MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2015
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK TÜRKMENİSTAN'DA RESMİ TEMASLARDA BULUNDU

Çiçek, Türkmenistan ziyaretinin ikinci gününde resmi temaslarda bulundu. Türkmenistan Meclisi'ne giden Çiçek ve beraberindeki Parlamento heyeti, Meclis Başkanı Akça Nurberdiyeva ile bir araya geldi.
06 Mayıs 2015 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, TÜRKMENİSTAN'DA DEVLET BAŞKANI BERDİMUHAMMEDOV İLE GÖRÜŞTÜ

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i kabul etti.
06 Mayıs 2015 Çarşamba
2014
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ EDİBOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, partisinin Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'in İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği Suriye'deki gelişmelerin bölgeye yansımasını da içeren raporla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
06 Mayıs 2014 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu milletin vicdanına sesleniyorum: Ayakkabı kutusu için milyonlarca parayı saklayan birisi, görevden alınmak yerine daha büyük bir bankanın yönetim kurulu üyeliğine atanıyorsa, sen acaba vicdanını ne zaman uyandıracaksın? Ben bunu merak ediyorum" dedi.
06 Mayıs 2014 Salı
HDP GRUP TOPLANTISI...

HDP'li Ertuğrul Kürkçü, eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar'la ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'nun akıbetinin, Uludere olayı ile ilgili kurulan komisyon gibi olacağını iddia ederek, "Komisyon ilk toplantısını kimbilir ne zaman yapacaktır? Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra hüküm vermek durumunda kalacaktır, o zamana kadar kim öle kim kala" dedi.
06 Mayıs 2014 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanlık Divanı teşekkül edemediği için toplanamadı.
06 Mayıs 2014 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN GALATASARAY'A KUTLAMA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi şampiyonu Galatasaray Odeabank Basketbol Takımı'nı kutladı.
06 Mayıs 2014 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK MÜSİAD'IN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, MÜSİAD'ın kuruluşunun 24. yılını kutladı.
06 Mayıs 2014 Salı
2013
İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI KIYIKLIK'IN KABUL܅

İçişleri Komisyonu Başkanı Feyzullah Kıyıklık, Almanya Federal Cumhuriyeti Federal Meclisi İçişleri Komisyonu üyelerini, İçişleri Komisyonu Toplantı Salonu'nda kabul etti.
06 Mayıs 2013 Pazartesi
TBMM SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU BAŞKANI FINDIKLI'NIN GÖRÜŞMESİ…

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mahmut Mücahit Fındıklı, Fransa Senatosu Ekonomi Komisyonu Başkanı Daniel Raul ve beraberindeki senato üyeleri ile Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Toplantı Salonu'nda görüştü.
06 Mayıs 2013 Pazartesi
CHP'Lİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi ve CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında anayasa çalışmalarıyla ilgili komisyonda ''1 Temmuz'' diye bir anlaşma olmadığını söyledi.
06 Mayıs 2013 Pazartesi
TBMM'DE VAKIF HAFTASI AÇILIŞ TÖRENİ...

Vakıf Haftası dolayısıyla TBMM Tören Salonu'nda ''Vakıf Medeniyeti ve Şehir'' konulu bir toplantı düzenlendi.
06 Mayıs 2013 Pazartesi
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LOĞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI…

İsrail'in Suriye saldırısının zamanlamasına dikkat çeken Faruk Loğoğlu, "Sözde özür süreci ve İsrail'le ilişkilerin normalleşmesinin hemen arkasından saldırıların olmasını, Türkiye İsrail danışıklı dövüşü olarak yorumlamak maalesef mümkün."
06 Mayıs 2013 Pazartesi
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ALİ SERİNDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...

