MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2013
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KKTC MECLİS BAŞKANI BOZER ONURUNA AKŞAM YEMEĞİ…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, KKTC Meclis Başkanı Hasan Bozer ve beraberindeki heyet onuruna TBMM Tören Salonu'nda akşam yemeği verdi.
25 Nisan 2013 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN AÇIKLAMASI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik sözlerine ilişkin, ''Meclis'in ve milletvekillerinin saygınlığına yakışmayacak üsluptaki söz konusu ifadeleri şiddetle kınıyor, Genel Kurul'un kınama cezası verilmesi yönündeki hassasiyetine katılıyorum. Genel Kurul'u da bu kararından dolayı tebrik ediyorum'' dedi.
25 Nisan 2013 Perşembe
AK PARTİ'Lİ KADIN MİLLETVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti'nin kadın milletvekilleri, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, ''Acaba Atatürk bu Cumhuriyet'i kurmasaydı o makamda oturacak mıydınız- Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz-'' sözlerine, ''Hiç bir kutsalı olmayan bu kişiyi, tüm kamuoyu, özellikle kadın sivil toplum kuruluşlarına şikayet ediyor ve kınıyoruz'' diye tepki gösterdi.
25 Nisan 2013 Perşembe
EKONOMİ BAKANI ÇAĞLAYAN, KKTC EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI ATUN İLE GÖRÜŞTÜ

Zafer Çağlayan: "10 milyar Euro için bankalarını kapatmak zorunda kalan bir kesim, dev bir ekonomiye 6 ay süreyle başkanlık yapmıştır. Bu mizahi bir konudur." Sunat Atun: "Güney Kıbrıs, AB üyesi olarak Türk tarafına her zaman sırtını dönmüştür. Ama bugün kurtuluşlarının tek yönü, sırtlarını döndükleri taraftır. Güney Kıbrıs yönetimi Türk dünyası ile işbirliği yapmadan, içinde bulunduğu açmazı çözebilecek imkana sahip olamayacaktır."
25 Nisan 2013 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, "KARABÜK GÜNLERİ"NİN AÇILIŞINI YAPTI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Ankara'da Karabük Günleri'nin" açılışını yaptı.
25 Nisan 2013 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'nun başkanlığında toplandı. 96 yasal düzenlemedeki "özürlü", "sakat" ve "çürük" gibi ibarelerin "engelli" olarak değiştirilmesini düzenleyen yasa tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
25 Nisan 2013 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın yeni anayasa çalışmalarına dair konuşmasıyla ilgili, "Özü itibariyle, felsefesi itibariyle doğrudur. Bizim Uzlaşma Komisyonu da zaten bu konuda en baştan beri görüş birliği içindedir" diye konuştu.
25 Nisan 2013 Perşembe
CHP'Lİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili, ''Bundan sonraki yol ve yönteme dair, Sayın Meclis Başkanı'nı göreve davet edeceğiz. Liderlerle görüşme dahil olmak üzere düşüncelerimizi Sayın Başkan ile paylaşacağız'' dedi.
25 Nisan 2013 Perşembe
CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ BATUM'UN BASIN TOPLANTISI...

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, "Ergenekon davasında savcıya göre Osman Yıldırım ile 'Gizli Tanık 9' birbirlerini tanımıyormuş. Oysa 'Gizli Tanık 9' adıyla ifade veren tanık, Osman Yıldırım'dan başkası değil. Gerçekleri açıkça saklayan, çarpıtan bir savcı" dedi.
25 Nisan 2013 Perşembe
BAĞIMSIZ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TÜZEL'İN BASIN TOPLANTISI...

İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, hükümetin yeni varlık barışı tasarısıyla sermayedarlara hizmet ettiğini öne sürerek, "Hükümetin hiçbir zaman yoksullarla barış derdi olmadı" dedi.
25 Nisan 2013 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

Akif Hamzaçebi: ''Benim Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu'na tavsiyem şu: Niyetinizi daha açık şekilde ifade edin, tek maddelik kanun teklifi getirin; 'Sayıştay AKP Hükümetlerinin harcamalarını incelemeyecektir.' Teklifin özeti de bu cümledir. AKP, kendi hükümet döneminin harcamalarının denetlenmesini istememektedir''
25 Nisan 2013 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, KKTC MECLİS BAŞKANI BOZER İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Çiçek: "Rum tarafı adım atacak gibi gözüküyor ayağını kaldırıyor, yine aynı yere basıyor"… "Eğer AB; terazinin bir kefesine AB üyeliğini, diğerine Kıbrıs'ı koyar da ya bu, ya bu derse; biz bin defa Kıbrıs deriz. Bizi ya AB, ya Kıbrıs açmazına kimse sokamaz. Böyle bir kıskacın içine girmeyiz."
25 Nisan 2013 Perşembe
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI..

