MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2015
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun emeklilere yılda iki ikramiye projesine yönelik eleştiride bulunduğunu belirtti.
27 Mart 2015 Cuma
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı bütçesine örtülü ödenek konulmasıyla ilgili eleştirilerde bulundu.
27 Mart 2015 Cuma
HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'nda yasalaşan İç Güvenlik Paketi'ni eleştirdi.
27 Mart 2015 Cuma
CHP ADANA MİLLETVEKİLİ LOĞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen "İç Güvenlik Paketi"nin Avrupa standartlarına aykırı olan birçok unsuru içerdiğini öne sürdü.
27 Mart 2015 Cuma
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çözüm sürecinde İzleme Heyeti oluşturulması ve HDP ile hükümetin 10 maddelik ortak açıklamasını eleştirdiğini, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ise Erdoğan'ın bunlardan habersiz olmasının mümkün olmadığını söylediğini anımsattı.
27 Mart 2015 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti iktidarının özgürlüklere, hukuk devletine el uzattığını, insanları korkutmak ve sindirmek amacıyla İç Güvenlik Paketi'ni yasalaştırdığını iddia etti.
27 Mart 2015 Cuma
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TEZCAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, seçim takviminin 10 Mart'ta başladığını anımsatarak, siyasi propaganda, açılış, tören ve reklam gibi faaliyetlerin belli esaslara tabi olduğunu söyledi.
27 Mart 2015 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'nun 21 saattir çalıştığını anımsattı.
27 Mart 2015 Cuma
"SİZİN GÖZÜNÜZDEN TBMM" RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliğiyle Türkiye genelinde bulunan resmi ve özel tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik "Sizin Gözünüzden TBMM" konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlenecek.
27 Mart 2015 Cuma
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, internet ve sağlıkla ilgili düzenlemeleri de içeren "Torba Kanun Teklifi" kabul edilerek yasalaştı. Başkanvekili Yakut, sıradaki tasarı ve tekliflerin görüşmelerinde komisyon ve hükümetin yerini almaması üzerine, 30 Mart Pazartesi günü saat 14.00'de toplanmak üzere, birleşimi kapattı. Dün saat 14.00'de çalışmalarına başlayan TBMM Genel Kurulu, aralıksız 24 saat mesai yaptı. Bu çalışmalarda, iki "torba kanun teklifi" ile "iç güvenlik paketi" uzun müzakerelerin ardından yasalaştı.
27 Mart 2015 Cuma
TBMM'DE BUGÜN…

DGP Genel Başkanı İdris Bal saat 10.30'da, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz saat 11.00'de, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan saat 11.30'da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 13.00'de, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 14.00'de ve CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu saat 14.30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu, saat 14.00'de toplanacak.
27 Mart 2015 Cuma
2014
İZMİR BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ GÜNAY'IN BASIN TOPLANTISI...

İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, Suriye ile ilgili bir toplantıya ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili, "Sadece siyaset kurumuyla ilgili değil, devlet yapısıyla ilgili yönetilemez noktada olduğumuz kaygısını taşıyoruz" dedi.
27 Mart 2014 Perşembe
TBMM GENEL SEKRETERİ NEZİROĞLU'NUN MECLİS KREŞİ ZİYARETİ…

TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, Meclis Kreşini ziyaret ederek minik çocuklar ile bir araya geldi.
27 Mart 2014 Perşembe
TBMM'DE "ÇALIŞAN TEMSİLCİSİ" SEÇİMİ…

TBMM'de "Çalışan Temsilcisi" seçimleri yapıldı. 6 asil ve 6 yedek olmak üzere toplam 12 kişi Çalışan Temsilcisi oldu.
27 Mart 2014 Perşembe
KAMU KURUM VE KURULUŞLARI STRATEJİ GELİŞTİRME BİRİMLERİ BAŞKANLARI AYLIK İSTİŞARE TOPLANTISI…

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı tarafından başlatılan Kamu Kurumları ile İşbirliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında, Strateji Geliştirme Başkanları tarafından 2014 yılı Mart ayı aylık istişare toplantısı, Sayıştay Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın ev sahipliğinde Sayıştay-Gölbaşı Eğitim ve Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.
27 Mart 2014 Perşembe
2013
MUHSİN YAZICIOĞLU BASIN ÖDÜLLERİ...

