MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2016
HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ ERDOĞMUŞ'UN BASIN TOPLANTISI...

HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke hakkında bir gazete tarafından başlatılan çirkin kampanyayı kınıyoruz" dedi.
12 Şubat 2016 Cuma
AK PARTİ ORDU MİLLETVEKİLİ GÜNDOĞDU'NUN BASIN TOPLANTISI...

AK PARTİ Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, geçen hafta TBMM Grup Toplantısı'ndaki açıklamalarına ilişkin Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
12 Şubat 2016 Cuma
HDP ADANA MİLLETVEKİLİ BEŞTAŞ'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım'dan sonra TBMM Başkanlığına verdikleri soru ve araştırma önergelerinin yarısından fazlasının iade edildiğini söyledi.
12 Şubat 2016 Cuma
MHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ YURDAKUL'UN BASIN TOPLANTISI...

MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, TRT'de yayımlanan "Sen Olsan Ne Yapardın" isimli programda, sağlık çalışanlarının hedef alındığını iddia etti.
12 Şubat 2016 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin dış politikasının "iflas ettiğini" iddia etti.
12 Şubat 2016 Cuma
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'deki bütün dere ve nehirlerin üzerine HES kurulsa da bununla ülkenin ancak yüzde 5 enerji ihtiyacının karşılanabileceğini söyledi.
12 Şubat 2016 Cuma
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ YALIM'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, partisinin Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve Denizli Milletvekili Kazım Arslan ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, zorunlu trafik sigortasında fiyat artışına değindi.
12 Şubat 2016 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP milletvekilleriyle Diyarbakır ve Mardin'de yaptığı incelemelere ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
12 Şubat 2016 Cuma
CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ ZEYBEK'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, et fiyatlarının yükselmesinin önemli sebeplerinden birinin şap hastalığı olduğunu ifade etti.
12 Şubat 2016 Cuma
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 2016 yılı bütçesinin görüşülmesine başlandı.
12 Şubat 2016 Cuma
TBMM'DE BUGÜN…

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek saat 10.30'da, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök saat 11.00'de, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım saat 11.30'da, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal saat 12.30'da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 13.00'de, AK PARTİ Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu saat 14.00'de, HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş saat 14.30'da, MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul saat 15.00'de ve HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş saat 15.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
12 Şubat 2016 Cuma
2015
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

"Torba Kanun" teklifi olarak adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
12 Şubat 2015 Perşembe
TBMM KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN SEBEPLERİNİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Komisyonu AK Parti İstanbul Milletvekili Alev Dedegil başkanlığında toplandı.
12 Şubat 2015 Perşembe
CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ BAYRAKTUTAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İstanbul Milletvekilli Melda Onur ve CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz ile birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Birleşik Haziran Hareketi"nin 13 Şubat'ta Türkiye genelinde gerçekleştirmek istediği "laik ve bilimsel eğitim için boykot" eylemine ilişkin Artvin'de bildiri dağıtan öğretmen ve öğrencilerin de aralarında bulunduğu 4 kişinin gözaltına alındığını belirtti.
12 Şubat 2015 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. MHP'nin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmedi.
12 Şubat 2015 Perşembe
DGP GENEL BAŞKANI BAL'IN BASIN TOPLANTISI...

Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı İdris Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, iç güvenlik paketinin ülkeyi geri götüreceğini ve keyfiliği çoğaltacağını öne sürdü.
12 Şubat 2015 Perşembe
ALMANYA CUMHURİYETİ DEVLET BAKANI MICHAEL ROTH'UN TBMM'Yİ ZİYARETİ…

Türkiye- Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Çiğdem Münevver Ökten, Almanya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı nezdinde Devlet Bakanı Michael Roth , Alman-Türk Parlementer Grup Başkanı Michelle Müntefering ve beraberindeki heyet ile TBMM'de görüştü.
12 Şubat 2015 Perşembe
HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ÇELİK'İN BASIN TOPLANTISI...

HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Demokratik Özerklik ve Özyönetim" adlı kitabını tanıttı.
12 Şubat 2015 Perşembe
TBMM KİT KOMİSYONU...

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu’nda, PTT AŞ'nin 2012 yılına ilişkin bilanço ve netice hesapları ibra edildi. Ayrıca Komisyon'da, Türkiye İhracat Kredi Bankası AŞ'nin (Türk EXIMBANK) 2011 ve 2012 yılları bilanço ve hesaplarının genel görüşe sunulması kabul edildi.
12 Şubat 2015 Perşembe
TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU...

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz başkanlığında toplandı.
12 Şubat 2015 Perşembe
TBMM ÇEVRE KOMİSYONU...

TBMM Çevre Komisyonu, Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın çevre ile ilgili maddesini tali komisyon olarak görüştü.
12 Şubat 2015 Perşembe
"ALİ VE AYŞE KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİNDE" ÇİZGİ FİLMİ YAYINLANDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından hazırlanan TBMM Çocuk adlı internet sitesinde, (www.tbmmcocuk.gov.tr) "Meclisi Tanıyalım" ve "Keloğlan Meclis'te" çizgi filmlerinin ardından "Kurtuluş Savaşı Müzesi" adlı üçüncü çizgi film yayınlandı.
12 Şubat 2015 Perşembe
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA'NIN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partisinin Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Ağbaba, toplumsal cinsiyet eşitliği kriterlerini yerine getirmiş CHP'li belediyelere "mor bayrak" vereceklerini belirtti.
12 Şubat 2015 Perşembe
MHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ TÜRKKAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 9 Aralık 2014'te meydana gelen ve üç askerin şehit olması olayıyla ilgili olarak, "Savcılık dosyasına giren bulgular, teröristler tarafından saldırıya uğrayan üç Mehmetçiğimizin kendilerini savunduğunu gösteriyor" dedi.
12 Şubat 2015 Perşembe
2014
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Başbakan, rüşvet ve yolsuzlukla ilgili sorulara 'Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bunların yeri savcılıktır, hakimliktir' diyememiştir. Ezilmiştir, büzülmüştür" dedi.
12 Şubat 2014 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ceza Muhakemesi Kanunu'na göre kararların gerekçesinin en geç 15 gün içinde dosyaya konulması gerektiğini belirterek, Ergenekon Davası'nda 6 aydır gerekçeli karar yazılmamasını hak ihlali olarak gördüğünü söyledi.
12 Şubat 2014 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı.Türkiye İle İran İslam Cumhuriyeti Arasında Doğal Kaynaklar ve Su Havzası Amenajmanı Üzerine Mutabakat Zaptının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı, Türkiye ile Rusya Federasyonu Arasında Kültür Merkezlerinin Kuruluşu ve Faaliyetlerine Dair Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı kabul edilerek yasalaştı.
12 Şubat 2014 Çarşamba
BDP'Lİ BİRTANE'NİN BASIN TOPLANTISI...

BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, hükümetin 12 yıldır kadın cinayetleri, taciz ve tecavüz ile çocuk istismarı, çocuk evlilikleri hakkında ciddi bir çalışma yapmadığını iddia etti.
12 Şubat 2014 Çarşamba
CHP'Lİ SERTER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, imam hatip okulların öğrenci başına düşen öğrenci sayısının az olduğunu söyledi. İmam hatip ortaokullarında okul başına düşen öğrenci sayısının 187, ortaokullarda ise 353 olduğunu ifade eden Serter, bir çok yerde okul sorunu yaşanırken, okullarda depolar sınıflara çevrilirken, çok sayıda imam hatip okulunun açıldığını öne sürdü.
12 Şubat 2014 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
12 Şubat 2014 Çarşamba
CHP'Lİ ATICI'NIN BASIN TOPLANTISI...

