MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2016
BALKAN ÜLKELERİ BASIN HEYETİ TBMM'DE...

Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Balkan ülkeleri basın heyeti, TBMM'yi ziyaret etti. Heyeti TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Vekili Erbay Kücet kabul etti.
24 Ekim 2016 Pazartesi
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta da başkanlık sisteminin tartışıldığına işaret ederek, iktidar partisinin referandumun tarihini konuştuğunu, ancak başkanlık sisteminin içeriğine yönelik herhangi bir açıklamada bulunmamasını garipsediklerini söyledi.
24 Ekim 2016 Pazartesi
MHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ VE ARKADAŞLARININ BASIN TOPLANTISI...

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, AK Parti'nin başkanlık sistemiyle ilgili Anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kuruluna gelmesi durumunda hayır oyu kullanacaklarını açıkladılar.
24 Ekim 2016 Pazartesi
FİLİSTİN DEVLET BAŞKANI ABBAS, TBMM'DE...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü.
24 Ekim 2016 Pazartesi
FRANSA DIŞİŞLERİ BAKANI TBMM'DE...

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ve beraberindeki heyet ilk olarak FETÖ'nün darbe girişiminde Meclis'in hasar gören yerleri ile TBMM Genel Kurulu'nu gezerek, darbe girişimi sırasında yaşananlara ilişkin bilgi aldı. Ardından TBMM Başkanı Kahraman, Ayrault ve beraberindeki heyeti Divan Salonu'nda kabul etti.
24 Ekim 2016 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Fransa Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı Jean-Marc Ayrault'u saat 11.00'de kabul edecek. TBMM Başkanı Kahraman, saat 13.00'de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşecek. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu saat 11.00'de, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha aldan saat 11.30'da, MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ saat 12.00'de, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel saat 12.30'da ve HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken saat 13.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
24 Ekim 2016 Pazartesi
2014
TBMM'DE "HAYATIN SİLGİSİ YOK" İSİMLİ MOTİVASYON EĞİTİMİ…

TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı, TBMM Personeli için "Türkiye'nin ilk eğitim tabanlı hüzünlü güldürü" programı olarak bilinen Ümit Hakan Bozkurt'un sunduğu bir eğitim programı düzenledi.
24 Ekim 2014 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin konulara değindi.
24 Ekim 2014 Cuma
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI ÇONKAR'IN KABULÜ...

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Ahmet Berat Çonkar, Libya Eski Başbakan Yardımcısı ve Parlamento Üyesi Mustafa Ebu Şakur'u makamında kabul etti.
24 Ekim 2014 Cuma
HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI...

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bu yıl da bütçeyi denetim hakkının ortadan kaldırıldığını savundu.
24 Ekim 2014 Cuma
MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, mevcut şartlarda Türkiye’nin ABD’ye "PYD terör örgütü ona niçin yardım ediyorsunuz?" sorusunun mantıklı olmadığını savundu.
24 Ekim 2014 Cuma
2013
GÜNEY KORE HEYETİ TBMM'DE…

Güney Kore'den Parlamentolar Arası Dostluk Grubu üyesi Milletvekillerinden oluşan bir heyet TBMM'yi ziyaret etti.
24 Ekim 2013 Perşembe
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Karakeçili Yörükler Türkmenler Kültür Derneği Başkanı Erol Elidemir'i kabul etti
24 Ekim 2013 Perşembe
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, Güneydoğu Avrupa Savunma Bakanları Süreci Çerçevesinde Koordinasyon Komitesi Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine kaldığı yerden devam edildi. Tasarı üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından oylamaya geçildi. Karar yeter sayısı bulunamaması üzerine TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, birleşime ara verdi. İkinci oylamada da karar yeter sayısı bulunamayınca Mumcu, 30 Ekim Çarşamba günü saat 14.00'da toplanmak üzere birleşimi kapattı.
24 Ekim 2013 Perşembe
TBMM MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR VE GENÇLİK KOMİSYONU...

