MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2014
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Ermenek'teki bir maden ocağında işçilerin mahsur kalmasına değindi.
30 Ekim 2014 Perşembe
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ermenek'teki kömür ocağında madencilerin mahsur kalması ve peşmerge güçlerinin Türkiye'den Suriye'ye geçişi nedeniyle derin üzüntü ve infial içinde olduğunu dile getirerek, Cumhuriyet bayramlarının AK Parti iktidarı döneminde buruk kutlandığını ifade etti.
30 Ekim 2014 Perşembe
HDP MARDİN MİLLETVEKİLİ DORA'NIN BASIN TOPLANTISI...

HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Ermenek'teki bir maden ocağında işçilerin mahsur kalmasına değindi.
30 Ekim 2014 Perşembe
ULUSLARARASI MAĞDUR HAKLARI SEMPOZYUMU...

Uluslararası Mağdur Hakları Sempozyumu'na, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Danıştay Başsavcısı Mevlüt Çetinkaya, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Oya Eronat ile davetliler katıldı.
30 Ekim 2014 Perşembe
CHP ADANA MİLLETVEKİLİ LOĞOĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI...

CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ermenek'teki madende mahsur kalanların canları için dua ettiklerini ve umutların kesilmemesi gerektiğini söyledi.
30 Ekim 2014 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu saat 11:30'da, HDP Mardin Milletvekili Erol Dora 12:00'de, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural 12:30'da, CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş 13:00'te, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart 13:30'da basın toplantısı düzenleyecek.
30 Ekim 2014 Perşembe
2013
KURTULUŞ SAVAŞI KAHRAMANI NEZAHET BAYSEL'E İSTİKLAL MADALYASI…

Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği kahramanlıklar neticesinde ilk kez bir kız çocuğu olarak "resmi onbaşı" unvanı alan Nezahet Baysel'in torunlarına TBMM Başkanı Çiçek tarafından İstiklal Madalyası ve Beratı verildi.
30 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bazı milletvekillerinin TBMM Genel Kurulu'na başörtülü olarak geleceği konusundaki tartışmalara ilişkin, "Elbette farklı düşünenler olabilir. İtirazlar da olabilir. Bunlar da yine bir demokratik nezaket ve üslup içerisinde söylenebilir. Ama toplum bu konuyu çözdüğüne göre bizim de meseleyi öylece kabul edip siyaset yapan insan olarak ve TBMM olarak toplumun gerisine düşemememiz gerekir" dedi.
30 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'in Kurtuluş Savaşı Gazisi Nezahet Baysel'e İstiklâl Madalyası Verilmesi Törenin de Yaptıkları Konuşma...

TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'in Kurtuluş Savaşı Gazisi Nezahet Baysel'e İstiklâl Madalyası Verilmesi Töreninde Yaptıkları Konuşma...
30 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı.
30 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, AP TÜRKİYE RAPORTÖRÜ OOMEN-RUIJTEN'İ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oomen-Ruijten ve beraberindeki heyeti kabul etti.
30 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin 6 kanun tasarısını kabul etti.
30 Ekim 2013 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, siyasetin işlevleri arasında topluma kimlik, din, dil ya da tarih dayatmasının olamayacağını, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bunun aksine davrandığını iddia etti.
30 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM BAYINDIRLIK, İMAR, ULAŞTIRMA VE TURİZM KOMİSYONU...

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, AK Parti'nin seçim malzemelerinin alımıyla ilgili Kamu İhale Kanunu'nda değişiklik öngören kanun teklifini görüşmek üzere Başkan İdris Güllüce başkanlığında toplandı.
30 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN ENGİN ALAN HAKKINDA AÇIKLAMA...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın şahsıyla ilgili rapor hazırlattırılmadığını ifade etti.
30 Ekim 2013 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri 11:30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Başkanı Çiçek, saat 19:00'da Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Nezahat Baysal'a istiklal madalyası takdim törenine katılacak. TBMM Genel Kurulu saat 14:00'te toplanacak. Genel Kurul'da bugün Nevşehir Üniversitesinin adının "Nevşehir Hacı Bektaş Veli", Siirt'in Aydınlar ilçesinin adının "Tillo" olarak değiştirilmesini öngören yasa teklifi ele alınacak.
30 Ekim 2013 Çarşamba
2012
TBMM DARBE VE MUHTIRALARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU...

