MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2016
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN'DAN DÖRT SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANINA YENİ ANAYASA İÇİN MEKTUP...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Meclis'te temsil edilen 4 partinin genel başkanına, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili mektup gönderdi.
26 Şubat 2016 Cuma
DIŞİŞLERİ KOMİSYONU'NUN AK PARTİ, CHP VE MHP'Lİ ÜYELERİ, HOCALI KATLİAMININ 24. YILI NEDENİYLE ORTAK BİLDİRİ YAYIMLADI

Bildiride, "İnsanlık tarihinin en kara sayfalarından biri olan Hocalı katliamı, sonuçları itibarıyla, bölge barış, huzur, güvenlik ve istikrarı açısından bugün için de bir sorun olma niteliğini korumaktadır" değerlendirmesinde bulunuldu.
26 Şubat 2016 Cuma
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZDAĞ'IN BASIN TOPLANTISI...

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 1992'de Hocalı katliamının yaşandığını belirterek, Ermenilerin 613 insanı katletmesinin insanlık tarihinin trajedilerinden biri olduğunu söyledi.
26 Şubat 2016 Cuma
2016 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULU'NDA...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Görüşmelerin tamamlanmasının ardından, 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı ile 2014 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısı'nın maddelerine geçilmesi, oylanarak kabul edildi. Daha sonra Meclis Başkanı Kahraman, alınan karar gereği 2016 yılı bütçesinin görüşmelerine devam edilmesi için birleşimi saat 11.00'de toplanmak üzere kapattı.
26 Şubat 2016 Cuma
TBMM BAŞKANVEKİLİ AYDIN, TÜRKİYE AZERBAYCAN DERNEKLERİ FEDERASYONU ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Hocalı Katliamı'nın 24. Yıldönümü dolayısıyla Meclis'i ziyaret eden Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.
26 Şubat 2016 Cuma
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, HOCALI KATLİAMI'NIN 24. YILI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Hocalı Katliamı'nın 24. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, insanlık tarihinin en büyük katliamlarından birinin Dağlık Karabağ'da gerçekleştirildiğini, yayılmacı emellerine ulaşmak isteyen Ermeni saldırganlar tarafından, bölge güçlerinin desteğiyle yapılan katliam neticesinde, yüzlerce Azerbaycan Türkü'nün, Hocalı'da katledildiğini belirtti.
26 Şubat 2016 Cuma
AK PARTİ ORDU MİLLETVEKİLİ GÜNDOĞDU'NUN BASIN TOPLANTISI...

AK PARTİ Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 19 yıl önce 28 Şubat 1997'de Türkiye’de postmodern darbe yapıldığını söyledi.
26 Şubat 2016 Cuma
AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ BULUT'UN BASIN TOPLANTISI...

AK PARTİ Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dün Genel Kurul'da, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan'ın, Elazığ'ın kamu kaynaklarından yeterince pay almadığını dile getirdiğini anımsattı. Bunun gerçek bir beyan olmadığını belirten Bulut, "Elazığ kamu kaynaklarından en fazla payı alan illerden bir tanesi" dedi.
26 Şubat 2016 Cuma
"HOCALI KATLİAMI"NIN 24. YILI...

