MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2016
TBMM GENEL KURULU'NDA, SİYASİ PARTİLERİN GRUP BAŞKANVEKİLLERİ ATATÜRK HAVALİMANI'NDAKİ TERÖR SALDIRISINI KINADI

TBMM Genel Kurulu'nda, siyasi partilerin grup başkanvekilleri, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını kınadı.
28 Haziran 2016 Salı
MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU...

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, AK PARTİ Van Milletvekili Beşir Atalay başkanlığında toplanarak, dün 35 maddesini kabul ettiği, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını görüşmeye devam etti. Komisyon, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nı kabul etti.
28 Haziran 2016 Salı
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Plan ve Bütçe Komisyonu, Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı görüşmek üzere AK PARTİ Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Komisyonda, Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 21 maddesi kabul edildi.
28 Haziran 2016 Salı
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ERDEM'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İsrail ile ilişkilerin normalleşmesine yönelik atılan adımları anımsatarak, girişimlere dair eleştirilerde bulundu.
28 Haziran 2016 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandıı. Danıştay Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Tasarısı'nın 11 maddesi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
28 Haziran 2016 Salı
AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ÖZKAN'IN BASIN TOPLATISI...

AK PARTİ Deniz Milletvekili Cahit Özkan, İsrail ile varılan anlaşmaya ilişkin görüşlerini aktarmak üzere, İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım ile TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
28 Haziran 2016 Salı
SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU...

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda, yabancıların kayıt dışı çalışmalarının önlenmesi, yerli yabancı iş gücü dengesi kurularak, nitelikli yabancı iş gücünden de yararlanılmasını öngören "Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı"nın görüşmelerine başlandı. Yabancıların kayıt dışı çalışmalarının önlenmesi, yerli-yabancı işgücü dengesi kurularak, nitelikli yabancı işgücünden de yararlanılmasını öngören "Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı", Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda kabul edildi.
28 Haziran 2016 Salı
CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye-Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesi yönünde atılan adımlarla ilgili, "Elbetteki bütün ülkelerle dost olmak zorundayız, barış içinde yaşamamız gerekir bu konuda hiçbir tereddütümüz yok ama ülkenin onurunu, gururunu koruyarak. Sen bu milletin onurunu ve gururunu ayaklar altına aldın." dedi.
28 Haziran 2016 Salı
HDP ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, "Elektrik, Şanlıurfa'nın kangrenleşmiş sorunudur." dedi.
28 Haziran 2016 Salı
AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ AYDIN'IN BASIN TOPLANTISI...

AK PARTİ Antalya milletvekilleri İbrahim Aydın ve Atay Uslu, Meclis'te düzenledikleri basın toplantısında, seçim bölgelerinde yaşanan orman yangınlarına ilişkin bilgi verdi.
28 Haziran 2016 Salı
HDP GRUP TOPLANTISI...

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
28 Haziran 2016 Salı
TBMM'DE "TEBRİK KARTI BİZDEN, GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE GÖNDERMEK SİZDEN" KAMPANYASI...

AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, PTT tarafından TBMM'de "Size minnettarız" sloganıyla kurulan stantta, "Tebrik Kartı Bizden, Güvenlik Güçlerimize Göndermek Sizden" kampanyasına katıldı.
28 Haziran 2016 Salı
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda görüşülen Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda değişiklik yapan kanun tasarısını eleştirdi.
28 Haziran 2016 Salı
BAŞBAKAN YILDIRIM GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Yıldırım, Rusya'ya tazminat ödeneceği iddiasına ilişkin, "Hayır, hayır öyle bir şey yok. Sadece üzüntülerimizi bildirdik, acılarını paylaştık. Öldürülen pilotun sorumlusu addedilen kişi hakkında da gerekli hukuki çalışmalar sürdürülüyor." dedi.
28 Haziran 2016 Salı
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye-İsrail arasında varılan mutabakatla, artık Filistinli kardeşlerimiz nefes alacak, Gazze'deki çile sona erecek." dedi.
28 Haziran 2016 Salı
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TEKİN'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Merkezi'nde bahçıvan olarak çalışan Tuncay Atakay'ın geçen hafta geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiğini bildirdi.
28 Haziran 2016 Salı
MHP GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
28 Haziran 2016 Salı
2014
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Soma'daki faicanın ardından madencilere yönelik düzenlemeler ve kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını da içeren "torba kanun" tasarısının 15 maddesini daha kabul etti.
28 Haziran 2014 Cumartesi
2013
CEMİL ÇİÇEK, TBMM BAŞKANLIĞI İÇİN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