Nevşehir Üniversitesi'nin adının Hacı Bektaş Veli, Siirt'in Aydınlar ilçesinin adının da Tillo olarak değiştirilmesini öngören kanun teklifi, TBMM Milli Eğitim, Kültür ve Gençlik Komisyonu'nda kabul edildi.
24 Ekim 2013 Perşembe
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, AK Parti Sakarya Milletvekili Üstün başkanlığında toplandı.
24 Ekim 2013 Perşembe
BDP'Lİ BİNİCİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında CHP'nin, sosyal demokrat parti niteliğinden sıyrıldığını savunarak, "Bu boşluğu doldurmak adına HDP ile yerel seçimlerle başlamak üzere seçime gireceğiz" dedi.
24 Ekim 2013 Perşembe
AK PARTİ'Lİ KÜLÜNK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Türkiye'nin demokratikleşmesinin kesintiye uğramaksızın devam etmesi noktasında toplumda ortak bir kanaatin olduğunu söyledi.
24 Ekim 2013 Perşembe
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Sayıştay'ın halkın gözü olacağı yerde, yolsuzluk yapanların karşısında kör olduğunu ileri sürdü.
24 Ekim 2013 Perşembe
CHP'Lİ TANAL'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sokak ve cadde üzerlerinde park eden araçlardan alınan otopark ücretlerine ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
24 Ekim 2013 Perşembe
KIRGIZİSTAN PARLAMENTOSU BÜROKRATLARI TBMM'DE…

TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, Kırgızistan parlamento programını güçlendirme amacıyla dört günlük eğitim programına katılmak üzere TBMM'de bulunan Kırgızistan Parlamentosu basın yayın çalışanları ve parlamento muhabirlerinden oluşan heyeti kabul etti.
24 Ekim 2013 Perşembe
CHP'Lİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi ve CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, özelleştirmelere değinerek, Anayasa Mahkemesi'nin Bazı Kanunlar ile Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik yapan kanuna eklenen özelleştirmelerle ilgili kanun hükmünü iptal ettiğini anımsattı.
24 Ekim 2013 Perşembe
CHP'Lİ KORUTÜRK'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Balyoz Davası ile ilgili alınan kararların ciddi eleştiriler topladığını ifade etti.
24 Ekim 2013 Perşembe
2014 BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA...

Tasarının geneli üzerinde görüşmeler başladı.Komisyonda, 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ve 2012 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu tasarıları ile Sayıştay tezkerelerinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
24 Ekim 2013 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN...

CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk saat 10:30'da,CHP Konya Milletvekili Atilla Kart 11:00'de,CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi 11:30'da,CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal 12:00'de, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk 12:30'da, BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici 13:00'te, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan 13:30'da basın toplantısı düzenleyecek. TBMM Genel Kurulu saat 14:00'de toplanacak.
24 Ekim 2013 Perşembe
2011
TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, ''çok verimli ve faydalı bir çalışma'' yaptıklarını söyledi. TBMM Başkanı Çiçek, yeni anayasa yapım sürecinin ne kadar süreceğiyle ilgili olarak genel bir yaklaşımın olduğunu belirterek, ''Toplumun beklentilerini dikkate alarak belirli bir süre içerisinde bunu bitirmeyi düşünüyoruz'' dedi.
24 Ekim 2011 Pazartesi
KKTC MECLİS BAŞKANI BOZER'DEN TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'E MESAJ...

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Van'da meydana gelen deprem nedeniyle TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e baş sağlığı ve geçmiş olsun mesajı gönderdi.
24 Ekim 2011 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, BDP'nin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında verdiği gensoru önergesini geri çekmesini, ''doğru bir tavır'' olarak değerlendirdi.
24 Ekim 2011 Pazartesi
TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU BAŞKANI ERDÖL'ÜN GÖRÜŞMESİ…