Ali Serindağ: "Başbakan batılı ülkeleri Suriye'ye müdahale konusunda tahrik etmekten vazgeçmelidir"... "Sınır (Akçakale) kevgire dönmüş. Hükümetin bir an önce bu durumun vahametini göz önünde bulundurarak ne yapılması gerekiyorsa hemen yapması gerekiyor"
06 Mayıs 2013 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu saat 11.00'de, CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ saat 11.30'de ve CHP Konya Milletvekili Atilla Kart saat 12.30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı M. Mücahit Fındıklı, Fransa Senatosu Ekonomi Komisyonu Başkanı Daniel Raul ve beraberindeki senato üyeleri ile saat 14.30'da Komisyon Toplantı Salonu'nda bir araya gelecek.
06 Mayıs 2013 Pazartesi
2012
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN 2012 LONDRA OLİMPİYATLARI'NA KATILMA HAKKI KAZANAN TÜRKİYE MİLLİ BAYAN VOLEYBOL TAKIMI'NI KUTLAMA MESAJI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 2012 Londra Olimpiyatları'na katılma hakkı kazanan Türkiye (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nı kutladı.
06 Mayıs 2012 Pazar
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ADANA'DA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ile Mustafalar Köyü Sarıçam Piknik Alanı'nda Akdeniz Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu'nca bu yıl 10'uncusunu düzenlenen ''Çukurova Yörük Türkmen ve Hıdırellez Şöleni''ne katıldı.
06 Mayıs 2012 Pazar
2011
MHP ADANA MİLLETVEKİLİ ATILGAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Adana Milletvekili Kürşat Atılgan, Star Gazetesinin şahsına yönelik iddiaları ile ilgili açıklamalar yapmak üzere basın toplantısı düzenledi.
06 Mayıs 2011 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABUL܅

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Safranbolu Bağlar Şehit Atilla Bodur İlköğretim Okulu Öğrencileri ve Öğretmenleri ile TBMM Divan Salonunda bir araya geldi.
06 Mayıs 2011 Cuma
AVRUPA ÖDÜLÜ KAZANAN KENTLER BİRLİĞİ GENEL KURULU…

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde bugün Ankara'da düzenlenen, Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği Genel Kurulu'nun açılışında bir konuşma gerçekleştirdi.
06 Mayıs 2011 Cuma
KOORDİNASYON TOPLANTILARI...

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Dr. İrfan Neziroğlu'nun Yasamaya bağlı birimlerle gerçekleştirdiği koordinasyon çalışma toplantıları devam ediyor.
06 Mayıs 2011 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 18.15'de Atatürk Havalimanında bulunan Atatürk Havalimanı Taksiciler Koopretaifi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Can'ı ziyaret edecek.
06 Mayıs 2011 Cuma
2010
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE 2. TUR...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin iki geçici maddeyi içeren çerçeve 26. maddesine 338 kabul, 71 ret oyu verildi. Genel Kurulda, teklifin çerçeve 26. maddesi kapsamında bulunan geçici maddeler ayrı ayrı görüşülerek oya sunuldu. Daha sonra, geçici maddelerin bağlı olduğu çerçeve 26. maddenin tümü oylandı.
06 Mayıs 2010 Perşembe
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE 2. TUR...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliğinin 2. turunda, teklifin 26. maddesine bağlı Geçici 20. Madde 72 ret oyuna karşı 336 oyla kabul edildi. Genel Kurulda, teklifin Anayasaya Geçici 20. Madde eklenmesine ilişkin düzenleme üzerindeki oylamaya 408 milletvekili katıldı. Oylamada 336 kabul, 72 ret oyu kullanıldı.
06 Mayıs 2010 Perşembe
ESKİŞEHİR ASKERİ CEZAEVİNDEKİ İNCELEME RAPORU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde, askeri cezaevlerinde inceleme yapmak amacıyla kurulan alt komisyon, Eskişehir İkinci Sınıf Askeri Ceza ve Tutukevindeki incelemesine ilişkin raporunu hazırladı.
06 Mayıs 2010 Perşembe
TBMM'DE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE 2. TUR...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliğinin 2. turunda, teklifin 26. maddesine bağlı Geçici 19. Madde 71 ret oyuna karşı 337 oyla kabul edildi. Genel Kurulda, teklifin Anayasaya Geçici 19. madde eklenmesine ilişkin düzenleme üzerindeki oylamaya 408 milletvekili katıldı. Oylamada 337 kabul, 71ret oyu kullanıldı.
06 Mayıs 2010 Perşembe
KÜRŞAT TÜZMEN'DEN TBMM'DE SUŞİLİ AKŞAM YEMEĞİ...

AK Parti Mersin Milletvekili Kürşat Tüzmen, TBMM'de geleneksel Japon yemeği suşinin de arasında bulunduğu akşam yemeği verdi.
06 Mayıs 2010 Perşembe
TBMM'DE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE 2. TUR...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin reddedilen 8. maddesine bağlı düzenlemeler içeren Geçici 18. maddesi de öngörülen yeterli kabul oyunu alamayarak, reddedildi.
06 Mayıs 2010 Perşembe
İSVİÇRE KANTONLAR MECLİSİ BAŞKANI VANNİNİ, TBMM'DE...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in konuğu olarak ülkemizde bulunan İsviçre Kantonlar Meclisi Başkanı Erika Forster-Vannini ve beraberindeki heyet TBMM'de Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Adalet Komisyonu Toplantı Salonu'nda görüştü.
06 Mayıs 2010 Perşembe
ADALET BAKANI ERGİN SORULARI CEVAPLADI