BBP'nin helikopter kazasında hayatını kaybeden Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu anısına, bu yıl ilki gerçekleştirilen ''Muhsin Yazıcıoğlu Basın Ödülleri'' sahiplerine verildi. TBMM Başkanı Çiçek de konuşmasında, birlikte siyaset yaptığı Yazıcıoğlu'nu ve beraberinde hayatını kaybedenleri rahmetle andığını söyledi.
27 Mart 2013 Çarşamba
TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU...

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda, ''İtiraz yolu'' ve ''Anayasa Mahkemesi'nin kararları'' başlıklı maddeler müzakere edildi.
27 Mart 2013 Çarşamba
BDP'Lİ KÜRKCÜ'NÜN BASIN TOPLANTISI...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun BDP'li üyesi Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, komisyonda Uludere raporunu kabul edilmesinin ardından Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve olayda hayatını kaybedenlerin aileleriyle birlikte Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
27 Mart 2013 Çarşamba
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TANRIKULU'NUN BASIN TOPLANTISI…

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ile birlikte parlamentoda düzenlendiği basın toplantısında, komisyonda kabul edilen Uludere Raporu'nu değerlendirdi.
27 Mart 2013 Çarşamba
TBMM İÇTÜZÜK UZLAŞMA KOMİSYONU...

TBMM İçtüzük Uzlaşma Komisyonu, ''Parti gruplarının komisyonlarda temsili'', ''Komisyon üyeliklerinde boşalma'', ''Komisyonlara havale, esas ve tali komisyonlar'', ''Komisyon başkanı, başkanvekili, sözcü ve katibinin seçimi'' başlıklı maddeleri görüştü.
27 Mart 2013 Çarşamba
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELİK GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kadın istihdamını azaltmayacak, genç nüfusu artıracak ve aktüeryal dengeyi bozmayacak şekilde bir çözüm aradıklarını belirterek, ''Madem 3 çocuk diyoruz, 3. çocuğun da borçlanmasını getirmemiz gerekiyor'' dedi.
27 Mart 2013 Çarşamba
BDP MERSİN MİLLETVEKİLİ KÜRKCÜ'NÜN BASIN TOPLANTISI…

BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, Uludere'de yakınlarını kaybeden ailelerle birlikte basın toplantısı düzenledi.
27 Mart 2013 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu, 4 uluslararası anlaşmayı uygun bulan tasarıyı kabul etti.
27 Mart 2013 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu'nun başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Gümrük Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın ikinci bölümü kabul edildi.
27 Mart 2013 Çarşamba
BDP'Lİ TUNCEL'İN BASIN TOPLANTISI…

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında dün sonuçlanan Sevag Balıkçı davası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
27 Mart 2013 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

Oktay Vural: " Başbakan'ın yeni dostları, yol arkadaşları teröristlerdir. Teröristten aferin almak için MHP'ye saldıracak kadar şuurunu kaybemiş durumdadır"… "Siz değil yedi düveliniz gelse; bu millet adından, kimliğinden, milli devletinden vazgeçmeyecek"… "Maskeli siyasetçilere sesleniyorum, bugün Dünya Tiyatrolar Günü, oyunculara taş çıkarttınız."
27 Mart 2013 Çarşamba
TBMM'DE OKUMA ETKİNLİĞİ…

TBMM İdari Teşkilatı tarafından desteklenen ve TBMM Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "49. Kütüphane Haftası" nedeniyle toplumu okumaya, kitaba ve kütüphaneye olan ilgisini artırmak ve okuma alışkanlığı konusuna dikkat çekmek üzere TBMM'de okuma etkinliği düzenlendi.
27 Mart 2013 Çarşamba
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADAN'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İmralı süreci ve İsrail'in Mavi Marmara baskınından dolayı Türkiye'den özür dilemesi ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.
27 Mart 2013 Çarşamba
II. KAMU ETİĞİ KONGRESİ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nce (TODAİE) kurumun konferans salonunda düzenlenen ''II. Kamu Etiği Kongresi''nin açılışında yaptığı konuşmada, etiğin tebliğ konusu olmanın ötesinde hayat tarzı haline geldiğinde anlam ifade edeceğini dile getirdi.
27 Mart 2013 Çarşamba
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Türkiye'de olan bitenin, milletin onuruna dokunduğunu belirterek, partisinin Bursa mitinginde atılan ''Vur de vuralım, öl de ölelim'' sloganının bu tepkinin dışa vurumu olduğunu söyledi.
27 Mart 2013 Çarşamba
CHP'Lİ MİLLETVEKİLERİNİN BASIN TOPLANTISI…