TBMM Başkanlığı için AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek'in dilekçesi, TBMM Genel Sekreterliği'ne sunuldu.
28 Haziran 2013 Cuma
AK PARTİ TBMM GRUBU'NDA SEÇİM...

AK Parti Grup Başkanvekilliklerine Nurettin Canikli, Mustafa Elitaş, Mahir Ünal, Ahmet Aydın ve Mihrimah Belma Satır seçildi. TBMM Başkanvekilliği için ise; Kayseri Milletvekili Sadık Yakut ile İstanbul Milletvekili Bahçekapılı'nın isimleri belirlendi.
28 Haziran 2013 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE, SORULARI CEVAPLADI

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Cizre'de terör örgütünün asayiş birimi kurduğu iddialarını yansıtan görüntülerin kendilerini hayretler içinde bıraktığını ifade ederek, "Taksim'deki o ceberut devlet, ne yazık ki orada kendisini PKK'ya bırakmış" dedi.
28 Haziran 2013 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TSK İç Hizmet Kanunu'nda değişiklik öngören tasarıya ilişkin, "Hükümet, TSK'yı yasal kılıfla PKK karşısında etkisizleştirmeyi öncelikli amaç olarak benimsemiş görünmektedir" dedi.
28 Haziran 2013 Cuma
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ, SORULARI CEVAPLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis Başkanlığı seçimine ilişkin, "Milletvekili arkadaşlarımızla imzaladık. Cemil Çiçek'i Meclis Başkanı olarak teklif edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
28 Haziran 2013 Cuma
TBMM BAŞKANLIĞI SEÇİMİ...

TBMM İdare Amiri Malik Ecder Özdemir, CHP İstanbul Milletvekili Korutürk'ün TBMM Başkanlığı adaylığına ilişkin dilekçesini, Meclis Genel Sekreteri Neziroğlu'na verdi.
28 Haziran 2013 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, saat 13:30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM İçtüzük Uzlaşma Komisyonu saat 10:00'da toplanacak.
28 Haziran 2013 Cuma
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

"Torba Teklif" Komisyonda kabul edildi. 4/B'liler ile mahalli idareler ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan sözleşmeli sağlık personeli kadroya alınacak.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4-C’lilerin kadroya alınmasının şu anda gündemde olmadığını söyledi.
28 Haziran 2013 Cuma
2012
TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU...

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleriyle akşam yemeğinde biraraya geldi. Komisyonun, 2 Temmuz Pazartesi gününden itibaren hafta sonları hariç, 20 Temmuz'a kadar aralıksız çalışması kararlaştırıldı.
28 Haziran 2012 Perşembe
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu'nda, 13 uluslararası anlaşmaya ilişkin kanun tasarısı kabul edildi.
28 Haziran 2012 Perşembe
TBMM SANAYİ KOMİSYONU...

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) Kanunu'nda değişiklik öngören kanun tasarısı, TBMM Sanayi Komisyonu'nda bazı değişikliklerle kabul edildi. Danışma Kurulu'nda yer alacak kuruluşlar arasından TUSKON çıkartıldı, yerine KOSGEB alındı
28 Haziran 2012 Perşembe
ANAYASA UZLAŞMA YAZIM KOMİSYONU...

