MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2013
FENERBAHÇE BAYAN MASA TENİSİ TAKIMI'NIN ETTU KUPASI'NDA ŞAMPİYON OLMASI...

TBMM Başkan Cemil Çiçek, Fenerbahçe Bayan Masa Tenisi Takımı'nın, Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) Kupası'nda şampiyon olması dolayısıyla Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ı kutladı.
27 Nisan 2013 Cumartesi
51. TBMM KUPASI KOŞUSU...

At yarışlarında, 51. TBMM Kupası Koşusu'nu, jokey Gökhan Kocakaya'nın bindiği "Yalnız Efe" isimli at kazandı.
27 Nisan 2013 Cumartesi
2012
TÜRK PARLAMENTERLER BİRLİĞİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU 23 NİSAN ÖZEL KONSERİ…

Türk Parlamenterler Birliği Türk Sanat Müziği Korosu, TBMM Tören Salonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Konseri verdi.
27 Nisan 2012 Cuma
''ÇOCUK GÖZÜYLE ÇEVRE SORUNLARI VE ANAYASA'DA ÇEVRE''

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Keçiören Belediye Başkanlığı'nca öğrencilerin katılımıyla düzenlenen ''Çocuk Gözüyle Çevre Sorunları ve Anayasa'da Çevre'' konulu panel öncesinde, yeni anayasaya ilişkin çalışmaların devam ettiğini, Türkiye'nin her tarafına fırsat bulduğunca gittiklerini, sivil toplum kuruluşlarıyla fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.
27 Nisan 2012 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ''Öğrenci gözüyle demokratik Anayasa nasıl olmalıdır?'' makale yarışmasında dereceye giren öğrencileri kabul etti.
27 Nisan 2012 Cuma
TBMM SAĞLIK,AİLE,ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU BAŞKANI ERDÖL, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Cevdet Erdöl: "Sağlık Bakanlığı'nın obeziteyle mücadelesine destek vermek istiyoruz."
27 Nisan 2012 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, SORULARI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, katıldığı bir televizyon programında soruları cevapladı. Çiçek, 27 Nisan e-muhtırası ile ilgili, "28 Nisan'da o yanıtı vermeseydik, bugün olanların hiçbirisi olmazdı. Üçüncü dünya ülkesi olma yolunda hızla ilerlemiş olurduk.''
27 Nisan 2012 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır: "AKP iktidarı, 28 Şubat'ı, 12 Eylül'ü sorgulamayı çok önemli demokrasi zaferi olarak görürken, 27 Nisan e-muhtırasından hiç söz etmiyor. Bu, iki yüzlü politikadır, yaklaşımdır.''
27 Nisan 2012 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, KADINA VE ÇOCUĞA KARŞI ŞİDDET SEMPOZYUMUNA KATILDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: "Diyanet İşleri Başkanlığımız önümüzdeki dönem, kadına ve çocuğa yönelik şiddeti, bir kampanya konusu, Kutlu Doğum'un öncelikli konusu yapabilse, zannediyorum geniş halk kesimlerine bu kanaldan ulaşabilmek açısından faydalı olur.''
27 Nisan 2012 Cuma
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTRAK'IN BASIN TOPLANTISI…

Faik Öztrak: "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez devlet memurları yılın üçte biri bitmişken zam almadı. 2001 krizinde bile memur maaşları tıkır tıkır ödenmişti. "
27 Nisan 2012 Cuma
CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ AYGÜN'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, 1996 yılında Kadıköy'deki 1 Mayıs kutlamalarında ölen Hasan Albayrak'ın ölümüne tanıklık eden fotoğrafçı ve şair Mehmet Özer ve avukat Efkan Bolaç ile birlikte parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
27 Nisan 2012 Cuma
AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ EKREM ERDEM'İN BASIN TOPLANTISI…

Ekrem Erdem: "Yeni Anayasa çalışmaları, Türkçenin layık olduğu değeri bulması için bir fırsat ve başlangıç olabilir."
27 Nisan 2012 Cuma
9. DÖNEM TÜRKİYE ÖĞRENCİ MECLİSLERİ ÖZEL BİRLEŞİMİ...

9. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi, TBMM Cumhuriyet Eski Senato Salonu'nda toplandı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in açılışını yaptığı toplantının başında, İstiklal Marşı okundu.
27 Nisan 2012 Cuma
TÜRKÇENİN DOĞRU VE ETKİLİ KULLANIMI EĞİTİMİ…

Türkçenin Doğru ve Etkili Kullanımı Eğitimi çerçevesinde Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçalin, "Anadilimiz Türkçe" üzerine söyleşide bulundu.
27 Nisan 2012 Cuma
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 9.30'da başlayacak olan 9. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisler Özel Birleşiminde açılış konuşması yapacak. CHP Milletvekili Faik Öztrak saat 10.30'da, AK Parti Milletvekili Ekrem Erdem saat 11.00'de, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek. Türk Parlamenterler Birliği Türk Sanat Müziği Korosu saat 18.00'de, TBMM Tören Salonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Konseri verecek.
27 Nisan 2012 Cuma
2011
"PARLAMENTERLER ONUR GÜNÜ"

Türk Parlamenterler Birliği tarafından düzenlenen "Parlamenterler Onur Günü" töreni TBMM Tören Salonu'nda gerçekleşti.
27 Nisan 2011 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, KAZAKİSTAN'DA...

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenterler Asamblesi (TÜRKPA) 2. Genel Kurul Toplantısına katılmak üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'da bulunan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kırgızistan Meclis Başkanı Ahmet Keldibekov ile görüştü.
27 Nisan 2011 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞAHİN KAZAKİSTAN'DA...

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenterler Asamblesi (TÜRKPA) 2. Genel Kurul Toplantısına katılmak üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'ya giden TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, konsey toplantısına katıldı.
27 Nisan 2011 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞAHİN KAZAKİSTAN'DA...

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenterler Asamblesi'nin (TÜRKPA) 2. Genel Kurul toplantısına katılmak üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'ya giden TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin temaslarına başladı. Şahin, TÜRKPA çerçevesinde ilk olarak Kazakistan Meclis Başkanı Oral Muhammedjanov ve Senato Başkanı Kayrat Mami ile görüştü.
27 Nisan 2011 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, KAZAKİSTAN'A GİTTİ

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) 2'nci Genel Kurul toplantısına katılmak için Kazakistan'ın başkenti Astana'ya giden TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'i havalimanında, Kazakistan Meclis Başkan Yardımcısı Janibek Karibjanov ile Türkiye'nin Astana Büyükelçisi Lale Ülker, TÜRKPA Genel Sekreteri Ramil Hasanov ile diğer yetkililer karşıladı.
27 Nisan 2011 Çarşamba
TBMM GENEL SEKRETER YARDIMCISI NEZİROĞLU, TBMM GENEL KURULUNDAKİ 241 USUL GÖRÜŞMELERİNİ 3 CİLTLİK KİTAPTA TOPLADI

TBMM Genel Kurulunda 1973 yılından beri yapılan usul tartışmaları kitap haline getirildi.
27 Nisan 2011 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, KAZAKİSTAN'DA YAPILACAK TÜRKPA 2. GENEL KURUL TOPLANTISI'NA KATILACAK

Bugün Kazakistan'a hareket eden TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) II. Genel Kurulu'na katılacak.
27 Nisan 2011 Çarşamba
2010
AK PARTİ TBMM GRUP BAŞKANLIĞININ AÇIKLAMASI...

AK Parti TBMM Grup Başkanlığı, Anayasa değişikliği oylamalarında parti grup yöneticilerinin, AK Parti grubuna mensup milletvekillerine oy kullanmaları sırasında refakat ettikleri iddiasının, asılsız ve yalan olduğunu bildirdi.
27 Nisan 2010 Salı
MECLİSİN ''ANAYASA'' MESAİSİ...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 1. tur görüşme ve oylamaları yarın tamamlanacak. 2. tur oylamaya ise 2 Mayıs Pazar günü başlanması öngörülüyor.
27 Nisan 2010 Salı
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 23. maddesine 336 kabul, 72 ret oyu verildi.
27 Nisan 2010 Salı
AK PARTİ MİLLETVEKİLERİ CUMHUR ÜNAL VE MUSTAFA ÜNAL'IN BASIN TOPLATISI…