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın ve beraberindeki TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nun CHP'li üye milletvekilleri ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Vakıfbank'ın, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne olan 756 milyon TL borucunun hükümet tarafından silindiğini iddia etti.
27 Mart 2013 Çarşamba
TBMM YASADIŞI DİNLEMELERİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu bünyesinde, çalışmaları hızlandırmak için ''hukuk'' ve ''teknik'' olmak üzere iki alt komisyon kuruldu.
27 Mart 2013 Çarşamba
TBMM BAYINDIRLIK, İMAR, ULAŞTIRMA VE TURİZM KOMİSYONU...

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, Posta Hizmetleri Kanunu Tasarısı'nı görüşmek üzere toplandı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, PTT'nin, 2003 başında 2,4 milyon adet olan bir ayda yaptığı işlem miktarının, bu yılın başında yaklaşık 26 milyona ulaştığını belirterek, ''Bu da PTT'nin geçen süre içinde vatandaşa hizmet anlamında ne kadar ciddi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. PTT, 2012 itibariyle 171 milyon net kara erişmiştir'' dedi.
27 Mart 2013 Çarşamba
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Şırnak'ın Uludere ilçesi yakınlarındaki Irak topraklarında 28 Aralık 2011'de düzenlenen hava operasyonu sonucu 34 vatandaşın hayatını kaybettiği olaya ilişkin hazırlanan Uludere Raporu'nu, oyçokluğu ile kabul etti.
27 Mart 2013 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİE) düzenlenen II. Kamu Etiği Kongresi'nin açılışına gelişinde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Çiçek, Hükümet'in çözüm sürecinde yasal düzenlemeye ihtiyaç duyması halinde gereğini yapacağını belirterek, ''Ama biri ihtiyaç duyuyor diye bir başkası ihtiyaç duymuyor olabilir'' dedi.
27 Mart 2013 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 11.30'da, CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu saat 12.00'de, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan saat 12.30'da, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural saat 13.00'de, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel saat 14.00'de ve BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü saat 15.00'de basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu'nda, Gümrük Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda değişiklik yapan tasarının görüşmelerine saat 14.00'de devam edilecek.
27 Mart 2013 Çarşamba
2012
TBMM İNTERNET ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Sektöründeki Gelişmeler ile İnternet Kullanımının Başta Çocuklar, Gençler ve Aile Yapısı Üzerinde Olmak Üzere Sosyal Etkilerinin Araştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar'ın başkanlığında toplandı.
27 Mart 2012 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak: ''Kürt sorunun müzakereci bir yöntemle çözmek istiyorsanız buna BDP de Kandil de, İmralı da hazırdır.''
27 Mart 2012 Salı
TÜRKİYE KIRGIZİSTAN PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI BOSTANCI'NIN, KIRGIZ BASIN MENSUPLARINI KABUL܅