Anayasa Uzlaşma Yazım Komiyonu, CHP Milletvekili Atilla Kart başkanlığında, AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop, CHP Milletvekili Süheyl Batum, MHP Milletvekili Tunca Toskay, BDP Milletvekili Altan Tan, danışmanlar ve uzmanların katılımıyla bugün gerçekleştirdiği toplantısında, Anayasa Uzlaşma Komisyonuna sunulmak üzere dernek kurma hürriyeti maddesine ilişkin hükümleri müzakere etti.
28 Haziran 2012 Perşembe
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Bütçe kanunlarında yer alan bazı hükümlerin ilgili kanunlara eklenmesine ilişkin tasarı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
28 Haziran 2012 Perşembe
AK PARTİ ORDU MİLLETVEKİLİ İHSAN ŞENER'İN KABUL܅

AK Parti Ordu Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi İhsan Şener, İnsan Hakları ve Gençlik İnsiyatifi adıyla 30 Türk ve 20 Fransız öğrenciden oluşan heyeti kabul etti.
28 Haziran 2012 Perşembe
KPK EŞ BAŞKANLARI DEMİRKIRAN VE FLAUTRE'IN AVRUPA PARLAMENTOSU BAŞKANI SCHULZ'A GÖNDERDİKLERİ MEKTUP...

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK)’nun 69. Toplantısı, 13-14 Haziran 2012 tarihlerinde Strazburg’da gerçekleştirildi. Söz konusu toplantının ardından KPK TBMM Tarafı Eş Başkanı Afif Demirkıran ve KPK Avrupa Parlamentosu Tarafı Eş Başkanı Sayın Hélène Flautre, Avrupa Parlamentosu Başkanı Sayın Martin Schulz’a bir mektup iletti.
28 Haziran 2012 Perşembe
CHP MİLLETVEKİLLERİ TOPRAK, ERDEMİR, ONUR VE BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ BULDAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Milletvekilleri Binnaz Toprak, Aykan Erdemir, Melda Onur ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında, Türkiye’de cezaevlerinin durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.
28 Haziran 2012 Perşembe
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ÜNAL'IN ZİYARETLERİ...

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, özel yetkili mahkemelerle ilgili görüşlerini almak üzere CHP, MHP ve BDP gruplarını ziyaret etti
28 Haziran 2012 Perşembe
CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ TURGUT DİBEK'İN BASIN TOPLANTISI…

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, TRT'nin dışarıya yaptırdığı programlarla ilgili olarak parlamentoda bir basın toplantısı düzenledi.
28 Haziran 2012 Perşembe
TBMM DARBE VE MUHTIRALARI ARAŞTIRMA 12 EYLÜL ALT KOMİSYONU...

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu bünyesinde oluşturulan 12 Eylül darbesine ilişkin alt komisyon, dönemin İstanbul Belediye Başkanı Ahmet İsvan'ı dinledi. İsvan: ''27 Mayıs'a sevinenlerden biriydim. Ama şimdi bundan utanç duyuyorum.''
28 Haziran 2012 Perşembe
BDP MARDİN MİLLETVEKİLİ DORA'NIN BASIN TOPLANTISI…

Erol Dora: "BDP olarak Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na önem veriyoruz. Sonuna kadar masadayız."
28 Haziran 2012 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam başkanlığında toplanan Genel Kurul'da, üç milletvekili gündemdışı söz aldı. Gündemdışı konuşmalara cevap veren Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, okul sütü nedeniyle gıda zehirlenmesi teşhisi konulmuş bir tek olayın bulunmadığını belirtti. Genel Kurul'da ayrıca, siyasi partilerin grup başkanvekilleri, söz alarak, Srebrenitsa katliamını kınadılar. Bazı kanun ve KHK'larda değişiklik yapan ''torba teklifin'' 2. bölümünde yer alan maddeler kabul edilerek 3. bölüme geçildi.
28 Haziran 2012 Perşembe
TÜRKİYE BOSNA HERSEK PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU ÜYELERİNİN BASIN TOPLANTISI…

Türkiye- Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi milletvekilleri, Srebrenica soykırımının 17. Yıldönümü nedeniyle parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
28 Haziran 2012 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