Emin Haluk Ayhan: ''AK Parti MHP'nin mitinglerini hazmetmeye alışmalıdır, alışacaktır, mecburdur. Alana gelen her vatandaş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. AKP'liler bunu bilmelidirler. Türk Bayrağını alıp Alsancak'a koşan insanlardan kimse rahatsız olmamalıdır. AKP'de rahatsız olmamalıdır. MHP sokaklarda değil, meydanlardadır."
25 Nisan 2013 Perşembe
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ ÖZCAN YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

Özcan Yeniçeri: "Türkiye'de terör eylemleri yapan PKK, şimdi Türk devleti ile PKK arasındaki mücadele şeklinde ifade ediliyor. Terörist dediklerine artık Avrupa aktivist diyor. Televizyonlarda sırf Öcalan'a bebek katili diyebilirsiniz ama onun arkasında şu kadar insan var diye başlayan bölücü anlatılar sonunda mükemmel bir destek almış oldular. Bu durumda PKK giderek meşruiyet kazanırken AKP iktidarı da halk nezdinde giderek meşruiyetini yitirmektedir."
25 Nisan 2013 Perşembe
AB KONSEYİ GENİŞLEME ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ TBMM'DE…

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Avrupa Birliği Konseyi Genişleme Çalışma Grubu (COELA) üyeleri ile İçişleri Komisyonu Toplantı Salonu'nda bir araya geldi.
25 Nisan 2013 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 13.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nde "Karabük Günleri" açılışına katılacak. MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan saat 10.30'da, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi saat 11.00'de, İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel saat 11.30'da, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 12.00'de, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum saat 12.30'da ve CHP Konya Milletvekili Atilla Kart saat 13.00'de basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulunda yasal mevzuattaki "sakat", "çürük" gibi ifadelerin, "engelli" olarak değiştirilmesini öngören tasarı saat 14.00'de ele alınacak. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ile saat 17.00'de görüşecek.
25 Nisan 2013 Perşembe
2012
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu'nda, 9 uluslararası anlaşmanın uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları ele alındı.
25 Nisan 2012 Çarşamba
TBMM TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ

TBMM Türk Müziği Topluluğu, TBMM Tören Salonu'nda konser verdi. TBMM Başkanı Çiçek: " Pek çok milletvekilimizin beste ve güfteleri olduğunu biliyoruz. TRT'nin de katkılarıyla milletvekillerinden oluşacak bir koronun da kurulması düşünülebilir."
25 Nisan 2012 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ve Batı Trakya Türkleri Derneği heyetini kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı gerçekleşti.
25 Nisan 2012 Çarşamba
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan Terör Alt Komisyonu'nda, Sivas'ta Madımak Oteli'nin yakılması sonucu hayatını kaybeden Şair Metin Altıok'un kızı Zeynep Altıok ile Başbağlar Köyü'ndeki terör saldırısından yaralı kurtulan Köy Muhtarı Ali Akarpınar'ı dinlendi.
25 Nisan 2012 Çarşamba
AK PARTİ'Lİ SAİT'İN BASIN TOPLANTISI…

AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait, beraberinde ABD New Jersey Eyaleti Senatörü Robert Gorden ve ABD Demokrat Parti Temsilcisi Victor Herlinsky ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
25 Nisan 2012 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarıyla ilgili Meclis Araştırması açılması kabul edildi.
25 Nisan 2012 Çarşamba
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ ZÜHAL TOPCU'NUN BASIN TOPLANTISI…

Topcu:" YGS sonuçlarının açıklanmasıyla fiyasko bir kez daha gözler önüne serildi. Eğitim sisteminin ülkemiz için bir anlam oluşturmadığı, 10 yıllık AKP iktidarı döneminde tescillenmiştir."
25 Nisan 2012 Çarşamba
ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI RESİM VE ELİŞİ SERGİSİ…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında TBMM Mustafa Necati Kültür Evi'nde Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Resim ve Elişi Sergisi açıldı. TBMM Kreşi 3-4-5-6 yaş grubu çocuklarının resim ve elişlerinden oluşan serginin açılışını TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Durdular gerçekleştirdi.
25 Nisan 2012 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN GAZİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ'NDE TEDAVİ GÖREN ŞAİR ABDURRAHİM KARAKOÇ'A GEÇMİŞ OLSUN MESAJI…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, solunum yetmezliği teşhisiyle Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi gören ünlü şair Abdurrahim Karakoç'a bir geçmiş olsun mesajı gönderdi.
25 Nisan 2012 Çarşamba
BDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖNDER'İN BASIN TOPLANTISI…