26 Şubat 1992 yılında "Can Azerbaycan"da Ermenilerin insanlık dışı katliamında, "Hocalı Soykırımı"nda, hayatını kaybeden soydaşlarımızı anıyoruz.
26 Şubat 2016 Cuma
2015
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, LİVERPOOL'U ELEYEN BEŞİKTAŞ'I KUTLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, UEFA Avrupa Ligi 2. turunda İngiltere'nin Liverpool takımını eleyerek, üst tura çıkan Beşiktaş'ı kutladı.
26 Şubat 2015 Perşembe
MHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ TÜRKKAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ege Üniversitesi'nde Fırat Çakıroğlu'nun ölümüyle sonuçlanan olaylara değindi.
26 Şubat 2015 Perşembe
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Şah Fırat Operasyonu'na değindi.
26 Şubat 2015 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, mayınlardan korunma projesini, sivil toplum örgütlerinin de katıldığı toplantıda, "Dokunmayın" afişiyle tanıttı.
26 Şubat 2015 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, iktidar partisinin, uygulanan yanlış politikalardan dolayı kendinden kopan seçmenlerin MHP'ye yönelmesini engellemek amacıyla kirli bir algı operasyonu sürdürdüğünü iddia etti.
26 Şubat 2015 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, "İç Güvenlik Paketi" olarak bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu, Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu, Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 7 maddesi daha kabul edilerek 34. maddeye gelindi.
26 Şubat 2015 Perşembe
TBMM İDARE AMİRİ UZUNIRMAK'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Aydın Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, "İç Güvenlik Paketi"nin görüşmelerinin devam ettiği TBMM Genel Kurulu'nda Başkanlık Divanı'na yönelik eleştirilere ilişkin, "Bugünkü TBMM Başkanlık Divanı'nın yönetiminden, Başkanlık Divanı üyesi olarak benim de rahatsızlıklarım var" dedi.
26 Şubat 2015 Perşembe
TÜRKİYE - AZERBAYCAN PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ÜNÜVAR'IN KABUL܅

Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Necdet Ünüvar, Türkiye - Azerbaycan Evi Federasyonu Başkanı Bilal Dündar ile Türkiye'de bulunan Azerbaycan derneklerinin temsilcilerini TBMM'de kabul etti.
26 Şubat 2015 Perşembe
HDP MARDİN MİLLETVEKİLİ DORA'NIN BASIN TOPLANTISI...

HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, bir grup HDP milletvekiliyle birlikte TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık bir haftada beri IŞİD'in Suriye'de yeniden Asuri Süryani halkına karşı kaçırma ve katletme de olmak üzere saldırıya geçtiğini belirtti.
26 Şubat 2015 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, eğitim uçuşu esnasında iki askeri uçağın düşmesi sonucu 4 pilotun yaşamını yitirdiğini anımsatarak, pilotların kullandığı F4 uçakları için "uçan tabut" dendiğini ve dünyanın hiçbir bölgesinde kullanılmadığını kaydetti.
26 Şubat 2015 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN HOCALI KATLİAMININ 23.YILI MESAJI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Hocalı katliamının 23. yılı nedeniyle mesaj yayımladı. TBMM Başkanı Çiçek, bugün Ermenistan'ı yönetenlerin emriyle 23 yıl önce Hocalı'da bin 500'e yakın silahsız masum insanın tüyler ürpertici yöntemlerle katledildiğini belirtti.
26 Şubat 2015 Perşembe
CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ CİHANER'İN BASIN TOLANTISI...

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, partisinin Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, eski Yarsav Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve 12 Eylül döneminde gözaltına alındıktan sonra kaybolan Cemil Kırbayır'ın yakınlarıyla TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, faili meçhul cinayetlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
26 Şubat 2015 Perşembe
TBMM'YE "MÜKEMMELLİKTE KARARLILIK" ÖDÜL܅

TBMM'de 2014 yılında başlayan EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) Mükemmellik Modeli çalışmaları kapsamında 16. Kamu Kalite Sempozyumu bugün gerçekleşti. Sempozyumda TBMM'ye Mükemmellikte Kararlılık Ödülü verildi.
26 Şubat 2015 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, AFGANİSTAN'DA TÜRK ASKERİNE YÖNELİK SALDIRI NEDENİYLE GENELKURMAY BAŞKANI ÖZEL'E TAZİYE MESAJI GÖNDERDİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Afganistan'ın başkenti Kabil'de düzenlenen bombalı saldırıda bir askerin şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e taziye mesajı gönderdi.
26 Şubat 2015 Perşembe
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Suriye'deki Süleyman Şah türbesinin yer değişikliği için yapılan Şah Fırat Operasyonunun ricat olduğunu savunarak, "Bu ricatla Türkiye'nin bölgedeki itibar ve caydırıcılığı sıfırlanmıştır. Vatan, millet şuuru sorgulanır hale gelen, sarayın emir eri olarak görev yapanlar Türk milletinin şanlı ordusuna komutanlık yapamaz" diye konuştu.
26 Şubat 2015 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK KANADA'DA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kanada'da Ontario Eyalet Parlamentosu'nu ziyaret etti.
26 Şubat 2015 Perşembe
2014
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, HOCALI ŞEHİTLERİ ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Hocalı katliamına katılan bütün canilerden mutlaka hesap sorulması gerekir. Tıpkı Bosna'da olduğu gibi. Karadziç gibi, Miloseviç gibi. Resmi olmayan kayıtlara göre bin 300 kardeşimizi katleden caniler, uluslararası mahkemeler önünde mutlaka hesap vermelidir" dedi.
26 Şubat 2014 Çarşamba
TBMM SAĞLIK KOMİSYONU BAŞKANI ÜNÜVAR'IN KABUL܅