Oktay Vural: "Başbakan ve Leyla Zana, acaba federasyon noktasında mı buluşacaklar? CHP'yi de aralarına katarlarsa iyi olur. Kılıçdaroğlu akil adamlar istiyordu ya, 'AKP'nin akil kadını' da oradayken CHP de katılmalı. Başbakan, Zana'nın 'bağımsızlık isteriz, silah güvencemizdir' laflarını yedi mi?"
28 Haziran 2012 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ EMİNE ÜLKER TARHAN VE ARTVİN MİLLETVEKİLİ UĞUR BAYRAKTUTAN'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan: "Türkiye emperyalistlerin sırtını sıvazlayıp her işine alet edeceği bir ülke olmaktan çıkmalıdır, böyle olmamalıdır, bizim bir onurumuz var"
28 Haziran 2012 Perşembe
CHP MİLLETVEKİLLERİ YILMAZ VE SERTER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Milletvekilleri Dilek Akagün Yılmaz ve Nur Serter parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında, Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı puanının sadece bu yıl değil, önümüzdeki birkaç yıl daha geçerli olması gerektiğini söylediler. Kemal Gürüz'ün tutuklanması hakkında da konuşan Serter "Gürüz, Üniversitelere çağ atlatan bir YÖK Başkanıdır. Türkiye'de çıt çıkmıyor. Sayın Hüseyin Çelik, kendisini yargının üzerinde kabul ederek 'Hak yerini buldu' diye bir açıklama yaptı. İlahların başka kurbanlar istemesinin önüne geçebilmek için herkesi sağduyuya davet ediyorum." dedi.
28 Haziran 2012 Perşembe
MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU BAŞKANI AVCI'NIN GÖRÜŞMESİ...

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, İran Kültür Bakanı Seyit Muhammed Hüseyni ile görüştü.
28 Haziran 2012 Perşembe
AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ BAKIR'IN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde yaptığı konuşmalar hakkında bilgi verdi.
28 Haziran 2012 Perşembe
TBMM DARBE VE MUHTIRALARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, Eski YÖK başkanlarından Prof. Dr. Erdoğan Teziç ve Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Albayrak ve Nazlı Ilıcak'ı dinledi.
28 Haziran 2012 Perşembe
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, 146 adliyenin birleştirilme kararı, ardından 44'ünün birleştirme kararının iptal edilmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ayhan, ayrıca Türkiye ekonomisi hakkında da konuştu.
28 Haziran 2012 Perşembe
TBMM TARIM KOMİSYONU...

TBMM Tarım Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit: ''Tarım sektörünü taşıdığı riskler açısından düşündüğümüzde son derece hassas bir faaliyet alanıdır.''
28 Haziran 2012 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KOCAELİ'NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ MESAJI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Kocaeli'nin kurtuluşunun 91'inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
28 Haziran 2012 Perşembe
TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK'İN KABUL܅

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İtalya Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Stefano Stefani ve beraberindeki heyeti kabul etti.
28 Haziran 2012 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İtalya Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Stefanı ve beraberindeki heyeti saat 9.30'da kabul edecek. MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan saat 10.30'da, AK Parti Milletvekili Pelin Gündeş Bakır saat 11.00'de, CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan saat 11.30'da, CHP Milletvekili Turgut Dibek saat 12.00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural 13.00'te, AK Parti Milletvekili Hakan Çavuşoğlu saat 13.30'da, CHP Milletvekili Binnaz Toprak saat 15.00'de, BDP Milletvekili Erol Dora saat 15.30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu saat 14.00'de toplanacak.
28 Haziran 2012 Perşembe
2011
DEVLET BAKANI VE BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇİÇEK GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerden randevu istediklerini bildirdi.
28 Haziran 2011 Salı
BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tutuklu vekillerin durumuna ilişkin olarak, ''Onlar (CHP'liler) önce tekliflerini ortaya koysunlar sonra biz söyleyelim'' dedi.
28 Haziran 2011 Salı
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BATUM'UN AÇIKLAMALARI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, meclis çalışmalarına katılmayacaklarını belirterek, ''Onlar meclis başkanını seçecek, ancak biz aday vermeyeceğiz. 2 yargıcın bilinçli, talimatlı vesayeti kalkacak, gelecekler yemin edecekler, biz de ondan sonra bütün işleri yapacağız'' dedi.
28 Haziran 2011 Salı
TBMM, 24. YASAMA DÖNEMİ'NE YEMİN TÖRENİYLE BAŞLADI

