MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2014
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nun bugünkü toplantısı, çalışma süresi ve verilen önergelerle ilgili tartışmalarla başladı. Komisyonda görüşülen "torba tasarıya" 6 yeni madde daha ihdas edildi.
07 Temmuz 2014 Pazartesi
MHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDOĞAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın, "Türk milletine ait olan egemenliğin tartışılmasına ve paylaşılmasına yol açacak yanlış bir anlayışa sebep olabileceğinden, Meclis'te görüşülmemesi gerektiğini" savundu.
07 Temmuz 2014 Pazartesi
HDP'Lİ DEMİR ÇELİK'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, belediyelere yönelik "Belediye Eşbaşkanları Çalışma Yönetmeliği" hazırladıklarını söyledi.
07 Temmuz 2014 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Cumartesi ve pazar günü, bu milleti birbirine düşman kılmaktan başka bir politikası olmayan, malına mal, mülkünü mülk katmayı görev edinmiş, aile boyu kalkınmayı, yandaşları beslemeyi görev edinmiş bir siyasetçinin Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandıktan sonra yaptığı mitingleri izledik" ifadesini kullandı.
07 Temmuz 2014 Pazartesi
KÜTAHYA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ İDRİS BAL'IN BASIN TOPLANTISI...

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, cumhurbaşkanlığı seçiminin adil olabilmesi için demokrasinin şartlarına uygun bir kampanya süreci yaşanması, fırsat eşitliği olması gerektiğini söyledi.
07 Temmuz 2014 Pazartesi
HDP'Lİ HASİP KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, TBMM Başkanlığı'na başvuruda bulunarak, "Anayasa ve İçtüzüğe aykırı, sürekli sınırsız sayıda önergelerle iş biriktiren, kanun tekliflerini İçtüzüğün 23. maddesine aykırı olarak torbaya koyan Plan ve Bütçe Komisyonu'nun denetlenmesini, uyarılmasını ve Meclis Genel Kurulu'na bilgi verilmesini" istedi.
07 Temmuz 2014 Pazartesi
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ ATİLLA KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsviçre'de olduğu iddia edilen banka hesapları ile ilgili daha önce soru önergesi verdiğini söyledi.
07 Temmuz 2014 Pazartesi
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LOĞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, İsrail-Filistin arasındaki gelişmeleri değerlendirdi.
07 Temmuz 2014 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu 11:00'de, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart 11:30'da, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş 12:00'de, HDP'li Hasip Kaplan 12:30'da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural 13:00'te, Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal 13:30'da, HDP'li Demir Çelik 14:00'te basın toplantısı düzenleyecek.
07 Temmuz 2014 Pazartesi
2013
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN BAŞPEHLİVAN GÜRBÜZ'E KUTLAMA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivanlığı üçüncü kez kazanan Ali Gürbüz'e kutlama mesajı gönderdi.
07 Temmuz 2013 Pazar
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genel Kurul'da dün yaşanan kavgaya ilişkin, "Meclis'te dün yaşanan hadise, her yönüyle üzücü, her yönüyle düşündürücüdür. Bu türlü kaba davranışlar, ne milletvekili sıfatı ile bağdaşır, ne de Meclis'in saygınlığı ile bağdaşır. Maalesef bu dönem bir türlü ölçü tutturulamamıştır. Herkesi sorumlu olmaya ve olaylardan ders çıkarmaya davet ediyorum" dedi.
07 Temmuz 2013 Pazar
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, tasarının 73. maddesinin e fıkrasının kabul edilmesinden sonra TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, birleşimi saat 14.00'de toplanmak üzere kapattı.
07 Temmuz 2013 Pazar
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Genel Kurulu'nda, 100 bin sözleşmelinin devlet memurluğu kadrosuna alınmasını da içeren "Torba Kanun" teklifinin görüşmelerine saat 14.00'de devam edilecek.
07 Temmuz 2013 Pazar
2012
ESKİ MİLLETVEKİLİ AKÇALI VEFAT ETTİ