Türkiye Kırgızistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Naci Bostancı, Kırgızistan'dan gelen basın mensuplarını kabul etti.
27 Mart 2012 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''şehitlik, gazilik ve malullük kapsamının daha da genişletileceğini, şehit yakınları ile gazilere geniş imkanlar sunulacağını'' söylediğini hatırlatarak, ''Ancak 'yeni' diye takdim edilen hazırlıkların, eski uygulamanın lokal onarımından ve iyileştirmesinden başka bir manaya gelmediğini de ifade etmek isterim'' dedi.
27 Mart 2012 Salı
AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ YETİŞ'İN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. M. Murtaza Yetiş, Adıyaman İl Merkezi'ne bağlı Yenimahalle ve Karapınar Mahallelerinde 26 Şubat Pazar gününü 27 Şubat Pazartesi gününe bağlayan gece Alevi inancına sahip ailelerin ikamet ettiği 45 evin kimliği belirsiz kişilerce işaretlenmesi hakkında basın toplantısı düzenledi.
27 Mart 2012 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Grup Toplantısı saat 11:00'de, BDP Grup Toplantısı saat 12:50'de yapılacak. AK Parti Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş saat 10:30'da basın toplantısı düzenleyecek. Saat 15:00'de başlayacak TBMM Genel Kurulu'nda, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını öngören kanun teklifinin görüşmelerine başlanacak.
27 Mart 2012 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı.TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti'nin, Genel Kurul'un çalışma saatlerini düzenleyen grup önerisi kabul edildi. Yapılan oylamanın ardından kabul edilen AK Parti'nin grup önerisinde, zorunlu eğitimi kademelendirerek 12 yıla çıkaran kanun teklifi gündemin ön sıralarına alındı. TBMM Genel Kurulu bugün ve yarın bu teklifin bitimine kadar çalışacak. Gündemin 5. sırasına kamu görevlileri sendikaları kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun tasarısı, 6. sıraya 2-B olarak bilinen kanun tasarısı, 7. sıraya da Toplu İş İlişkileri Kanunu Tasarısı alındı. Genel Kurul, Perşembe günü 2B Tasarısı'nın, Cuma günü ise Toplu İş İlişkileri Kanun Tasarısı'nın bitimine kadar çalışacak. Genel Kurul Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri saat 14.00'de toplanacak Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 24.00'e kadar çalışacak.
27 Mart 2012 Salı
2011
PARLAMENTO HUKUKUNA ÖNEMLİ KATKI...

TBMM'nin yapı ve işleyişiyle ilgili Anayasa Mahkemesi kararları, kitap haline getirildi. TBMM Kanun ve Kararlar Müdür Yardımcısı Dr. Fahri Bakırcı, 1964 yılından itibaren Anayasa Mahkemesinin, Meclisin yapı ve işleyişiyle ilgili kararlarını inceledi. 3 bin 364 sayfadan oluşan iki ciltlik kitaba, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin önsöz yazdı.
27 Mart 2011 Pazar
TBMM'DE BU HAFTA...

Meclis, bu hafta da önemli düzenlemeler için mesai yapacak. TBMM Genel Kurulu, yoğun bir gündemle çalışacak. Anayasa Mahkemesini yeniden yapılandıran tasarının görüşülmeyen 3 maddesi tamamlandıktan sonra, yarım kalan ''mini torba'' yasa teklifine devam edilecek.
27 Mart 2011 Pazar
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN MESAJI...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
27 Mart 2010 Cumartesi
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMALARI...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, yargıya kimsenin talimat veremeyeceğine işaret ederek, ''Yargı organları karar verirken nasıl ki yasama organına 'Nasıl karar vereceğiz' diye sormuyorsa, lütfen yargı organları da, yasama organı kanun yaparken nasıl yapılacağına dair talimat vermesin'' dedi.
27 Mart 2010 Cumartesi
2009
YAZICIOĞLU'NU TAŞIYAN HELİKOPTERİN ENKAZININ BULUNMASI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazına ulaşılmasıyla ilgili, ''Bulunmuş olması önemli. Bulunmamasından kaynaklanan sosyal sorunlar yaşanıyordu, şimdi bunlar ortadan kalkacak'' dedi.
27 Mart 2009 Cuma
YAZICIOĞLU'NU TAŞIYAN HELİKOPTERİN DÜŞMESİ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Göksun Kaymakamlığında, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ile toplantı yaparak arama çalışmaları hakkında bilgi aldı.
27 Mart 2009 Cuma
YAZICIOĞLU'NU TAŞIYAN HELİKOPTERİN DÜŞMESİ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Göksun Kaymakamlığında, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ile toplantı yaparak arama çalışmaları hakkında bilgi aldı. Toptan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile telefon görüşmesi yaptı, ilçe özel idaresi misafirhanesinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu'nu ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
27 Mart 2009 Cuma
DÜNYA TİYATRO GÜNÜ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, "Yaklaşık bin yıllık bir geleneğe dayanan tiyatro kültürümüz, insanımızın erdem ve bilgeliklerini, ortak coşku ve duygularını anlatmanın sanatı olmuştur."
27 Mart 2009 Cuma
TBMM GENEL KURULU, YEREL SEÇİMLER DOLAYISIYLA ARA VERDİĞİ ÇALIŞMALARINA 31 MARTTA BAŞLAYACAK