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş'ın başkanlığında toplandı.
30 Ekim 2012 Salı
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BAL'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında AK Parti'nin 10 yıllık iktidarında yargının siyasallaştığı iddiasında bulundu.
30 Ekim 2012 Salı
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ NURETTİN CANİKLİ GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, seçilme yaşının 18'e düşürülmesine ilişkin anayasa değişikliğine dair, ''Kapıları kapatmayız. Kapıyı kapatmasınlar, mazeret olmasın diye bütün formüllere açık olduğumuzu söyledik; buna 21 yaş da dahil'' dedi.
30 Ekim 2012 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mehmet Sağlam'ın başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, Türkiye ile Moldova arasında tarım alanında ekonomik, bilimsel ve teknik konularda işbirliği anlaşmasının onaylanmasının uygun bulunduğuna dair yasa tasarısı, kabul edilerek yasalaştı.
30 Ekim 2012 Salı
MHP'Lİ OĞAN'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Kars'ın Kurtuluşunun 92. Yıldönümü nedeniyle parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
30 Ekim 2012 Salı
TBMM CHP GRUP TOPLANTISI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Ulus Meydanı'ndaki olaylara ilişkin, ''İstedikleri kadar gelsinler, coplarıyla gelsinler, panzerleriyle gelsinler, tanklarıyla, toplarıyla gelsinler, askerleriyle gelsinler. Zalimin zulmüne ortak olmayacağız. Zalimin yanında durmayacağız. 'CHP' demek, mazlumun yanında duran parti demektir'' dedi.
30 Ekim 2012 Salı
TBMM GENEL SEKRETERİ DR. İRFAN NEZİROĞLU'NA ULUSLARARASI GÖREV…

157 ülkenin üye olduğu Dünya Parlamentoları Genel Sekreterler Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, yaptığı değerlendirmede; Türkiye'nin ilk defa Dünya Parlamentoları Genel Sekreterler Birliği'nde temsil edilmesinin önemli olduğunu söyledi.
30 Ekim 2012 Salı
TBMM AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulus'taki olaylara değinerek, ''Cumhuriyeti cumhurdan kurtarıp kendi tekellerine almak isteyenlere asla geçit vermeyeceğiz. Milletten seçim sandığında alamadığı yetkiyi sokakları terörize ederek gasp etmek isteyenler bugüne kadar daima hüsrana uğramışlardır, bundan sonra da hüsrana uğramaya devam edecekler'' dedi.
30 Ekim 2012 Salı
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2011 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başladı.
30 Ekim 2012 Salı
ESKİ MİLLETVEKİLİ RONA İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

13,14 ve 16'ıncı dönem Artvin Milletvekili Mustafa Rona için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi. Törene, TBMM Başkanı Cemil Çiçek de katıldı.
30 Ekim 2012 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KARS'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ MESAJI…

TBMM Başkanı Çiçek, Kars'ın kurtuluşunun 92. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
30 Ekim 2012 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

AK Parti grubu saat 11.15'de, CHP grubu saat 13.30'da toplanacak. MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan saat 14:30'da basın toplantısı yapacak. TBMM Genel Kurulu saat 15.00'de toplanarak CHP'nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında verdiği soruşturma önergesini görüşülecek.
30 Ekim 2012 Salı
2011
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ÇAKIR'IN VEFATI...

Geçirdiği kalp krizi sonucu önceki gün vefat eden AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır için TBMM'de tören düzenlendi.
30 Ekim 2011 Pazar
KARS'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YIL DÖNÜMÜ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
30 Ekim 2011 Pazar
2009
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, ANTALYA'DA TFMD'NİN KOKTEYLİNE KATILDI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin 25. Yıl Kokteyli'nde yaptığı konuşmada, basının milletin müşterek sesi, halkın gören gözü, işiten kulağı olduğunu belirterek, demokrasilerde basının dördüncü güç olarak kabul edildiğini kaydetti.
30 Ekim 2009 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN ANTALYA'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Antalya il merkezindeki 112 Acil Çağrı Merkezi'ni de ziyaret etti. Antalya Valisi Alaaddin Yüksel ve Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ile merkezdeki tüm birimleri gezen Şahin'e, Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Seyman merkezle ilgili bilgi verdi.
30 Ekim 2009 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, AVRASYA GENÇLİK FORUMU AÇILIŞI'NDA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''Bilim ve teknolojideki bunca iyileşmeye rağmen, huzursuzluk, kan ve gözyaşı, çevre kirliliği, salgın hastalıklar gibi insanlık problemlerimiz var. Mücadele edebilmek için uluslararası iş birliğine ihtiyaç var, diyaloğa ihtiyaç var'' dedi.
30 Ekim 2009 Cuma
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ KILIÇ, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, Türkiye'nin özel ve genel koşullarının, bir erken seçimi gerektirmediğini belirterek, seçimlerin 2011 yılında yapılacağını söyledi.
30 Ekim 2009 Cuma
TBMM BAŞKANI ŞAHİN ANTALYA'DA...

