MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2013
KKTC HEYETİ ONURUNA YEMEK…

TBMM İdare Amiri ve KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ömer Faruk Öz, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ve beraberindeki heyet onuruna Söğütözü ASKİ Sosyal Tesisleri'nde akşam yemeği verdi.
27 Kasım 2013 Çarşamba
AK PARTİ'Lİ ATALAY'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, dershaneleri olmazsa olmaz haline getirmenin psikolojik bir şartlanmışlık olduğunu belirterek, "Bu anormal yapı düzeltilmezse, dershanelerin gittikçe okullara alternatif, okullara para bir yapıya dönüşürler" dedi.
27 Kasım 2013 Çarşamba
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ SATIR'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Grup Başkanvekili Belma Satır, AK Parti'li kadın milletvekilleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'e, Japonya Büyükelçiliği'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a yönelik sözlü müdahalesiyle ilgili tepki gösterdi.
27 Kasım 2013 Çarşamba
BDP'Lİ HASİP KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Anayasa Mahkemesi'nin vakıf kurmasını öngören tasarıyı eleştirdi.
27 Kasım 2013 Çarşamba
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ TÜRMEN'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks'in Türkiye ile ilgili hazırladığı insan hakları raporunu değerlendirdi.
27 Kasım 2013 Çarşamba
MHP ADANA MİLLETVEKİLİ YILMAZ'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar ve MHP Mersin Milletvekili Ali Öz ile birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bal, bebek maması, çay, bitkisel yağ, alkollü içecekler, takviye gıdalar ve enerji içeceklerine yeni yıldan itibaren bir etiket yapıştırılacağını, tüketici tarafından satın alındıktan sonra açılacak etiketteki 16 haneli rakamın internetten ya da kısa mesaj yoluyla iletilmesi halinde ürünün sağlıklı olup olmadığının bildirileceğini anlattı.
27 Kasım 2013 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK İRAN TÜRKİYE DOSTLUK GRUBU BAŞKANI HOSSEINI SADR VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İran Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Moayyed Hosseini Sadr ve beraberindeki heyeti kabul etti.
27 Kasım 2013 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, bazı uluslararası sözleşmeleri onaylayan tasarılar kabul edildi.
27 Kasım 2013 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, KKTC CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI SİBER İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ve beraberindeki heyet ile görüştü.
27 Kasım 2013 Çarşamba
BDP'Lİ ALTAN TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dün Meclis'e Türkiye'deki engelli derneklerinden bir heyet geldiğini ve sorunlarını içeren bir dosyayı takdim ettiklerini ifade ederek, engellilerin bir toplumun en önemli sorunlarının başında yer aldığını söyledi.
27 Kasım 2013 Çarşamba
CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, susam maliyetinin arttığı ileri sürülerek simit fiyatlarının 1 lira 40 kuruşa yükseltildiğini belirtti.
27 Kasım 2013 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN NECMİ TANYOLAÇ İÇİN BAŞSAĞLIĞI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, spor basınının duayen isimlerinden Necmi Tanyolaç'ın vefatı nedeniyle, kızı Nedret Öztokat'a başsağlığı mesajı gönderdi.
27 Kasım 2013 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçerİ, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan'ın partisinin dünkü grup toplantısında, "Bizim üzerimizde bölücü yaftası durmaz" dediğini anımsatarak, "Bölücülük, AKP’nin üzerinde değil, içindedir. AKP için bölücülük bir yafta değil, kimliktir" dedi.
27 Kasım 2013 Çarşamba
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ülkenin iyi idare edilemediğini iddia ederek, AK Parti'nin ülkede kavga etmediği toplum kesimi kalmadığını ve kendi kendilerine kavga etmeye başladıklarını savundu.
27 Kasım 2013 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan saat 10:30'da, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş 11:00'de, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri 11:30'da, BDP'li Altan Tan 12:30'da, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz 13:00'te, CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen 13:30'da, BDP'li Hüsamettin Zenderlioğlu 14:00'te basın toplantısı düzenleyecek.
27 Kasım 2013 Çarşamba
2012
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, AZERBAYCAN BAŞBAKANI RESİZADE VE ADALET BAKANI MEMMEDOV İLE GÖRÜŞTÜ