Genel Kurulun seçim sonrası ilk mesai haftasında denetim konuları ele alınacak. Genel Kurul, tatile gireceği 1 Temmuza kadar yoğun gündemle çalışmalarına devam edecek.
27 Mart 2009 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN, GÖKSUN'DA...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarını taşırken düşen helikopterle ilgili olarak, sükunetle, çalışmaların sonucunun beklenmesi gerektiğini söyledi.
27 Mart 2009 Cuma
2008
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda değişiklik yapan kanun tasarısının tümü üzerinde görüşmeler yapıldı.
27 Mart 2008 Perşembe
14. DÖNEM RİZE MİLLETVEKİLİ HASAN BASRİ ALBAYRAK VEFAT ETTİ

Albayrak'ın cenazesi yarın Rize'nin Pazar ilçesi Merkez Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından, Merkez Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
27 Mart 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'ndaki ilk gündem dışı konuşmayı, CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz yaptı. Topuz'un TOKİ'nin tatil köyleri projesiyle ilgili konuşmasına hükümet adına Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu yanıt verdi.
27 Mart 2008 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU..

Komisyon toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamayla çalışmalar hakkında bilgi verildi.
27 Mart 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

Başkanvekili Meral Akşener'in başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu'nda, gündemdışı konuşmaların ardından,Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda değişiklik yapan tasarının görüşmelerine geçildi.
27 Mart 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULÜ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Trabzon Ticaret Odası Başkanı Şadan Eren ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen'i kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
27 Mart 2008 Perşembe
GÜL, YARIN SEZER'LE GÖRÜŞECEK

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorusu üzerine, yarın saat 10.30'da Cumhurbaşkanı Gül ile görüşeceğini bildirdi.
27 Mart 2008 Perşembe
YASAMA DERGİSİ

Yasama Derneği'nin süreli yayını olan Yasama Dergisi, 7. sayısıyla okurlarına ulaşıyor. Derginin bu sayısında beş makaleye yer verildi.
27 Mart 2008 Perşembe
DÜNYA TİYATRO GÜNÜ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, 'Dünya Tiyatro Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
27 Mart 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, TÜSİAD GENEL BAŞKANI YALÇINDAĞ'I KABUL ETTİ

TÜSİAD, 'kutuplaşmayı aşmak' çağrısıyla, 24 Mart'ta yaptığı açıklamanın ardından görüşmelerini sürdürüyor. Genel Başkan Arzuhan Doğan Yalçındağ, bugün de TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı ziyaret etti.
27 Mart 2008 Perşembe
2007
UZMAN JANDARMALAR İLE UZMAN JANDARMALIKTAN ASTSUBAYLIĞA GEÇENLERE TABANCA VE MERMİ VERİLMESİ İLE YEDEK SUBAYLARIN, SIHHİ İZİNDEYKEN DE TERHİS OLABİLMELERİNİ ÖNGÖREN KANUN TASARILARI, TBMM GENEL KURULU'NDA KABUL EDİLDİ

Kanunla, görevde bulunan uzman jandarmalar ve astsubaylığa geçen uzman jandarmalara da tabanca ve mermi verilerek, ilk defa uzman jandarmalığa atanacaklarla diğer muvazzaf personel arasındaki farklılığın giderilmesi amaçlanıyor.
27 Mart 2007 Salı
PİLOT, PİLOT ADAYI, UÇUŞ EKİBİ, KURBAĞA ADAM VE KURBAĞA ADAM ADAYLARINA ÖDENECEK TAZMİNAT MİKTARINI DÜZENLEYEN KANUN TASARISI, TBMM GENEL KURULU'NDA KABUL EDİLDİ

Kanun, Emniyet Genel Müdürlüğünde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapan pilot, pilot adayı ve uçuş ekibi ile kurbağa adam ve kurbağa adam adaylarının hizmet sürelerinin, kendilerine ödenecek tazminatlarla bu tazminatların ödenmesine ilişkin usul ve esasları düzenliyor.
27 Mart 2007 Salı
KAYISI ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARI TBMM'DE

TBMM Genel Kurulu'nda, kayısı üreticilerinin sorunlarının araştırılması ve çözüm önerilerinin tespit edilmesi için meclis araştırması açılması kabul edildi.
27 Mart 2007 Salı
TBMM GENEL KURULU...