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabule MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan da katıldı.
26 Şubat 2014 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar ve beraberindeki heyeti kabul etti.
26 Şubat 2014 Çarşamba
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün HSYK ile ilgili kanunu onaylayarak, Anayasa'ya aykırılık iddiasının Anayasa Mahkemesi tarafından değerlendirilmesine dair açıklamasına ilişkin, "Madem görevini Anayasa Mahkemesi'ne devretmiştir, istifa etsin. Anayasa Mahkemesi Başkanı olsun Cumhurbaşkanı" ifadesini kullandı.
26 Şubat 2014 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda, parti grupları adına yapılan açıklamalarla ve Gündemdışı konuşmalarla Hocalı Katliamı kınandı. Ayrıca Genel Kurul'da, dershanelerle ilgili düzenlemeleri de içeren tasarının 1. maddesi kabul edildi.
26 Şubat 2014 Çarşamba
PAB İNSAN HAKLARI KOMİSYONU HEYETİ TBMM'DE…

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, PAB Parlamenterlerin İnsan Hakları Komisyonu üyelerinden oluşan heyeti makamında kabul etti.
26 Şubat 2014 Çarşamba
TBMM TARIM ORMAN VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU...

Tarım arazilerinin toplulaştırılmasını sağlamaya, tarımsal üretim ve kalkınmayı artırmaya yönelik Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu ve Türk Medeni Kanun'nda değişiklik öngören kanun tasarısı, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda kabul edildi.
26 Şubat 2014 Çarşamba
İZMİR BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ GÜNAY'IN BASIN TOPLANTISI...

İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, "2011 sonunda hepimize kriptolu telefon dağıtıldı ama hiç kullanmadım. Kullanma ihtiyacı hissetmedim" dedi.
26 Şubat 2014 Çarşamba
TBMM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU BAŞKANI GÖNÜL'ÜN KABUL܅

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Azize Sibel Gönül, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar ve beraberindeki heyeti kabul etti.
26 Şubat 2014 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU'NDAN HOCALI İÇİN ORTAK BİLDİRİ...

TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri, Hocalı katliamının 22. yılı dolayısıyla ortak bir bildiri yayınlandı.
26 Şubat 2014 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, iktidarın kimyasının bozulduğunu, yapılan son yasal değişikliklerin öfke, intikam ve tepki amaçlı olduğunu iddia etti.
26 Şubat 2014 Çarşamba
AZERBAYCAN HEYETİ TBMM'DE…

AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Hocalı katliamının 22. Yıl dönümü dolayısıyla, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar ve beraberindeki heyeti kabul etti.
26 Şubat 2014 Çarşamba
MHP'Lİ OĞAN'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin Hocalı soykırımına karşı net tavır alması gerektiğini ifade ederek, "Hocalı soykırımına sessiz kalmamız, yeni soykırımlara kapı açmamız anlamına gelir" dedi.
26 Şubat 2014 Çarşamba
BDP'Lİ ALTAN TAN'IN BASIN TOPLANTISI...

