MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2014
MECLİS ANA BİNASI DIŞ CEPHESİNDE TEMİZLİK VE BAKIM ÇALIŞMALARI...

TBMM Ana Binası'nın dış cephe taş kaplamalarındaki kirlenme, yosunlaşma ve kükürt dioksit gazlarından kaynaklı sülfatlaşma, nozul püskürtme yöntemiyle temizlenmeye başlandı.
20 Ağustos 2014 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz 11:00'de, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri 11:30'da, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz 12:30'da, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart 13:30'da basın toplantısı düzenleyecek.
20 Ağustos 2014 Çarşamba
2013
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın, kendisine saldıran kişinin serbest bırakılmasına tepki göstermesiyle ilgili, "Bozdağ bu kararı eleştirebilir ama yargıcı tehdit etmesi adeta 'birileri de gelsin seni yumruklasın' ifadesiyle suça teşvik etmesi doğrudan doğruya bir suçtur" dedi.
20 Ağustos 2013 Salı
İLK ŞEHİR HASTANESİNİN TEMEL ATMA TÖRENİ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Yozgat'ta, kamu-özel ortaklığı ile yapılan ilk şehir hastanesinin temel atma törenine katıldı.
20 Ağustos 2013 Salı
CHP'Lİ BATUM'UN BASIN TOPLANTISI...

CHP Eskişehir Milletvekili ve TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi Süheyl Batum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi Mehmet Ali Şahin'in, yeni anayasa çalışmalarını sabote ettiği iddiasıyla kendisine yönelttiği eleştirileri yanıtlarken, "Ben bunu ahlak sorunu olarak tanımlıyorum. Bu bir amaca yönelik. Plan yapılmış ve uygulamaya konulmuş" dedi.
20 Ağustos 2013 Salı
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN ANTALYA ZİYARETİ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Antalya Ramada Otel'de düzenlediği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, çağlar hızla değişirken, bilim ve teknolojide bu kadar gelişme ve değişim yaşanırken değişmeyen ve değişmemesi gereken tek şeyin insanlığın ortak değerleri olan, doğruluk, dürüstlük, hamiyetperverlik olduğunu ifade etti.
20 Ağustos 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, bazı şehit ailelerinin, çocuklarının ölümünde sorumluluğu bulunduğu iddiasıyla askeri yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmalarıyla ilgili olarak, ''Artık katılımcı demokrasinin uygulandığı bir toplum haline geldik. Dolayısıyla her şey milletin gözünün önünde cereyan ediyor ve milletin gözünden hiç bir şey kaçmıyor. O bakımdan millet adına görev yapan kamu kurum ve kuruluşlarının ve yetkililerinin bu konuda kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapmalarını zaruri görüyorum'' dedi.
20 Ağustos 2010 Cuma
2009
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nu kabul etti. Kabul, görüntü alındıktan sonra basına kapalı olarak devam etti.
20 Ağustos 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABUL܅

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Sayıştay Başkanı Recai Akyel'i makamında kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.
20 Ağustos 2009 Perşembe
"DEMOKRATİK AÇILIM" ÇALIŞMALARI…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''şehitler ile canilerin, Mehmetçik ile katillerin, güvenlik güçleriyle teröristlerin aynı çerçeveye sokulmak istendiğini'' öne sürerek, ''Bilinmelidir ki Milliyetçi Hareket bu oyunun içinde asla yer almayacaktır'' ifadesini kullandı.
20 Ağustos 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABUL܅

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Esat Yılmaer ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
20 Ağustos 2009 Perşembe
2008
KUDDUSİ OKKIR'IN ÖLÜMÜ...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in, Ergenekon soruşturması kapsamında cezaevinden tahliye edildikten bir süre sonra hayatını kaybeden Kuddusi Okkır ile ilgili, komisyonun ''ihmal ve kusuru olduğu'' yönündeki iddiasının anlaşılabilir bir açıklaması bulunmadığını bildirdi.
20 Ağustos 2008 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI…

TBMM Başkanı Köksal Toptan, 29. Yaz Olimpiyat oyunlarında Serbest Güreşte 66 Kiloda altın madalya kazanan Milli Güreşçi Ramazan Şahin'e kutlama mesajı gönderdi.
20 Ağustos 2008 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KILIÇDAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ''Sayın Başbakan'dan, Şaban Dişli'ye sahip çıktığı kadar emeklilere de sahip çıkmasını ve 15 Ağustos 2008 tarihinden itibaren yapılacak olan zamların, emeklilere de aynen yansıtılmasını istiyor ve bekliyoruz'' dedi.
20 Ağustos 2008 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
20 Ağustos 2008 Çarşamba
2007
TBMM GENEL KURULU..