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Mustafa Ünal, Anayasa değişikliği teklifinin oylanmasında basında çıkan iddialara ilişkin parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
27 Nisan 2010 Salı
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP'li milletvekilleri Abdülkadir Akcan ve Zeki Ertugay ile birlikte parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, et ithalatı sonucu Türkiye'ye girecek etin bir çok sorun yaratacağını,özellikle kesilmiş etin ülkeye girmesi durumunda da, Türk halkının sağlığının tehlikeye gireceğini vurguladı.
27 Nisan 2010 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Bu kadar hassas bir konuda (bedelli askerlik) insanlarda beklenti yaratarak, 'ben sizin gibi düşünüyorum' mesajını vermeye yönelmenin, devlet adamlığı anlayışı ile bağdaşır tarafı var mı? O görüşmede mi öğrendin olmayacağını? Bildiğin halde, 'olabilir' diye söylerken, hangi amacın peşinde koşuyordun?'' diye sordu.
27 Nisan 2010 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Siirt'teki cinsel istismar olayına değindi. Bu olayın örtbas edilmesinin en fazla Siirt halkına zarar vereceğini belirten Demirtaş, ''bu tür utanç tabloları deşifre edildikçe, toplumun onurlu bir yaşama sahip olacağını'' kaydetti.
27 Nisan 2010 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Anayasa değişikliği teklifi üzerindeki görüşmeleri sürdürmek üzere toplandı. TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil'in başkanlığında toplanan Genel Kurul'da gündeme ilişkin konuların ardından, MHP'nin hayvancılığın sorunlarıyla ilgili araştırma önergesinin görüşülmesini içeren grup önerisi reddedildi.
27 Nisan 2010 Salı
CHP'Lİ SEVİGEN'İN BASIN TOPLANTISI…

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, parlamentoda yaptığı basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ı Siirt'de meydana gelen olaylar nedeniyle görevlerini yerine getiremedikleri için istifaya çağırdı.
27 Nisan 2010 Salı
SİLAH KANUNU TASARISI...

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Tevfik Ziyaeddin Akbulut, Silah Kanunu Tasarısı ile ''silah tüccarlarının değil, kamu yararı ve kamu kurumlarının ihtiyaçları ile halkın taleplerini dikkate alarak'' çalışma yapıldığını ifade etti.
27 Nisan 2010 Salı
ESKİ MİLLETVEKİLİ EYÜBOĞLU VEFAT ETTİ

15. Dönem Trabzon Milletvekili Hüseyin Kadri Eyüboğlu (86), İstanbul'da vefat etti.
27 Nisan 2010 Salı
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 22. maddesine 335 kabul, 70 ret oyu çıktı. Genel Kuruldaki gizli oylamaya 407 milletvekili katıldı. Oylamada 335 kabul, 70 ret oyu kullanıldı, 1 üye çekimser kaldı, bir oy da boş çıktı.
27 Nisan 2010 Salı
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ TBMM GENEL KURULUNDA...

TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 21. maddesine 338 kabul, 70 ret oyu çıktı. Genel Kuruldaki gizli oylamaya 408 milletvekili katıldı. Oylamada 338 kabul, 70 ret oyu kullanıldı.
27 Nisan 2010 Salı
2009
TBMM BAŞKANI TOPTAN, BAE FEDERAL ULUSAL KONSEYİ BAŞKANI GHURAİR ONURUNA AKŞAM YEMEĞİ VERDİ.

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye'nin, bölgesinde istikrarın sembolü olan iki önemli ülke olduğunu söyledi.
27 Nisan 2009 Pazartesi
''BİZİM ÇOCUKLARIMIZ ÖYKÜ VE ŞİİR YARIŞMASI''

SHÇEK'in katılımı ve Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneğinin iş birliğiyle gerçekleştirilen ''Bizim Çocuklarımız Öykü ve Şiir Yarışması'' ödül töreni TBMM Başkanı Toptan'ın katılımıyla Meclis Tören Salonunda yapıldı.
27 Nisan 2009 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN YENİ ZELANDA GENEL VALİSİ SATYANAND İLE GÖRÜŞTÜ..

TBMM Başkanı Köksal Toptan Yeni Zelanda Genel Valisi Sir Anand Satyanand ile görüştü. Toptan'ın makamında gerçekleşen görüşme görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
27 Nisan 2009 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, İstanbul'da gerçekleştirilen operasyon sırasında bir emniyet amirinin şehit olması ve bir vatandaşın hayatını kaybetmesi dolayısıyla İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a başsağlığı mesajı gönderdi.
27 Nisan 2009 Pazartesi
MHP'Lİ BAL'IN BASIN TOPLANTISI..

MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Azerbaycan'lı kadın parlamenterlerin görüşmelerini, 'fitne unsuru' olarak nitelendirdiğini iddia ederek, ''Başbakanın bu beyanları kadın parlamenterleri üzmüştür. Kimse, fitne fesat peşinde değildir'' dedi.
27 Nisan 2009 Pazartesi
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ŞANDIR'IN KABULÜ...