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında hükümetin Gezi Parkı odaklı olaylarda sokakta yaralanan vatandaşlara yardım ettikleri için hekimleri cezalandırmaya çalıştığını savundu.
12 Şubat 2014 Çarşamba
BATIKENT-SİNCAN METRO HATTI AÇILIŞ TÖRENİ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Batıkent-Sincan metro hattının açılışı dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.
12 Şubat 2014 Çarşamba
BDP'Lİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, internet düzenlemesi ile ilgili eleştirilerde bulundu.
12 Şubat 2014 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, KAHRAMANMARAŞ'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNU KUTLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü dolayısıyla Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ve Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'a birer kutlama mesajı gönderdi.
12 Şubat 2014 Çarşamba
2013
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, sağlıkta kamu özel ortaklığını öngören yasa tasarısının görüşmeleri sırasında, CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin'in sorusu üzerine Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının ek ödemeleriyle ilgili sıkıntılarının olmayacağını ifade etti.
12 Şubat 2013 Salı
TBMM YASA DIŞI DİNLEMELERİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

''Haberleşme Özgürlüğü ve Özel Hayatın Gizliliğine Yönelik İhlallerin Tespiti ve Önlenmesine İlişkin Tedbirlerin Alınması'' amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu başkanlığına AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan seçildi.
12 Şubat 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, YURDA DÖNDÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı toplantısına katılmak üzere gitti Pakistan'dan, özel uçak ''ATA'' ile saat 20.10'da Ankara'ya geldi. Meclis Başkanı Çiçek'i Esenboğa Havalimanı'nda, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu ve diğer ilgililer karşıladı.
12 Şubat 2013 Salı
SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamada yaralanan 15 kişinin durumunun ciddi olduğunu ve Hatay'daki hastanelerde tedavilerinin sürdüğünü söyledi.
12 Şubat 2013 Salı
BDP'Lİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI…

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Diyarbakır Valisi ve Emniyet Müdürünü istifaya çağırdı.
12 Şubat 2013 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 2003'de havalimanlarında yolcu trafiğinin 34,4 milyon iken, bugün 130,6 milyona çıktığını bildirdi. TBMM Başkanvekili Meral Akşener, çalışma süresinin tamamlanmasının ardından, yarın saat 14.00'de toplanmak üzere birleşimi kapattı.
12 Şubat 2013 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Suriye politikasında batağa sürüklendiğini ileri sürerek, ''Daha düne kadar 'kardeşim' dediği kişiye altı ay bile geçmeden, 180 derece çark edip, bir numaralı düşman ilan eden kişiye sesleniyorum; eğer orada bir bomba patladıysa bunun sorumluluğu senin sırtındadır'' dedi.
12 Şubat 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, PAKİSTAN'DA TÜRK OKULUNU ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: "Bu okulların öğrencileri Pakistan ile Türkiye arasındaki bağları daha da güçlendirecek."
12 Şubat 2013 Salı
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI YAZICI GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamayla ilgili olarak, bir mobil X-Ray cihazının patlamanın yaşandığı Cilvegözü Sınır Kapısı'na gönderilmesi talimatını verdiğini söyledi.
12 Şubat 2013 Salı
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR, LÜKSEMBURG HEYETİNİ KABUL ETTİ

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Parlamentolararası Değişim ve Diyalog Projesi çerçevesinde Lüksemburg Parlamentosu'ndan iki milletvekilini kabul etti.
12 Şubat 2013 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, hiçbir partiyle Uzlaşma Komisyonu dışında anayasa konusunda açık veya kapalı, şu veya bu şekilde asla konuşmadıklarını belirterek, ''Uzlaşma Komisyonu masası var olduğu sürece de konuşmayız'' dedi.
12 Şubat 2013 Salı
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI ÜSTÜN'ÜN KABUL܅

