MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2017
BAĞIMSIZ ANKARA MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA'NIN BASIN TOPLANTISI...

Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yol çalışmaları nedeniyle doğaya büyük zarar verdiğini öne sürerek, "Malazgirt 1071 Yolu için 3 bin ağaç kesildi. Şimdi de ODTÜ ormanından yaklaşık 8 bin ağaç kesilmesi planlanıyor." iddiasında bulundu.
16 Ağustos 2017 Çarşamba
2016
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMALARI...

Anayasa değişikliği çalışmalarında, yargıyla ilgili 23 maddenin büyük bölümü gözden geçirildi. Yargıtay, Danıştay, HSYK maddelerinin görüşmelerine ise yarın devam edilecek.
16 Ağustos 2016 Salı
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ YALIM'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kapatılan 15 vakıf üniversitesindeki 56 bin 703 öğrencinin mağduriyetinin devam ettiğini savunarak, bu üniversitelerin bir an önce kamulaştırılarak, yeni isimleri, rektörleri ve kadrolarıyla eğitime devam etmeleri önerisinde bulundu.
16 Ağustos 2016 Salı
CHP'Lİ İRGİL'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, TBMM'de CHP Sağlık Komisyonu üyesi milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısında, olağanüstü hal sürecinde eğitim ve sağlık alanlarında çok sayıda açığa almanın yaşandığını, sağlık alanında bazı karmaşaların meydana geldiğini söyledi.
16 Ağustos 2016 Salı
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU...

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
16 Ağustos 2016 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı.
16 Ağustos 2016 Salı
HDP GRUP TOPLANTISI...

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Korsan biçimlerde, HDP'den ve milyonlarca yurttaşın iradesinden kaçırarak yaptıkları anayasa, meşru bir anayasa değildir, olmayacaktır. Korsan, merdiven altı komisyonlarda yaptıkları anayasa da fason anayasa değişikliğidir." dedi.
16 Ağustos 2016 Salı
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN AGİTPA BAŞKANI VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Başkanı Christine Muttoren ve beraberindeki heyeti kabul etti.
16 Ağustos 2016 Salı
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
16 Ağustos 2016 Salı
2013
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTRAK'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Mısır'da yaşanan olayların bir insanlık trajedisi olduğunu ifade ederek, "Mısır'da korkulan olmuş, kardeş kardeşe düşmüştür. Ölen masum insanlar için büyük bir üzüntü duyuyorum" dedi.
16 Ağustos 2013 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE'NİN AÇIKLAMASI...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Türkiye'nin imam hatip lisesine ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu okullar bulunacaktır fakat hiçbir öğrenci bu okullara zorla gönderilme noktasına getirilemez" dedi.
16 Ağustos 2013 Cuma
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ÜNAL'IN BASIN TOPLANTISI...

Türkiye-Mısır Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun Mısır'da incelemelerde bulunmak için dün TBMM Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı'na başvurduğunu bildirdi.
16 Ağustos 2013 Cuma
2012
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BAL'IN BASIN TOPLANTISI

Faruk Bal: "Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda, "Türk vatandaşlığı" ibaresinin kullanılmasında fikir ayrılıkları yaşandı. Diğer üç siyasi parti, sadece 'vatandaşlık' ibaresinin kullanılması yönünde görüş belirttiler. Biz Türk Milletine, Türkiye'ye, Türk vatandaşlarına Anayasa yapıyoruz. Kullanılmamasının mantığı, gerekçesi nedir?"
16 Ağustos 2012 Perşembe
CHP, ANAYASA MAHKEMESİ'NE BAŞVURACAK

CHP, Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk ile Turist Rehberliği Meslek kanunlarında bazı maddelerin iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Anayasa Mahkemesi'ne gidecek.
16 Ağustos 2012 Perşembe
2011
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Teskom Başkanı A. Kadir Akgül ve beraberindeki heyeti kabul etti.
16 Ağustos 2011 Salı
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genel Kurmay Başkanı Org. Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyoncu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Emin Murat Bilgen ve Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Mehmet Erten'i makamında kabul etti. Kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
16 Ağustos 2011 Salı
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ MUHARREM İNCE'NİN BASIN TOPLANTISI…

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında; Başbakan'ın kendisine dava açması ve gündemdeki gelişmelerle ilgili görüşlerini aktardı.
16 Ağustos 2011 Salı
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 14:00'te Genel Kurmay Başkanı Org. Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyoncu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Emin Murat Bilgen ve Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Mehmet Erten'i kabul edecek. Saat 16:30'da ise Teskom Başkanı A. Kadir Akgül ve beraberindeki heyeti Başkanlık Divan Salonu'nda kabul edecek.
16 Ağustos 2011 Salı
HACI BEKTAŞ VELİ'Yİ ANMA ETKİNLİKLERİ…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Hacı Bektaş Veli'yi Anma Etkinlikleri nedeniyle bir mesaj yayımladı.
16 Ağustos 2011 Salı
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN MESAJI...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Hacı Bektaş Veli'yi anma etkinlikleri nedeniyle bir mesaj yayımladı.
16 Ağustos 2010 Pazartesi
BDP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ HALİS'İN BASIN TOPLANTISI...