Türk Diyanet Vakfı-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi ve yönetim kurulu üyelerini kabulde gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, ''Türkiye'nin gündeminin sıkıştığı her dönemde AKP, Anayasa değişikliğini gündeme getirir, sakız gibi çiğner ama bir sonuç alınmaz'' dedi.
27 Nisan 2009 Pazartesi
DTP'Lİ KAPLAN: ''ADALET TANRIÇASI THEMİS'İN GÖZLERİNİ KİM AÇTI, KİM ŞALVAR GİYDİRME KARARI VERDİ?''

DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, bu heykel ile ilgili TBMM Başkanlığına sunduğu yazılı soru önergesi hakkında bilgi verdi. Kaplan, gözleri bağlı Themis heykeline benzeyen, cezanın gücü kılıcı, adaletin dengesi teraziyi de gösteren bir heykelin Anayasa Mahkemesinin yeni binasının önüne dikildiğini anımsattı.
27 Nisan 2009 Pazartesi
DSP'Lİ TAN'DAN ZEKİ SEZER'E: ''SAYIN SEZER'İN, KOMAYA GİRMEDEN ÖNCEKİ 24 SAATTE MERHUM ECEVİT İLE YAŞADIKLARINI AÇIKLAMASININ ZAMANI GELMİŞTİR''

DSP'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ahmet Tan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ihraç kararını, ''yerel seçimdeki hezimeti gölgelemeye yönelik operasyon'' olarak niteledi ve konuyla ilgili yargı sürecini bekleyeceklerini belirtti.
27 Nisan 2009 Pazartesi
TBMM SANAYİ ALT KOMİSYONU...

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Alt Komisyonu, Rekabetin Korunması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yasa Tasarısı üzerindeki çalışmasını tamamladı. Alt Komisyon, tasarıda bazı değişiklikler yaptı.
27 Nisan 2009 Pazartesi
2009 YILI UZMAN YARDIMCILARI EĞİTİM PROGRAMI...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Parlamentonun değişik birimlerinde görev yapan 29 uzman yardımcısının katıldığı, 2009 Yılı Uzman Yardımcıları Eğitim Programı'nın açılışını yaptı.
27 Nisan 2009 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN, BAE FEDERAL ULUSAL KONSEYİ BAŞKANI GHURAİR İLE GÖRÜŞTÜ...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Birleşik Arap Emirlikleri Federal Ulusal Konseyi Başkanı Abdul Aziz Abdullah Al Ghurair ile makamında görüştü.
27 Nisan 2009 Pazartesi
2008
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI…

TBMM Başkanı Köksal Toptan, CHP 32. Olağan Kurultayı'nda, genel başkanlığa yeniden seçilen Deniz Baykal'a kutlama mesajı gönderdi.
27 Nisan 2008 Pazar
BİNGÖL'DEKİ ÇATIŞMA...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Bingöl'de 2 askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a başsağlığı mesajı gönderdi.
27 Nisan 2008 Pazar
ÇOCUKLARIN TEŞEKKÜRÜ ÖDÜLLERİ…

TBMM Başkanı Köksal Toptan, sigarayla mücadele amacıyla çıkarılan yasanın 19 Mayıs 2008'de yürürlüğe gireceğini hatırlatarak, ''Uygulamaya öncelikle TBMM'den başlayacağız. Yasağa uymayan milletvekillerinin maaşından kesmek suretiyle ceza vereceğiz'' dedi.
27 Nisan 2008 Pazar
2007
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "ANAYASA MAHKEMEMİZ YAPTIĞI İÇTİHADLAR, ALDIĞI KARARLARLA HUKUK ANLAYIŞIMIZI VE DEMOKRASİMİZİ GELİŞTİREN BİR YARGI ORGANIDIR"

Türkiye'nin gelecek perspektifi'nin demokratikleşme sürecini tamamlamış, hukukun üstünlüğüne inanmış, güçlü ve bölgesinde barışın hakim olması için çaba gösteren bir ülke olduğunu belirten Arınç "Anayasa Mahkememiz bizim bu yolculuğumuzda en önemli yol gösterici kurumumuzdur." dedi.
27 Nisan 2007 Cuma
TBMM BAŞKANI SAYIN BÜLENT ARINÇ'IN TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASA MAHKEMESİ'NİN 45. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE KONUK ANAYASA MAHKEMELERİ HEYETLERİ ONURUNA DOLMABAHÇE SARAYI'NDA VERDİKLERİ AKŞAM YEMEĞİ ÖNCESİ YAPTIKLARI KONUŞMA

TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç'ın Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi'nin 45. Kuruluş yıldönümü nedeniyle konuk Anayasa Mahkemeleri heyetleri onuruna Dolmabahçe Sarayı'nda verdikleri akşam yemeği öncesi yaptıkları konuşma
27 Nisan 2007 Cuma
ESKİ BAKANLAR BAYÜLKEN VE SAVCI'NIN VEFATI...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, vefat eden Dışişleri ve Milli Savunma eski Bakanı Ümit Haluk Bayülken ile Orman Bakanı ve Diyarbakır Eski Milletvekili Sabahattin Savcı'nın ailelerine birer başsağlığı mesajı gönderdi.
27 Nisan 2007 Cuma
CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNİN İLK TURUNDA GÜL'E 357 OY ÇIKTI

11. Cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunda, AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, Anayasanın öngördüğü 367 oyu sağlayamadı. TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın açıkladığı ilk tur oylama sonucuna göre, birinci tur oylamada 361 milletvekili oy kullandı.
27 Nisan 2007 Cuma
CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNİN İLK TURU...

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, toplantı yeter sayısının bulunduğunu ifade etmesinden sonra söz isteyen Anadol, cumhurbaşkanı seçimi için toplantı yeter sayısının 367 olduğunu, bunun yoklama yapılarak tespit edilmesi gerektiğini söyledi.
27 Nisan 2007 Cuma
YARBAY ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

AK Parti Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay cumhurbaşkanı adaylığından çekildi.
27 Nisan 2007 Cuma
TBMM 11. CUMHURBAŞKANINI SEÇİYOR

TBMM Genel Kurulunda, cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunun gizli oylamasına başlandı. AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, cumhurbaşkanı seçimine tek aday olarak katılıyor.
27 Nisan 2007 Cuma
BAŞBAKAN: "MECLİSİN KARARI MİLLETİN KARARIDIR"

Cumhurbaşkanlığı seçimine saatler kala, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
27 Nisan 2007 Cuma
DYP GENEL BAŞKANI MEHMET AĞAR: "BİZİ SEÇİMLE TEHDİT EDİYORLAR, HODRİ MEYDAN!"

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı için yapılacak oylamaya katılmama kararı aldıklarını açıklayarak "Türkiye'nin geleceği bizim için pazarlık konusu olamaz" dedi.
27 Nisan 2007 Cuma
CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNİN İLK TURU...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, TBMM Genel Kurul'unda ''yeterli çoğunluk'' bulunduğunu belirterek, birleşimi açtı.
27 Nisan 2007 Cuma
CHP'Lİ CANAN: ''İLK TUR OYLAMAYA KATILACAĞIM''

CHP Hakkari Milletvekili Esat Canan, AA muhabirinin sorusu üzerine, tutumunu netleştirdiğini ifade ederek, ''Cumhurbaşkanı seçimi ilk tur oylamasına katılacağım'' dedi.
27 Nisan 2007 Cuma
AMASYA MİLLETVEKİLİ ALBAYRAK: "OYLAMAYA KATILACAĞIM"

Partisinden istifa eden AK Parti Amasya milletvekili Hamza Albayrak, düzenlediği basın toplantısında istifasının Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgisi olmadığını söyledi.
27 Nisan 2007 Cuma
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİN İLK TUR OYLAMASI YAPILIYOR…

Bugün yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda 367 oyu bulunamazsa ikinci turunda da 376 rakamı aranacak. ikinci turda da istenilen 367 sayısına ulaşılmazsa 3. turda üye tam sayısının salt çoğunluğu olan 276 rakamı belirleyici olacak.
27 Nisan 2007 Cuma
ESKİ BAKANLAR SAVCI VE BAYÜLKEN VEFAT ETTİ

Eski orman bakanı Sabahattin Savcı ile eski Dışişleri ve Milli Savunma Bakanı Ümit Haluk Bayülken vefat etti.
27 Nisan 2007 Cuma
DYP GENEL BAŞKANI AĞAR TBMM'DE BASIN TOPLANTISI DÜZENLİYOR..