Sırrı Süreyya Önder: "İttihat ve Terakki'nin sorumlusu olduğu ve Cumhuriyet rejiminin unutturma politikasıyla büyük katkılar sağladığı Ermeni katliamının, her dilde karşılığı soykırımdır. 'Soykırım dersek tazminat, toprak isterler' deniyor, daha alçakça bir reddediş gerekçesi olamaz."
25 Nisan 2012 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonu, hukuk uyuşmazlıklarının ''arabuluculuk'' yoluyla çözümünü düzenleyen tasarıyı, alt komisyon raporu üzerinden görüştü.
25 Nisan 2012 Çarşamba
TBMM BİLİŞİM VE İNTERNET ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Sektöründeki Gelişmeler ile İnternet Kullanımının Başta Çocuklar, Gençler ve Aile Yapısı Üzerinde Olmak Üzere Sosyal Etkilerinin Araştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar başkanlığında toplandı.
25 Nisan 2012 Çarşamba
TBMM DARBELERİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU ÜYELERİ BELLİ OLDU

Darbe ve muhtıralarla ilgili kurulan Meclis araştırma komisyonunun üyeleri belli oldu.
25 Nisan 2012 Çarşamba
CHP'Lİ ÇANDAR'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında YÖK ve YURTKUR ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
25 Nisan 2012 Çarşamba
BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ TÜZEL İLE BDP MİLLETVEKİLLERİ TUNCEL VE ÖNDER'İN BASIN TOPLANTISI...

Bağımsız İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, BDP İstanbul Milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Sırrı Süreyya Önder ile birlikte TBMM'de düzenlediği basın toplantısı ile ilgili "Halkların Demokratik Kongresi Divan Üyesi Milletvekilleri olarak 1 Mayıs'a giderken, ülkemizin içinde bulunduğuı koşullara dikkat çekmek ve işçi sınıfı ile emekçilere, ezilen ve sömürülen yoksul halklarımıza çağrıda bulunmak ve görüşlerimizi paylaşmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.
25 Nisan 2012 Çarşamba
BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPLAN, EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİ KABUL ETTİ

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan: "Bayrakla, resmi dille, sınırlarla ilgili hiç bir problemimiz yok.''
25 Nisan 2012 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN KABULÜ...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulubü Öğrencelerini kabul etti. Hamzaçebi, kabul öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.
25 Nisan 2012 Çarşamba
CHP MİLLETVEKİLİ ÖZKES'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes: Bildiğiniz gibi sayın Başbakan dün grup toplantısında CHP ve rahmetli İnönü'ye veryansın etti. 1927 yılında Türkiye'de 14 milyon insan varken, 28.705 cami vardı. Yani her 500 kişiye 1 cami düşüyordu. 2012 Türkiyesinde yaklaşık 80 milyon insan ve 81.984 cami var. Yani her 1000 kişiye bir cami var. Sayın Başbakan bunları biliyor mu?
25 Nisan 2012 Çarşamba
AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ UÇMA'NIN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Türkiye küçük Millet Meclisi Sözcüsü Şanar Yurdatapan ile birlikte TkMM Nisan ayı raporları hakkında bilgi vermek üzere parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
25 Nisan 2012 Çarşamba
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Ortadoğu'da tüm liderlerin ve ülkelerin, ABD'nin bölge için öngördüğü projeye ve verdiği role uygun bir biçimde davrandığını belirtti.
25 Nisan 2012 Çarşamba
TBMM'DE MEHMET AKİF ERSOY PANELİ…

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı (ATAM) tarafından TBMM Küçük Grup Toplantı Salonu'nda, ''Mehmet Akif'e Bakışlar'' konulu panel düzenlendi. TBMM İdare Amiri, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy'un yanlışlar karşısında asla susmadığını belirterek, ''O, dertli bir insandır. Onun derdi millettir'' dedi.
25 Nisan 2012 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

Mehmet Akif'e Bakışlar konulu Panel saat 10:30'da TBMM Küçük Grup Salonu'nda gerçekleştirilecek. MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 11:00'de, AK Parti Milletvekili İsmet Uçma 11:30'da, CHP Milletvekili İhsan Özkes saat 12:00'de, Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel saat 12.30'da CHP Milletvekili Tolga Çandar saat 13:00'de, AK Parti Milletvekili Rifat Sait 13.30'da MHP Milletvekili Zühal Topçu saat 14:00'de, BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder saat 14.30'da basın toplantısı düzenleyecek.Saat 11:30'da, BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan Ege Üniversitesinden gelecek öğrenci heyetini kabul edecek. Saat 14:00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili Meclis araştırması açılması önergeleri ele alınacak. Saat 18:00'de TBMM Tören Salonu'nda TBMM Türk Müziği Topluluğu Konser verecek.
25 Nisan 2012 Çarşamba
2011
ANAYASA MAHKEMESİ'NİN KURULUŞUNUN 49. YIL DÖNÜM܅