Eski milletvekillerinden gazeteci-yazar Cevdet Akçalı vefat etti.
07 Temmuz 2012 Cumartesi
2011
BAŞBAKAN ERDOĞAN GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , AK Parti TBMM Grup toplantısı çıkışında, gazetecilerin sorularını cevapladı. Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''teminat verirlerse yemin ederiz'' sözlerini değerlendirirken, ''Yargı teminat veriyorsa buyursunlar alsınlar. Bizim teminat vermeye yetkimiz yok'' diye konuştu.
07 Temmuz 2011 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN, CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMESİ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada,''CHP ve BDP'nin kararlarını gözden geçirmesini'' isteyerek, '' Olumlu bir başlangıç yapmaya, yeni bir sayfa açmaya davet ediyorum'' dedi.
07 Temmuz 2011 Perşembe
AK PARTİ TBMM GRUBU TOPLANDI

AK Parti TBMM Grubu toplandı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıda TBMM Başkanlık Divanı'nda AK Parti grubuna düşen üyelikler için seçim yapıldı. Buna göre, Kayseri Milletvekili Sadık Yakut ve Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam Meclis Başkanvekilliğine aday gösterilecek. Çorum Milletvekili Salim Uslu ile Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı da yeni idare amirleri olacak.
07 Temmuz 2011 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN, CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMESİ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile makamında görüştü. Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Bizim hiçbir zaman parlamentoyu kilitlemek, çalıştırmamak gibi bir amacımız olmadı. Amacımız Türkiye'deki demokrasi ayıbını gidermektir'' dedi.
07 Temmuz 2011 Perşembe
TBMM GENEL KURULU…

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. TBMM Başkanı Çiçek, Başkanlığın Genel Kurul'a sunuşları kapsamında daha önce andiçmeyen milletvekillerini andiçmeye davet etti. (Milletvekillerinden bu yönde bir talep gelmedi.) TBMM Başkanı Çiçek, tutuklu milletvekillerinin tutukluluk kararlarının devam ettirildiğini ifade ederek, Bakanlar Kurulu Programının 8 Temmuz 2011 Cuma günkü Birleşimde okunması kararıyla yarın saat 15.00'de toplanmak üzere Birleşimi kapattı.
07 Temmuz 2011 Perşembe
MHP GRUBU'NUN, CHP VE AK PARTİ GRUBU'NU ZİYARETİ...

MHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural, CHP Grup Başkanvekilleri Muharrem İnce ile Emine Ülker Tarhan'ı ziyaret etti. MHP Grup Başkanvekilleri, daha sonra AK Parti Grubu'nu ziyaret etti.
07 Temmuz 2011 Perşembe
BAŞBAKAN YARDIMCISI ARINÇ'IN BAKANLAR KURULU SONRASI AÇIKLAMASI…

CHP'nin Yemin Krizi ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten Randevu Talebi konusunda Arınç " Dışarıda yürütülen iyi niyetli çabaları ve Meclis Başkanımızın kendi inisiyatifi ile yürürttüğü çabaları izliyoruz. Bu konuyla ilgili çok şeyleri konuştuk. Bakanlar Kurulu'nda bu konu gündeme gelmedi. Ama iyi niyetli çabaların olumlu sonuçlanmasını dileriz. TBMM çalışmalarına devam ediyor. Gerekli seçimler yapıldı. Yarın hükümet programı açıklanacak. İsteriz ki eksiksiz olsun, herkes ant içip görevine başlasın." dedi.
07 Temmuz 2011 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİ VURAL VE ŞANDIR'IN BASINLA SOHBET TOPLANTISI...