Milletvekillerinin yemin töreni tamamlandı.Geçici TBMM Başkan Oktay Ekşi, TBMM Başkanını seçmek üzere birleşimi 4 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.TBMM Başkanlığı seçimi 4 Temmuz Pazartesi günü yapılacak. TBMM Genel Kurulunda, yemin töreninin tamamlanmasının ardından Danışma Kurulu kararı okunarak kabul edildi. Buna göre, Meclis, 1 Temmuz'da tatile çıkmayarak çalışmalarına devam edecek. TBMM Başkanlığı için başvuru 2 Temmuz Cumartesi günü saat 24.00'te sona erecek.
28 Haziran 2011 Salı
CUMHURBAŞKANI GÜL, TBMM'DE...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 24. Dönem andiçme törenini izlemek üzere TBMM'ye geldi.
28 Haziran 2011 Salı
TBMM BAŞKANLIĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, TBMM Başkanlığı görevini TBMM içtüzüğü uyarınca en yaşlı üye olan CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi'ye devretti. Devir Teslim Töreninin ardından TBMM Başkanı Oktay Ekşi TBMM'de bulunan Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.
28 Haziran 2011 Salı
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, partisinin milletvekillerinin TBMM Genel Kurulunda yemin etmeyeceğini açıkladı.
28 Haziran 2011 Salı
MİLLETVEKİLİ KAYITLARI...

TBMM'de milletvekili kayıt işlemleri devam ediyor. Meclis'te kaydını yaptıran milletvekili sayısı 505'e ulaştı. Henüz kayıt işlemlerini yaptırmayan milletvekillerinden 35'ini BDP destekli bağımsızlar, 10'unu ise diğer partili milletvekilleri oluşturuyor.
28 Haziran 2011 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 13.30'da görevini geçici TBMM Başkanı Oktay Ekşi'ye devredecek. Ekşi ile geçici katip üyeler, milletvekilleri ve Meclis bürokratları, saat 14.00'de TBMM'deki Atatürk Anıtı'na çelenk koyacak. Saat 15.00'de Geçici TBMM Başkanı Oktay Ekşi'nin başkanlığında toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, milletvekilleri yemin ederek göreve başlayacak. Töreni, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de izleyecek.
28 Haziran 2011 Salı
2010
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında hafta sonu Van ve Gevaş ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret hakkında değerlendirmelerde bulundu. Vural, ''AKP'nin OHAL'in kaldırılmasına yönelik aldığı bir tane karar yoktur. Çıkın söyleyin, 'doğrudur' deyin. Ne var bunda?'' dedi.
28 Haziran 2010 Pazartesi
İSTANBUL BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ TAN'IN BASIN TOPLANTISI…

İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Tan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında kendisi üzerinden yapılan bazı haberlerle, Anayasa Mahkemesi üyeleri üzerinde baskı oluşturulmak istendiğini söyledi.
28 Haziran 2010 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN BASINLA SOHBET TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, gündemdeki konular ile ilgili basınla sohbet toplantısı düzenledi.
28 Haziran 2010 Pazartesi
HATAY ESKİ MİLLETVEKİLİ REŞA VEFAT ETTİ

TBMM İdare Amirliğinden yapılan yazılı açıklamada, 11'inci dönem CHP Hatay Milletvekili Ömer Fevzi Reşa'nın hayatını kaybettiği bildirildi.
28 Haziran 2010 Pazartesi
UŞAK ESKİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN VEFAT ETTİ

TBMM İdare Amirliğinden yapılan yazılı açıklamada, 16'ncı dönem Uşak Milletvekili Galip Çetin'in hayatını kaybettiği bildirildi.
28 Haziran 2010 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Meclis Başkanı'nın terörle mücadele konusunda Başbakan Erdoğan ile görüşme teklifine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun olumlu cevap vermesiyle ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan TBMM Başkanı Şahin, Terörle mücadelenin ülkenin en önemli sorunlarından biri olduğunu belirtti.
28 Haziran 2010 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, SLOVENYA ULUSAL MECLİSİ BAŞKANI GANTAR İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Slovenya Ulusal Meclisi Başkanı Dr. Pavel Gantar ile baş başa görüştü, ardından heyetler arası görüşme gerçekleştirildi.
28 Haziran 2010 Pazartesi
KOCAELİ'NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YIL DÖNÜM܅

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kocaeli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 89'uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı
28 Haziran 2010 Pazartesi
KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI'NIN KURULUŞ YIL DÖNÜM܅

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kara Kuvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı
28 Haziran 2010 Pazartesi
2009
CUMHURBAŞKANI VEKİLİ VE TBMM BAŞKANI TOPTAN'DAN KUTLAMA MESAJI...