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, HSYK Başkanvekili Kadir Özbek'in, HSYK'nın yapısını düzenleyen anayasa değişiklik teklifinin kabulüne yönelik sözlerini değerlendirirken, ''Bugün görüşmelerin sonucunda ortaya çıkacak iradeye hepimiz saygı duyarız. Bu parlamentodan, bu paket geçerse son sözü söyleyecek olan halktır, millettir'' dedi.
06 Mayıs 2010 Perşembe
TBMM'DE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE 2. TUR...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliğinin 2. turunda, teklifin 25. maddesi 72 ret oyuna karşı 337 oyla kabul edildi.
06 Mayıs 2010 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 2. tur görüşmeleri bugün tamamlanarak, oya sunulacak. Genel Kurul daha sonra çalışmalarına 1 hafta ara verecek.
06 Mayıs 2010 Perşembe
BAŞBAKAN ERDOĞAN SORULARI CEVAPLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basına kapalı gerçekleştirilen AK Parti Grup toplantısının ardından Meclis bahçesinde Parlamento muhabirleriyle sohbet etti. Erdoğan, ''Bugün yapılacak son oylamayla ilgili bir tereddütünüz var mı?'' sorusuna, ''Böyle bir şey beklemiyorum'' karşılığını verdi.
06 Mayıs 2010 Perşembe
TBMM'DE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE 2. TUR...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliğinin 2. turunda, teklifin 24. maddesi 71 ret oyuna karşı 336 oyla kabul edildi.
06 Mayıs 2010 Perşembe
İSVİÇRE KANTONLAR MECLİSİ'NİN TBMM'DEKİ TEMASLARI…

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsviçre Kantonlar Meclisi Başkanı Erika Forster Vannini ve beraberindeki parlamenterler ile bir görüşme gerçekleştirdi.
06 Mayıs 2010 Perşembe
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, İSVİÇRE KANTONLAR MECLİSİ BAŞKANI VANNİNİ İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, İsviçre Kantonlar Meclisi Başkanı Erika Forster-Vannini ile TBMM Divan Salonu'nda görüştü.
06 Mayıs 2010 Perşembe
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

AK Parti TBMM Grubu toplantısı sona erdi. Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında basına kapalı olarak yapılan toplantı yaklaşık 45 dakika sürdü.
06 Mayıs 2010 Perşembe
BDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ BAYINDIR'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, şubat ayından itibaren son üç ayda üç sivil vatandaşın kaçakçılık gerekçesiyle askerler tarafından öldürüldüğünü belirtti.
06 Mayıs 2010 Perşembe
İSVİÇRE KANTONLAR MECLİSİ BAŞKANI VANNİNİ, TBMM'DE TEMASLARDA BULUNACAK

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in konuğu olarak ülkemizde bulunan İsviçre Kantonlar Meclisi Başkanı Erika Forster-Vannini ve beraberindeki heyet, TBMM'de temaslarda bulunacak.
06 Mayıs 2010 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Şahin, saat 10.30'da İsviçre Kantonlar Meclisi Başkanı Erika Forster Vannini ile makamında görüşecek. Saat 10.40'ta divan salonunda heyetlerarası görüşmeye geçilecek.
06 Mayıs 2010 Perşembe
BAŞBAKAN ERDOĞAN, PARTİSİNİN GRUP BAŞKANVEKİLLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Grup Başkanvekilleriyle bir araya geldi.
06 Mayıs 2010 Perşembe
TBMM GENEL KURULUNDA, ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ GÖRÜŞMELERİNİN 2. TURUNUN DÖRDÜNCÜ GÜNÜNDE TEKLİFİN 6 MADDESİ DAHA KABUL EDİLDİ

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği görüşmelerinin 2. turunun dördüncü gününde, teklifin 6 maddesi daha kabul edildi. Anayasa mesaisinin 4. gününde, değişiklik teklifinin 18, 19, 20, 21, 22 ve 23. maddeleri kabul edildi.
06 Mayıs 2010 Perşembe
TBMM'DE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE 2. TUR...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliğinin 2. turunda, teklifin 23. maddesi 73 ret oyuna karşı 334 oyla kabul edildi.
06 Mayıs 2010 Perşembe
2009
TBMM BAŞKANI TOPTAN, NORVEÇ'TE...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Norveç Parlamento Başkanı Thorbjorn Jagland'ın onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
TEKNELERE TÜRK BAYRAĞI KOLAYLIĞI...