Anayasa Mahkemesinin kuruluşunun 49. yıl dönümü dolayısıyla Anayasa Mahkemesi binasında tören düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı bakanlar, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Özcan ve bazı yüksek yargı üyeleri katıldı.
25 Nisan 2011 Pazartesi
CHP ''TORBA KANUN'' İÇİN ANAYASA MAHKEMESİNE BAŞVURDU

CHP, ''Torba Kanun'' olarak bilinen bazı alacakların yeniden yapılandırılmasını da içeren yasanın iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine başvurdu.
25 Nisan 2011 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Fevzi Özbey İlköğretim Okulu, Maltepe İlköğretim Okulu, Hamdullah Suphi İlköğretim Okulu ve Teğmen Kalmaz İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri ile Kuzey Kıbrıs ve Makedonya'dan gelen öğretmen ve öğrencileri, Ankara Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürlerini kabul etti.
25 Nisan 2011 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 10.00'da Fevzi Özbey İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Gülümser Erdem ve beraberindeki Kıbrıs ve Makedonya'dan gelen öğretmen ve öğrenciler ile Ankara Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürlerini divan salonunda kabul edecek. Şahin, saat 11.00'de Anayasa Mahkemesi'nin 49. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Anayasa Mahkemesi Yüce Divan Salonunda düzenlenecek tören ve sempozyuma katılacak.
25 Nisan 2011 Pazartesi
2010
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TBMM GENEL KURULUNDA...

Anayasa değişikliği teklifinin 16. maddesine 337 kabul, 70 ret oyu verildi. TBMM Genel Kurulundaki gizli oylamaya 407 milletvekili katıldı. Oylamada 337 kabul, 70 ret oy kullanıldı.
25 Nisan 2010 Pazar
TBB BAŞKANI ÖZOK'UN VEFATI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok'un tedavi görmekte olduğu ABD'de hayatını kaybetmesi nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayımladı.
25 Nisan 2010 Pazar
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin, askeri yargının görev alanını yeniden belirleyen 16. maddesi üzerinde görüşmeler devam ediyor.
25 Nisan 2010 Pazar
TBMM GENEL KURULU...

CHP'nin, üniversite öğrencilerinin sorunlarına ilişkin araştırma önergelerinin TBMM Genel Kurulunda bugün görüşülmesini içeren grup önerisi kabul edilmedi.
25 Nisan 2010 Pazar
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ…

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 16. maddesi üzerindeki görüşmelere başlandı.
25 Nisan 2010 Pazar
TBMM GENEL KURULU…

TBMM Genel Kurulunda, MHP'nin, yolsuzluklarla ilgili araştırma önergesinin bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi kabul edilmedi.
25 Nisan 2010 Pazar
1. ULUSLARARASI TBMM SUTOPU TURNUVASI SONA ERDİ

TBMM 90.Yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 1. Uluslararası Türkiye Büyük Millet Meclisi Sutopu Turnuvası, Ankara'da sona erdi. Turnuvanın son gününde Ukrayna'yı 15 - 2 yenerek turnuvanın birincisi olan Türkiye Erkek Sutopu Milli Takımı, kupanın da sahibi oldu.
25 Nisan 2010 Pazar
ABD BAŞKANI OBAMA'NIN 24 NİSAN MESAJI...

TBMM'de gazetecilerin sorularını cevaplayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, ABD Başkanı Barack Obama'nın, 24 Nisan mesajında, ''büyük felaket'' lafının Ermenicesini kullandığını ve bunun da ''soykırım'' anlamına geldiğini belirterek, ''O nedenle konuşmasında sevinilecek bir taraf yok. Bu, bizim kabul edemeyeceğimiz bir şeydir'' dedi.
25 Nisan 2010 Pazar
1915 OLAYLARIYLA İLGİLİ OBAMA'NIN KONUŞMASI…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada ''ABD Başkanı'nın ecdadımızı soykırımcı olarak suçlamayı sürdürdüğü ve Türk milletine yönelik olumsuz bakışını devam ettirdiği anlaşılmaktadır. Kelimelerle oynaması bu durumu değiştirmemekte, Türk milletine yönelik suçlamalarında ısrarlı olduğu bir kez daha ortaya çıkmaktadır'' dedi.
25 Nisan 2010 Pazar
BAHÇELİ'NİN ''ÇOCUK AFFI'' ÖNERİSİ...

