAN MECLİS BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Afganistan Halk Meclisi Başkanı Abdul Rauf İbrahimi ile bir araya geldi.
19 Nisan 2013 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, AHMET HAMDİ AKSEKİ CAMİSİ'NİN AÇILIŞINA KATILDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Camiler sadece ibadet yeri değil, kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin kurumsallaştığı, dayanışmamızın burada en güzel örneklerinin verildiği mekanlardır" dedi.
19 Nisan 2013 Cuma
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SERTER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Anayasa Mahkemesi'nin 4+4+4 Yasası ile ilgili gerekçeli kararının hukuk değil siyasi olduğunu belirterek, ''Anayasa Mahkemesi artık siyasallaşmış ve AKP'nin yan kuruluşu haline gelmiştir'' dedi.
19 Nisan 2013 Cuma
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTRAK'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Türkiye'nin ekonomide hızla 1990'ların yanlışlarına döndüğü, 2001'den sonra atılan güvenlik çapalarının tek tek gevşetildiğini belirterek, "Hükümeti uyarıyorum. İzlediğiniz yol, yol değildir. Tarih geçmişten ders alınmaz ise tekerrür eder. Buna karşın, Başbakan'ın siyasi şantaj ve ekonomi gündemini karartma amacıyla yaptığı hamleyi, ülke için hayırlı bir girişime çevirebiliriz. Bunun yolu sadece 57. Hükümet döneminin değil; bizim önerdiğimiz gibi, 1990'lardan 2013'e kadar tüm dönemin fotoğrafını çekecek bir Araştırma Komisyonu kurmaktır. Bununla ak koyun kara koyun görünsün istiyoruz" dedi.
19 Nisan 2013 Cuma
CHP'Lİ ORAN'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, beraberindeki gaziler ile birlikte parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, hükümetin bugüne kadar şehit yakınları ve gaziler için hiçbir şey yapmadığını savunarak, "Başbakan, şehit yakınları ve gazileri kandırmaya çalışmasın. Artık gaziler de şehit aileleri de sizin içi boş sözlerinizden bıktı." diye konuştu.
19 Nisan 2013 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran saat 11:00'de, Faik Öztrak 11:30'da, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter 12:00'de basın toplantısı düzenleyecek.
19 Nisan 2013 Cuma
2012
ULAŞTIRMA BAKANI YILDIRIM, TBMM BİLİŞİM SERGİSİ'Nİ ZİYARET ETTİ...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım:''İleri demokrasi demek, demokrasi dışı her türlü girişimin yok edildiği, tek gücün millet iradesi olduğu gerçeğinin bütün kurumlarca içselleştirilmesidir. Hatta herkes yerini yurdunu bilecek, kendi işinden başka işlere burnunu sokmayacak.''
19 Nisan 2012 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME ALT KOMİSYONU RAPORU...

TBMM İnsan Hakları Komisyonu bünyesinde oluşturulan cezaevlerine ilişkin alt komisyon, Ankara Çocuk ve Gençlik Kapalı İnfaz Kurumu'ndaki incelemelerini rapor haline getirdi.
19 Nisan 2012 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün başkanlığında toplandı.
19 Nisan 2012 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

Oktay Vural: "Milli görüş gömleğini çıkardınız, şimdi ABD tişörtüyle dolaşıyorsunuz. Soğuk havada ABD tişörtüyle dolaşırsanız işte böyle üşütürsünüz."
19 Nisan 2012 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ TARHAN'IN BASIN AÇIKLAMASI...

CHP, 4+4+4 eğitim sistemine ilişkin yasanın şekil bakımından iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemi ile Anayasa Mahkemesine başvurdu.
19 Nisan 2012 Perşembe
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, tutuklu milletvekillerinin durumuna ilişkin:"Önce muhalefet kendi arasında çözüm için anlaşsın. Ortak öneri olmadan ne yapabiliriz, kimi memnun edeceğiz?" dedi.
19 Nisan 2012 Perşembe
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, tarım ve ekonomiye ilişkin sorunları değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi. Ayhan: "Türkiye tarımda dönüşümü sağlayamamaktadır. Tarımsal destekler genel olarak para dağıtım aracı olarak görülmekte, sektörün çözüm bekleyen sorunlarına çare olmaktan oldukça uzaktadır."
19 Nisan 2012 Perşembe
BDP'Lİ ÇELİK'İN BASIN TOPLANTISI…

BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in PKK'nın eğittiği gençlere domuz eti yemeyi telkin ettiğine ilişkin sözlerini hatırlatarak, ''Önce Kürtler, sonra azınlıklar hakir görülerek, onların kutsallarıyla alay edilmiştir'' dedi.
19 Nisan 2012 Perşembe
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile tablolar eşliğinde parlamentoda düzenlediği basın toplantısında AK Parti döneminde yaşanan "yaşam hakkı ihlalleri ve öne çıkan bazı ölüm vakaları" hakkında değerlendirmelerde bulundu.
19 Nisan 2012 Perşembe
CHP MİLLETVEKİLLERİ ÖZTÜRK VE KÖKTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ve CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında, Tapu Kanunu ve Kadastro Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına ilişkin Kanun Tasarısı'nın ülkenin bölünmez bütünlüğü, güvenliği ve kamu yararı açısından son derece tehlikeli olduğunu vurguladılar.
19 Nisan 2012 Perşembe
BDP GRUP BAŞKANVEKİLLERİ KAPLAN VE BULDAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile birlikte parlamentoda düzenlediği basın toplantısında "Bizi dinleyenlerin peşini bırakmayacağız. Bizi dinleyenler yüreklerinde bizim korkumuzu hissedecekler. Bu konuda son derece kararlıyız." diye konuştu.
19 Nisan 2012 Perşembe
TBMM BAŞKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in grup başkanvekilleriyle yaptığı görüşme sonrası Meclis Başkanlığı'nın yaptığı açıklama şöyle: ''Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek-in başkanlığında 3 siyasi partinin grup başkanvekilleri bir araya geldi. Toplantıya CHP Grup Başkanvekili Sayın Emine Ülker Tarhan, MHP Grup Başkanvekili Sayın Mehmet Şandır ve BDP Grup Başkanvekilleri Sayın Pervin Buldan ile Sayın Hasip Kaplan katıldılar. Toplantıda tutuklu milletvekillerinin durumu hukuki açıdan değerlendirildi. Grup başkanvekilleri konuya ilişkin görüşlerini ifade ettiler. Görüşmelerden sonra grup başkanvekillerinin kendi grupları ile değerlendirmeye yapma ihtiyaçları hasıl oldu. 23 Nisan-dan sonra tekrar bir araya gelip konu görüşülecektir.''
19 Nisan 2012 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

BDP Milletvekili Demir Çelik saat 10:30'da, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu saat 11:00'de, BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan saat 11:30'da, CHP Milletvekili Ali Rıza Öztürk saat 12:00'de, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan saat 13:00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 14:00'de, basın toplantısı düzenleyecek.
19 Nisan 2012 Perşembe
2011
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ BOZDAĞ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) iptal kararı ile AK Parti'yi ilişkilendirmek isteyenlerin büyük bir haksızlık yaptığını söyledi.
19 Nisan 2011 Salı
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, BDP'nin, YSK'nın kararına ilişkin hükümete yönelik yaptığı eleştiriye karşılık, ''Bu konuda mağdur durumda olan bir siyasi partinin YSK'ya talimat verdiğini söylemek, büyük bir haksızlıktır'' dedi.
19 Nisan 2011 Salı
TBMM'NİN 91. AÇILIŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ…

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, TBMM 'nin 91. açılış yıl dönümü nedeniyle düzenlenen, TBMM 6 Yaş Grubu Kreş Etkinliğine katıldı.
19 Nisan 2011 Salı
TBMM BAŞKANVEKİLİ YAKUT GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, YSK'nın iptal kararının yasal olduğunu, ancak böyle bir düzenlemenin gerekli olup olmadığı konusunun tartışılabileceğini söyledi.
19 Nisan 2011 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, gazetecilerin, YSK'nın, aralarında BDP'nin desteklediği bazı adayların da bulunduğu 12 bağımsız milletvekili adayının başvurusunu iptal etmesine ilişkin sorularını cevapladı.
19 Nisan 2011 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına olarak devam etti.
19 Nisan 2011 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 10.00'da tören salonunda yapılacak TBMM 6 Yaş Grubu Kreş Etkinliğine katılacak. Şahin, saat 10.30'da TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
19 Nisan 2011 Salı
2010
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TBMM GENEL KURULUNDA...