TBMM Genel Kurulu'nda, sahibi Türk vatandaşı olan, ancak yabancı bayrak taşıyan teknelerin, Türk bayrağına geçişine kolaylık sağlanmasını düzenleyen ve teknelerden motorlu taşıtlar vergisi yerine harç alınmasını öngören kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
TOPTAN'DAN BOZER'E KUTLAMA...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanlığına seçilen Hasan Bozer'i kutladı. Norveç'te resmi ziyaretlerini sürdüren Toptan, buradan Hasan Bozer'i telefonla arayarak, göreve seçilmesi dolayısıyla kutladı ve başarı dileklerini iletti.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
TBMM İNSAN HAKLARI KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde faaliyet gösteren Her Türlü Şiddet, İşkence ve Kötü Muamelenin Önlenmesiyle Ceza ve Tutukevleri İnceleme Daimi Alt Komisyonu, Erzurum Ceza İnfaz Kurumunda yaptığı incelemeye ilişkin taslak raporunu tamamladı.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
TBMM BAŞKANI VEKİLİ PAKDİL, İSKEÇE HEYETİNİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Vekili Nevzat Pakdil, İskeçe Belediyesi Eşitlik Listesi Başkanı Hasan Malkoç ve beraberindeki heyeti TBMM Başkanlık Divan Toplantı Salonu'nda kabul etti. Batı Trakya Türk azınlığının, AB ülkesinde yaşamasına rağmen antlaşmalardan kaynaklanan azınlık haklarını kullanamamasının çelişki olduğunu belirten TBMM Başkanı Vekili Nevzat Pakdil, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine aykırı uygulamalarda AİHM'e başvurmaktan çekinilmemesi gerektiğini söyledi.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
ALMAN GAZETECİLER, TBMM'DE...

Alman gazetecilerden oluşan heyet, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ve ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras ile bir araya geldi.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
TBMM BAŞKANI VEKİLİ PAKDİL MAKEDONYA HEYETİNİ KABUL ETTİ.

TBMM Başkanlık Divan Toplantı Salonu'nda gerçekleşen kabulde, Makedonya İlimler Akademisi heyeti başkanı Numan Aruc, TBMM Başkanı Vekili Nevzat Pakdil'e Balkanlar ve Makedonya'da Atatürk ve Fethi Okyar'a ait bilgi ve dökümanların toplanması ve tanıtımına yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR: ''SİYASİ NÜFUZ KULLANILARAK KAMU MALININ PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE KARŞIYIZ''

MHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy ile birlikte Parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 37 kanun ve 4 Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik yapan kanun tasarısı, alt komisyona gönderildi.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
TBMM KİT KOMİSYONU...

Yeni dönem çalışmalarına bugün başlayan TBMM KİT Komisyonunda bugün, TMO'nun 2007 yılı hesapları görüşülerek ibra edildi.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
DSP'Lİ VURAL TBMM'DE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

DSP Adana Milletvekili Mustafa Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında parti tabanının Zeki Sezer'in istifasını kabullenemediğini ve tekrar genel başkan olarak görmek istediklerini söyledi.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
CHP'Lİ SOYSAL'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Hindistan'ın 15 mil açığında Hint Okyanusu'nda ''Mira'' adlı gemide mahsur kalan Türk denizciler için Dışişleri ile Ulaştırma bakanlarının girişimde bulunmasını istedi ve ''Bu sorunu çözün. Gözü yaşlı ailelerin çığlığına kulak verin'' dedi.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN, NORVEÇ PARLAMENTO BAŞKANI JAGLAND İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Norveç'i ziyaretinin ikinci gününe Norveç Parlamentosunu ziyaretle başladı. Köksal Toptan, Parlamentoya gelmeden önce binanın girişine Türkiye ve Norveç bayrakları asıldı.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, belediyeler tarafından alınan elektrik ve hava gazı tüketim vergisinin, geçici olarak genel bütçeye gelir kaydedileceğini belirterek, kamu personeli ile yeşil kartlılardan da tedavilerinde katılım payı alınacağını söyledi.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
MARDİN'DEKİ SALDIRI...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, yaptığı yazılı açıklamada, Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge Köyünde meydana gelen ve 44 kişinin yaşamını yitirdiği olayın, üzücü olduğu kadar da düşündürücü olduğunu ifade etti.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
"İSKEÇE BELEDİYESİ EŞİTLİK LİSTESİ" YETKİLİLERİ, TBMM'Yİ ZİYARET EDECEK

TBMM Başkanı Vekili Nevzat Pakdil, bugün saat 15.45'te İskeçe heyetini TBMM Başkanlık Divanı Toplantı Salonu'nda kabul edecek.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN NORVEÇ'TEKİ TEMASLARI...