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Lüksemburg Parlamento heyetini İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Toplantı Salonu'nda kabul etti.
12 Şubat 2013 Salı
CHP ESKİ GENEL BAŞKANI BAYKAL, GRUP TOPLANTISINDA KONUŞMA YAPTI

CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP TBMM Grubu'nun basına kapalı gerçekleşen bölümünde bir konuşma yaptı. Baykal, ''CHP'nin önemini, değerini anlatmaya çalıştım. Hem bir birimize bunu anlatmamız lazım, hem Türkiye'ye anlatmamız lazım. Bu ortamda CHP, temel dayanak noktasıdır. Bu rolünü de işlevini de yerine getirmelidir'' dedi.
12 Şubat 2013 Salı
LÜKSEMBURG PARLAMENTO HEYETİNİN TBMM'DEKİ TEMASLARI…

TBMM ile Avrupa Birliği'nin (AB) ortak yürüttüğü "Parlamentolararası Değişim ve Diyalog" projesi çerçevesinde TBMM'ye ziyaret gerçekleştiren Lüksemburg Parlamento heyeti, AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Tekelioğlu ve Türkiye-Lüksemburg Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ali Şahin ile ayrı ayrı görüştü.
12 Şubat 2013 Salı
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cilvegözü'ndeki patlamayı fırsat olarak görüp, buradan siyasi çıkar arayışına girenlerin bu tavrının, insafla ve vicdanla bağdaşmayacağını belirterek, ''Olayın aydınlığa kavuşmasıyla ilgili olarak sabır ve sağduyuyla bekleyeceğiz. Hadise aydınlatıldığında da hiç tereddütsüz gereken her adımı atacağız'' dedi.
12 Şubat 2013 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cilvegözü sınır kapısındaki patlamayla ilgili olarak, ''Sınırlarımız barut fıçısına, ateş topuna dönüşmüştür. Sınır hatlarımızdaki güvenlik ağır şekilde zedelenmiştir. Sınır bölgelerimizdeki vatandaşlarımız, korku ve derin kaygıya kapılmıştır'' dedi.
12 Şubat 2013 Salı
MİLLİ EĞİTİM BAKANI AVCI, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Şubat ayında açıktan atama olmayacağını bildirdi.
12 Şubat 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN BAŞSAĞLIĞI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, sanatçı Tekin Akmansoy'un vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.
12 Şubat 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN MESAJI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Kahramanmaraş'ın Kurtuluşunun 93. Yılı nedeniyle Vali Şükrü Kocatepe'ye bir mesaj gönderdi.
12 Şubat 2013 Salı
TBMM'DE BUGÜN…

MHP Grup Toplantısı saat 10:30'da, AK Parti Grup Toplantısı 11:15'te, BDP Grup Toplantısı 12:30'da, CHP Grup Toplantısı 13:30'da yapılacak. AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Tekelioğlu saat 10:30'da, Türkiye-Lüksemburg Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ali Şahin 11:30'da, Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır 14:15'de, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün 15:00'de Lüksemburg Parlamento Heyetini kabul edecek.
12 Şubat 2013 Salı
TBMM SANAYİ KOMİSYONU...

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda, elektrik piyasasını yeniden düzenleyen, Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı'nın üzerindeki görüşmelere devam edildi. Tasarının ''yatırım bedellerinin güncellenmesi'' başlıklı 28. maddesinin de kabul edilmesinin ardından, Komisyon Başkanı Fındıklı, çalışmalara yarın saat 15.30'da devam edilmek üzere toplantıyı bitirdi.
12 Şubat 2013 Salı
2012
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, KAHRAMANMARAŞ'TA …

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, MİT Kanunu'nda değişiklik öngören teklife ilişkin, ''Her türlü iş ve işlemler hukuk çerçevesinde değerlendirilir ve yerli yerinde oturur. Olanı olduğundan fazla mübalağa etmek bence doğru değil'' dedi.
12 Şubat 2012 Pazar
KAHRAMANMARAŞ'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 92. YIL DÖNÜMÜ