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında cumhurbaşkanı seçiminin ilk turuna katılmama kararı aldıklarını bildirdi.
27 Nisan 2007 Cuma
AK PARTİ'DEN MUHALEFETE ÇAĞRI

AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, bazı AK Parti'li milletvekilleriyle TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in; muhalefeti, çerçevesini çizdiği AB 10. Uyum Paketi çalışmalarına katılmaya çağırdığını söyledi.
27 Nisan 2007 Cuma
OSMANLI'DAN GÜNÜMÜZE TÜM MECLİS İÇTÜZÜK METİNLERİ BİR KİTAPTA TOPLANDI

TBMM Kanunlar ve Kararlar Müdür Yardımcısı ve parlamento hukuku uzmanı Doç. Dr. Şeref İba yaptığı çalışma ile Meclis-i Mebusan'dan günümüze kadar bütün Meclislerin İçtüzük metinlerini bir araya getirdi.
27 Nisan 2007 Cuma
TBMM'DE BUGÜN

Saat 15.00'de toplanacak TBMM Genel Kurulu'nda, 11. Cumhurbaşkanının seçimine ilişkin ilk tur oylama yapılacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan saat 12.00'de, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ise saat 14.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
27 Nisan 2007 Cuma
2006
İHRAÇ MALI TAŞIYAN NAKLİYE ARAÇLARININ KULLANDIĞI MOTORİNİN ÖTV VE KDV'DEN MUAF TUTULMASINA İLİŞKİN YASA TASARISI, TBMM GENEL KURULU'NDA KABUL EDİLDİ.

ÖTV Kanunu'nda değişiklik yapan yasaya göre, Bakanlar Kurulu'nca belirlenecek sınır kapılarında ihracat rejimi kapsamında ihraç malı taşıyan kamyon, çekici ve soğutucu ünitesine sahip yarı römorkların depolarına, araçların ve soğutucu ünitelerin yakıt deposu standartlarını aşmamak kaydıyla, yalnızca yurtdışına çıkışlarında teslimi yapılacak motorin, ÖTV ve KDV'den istisna olacak.
27 Nisan 2006 Perşembe
ALİ EKBER ÇİÇEK'İN VEFATI...

TBMM Başkanı Bülent Arınç "Müziğimizin gelişimine büyük katkılar sağlayan Çiçek'in türküleri, gönüllerde ve dillerde yaşamaya devam edecektir."
27 Nisan 2006 Perşembe
CHP'DEN ADALET BAKANI ÇİÇEK'E YANIT....

CHP Gurup Başkanvekili Topuz, Parlamento'da düzenlediği basın toplantısında, tasarının hiçbir aşamasında CHP'nin fikrinin alınmadığını söyledi.
27 Nisan 2006 Perşembe
ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI VE ÖZELLEŞTİRME FONU'NUN 2004 YILI HESAPLARI, TBMM KİT KOMİSYONU'NDA İBRA EDİLDİ.

Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, özelleştirme uygulamalarının toplamının 25,6 milyar dolara ulaştığını bildirdi.
27 Nisan 2006 Perşembe
TBMM BASIN ve HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞI TBMM'YE ALINAN ONALTI OTOMOBİLLE İLGİLİ OLARAK BİR AÇIKLAMA YAPTI

Açıklamada; TBMM Başkanlığı tarafından ihtiyaç üzerine satın alınan otomobillerin birim fiyatı ve plakaları hakkında bilgiler yer alıyor. Trafik tescilde verilmekte olan 'AZ' serisinin bitmesi nedeniyle, plakalara 'BA' harfleri verilmiş ve bu harfler TBMM Başkanı'nın isminin baş harfleriyle yorumlanmıştı.
27 Nisan 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ'A KIYAK EMEKLİLİK YOLU AÇILDI'' İDDİASI...

TBMM Başkanı Başdanışmanı Kemal Öztürk: ''Sayın Başkan, bugüne kadar hiçbir komisyon çalışmasına etki edecek bir müdahalede bulunmadığı gibi, kendisi için düzenleme yaptırması da Sayın Başkan'ın kişiliği, siyasi görüşü ve ahlaki değerleri açısından mümkün değildir. Sayın Başkan'ı yıpratmaya yönelik bu haberin tamamen asılsız, basın yayın meslek ilkelerine aykırı ve karalama gayretlerinin bir parçası olduğunu kamuoyuna duyurmak isteriz''
27 Nisan 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ'TAN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL ÖZKÖK'E BAŞSAĞLIĞI MESAJI...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Tunceli kırsalındaki bir jandarma karakoluna teröristlerin saldırısı sonucu, er Mehmet Yeşilçam ve Şahin Abanoz'un şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'e başsağlığı mesajı gönderdi.
27 Nisan 2006 Perşembe
AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ ZEKAİ ÖZCAN: ''BU HAREKETİN, ARINÇ'IN 23 NİSAN KONUŞMASIYLA İLİŞKİLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

