MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2013
SOSYAL MEDYADA TBMM...

TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, TBMM'nin mobil uygulamalardaki faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
23 Kasım 2013 Cumartesi
2012
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, 81 İLDEN GELEN ÖĞRETMENLERİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve beraberindeki 81 ilden gelen öğretmenleri TBMM Tören Salonu'nda kabul etti.
23 Kasım 2012 Cuma
CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ GENÇ'İN BASIN TOPLANTISI...

Kamer Genç: "Deniz Feneri soruşturmasının beraat eden savcılarına dosya iade edilmeli."
23 Kasım 2012 Cuma
BLUES SANATÇILARI TBMM'DE…

Efes Pilsen Blues Festivali kapsamında Türkiye'de bulunan Blues sanatçıları, TBMM'de Parlamento Muhabirleri Derneği'ni (PMD) ziyaret etti.
23 Kasım 2012 Cuma
BDP'Lİ KÜRKCÜ'NÜN BASIN TOPLANTISI…

BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, parlamentoda düzenleği basın toplantısında, Türkiye-Suriye sınırının Türkiye tarafında kalan Ceylanpınar ve Suriye tarafında kalan Resulayn kesiminde son günlerde El-Kaide'ye bağlı gruplarla ile Kürt güçleri arasında meydana gelen çatışmaların olumsuz sonuçlara yol açacağını söyledi.
23 Kasım 2012 Cuma
CHP'Lİ AKKİRAY'IN KABUL܅

CHP İstanbul Milletvekili Sebahat Akkiray, Efes Pilsen Kurumsal İşler Direktörü Can Karakaş ve beraberindeki Blues grubunu CHP Grup Yönetim Toplantı Salonu'nda kabul etti.
23 Kasım 2012 Cuma
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ ERDEMİR'İN BASIN TOPLANTISI…

Aykan Erdemir: "AKP hükümeti, Türkiye'nin bilişim çağını yakalaması için Güney Kore modelini uygulaması gerekirken bir yanlışlık yapmış ve Kuzey Kore modelinde karar kılmıştır."
23 Kasım 2012 Cuma
TBMM'DE SEKRETERLİK VE BÜRO YÖNETİMİ EĞİTİMİ...

TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından, Meclis çalışanlarına Sekreterlik ve Büro Yönetimi eğitimi verildi.
23 Kasım 2012 Cuma
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA, TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ'Nİ KABUL ETTİ

Aylin Nazlıaka: "Kabinenin tek kadın Bakanına biz de sahip çıkmak istiyoruz ama kadına karşı şiddette artış devam ediyor. AKP'nin yürüttüğü çalışmalar, halkla ilişkilerin ötesine geçemiyor."
23 Kasım 2012 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dilinin altında af yattığını ileri sürerek, ''Sayın Başbakan'ın 'istedikleri ülkelere gidebilirler' sözünün altında yatan PKK'ya, Öcalan'a yönelik bir af hazırlığıdır'' dedi.
23 Kasım 2012 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ İNCE, DOKUNULMAZLIĞININ KALDIRILMASINI İSTEDİ

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM Başkanlığı'na yazılı başvuruda bulundu.
23 Kasım 2012 Cuma
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN KABUL܅

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, , Efes Pilsen Kurumsal İşler Direktörü Can Karakaş ve beraberindeki Blues grubunu MHP Grup Yönetim Toplantı Salonu'nda kabul etti.
23 Kasım 2012 Cuma
CHP'Lİ KART'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ''Türkiye'yi her alanda teslim alan oto sansür iklimi ve mekanizmasının, yolsuzlukları ve haksız kazanç ilişkilerini kamufle eder hale geldiğini'' iddia etti.
23 Kasım 2012 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN FENERBAHÇE KULÜBÜ BAŞKANI YILDIRIM'A KUTLAMA MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a bir kutlama mesajı gönderdi.
23 Kasım 2012 Cuma
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 15.00'te Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve beraberindeki heyeti 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle TBMM Tören Salonu'nda kabul edecek. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, saat 11.30'da, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir saat 13.00'te, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, saat 13.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
23 Kasım 2012 Cuma
2011
2012 YILI BÜTÇESİ, TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA...