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Başbakan'ın çocukları 'vallahi, billahi, tallahi bu işler olmadı diye' yemin etsin, inanacağım" dedi.
26 Şubat 2014 Çarşamba
KORE GAZİSİ GİRESUN ESKİ MİLLETVEKİLİ HİDAYET İPEK'İN CENAZE TÖRENİ…

Kore Gazisi, 14. Dönem Giresun Milletvekili Hidayet İpek için TBMM'de resmi cenaze töreni düzenlendi.
26 Şubat 2014 Çarşamba
2013
TBMM TARIM, ORMAN VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU...

Tarımda kullanılan 2-B arazilerinin satışında vade süresi ve rayiç bedel oranını yeniden düzenleyen kanun teklifi TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda kabul edildi.
26 Şubat 2013 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, TÜRKİYE AZERBAYCAN DERNEKLERİ FEDERASYONU HEYETİNİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Hocalı Katliamı ile ilgili, ''Bu bir rivayet, bu bir iftira değildir. Kayıtlarıyla, belgeleriyle, şahitleriyle 20. yüzyılda yaşanmış en büyük bir vahşet'' dedi.
26 Şubat 2013 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. TBMM Genel Kurulu'nda, 14 uluslararası anlaşmanın kabul edildiğine dair kanun tasarısı kabul edildi.
26 Şubat 2013 Salı
BAŞBAKAN YARDIMCISI ATALAY GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 4. yargı paketiyle ilgili, ''İfade ile şiddetin ayrılması, şiddet taşımayan her düşüncenin ifade edilebilirliği konusu. Bu paketin özelliği o. Biz onu uluslararası standart açısından çok önemli görüyoruz'' dedi.
26 Şubat 2013 Salı
ESKİ MİLLETVEKİLİ HALİL YILDIZ VEFAT ETTİ

20. Dönem DYP Isparta Milletvekili Halil Yıldız, vefat etti.
26 Şubat 2013 Salı
BAŞBAKAN YARDIMCISI ARINÇ GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 4. yargı paketiyle ilgili olarak, ''Metin imzalandı, gelecek inşallah'' dedi.
26 Şubat 2013 Salı
TÜRKİYE-KAMERUN PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ALPAY, KAMERUN HEYETİ İLE GÖRÜŞT܅

Türkiye-Kamerun Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Kamerun Cumhuriyeti Ulusal Televizyon Kanalı'ndan bir heyetle görüşme yaptı.
26 Şubat 2013 Salı
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ''Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız'' sözlerini Rize'de söyleyemeyeceğine ilişkin eleştirisine, ''Ankara'da, İzmir'de salladığı bayrağımızı, gidip Hakkari'de sallayamayan, buna yüreği yetmeyen biri, çıkıp da bizi farklı yerlerde, farklı konuşmakla itham edemez'' karşılığını verdi.
26 Şubat 2013 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı'dan bekledikleri mektupların, parti genel merkezine ulaştığını; yetkili kurulların, mektubun içeriğiyle ilgili tartışmaları yürüteceğini ve mektubun diğer muhataplarına ulaşmasını sağlayacağını söyledi.
26 Şubat 2013 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: ''Gidin köyün kahvesinde oturan vatandaşa, 'sen milliyetçilikten ne anlıyorsun?' diye sorun. 'Vatanımı, milletimi, bayrağımı seviyorum. Milliyetçilikten anladığım budur benim' diyecektir. O ne anlıyorsa milliyetçilikten CHP'nin Genel Başkanı olarak ben de aynı şeyleri anlıyorum.''
26 Şubat 2013 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın istekleriyle, terör örgütünün beklentilerinin belli olduğunu ifade ederek, ''Bize göre Başbakan ve İmralı canisi arasındaki paslaşmanın özeti şu şekildedir: 'Ver Başkanlığı, al özerkliği', 'ver Başkanlığı, al bağımsızlığı', 'ver Başkanlığı, al anadilde eğitimi', 'ver Başkanlığı, al Güneydoğu'yu'' dedi.
26 Şubat 2013 Salı
HOCALI KATLİAMININ 21. YILI...