Norveç Parlamento Başkanı Thorbjorn Jagland'ın davetlisi olarak Norveç'in başkenti Oslo'da bulunan TBMM Başkanı Köksal Toptan, resmi temaslarına bugün başlıyor.
06 Mayıs 2009 Çarşamba
2008
TURİZMİ TEŞVİK KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPAN TASARININ 2. MADDESİ TBMM GENEL KURULU'NDA KABUL EDİLDİ

Turizme tahsis edilecek alan, il genelindeki toplam ormanların binde 5'ini geçemeyecek.
06 Mayıs 2008 Salı
TUZLA İÇİN MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Gemi İnşa Sanayindeki İş Güvenliği ve Çalışma Şartları Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, 16 Mayıs Cuma günü, Tuzla Tersaneler Bölgesinde incelemelerde bulunacak.
06 Mayıs 2008 Salı
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

Uyuşturucu Başta Olmak Üzere Madde Bağımlılığı ve Kaçakçılığı Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Sağlık Bakanlığı Uzmanı Sevgi Suçin'i dinledi.
06 Mayıs 2008 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar başkanlığında toplanan Genel Kurulda, gündemdışı konuşmalara cevap vermek için söz alan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 1 Mayısta terör örgütlerince eylem yapılacağına ilişkin istihbarat aldıklarını belirterek, ''İstanbul dışından çok sayıda gruplar gelerek 1 Mayısta güvenlik güçleriyle çatışacakları yönünde veriler vardı'' dedi.
06 Mayıs 2008 Salı
STRATEJİK PLANLAMA SEMİNERİ...

TBMM Genel Sekreterliğinin gelecekteki hedeflerini belirlemek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla başlatılan stratejik planlama seminerleri Milli Saraylar Daire Başkanlığında devam ediyor.
06 Mayıs 2008 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI ...

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, açıklanan son enflasyon rakamlarının, 'ekonomi politikasının iflas ettiğini ortaya koyduğunu' öne sürerek, "Ekonomi çok ciddi şekilde alarm veriyor" dedi.
06 Mayıs 2008 Salı
VAKIFLAR HAFTASI...

TBMM Başkanı Köksal Toptan: "Tarih ve kültür hazinesi olan vakıf eserlerimizi korumak ve yaşatmak hem geçmişimize duyduğumuz saygının, hem de geleceğimiz olan yeni nesillere karşı en büyük görevimizdir."
06 Mayıs 2008 Salı
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Bütün dünyanın ve milletimizin gözü önünde bir süreç yaşıyoruz. Aklı ve vicdanı en hassas terazi olan milletimiz, bizi de siyasi rakiplerimizi de hakkaniyetle değerlendiriyor." dedi.
06 Mayıs 2008 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: ''1 Mayıs'ta İstanbul'da yaşanan esef verici olayları ve bir savaş ortamını andıran görüntüleri milletimiz hak etmemiştir. Kuru bir inat ve anlamsız bir tahrikçilik bayraktarlığı yapan AKP hükümeti, toplum psikolojisini ve gerilim dinamiklerini doğru okuyamamış ve bu tutumuyla bu utanç tablosunun başlıca mimarı olmuştur''
06 Mayıs 2008 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN: "OKUMAYAN TOPLUMUN, BİLGİ ÇAĞININ ÜYESİ OLMASI MÜMKÜN DEĞİL''

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Kars'ın Sarıkamış, Erzurum'un Aşkale ilçelerinden gelen öğrenciler ile MEV Özel Ankara İlköğretim Okulu öğrencilerini ve Etimesgut Belediyesi Çocuk Meclisi üyelerini ayrı ayrı kabul etti.
06 Mayıs 2008 Salı
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Toptan, saat 10.30'da Kars Milletvekili Zeki Karabayır ve beraberindeki Kars milletvekilleriyle Sarıkamışlı ilköğretim okulu öğrencilerini, saat 11.00'de MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal ve beraberindeki MEV Özel Ankara İlköğretim Okulu öğrencilerini, saat 11.30'da TBMM İdare Amiri Muhyettin Aksak ve beraberindeki Aşkale Anadolu Teknik Lisesi ve Erzurum Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerini, saat 13.30'da ise Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz ve beraberindeki Etimesgut Belediyesi Çocuk Meclisi üyelerini kabul edecek.
06 Mayıs 2008 Salı
2007
DIŞİŞLERİ BAKANI VE BAŞBAKAN YARDIMCISI GÜL:''CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINDAN VAZGEÇİYORUM''