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, Almanya Federal Cumhuriyeti (AFC) Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Çalışma, Entegrasyon ve Sosyal İşler Bakanı Guntram Schneider ile görüştü.
24 Ekim 2011 Pazartesi
TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU TOPLANDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplanan TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda, ''çalışma usul ve esaslarını belirlemek'' üzere oluşturulan alt komisyonun hazırladığı taslak ele alınacak. Toplantı, basına kapalı yapılıyor.
24 Ekim 2011 Pazartesi
VAN'DAKİ DEPREM...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Van'daki depremle ilgili olarak, ''Milletimiz büyük bir millettir. Geçmişte de bu ve benzeri acıları, büyük dayanışma duygusu içinde elinden gelen çabayı göstererek atlatmıştır. Burada da milletimiz devletimizle bütünleşerek, yapılan çalışmalara her türlü desteği vererek bu acıyı belli bir noktaya getirip, inşallah asgariye indirecektir'' dedi.
24 Ekim 2011 Pazartesi
BDP GRUP BAŞKANVEKİLİ HASİP KAPLAN'IN BASIN TOPLANTISI…

BDP Grup Başkanvekili Kaplan: " Böylesine büyük bir acı yaşanırken Meclis gündemini gensoruyla meşgul etmek istemiyoruz. Önergemizi geri çekme talebini Meclis Başkanlığına ilettik."
24 Ekim 2011 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi David Reddaway'ı makamında kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı gerçekleşti.
24 Ekim 2011 Pazartesi
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÖRGÜTÜ'NÜN KURULUŞUNUN 66. YILI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Birleşmiş Milletler Örgütü'nün kuruluşunun 66. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
24 Ekim 2011 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 11.00'de İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi David Reddaway'ı kabul edecek. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, Almanya Federal Cumhuriyeti (AFC) Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Çalışma, Entegrasyon ve Sosyal İşler Bakanı Guntram Schneider ile saat 14.00'de Komisyon Toplantı Salonunda görüşecek.
24 Ekim 2011 Pazartesi
TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU BAŞKANI ERDÖL'ÜN GÖRÜŞMESİ…

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, Almanya Federal Cumhuriyeti (AFC) Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Çalışma, Entegrasyon ve Sosyal İşler Bakanı Guntram Schneider ile bugün ( 24 Ekim 2011 Pazartesi günü) saat 14.00'de Komisyon Toplantı Salonunda görüşecek.
24 Ekim 2011 Pazartesi
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, HAMZA YERLİKAYA'NIN DÜĞÜN TÖRENİNE KATILDI

Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu eski güreşçi, AK Parti Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya, Ebru Küçük ile evlendi. Tarabya Köşkü'nden deniz yoluyla Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'ne gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül ile TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, çiftin düğün törenine katıldı.
24 Ekim 2010 Pazar
2009
BM'NİN 64. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, uluslararası sorunların çözüm platformu olan Birleşmiş Milletler'in (BM), kurulduğundan bu yana barış, istikrar ve güvenliğin sağlanmasına çaba gösterdiğini belirterek, ''BM'nin uluslararası sorunların ve gerginliklerin çözüme kavuşturulmasında daha etkin bir çaba içerisinde olması ortak dileğimizdir'' dedi.
24 Ekim 2009 Cumartesi
2008
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI MERCAN'IN KABULÜ...

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, AGİT Gürcistan Özel Temsilcisi ve İsveç Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Göran Lennmarker ve beraberindeki heyet ile Mecliste biraraya geldi.
24 Ekim 2008 Cuma
ALMAN GAZETECİLER TBMM'DE

TBMM Dışişleri Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, Uluslararası gazetecilik programı çerçevesinde TBMM'yi ziyaret eden gazetecilerle biraraya geldi.
24 Ekim 2008 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Kazakistan ve Kırgızistan'a yaptığı 5 günlük resmi ziyaretini tamamlayarak, Ankara'ya geldi.
24 Ekim 2008 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN, KIRGIZİSTAN'DA...