TBMM Başkanı Çiçek: ''Tarihimizde baskı yoktur, zulüm yoktur, işgal yoktur, soykırım yoktur, alçaklık hiç yoktur'' -''Bir millet zaferleriyle övünemiyorsa, acılarını hatırlayamıyor ve hatırlatamıyorsa gelecekten çok fazla şey beklememelidir''
12 Şubat 2012 Pazar
2011
TBMM'GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, ''temel yasa'' olarak ele alınan ''Torba'' tasarısının 9. ve son bölümü üzerindeki görüşmeler devam ediyor.
12 Şubat 2011 Cumartesi
AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ YENİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, "Bu vatan bizimdir ve hepimizdir. Bizim olması için bedeller ödedik. Teröre destek veren, yüce meclis çatısı altında da bu eylemleri savunanları kınıyorum." dedi.
12 Şubat 2011 Cumartesi
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, ''Torba'' kanun tasarısının görüşmeleri devam ediyor.
12 Şubat 2011 Cumartesi
KAHRAMANMARAŞ'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 91.YIL DÖNÜM܅

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
12 Şubat 2011 Cumartesi
TBMM'DE BUGÜN...

Saat 13.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını da öngören ''Torba'' tasarının görüşülmesine devam edilecek.
12 Şubat 2011 Cumartesi
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, BAHREYN'DE...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, resmi konuğu olduğu Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı Khalifa Bin Ahmed Bin Khalifa Al Dahrani'nin onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.
12 Şubat 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, BAHREYN'DE...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Temsilciler Meclisi Başkanı Halife bin Ahmed bin Halife el Dahrani'nin resmi davetlisi olarak TSİ 17.30'da özel uçak GAP ile Bahreyn'e ulaştı.
12 Şubat 2010 Cuma
CUMHURBAŞKANI VEKİLİ VE TBMM BAŞKANI ŞAHİN, BAHREYN'E GİTTİ

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''Demokratikleşme, özgürlük alanlarının daha da genişletilmesi konusunda adım atacak bir zemini anayasa değişikliği bağlamında yakalayabilirlerse Türkiye için, Türk halkı için, hepimiz için çok iyi olur'' dedi.
12 Şubat 2010 Cuma
"BAŞKENT STAJ PROGRAMI VE GENÇLİK MECLİSİ"PROJESİ...

Türkiye Parlamenterler Birliği ve Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstütüsü'nün birlikte düzenlediği "Başkent Staj Programı ve Gençlik Meclisi" projesinde, Kış Dönemi Uygulamasını tamamlayan öğrencilerin sertifikaları, TPB Başkanı Hasan Korkmazcan'ın da katıldığı törenle verildi.
12 Şubat 2010 Cuma
BİYOGÜVENLİK YASA TASARISI...

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu, Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) ve ürünlerine ilişkin düzenlemeleri içeren Biyogüvenlik Kanunu Tasarısı'nı kabul etti.
12 Şubat 2010 Cuma
BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ GENÇ'İN BASIN TOPLANTISI...

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanlığına sunduğu kanun teklifinden bahsetti ve kamuoyunda ''Dersim İsyanı'' olarak bilinen olaylarda çok sayıda insanın zorla göç ettirildiğini ve haksız yere öldürüldüğünü ileri sürdü.
12 Şubat 2010 Cuma
CUMHURBAŞKANI VEKİLİ VE TBMM BAŞKANI ŞAHİN, SORULARI YANITLADI

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Şahin, faili meçhul saldırılarda hayatını kaybedenlerin aileleriyle yaptığı görüşmeye ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.
12 Şubat 2010 Cuma
CUMHURBAŞKANI VEKİLİ VE TBMM BAŞKANI ŞAHİN'DEN İADE-İ ZİYARET…