Gül, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, TBMM'nin itibarını, siyasetin onurunu düşündüğü için, cumhurbaşkanı seçimi için nafile turların gereksiz olduğuna inandığını belirterek, cumhurbaşkanı adaylığından vazgeçtiğini açıkladı.
06 Mayıs 2007 Pazar
BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''SAAT 15.00'DE (MYK) TOPLANTIMIZ VAR. GÖRÜŞMELERİMİZDEN SONRA NASIL BİR SÜREÇ TAKİP EDECEĞİMİZİ SİZLERE AÇIKLAYACAĞIZ.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 15.00'de partisinin Merkez Yürütme Kurulunu (MYK) toplayacaklarını söyledi.
06 Mayıs 2007 Pazar
TÜRKİYE'NİN 11. CUMHURBAŞKANINI SEÇMEK ÜZERE TOPLANAN TBMM GENEL KURULU, YAKLAŞIK 1 SAAT ÇALIŞTI

TBMM Genel Kurulu'na, AK Parti'li milletvekilleri dışında bağımsız milletvekillerinden Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, Amasya Milletvekili Hamza Albayrak, İstanbul Milletvekili Göksal Küçükali, Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan, Hatay Milletvekili Fuat Geçen, CHP'den Hakkari Milletvekili Esat Canan, Anavatan Partisi'nden Malatya Milletvekili Miraç Akdoğan, DYP'den Hatay Milletvekili Mehmet Eraslan katıldı.
06 Mayıs 2007 Pazar
TBMM GENEL KURULU'NDA, CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ İÇİN ANAYASA MAHKEMESİNİN ÖNGÖRDÜĞÜ TOPLANTI YETER SAYISINA (367) 2. YOKLAMADA DA ULAŞILAMADI

Birinci yoklamada 356, 2. yoklamada ise 358 milletvekilinin salonda bulunduğunun tespit edilmesi üzerine, birleşimi yöneten TBMM Başkanı Arınç, seçim turlarına 9 Mayıs Çarşamba günü devam edileceğini bildirdi.
06 Mayıs 2007 Pazar
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ÇELİK: ''25 YAŞLA İLGİLİ DÜZENLEME SEÇİM TAKVİMİNE ZARAR VERİRSE GÖRÜŞMEYİZ''

Çelik, TBMM'de gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün 11. Cumhurbaşkanı adaylığından çekilip çekilmemesinin kendi tercihi'' olduğunu söyledi.
06 Mayıs 2007 Pazar
CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı seçimi için yeterli sayı bulunamamasıyla ilgili sorulara, ''Sonucu arkadaşlarımızla değerlendireceğiz'' cevabını verdi.
06 Mayıs 2007 Pazar
CUMHURBAŞKANI ADAYI GÜL: ''ADAYLIKTAN ÇEKİLECEĞİM''

TBMM Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı seçimi 1. tur oylamasında, toplantı yeter sayısı (367) sağlanamaması üzerine gazetecilerin sorularını cevaplandıran Gül, ''Adaylıktan çekileceğim. Bu saatten sonra benim adaylığım söz konusu değil'' diye konuştu.
06 Mayıs 2007 Pazar
ŞIRNAK'TA İKİ ERİN ŞEHİT EDİLMESİ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, Şırnak'ta 2 erin şehit edilmesi nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.
06 Mayıs 2007 Pazar
TBMM GENEL KURULU'NDA TOPLANTI YETER SAYISI BULUNAMADI

TBMM Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı seçiminin 1. tur oylaması için öngörülen toplantı yeter sayısı (367) bulunamadı. TBMM Başkanı Bülent Arınç, bu yoklamada da Cumhurbaşkanı seçimi için öngörülen sayı bulunamadığından ikinci turun 9 Mayıs Çarşamba günü yapılacağını açıkladı.
06 Mayıs 2007 Pazar
TBMM BAŞKANI ARINÇ, CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ İÇİN TOPLANTI YETER SAYISI ARADI

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın başkanlığında toplandı. Arınç, toplantı yeter sayısının olduğunu belirterek, gündemin Cumhurbaşkanı seçimi kısmına geçti.
06 Mayıs 2007 Pazar
TBMM GENEL KURULU, TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Genel Kurulun bugünkü birleşiminde, Anayasa Mahkemesi'nin verdiği iptal kararı doğrultusunda, ilk olarak Cumhurbaşkanı seçiminin 1. tur oylaması yapılacak.
06 Mayıs 2007 Pazar
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ...