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, 16. Akdeniz Oyunları'nda madalya kazanan sporcuları kutladı.
28 Haziran 2009 Pazar
2008
2007 YILI, TÜRKİYE BİLGİ EDİNME RAPORU AÇIKLANDI

Kanun kapsamına giren bütün kurum ve kuruluşlara 2007 yılı içerisinde toplam 939 bin 920 adet bilgi edinme başvurusu yapıldı, bunların yüzde 79,9'una olumlu yanıt verildi
28 Haziran 2008 Cumartesi
KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI'NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan: "Tarihi, büyük başarılar ve eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, ülke savunmasında, birlik ve dirliğimizin korunmasında her zaman en büyük güvencemiz olmuştur"
28 Haziran 2008 Cumartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Kocaeli'nin Kurtuluş Yıldönümünü, yayımladığı bir mesajla kutladı.
28 Haziran 2008 Cumartesi
2007
AGİT-ODIHR HEYETİ, TBMM'DE...

22 Temmuz'da yapılacak milletvekili genel seçimlerini izlemek üzere Türkiye'ye gelen Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı, Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi (AGİT-ODIHR) heyeti, AK Parti ile Anavatan Partisi'nin TBMM gruplarını ziyaret etti.
28 Haziran 2007 Perşembe
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ, KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI'NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA, KARA KUVVETLERİ KOMUTANI ORG. İLKER BAŞBUĞ'A BİR KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ

TBMM Başkanı Arınç, mesajında "Kuruluşundan bu yana vatanın bölünmez bütünlüğünün korunmasında üstlendiği görevleri büyük başarıyla yerine getiren Kara Kuvvetleri Komutanlığı, üstün görev anlayışıyla Türk Milleti'nin gönlünde seçkin ve saygın bir yer edinmiştir" dedi.
28 Haziran 2007 Perşembe
KOCAELİ'NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU...

Kocaeli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan TBMM Başkanı Arınç, "Vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması yolunda aziz canlarını feda eden başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet duygularıyla anıyorum" dedi.
28 Haziran 2007 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi (AGİT-ODIHR) heyeti, saat 10.30'da ANAVATAN TBMM Grubu'nu, saat 11.00'de ise AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz'u ziyaret edecek.
28 Haziran 2007 Perşembe
2006
HAKKARİ'DE 1 ERİN ŞEHİT EDİLMESİ...

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Bülent Arınç, Hakkari'de 1 erin şehit edilmesi dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'e bir başsağlığı mesajı gönderdi.
28 Haziran 2006 Çarşamba
TBMM'NİN ISITMA VE SOĞUTMA MERKEZİ...

TBMM'nin bugün açılışı yapılan Isıtma ve Soğutma Merkezi ile lejyonella bakterisi üreten sistem terk edilerek, hava soğutmalı çağdaş soğutucu akışkanlı yeni soğutma sistemine geçildi. Mevcut soğutma grubu, 1986'da amonyak gazlı, 4 adet 600.000 Kcal/h kapasiteli sulu soğutma, 2010'dan sonra AB ülkelerinde kullanımı yasaklanan FREON 22 gazlı bir sistemdi.
28 Haziran 2006 Çarşamba
ANAVATAN GENEL BAŞKANI MUMCU:"DEMOKRASİNİN YOLU BELLİ; İTTİFAKI MİLLETLE KURACAKSINIZ"

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son günlerde konuşulan ittifak senoryolarının, bir şekilde siyasetin dışında kalmış ama yine de siyasetin içinde etkili rol edinmek isteyen kişilerin zorladıkları, çoğu kendi partisine muhalefet mahiyeti taşıyan, muhalefete muhalefet hareketi olduğunu söyledi.
28 Haziran 2006 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYON BAŞKANI DÜLGER: "KOMİSYONUMUZA 4. YASAMA YILINDA GELEN 81 TASARI VE TEKLİFTEN 64'Ü KABUL EDİLDİ."