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, AKPM Başkanı, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'na iade-i ziyarette bulunarak tekrar tebrik etti ve AKPM Başkanı olarak çalışmalarında başarılı olacağına inandığını ifade etti.
12 Şubat 2010 Cuma
CUMHURBAŞKANI VEKİLİ VE TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN KAHRAMANMARAŞ'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU'NUN 90'INCI YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ıncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
12 Şubat 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, BAHREYN'E RESMİ BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRECEK

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, beraberindeki parlamento heyeti ile birlikte bugün Bahreyn'e hareket edecek.
12 Şubat 2010 Cuma
2009
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA, EKONOMİK KRİZİ ÖNLEMEYE İLİŞKİN DÜZENLEMELERİ İÇEREN TASARI KABUL EDİLDİ

Ekonomik krizi önlemeye ilişkin düzenlemeleri içeren kanun tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Buna göre, kısa çalışma ödeneğinin miktarı yüzde 50 oranında artırılacak ve yararlanma süresi de 3 aydan 6 aya çıkartılacak.
12 Şubat 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, KLİNİK AÇILIŞINA KATILDI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Köksal Baloş'un emeklilik töreni ile ''Prof. Dr. Köksal Baloş Kliniği'' açılış törenine katıldı.
12 Şubat 2009 Perşembe
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ERGÜN, PMD'Yİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün, CHP'nin açılımlarını değerlendirirken, ''Bu popülist hareketlere seçim striptizi demek de mümkündür'' dedi.
12 Şubat 2009 Perşembe
BAĞIŞ'TAN TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONUNA BRİFİNG...

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, TBMM Dışişleri Komisyonu milletvekillerine AB ile yapılan müzakerelerde gelinen son durumla ilgili brifing verdi.
12 Şubat 2009 Perşembe
HUKUK MUHAKEMELERİ KANUNU DEĞİŞİYOR

AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya başkanlığında toplanan TBMM Adalet Komisyonu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısının görüşmelerine devam ediyor.
12 Şubat 2009 Perşembe
EKONOMİK KRİZE ÖNLEM TASARISI...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapan Kanun Tasarısının görüşmelerine başlandı.
12 Şubat 2009 Perşembe
MHP'GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili iddialarını sürdürdü.
12 Şubat 2009 Perşembe
MHP BURSA MİLLETVEKİLİ HOMRİŞ:"MHP'NİN SAYIN GÖKÇEK'LE HESABI VARDIR. BU HESABI SANDIKTA KESECEĞİZ"

MHP Bursa Milletvekili Hamit Homriş, Bursa milletvekilleri İsmet Büyükataman ve Necati Özensoy ile birlikte Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e her seçim öncesinde bir ''MHP sevgisi'' geldiğini söyledi.
12 Şubat 2009 Perşembe
CHP'Lİ KORKMAZ'DAN KREDİ KARTI MAĞDURLARI İÇİN KANUN TEKLİFİ...

1 milyon 564 bin kredi kartı mağdurunun borçlarının yeniden yapılandırılması için TBMM Başkanlığına sunduğu kanun teklifi ile ilgili Parlamentoda basın toplantısı düzenleyen CHP İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz, Türkiye ekonomisinin durgunluk dönemini geçerek, hızla depresyona girmeye başladığını öne sürdü.
12 Şubat 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, KOMİSYON BAŞKANLARI İLE ÖĞLE YEMEĞİNDE BİRARAYA GELDİ..