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) 40. Genel Kurulu'na katılmak için Azerbaycan'da bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Artur Resizade ve Azerbaycan Adalet Bakanı Memmedov ile bir araya geldi.
27 Kasım 2012 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, BAKÜ'DE ÖZEL TÜRK LİSESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği, Azerbaycan'da bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki heyet onuruna yemek düzenledi. Yemeğin ardından Cemil Çiçek, Bakü'de faaliyet gösteren Bakü Özel Türk Lisesini ziyaret etti.
27 Kasım 2012 Salı
BDP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN DOKUNULMAZLIĞININ KALDIRILMASI...

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, bazı BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması konusunda, ''Bu dosyaları elbette kamuoyunda ciddi anlamda yankı bulduğu için öne almak mümkün'' dedi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise, ''Eğer dokunulmazlıkları kaldırılırsa milletvekilliği düşmeyecek. Yargılama ve soruşturma engelleri kalkacak. Bu durum milletvekillerinin yasama faaliyetlerini engellemeyecek'' dedi.
27 Kasım 2012 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu'nun başkanlığında toplandı. Mumcu, gündeme geçmeden üç milletvekiline gündemdışı söz verdi. Genel Kurul'da Kamu Başdenetçiliğine Mehmet Nihat Ömeroğlu seçildi.
27 Kasım 2012 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

Kılıçdaroğlu, temel sorunlardan birinin aş ve iş sorunu olduğunu ifade ederek, üniversite mezunları arasında işsizlik oranının yüzde 40'ları bulduğunu belirtti.
27 Kasım 2012 Salı
TBMM ANAYASA KOMİSYONU...

TBMM Adalet Komisyonu, kamuoyunda ''anadilde savunma hakkı'' olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu İle Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı görüşmek üzere, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya'nın başkanlığında, daha geniş olan KİT Komisyonu Salonu'nda toplandı.
27 Kasım 2012 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, BDP Milletvekillerinin hiç birinin dokunulmazlık zırhıyla siyaset yaparak bugünlere gelmediğini belirterek, ''Biz milletvekili olarak doğmadık anamızdan, dokunulmazlık zırhıyla da doğmadık'' dedi.
27 Kasım 2012 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK BAKÜ'DE...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in mezarını, Azerbaycan Şehitler Hiyabanı'nı ziyaret etti, Ebedi Ateş Anıtı'na çelenk bıraktı.
27 Kasım 2012 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, KEİPA 40. GENEL KURULU'NDA...

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Parlamenter Asamblesi (KEİPA) 40. Genel Kurulu'nda konuşan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Karadeniz ülkeleri olarak farklılığımız olsa da, ortak bir Karadeniz kimliği olduğu artık göz ardı edilemez" dedi.
27 Kasım 2012 Salı
KARADENİZ EKONOMİK İŞBİRLİĞİ PARLAMENTER ASAMBLESİ...

TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkan Vekili Hasan Baytekin, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) genel sekreter yardımcılığına seçildi.
27 Kasım 2012 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

Bahçeli, ''Tümüyle ortadadır ki iktidar ve saltanat hırsı uğruna kararan kalplerin, körleşen vicdanların, kapanan şuurların nasıl bir canavarlık kisvesine bürünebileceklerine Kerbela'da şahit olunmuştur'' dedi.
27 Kasım 2012 Salı
VİYANA HOŞGÖRÜ SEMPOZYUMU DEVAM EDİYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Avrupa Birliği’nin işbirliği ile hayata geçirilen Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog Projesi çerçevesinde düzenlenen Hoşgörü Sempozyumu'nun birinci oturumuna, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Fransa Parlamentosu’ndan senatör Nathalie Goulet ve Viyana Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Susanne Heine konuşmacı olarak katıldı. Sempozyumun, Avusturya-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Harun Karaca’nın moderatörlüğünü yaptığı ikinci oturumunda ise, Türkiye ve Avrupa Birliği arasında ortak değerlere dayalı köprüler kurulması tartışıldı.
27 Kasım 2012 Salı
TBMM DARBE VE MUHTIRALARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, raporun öneriler bölümü üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.
27 Kasım 2012 Salı
TBMM'DE BUGÜN…