Avrasya Gençlik Forumu açılış programına katılmak üzere Antalya'nın Beldibi beldesine gelen TBMM Başkanı Şahin, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şahin, yargıya intikal etmiş konularla ilgili açıklama yapmadığını belirterek, dün yapılan açıklama da yargı süreçlerinin beklenmesinin takip edilmesi yönünde idi. Ben de aynı şeyleri söylüyorum dedi.
30 Ekim 2009 Cuma
TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN'İN MESAJI...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
30 Ekim 2009 Cuma
2008
CANAN ARİTMAN'IN BASIN AÇIKLAMASI

CHP İzmir Milletvekili Canan Aritman,Yazar Hüseyin Üzmez'in, 14 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada, müdahil olmayı talep etti.
30 Ekim 2008 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanlığına sunulan ve şartla salıverme hakkından, mahkumiyet kararı Yargıtayda kesinleşmeyenlerin de yararlanmasını öngören kanun teklifinin, komisyon üyesi 22 milletvekilinin imzasını taşıdığını söyledi.
30 Ekim 2008 Perşembe
PERULU MİLLETVEKİLLERİ TBMM'DE

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Peru parlamentosundan üç milletvekili ve 'Kimse yok mu' Derneği Peru temsilcisinden oluşan bir heyeti kabul etti.
30 Ekim 2008 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Sağlık Bakanlığı ile Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi Arasında 2 Yıllık İşbirliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısının görüşmelerinde, karar yeter sayısı bulunamadığı için bugünkü çalışmalarını tamamlayamadı.
30 Ekim 2008 Perşembe
ÖDP GENEL BAŞKANI URAS'IN BASIN TOPLANTISI...

ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan, 1 ve 2 Kasımda DTP'nin Diyarbakır'da yapacağı oturma eylemine karşı esneklik gösterilmesini istedi.
30 Ekim 2008 Perşembe
TBMM PLAN BÜTÇE KOMİSYONU....

''Bazı Varlıkların Milli Ekonomiye Kazandırılması Hakkında Kanun Tasarısı''nın görüşmelerine, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda başlandı.
30 Ekim 2008 Perşembe
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULLERİ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Ion Pascu'yu, Avusturya'nın Türkiye Büyükelçisi Heidemaria Gürer ve Suriye'nin Ankara Büyükelçisi Khaled Raad'ı ayrı ayrı kabul etti.
30 Ekim 2008 Perşembe
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ ATİLLA KART'IN BASIN TOPLANTISI

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a yönelik iddialarda bulundu. Kart, ''Maliye Bakanı, vergi kaçakçılığı yaptığı gibi, yalan beyanda bulunan bir kimliğe sahip'' dedi.
30 Ekim 2008 Perşembe
DÜNYA EKONOMİK FORUMU İSTANBUL'DA YAPILIYOR

Asya, Türkiye, Rusya ve Avrupa'daki bölgesel ve uluslarası liderleri biraraya getirecek olan toplantının sonrasında, TBMM Başkanı Toptan katılımcılara Dolmabahçe Sarayında bir resepsiyon verecek.
30 Ekim 2008 Perşembe
KARS'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Kars'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıldönümü'nü, yayımladığı bir mesajla kutladı.
30 Ekim 2008 Perşembe
İTALYAN PARLAMENTERLER TBMM'DE...

4. Türkiye-İtalya İşbirliği Protokolü Çalışma Grubu üyeleri, TBMM'de bir araya geldi.
30 Ekim 2008 Perşembe
ESTONYA PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE

Estonya Parlamentosu Tarım Komisyonu Başkanı Kalev Kotkas, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi'yi ziyaret etti.
30 Ekim 2008 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Romanya Büyükelçisi Lon Pascu'yu saat 14.00'te, Avusturya Büyükelçisi Heidemaria Gürer'i 14.45'de ve Suriye Büyükelçisi Khaled Raad'ı saat 15.30'da kabul edecek. Çevre Komisyonu, saat 11.00'de toplanacak. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, saat 11.30'da, ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras 13.30'da, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül ise saat 14.00'de basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu, saat 13.00'te, Plan ve Bütçe Komisyonu, saat 14.00'te toplanacak.
30 Ekim 2008 Perşembe
2007
TBMM GENEL KURULU..