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Hocalı katliamının 21. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, katliamı bir kez daha acıyla andığını ve kınadığını kaydetti.
26 Şubat 2013 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek saat 15.30'da Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar'ı Divan Salonu'nda kabul edecek. MHP Grubu saat 10.30'da, AK Parti Grubu saat 11.15'te, BDP Grubu saat 12.30'da, CHP Grubu saat 13.30'da toplanacak. TBMM Genel Kurulu saat 15.00'te toplanacak.
26 Şubat 2013 Salı
2012
G-20 ÜLKELERİ PARLAMENTO BAŞKANLARI 3. İSTİŞARE TOPLANTISI SONA ERDİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in de katıldığı G-20 Ülkeleri Parlamento Başkanları 3. İstişare Toplantısı sonunda G-20 ülkeleri ile davetli ülkelerin imzaladığı bildiri yayınlandı. Bildiride, ''Terörizmin, herhangi bir inanç, kültür ve etnik grupla ilişkilendirilemeyeceği'' vurgusu yapıldı.
26 Şubat 2012 Pazar
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK SUUDİ ARABİSTAN'DA…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad'daki G-20 Parlamento Başkanları 3. İstişare Toplantısında, ''sürdürülebilir kalkınma için enerji'' oturumunda konuşma yaptı. TBMM Başkanı Çiçek, Riyad'da gerçekleştirilen G-20 Ülkeleri Parlamento Başkanları 3. İstişare Toplantısına katılan meclis ve senato başkanları ve başkan yardımcılarıyla toplantının ardından Suudi Arabistan Şura Meclisi Başkanı Abdullah El-Şeyh'in refakatinde, Şura Meclisine geçti.
26 Şubat 2012 Pazar
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN KOCAELİ'DE...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ile Kocaeli'deki Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası ile Kaiser William Köşkü'nü ziyareti sırasında fotoğraf çektiren iki üniversite öğrencisi, doğum yerleri Ağrı'nın sorunlarının çözümü için Şahin'den yardım istedi.
26 Şubat 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN KOCAELİ'DE...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikasının ''Müze Fabrika'' olarak turistik ziyarete açılması törenine katıldı.
26 Şubat 2010 Cuma
TUNCELİ BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ GENÇ'İN BASIN TOPLANTISI…

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında ''Meclis'te kendisini güvensizlik içinde hissettiğini'' ifade etti.
26 Şubat 2010 Cuma
CHP'Lİ ÖZYÜREK'İN BASIN TOPLANTISI…

CHP Sözcüsü İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın "20 militan" iddiasının yalandan ve iftiradan ibaret olduğunu söyledi.
26 Şubat 2010 Cuma
TBMM HEYETİ ABD'YE GİDECEK

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan başkanlığındaki Meclis heyeti, 28 Şubat-5 Mart 2010 tarihleri arasında Washington'da temaslarda bulunacak.
26 Şubat 2010 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Meclisi ve denetim mekanizmasını çalıştırmak istediklerini belirterek, ''Sandıktan kaçıyorsunuz ama Mecliste hesap vermeye devam edeceksiniz'' dedi.
26 Şubat 2010 Cuma
CHP'Lİ ERDEM'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ankara Milletvekili Eşref Erdem Parlamento Muhabirleri Derneği'nde düzenlediği basın toplantısında, iki siyaset adamı arasında konuşulmuş bir hususun parlamento gündemine getirilmesinin yanlışlığını vurguladı.
26 Şubat 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN KOCAELİ'DE...

Kocaeli Valiliği'ni ziyaret eden TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, burada yaptığı açıklamada Türkiye'de ''kuvvetler ayrılığı'' ilkesi bulunduğuna işaret ederek, yasamanın da yürütmenin de yargıya müdahale edemeyeceğini belirtti.
26 Şubat 2010 Cuma
CHP'Lİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, bazı SES TV yöneticilerinin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek veya Ankara Büyükşehir Belediyesi ile bağlarının olup olmadığını sordu.
26 Şubat 2010 Cuma
CHP'Lİ ARITMAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Forsu'nda yapılan değişiklikle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
26 Şubat 2010 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KILIÇDAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Kömür İşletmeleri'nin (TKİ) 2008'deki kömür ihalesinde ''ihaleye fesat karıştırıldığını" iddia etti.
26 Şubat 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN KOCAELİ'DE...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası'nın ''Müze Fabrika'' turistik ziyarete açılması törenine katılmak ve bazı ziyaretler için Kocaeli'ye gitti.
26 Şubat 2010 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, HEREKE HALI-İPEK FABRİKASINDA İNCELEMELERDE BULUNACAK