Cumhurbaşkanı adayı, AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, ''Genel Kurulda 367 sayısına ulaşılamazsa adaylıktan çekileceğini'' açıkladı.
06 Mayıs 2007 Pazar
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç'ın başkanlığında saat 11.00'de toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı seçimi 1. tur oylaması yapılacak.
06 Mayıs 2007 Pazar
2006
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ, TRAFİK HAFTASI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

TBMM Başkanı Arınç; "Trafik güvenliği, eğitim ve altyapı çalışmalarıyla sağlanabilir fakat yayadan sürücüye, trafikteki herkesin duyarlılığını ve takibini gerektirir. Bu güne kadar yaşadığımızın benzeri acıları yaşamamak için herkes birbirinin hakkına saygılı davranmalı, kurallara titizlikle uymalıdır."
06 Mayıs 2006 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ, RESMİ TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE İSVEÇ'E GİDİYOR

Arınç, 7 Mayıs Pazar günü Stockholm'e hareket etmeden önce İstanbul Atatürk Havalimanı'nda basın açıklaması yapacak.
06 Mayıs 2006 Cumartesi
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'IN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

TBMM Başkanı Bülent Arınç, usta yönetmen Atıf Yılmaz'ın vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
06 Mayıs 2006 Cumartesi
2005
TÜRK PARLAMENTERLER BİRLİĞİ'NCE DÜZENLENEN "AB SÜRECİNDE KAMU HARCAMALARININ DENETİMİ" KONULU PANEL, TBMM'DE YAPILDI

Türk Parlamenterler Birliği tarafından düzenlenen panelde, AB sürecinde kamu harcamalarının denetimi, anayasal boyutu ve yasal düzenlemeler ele alındı.
06 Mayıs 2005 Cuma
TBMM BAHÇESİNDE, PİKNİK VE UÇURTMA ŞENLİĞİ YAPILACAK

85 yıl etkinlikleri çerçevesinde, Meclis bahçesi Kabatepe parkında düzenlenecek bahar pikniğinde, milletvekilleri, Türk Parlamenterler Birliği üyeleri, TBMM çalışanları ve parlamento muhabirleri ile aileleri biraraya gelecek.
06 Mayıs 2005 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN RUSYA GEZİSİ ERTELENDİ

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın 6-9 Haziran 2005 tarihleri arasında Rusya Federasyonu Federal Meclis Devlet Duma'sı ve Federasyon Konseyi'nin davetine icabetle Rusya Federasyonu'na yapması öngürülen ziyaret, ileri bir tarihe ertelendi.
06 Mayıs 2005 Cuma
TÜRK PARLAMENTERLER BİRLİĞİ'NCE DÜZENLENEN "AB SÜRECİNDE KAMU HARCAMALARININ DENETİMİ" KONULU PANEL, TBMM'DE YAPILDI

Panelin açılış konuşmasını yapan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Sayıştay'ın milli iradenin inisiyatifini kullanamadığını söyledi.
06 Mayıs 2005 Cuma
AK PARTİ'Lİ KİLER: ''İSVİÇRE'NİN HALAÇOĞLU'NA YAPTIĞI, KANIMIZA DOKUNDU''

AK Parti Bitlis Milletvekili Kiler, İsviçre'nin TTK Başkanı Prof. Halaçoğlu hakkında soruşturma başlatmasına duyduğu tepkiyi, İsviçre'nin Ankara Büyükelçiliği'ne protesto mektubu göndererek gösterdi.
06 Mayıs 2005 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ, TEMSİLCİLER MECLİSİ VE SENATO BAŞKANI'NIN DAVETLİSİ OLARAK, BUGÜN AVUSTRALYA'YA GİDECEK

Avustralya Temsilciler Meclisi Başkanı David Hawker ve Senato Başkanı Paul Calvert'in ortak davetlisi olarak, 6-15 Mayıs 2005 tarihleri arasında Avustralya'yı ziyaret edecek olan Arınç, temaslarına Melburne'den başlayacak.
06 Mayıs 2005 Cuma
TBMM BAŞKANVEKİLİ ALPTEKİN, YARIN KADIN TEMSİLCİLERİ TBMM'DE KABUL EDECEK

TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, yarın saat 11.00'de TBMM Tören Salonunda, çeşitli ülke ve değişik siyasi partilerin kadın kolları temsilcilerini kabul edecek.
06 Mayıs 2005 Cuma
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Avustralya'ya yapacağı resmi ziyaret nedeniyle saat 21.00'de Ankara'dan İstanbul'a hareket edecek.
06 Mayıs 2005 Cuma
2004
KIZILAY KAN HAFTASI TBMM'DE DÜZENLENEN BAĞIŞ KAMPANYASI İLE BAŞLADI: ARINÇ: " KAN VERMEK HEM İNSANİ DUYGU HEM DE İNSANİ BİR GÖREV''

Kızılay Kan Haftası TBMM'de düzenlenen ve Başkan Bülent Arınç'ın da katıldığı bağış kampanyası ile başladı.
06 Mayıs 2004 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ IRAK'TAKİ İŞKENCE OLAYLARI KONUSUNDA "ÇOK UTANÇ VERİCİ, ÇOK İĞRENÇ BİR OLAY" DEDİ.

Arınç YÖK tasarısı ile ilgili bir soruya ise "Şunun rövanşı veya bunun karşılığı gibi bir gerilim unsuru olarak göstermek bence doğru değil'' karşılığını verdi
06 Mayıs 2004 Perşembe
DİŞ HEKİMLİĞİ VE DİŞ PROTEZ TEKNİSYENLİĞİNE YENİ DÜZENLEMELER GETİRİLDİ

Sağlık, Aile,Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu "Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun"da değişiklik yapılması hakkındaki kanun tasarısını kabul etti.
06 Mayıs 2004 Perşembe
YÖK TASARISI TARTIŞMALARI... CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KOÇ: "ILIMLI DİNİ DEVLET ELBİSESİ', ADIM ADIM TÜRKİYE'YE GİYDİRİLMEK İSTENİYOR''

CHP'li üyeler, YÖK tasarının görüşüldüğü Milli Eğitim Komisyonu'nu terk etti. Grup Başkanvekili Haluk Koç, "Türkiye'ye dayatılan bu sistemi ve bu sistemin adım adım gerçekleştirilmesi olayına siyasi direncimizi ortaya koyacak ve tüm gücümüzle mücadele edeceğiz''
06 Mayıs 2004 Perşembe
YÖK KANUN TASARISI KOMİSYONDA KABUL EDİLDİ

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu, tasarıyı bazı değişikliklerle kabul etti. Görüşmeler sürerken CHP'li üyelerin terk ettiği Komisyon toplantısında tasarıyla ilgili bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "17 aydan beri bir YÖK Yasasının gelmemesinin sebebi, bizim sürekli olarak uzlaşma zemini aramamızdır" dedi. Tasarıya sert eleştiriler yönelten muhalefete mensup milletvekillerinin tasarının geri çekilmesi ve tasarının alt komisyona gönderilmesi önerileri komisyonda kabul edilmedi.
06 Mayıs 2004 Perşembe
DIŞİŞLERİ KOMİSYONU'NDA ULUSLARARASI ANLAŞMA KABUL EDİLDİ.

Kabul edilen tasarılar arasında, Doğu ve Orta Avrupa'da balıkçılığın geliştirilmesi ve uluslararası örgütün kurulmasına ilişkin tasarı bulunuyor.
06 Mayıs 2004 Perşembe
ÇEVRE KOMİSYONU, HAYVANLARI KORUMA KANUNU GÖRÜŞÜYOR

Çevre Komisyonu, Hayvanları Koruma Kanunu Tasarısının bugün 14 maddesini kabul etti. Tasarıyla, sahipsiz hayvanların öldürülmesi yasaklanıyor.
06 Mayıs 2004 Perşembe
İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU, IRAK'TAKİ İŞKENCE OLAYLARINI LAHEY ADALET DİVANI'NA GÖTÜRECEK

Elkatmış, "İnsanlık dışı bu vahşetin sona ermesi için işgalin sona ermesi gerek" dedi. TBMM İdare Amiri Abdullah Çalışkan da, ABD ve İngiliz askerlerinin Irak'ta gerçekleştirdiği tecavüz ve katliamları yazılı bir açıklamayla kınadı.
06 Mayıs 2004 Perşembe
2003
KIZILAY'IN TBMM'DE BAŞLATTIĞI KAN BAĞIŞI KAMPANYASI NEDENİYLE YAPTIKLARI AÇIKLAMA

06 Mayıs 2003 Salı
SİNAN AYGÜN BAŞKANLIĞI'NDAKİ ATO HEYETİNİ KABULLERİNDE YAPTIKLARI KONUŞMA

06 Mayıs 2003 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime






Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.