TBMM Genel Kurulunda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında, Ankara'daki su kesintisiyle ilgili verilen soruşturma önergesi, 170'e karşı 286 oyla reddedildi. TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, önergenin reddedilmesinin ardından, birleşimi, yarın saat 15.00'de toplanmak üzere kapattı.
30 Ekim 2007 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN, TBMM BAŞKANI TOPTAN İLE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Erdoğan'ın AK Parti grubundaki odasında gerçekleşen görüşme, basına kapalı olarak, 20 dakika sürdü. Görüşmeden sonra herhangi bir açıklama yapılmadı.
30 Ekim 2007 Salı
TBMM GENEL KURULU..

CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş ve 73 milletvekilinin, Ankara'da yaşanan içme ve kullanma suyu sorununda, Ankara Büyükşehir Belediyesi üzerinde gözetme ve düzenleyici önlemler alma ve ilgili bakanlıklar arasında işbirliği sağlama konusunda sorumluluklarını yerine getirmeyerek görevlerinin gereklerini yapmakta ihmal ve gecikme gösterdiği gerekçesiyle Başbakan Erdoğan hakkında verdiği Meclis soruşturması açılmasına ilişkin önergenin görüşmelerine TBMM Genel Kurulunda başlandı.
30 Ekim 2007 Salı
CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL:''TÜRKİYE, ETNİK AYRIMCILIK TEHDİDİYLE DEĞİL, TERÖR TEHDİDİYLE KARŞI KARŞIYADIR. TÜRKİYE, BU TERÖR TEHDİDİNİ MUTLAKA BERTARAF ETMELİDİR''

Baykal, partisinin TBMM grubunda yaptığı konuşmada, "Türkiye'deki sorun, etnik ayrımcılık sorunu değildir. Kimsenin, Türkiye'de etnik kimliğe dayalı bir zulüm ve haksızlık yapma arayışı sergilemesi mümkün değildir" dedi.
30 Ekim 2007 Salı
DTP GRUP BAŞKANI TÜRK: ''TBMM'DE BULUNMAK BİZİM İÇİN DE BİR ŞANS, TÜRKİYE İÇİN DE BİR ŞANS. BİZ BU ŞANSI KULLANMAK İÇİN HER ŞEYE HAZIRIZ''

Türk, partisinin grup toplantısında, ''Anadolu topraklarını özgür vatana dönüştürmek için yürütülen Kurtuluş Savaşı sonucunda kazanılan Cumhuriyeti kutladığını'' söyledi.
30 Ekim 2007 Salı
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KABULÜ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Küba Komünist Partisi Sekreterliği Üyesi Fernando Remirez ve beraberindeki heyeti kabul ederek bir süre görüştü.
30 Ekim 2007 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''TÜRKİYE, BÖLGENİN BARIŞ VE İSTİKRARININ YEGANE TEMİNATIDIR"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, bölgenin barış ve istikrarının yegane teminatı olduğunu belirterek, ''Irak'ın giderek istikrarsız bir hale geldiği ortamda, bu istikrarsızlığın komşu ülkeler açısından potansiyel riskler taşıdığı bilinmektedir'' dedi.
30 Ekim 2007 Salı
2008 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2008 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmeler başladı.
30 Ekim 2007 Salı
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ: ''HERKESİN, BUGÜNE KADARKİ HATALARI NE OLURSA OLSUN, İKTİDARA, ALACAĞI ÖNLEMLER KONUSUNDA TAM DESTEK OLMASI, BİR MİLLİ GÖREV VE DEMOKRATİK TUTUM OLACAKTIR''

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, karşılaşılan zorluklara rağmen bugünkü sorunların, Cumhuriyetin temel değerleri olan ''tek millet, tek devlet, tek bayrak ve tek dil'' ülküsüne bağlılıkla aşılabileceğini söyledi.
30 Ekim 2007 Salı
KKTC CUMHURİYET MECLİSİ BÜROKRATLARINDAN OLUŞAN BİR HEYET, TBMM'DE İNCELEMELERDE BULUNACAK

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Divan Üyesi Mehmet Ceylanlı başkanlığında meclis bürokratlarından oluşan bir heyet, TBMM'de teknik incelemelerde bulunmak üzere, 31 Ekim - 3 Kasım 2007 tarihleri arasında Türkiye'yi ziyaret edecek.
30 Ekim 2007 Salı
TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM Genel Kurulu, bu haftaki çalışmalarına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında verilen soruşturma önergesinin görüşmeleri ile başlayacak.
30 Ekim 2007 Salı
KARS'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ