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İstiklal Savaşı'nın yapıldığını ancak çok partili hayata geçildiği günden beri bir sivil Anayasa yapılamadığını belirterek, ''Bu, siyaset kurumunun en önemli eksikliğidir belki hepimizin de ortak ayıbıdır'' dedi.
19 Nisan 2010 Pazartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, ''Elbette değiştiren anayasa değişikliği teklifi, değiştirilecek olan anayasa hükmüne tabii olarak aykırı olacaktır'' dedi. TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, parti kapatmanın ülkenin gündeminden çıkarılması gerektiğini belirterek, ''Bu memlekete iyilik yapmış oluruz'' dedi.
19 Nisan 2010 Pazartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TBMM GENEL KURULUNDA...

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Anayasa değişiklik paketinin, Recep Tayyip Erdoğan projesi olarak Parlamentonun gündemine geldiğini'' söyledi.
19 Nisan 2010 Pazartesi
TBMM GENEL KURULU...

AK Parti Grubu'nun önerisine göre, Anayasa değişikliği teklifinin ilk tur görüşmeleri hafta sonları da dahil 9 günde tamamlanacak.
19 Nisan 2010 Pazartesi
TBMM ANAYASA KOMİSYONU BAŞKANI KUZU, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, başkanlık sisteminin milli birlik ve bütünlük bakımından önemli olduğunu söyledi.
19 Nisan 2010 Pazartesi
TBMM GENEL KURULU TOPLANDI

TBMM Genel Kurulu, Anayasa değişikliği teklifini görüşmek üzere, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulundaki Anayasa görüşmeleri süresince, Meclise ziyaretçi kabul edilmeyecek.
19 Nisan 2010 Pazartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ...

TBMM Danışma Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin Genel Kurulda görüşülmesi takvimine ilişkin uzlaşma sağlanamadı.
19 Nisan 2010 Pazartesi
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP, MHP ve BDP tabanının anayasa değişikliğine çok sıcak baktığını ve destek vereceğini söyledi.
19 Nisan 2010 Pazartesi
CHP GENEL SAYMANI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZYÜREK, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

CHP Genel Saymanı ve Parti Sözcüsü Mustafa Özyürek, gazetecilerin Başbakan Erdoğan'ın başkanlık sistemine ilişkin sözleriyle ilgili sorusunu yanıtladı. Özyürek, ''Sayın Başbakan'ın önerdiği başkanlık sistemi değil, diktatörlük sistemidir'' dedi.
19 Nisan 2010 Pazartesi
MİLLİ EGEMENLİK MEŞALESİ'NİN YAKILMASI…

TBMM' nin 90. kuruluş yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek Milli Egemenlik Haftası kutlama etkinliklerinin sembolik başlama töreni olan "Milli Egemenlik Meşalesinin Yakılması" TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin tarafından bugün TBMM Kabatepe Parkı'nda gerçekleştirildi.
19 Nisan 2010 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'nin başkanlık sistemine geçip geçmeyeceğinin, ne zaman geçeceğinin kararını TBMM'nin vereceğini belirterek, ''Bu konuda 'iyi olur, gelmelidir' diye bir beyanımı beklemeyin'' dedi.
19 Nisan 2010 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

Meclis, bu hafta, Anayasada yapılacak 17. değişiklik için uzun sürecek mesaisine başlıyor. AK Parti milletvekilleri tarafından verilen ve TBMM Anayasa Komisyonunda 3 gün süren çalışmanın ardından kabul edilen Anayasa değişikliği teklifi, bu hafta Genel Kurulun gündemine geliyor.
19 Nisan 2010 Pazartesi
2008
TCK'NIN 301. MADDESİNDE DEĞİŞİKLİK...

Türk Ceza Kanununun (TCK) 301. maddesinin değiştirilmesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda 12.5 saat süren görüşmelerin ardından kabul edildi.
19 Nisan 2008 Cumartesi
TBMM KUPASI KOŞUSU...