Meclis Başkanı Köksal Toptan, TBMM'deki ihtisas komisyonu başkanları ile çalışma yemeğinde biraraya geldi. Toptan'ın TBMM Mermerli Salonda verdiği yemek, görüntü alınmasının ardından basına kapalı sürdürüldü.
12 Şubat 2009 Perşembe
DTP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ SEVAHİR BAYINDIR'IN BASIN TOPLANTISI…

Bayındır: " Sayın Başbakan, bir yandan Davos'ta Gazzeli çocukların haklarını arayıp onlara hami kesilirken, bir yandan da kendisini ve hükümetini protesto eden demokratik mitinglere katıldıkları, polise taş attıkları gerekçesiyle onlarca çocuğa, hayatları boyunca unutamayacakları psiko-travmatik nöbetler yaşatıyor."
12 Şubat 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULÜ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Başkanı Gülgen Dural ve beraberindeki heyeti kabul etti. Görüşme görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
12 Şubat 2009 Perşembe
KAHRAMANMARAŞ'IN KURTULUŞ YILDÖNÜMÜ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Kahramanmaraş'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 89. yıldönümü dolayısıyla Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır ve Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'a kutlama mesajı gönderdi.
12 Şubat 2009 Perşembe
2008
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU..

Maliye Bakanı Kemal Unıkıtan, kamu alacaklarının tahsiline ilişkin tasarıyla 2 milyar YTL'ye ulaşan ihtilaflı vergi borcuna bir defaya mahsus olmak üzere uzlaşma imkanı getirdiklerini belirterek, bunun bir ''af konunu'' olmadığını söyledi.
12 Şubat 2008 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Anayasa değişikliğiyle ilgili olarak, ''Söz konusu olay, hepimiz çok iyi biliyoruz ki bir kaç bin genç kızımızın üniversitede türbanlı olarak okuma hakkını elde etme mücadelesinin ötesindedir'' dedi.
12 Şubat 2008 Salı
9. CUMHURBAŞKANI DEMİREL'İN SÖZLERİ...

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in türban düzenlemesi konusundaki, ''Türkiye huzursuzluğa itilmiştir. Büyük ıstırap içerisindeyim'' sözlerini, ''Ciltler dolusu sözü var millete. Zamanında bunları çözseydi, kimse bu ıstırapları yaşamazdı'' şeklinde değerlendirdi.
12 Şubat 2008 Salı
DTP GRUP TOPLANTISI...

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Almanya'daki yangın nedeniyle ölenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı diledi. Türk, olayın ciddi bir şekilde araştırılması, kundaklama olayının olup olmadığının ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi.
12 Şubat 2008 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN: 'HİÇBİR ZAMAN TÜRK TOPLUMUNU ASİMİLE ETME GAYRETİ İÇERİSİNE KİMSE GİREMEZ''

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
12 Şubat 2008 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: ''Başörtüsü sorununun çözümünde bizim açımızdan bir rant, bir harman ve hasat yoktur. Olsa olsa, temel bir sorunun çözümünden duyduğumuz manevi haz, gönül rahatlığı ve vicdan huzuru vardır.''
12 Şubat 2008 Salı
ŞAHİN: "YÖK KANUNU'NUN EK 17. MADDESİNDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN GERİ ADIM ATILMADI"

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, AK Parti grup toplantısı öncesinde, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.
12 Şubat 2008 Salı
BAHÇELİ: "TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ ÜMMETTEN MİLLETE GETİREN ÇİZGİ TERSİNE DÖNMEZ"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
12 Şubat 2008 Salı
KAHRAMANMARAŞ'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ..

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Kahramanmaraş'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 88. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
12 Şubat 2008 Salı
ERZİNCAN'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU...

TBMM Başkanı Köksal Toptan: "Türk milleti, varlığına ve yurduna yönelen bütün tehditlere canı pahasına karşı koymuş, önüne çıkarılan engelleri her şartta aşacağını, kazandığı zaferlerle tüm dünyaya göstermiştir."
12 Şubat 2008 Salı
2007
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "TÜRKİYE HIRVATİSTAN'I YAKIN VE DEĞERLİ BİR KOMŞU OLARAK GÖRMEKTEDİR"