TBMM Başkanı Toptan: "Her safhası ayrı bir destan olan Kurtuluş Savaşımızdaki başarıları dolayısıyla Karslıları en içten dileklerimle tebrik ediyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."
30 Ekim 2007 Salı
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Toptan, saat 13.00'te Küba Komünist Partisi Sekreterliği Üyesi Fernando Ramirez ve beraberindeki heyeti makamında kabul edecek. Toptan, Cumhurbaşkanı Gül'ün Cumhuriyetin 84. Yıldönümü nedeniyle saat 19.00'da Çankaya Köşkü'nde vereceği kabul törenine katılacak.
30 Ekim 2007 Salı
2006
BELÇİKA DIŞİŞLERİ BAKANI GUCHT, TBMM'DE...

Belçika Dışişleri Bakanı Karel De Gucht, TBMM AB Uyum Komisyonunu ziyaret ederek, Başkan Yaşar Yakış ve üyelerle görüştü.
30 Ekim 2006 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ, 31 EKİM-03 KASIM 2006 TARİHLERİNDE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ'NE BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRECEK

Arınç ve beraberindeki heyet, 31 Ekim 2006 Salı günü saat 20.00'de İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Dubai'ye hareket edecek. Arınç'a eşlik edecek heyette TBMM idare amirleri AK Parti Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek ile CHP Manisa Milletvekili Erdoğan Yetenç de yer alacak.
30 Ekim 2006 Pazartesi
TBMM BASIN HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA..

TBMM Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, milletvekillerinin tüm vatandaşları kapsayan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunundan muaf tutulduğu, ayrıcalık ya da bu konuda yeni bir düzenleme yapıldığı yönündeki haberlerin tamamen asılsız olduğunu bildirdi.
30 Ekim 2006 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ANADOL: ''AKP, ADALETTEN KAÇANLARIN PARTİSİ OLUYOR''

Anadol, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in, ''520 ton LPG'yi Irak'a teslim ediyor gibi gösterip, bunu yurtiçinde boşaltıp Irak'a su götüren 7 şirketin akaryakıt ihraç iznine olur verdiğini'' savundu.
30 Ekim 2006 Pazartesi
KARS'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 86. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, ''Sonunda zafer, her bir insanımızın ulvi fedakarlığıyla tüm Türkiye'nin olmuştur. Bu fedakarlığın her bir zerresinde Karslıların da payı vardır."
30 Ekim 2006 Pazartesi
PARLAMENTOLAR ARASI BİLGİ ve TECRÜBE PAYLAŞIMI PROGRAMI BAŞLADI

Azerbaycan Parlamentosu idareci ve uzmanlarından oluşan heyete yönelik eğitim programının açılışı TBMM'de yapıldı.
30 Ekim 2006 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM Genel Kurulu'nda yarın Vakıflar Kanunu Tasarısı görüşülecek. Plan ve Bütçe Komisyonu ise 2007 bütçesinin tümü üzerindeki görüşmelere 2 Kasım Perşembe günü başlayacak.
30 Ekim 2006 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, saat 11.00'de TBMM personeliyle makamında bayramlaşacak. CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
30 Ekim 2006 Pazartesi
2005
TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN KADİR GECESİ MESAJI…

Arınç, Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı mesajda, Allah'ın insanlığa son mesajı olan kutsal kitabın inmeye başladığı Kadir Gecesi'nin İslam dinince en faziletli ve kutsal gecelerden biri olarak kabul edildiğini ifade etti.
30 Ekim 2005 Pazar
KARS'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU...

TBMM Başkanı Arınç, Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü dolayısıyla Kars Belediye Başkanı Alibeyoğlu'na gönderdiği mesajda, ''Ülkenin işgali karşısında topyekün direnişe geçen milletimizin en büyük parolası, bağımsızlık ve özgür vatan olmuştur'' dedi.
30 Ekim 2005 Pazar
2004
TBMM BAŞKANI ARINÇ, DARÜLACEZE SAKİNLERİYLE İFTAR YEMEĞİ YEDİ

Arınç, Darülacezedeki yaşlıları ziyaret ederek, çiçek verdi, bir süre sohbet etti. Arınç'a İstanbul Vali Yardımcısı Hikmet Dinç eşlik etti.
30 Ekim 2004 Cumartesi
''AVRUPA SİYASET ÖDÜLÜ'' TBMM İLE MECLİS BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'A VERİLDİ

Arınç : ''Türkiye'yi yeniden inşa ediyoruz''
30 Ekim 2004 Cumartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.