Toptan, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Serpil Alpman'ın onuruna verdiği resepsiyona katıldıktan sonra Bişkek'ten ayrıldı.
24 Ekim 2008 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN, KIRGIZİSTAN BAŞBAKANI ÇUDİNOV İLE GÖRÜŞTÜ

Resmi ziyaret için Kırgızistan'da bulunan TBMM Başkanı Toptan, temaslarını sürdürüyor.
24 Ekim 2008 Cuma
SON 6 YILDA; 111.7 TON ESRAR, 48 TON EROİN YAKALANDI

TBMM Uyuşturucu Başta Olmak Üzere madde Bağımlılığı ve Kaçakçılığı Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, taslak raporunu tamamladı.
24 Ekim 2008 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN, BM'NİN 63. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ'NÜ KUTLADI

TBMM Başkanı Köksal Toptan, BM'nin 63. Kuruluş Yıldönünü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
24 Ekim 2008 Cuma
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI MERCAN, AGİT GÜRCİSTAN ÖZEL TEMSİLCİSİ LENNMARKER İLE GÖRÜŞECEK

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, bugün, saat 16.00'da AGİT Gürcistan Özel Temsilcisi ve İsveç Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Göran Lennmarker ve beraberindeki heyet ile Komisyon Toplantı Salonu'nda görüşecek.
24 Ekim 2008 Cuma
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN KIRGIZİSTAN TEMASLARI SÜRÜYOR

Toptan, Kırgızistan Başbakanı İgor Çudiinov ile görüşecek, Kırgız-Türk İşadamları (KITIAD) Fuarı'nın açılışına katılacak, Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un kabrine çelenk koyacak. Uluslararası Atatürk Alatoo Üniversitesini ve Serbest Ekonomik Bölgesinde faaliyet gösteren Türk işletmecileri de ziyaret edecek olan Toptan, akşam saatlerinde Türkiye'ye hareket edecek.
24 Ekim 2008 Cuma
2007
TBMM GENEL KURULU...

Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu çalışmaları sürüyor
24 Ekim 2007 Çarşamba
GÜRCİSTAN PARLAMENTO BAŞKANI'NIN TBMM'DEKİ TEMASLARI SÜRÜYOR

Gürcistan Parlamento Başkanı Nino Burjanazde, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hasan Kemal Yardımcı ile görüştü
24 Ekim 2007 Çarşamba
DTP GRUP BAŞKANI TÜRK: ''8 ASKER GENCİMİZE ZARAR VERİLMEMESİNİ VE AİLELERİNE TESLİM EDİLMESİNİ İSTİYORUZ''

Türk, DTP milletvekilleriyle TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, herkesin çok yakından izlediği bir süreçte, halkın birlik ve beraberliğini, kardeşliğini bozacak bir noktaya gelinmemesini istediklerini söyledi.
24 Ekim 2007 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU...

Ceza ve İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulları Kanunu'nda değişiklik yapılmasına ilişkin yasa tasarısı ve Milletlerarası Özel Hukuk Kanunu ve Usul Hakkında Kanun Tasarısı TBMM Adalet Komisyonu'nda benimsendi.
24 Ekim 2007 Çarşamba
TBMM SANAYİ KOMİSYONU..

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmesi için geri gönderdiği Nükleer Güç Santrallarının Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda kabul edildi.
24 Ekim 2007 Çarşamba
CHP'Lİ KILIÇDAROĞLU:''HÜKÜMET, ULUSAL DUYARLILIĞIN YÜKSELMESİNDEN RAHATSIZLIK DUYUYOR, RADYO VE TELEVİZYON KURULUŞLARINA SANSÜR UYGULUYOR''

Kılıçdaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Hakkari'deki terör saldırısıyla ilgili Hükümetin, radyo ve televizyon kuruluşlarına sansür uyguladığını, bunun, AK Parti'yi eleştiren yayınları kesmeye yönelik olduğunu savundu.
24 Ekim 2007 Çarşamba
TBMM ADALET KOMİSYONU'NDA TERÖR LANETLENDİ

Komisyon toplantısında, çalışmalara geçilmeden önce siyasi parti temsilcileri birer konuşma yaparak terörü lanetlediler.
24 Ekim 2007 Çarşamba
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER'İN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