MHP grubu saat 10.30'da, BDP grubu saat 12.30'da, CHP grubu ise saat 13.30'da toplanacak. TBMM Genel Kurulu saat 15.00'te toplanacak. Genel Kurul'da Kamu Başdenetçisi seçimi yapılacak.
27 Kasım 2012 Salı
2010
2. AVRASYA YEREL YÖNETİMLER KONGRESİ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen, ''2. Avrasya Yerel Yönetimler Kongresi''nde yaptığı konuşmada, kongrenin köklü bir tarihi mirası paylaşan, güçlü ilişkilere sahip ve birbirlerini gönülden seven Avrasya coğrafyasının yerel yöneticilerini buluşturması, bilgilerin ve tecrübelerin karşılıklı paylaşımını sağlaması, yerel yönetimler arasındaki iş birliğini geliştirmesi bakımından birçok güzelliği bünyesinde barındırdığını söyledi.
27 Kasım 2010 Cumartesi
2009
TBMM BAŞKANI ŞAHİN KUMLUCA'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kumluca Belediyesinde vatandaşlarla bayramlaştı.
27 Kasım 2009 Cuma
2008
TBMM GENEL KURULU...

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, ekonomik krizin hangi sektörleri, nasıl etkileyeceğine dair ellerinde ''pusula, radar'' olduğunu söyledi.
27 Kasım 2008 Perşembe
SOYDAŞLARA KONUT PARASI ÖDEMESİ...

Para yatırmalarına rağmen konut sahibi olamayan Bulgaristan'dan zorunlu göçle Türkiye'ye gelen soydaşlar, bu paralarını geri alabilecek. TBMM Genel Kurulunda, İskan Kanununda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı kabul edildi.
27 Kasım 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, ÇİN HEYETİ ONURUNA YEMEK VERDİ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, kültürel ilişkilerin, ülkeler arasında kurulması en fazla çabayı gerektiren, buna karşılık en kalıcı paylaşımları sağlayan ilişkiler olduğunu söyledi.
27 Kasım 2008 Perşembe
TÜRK TİCARET KANUNU DEĞİŞİYOR...

TBMM Genel Kurulu'nda, ''temel kanun'' olarak görüşülen 1535 maddelik Türk Ticaret Kanunu Tasarısının 30 maddeden oluşan 1. bölümü kabul edildi.
27 Kasım 2008 Perşembe
MACARİSTAN BAŞBAKANI GYURCSANY, TBMM'DE...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye'nin Avrupa Birliğine tam üyelik dışında hiçbir hedefinin bulunmadığını söyledi.
27 Kasım 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, ''temel kanun'' olarak görüşülen 1535 maddelik Türk Ticaret Kanunu Tasarısının, 12 maddesi kabul edildi. CHP milletvekillerinin, tasarının, ticari işlerde kefillerin sorumluluğunu düzenleyen 7. maddesi üzerinde verdiği önerge de kabul edildi.
27 Kasım 2008 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR: ''BORCU OLMAYAN ESNAF SAYISI YÜZDE 1"

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, KOBİ, sanayici ve esnafa yönelik ''Karşılıksız Çek ve Protestolu Senetler ile Kredi Kartları Borçlarına İlişkin Kayıtların Silinmesi Hakkında Kanun Teklifi'' hazırladıklarını açıkladı.
27 Kasım 2008 Perşembe
AP İNSAN HAKLARI ALT KOMİSYONU HEYETİ, TBMM'DE

Avrupa Parlamentosu (AP) İnsan Hakları Alt Komisyonu Başkanı Helene Flautre ve beraberindeki heyet, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunu ziyaret etti. Komisyon Başkanı Zafer Üskül görüşme sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.
27 Kasım 2008 Perşembe
ÖDP GENEL BAŞKANI URAS: ''NEOLİBERAL EKONOMİ BALONU PATLADI''

ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, ücretlileri, emekçileri, küçük üreticileri, çiftçileri, esnafı ve yoksulları gözetmeyen ekonomi politikalarının iflas ettiğini savunarak, ''Neoliberal ekonomi balonu patladı'' dedi.
27 Kasım 2008 Perşembe
VİETNAM MECLİS HEYETİ, TBMM'DE...