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 88.Açılış Yıldönümü dolayısıyla, Türkiye Jokey Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen 'TBMM Kupası Koşusu' bugün saat 16.30'da, 75.Yıl Hipodromunda gerçekleştirilecek. Koşuda dereceye giren yarışmacılara, Meclis Başkanı Toptan tarafından kupa ve plaket verilecek.
19 Nisan 2008 Cumartesi
TBMM KUPASI KOŞUSU'NU, REMAZAN KAYA'NIN ''KAFKASLI'' İSİMLİ ATI KAZANDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 88. Açılış Yıldönümü dolayısıyla, Türkiye Jokey Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen 'TBMM Kupası Koşusu'nu, Remazan Kaya'nın sahibi olduğu ''Kafkaslı'' isimli at, jokeyi Selim Kaya ile kazandı.
19 Nisan 2008 Cumartesi
ESKİ BAKANLARDAN AYVAZ GÖKDEMİR VEFAT ETTİ...

19. Dönem Gaziantep, 20. Dönem Kayseri ve 21. Dönem Erzurum Milletvekilli olarak TBMM'ye giren Gökdemir, 53. Hükümet'te Devlet Bakanı olarak görev aldı.
19 Nisan 2008 Cumartesi
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN: ''TÜRKİYE, DÜNYA LİDERLİĞİNE ADAY BİR ÜLKE OLDUĞUNU DOSTA DÜŞMANA HER ZAMAN GÖSTERMİŞTİR''

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) 17. Olağan Genel Kurul Toplantısında konuşan TBMM Başkanı Köksal Toptan, "Türkiye'yi bu büyük yürüyüş yolundan alıkoymak isteyenlere söyleyebileceğimiz şudur: Hadi canım sen de!" dedi.
19 Nisan 2008 Cumartesi
2007
TBMM GENEL KURULU 23 NİSAN PAZARTESİ ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANACAK

TBMM Başkanvekili, Bursa milletvekili Ali Dinçer'in cenaze töreni nedeniyle Genel Kurul toplantısı yapılamadı
19 Nisan 2007 Perşembe
ALİ DİNÇER'E SON GÖREV…

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden TBMM Başkanvekili Ali Dinçer için Meclis Başkanı Arınç, Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Baykal, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ve çok sayıda siyasetçinin katılımıyla TBMM'de tören düzenlendi.
19 Nisan 2007 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ ALMANYA'NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ GESKE'YE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Malatya'daki bir cinayette Alman uyruklu bir vatandaşın hayatını kaybetmesi dolayısıyla büyükelçi Geske'yi telefonla arayan Arınç Türkiye'de hiçbir din ayırımı yapılmadan herkesin barış içinde yaşadığına işaret ederek bu tür saldırıların herkesi çok derinden üzdüğünü söyledi.
19 Nisan 2007 Perşembe
DÜNYA BARIŞI ADINA.. FOR THE WORLD PEACE…

24 Devlet Başkanı'nın barış ve hoşgörü mesajları bir kitapta toplandı. Özel Olgun İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri dünya liderlerine birer mektup yazarak onlardan barış mesajları istediler. Liderlerin mektuplarıyla Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan kitap, yarın TBMM Başkanı Arınç'a sunulacak.
19 Nisan 2007 Perşembe
ALİ DİNÇER'İ UĞURLUYORUZ...

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden TBMM Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Ali Dinçer bugün saat 13:00'te Kocatepe Camii'nde kılınacak olan cenaza namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
19 Nisan 2007 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ ZİHİNSEL ENGELLİ ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Arınç, bir süre önce öğretmenleriyle birlikte kendisine mektup yazarak Ankara'yı görmek istediklerini belirten Elazığ Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi Okulu'nda eğitim gören zihinsel engelli çocukları kabul etti.
19 Nisan 2007 Perşembe
ALİ DİNÇER'İN VEFATI NEDENİYLE TBMM BAŞKANI ARINÇ'A GELEN BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI...

TBMM Başkanvekili Bursa Milletvekili Ali Dinçer'in vefatı nedeniyle TBMM Başkanı Arınç'a yurdun birçok yerindeki kuruluş ve şahıslardan başsağlığı mesajları geliyor. Mesajlarda, Dinçer'in vefatından duyulan üzüntü belirtilerek, başsağlığı dilekleri iletiliyor.
19 Nisan 2007 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç, saat 12.00'de TBMM Başkanvekili Ali Dinçer'in TBMM'de düzenlenecek cenaze törenine, saat 13.00'de de Kocatepe Camii'nde kılınacak cenaze namazına katılacak. Arınç, saat 16.30'da ise, Cumhurbaşkanı Sezer ve Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı, restorasyonu tamamlanan Yüce Atatürk'ün evi "Atatürk Müze Köşkü"nün açılış törenine katılacak.
19 Nisan 2007 Perşembe
2006
GENEL SAĞLIK SİGORTASI YASALAŞTI...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu TBMM Genel Kurulu'nda, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanun Tasarısı'nın kabul edilerek yasalaşmasının ardından teşekkür konuşması yaptı.
19 Nisan 2006 Çarşamba
DYP GENEL BAŞKANI AĞAR HOLDİNG MAĞDURLARINI KABUL ETTİ.