MHP, TBMM Başkanvekilliği için yeniden İstanbul Milletvekili Meral Akşener'in, İdare Amirliği için de Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'ın ismini bildirdi
07 Temmuz 2011 Perşembe
CUMHURBAŞKANI GÜL, TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i kabul etti. Çankaya Köşkü'ndeki kabul, yaklaşık 50 dakika sürdü.
07 Temmuz 2011 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Danıştay Başkanı Hüsnü Karakullukçu ile Genel Sekreter Mustafa Kökçam'ı kabul etti.
07 Temmuz 2011 Perşembe
2010
TBMM GENEL KURULU...

Dışişleri Bakanlığının yeniden yapılandırılmasını öngören ''Dışişleri Bakanlığının Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı'' TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
ANAYASA MAHKEMESİNİN KARARI...

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, TBMM'de, gazetecilerin, Anayasa Mahkemesinin Anayasa değişikliğiyle ilgili kararını değerlendirdi. Ergin, ''Şu anda referandum var, seçim yok'' dedi.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
ANAYASA MAHKEMESİNİN KARARI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Anayasa Mahkemesinin verdiği kararı değerlendirirken, ''Karar, bizim hukuk devleti beklentilerimizi karşılamış değildir'' dedi. MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır da aynı soru üzerine, ''İş millete kalmıştır. Gereğini millet yapacaktır'' dedi.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE İLİŞKİN KISMI İPTAL...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Anayasa Mahkemesinin kararının çok aykırı olmadığını, ancak yasamanın iradesine ve bazı dallarda seçimin engellenmesine yönelik bir adım atıldığını ifade ederek, ''İnşallah hayırlı olur'' dedi.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE İLİŞKİN KISMİ İPTAL...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Anayasa Mahkemesinin, anayasa değişikliği paketine ilişkin kararına ilişkin, ''Sorunumuz o 2 maddeyle ilgilidir, 2 madde referanduma gitmeyecekse, hayırlı uğurlu olsun'' dedi.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE İLİŞKİN KISMİ İPTAL...

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, Anayasa Mahkemesinin, Anayasa değişikliğiyle ilgili kararına ilişkin, ''Mahkemenin başvuruyu kabulü ve esasa ilişkin inceleme yapmasını Anayasa'nın, Anayasa değişikliklerine ilişkin hükümleri bakımından aykırılık olarak görüyorum'' dedi.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

Dışişleri Bakanlığının Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı'nın TBMM Genel Kurulunda ''temel yasa'' olarak görüşülmesi sürüyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, çevrede olan her olayda ''bekle, gör'' politikası uygulamayacaklarını, tavır alacaklarını söyledi.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
TBMM ARAŞTIRMASI KOMİSYONU...

''Kayıp Çocuklar'' Araştırma Komisyonu, AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara Başkanlığında toplandı. YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş, çeşitli konularda komisyona bilgi verdi.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in ''Bu yüce çatı altında görev yapan her milletvekili arkadaşımız yapmış olduğu yemine sadık kalmalı ve bu yemine göre davranmalıdır'' açıklaması hakkında "Milletvekili yemine sadık kalmıyorsa ne yapacaksınız? Dokunulmazlık zırhı olmaksızın, milletvekilleri hakkında işlem yapılmasının önünü açın. Başbakan ile görüşüp, bu konu ile ilgili dokunulmazlıkların kaldırılması için yasal bir düzenleme yapın" diye konuştu.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Nevzat Pakdil başkanlığında toplandı. CHP İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı gündem dışı söz aldı. Görüşmelerin ardından, BDP'nin grup önerisi, CHP ve MHP gruplarının gündeme ilişkin önerileri kabul edilmedi.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
BDP IĞDIR MİLLETVEKİLİ BULDAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, "Başbakan'ı, kendi coğrafyasında yaşayan çocukların sesini duymaya çağırıyoruz" diye konuştu.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
ESKİ MİLLETVEKİLLERİNDEN GÜNEŞ İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