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, gazetelerde yer alan isimleri (Ogün Samast, Cem Garipoğlu) ''çocuk affı önerisi'' kapsamında düşündüğünü zannetmediğini belirterek, ''Bu anlamda, komisyonda yer alan düzenlemenin daha da iyileştirilmesi yönünde bir çalışma, komisyon aşamasında katkı olarak sunulabilir oraya'' dedi.
25 Nisan 2010 Pazar
TBMM GENEL KURULU, ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİNİ GÖRÜŞMEK ÜZERE TOPLANDI

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un başkanlığında toplanan Genel Kurulda, Meclis Araştırması açılmasına ilişkin 3 önergenin okunmasına geçildi.
25 Nisan 2010 Pazar
TBMM'NİN AÇILIŞININ 90. YILI...

TBMM'nin açılışının 90. yılı dolayısıyla 23 Nisan 1920 ile 23 Nisan 2010 tarihleri arasında görev alan parlamenterlerin albümü hazırlandı. Albümde, 11 bin 752 parlamenterin fotoğrafı ve öz geçmişi bulunuyor.
25 Nisan 2010 Pazar
TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM Genel Kurulu, Anayasa değişikliği teklifinin görüşmeleri için mesai yapmayı sürdürecek. Görüşme takvimi uyarınca, yarın teklifin Anayasa Mahkemesine kişisel başvuru hakkının yanı sıra Meclis Başkanı, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının Yüce Divan'da yargılanmasını düzenleyen 19. maddesi ile Anayasa Mahkemesi ve Askeri Yargıtayla ilgili düzenlemeler getiren 20, 21. ve 22. maddeleri görüşülecek.
25 Nisan 2010 Pazar
TBMM'DE BUGÜN...

Saat 12.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin askeri kişilere sivil yargı yolunu açan 16. maddesi ile Anayasa Mahkemesinin yapısını yeniden düzenleyen 17. ve 18. maddeleri ele alınacak.
25 Nisan 2010 Pazar
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ...

Anayasa değişikliği teklifinin 15. maddesine 335 kabul, 71 ret oyu verildi. TBMM Genel Kurulundaki gizli oylamaya 407 milletvekili katıldı. Oylamada 335 kabul, 71 ret oy verildi, 1 oy da boş çıktı.
25 Nisan 2010 Pazar
2008
TÜRKİYE ÖĞRENCİ MECLİSİ TOPLANTISI SONA ERDİ

5. Dönem Türkiye Öğrenci Öğrenci Meclisi, ortaöğretim 10. sınıftaki alan değişikliğinin 11. sınıf sonunda yapılmasını, madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklarla mücadele edilmesini, eğitim sisteminin sınavlara odaklanmadan sürdürülmesini istedi.
25 Nisan 2008 Cuma
TÜRKİYE ÖĞRENCİ MECLİSİ TOPLANTISI...

Öğrenci Meclisi Üyeleri, başta eğitim sistemi olmak üzere, dildeki yozlaşma, yabancılaşma, illerine dair sorunlar, sınav sistemindeki eksiklikler gibi çeşitli konularda görüşlerini dile getirdiler.
25 Nisan 2008 Cuma
"ÇOCUKLARIN TEŞEKKÜRLERİ ÖDÜLLERİ" TÖRENİ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, 27 Nisan 2008 Pazar Günü Saat 15.00'te Dolmabahçe Sarayı Medhal Salonu'nda "Çocukların Teşekkürleri Ödülleri" törenine katılacak.
25 Nisan 2008 Cuma
TÜRKİYE ÖĞRENCİ MECLİSİ ÜYELERİ ANT İÇTİ...

TBMM Genel Kurul Salonundaki özel birleşimde 81 ilden gelen öğrenci meclisi başkanlarının ant içme töreninin ardından yapılan Başkanlık Divanı seçimini, Mersin Öğrenci Meclisi Başkanı Caner Çelik'in listesi 22 oy olarak kazandı.
25 Nisan 2008 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN, 5. DÖNEM TÜRKİYE ÖĞRENCİ MECLİSİ'NE SESLENDİ

"Yapmanız gereken Cumhuriyetin ideallerine, aklın, bilimin ve çağın gereklerine sıkı sıkıya sarılarak çalışmaktır"
25 Nisan 2008 Cuma
MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÇELİK: ''CUMHURİYETİ, DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRMAK, TÜRK ÇOCUKLARI OLARAK SİZİN GÖREVİNİZ''