DYP'nin, geçici köy korucularının sosyal güvenceye kavuşturulmasına, Anavatan Partisi'nin de sporda şiddetin azaltılmasına yönelik kanun tekliflerinin doğrudan Genel Kurul gündemine alınması kabul edildi.
27 Mart 2007 Salı
TBMM GENEL KURULU...

DYP'nin, geçici köy korucularının sosyal güvenceye kavuşturulmasına, Anavatan Partisi'nin de sporda şiddetin azaltılmasına yönelik kanun tekliflerinin doğrudan Genel Kurul gündemine alınması kabul edildi.
27 Mart 2007 Salı
TBMM ÇOCUKLARDA VE GENÇLERDE ARTAN ŞİDDET EĞİLİMİNİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU

Komisyon üyeleri İstanbul'da gerçekleştirecekleri 4 günlük inceleme gezisine İstanbul Valiliği'ni ziyaretle başladı. Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Komisyon Başkanı İncekara, Türkiye'nin gençliğiyle övünen bir ülke olduğunu bu nedenle şiddet konusuna özel önem verdiklerini söyledi.
27 Mart 2007 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

Baykal, CHP TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin tarihi bir cumhurbaşkanı seçimi süreci içinden geçtiğini söyledi.
27 Mart 2007 Salı
ANAVATAN PARTİSİ GRUP TOPLANTISI…

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, ''Nerede başarısız olsalar geçmişe atıfta bulunuyorlar. Su getirenle testiyi kıran karıştırılmasın.''
27 Mart 2007 Salı
KÜTÜPHANE HAFTASI...

TBMM Başkanı Arınç: "Bilgi ve öğrenme mekanlarının en önemlisi olan kütüphanelerin önemi daha fazla vurgulanmalı ve kütüphanelerimiz her türlü zararlı alışkanlıklara karşı çocuklarımıza sevdirilmelidir."
27 Mart 2007 Salı
ORGAN BAĞIŞI VE NAKLİ SORUNU...

TBMM Başkanvekili Ali Dinçer, yaptığı yazılı açıklamada, bir süre önce karaciğer nakli ameliyatı olduğunu hatırlatarak, organ bağışına dayalı organ nakilleri konusunu yakından izlemeye başladığını belirtti. Dinçer açıklamasında, yasal değişiklikle tüm yurttaşların, ''doğuştan organ ve doku bağışçısı'' diye nitelendirilebileceğini ifade etti.
27 Mart 2007 Salı
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI..

AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'de muhalefetin, alternatif, proje, fikir ve katma değer üretmek için değil, engel, laf, kriz, gerilim üretmek için var olduğunu savundu.
27 Mart 2007 Salı
TÜRKÇEDEKİ BOZULMA VE YABANCILAŞMA...

Türkçedeki Bozulma ve Yabancılaşmanın Araştırılması, Türkçenin Korunması ve Etkin Kullanımı İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, eski TRT spikerlerinden Atilla Sarıkayalı'yı dinledi.
27 Mart 2007 Salı
TBMM İÇİŞLERİ ALT KOMİSYONU..

TBMM İçişleri Alt Komisyonunda, 31 Aralık 2006'dan önce plakaya yazılan cezalara af getiren kanun teklifine, yetki belgesi almadan taşıma işinde faaliyette bulunanlara verilen para cezaları da dahil edildi.
27 Mart 2007 Salı
TBMM ADALET ALT KOMİSYONU..

TBMM Adalet Alt Komisyonu, internet ortamında işlenen bazı suçlarla mücadeleyi öngören kanun tasarısı üzerindeki çalışmalarını tamamladı.
27 Mart 2007 Salı
DÜNYA TİYATRO GÜNÜ...

TBMM Başkanı Arınç: "Birçok konuda bize ilham verecek olan tiyatro ve sanatçılarımız sanat yapabilecek maddi ve moral güçle desteklenmelidir."
27 Mart 2007 Salı
TBMM'DE BU HAFTA...