TBMM'deki törene, Kerem Güneş'in ailesi ve yakınları, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan ile bazı eski politikacılar ve milletvekilleri katıldı.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞAHİN GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''Bu yüce çatı altında görev yapan her milletvekili arkadaşımız yapmış olduğu yemine sadık kalmalı ve bu yemine göre davranmalıdır'' dedi.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ ÖZER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Çekirge Çocuk Hastanesi'nin kapatılmaması için Başbakan Erdoğan'a iletilmek üzere 26 binin üzerinde imza topladıklarını belirtti.
07 Temmuz 2010 Çarşamba
2009
TBMM BAŞKANI TOPTAN KARADAĞ'DA...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, beraberindeki parlamento heyetiyle resmi temaslarda bulunmak üzere Karadağ'a geldi.
07 Temmuz 2009 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN, KOSOVA'DAN AYRILDI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Merkezini ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından Kosova'daki temaslarını tamamlayan Toptan, Karadağ'a hareket etti.
07 Temmuz 2009 Salı
''ATİNA SEMİNERİ 2009''

Siyasetçi, bürokrat, akademisyen, bilim adamı, gazeteci ve özel sektör temsilcileri, ''Atina Semineri 2009'' da bir araya gelecek.
07 Temmuz 2009 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN, KOSOVA'DAKİ TEMASLARI DEVAM EDİYOR

TBMM Başkanı Köksal Toptan Mamuşa Belediyesi'ni ziyaret etti. Toptan : ''Kosova'daki soydaşlarımız, içinde bulundukları toplumla uyum içinde yaşarken, kendi içlerinde de birlik ve bütünlüğü korumalıdır''
07 Temmuz 2009 Salı
DTP GRUP BAŞKANVEKİLİ KURTULAN'IN BASIN TOPLANTISI…

DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, DTP'li belediye başkanlarının, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yarın görüşeceğini bildirdi.
07 Temmuz 2009 Salı
2008
TFF BAŞKANI DOĞAN, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR...

Bodrum'da önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın Fatih Camii'ndeki cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar, milletvekilleri ve spor, iş ve sanat çevresinden birçok isim katıldı.
07 Temmuz 2008 Pazartesi
TBMM ONUR ÖDÜLÜ ve ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLLERİ

TBMM Üstün Hizmet Ödülü verilmesi kararlaştırılan 74 kişi, kurum ve kuruluş, 10 Temmuz Perşembe günü saat 10.00'da TBMM'de düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşacak. TBMM Başkanlık Divanı tarafından geçtiğimiz Haziran ayında, TBMM Üstün Hizmet Ödülü verilmesi kararlaştırılan ancak, bu kararın açıklanmasından sonra vefat eden Adil Erdem Bayazıt'ın ödülünü yakınları alacak.
07 Temmuz 2008 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

Genel Kurulda, Lübnan'da Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü bünyesindeki Türk askerinin görev süresinin, 1 yıl daha uzatılması için Hükümete izin verilmesini öngören Başbakanlık tezkeresi, görüşülecek.
07 Temmuz 2008 Pazartesi
2007
TBMM BAŞKANI ARINÇ, İZMİR'DE...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türkiye'nin gelişip büyüdüğünü, taşın üstüne taş koymaya zorunlu olduklarını belirterek, ''Taşın üstüne taş koyanlara engel olmaktan artık bazılarının vazgeçmesi lazım'' dedi.
07 Temmuz 2007 Cumartesi
2006
6 PADİŞAH, 1 HALİFE VE 2 CUMHURBAŞKANINA EV SAHİPLİĞİ YAPAN DOLMABAHÇE SARAYI 150 YAŞINDA