11. Cumhurbaşkanı seçiminin yapılan ilk tur gizli oylamasında, AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül'e 341, MHP Kayseri Milletvekili Sabahattin Çakmakoğlu'na 70, DSP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli'ye ise 13 oy çıktı. Bu sonuçla, ilk tur oylamada gerekli olan 367 oya hiçbir aday ulaşamadı. İkinci tur oylama, 24 Ağustos Cuma günü yapılacak.
20 Ağustos 2007 Pazartesi
CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ…

TBMM Genel Kurulu 11. Cumhurbaşkanın seçimi için toplandı. TBMM Başkanı Toptan, toplantının açılışında yoklama yaptı.
20 Ağustos 2007 Pazartesi
DTP GRUP TOPLANTISI...

DTP Meclis Grup Başkanı Ahmet Türk, sivil bir cumhurbaşkanının Parlamento tarafından seçilmesini esas aldıklarını belirterek, ''Cumhurbaşkanı seçiminin ilk tur oylamasına katılacağız. Ahmet Türk olarak boş oy kullanacağım'' dedi.
20 Ağustos 2007 Pazartesi
CUMHURBAŞKANI ADAYI GÜL, ÖDP GENEL BAŞKANI UFUK URAS'I ZİYARET ETTİ

Gül'ün ziyaretinin ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Uras, TBMM Genel Kurulu'ndaki oylamaya katılacağını ancak Abdullah Gül'e oy vermeyeceğini söyledi.
20 Ağustos 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANLIK DİVANI TOPLANTISI ERTELENDİ

Bugün saat 11:30'da yapılması plananan TBMM Başkanlık Divanı'nın ilk toplantısı yarın saat 11:00'e ertelendi.
20 Ağustos 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN, YAZICIOĞLU ve SEZER'İ KUTLADI..

TBMM Başkanı Köksal Toptan, hafta sonu yapılan parti kurultaylarında genel başkanlıklara yeniden seçilen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'e birer kutlama mesajı gönderdi.
20 Ağustos 2007 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN ve BAŞKANLIK DİVANI ÜYELERİ ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

Meclis Başkanı Köksal Toptan Anıtkabir Özel Defterine "23. Dönem Parlamentosu üyeleri olarak hepimiz, açıldığı günden bu yana tarihsel sorumluluk üstlenen, varlığı ve çalışmalarıyla Milletimize güven veren Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne mensup olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz." diye yazdı.
20 Ağustos 2007 Pazartesi
TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN 11. CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ İÇİN İLK TUR BUGÜN

Adaylıklarını açıklayan; AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, MHP Kayseri Milletvekili Sabahattin Çakmakoğlu ile DSP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli, ilk iki turda 367 oy için yarışacaklar.
20 Ağustos 2007 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN..

DTP TBMM Grubu saat 12.00'de, CHP Grubu ise saat 14.00'te toplanacak. Saat 15.00'te toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı'nı belirlemek için yapılacak seçimin ilk turu gerçekleştirilecek.
20 Ağustos 2007 Pazartesi
2006
TBMM BAŞKANI ARINÇ, MEDUNA'YI ZİYARET ETTİ

Arınç, cumartesi gecesi Vestel Manisaspor ve Galatasaray arasında oynanan maçın 82. dakikasında kalp spazmı geçiren ve Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Servisinde tedavi edilen Meduna'yı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.
20 Ağustos 2006 Pazar
TBMM BAŞKANI ARINÇ KULA'DA...

Arınç, Manisa'nın Kula ilçesine bağlı Emre köyünde 8. Yunus Emre Anma ve Kültür Şöleni'ne katıldı.
20 Ağustos 2006 Pazar
2004
TBMM BAŞKANI ARINÇ ''İKİ SENEDEN BU YANA İSTİKRAR VAR, ÇALIŞMA VAR, ÜRETİM VAR, BEREKET VAR''

Arınç, Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'ne bağlı Yağmurlu Köyü'nde devlet-millet işbirliğiyle yapılacak 8 derslikli ilköğretim okulunun temel atma töreninde ''Türkiye kalkınacaksa, toplum kalkınacaksa nitelikli eğitime ihtiyacımız var''dedi.
20 Ağustos 2004 Cuma
CHP'Lİ ÖZBEK, KENDİSİNE ÖDENEN YOLLUĞU TBMM BAŞKANLIĞI'NA İADE ETTİ

TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu Üyesi CHP İstanbul Milletvekili Özbek, inceleme gezisinin bir bölümüne katılmadığını, ayrıca TBMM Başkanlığı'nın gezi masraflarının tümünü ödediğini belirtti. Özbek, bu nedenle kendisine ödenen yolluğu TBMM Başkanlığı'na iade ettiğini açıkladı.
20 Ağustos 2004 Cuma
TBMM BAŞKANI ARINÇ, HALTER FEDERASYONU BAŞKANI NOHUT'U KUTLADI

Arınç, Halter Federasyonu Başkanı Kenan Nohut'a gönderdiği telgrafta, "Taner Sağır'ın olimpiyat şampiyonu olmasından büyük mutluluk duydum" dedi.
20 Ağustos 2004 Cuma
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.