TBMM Başkanı Toptan: "İnsanoğlunun en büyük ideallerinden biri olan 'dünyada barış' düşüncesi, Birinci Dünya Savaşı'nın hemen ardından daha fazla tartışılarak İkinci Dünya Savaşı'nın akabinde Birleşmiş Milletler adı altında modern bir yapıya kavuşmuştur."
24 Ekim 2007 Çarşamba
TRABZON'UN FETHİNİN YILDÖNÜMÜ

TBMM Başkanı Toptan, Vali Nuri Okutan'a gönderdiği kutlama mesajında, "Güzel yurdumuzun en önemli şehirlerinden biri olan Trabzon'un, Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethinin 546. yıldönümünün kutlanmasından büyük memnuniyet duymaktayım." dedi.
24 Ekim 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN, PARLAMENTO MUHABİRLERİ İLE BULUŞTU

Toptan; "Bölücü terörün bütün hedefi içimizde bir huzursuzluk, bir çatışma ortamı yaratarak insanları birbirine düşürmektir. Milletimiz bu oyunlara gelmemelidir"
24 Ekim 2007 Çarşamba
GÜRCİSTAN PARLAMENTO BAŞKANI BURJANADZE,TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN İLE BİRARAYA GELDİ...

İkili görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye’ ye gelen Gürcistan Parlamentosu ve KEİPA Dönem Başkanı Nino Burjanadze,TBMM Başkanı Köksal Toptan’a nezaket ziyaretinde bulundu.
24 Ekim 2007 Çarşamba
TERÖR KONUSUNDA MECLİS ARAŞTIRMASI İSTEMİ...

MHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Şandır ile Oktay Vural Parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında, bölücülük ve terörle mücadele konusunda son 5 yıl içinde ortaya çıkan zafiyetler ve alınması gereken önlemlerle'' ilgili meclis araştırma komisyonu kurulmasını istedekilerini belirterek, AK Parti Hükümetinin, bu konu karşısında acz içinde olduğunu ileri sürdüler.
24 Ekim 2007 Çarşamba
TBMM BAŞKANI TOPTAN: "SURİYE, ORTADOĞU BARIŞININ BİR PARÇASIDIR"

Toptan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın 18 Ekim'de gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti öncesinde, Suriye Haber Ajansı SANA'ya konuk oldu.
24 Ekim 2007 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 08.30'da Refik Belendir Sokak No: 73 Ayrancı adresindeki Sabit Osman Avcı Eğitim Tesisleri'nde, TBMM'de görevli parlamento muhabirleri ile kahvaltılı basın toplantısı yapacak. Toptan, saat 11.00'de de Gürcistan Parlamentosu ve KEİPA Dönem Başkanı Nino Burjanadze ile görüşecek.
24 Ekim 2007 Çarşamba
2006
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİN KURULUŞUNUN 61. YIL DÖNÜMÜ...

TBMM Başkanı Arınç: "Karşı karşıya bulunduğumuz sorunlarla ilgili olarak daha katılımcı ve daha aktif bir BM teşkilatlanmasına duyulan ihtiyaç her zamankinden daha fazladır."
24 Ekim 2006 Salı
2005
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ FATSA: ''İNSANLARIN KÖKENLERİNİ ARAŞTIRMAK, NE ARAŞTIRANA NE ARAŞTIRILANA NE DE ÜLKEYE FAYDA SAĞLAR''

Fatsa, TBMM'de gazetecilerle yaptığı sohbette, gündemdeki bazı konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.
24 Ekim 2005 Pazartesi
TBMM KAPILARINDAKİ GÜVENLİK UYGULAMALARINDA ŞAHIS AYRIMI YAPILAMAZ

Ekim ayı başında, TBMM'ye giriş yapmak üzere olan bir araçta silaha rastlanmıştı.
24 Ekim 2005 Pazartesi
TÖRE VE NAMUS CİNAYETLERİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU, DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NDAN BİR UZMANI DİNLEYECEK