TBMM Başkanı Bülent Arnıç: "Yaşayan tarihi eserler bize güç, gurur ve çalışma azmi verir. Bizim hayallerimiz ve hedeflerimiz büyüktür. Dünyada söz sahibi olacak büyük bir devlet olma hedefimiz vardır. Halkıyla, tarihiyle, kültürüyle barışık, etrafına mutluluk ve refah yayan bir devlet olma hayalimiz vardır. Bu geleneklerimizi yeniden canlandırmak ve dünyanın bugün yaşadığı medeniyetler arası çatışmaya panzehir olduğumuzu herkese anlatmamız gerekir."
07 Temmuz 2006 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "MİLLİ SARAYLAR DEPO MÜZESİ BİR DEVRİN KAPANIŞININ İLANI ANLAMINI TAŞIMAKTADIR"

Milli Saraylar Depo Müze açılış törenine katılan TBMM Başkanı Arınç Depo Müze projesiyle Dolmabahçe Sarayı'nın depolarında bulunan eserlerin modern koşullarda korunacağı ve ziyaretçilere gösterileceğini söyledi.
07 Temmuz 2006 Cuma
İSRAİL - FİLİSTİN GERGİNLİĞİ...

TBMM Filistin ve İsrail Parlamentolararası dostluk grubu başkanları Vahit Kirişçi ve Hüseyin Tanrıverdi düzenledikleri basın toplantısında Filistin ve İsrail'i ateşkes ilan etmeye, barışın sağlanması amacıyla görüşmeleri yeniden başlatmaya davet etti.
07 Temmuz 2006 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ "SEYMENLERİN BU DEVLETİN VE CUMHURİYETİN KURULUŞUNDA BÜYÜK KATKILARI OLMUŞTUR"

Ankara Kulübü Derneği yönetim kurulunu ve Seymenleri kabul eden TBMM Başkanı Arınç Seymenlerin büyük Atatürk'ü karşılamak ve ona destek vermekle kalmadığını Cumhuriyetin kuruluşunda da çok büyük katkıları olduğunu söyledi.
07 Temmuz 2006 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN GAZZE'DE YAŞANAN GELİŞMELERLE İLGİLİ OLARAK MEKTUP DİPLOMASİSİ GİRİŞİMİ...

Bir gazetecinin mektup diplomasisiyle ilgili sorusunu yanıtlayan TBMM Başkanı Arınç İsrail Parlemento Başkanı Dalia İtzik'e gönderdiği mektup hakkında bilgi vererek Gazze'de yaşanan son olayların barış yolunda atılan çabaları boşa çıkaracak noktaya geldiğini, iki toplumun birbirine tekrar düşmanlıklarını artıracak girişimlerde bulunulmamasını istediğini belirtti.
07 Temmuz 2006 Cuma
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ, TUNCELİ'YE GİDİYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, yapımına destek sağlanan Tunceli Bedensel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışına yapmak üzere yarın Tunceli'ye gidiyor.
07 Temmuz 2006 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ İSRAİL VE FİLİSTİN ARASINDA YAŞANAN GERGİNLİKLE İLGİLİ MEKTUP DİPLOMASİSİ YÜRÜTÜYOR

İsrail Meclis Başkanı Dalia Itzik'e mektup gönderen Arınç, İsrail'le Filistin arasında yaşanan olaylardan duyduğu kaygıyı dile getirdi. Türkiye'nin sorunun çözümüne yönelik iyi niyetli girişimlerini sürdüreceğini belirten Arınç, İsrail'in yapıcı davranmasını istedi.
07 Temmuz 2006 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu saat 11:30'da, AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve Adana Mİlletvekili Vahit Kirişçi saat 12:00'de bir basın toplantısı düzenleyecekler.
07 Temmuz 2006 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ DOLMABAHÇE SARAYI'NIN 150. YILI KUTLAMALARINA KATILACAK

Bugün saat 18:00'de Dolmabahçe Sarayı'ında Depo Müze Açılışını yapacak olan TBMM Başkanı Arınç saat 20:00'de de Dolmabahçe Sarayı Hasbahçe'de gerçekleştirilecek Dolmabahçe Sarayı 150. Yıl Kutlama Gecesi'ne katılacak.
07 Temmuz 2006 Cuma
2005
ARINÇ'A ENDONEZYA VE YENİ ZELANDA'DAN TEŞEKKÜR