Ağar kabulde yaptığı konuşmada, Allah elimize bir güç verirse, bu paraları son kuruşuna kadar alır, sahiplerine veririz'' dedi.
19 Nisan 2006 Çarşamba
ANAVATAN GENEL BAŞKANI MUMCU'NUN KABULLERİ..

Mumcu, müzik meslek birlikleri yöneticileri ile izinsiz halka arz yoluyla para toplayan holdinglerce mağdur edilen, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarını TBMM'de ayrı ayrı kabul etti.
19 Nisan 2006 Çarşamba
PAKİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI HURŞİD MAHMUD KASURİ YARIN TBMM'DE ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNACAK..

TBMM Başkanı Arınç, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün konuğu olarak Türkiye'de bulunan Pakistan Dışişleri Bakanı Hurşid Mahmud Kasuri ve beraberindeki heyeti yarın saat 17.30'da kabul edecek.
19 Nisan 2006 Çarşamba
CHP'Lİ SİRMEN, BAKAN PEPE'Yİ İSTİFAYA ÇAĞIRDI...

CHP Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Tuzla Orhanlı'da tehlikeli atık varillerin bulunmasının ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
19 Nisan 2006 Çarşamba
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ATEŞ'İN BASIN TOPLANTISI..

CHP Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Ateş, AB'nin yetki alanlarının genişletilmesi halinde, Avrupa Konseyi'nde önemli bir yeri olan Türkiye'nin, geri plana itilebileceği uyarısında bulunarak, bu konuda Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesini istedi.
19 Nisan 2006 Çarşamba
YENİ ZELANDA PARLAMENTO BAŞKANI TÜRKİYE'YE GELİYOR...

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın resmi davetlisi olarak bugün Türkiye'ye gelecek olan Yeni Zelanda Parlemento Başkanı Margaret Wilson Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından kabul edilecek ve Meclis Başkanı Arınç ile biraraya gelecek. Konuk Parlamento heyeti Çanakkale'de yapılacak Anzak törenlerine de katılacak.
19 Nisan 2006 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

Anavatan Partisi TBMM Grubu, saat 13.00'te toplanacak. Saat 15.00'te toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanun Tasarısı'nın görüşülmesine devam edilecek.
19 Nisan 2006 Çarşamba
2005
TBMM MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU, MERKEZ HAKEM KURULU'NUN FUTBOL FEDERASYONU YÖNETİM KURULU TARAFINDAN ATANMASINI ÖNGÖREN TEKLİFİ KABUL ETTİ

Teklifte, statların özel güvenlik birimleri tarafından korunması uygulamasına geçilmesi için kulüplere tanınan ve 5 Mayıs'ta dolacak sürenin 4 yıl uzatılması da öngörüldü.
19 Nisan 2005 Salı
TBMM GENEL KURULU'NUN BU HAFTAKİ ÇALIŞMA PROGRAMINI DÜZENLEYEN DANIŞMA KURULU ÖNERİSİ KABUL EDİLDİ

Buna göre, Meclis bugün, soruşturma önergesinin görüşülmesinin ardından Mera Kanunu'nda değişiklik öngören kanun teklifini görüşecek.
19 Nisan 2005 Salı
ADALET BAKANI ÇİÇEK, YENİ TCK'NIN GENEL OLARAK GÖZDEN GEÇİRİLDİĞİNİ, ÇALIŞMANIN SÜRECEĞİNİ BİLDİRDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla saat 10.00'da TBMM'deki Başbakanlık makamında başlayan toplantı, yaklaşık 6 saat sürdü.
19 Nisan 2005 Salı
LETONYA CUMHURBAŞKANI FREIBERGA, TBMM BAŞKANI ARINÇ'I ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Freıberga'nın ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirten Arınç, Freıberga'yı ikinci kez Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik etti.
19 Nisan 2005 Salı
CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL: ''ATAMALARLA DEVLET KİŞİSELLEŞTİRİLDİ. BUNUN BEDELİNİ DE TÜRKİYE BAŞARISIZLIKLARLA, YOLSUZLUKLARLA ÖDÜYOR''