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Mehmet Ceylan, Vietnam Ulusal Meclisi Dilekçe Komisyonu Başkan Yardımcısı Ha Cong Long ve beraberindeki heyetle görüştü.
27 Kasım 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULÜ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Çin Halkı Siyasi Danışma Konferansı Başkanı Jia Qinhglin ve beraberindeki heyeti kabul etti.
27 Kasım 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil başkanlığında toplanan Genel Kurulda, üç milletvekilinin gündemdışı söz almasının ardından Türk Ticaret Kanunu tasarısının görüşmelerine geçildi.
27 Kasım 2008 Perşembe
KADIN MİLLETVEKİLLERİNİN EŞLERİNE VERİLEN YEMEK...

Sheraton Oteli'nde düzenlenen ''Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Toplantısı''na gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Köksal Toptan, kadın milletvekillerinin eşlerine verilen yemek için DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan'ın eşine davetiye gönderilmesi ile ilgili, ''Kamuoyumuzdan özür diliyorum, bunu yapmamamız lazımdı ama benim 3 gün Ürdün'de olmam, arkadaşlarımızın dikkatsizliği böyle bir sonuç doğurdu'' dedi.
27 Kasım 2008 Perşembe
TÜRKİYE-AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU 60. TOPLANTISI...

Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu 60. Toplantısının açılışında konuşan TBMM Başkanı Toptan, "Dünya piyasalarını derinden etkileyen krizin "küresel köyde" yalnız kalınmasının ve küresel sorunlara tek başına çözüm üretilmesinin mümkün olmadığını bir kez daha gösterdiği kanaatindeyim." dedi.
27 Kasım 2008 Perşembe
2007
TBMM GENEL KURULU'NDA, TANIK KORUMA KANUNU TASARISI'NIN GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

TBMM Genel Kurulu'nda, temel kanun olarak ele alınan Tanık Koruma Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine başlandı.
27 Kasım 2007 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda temel yasa olarak görüşülen, Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun Tasarısı kabul edilerek yasalaştı.
27 Kasım 2007 Salı
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL: "ABD BİR KARAR VERMELİ, TÜRKİYE Mİ, PEŞMERGELER Mİ?"

TBMM Başkanvekili Meral Akşener ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Washington Enstitüsü'nden gelen 20 kişilik mütevelli heyetini kabul etti.
27 Kasım 2007 Salı
CHP'Lİ KART'IN AİHM'E YAPTIĞI BAŞVURU...

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'ın, ''Adil yargılanma hakkının engellendiği ve hak ihlali yapıldığı'' iddiasıyla yaptığı başvuruyu kabul ederek, 15 Ocak 2008'de duruşma yapılmasına karar verdi. Kart, konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
27 Kasım 2007 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Türkiye'nin geleceğini belirleme hakkı, Başbakanın ve etrafındaki birkaç kişinin tekelinde değildir. Türkiye'nin geleceğini, hatta belki varlığını, bütünlüğünü yakından ilgilendirecek her anlaşmayı, Türkiye'de her vatandaşımızın öğrenme hakkı vardır'' dedi.
27 Kasım 2007 Salı
TBMM DANIŞMA KURULU...

TBMM Danışma Kurulunda belirlenen 2008 yılı bütçesinin Genel Kuruldaki görüşme takvimine göre, bütçe görüşmelerine 4 Aralık Salı günü başlanacak, 14 Aralık Cuma günü tamamlanacak. Genel Kurul, bütçe için her gün saat 11.00'de toplanacak, saat 13.00-14.00 arasında ara verdikten sonra günlük program tamamlanıncaya kadar çalışacak. Genel Kurul, bütçe üzerindeki son konuşmaların yapılacağı 14 Aralıkta saat 10.00'da toplanacak.
27 Kasım 2007 Salı
DTP GRUP TOPLANTISI...