Endonezya Temsilciler Meclisi Başkanı H.R.Agung Laksono tnusami felaketi ile ilgili gönderdiği mesaj ve Yeni Zelanda Başbakanı Helen Clark, Türkiye'ye yaptığı ziyaret sırasındaki gördüğü ilgi nedeni ile TBMM Başkanı Bülent Arınç'a birer teşekkür mektubu gönderdiler
07 Temmuz 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "YASAMA YETKİSİNİN TBMM'DE OLDUĞU TARTIŞMASIZ VE KUŞKUSUZDUR"

Arınç, 22. Dönem 3. yasama yılını değerlendirmek üzere düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
07 Temmuz 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ: "DEMOKRASİNİN KIRMIZI ÇİZGİSİ, MİLLET İRÂDESİDİR"

Arınç, 3. Yasama Yılı'nın sona ermesi dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, yasama çalışmalarını, Millî Egemenlik Yılı etkinliklerini ve son siyasal gelişmeleri değerlendirdi
07 Temmuz 2005 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ 22 DÖNEM 3.YASAMA YILINI DEĞERLENDİRECEK...

Arınç, TBMM Tören Salonu'nda bugün saat 11.00'de düzenleyeceği basın toplantısında, çıkarılan yasalar, denetim çalışmaları, 85. yıl kutlamaları çerçevesinde yapılan faaliyetler konusunda bilgi verecek.
07 Temmuz 2005 Perşembe
2004
EĞLENCE YERLERİNE RUHSAT VE CEZA VERME YETKİSİ BELEDİYELERE VERİLDİ

Umuma açık yerlere ruhsat verme yetkisini polisten belediyelere devreden tasarı, İçişleri Komisyonu'nda kabul edildi. Tasarıyla bu tür yerlere uygulanan kapatma cezaları da idari para cezasına çevriliyor.
07 Temmuz 2004 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KOÇ: "GELDİĞİNİZ GİBİ, DEMOKRATİK YOLLARDAN GİDECEKSİNİZ"

Haluk Koç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan'ın İmam Hatip liseleri ile ilgili açıklamalarını ve Adalet Komisyonu'nda TCK Tasarısı görüşmeleri sırasında verilen Devrim Yasaları'na ilişkin önergeye sert eleştiriler yöneltti.
07 Temmuz 2004 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ, ALMANYA BÜYÜKELÇİSİ BORN'A ÖĞLE YEMEĞİ VERDİ

TBMM Başkanı Arınç, yemekte yaptığı konuşmada, Almanya'nın Türkiye için çok özel ve dost bir ülke olduğunu söyledi.
07 Temmuz 2004 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU, VERGİ YASA TASARISININ 13 MADDESİNİ DAHA KABUL ETTİ

Komisyonda kabul edilen bazı maddelere göre, Araç Muayene İstasyonları özelleşecek, Süresi içinde ödenmeyen trafik cezalarında toplam miktar ana paranın iki katını geçmeyecek, otoyol ve köprülerden ücret ödemeden geçenden geçiş ücretinin 10 katı alınacak.
07 Temmuz 2004 Çarşamba
BELEDİYELER KANUNU TASARISI'NIN 22 MADDESİ, TBMM GENEL KURULU'NDA KABUL EDİLDİ

Kabul edilen bazı maddelere göre, belediyeler, motorlu taşıt muayene ve emisyon ölçümü yapamayacak. Belediyeler tarafından tahsil edilen harç, resim ve vergi gelirleri haczedilmeyecek.
07 Temmuz 2004 Çarşamba
2003
ABD'NİN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ROBERT PEARSON'A VERDİĞİ ÖĞLE YEMEĞİNİN ARDINDAN YAPTIKLARI AÇIKLAMA

07 Temmuz 2003 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.