CHP Genel Başkanı Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'de yolsuzluklarla ilgili tartışmaların hızla geliştiğini söyledi. Baykal, bunun, Türkiye'nin en temel konusu haline gelmeye başladığını kaydetti.
19 Nisan 2005 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ, "VERİMLİLİK HAFTASI"NI KUTLADI

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Verimlilik Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
19 Nisan 2005 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN: "ALLAH'IN İZNİYLE, ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEDE ASLA ZAAFA DÜŞMEYECEĞİZ"

Erdoğan, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti Grup toplantılarının, ülkenin meseleleri üzerinde yoğunlaştıkları en önemli siyasi platform olduğunu söyledi
19 Nisan 2005 Salı
"MECLİSİMİ GEZİYORUM" PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE, BARTINLI VE MERSİNLİ ÖĞRENCİLER TBMM'DE BULUŞUYOR

TBMM'nin açılışının 85. Yıldönümü kutlamaları etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen "Meclisimi Geziyorum" programına tüm illerden yoğun katılım devam ediyor.
19 Nisan 2005 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ, KKTC CUMHURBAŞKANLIĞI'NA SEÇİLEN TALAT'I KUTLADI. ARINÇ, DENKTAŞ'A DA TEŞEKKÜR ETTİ

Arınç, Cumhurbaşkanı Talat'a gönderdiği "kutlama" mesajında, TBMM'nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kıbrıslı Türk kardeşlerinin yanında olacağını bildirdi. Arınç, Denktaş'a gönderdiği "teşekkür" mesajında ise, "KKTC için yaptığınız değerli katkıları asla unutmayacağız" dedi.
19 Nisan 2005 Salı
AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ CEMAL KAYA, MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA ETTİ..

Kaya, TBMM Başkanlığına sunduğu istifa dilekçesinde, kendini bağımsız yargı organları karşısında savunabilmek adına, milletvekilliğinden istifa ettiğini kaydetti.
19 Nisan 2005 Salı
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç, saat 11.15'de Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde, Letonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vaıra Vıke Freıberga'nın resmi karşılama törenine katılacak.
19 Nisan 2005 Salı
2004
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖYMEN: ''ANNAN PLANI'NIN MECLİS'E VE PARTİMİZE ULAŞTIRILMAMASINI YADIRGIYOR VE AYIPLIYORUZ''

Onur Öymen "Büyük bir propaganda ve görülmemiş bir baskıyla spor kulübünün taraftarı gibi yapılan tezahüratlarla referanduma gidiliyor''
19 Nisan 2004 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "SEÇİM KANUNUNDA CİDDİ DEĞİŞİKLİK YAPILMALI"

Arınç, Erdoğan ve Baykal sempozyumda soruları yanıtladı.
19 Nisan 2004 Pazartesi
'MİLLİ EGEMENLİK VE SİYASET ''SEMPOZYUMU ANKARA'DA YAPILDI. ARINÇ: ''SİYASETİN ÖNÜNDEKİ EN ÖNEMLİ ÖDEV, YENİ BİR ANAYASANIN OLUŞMASINA KATKIDA BULUNMAKTIR''

Bülent Arınç, TBMM'nin yakın bir gelecekte siyasetin en güvenilir kurumu olacağını söyledi. Başbakan Erdoğan, hiç kimsenin, ayrılmaz bir bütün haline gelmiş cumhuriyet ile demokrasiyi çatıştırmaya hakkı olmadığını söyledi. CHP Genel Başkanı Baykal ise, ''Demokrasiyi daha ileri götürmek cumhuriyet kazanımından vazgeçmek anlamına gelmez, gelmeyecektir'' dedi
19 Nisan 2004 Pazartesi
''MİLLİ EGEMENLİK KOŞUSU'' ANKARA'DA YAPILDI

'84. yılda iyi eğitim almış, donanımlı nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Arınç ''Sizlere bakınca Türkiye'nin aydınlık geleceğini görüyorum'' dedi
19 Nisan 2004 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.