Meclis, bu hafta Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in geri gönderdiği yasalar için mesai yapacak. Adalet Komisyonu, Türk Ticaret Kanunu Tasarısını görüşmeye bugün devam edecek.
27 Mart 2007 Salı
TBMM'DE BUGÜN

AK Parti grubu saat 11.00'de, ANAVATAN grubu saat 12.30'da, CHP grubu ise saat 13.30'da toplanacak. Saat 15.00'te toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda, kayısı üretiminde yaşanan sorunların belirlenmesi amacıyla verilen araştırma önergesi ile Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından bir kez daha görüşülmek üzere meclise iade edilen, yabancı doktorların Türkiye'de çalışmasına olanak tanıyan yasa ele alınacak.
27 Mart 2007 Salı
2006
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ FARUK ÇELİK: "MERKEZ BANKASI YASASI'NDA ATAMAYLA İLGİLİ HUSUSLAR GAYET AÇIKTIR"

AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, Parlamento'da bir basın toplantısı düzenleyerek, Merkez Bankası Başkanlığı'na yapılacak atamalarla ilgili tartışmaları ve gündemdeki çeşitli olayları değerlendirdi.
27 Mart 2006 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ TOPUZ: ''SİZ AKP İKTİDARI OLARAK, BU SİSTEMİN KARŞITI OLAN BİR SİSTEMİ SAVUNUYORSUNUZ''

Topuz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu partisinin ilçe kongrelerinde CHP ile ilgili sözlerine değindi
27 Mart 2006 Pazartesi
ANKARA WOMEN'S CLUB ÜYESİ KADINLAR TBMM'DE...

Aralarında ABD ve Japonya büyükelçilerinin eşleriyle büyükelçiliklerde çalışanların da yer aldığı Ankara Women's Club üyesi kadınlar, CHP Kadın Kolları Başkanı Güldal Okuducu'yu ziyaret etti.
27 Mart 2006 Pazartesi
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ KÜTÜPHANECİLİK HAFTASI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Meclis Başkanı Arınç; "Milletimiz için vazgeçilmez değere sahip kütüphanelerimizin zenginleştirilmesi ve sayılarının artırılması; bilgi toplumu olma yönündeki adımların başında gelmektedir."
27 Mart 2006 Pazartesi
ANAVATAN GRUP BAŞKANVEKİLİ ABUŞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI..

Abuşoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, tekstil sektörünün sorunlarını dile getirdi. Bursa'daki tekstil işletmelerinde incelemede bulunduklarını belirten Abuşoğlu, işyerlerinin arka arkaya kapandığını, işçilere ücretsiz izin verildiğini; sektörde kriz yaşandığını söyledi.
27 Mart 2006 Pazartesi
DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ..

TBMM Başkanı Bülent Arınç; "Tiyatro, toplumlara, yaşadığımız dünyaya ayna tutar. Asıl işi; insana insanı insanca anlatmak olan tiyatro, sanat dalları arasında bir harç niteliğindedir. İnsanları, toplumları, kuşakları bir araya getirir, sevgi ve hoşgörüyü destekler"
27 Mart 2006 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ FİNLANDİYA'YA GİDECEK..

Finlandiya Parlamento Başkanı Paavo Lipponen'nun resmi davetlisi olarak 29 Mart 2006 Çarşamba günü bu ülkeye gidecek olan TBMM Başkanı Arınç, 3 günlük ziyareti çerçevesinde, Finlandiya Başbakanı Matti Vanhanen ve Dışişleri Bakanı Erkki Tuomioja ile de bir araya gelecek
27 Mart 2006 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

Meclis, bu hafta yoğun gündemi için mesai yapacak. Genel Kurul, haftaya, Mustafa Güngör cinayetiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu raporuyla başlayacak.
27 Mart 2006 Pazartesi
2005
DÜNYA TİYATRO GÜNÜ...

TBMM Başkanı Arınç: ''İnsanların birbirleriyle kaynaşmalarına katkı sağlayan tiyatro, insana barış dolu bir dünyanın kapılarını açar''''
27 Mart 2005 Pazar
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.