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Bizim Demokratik Özerklik Projemiz, etnisiteye dayalı değil, eyalet sistemi değil, federal sistem değil. Tamamen özgürlükçü, demokratik bir Türkiye'nin yaratılması için ortaya koyduğumuz bir projedir'' dedi.
27 Kasım 2007 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''Biz eli silahlı kovboylardan değiliz'' sözlerini eleştirerek, ''Size 'kovboyluk yapın' diyen yok, sadece Başbakan olduğunuzu hatırlayın ve Anayasal görev ve sorumluluklarınızın gereğini yapın'' dedi.
27 Kasım 2007 Salı
TBMM'DE BUGÜN

MHP Meclis grubu saat 10.30'da, DTP grubu saat 12.30'da, CHP grubu ise 13.30'da toplanacak. Saat 15.00'te toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Tasarısı'nın görüşülmesine devam edilecek.
27 Kasım 2007 Salı
2006
TBMM BAŞKANI ARINÇ YURDA DÖNDÜ..

TBMM Başkanı Bülent Arınç ve beraberindeki heyet, Oman Sultanlığı Şura Meclisi Sheikh Abdullah bin Ali Al Qatabi'nin daveti üzerine 25-27 Kasım 2006 tarihlerinde bu ülkeye yaptıkları ziyareti tamamlayarak bugün yurda döndü.
27 Kasım 2006 Pazartesi
''SİYASİ MAGANDA'' TARTIŞMASI...

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, ''Türkiye laiktir, laik kalacak'' sloganı üzerinden siyaset yapanları, ''siyasi maganda'' olarak niteleyen Çiçek'e yanıt verdi.
27 Kasım 2006 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

Meclis, gündemindeki tasarı ve teklifleri yasalaştırmak için yoğun bir haftaya giriyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu ise yoğun bir çalışmadan sonra 2007 yılı bütçesinin görüşmelerini bu hafta tamamlayacak.
27 Kasım 2006 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''IRAK'TA, BÖLGEYİ TEHDİT EDEN TERÖR UNSURLARI BARINDIRILMAMALIDIR''

Umman ziyaretinin son gününde Ummanlı gazetecilerle bir araya gelen TBMM Başkanı Arınç Türkiye'nin, halkı Müslüman olan bir ülke olduğunu, çok uzun süredir demokratik değerleri benimsediğini belirterek ''Türkiye, laik bir ülkedir" dedi.
27 Kasım 2006 Pazartesi
DPT, GAP, HAZİNE, AB GENEL SEKRETERLİĞİ, BDDK BÜTÇELERİ KOMİSYONDA

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Devlet Planlama Teşkilatı, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu, Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurumu, Hazine Müsteşarlığı, AB Genel Sekreterliği ve Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu bütçelerinin görüşülmesine başlandı.
27 Kasım 2006 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ, TÜRKİYE'YE DÖNECEK...

Umman Şura Meclisi Başkanı Sheikh Abdullah bin Ali Al Qatabi'nin resmi konuğu olarak Umman'da bulunan TBMM Başkanı Bülent Arınç, bugün Sultan Qaboos Camii ve Bait Al Zubair Müzesi'ni ziyaret edecek, Ummanlı gazetecilerle bir araya gelecek. Arınç ve beraberindeki heyet, saat 15.00'de Ankara'ya hareket edecek.
27 Kasım 2006 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

Saat 10.30'da toplanacak olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Hazine Müsteşarlığı, DPT, SPK, BDDK, GAP Başkanlığı ve AB Genel Sekreterliği'nin bütçeleri görüşülecek. CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, saat 11.30'da CHP Grup Yönetim Kurulu Toplantı Salonu'nda, basınla sohbet toplantısı düzenleyecek.
27 Kasım 2006 Pazartesi
2005
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ, 5. AVRUPA-AKDENİZ PARLAMENTO BAŞKANLARI KONFERANSI İÇİN GİTTİĞİ BARCELONA'DAN DÖNDÜ

Arınç; "Toplantılar boyunca ülkemize gösterilen ilgiden dolayı bir kez daha gördük ki, Türkiye Akdeniz'in gelecekte en etkin ülkesi olmaya adaydır."
27 Kasım 2005 Pazar
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.