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 10.30'da Kocaeli Valiliği'ni, saat 11.30'da ise Kocaeli Belediye Başkanlığı'nı ziyaret edecek. Şahin, saat 14.30'da Hereke Halı-İpek Fabrikasında inceleme ve verilecek brifing ile restore edilen Kaiser Köşkü'nün açılış törenine katılacak.
26 Şubat 2010 Cuma
2009
ARNAVUTLUK SAĞLIK BAKANI, TBMM'DE...

Arnavutluk Sağlık Bakanı Anila Godo, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl ve komisyon üyeleriyle görüştü.
26 Şubat 2009 Perşembe
NATO-PA İTALYA DELEGASYONU, TBMM'DE...

NATO Parlamenterler Asamblesi (NATO-PA) İtalya Delegasyonu Başkanı Sergıo de Gregorio, NATO-PA Türk Grubu Başkanı AK Parti Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdem ile görüştü.
26 Şubat 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, AB PARLAMENTO BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILMAK ÜZERE PARİS'E GİTTİ.

Fransa Senatosu Başkanı Gerard Larcher ile görüşecek olan Toptan, yarın, Ulusal Meclis Başkanı Bernard Accoyer ve Senato Başkanı Gerard Larcher'in açılışını yapacağı AB Parlamento Başkanlarının sınırlı katılımlı toplantısına katılacak.
26 Şubat 2009 Perşembe
DTP GRUP BAŞKANVEKİLİ DEMİRTAŞ: ''DTP, ANAYASAYI İHLAL ETMİYOR. MEVCUT ZİHNİYET TOPLUMUN HAKLARINI İHLAL EDİYOR.

DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, KESK Genel Sekreteri Emirali Şimşek ile Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Vicdan Baykara ve beraberindeki heyeti kabul etti. Konuk heyet, Demirtaş'tan, kamuda toplu iş sözleşmesinin önündeki engellerin kaldırılması için yardım istedi.
26 Şubat 2009 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ANADOL: ''APRONDA DEVE KESEN BİR ZİHNİYETİN YANSIMASI''

Anadol, THY uçağının Hollanda'da düşmesinin ardından Ulaştırma Bakanlığı ile THY yetkililerinin açıklamalarına ilişkin TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.
26 Şubat 2009 Perşembe
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ KART: ''YOLSUZLUK UNSURLARI İÇEREN İHALELER SEBEBİYLE TRT, 1 MİLYON 691 BİN LİRA ZARARA UĞRATILMIŞTIR''

Parlamentoda basın toplantısı düzenleyen CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, iktidar yandaşı olarak bilinen televizyon, radyo ve ajanslarda çalışanların, önce istisnai memur uygulamasıyla Bakanlıklara görevlendirildiğini, ardından TRT'ye geçişlerinin sağlandığını söyledi.
26 Şubat 2009 Perşembe
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ EKİCİ'NİN BASIN TOPLANTISI

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, ''Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eğlence Parkı'' ihalesinde yolsuzluk yapıldığını iddia etti.
26 Şubat 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANVEKİLİ PAKDİL: "NATO'NUN YENİ DURUMU DÜNYA BARIŞINA KATKI SUNACAKTIR"