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Hırvatistan Parlamento Başkanı Vladimir Şeks onuruna verdiği akşam yemeğinde yaptığı konuşmada Türkiye ve Hırvatistan'ın coğrafyanın istikrarında bugüne kadar tek başına veya beraberce üstlenmiş oldukları sorumlulukların ilişkileri daha da güçlendirdiğini söyledi.
12 Şubat 2007 Pazartesi
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ FATSA: ''SAYIN BAYKAL'IN, TÜRKİYE'Yİ 40 YIL SONRA ANLIYOR OLMASI BENİM AÇIMDAN OLUMLU BİR GELİŞME''

Fatsa, TBMM AK Parti grubunda parlamento muhabirleriyle sohbet etti ve gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.
12 Şubat 2007 Pazartesi
DIŞİŞLERİ BAKANI GÜL'ÜN ABD ZİYARETİ...

Anavatan Partisi Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün geçen hafta gerçekleştirdiği ABD ziyaretini değerlendirdi.
12 Şubat 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'A HEDİYE...

Milli Egemenlik Yağlı Boya Resim Yarışması birincisi Erdal Çetin, TBMM Başkanı Bülent Arınç'a bir tablosunu hediye etti.
12 Şubat 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ AVUSTRALYA DIŞİŞLERİ BAKANI DOWNER'İ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Arınç, Türkiye ve Avustralya arasındaki ilişkilerin iyi düzeyde olduğunu belirterek "Parlamentolar olarak bu ilişkileri güçlendirmek istiyoruz" dedi.
12 Şubat 2007 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HALUK KOÇ: "SAYIN ARINÇ NİÇİN ŞİFRELİ KONUŞUYOR?"

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, parlamentoda düzenlediği basın açıklamasında TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın bir televizyon kanalındaki konuşmasını eleştirerek çeşitli soruların yanıtlanmasını istedi.
12 Şubat 2007 Pazartesi
HIRVATİSTAN PARLAMENTO BAŞKANI ŞEKS TBMM'DE…

Hırvatistan Parlamento Başkanı Vladimir Şeks ile bir görüşme gerçekleştiren Meclis Başkanı Arınç, Türkiye ve Hırvatistan'ın AB sürecinde müzakerelere aynı tarihte başlayan ülkeler olduğunu belirterek "Müzakere süreci her iki ülke için de başarı ile geçmektedir ve ülkeler bu süreçte birbirlerine destek olmaktadırlar" dedi
12 Şubat 2007 Pazartesi
KAHRAMANMARAŞ'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 87. YILDÖNÜMÜ

TBMM Başkanı Arınç: ''Her safhası ayrı bir zaferle taçlandırılmış olan Milli Mücadelemizin, Kahramanmaraşlıların onur ve cesareti ile daha da yüceltilmiş olması hepimiz adına gurur vericidir"
12 Şubat 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ, HIRVATİSTAN PARLAMENTO BAŞKANI ŞEKS İLE GÖRÜŞECEK

TBMM Başkanı Arınç, saat 11.00'de Hırvatistan Parlamento Başkanı Vladimir Şeks ile makamında baş başa bir görüşme yapacak. Arınç-Şeks görüşmesinin ardından TBMM Başkanlık Divanı Toplantı Salonu'nda heyetler arası görüşmelere geçilecek. TBMM Başkanı Arınç, saat 13.45'de ise Avustralya Dışişleri Bakanı Alexander Downer ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
12 Şubat 2007 Pazartesi
2005
ARINÇ, "MİLLİ EGEMENLİK YILINDA, ÜLKE HALKININ DAHA MUTLU OLMASI, BARIŞ İÇİNDE, HUZURLU YAŞAMASI İÇİN MİLLİ BİRLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK"

Kahramanmaraş'ın kurtuluşunun 85.yıldönümü törenlerine katılan TBMM Başkanı Arınç burada yaptığı konuşmada, "85 yıl önce bu topraklarda yaşananlar, esarete mahkum edilmek istenen Milletimizin onuru, bağımsızlığı ve özgürlüğü için verdiği destansı mücadelenin en güzel örneğidir" dedi.
12 Şubat 2005 Cumartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.