Sağlık Bakanlığının 2012 yılı bütçesinin görüşmeleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda başladı. Görüşmelerin ardından, Komisyonda Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünün 2012 yılı bütçeleri kabul edildi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
AVUSTURYA PARLAMENTO HEYETİ TBMM'DE…

Avusturya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu'nun TBMM'deki temasları devam ediyor.
23 Kasım 2011 Çarşamba
GÜRCİSTAN PARLAMENTOSU SAVUNMA VE GÜVENLİK KOMİSYONU BAŞKANI TARGAMADZE'NİN TBMM'DEKİ TEMASLARI…

Gürcistan Parlamentosu Savunma ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Giorgi Targamadze, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal ile 24 Kasım 2011 Perşembe Günü saat 11.00'de Milli Savunma Komisyonu Toplantı Salonu'nda ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Muammer Güler ile saat 16.00'da İçişleri Komisyonu Toplantı Salonu'nda bir araya gelecek.
23 Kasım 2011 Çarşamba
AVUSTURYA PARLAMENTO HEYETİNİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, TBMM'nin resmi konuğu olarak Türkiye'de bulunan Avusturya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubunu'nu komisyon toplantı salonunda kabul etti.
23 Kasım 2011 Çarşamba
TÜRK-ARAP PARLAMENTER DİYALOĞU 3. TUR GÖRÜŞMELERİ TOPLANTISI

TBMM Dışişleri Komisyonu ile Arap Ligi Uluslararası Arap Parlamentosu Dış, Siyasi İlişkiler ve Milli Güvenlik Komisyonu arasında Türk-Arap Parlamenter Diyaloğu 3. Tur Görüşmeleri Toplantısı, 23-26 Kasım 2011 tarihlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ev sahipliğinde yapılacak.
23 Kasım 2011 Çarşamba
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut'un başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, sporda şike cezalarını azaltan kanun teklifinin birinci maddesi kabul edildi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
AVRUPA PARLAMENTOSU BAŞKANI JERZY BUZEK, ÜLKEMİZİ ZİYARET EDECEK

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Jerzy Buzek ve beraberindeki parlamento heyeti, 24-26 Kasım 2011 tarihlerinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
23 Kasım 2011 Çarşamba
TBMM SANAYİ, TİCARET, ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU…

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, ''tali komisyon'' sıfatıyla görüştüğü Ticari Sır, Banka Sırrı ve Müşteri Sırrı Hakkında Kanun Tasarısını benimsedi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
KİT KOMİSYONU ÜYESİ CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN BASIN TOPLANTISI…

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, " AKP'li Komisyon Başkanı Sayın Fahrettin Poyraz tarafından antidemokratik müdahaleleri ve kamu görevlileriyle denetçiler üzerinde baskı anlamı taşıyacak beyanları sonucunda komisyon toplatısı CHP Grubu üyeleri tarafından terk edilmiştir."dedi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ ATİLLA KART'IN BASIN TOPLANTISI…

CHP Milletvekili Atilla Kart, Kayseri Büyükşehir Belediyesi odaklı yolsuzluk iddialarına ilişkin parlamentoda bir basın toplantısı düzenledi. Atilla Kart: "Başbakan intikam ve rövanş duygularının esiri olmuştur. Başbakan'ı izlerken yapmış olduğu hamaset, demagoji ve bilgi kirliliği karşısında toplumsal barışımız adına endişeleniyorum."
23 Kasım 2011 Çarşamba
CHP MİLLETVEKİLİ SERTER'İN BASIN TOPLANTISI...

CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter, öğretmenlerin yaşadıkları sorunlara ilişkin parlamentoda basın toplantısı düzenledi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM Dışişleri Komisyonu, aralarında Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesinin Onaylanmasına ilişkin tasarının da bulunduğu 6 uluslararası anlaşmayı kabul etti.
23 Kasım 2011 Çarşamba
TBMM BAŞKANVEKİLİ SAĞLAM, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, Meclis Genel Kurulunda dün kullandığı sözlere ilişkin, '' Her insanın bir kargaşa anında, ağzından bazı sözler çıkabilir. Kesinlikle, öyle bir sözün, yazıldığı gibi ağzımdan çıkmadığı meydanda'' diye açıklama yaptı. Sağlam, görevinden ayrılmak için bir neden görmediğini ifade etti.
23 Kasım 2011 Çarşamba
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU...

TBMM İçişleri Komisyonunda, tali komisyon olarak ''Terörizmin Finansmanının Önlemesi Hakkında Kanun Tasarısı'' görüşüldü.
23 Kasım 2011 Çarşamba
TBMM KİT KOMİSYONU...

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) 2009 yılına ilişkin hesapları, TBMM KİT Komisyonunda ibra edildi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
CHP'Lİ DEMİRÖZ'ÜN BASIN TOPLANTISI…

CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, zeytin ve zeytinyağı üretimine destek verilmediği takdirde, Türkiye tarımının diğer sektörlerinde olduğu gibi, zeytin ve zeytinyağı üreticilerinin de kaybedeceklerini söyledi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, bedelli ve dövizle askerlikle ilgili düzenlemeleri içeren Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile ilgili eleştirilerde bulunarak, tasarının milletin beklentilerini karşılamadığını, önemli bir kesimin kapsam dışında kaldığını söyledi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
İSTANBUL BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ TÜZEL'İN BASIN TOPLANTISI…

İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında deri sektöründeki sendikalı işçilerin işten çıkartıldığını iddia ederek, işten çıkartılmalara karşı grevde bulunan işçilerin sendikal haklarının tanınmasını ve işlerine geri dönmelerinin sağlanmasını istedi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
12. ULUSAL ÇOCUK FORUMU...