AK Parti Ankara Milletvekili Zekai Özcan, Parlamento'da düzenlediği basın toplantısında, ''Sosyal Güvenlik Reformu'na son dakikada yapılan eklemeyle, Arınç'a kıyak emeklilik yolu açıldığına'' yönelik haberi eleştirdi.
27 Nisan 2006 Perşembe
CHP'Lİ TOMANBAY'IN BASIN TOPLANTISI..

Ankara Milletvekili Mehmet Tomanbay, CHP'li bazı milletvekilleri ile birlikte Parlamento'da düzenlediği ortak basın toplantısında, TBMM Başkanı Arınç'ın 23 Nisan'da yaptığı konuşmayı değerlendirdi.
27 Nisan 2006 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN..

ANAVATAN Mersin Milletvekili Hüseyin Güler saat 11:00'de, CHP Giresun Milletvekili Hasan Aydın saat 11:30'da basın toplantısı düzenleyecekler. TBMM Genel Kurulu, saat 14:00'de toplanacak. Genel Kurul'da Özel Tüketim Vergisi Yasası'nda değişiklik öngören yasa tasarısının görüşmelerine devam edilecek.
27 Nisan 2006 Perşembe
2005
EMNİYET'TE HİYERARŞİK YAPININ KORUNMASINI ÖNGÖREN TASARI TBMM GENEL KURULU'NDA KABUL EDİLEREK YASALAŞTI

Emniyet Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik yapan yasa, aynı dönemde rütbe alan emsaller arasında ortaya çıkan eşitsizliğin giderilmesini öngörüyor.
27 Nisan 2005 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''TÜRKİYE'Yİ AB'DE DESTEKLEYEN POLONYA'NIN BÖYLE BİR KARAR ALMASI, DÜŞ KIRIKLIĞI MEYDANA GETİRMİŞTİR''

Arınç, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ile yönetim kurulu üyelerini kabulde yaptığı konuşmada, sözde Ermeni soykırımını tanımasından dolayı Polonya Meclis Başkanı Wlodzimierz Cimoszewicz'e kınama mektubu gönderdiklerini anımsattı.
27 Nisan 2005 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis'in Cuma ve Cumartesi günleri de çalışmasını öngören AK Parti grup önerisi kabul edildi.
27 Nisan 2005 Çarşamba
KAMULAŞTIRMA YASASINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA YASA TASARISI, BAYINDIRLIK KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ

Kamulaştırmada yaşanan uyuşmazlıklarda tahmini bedel, kamu bankalarından birinde ''Vadeli'' hesaba yatırılacak.
27 Nisan 2005 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ, MOLDOVA'NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ TIVIRCUN'U KABUL ETTİ

Tıvırcun'un ziyareti, basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Türkiye'deki görev süresi sona eren Victor Tıvırcun'un, veda ziyaretinde bulunduğu bildirildi.
27 Nisan 2005 Çarşamba
TBMM'DEN, SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI İLE İLGİLİ KARAR ALAN POLONYA MECLİSİ'NE TAVIR... TBMM BAŞKANI ARINÇ, POLONYA MECLİS BAŞKANI CİMOSZEWİCZ'E KINAMA MEKTUBU GÖNDERDİ.

Polonyalı Parlamenterlerin TBMM ziyareti iptal edildi. Polonya'da düzenlenen "Parlamenter Maraton ve Yarı Maraton Üçüncü Dünya Şampiyonası"na, TBMM, temsilci göndermekten son anda vazgeçti.
27 Nisan 2005 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ANADOL: ''ENERJİ YOLSUZLUĞUNUN TEK KURBANI CEMAL KAYA MI? BAKAN VE GENEL MÜDÜR DE İSTİFA ETMELİDİR''

Anadol, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, sözlerine, BM Kalkınma Programı Başkanlığına (UNDP) seçilen CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'le kıvanç duyduklarını söyleyerek başladı.
27 Nisan 2005 Çarşamba
TBMM BAŞKANVEKİLİ PAKDİL, BELARUS ULUSAL ASAMBLESİ KOMİSYON BAŞKANI KULAKOVSKİY VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