Düzenlediği basın toplantısında komisyon çalışmaları hakkında bilgi veren TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger Komisyonun 4. Yasama yılında kabul ettiği 64 tasarı ve tekliften 18'inin kanunlaştığını, 46'sının ise Genel Kurul gündeminde olduğunu belirtti.
28 Haziran 2006 Çarşamba
TBMM'NİN YENİLENEN ISITMA ve SOĞUTMA MERKEZİ BİNASI HİZMETE AÇILDI

Yangın ve içme suyu hattı yapımından, milletvekili ofislerinin parkeyle kaplanmasına, bahçede otomatik sulamaya geçilmesinden, aydınlatma ve ses sisteminin yenilenmesine kadar çok sayıda düzenlemeyi hayata geçiren TBMM'de teknik alanda yürütülen en önemli çalışmalardan biri de Yeni Isıtma ve Soğutma Merkezi Binası.
28 Haziran 2006 Çarşamba
SHP GENEL BAŞKANI KARAYALÇIN: "SOL İTTİFAKTAN KAÇMANIN, TOPLUMSAL VEBALİ VAR''

SHP Genel Sekreteri Ahmet Güryüz Ketenci, Genel Başkan Karayalçın ile birlikte TBMM'de düzenlediği basın toplantısında 51 ilde gerçekleştirdikleri 'Cumhurbaşkanı'nı Halk Seçsin' kampanyası hakkında bilgi verdi.
28 Haziran 2006 Çarşamba
"KADINA YÖNELİK ŞİDDETE SON" KAMPANYASI TBMM'DE...

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi tarafından düzenlenen "Kadına Yönelik Şiddete Son" kampanyası kapsamında yarın 13:00-17:00 saatleri arasında TBMM Milli Egemenlik Parkı'nda çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
28 Haziran 2006 Çarşamba
KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI'NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ..

TBMM Başkanı Arınç: "Tarihi, büyük başarılar ve eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, ülke savunmasında, birlik ve dirliğimizin korunmasında her zaman en büyük güvencemiz olmuştur."
28 Haziran 2006 Çarşamba
KOCAELİ'NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ..

TBMM Başkanı Arınç, Kocaeli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
28 Haziran 2006 Çarşamba
TBMM'NİN YENİ ISITMA VE SOĞUTMA MERKEZİ HİZMETE GİRİYOR..

Yıllık 900 bin metre küp doğalgaz tasarrufu sağlayacak olan TBMM'nin yeni ısıtma ve soğutma merkezi, TBMM Başkanı Bülent Arınç tarafından bugün saat: 12.00'de hizmete açılacak.
28 Haziran 2006 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Başkanlık Divanı saat 10.30'da, Meclis Başkanı Bülent Arınç başkanlığında toplanacak. Saat 14.00'te toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, 9. Kalkınma Planı'nın görüşmeleri yapılacak.
28 Haziran 2006 Çarşamba
2005
İSVEÇ PARLAMENTOSU BAŞKANI BJÖRN VON SYDOW, TÜRKİYE GEZİSİNİ TBMM TV'YE DEĞERLENDİRDİ:

İsveç Parlamentosu Başkanı Sydow "İlk izlenimim, siyasi ve ekonomik alanlarda yaşanan ilerleme ve uygulamadaki kararlılık" dedi.
28 Haziran 2005 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ, 15. AKDENİZ OYUNLARINDA ALTIN MADALYA KAZANAN SPORCULARIMIZI KUTLADI

Arınç, Güreş Federasyonu Başkanı Ustaoğlu ve Halter Federasyonu Başkanı Akkuş'a gönderdiği mesajda, "azimle, inançla çalışarak kazanılan bu başarı, milletimize büyük sevinç ve mutluluk yaşatmıştır" dedi.
28 Haziran 2005 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KABULÜ...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan'ı TBMM'de kabul ederek, bir süre görüştü.
28 Haziran 2005 Salı
AKARYAKIT ZAMMI...