Toplantıda ayrıca, Ankara Barosu Kadın Hakları Kurul Başkanı Müjde Avcıoğlu, Kadına Dönük Şiddeti Önleme Çalışma Grubu Sorumlusu Psikolog Salime Tarihçi ve Kadın Danışma Vakfı'ndan Nazik Işık'ın görüşlerine başvurulacak.
24 Ekim 2005 Pazartesi
SARIBAŞ: ''ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİNİN, ANAVATAN PARTİSİ TEMSİL EDİLMEDEN KOMİSYON'DA ELE ALINMASI ANAYASAYA AYKIRI''

Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sarıbaş, Parlamento'da düzenlediği basın toplantısında, ANAVATAN'a düşmesi gerektiğini öne sürdüğü bir adet TBMM Başkanvekilliği'nin, AK Parti ve CHP'nin ortak önerisiyle İçtüzüğünün 11. maddesine aykırı olarak ''gasp'' edildiğini savundu.
24 Ekim 2005 Pazartesi
CHP'Lİ KOÇ: ''BAŞBAKAN, SON VECİZ NUTKUNDA, KANKASI BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARI ÖMER DİNÇER'İ SAVUNUYOR. TENCERE DİBİN KARA, SENİNKİ BENDEN KARA''

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Parlamento'da düzenlediği basın toplantısında, YÖK ile hükümet arasındaki tartışmaları değerlendirdi.
24 Ekim 2005 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER'İN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Arınç mesajında, "Savaşın hiç olmadığı, insanlığı tehdit eden sorunların asgariye indirildiği bir dünyada yaşamak dileğiyle, BM'nin 60. kuruluş yıldönümünü kutluyorum" dedi.
24 Ekim 2005 Pazartesi
PTT'NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ..

TBMM Başkanı Bülent Arınç, PTT'nin 165. kuruluş yıldönümü nedeniyle PTT Genel Müdürü Osman Tural'a mesaj gönderdi.
24 Ekim 2005 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ARINÇ MANİSA'DA..

Arınç, Manisa merkezde hayırsever işadamı Halit Görgülü tarafından yaptırılan 18 derslikli lisenin açılışında yaptığı konuşmada, eğitim kurumları açığının karşılanmasında hayırsever vatandaşların katkısının önemine işaret ederek, sadece bütçe imkanlarıyla bu açığın giderilmesinin mümkün olmadığını söyledi.
24 Ekim 2005 Pazartesi
ARINÇ MANİSA'DA..

Manisa'da bulunan TBMM Başkanı Bülent Arınç, saat 11.00'de Hayırsever Halit Görgülü Lisesi'nin açılış törenine katılacak. TBMM Başkanı Arınç,daha sonra İstanbul'a geçerek eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın eşi Nermin Erbakan'ın cenaze törenine katılacak.
24 Ekim 2005 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

ANAVATAN Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Sarıbaş, saat 11.00'de, CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, saat 11.30'da TBMM'de basın toplantısı düzenleyecek. AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa ise, Grup Yönetim odasında 13:30'da basınla sohbet toplantısı düzenleyecek.
24 Ekim 2005 Pazartesi
TBMM'DE BU HAFTA...

TBMM, yoğun bir haftaya giriyor. Meclis, Anayasa değişiklik teklifinin de yer aldığı programını yetiştirmek için geceleri de çalışacak.
24 Ekim 2005 Pazartesi
2004
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''TOPLUMSAL BARIŞIN YOLU, BİRBİRİNİ SEVMEKTEN, FARKLILIKLARI KABUL ETMEKTEN VE BU FARKLILIKLARLA TOPLUM İÇİNDE ÖZGÜRCE YAŞAMAKTAN GEÇİYOR''

Arınç, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın kuruluşunun 10. Yıldönümü nedeniyle İstanbul Lütfi Kırdar Uluslar arası Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu'nda verilen iftar yemeğine katıldı.
24 Ekim 2004 Pazar
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.