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, NATO Parlamenter Asamblesi İtalya Delegasyonu Başkanı, Senatör Sergio De Gregorio ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
26 Şubat 2009 Perşembe
NATO-PA İTALYA DELEGASYONUNUN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, bugün saat 11.30'da NATO Parlamenter Asamblesi İtalya Delegasyonu ve beraberindeki heyeti makamında kabul edecek.
26 Şubat 2009 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN, AB PARLAMENTO BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILMAK ÜZERE PARİS'E GİDİYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Avrupa Birliği (AB) Parlamento Başkanları Konferansı'na katılmak üzere bugün Fransa'nın başkenti Paris'e gidecek.
26 Şubat 2009 Perşembe
2008
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu ile Emekli Sandığı Kanununda değişiklik yapılmasını öngören kanun tasarısı kabul edildi.
26 Şubat 2008 Salı
''2007 MEDYA OSCARLARI ÖDÜLLERİ''

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneğinin (RTGD) ''2007 Medya Oscarları Ödülleri'' düzenlenen törenle sahiplerini buldu. ''Yılın Haber Bülteni'' seçilen Kanal D Ana Haber'in ödülünü Mehmet Ali Birand'a TBMM Başkanı Köksal Toptan verdi.
26 Şubat 2008 Salı
GEMİ İNŞA SEKTÖRÜNDEKİ İŞ KAZALARI...

TBMM Genel Kurulu'nda, gemi inşa sektöründeki iş kazaları ve Türk gemiciliğinin sorunlarının belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılması kabul edildi.
26 Şubat 2008 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI...

TBMM Başkanı Köksal Toptan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyine düzenlediği kara harekatı sırasında iki askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a başsağlığı mesajı gönderdi.
26 Şubat 2008 Salı
İNSAN HAKLARINI İNCELEME ALT KOMİSYONU...

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde Hrant Dink cinayetini araştırmak üzere kurulan alt komisyon, bugün basına kapalı olarak yaptığı oturumda, Trabzon eski Valisi Hüseyin Yavuzdemir'in bilgisine başvurdu.
26 Şubat 2008 Salı
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, kamuoyunda tartışmalara neden olan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında değişiklik öngören tasarının görüşmelerine başlandı.
26 Şubat 2008 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, milletvekilleri, Ermenilerin 1992 yılında Azerbaycan'ın Hocalı kentinde gerçekleştirdiği katliamı bir kez daha kınadılar.
26 Şubat 2008 Salı
TBMM SAĞLIK, AİLE VE ÇALIŞMA KOMİSYONU...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, 6 uluslararası anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarılarının görüşmelerini erteledi.
26 Şubat 2008 Salı
CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL: ''TSK BÜYÜK ŞÖHRETİNİ HAK ETTİĞİNİ KANITLADI''

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, askeri operasyonun, hedefine ulaşıncaya kadar götürülmesi gerektiğini ifade ederek, ''Bu operasyon götürülürken, 'Tamam gerekeni yaptınız, artık yeter' deyip, kalıcı sonuçlar ortaya çıkmadan, bu harekatın durdurulması, çok vahim sonuçların ortaya çıkmasına neden olur'' uyarısında bulundu.
26 Şubat 2008 Salı
DTP GRUP TOPLANTISI...

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada,Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği kara operasyonunun 6. gününe gelindiğini belirterek, Türkiye'nin, Ortadoğu Projesine çekilmek istendiğini, bunun için de Irak'a girmesinin ABD tarafından desteklendiğini iddia etti.
26 Şubat 2008 Salı
PAZARCIK'DA KURULMASI PLANLANAN ATIK ÇÖP DEPOLAMA TESİSİ…

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde kurulması planlanan katı atık çöp depolama tesisi için belirlenen bölgeye karşı çıkan Pazarcıklılar, CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal ile birlikte İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna dilekçe verdi.
26 Şubat 2008 Salı
KEİPA'NIN 15. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ

KEİPA Türk Delegasyonu Başkanı, eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç yaptığı açıklamada, KEİPA dönem başkanı olan Yunanistan Parlamentosu Başkanı Dimitris Sioufas ile TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın iştirakiyle genel kurul öncesi bir toplantı yapacaklarını ve 15. kuruluş yıl dönümü deklarasyonu yayınlayacaklarını söyledi.
26 Şubat 2008 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN: "TEK HEDEFİMİZ, TERÖR ÖRGÜTÜDÜR. HERKES BUNU ÇOK İYİ İDRAK ETMEK ZORUNDADIR''

Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Millet olarak, vatan evlatları olarak hepimiz büyük bir sınavdan geçiyoruz. Gün, yüreklerimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini en üst seviyede gösterme günüdür" dedi.
26 Şubat 2008 Salı
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ: "KESİN SONUÇ ALINCAYA KADAR BÖLGEDE KALINMALIDIR''

Partisinin grup toplantısındaki konuşmasında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyine yaptığı kara harekatını değerlendiren Bahçeli, "Peşmerge yönetiminin, PKK teröristlerine yeniden yardım ve yataklık etmemesi için caydırıcı davranılmalı, kesin sonuç alıncaya kadar bölgede kalınmalıdır'' dedi.
26 Şubat 2008 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN, YUNANİSTAN MECLİS BAŞKANI SİOUFAS İLE BİRARAYA GELDİ...

Yunanistan Meclis Başkanı ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Dönem Başkanı Dimitris Sioufas ile İstanbul'da görüşen Toptan, ''Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkiler, son yıllarda çok olumlu seyretmektedir. İki ülke arasındaki ilişkiler her alanda kendini göstermekte ve ilerlemektedir. İki ülke başbakanının yaptığı olumlu görüşmelerin ardından iki parlamento başkanının bir araya gelmesi, bu sürecin teyidi bakımından önem taşımaktadır" dedi.
26 Şubat 2008 Salı
2007
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ TOPUZ: ''AKP'NİN BU MECLİSTEN BİR TEK BEKLENTİSİ VAR; CUMHURBAŞKANINI 'HAM HUM ŞARALOPA' GETİREREK SEÇMEK''

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, Parlamentoda düzenlediği sohbet toplantısında gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.
26 Şubat 2007 Pazartesi
14 ŞUBAT 2007 TARİHİNDEKİ TBMM GENEL KURULU'NDA SAHTE İMZA İDDİALARI..

TBMM Genel Kurulu'nun 14 Şubat'taki birleşiminde Başkanlık Divanı'na pusula gönderen milletvekillerinin salonda bulunmadıkları iddiasına TBMM Başkanlığı'ndan cevap geldi.
26 Şubat 2007 Pazartesi
RİGA ZİRVESİ

Kırıkkale Milletvekili ve NATO PA Türk Grubu Başkanı Vahit Erdem, 18-20 Şubat 2007 tarihlerinde Brüksel'de yapılan NATO Parlamenter Asamblesi Savunma ve Güvenlik, Siyasi ve Ekonomik Komitelerinin müşterek toplantılarında ele alınan konular ve Türk grubunun temasları hakkında bir basın toplantısı düzenledi.
26 Şubat 2007 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

NATO Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanı AK Parti Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdem, saat 11.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
26 Şubat 2007 Pazartesi
-TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM Genel Kurulu, bu haftaki çalışmasına salı günü CHP'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu hakkında verdiği soruşturma önergesini görüşerek başlayacak.
26 Şubat 2007 Pazartesi
TBMM İÇİŞLERİ ALT KOMİSYONU..

TBMM İçişleri Alt Komisyonu, Karayolları Trafik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Tasarı üzerindeki çalışmalarını tamamladı.
26 Şubat 2007 Pazartesi
2003
TBMM BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN CHP GENEL BAŞKANI DENİZ BAYKAL'I ZİYARETLERİNDE YAPTIKLARI AÇIKLAMA VE GAZETECİLERİN SORULARINA VERDİKLERİ CEVAPLAR

26 Şubat 2003 Çarşamba
TBMM BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN KKTC'DEN GELEN GÜZELYURT BELEDİYE BAŞKANI VE BERABERİNDEKİ 180 KİŞİLİK HEYETİ KABÜLÜNDE YAPTIKLARI KONUŞMA VE GAZETECİLERİN SORULARINA VERDİKLERİ CEVAPLAR

26 Şubat 2003 Çarşamba
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.