BDP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Dersim katliamının gizli kalmış yanlarının açığa çıkarılması gerektiğini ifade etti.
16 Ağustos 2010 Pazartesi
2009
TBMM BAŞKANI ŞAHİN: ''HERKES ZİYARET ETTİĞİ ÜLKENİN KURALARINA UYMAK DURUMUNDADIR''

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Sümela Manastırı'ndaki ayin tartışmasına ilişkin olarak ''Herkes ziyaret ettiği ülkenin kuralarına uymak durumundadır'' dedi.
16 Ağustos 2009 Pazar
ADANA'DA POLİS MEMURUNUN ŞEHİT OLMASI

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Adana'da bir polis memurunun şehit olması dolayısıyla İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a başsağlığı mesajı gönderdi.
16 Ağustos 2009 Pazar
HACI BEKTAŞ VELİ'Yİ ANMA KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Hacı Bektaş Veli'yi Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri dolayısıyla yayımladığı mesajında, kültürümüzün manevi mimarlarından Hacı Bektaş Veli'nin çağları aşan, sevgi, barış ve kardeşlik felsefesiyle Anadolu'nun manevi önderlerinden olduğunu belirtti.
16 Ağustos 2009 Pazar
2008
DİŞLİ: "RÜŞVET BELGESİNE 2 ŞAHİT TUTULUR MU, 4 KİŞİYE 4 NÜSHA YAPILIP DAĞITILIR MI?''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Dişli, "Basında yer alan başlıksız belge, eski ortağıma kredi temininde yardımcı olduğumu gösteren bir belgedir. Bu bir iş takibi veya rüşvet belgesi değildir'' dedi.
16 Ağustos 2008 Cumartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN, BARTIN'DA...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Biz ne kadar güçlü olursak bölgede etkinliğimiz o kadar artacaktır. Şu anda bölgede Türkiye'nin sözünün geçiyor olması, sorunların çözümünde kapımızın çalınması bizim önemimizi dünyaya bir kez daha göstermiştir'' dedi.
16 Ağustos 2008 Cumartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Başkanı Köksal Toptan, Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri dolayısıyla Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu'na bir kutlama mesajı gönderdi.
16 Ağustos 2008 Cumartesi
2007
BBP'DEN TBMM İÇTÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ...

Teklifle ilişkin Parlamentoda basın toplantısı düzenleyen, Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin çok iyi çalışma koşullarına sahip olduğunu, grubu bulunmayan partilerin ise söz alma, ihtiyaç duyulan konuları gündeme getirmede büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi.
16 Ağustos 2007 Perşembe
CHP ANKARA'DAKİ SU KESİNTİLERİ İÇİN SORUŞTURMA ÖNERGESİ VERİYOR

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Ankara milletvekilleri Yılmaz Ateş ve Nesrin Baytok ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başkentteki su kesintisi hakkında verecekleri soruşturma önergesiyle ilgili bilgi verdi.
16 Ağustos 2007 Perşembe
ULUSLARARASI HACI BEKTAŞ VELİ'Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ...

TBMM Başkanı Toptan: "Asırlardır kültürlerin ve inançların buluştuğu bir medeniyet havzası olan Anadolu'nun bağrından çıkan Hacı Bektaş Veli, ortaya koyduğu felsefesiyle, tüm insanlığı aydınlatmıştır."
16 Ağustos 2007 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 17:00'de Çankaya Köşkü'nde düzenlenecek olan törene katılacak. CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile partisine mensup Ankara milletvekilleri saat 11:00'de basın toplantısı düzenleyecek.
16 Ağustos 2007 Perşembe
2006
43. HACI BEKTAŞ VELİ'Yİ ANMA ETKİNLİKLERİ...

TBMM Başkanı Arınç "Savaşlar ve çatışmalar nedeniyle derin acılar yaşayan insanlığın, kucağında aslanla ceylanın dost olabileceği bir hoşgörü anlayışına sahip olan Hacı Bektaş Veli'nin çağrısına kulak vermeye ihtiyacı olduğuna inanıyorum."
16 Ağustos 2006 Çarşamba
2005
TBMM BAŞKANI VEKİLİ İSMAİL ALPTEKİN'İN MARMARA DEPREMİ'NİN ALTINCI YILI NEDENİYLE YAYIMLADIĞI MESAJ

"20. asrın en büyük felaketlerinden biri olan 17 Ağustos Marmara Depremi, dün yaşanmış gibi zihnimizdeki tazeliğini korumaktadır."
16 Ağustos 2005 Salı
2004
CHP'Lİ ANADOL: "BAŞBAKAN, MİT MENSUPLARI İLE İLGİLİ İDDİALAR HAKKINDA AÇIKLAMA YAPSIN"

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, TBMM'de gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında,Başbakan Erdoğan'ın, MİT mensupları ile ilgili iddialar hakkında kamuoyuna bir açıklama yapması gerektiğini söyledi.
16 Ağustos 2004 Pazartesi
HACI BEKTAŞ VELİ ANMA, KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ NEVŞEHİR'İN HACIBEKTAŞ İLÇESİNDE BAŞLADI

TBMM Başkanı Arınç "Anadolu'dan yükselen bu ışık, tüm insanlığı sevgi ve barışa davet etmiştir"
16 Ağustos 2004 Pazartesi
İLK TÜRK KADIN OPERA SANATÇISI SEMİHA BERKSOY VEFAT ETTİ

TBMM Başkanı Arınç, Semiha Berksoy'un vefatı nedeniyle sanatçının kızı Zeliha Berksoy'a taziye mesajı gönderdi.
16 Ağustos 2004 Pazartesi
KIRGIZİSTAN HEYETİ, TBMM BAŞKANI VEKİLİ YAKUT'U ZİYARET ETTİ

Sultanbayev başkanlığındaki dört kişilik heyet, TBMM'nin işleyişi konusunda bilgi alacak
16 Ağustos 2004 Pazartesi
TBMM, TÜRK CUMHURİYETLERİNE ÖRNEK OLDU

Kırgız Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Genel Sekreteri Sultanbayev, TBMM'nin işleyişi konusunda bilgi almak üzere Ankara'ya geldi.
16 Ağustos 2004 Pazartesi
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.