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, TBMM Genel Kurulunda, 5. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye Öğrenci Meclisi'nin 23 Nisana denk gelmesi nedeniyle sık sık ''çocuk meclisi'' diye tanıtıldığını belirterek, ''Burası Türkiye Öğrenci Meclisi. Bunun özellikle altını çiziyorum" dedi.
25 Nisan 2008 Cuma
ANAYASA MAHKEMESİ'NİN KURULUŞUNUN 46. YILDÖNÜMÜ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Anayasa Mahkemesinin 46. Kuruluş Yıldönümü'nü yayımladığı bir mesajla kutladı.
25 Nisan 2008 Cuma
TÜRKİYE ÖĞRENCİ MECLİSİ ÖZEL BİRLEŞİMİ

"5. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Özel Birleşimi" TBMM Başkanı'nın açış konuşmasıyla başladı.
25 Nisan 2008 Cuma
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 10.00'da TBMM Genel Kurulu Salonu'nda yapılacak olan 5. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi toplantısının açılış konuşmasını yapacak.
25 Nisan 2008 Cuma
2007
CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI İÇİN 10 GÜNLÜK BAŞVURU SÜRESİ SONA ERDİ

TBMM Başkanlığı'na bu sürenin dolduğu bugün saat 24.00'e kadar Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül ile AK Parti Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay dışında, anayasal niteliklere uygun başvuru yapılmadı.
25 Nisan 2007 Çarşamba
AĞAR VE MUMCU'NUN BASIN TOPLANTISI...

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, cumhurbaşkanı seçimi öncesinde erken seçim kararı alınmasını istedi.
25 Nisan 2007 Çarşamba
GÜL BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı adayı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, TBMM'de Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk ve 3 bağımsız milletvekiliyle görüştü.
25 Nisan 2007 Çarşamba
CUMHURBAŞKANI ADAYI GÜL: "BÜTÜN TÜRKİYE'NİN CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM"

TBMM'nin seçmesi halinde bütün Türkiye'nin cumhurbaşkanı olacağını ifade eden Gül "Farklılıklarımızı kesinlikle zenginlik olarak göreceğim." dedi.
25 Nisan 2007 Çarşamba
ERKEKLERE HEMŞİRELİK YOLU AÇILDI

TBMM Genel Kurulu'nda, erkeklere de hemşire olma imkanı tanıyan kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı.
25 Nisan 2007 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Merkezi Finans ve İhale Biriminin, Hazine Müsteşarlığı ile idari ilişkisini, istihdam ve bütçe esaslarını düzenleyen kanun tasarısının tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
25 Nisan 2007 Çarşamba
ULUSLARARASI 5 ANLAŞMANIN ONAYLANMASININ UYGUN BULUNMASINA İLİŞKİN KANUN TASARILARI KABUL EDİLDİ

TBMM Genel Kurulu'nda, 5 uluslararası anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunmasına ilişkin kanun tasarıları kabul edildi.
25 Nisan 2007 Çarşamba
AK PARTİ'Lİ 160 MİLLETVEKİLİ GÜL'ÜN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI TEKLİF ETTİ

TBMM Başkanlığı'na yapılan imzalı başvuru ile AK Parti'li 160 milletvekili Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün 11. Cumhurbaşkanlığı adaylığını teklif etti.
25 Nisan 2007 Çarşamba
11. CUMHURBAŞKANI ADAYI GÜL'ÜN, TBMM'DEKİ TEMASLARI...

Cumhurbaşkanı adayı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, TBMM'de, Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, bağımsız milletvekilleri Zülfü Livaneli, Memduh Hacıoğlu ve Göksal Küçükali ile görüştü.
25 Nisan 2007 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
25 Nisan 2007 Çarşamba
SERA VE HAYVANCILIĞA HARÇ MUAFİYETİ...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, sera ve hayvancılık faaliyetinde kullanılmak üzere inşa edilen tesislerin bina inşaat harcından muaf tutulmasını öngören kanun teklifi kabul edildi.
25 Nisan 2007 Çarşamba
TBMM KÜRESEL ISINMA KOMİSYONU...

AK Parti Kayseri Milletvekili Adem Baştürk'ün başkanlığında toplanan TBMM Küresel Isınma Komisyon, TÇMB uzmanları ile Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Ana Bİlim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tamay Sıtkı Uyar'ı dinledi.
25 Nisan 2007 Çarşamba
TBMM SAĞLIK KOMİSYONU..