Pakdil, TBMM Başkanlık Divanı Salonu'ndaki kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye ile Belarus arasında sağlık, ekonomi, kültür ve siyaset alanlarındaki ilişkilerin artarak sürdüğünü belirtti.
27 Nisan 2005 Çarşamba
85. YIL MİLLİ EGEMENLİK KOŞUSU

Birinci Meclis Binası ile TBMM arasında yapılan koşuda, dereceye girenlere madalyaları Meclis'te verildi
27 Nisan 2005 Çarşamba
BAŞBAKAN ERDOĞAN: ''AB İLE İLİŞKİLERİMİZDE BUGÜNE KADARKİ EN İLERİ NOKTAYA VARDIĞIMIZI HERHALDE MUHALİFLERİMİZ DAHİ İNKAR EDEMEZ''

Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye-AB ilişkileri ile Türkiye-ABD ilişkilerine değindi.
27 Nisan 2005 Çarşamba
85. YIL MİLLİ EGEMENLİK KOŞUSU

Birinci Meclis Binası ile TBMM arasında yapılan koşuda, dereceye girenlere madalyaları Meclis'te verildi
27 Nisan 2005 Çarşamba
BOSNA HERSEK TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI ŞEFİK DZAFEROVİÇ, TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN KONUĞU OLARAK YARIN TÜRKİYE'YE GELİYOR

TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Bosna-Hersek Temsilciler Meclisi Başkanı Şefik Dzaferoviç, yarın saat 11.30'da TBMM Başkanı makam odasında ikili bir görüşme yapacaklar.
27 Nisan 2005 Çarşamba
85. YIL MİLLİ EGEMENLİK KOŞUSU BUGÜN YAPILIYOR

Bugün ilk olarak, saat 10.00'da Kızılay Zafer Çarşısı önünden başlayarak TBMM Bahçesi'nde son bulacak olan Yıldızlar Koşusu gerçekleşecek.
27 Nisan 2005 Çarşamba
BELARUS PARLAMENTO HEYETİ, BUGÜN TBMM'Yİ ZİYARET EDECEK

Belarus Ulusal Asamblesi Temsilciler Meclisi İnsan Hakları, Ulusal Azınlıklar ve Kitle İletişim Komisyonu Başkanı Yuriy Kulakovskıy başkanlığındaki heyet, bugün ilk olarak TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil ile makamında bir görüşme yapacak.
27 Nisan 2005 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç, saat 14.00'de Moldova'nın Ankara Büyükelçisi Tıvırcun, saat 15.00'de ise ATO Başkanı Aygün ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
27 Nisan 2005 Çarşamba
2004
SORUŞTURMA KOMİSYONLARI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Halk Bankası'ndan verilen kredilerde yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla, devlet eski bakanları Hüsamettin Özkan ve Recep Önal hakkında kurulan soruşturma komisyonu çalışmalarını sürdürüyor... Komisyon Recep Önal'ı dinledi.
27 Nisan 2004 Salı
MAHALLİ İDARE BİRLİKLERİ KANUN TASARISI TBMM'YE SUNULDU

Tasarı, mahalli idarelerin bütün görev ve yetkilerini kapsayacak şekilde genel amaçlı veya amacı açıkça belirlenmemiş birlik kuramayacaklarını hükme bağlıyor.
27 Nisan 2004 Salı
CHP GRUP TOPLANTISINDA KONUŞAN GENEL BAŞKAN BAYKAL: ''REFERANDUM SONUCU TÜRKİYE'NİN ÖNÜNE TARİHİ BİR FIRSAT ÇIKARTTI. ULUSLARARASI TANIMA TALEP EDELİM''

Deniz Baykal Başbakan Erdoğan'a "Çıkın ülke ülke dolaşın, tanımayı talep edin. Ben Deniz Baykal olarak sizin yanınızda dünyayı köşe köşe dolaşırım" diye seslendi.
27 Nisan 2004 Salı
AK PARTİ GRUBU: BAŞBAKAN VEKİLİ GÜL: "KIBRIS MESELESİ YENİ BİR ZEMİNE OTURDU, BU ZEMİN KKTC VE TÜRKİYE'YE BÜYÜK BİR AVANTAJ SAĞLADI''

Abdullah Gül ''AB'ye yeni üyelerin katılım törenine Başbakan Erdoğan'ın katılması planlanıyor'' dedi.
27 Nisan 2004 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.