ANAVATAN Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gaydalı, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, akaryakıttaki yüksek fiyatların temelinin yüksek vergiler olduğunu, hükümetin vergilerle vatandaşın belini kırdığını ileri sürdü.
28 Haziran 2005 Salı
SİT ALANLARINDA ZİLYETLİK HAKKI...

AK Parti İstanbul Milletvekili Tayyar Altıkulaç başkanlığında toplanan Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda, SİT alanlarında zilyetlik yasağına sınırlama getirildi.
28 Haziran 2005 Salı
CHP TBMM GRUBU...

CHP Genel Başkanı Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çevresinde başta İran ve Irak olmak üzere yeni potansiyel huzursuzluk alanlarının bulunduğunu ifade etti.
28 Haziran 2005 Salı
TBMM'NİN TATİLE GİRMESİ...

AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, 1 Temmuz'da tatile girmesi planlanan TBMM'nin, en fazla 3 günlük fazla çalışma sonrasında tatile gireceğini söyledi.
28 Haziran 2005 Salı
CHP'DEN İSTİFA, ANAVATAN PARTİSİNE KATILIM...

CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, partisinden istifa etti. Hatay Bağımsız Milletvekili Züheyir Amber ise Anavatan Partisi'ne katıldı.
28 Haziran 2005 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN, TBMM'YE VE 85. YIL ETKİNLİKLERİNE ÖVGÜ

''Bu meclis, dün kendi insanına cumhuriyeti ve millî egemenliği çok görenlere karşı hem düşmana hem de cumhuriyet ve millî egemenlik sevdasından yoksun kendi içindeki bedbahtlara rağmen milletin davasını onurla üstlenmiştir''
28 Haziran 2005 Salı
BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNUNUN UYGULAMASINDA BAŞARI SAĞLANDI

Kanun kapsamına giren bütün kurum ve kuruluşlara 2004 yılı içerisinde toplam 395 bin 557 adet bilgi edinme başvurusu yapıldı, bunların yüzde 87.9'una olumlu yanıt verildi
28 Haziran 2005 Salı
KOCAELİ'NİN KURTULUŞ YILDÖNÜMÜ...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Kocaeli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü dolayısıyla Vali Erdal Ata'ya kutlama mesajı gönderdi.
28 Haziran 2005 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ, KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI'NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Arınç, yayımladığı mesajda "Tarihi, büyük başarılar ve eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, ülke savunmasında, birlik ve dirliğimizin korunmasında her zaman en büyük güvencemiz olmuştur" dedi.
28 Haziran 2005 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN TBMM'DE...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki makamında bazı bakanlar ve Sayıştay Başkanı Mehmet Damar ile görüştü.
28 Haziran 2005 Salı
TBMM'DE BUGÜN

AK Parti Grubu saat 11.00'de, CHP Grubu ise saat 13.00'de toplanacak.
28 Haziran 2005 Salı
2004
ADLİ TATİL KISALIYOR...

Anayasa değişiklikleri paralelinde hazırlanan ve çeşitli kanunlarda değişiklik öngören yasa tasarısı, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. Tasarıyla idam cezası kanunlardan da ayıklanıyor.
28 Haziran 2004 Pazartesi
BÜTÇE KANUNU'NUN ANAYASA MAHKEMESİNCE İPTAL EDİLEN HÜKÜMLERİ YENİ BİR TASARIYLA DÜZENLENİYOR

Devlet Bakanı Babacan tasarının Bütçe Kanunu'nun çağdaş bir yapıya kavuşmasını ve Anayasa'nın 161. Maddesi'ne uygun hale gelmesini sağladığını açıkladı.
28 Haziran 2004 Pazartesi
TBMM BAŞKANVEKİLİ SADIK YAKUT ADIGEY CUMHURİYETİ PARLAMENTOSU BAŞKANI'NI KABUL ETTİ

Sadık Yakut ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
28 Haziran 2004 Pazartesi
TBMM ÇALIŞANLARINA HALKLA İLİŞKİLER EĞİTİMİ...

TBMM Genel Sekreterliği Ziyaretçi Kabul Salonu'nun daha kaliteli bir hizmet verilmesi için yeniden düzenlenmesinin ardından, vatandaşla muhatap olan tüm çalışanlarını da halkla ilişkiler eğitimine aldı.
28 Haziran 2004 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.