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda kabul edilen tasarıyla, kurul raporu yerine, tek hekimin imzasıyla verilecek sağlık raporu ile ilaç alınabilecek.
25 Nisan 2007 Çarşamba
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI KOÇ: ''AKM YERİNE, YENİ BİR MEYDAN OKUYUCU KÜLTÜR MERKEZİ YAPMAK İSTİYORUZ''

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Hakkında Kanun Tasarısının görüşmelerinde, AKM'nin yıkılması tartışmaları gündeme geldi.
25 Nisan 2007 Çarşamba
TÜRKÇEDEKİ BOZULMA VE YABANCILAŞMA...

Türkçedeki Bozulma ve Yabancılaşmanın Araştırılması, Türkçenin Korunması ve Etkin Kullanımı İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, Başkent Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Demir'i dinledi.
25 Nisan 2007 Çarşamba
ANAYASA MAHKEMESİ'NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ...

TBMM Başkanı Arınç Demokrasinin gelişmesi ve milli iradenin hakimiyetinin hukuk sisteminin etkinliğini artıracağını kaydetti.
25 Nisan 2007 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç, Anayasa Mahkemesi'nin Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Sheraton Oteli Büyük Balo Salonunda saat 10.30'da düzenlenen törene ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu'nun saat 20.00'de aynı yerde vereceği resepsiyona katılacak.
25 Nisan 2007 Çarşamba
2006
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'IN '23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI' DOLAYISIYLA YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMA KİTAP HALİNE GETİRİLİYOR

Arınç'ın 23 Nisan'da Genel Kurul'da yaptığı konuşmadan sonra, Meclis Başkanlığı İletişim Ofisi'ne destek mesajı içeren çok sayıda telefon, faks ve e-mail geldi. Bazı büyükelçiler, hükümetlerine iletmek üzere konuşma metnini talep etti. Meclis Başkanlığı, talepler üzerine Arınç'ın konuşmasını kitap haline getirme kararı aldı.
25 Nisan 2006 Salı
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI, 'ÖĞRENCİ MECLİSİ TOPLANTISI'NA DAİR BİR AÇIKLAMA YAPTI: "DÜNYA ÇAPINDA TAKDİR GÖREN BU PROJE GÖLGELENMEMELİ…"

Türkiye Öğrenci Meclisi'nin, ''Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi'' kapsamında çalışmalarını yürüttüğü belirtilen açıklamada, söz konusu yönergenin Milli Eğitim Temel Kanunu, BM Çocuk Hakları Sözleşmesi, Çocuk Haklarının Kullanılmasına İlişkin Avrupa Sözleşmesi, TBMM İçtüzüğü ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Protokolü'nün referans alınarak hazırlandığı kaydedildi.
25 Nisan 2006 Salı
CHP GENEL BAŞKAN BAYKAL:''MECLİS BAŞKANI'NIN SÖZLERİ, ONUN TÜRKİYE'DE HUKUK DÜZENİYLE, ANAYASAL DÜZENLE, CİDDİ BİR ÇELİŞKİ VE ÇATIŞMA İÇİNDE OLDUĞUNU GÖSTERİYOR''

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal,partisinin TBMM grubunda, Arınç'ın 23 Nisan'da yaptığı konuşmayı değerlendirdi.
25 Nisan 2006 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''BUGÜN, CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞ İDEALLERİNE HER ZAMANKİNDEN DAHA YAKINIZ"

Partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ''Bugün Cumhuriyetimiz de demokrasimiz de her zamankinden daha güçlüdür. Türkiye'nin aydınlık bahtını karartacak her türlü girişim, her türlü hesap, milletin meclisinden mutlaka geri dönecektir'' dedi
25 Nisan 2006 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''NE BİRİLERİNDEN ALKIŞ ALMAK İÇİN, NE BİRİLERİNİ ELEŞTİRMEK İÇİN KONUŞMADIM, BİLDİĞİMİ SÖYLEDİM, DOĞRU BİLDİĞİMİ İFADE ETTİM''

TBMM Başkanı Bülent Arınç, 23 Nisan dolayısıyla Meclis'te yaptığı konuşmaya yönelik eleştirilerle ilgili olarak, ''Ben fikir adamıyım, fikirlerle tartışmaktan, konuşmaktan memnunum. Benim söylediklerime karşı çıkanlar varsa, bunların zeminini doğru göstermek mecburiyetindedir. Bunları hiçe sayarak, küçültücü, alay edici, hakaret edici ifadeler, sadece o kişileri bağlar, bu kişilerin seviyesini ortaya koyar'' dedi.
25 Nisan 2006 Salı
TBMM'DE BUGÜN

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, saat 13.30'da toplanacak. Saat 15.00'te toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda, Nüfus Hizmetleri Yasa Tasarısı ele alınacak.
25 Nisan 2006 Salı
2005
TBMM BAŞKANI ARINÇ, TPB SOSYAL TESİSİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI

Türk Parlamenterler Birliği'nin Nenehatun Caddesi'ndeki yenilenen sosyal tesisinin açılışında konuşan Arınç, yapılan tadilat ve iyileştirilmelerin ardından ihtiyaç duyulan prestijli bir yere kavuşulduğunu söyledi.
25 Nisan 2005 Pazartesi
İzciler TBMM'de kamp kurdu......... TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''MECLİS, BÜTÜN ALANLARINI ÖZGÜRLEŞTİRİYOR''

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından organize edilen, 45 çadırda 110 gencin 2 gün konaklayacağı kampa gelişinde izci selamıyla karşılanan TBMM Başkanı Arınç da izci selamıyla ''Hoşgeldiniz'' diyerek karşılık verdi.
25 Nisan 2005 Pazartesi
İZCİLER TBMM'DE KAMP KURDU.

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından organize edilen, 45 çadırda110 gencin 2 gün konaklayacağı kampa gelişinde izci selamıyla karşılanan TBMM Başkanı Arınç da izci selamıyla ''Hoşgeldiniz'' diyerek karşılık verdi.
25 Nisan 2005 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ, ENDONEZYA AÇE/LHOK SEUMAWE VALİSİ TARMİZİ İLE TSUNAMİ SONUCU AİLELERİNİ KAYBEDEN ÇOCUKLARI KABUL ETTİ

Arınç, kabulde yaptığı konuşmada, on binlerce insanının yaşadığı büyük felaketin yaralarını sarmak için bütün dünya ile birlikte Türkiye'nin de bölgenin yardımına koştuğunu belirtti.
25 Nisan 2005 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ GÜNDÜZ: ''BUMİN'İN AÇIKLAMALARINDA HUKUK İLE ÇELİŞEN YÖNLER VAR''

TBMM'de gazetecilerle sohbet eden Gündüz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin'in yaptığı açıklamaları değerlendirdi.
25 Nisan 2005 Pazartesi
ANAYASA MAHKEMESİ'NİN 43. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ..

Törene, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'da katıldı.
25 Nisan 2005 Pazartesi
MİLLÎ EGEMENLİK MEŞALESİ'NE İZCİ İLGİSİ...

''Milli Egemenlik Yılı'' kutlama etkinlikleri kapsamında yapımı tamamlanan ve TBMM Başkanı Bülent Arınç tarafından yakılan "Millî Egemenlik Meşalesi", Ankara'nın her yerinden görülebilen Meclis'in en yüksek noktası olan Kabatepe Parkı'nda yanmaya devam ediyor. Bugün Meclis bahçesinde kamp kuracak olan izciler, "Milli Egemenlik Meşalesi"ni inceleyecekler.
25 Nisan 2005 Pazartesi
İZCİLER, MECLİS BAHÇESİNDE KAMP KURACAKLAR

27 Nisan Çarşamba günü 1. Meclis-TBMM güzergahında "85. Yıl Milli Egemenlik Koşusu" yapılacak.
25 Nisan 2005 Pazartesi
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'IN GÜNLÜK PROGRAMI

Saat 16.00'da TBMM Milli Egemenlik Parkında kurulu bulunan 85. Yıl Milli Egemenlik İzci Kampı'nı ziyaret edecek olan Arınç, saat 18.00'de Nenehatun Caddesi 64 numaradaki Türk Parlamenterler Birliği Sosyal Tesisinin açılış törenine katılacak.
25 Nisan 2005 Pazartesi
2004
MİLLİ EGEMENLİK HAFTASINA GÖRKEMLİ FİNAL: MİLLİ EGEMENLİK YÜRÜYÜŞÜ, HALK KONSERİ VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ ANKARALILARIN YOĞUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TBMM Başkanı Arınç, Başbakan Erdoğan, Bakan, Başkanlık Divanı üyeleri ve Milletvekillerinin katılımıyla Sıhhiye'deki Atatürk Anıtı'da başlayan ve TBMM'de sona eren yürüyüşe ve ardından gerçekleştirilen konsere kalabalık ve coşkulu bir vatandaş topluluğu katıldı.
25 Nisan 2004 Pazar
MİLLİ EGEMENLİK YÜRÜYÜŞÜ BUGÜN SAAT 17.30'DA SIHHIYE'DEKİ ATATÜRK ANITINDA BAŞLAYACAK.

Milli Egemenlik haftası kutlamalarının son gününde düzenlenen Milli Egemenlik Yürüyüşü ve Halk konseri için son hazırlıklar tamamlandı.
25 Nisan 2004 Pazar
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.