MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2017
TBMM, ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇİYOR

TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığa gönderdiği ilk imza ile TBMM'de "Elektronik Belge Yönetim Sistemi"ne geçildi.
18 Ağustos 2017 Cuma
2016
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, PAKİSTAN SENATOSU VE MİLLİ MECLİSİ MİLLETVEKİLLERİNİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Pakistan Senatosu ve Milli Meclisi milletvekillerinden oluşan heyeti kabul etti.
18 Ağustos 2016 Perşembe
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARAKAYA'NIN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Meclis'te, partisinin Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, Erzurum Milletvekili Kamil Aydın ve Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, MHP'nin akademisyen kökenli milletvekilleri olarak YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile dün bir araya geldiklerini ve görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.
18 Ağustos 2016 Perşembe
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, HAKKARİ, DİYARBAKIR, VAN, ELAZIĞ VE BİTLİS'TEKİ TERÖR SALDIRILARI İÇİN KINAMA VE TAZİYE MESAJI YAYIMLADI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, milletin birlik ve dirliğine kasteden terör saldırılarını şiddetle lanetlediğini belirterek, "Türkiye, güçlü bir devlettir. Ülkemizde ve bölgemizde gerçekleştirilmek istenen gizli/aşikar planların hayata geçirilmesine her ne pahasına olursa olsun izin verilmeyecektir." ifadesini kullandı.
18 Ağustos 2016 Perşembe
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "Suriye'de kazanan güç PYD'dir. Suriye'de, sınırımızın hemen dibinde değil ama sınırımızın 20-25 kilometre aşağısında bir koridor oluşuyor ve Türkiye bunu önleyemiyor. Bütün sözlere rağmen koridor hızlı bir şekilde ilerliyor." dedi.
18 Ağustos 2016 Perşembe
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ TOPAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Van, Elazığ ve Bitlis'te yaşanan terör olaylarına değinerek, terörü lanetledi. Hükümete seslenen Topal, "Terörün bitirilmesi noktasında üzerimize ne gerekiyorsa biz anamuhalefet olarak yapmaya hazırız." dedi.
18 Ağustos 2016 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Proje bazlı teşvik uygulaması, şehit yakınına ÖTV'siz araç, ticari araçların yenilenmesinde vergi teşviki ile vakıf üniversitelerine ilişkin düzenlemeleri de içeren torba tasarının 80 maddesi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
18 Ağustos 2016 Perşembe
CHP AYDIN MİLLETVEKİLİ BAYDAR'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Meclis'te, gaziler ve geçmişte Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde görev almış doktorlarla düzenlediği basın toplantısında, kendisinin de Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yetişmiş bir doktor olduğunu dile getirdi.
18 Ağustos 2016 Perşembe
MHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde tedavi gören bir grup gaziyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
18 Ağustos 2016 Perşembe
CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, dün akşam Van, bugün Elazığ ve Şemdinli'deki terör saldırılarında hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da geçmiş olsun dileğinde bulundu.
18 Ağustos 2016 Perşembe
CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ GÜRER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Van ve Elazığ'da yaşanan terör olaylarına tepki göstererek, "Terör, lanet olsun, hepimizin yüreğini yakıyor. Umuyoruz ve diliyoruz ki çözümü TBMM'de aranır ve bir an önce bu terör belasından ülkemiz kurtulur." ifadesini kullandı.
18 Ağustos 2016 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ DOĞAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, "Mevcut iktidarın ötekinin de ötekisi olarak yok saydığı, lezbiyen, gay, biseksüel, trans ve interseks bireylerin maruz kaldığı ayrımcılık, bu bireylerin çalışma ve yaşam haklarını ellerinden almakta." dedi.
18 Ağustos 2016 Perşembe
PAKİSTAN SENATOSU VE MİLLİ MECLİSİ MİLLETVEKİLLERİ TBMM'DE...

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından desteklerini sunmak için Meclis'e gelen Senatör Mushahid Hussain Sayed başkanlığındaki Pakistan Senatosu ve Milli Meclisi üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.
18 Ağustos 2016 Perşembe
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ SARIBAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Özgür Gündem Gazetesi'nin kapatıldığını anımsatarak, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişimi sonrası baskı ve amaç dışı uygulamaların sürdüğünü iddia etti.
18 Ağustos 2016 Perşembe
SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU...

Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu Tasarısı, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi
18 Ağustos 2016 Perşembe
CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ USLUER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, partisinin Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, olağanüstü hal (OHAL) uygulamalarının eğitim sistemi üzerindeki etkilerine değindi.
18 Ağustos 2016 Perşembe
2015
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında hükümet kurma sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
18 Ağustos 2015 Salı
2014
CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ AYGÜN'ÜN BASIN TOPLANTISI…

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Almanya'nın Hamburg kentinde yaşayan ve çocukları IŞİD'e katılan bir Türk ailesi ile birlikte TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi.
18 Ağustos 2014 Pazartesi
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ ATİLLA KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Cumhurbaşkanlığı kesin sonuçlarını açıkladığı 15 Ağustos'tan bu yana Türkiye'de Başbakan olmadığını" savundu.
18 Ağustos 2014 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.
18 Ağustos 2014 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, görevinden istifa ettiğini, partisinin kurultayında genel başkanlığa aday olacağını açıkladı.
18 Ağustos 2014 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
18 Ağustos 2014 Pazartesi
2012
TBMM BAŞKANII ÇİÇEK'TEN BAŞSAĞLIĞI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Van'da polis memuru Abdurrahman Doğan'ın şehit olması nedeniyle İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e başsağlığı diledi.
18 Ağustos 2012 Cumartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
18 Ağustos 2012 Cumartesi
2009
POZANTI'DA ÇOCUK CEZAEVİNDEKİ CİNAYET...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Adana'nın Pozantı ilçesi M Tipi Kapalı Çocuk Cezaevinde kalan 16 yaşındaki tutuklu Yasin Akyüz;ün öldürülmesi olayı ile ilgili bilgi aldı.
18 Ağustos 2009 Salı
CUMHURBAŞKANI GÜL, TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'i kabul etti. Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü.
18 Ağustos 2009 Salı
2008
TBMM BAŞKANI TOPTAN, BAŞBAKAN ERDOĞAN'I ZİYARET ETTİ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. TBMM Başkanı Toptan, saat 17.25'de Başbakanlık Merkez Bina'ya gelişinde Başbakan Erdoğan tarafından karşılandı. Daha sonra basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü. Başbakan Erdoğan, görüşmenin ardından TBMM Başkanı Toptan'ı makam aracına kadar uğurladı.
18 Ağustos 2008 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN, GENELKURMAY BAŞKANI BÜYÜKANIT'A BAŞSAĞLIĞI MESAJI GÖNDERDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, terör örgütü mensupları tarafından Şırnak-Cizre karayoluna döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu bir astsubayın şehit olması ve 8 askerin yaralanması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir başsağlığı ve geçmiş olsun mesajı gönderdi.
18 Ağustos 2008 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Kütahya eski Milletvekili Ahmet İhsan Gürsoy için TBMM'de düzenlenen törenin sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Meclis Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bugün yapacağı görüşmeye ilişkin talebinin kendisinden geldiğini, belli bir gündem maddesi bulunmadığını bildirdi.
18 Ağustos 2008 Pazartesi
TBMM BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA...

Bazı basın organlarında AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban DİŞLİ'nin mal bildiriminin içeriği hakkında TBMM Başkanlığı'nca açıklama yapılması yönündeki haberlerle ilgili olarak, TBMM Başkanlığı yazılı bir açıklama yaptı.
18 Ağustos 2008 Pazartesi
ESKİ MİLLETVEKİLİ GÜRSOY İÇİN TBMM'DE TÖREN…

İstanbul'da vefat eden, Kütahya eski Milletvekili Ahmet İhsan Gürsoy için TBMM'de tören düzenlendi.
18 Ağustos 2008 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 12.00'de, Kütahya eski milletvekili Ahmet İhsan Gürsoy'un cenaze törenine katılacak. Toptan, saat 17.00'de ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Başbakanlık Merkez Bina'da ziyaret edecek.
18 Ağustos 2008 Pazartesi
2006
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KOÇ: ''ÖZEL TEMSİLCİ KAVRAMIYLA PKK İLE MÜCADELE BOYUTLANDIRILIRSA, BU BİR ANLAMDA PKK'NIN DAYANDIĞI SİYASİ HESAPLARIN, MASAYA DAVET EDİLMESİ ANLAMINA GELİR Mİ GELMEZ Mİ?''

Parlamento muhabirleriyle sohbet eden Koç, PKK ile mücadelede ''koordinatör kavramının'' ortaya konduğunu, bunun ABD ve Türkiye tarafından değişik söylemler halinde dile getirildiğine değindi.
18 Ağustos 2006 Cuma
TBMM'DE BUGÜN

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, saat 11.30'da CHP Grup Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda "Basınla Sohbet" toplantısı düzenleyecek.
18 Ağustos 2006 Cuma
2005
2005 MİLLİ EGEMENLİK YILI ETKİNLİKLERİ…

İçerisinde ilk Osmanlı Meclisi'nden başlayarak, kurtuluş mücadelesini, Meclisin açılışını, Cumhuriyet'in ilanını ve bugünkü TBMM'yi anlatan resim sergisinin yer aldığı "Milli Egemenlik Tırı", 40 ili kapsayan gezisi boyunca 300 binin üzerinde vatandaşla buluştu.
18 Ağustos 2005 Perşembe
2004
SULTAN KAYIKLARI İLE GEÇMİŞE YOLCULUK

TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı tarafından hizmete konulan "Sultan Kayıkları" geçmişe yolculuk yapmak isteyenler için eşine rastlanmaz güzellikler yaşatıyor.
18 Ağustos 2004 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.