"20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü" kapsamında, 81 ilin Çocuk Hakları Komitelerinin Temsilcilerinin katılımıyla Ulusal Çocuk Forumu'nun 12'ncisi, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in himayelerinde TBMM Tören Salonunda gerçekleştirildi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
MHP'Lİ YENİÇERİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, bedelli askerlikle ilgili tasarıdan yararlanacaklar için belirlenen yaşın 35'in üzerinde olmasını beklediğini belirtti. Yeniçeri, ''Vatan hizmetinin bedeli olmaz. Ancak zaruri durumda böyle bir uygulamaya başvurulmalı. Türkiye'de her ekonomik sıkıntıyla karşı karşıya gelindiğinde, 'Bedelli' adı altında bir finansman kaynağı düşünülmemeli'' dedi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Mecliste gazetecilerin ''TBMM Genel Kurulunda dün tartışma yaşandı ve sonrasında da CHP milletvekilleri kürsüyü işgal etti. Bu konuda ne düşünüyorsunuz-'' sorusuna, dün yurtdışında olduğunu hatırlatarak, ''Ben dün burada yoktum, yurtdışındaydım, Çek Cumhuriyeti'nden döndüm. Maalesef bu tür hoş olmayan durumu da gazetelerden gördüm'' dedi.
23 Kasım 2011 Çarşamba
TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME ALT KOMİSYONU TOPLANDI

G.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Yayman, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda sunum yaptı. Doç. Dr. Yayman, sunumdan önce ''Türkiye'nin Kürt Sorunu Hafızası'' adlı kitabını imzalayarak, Terör Mağdurlarını İzleme Alt Komisyonu Başkanı AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı ve diğer milletvekillerine takdim etti. Sunum görüntü alındıktan sonra basına kapalı devam etti.
23 Kasım 2011 Çarşamba
"20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ"

"20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü" kapsamında, 81 ilin Çocuk Hakları Komitelerinin Temsilcilerinin katılımıyla Ulusal Çocuk Forumu'nun 12'ncisi, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in himayelerinde TBMM Tören Salonunda gerçekleştirilecek.
23 Kasım 2011 Çarşamba
AVUSTURYA PARLAMENTO HEYETİNİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, TBMM'nin resmi konuğu olarak Türkiye'de bulunan Avusturya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubunu saat 16.30'da komisyon toplantı salonunda kabul edecek.
23 Kasım 2011 Çarşamba
2012 YILI BÜTÇESİ, TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA...

2012 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçesinin görüşmelerine başlandı
23 Kasım 2011 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri saat 11.15'de, İstanbul Bağımsız Milletvekili A. Levent Tüzel saat 11.30'da, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi saat 12.00'de, CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz saat 12.30'da, CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter saat 13.00'de, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ise saat 13.30'da basın toplantısı düzenleyecek. Saat 14.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda, sporda şike ve teşvik cezalarını azaltan kanun teklifinin görüşülmesi planlanıyor.
23 Kasım 2011 Çarşamba
2010
2011 YILI BÜTÇESİ KOMİSYONDA...

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanlığının 2011 yılı bütçesinin sunumunda yaptığı konuşmada, Bakanlığının gelecek yılki bütçesinde koruyucu ve temel sağlık hizmetlerine 6.5 milyar TL'lik pay ayrıldığını bildirdi.
23 Kasım 2010 Salı
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU: ''MİLLETVEKİLLERİYLE GÖRÜŞMELERİM SÜRECEK''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay yapılıp yapılmaması konusunda milletvekillerinin nabzını tutmaya devam ediyor.
23 Kasım 2010 Salı
TBMM GENEL KURULU...

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, çiftçi, bir yıl içinde aldığı kredinin yüzde 98'ini geriye ödeyebiliyorsa, bu çiftçinin bir borç batağında olduğunu iddia etmenin gerçeklerle bağdaşmayacağını söyledi.
23 Kasım 2010 Salı
TBMM BAŞKANVEKİLİ YAKUT'UN KABUL܅

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu başkanlığında, Ankara Valisi, Bakanlık bürokratları ve Türkiye'nin 81 ilinden gelen öğretmenleri TBMM Tören salonunda yarın saat 11.00'de kabul edecek.
23 Kasım 2010 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN ANTALYA'DA...

TBMM'nin açılışının 90. yılı dolayısıyla Antalya'nın Döşemealtı ilçesi Yeşilbayır kavşağındaki 7 hektarlık alanda hatıra ormanı oluşturuldu. TBMM Başkanı Şahin, ''Küresel ısınma bir zaman gelir ki su kaynaklarının kurumasına yol açar bunun için şimdiden tedbir almalıyız. Ormanlarımızı, yeşil alanları artırmalıyız'' dedi.
23 Kasım 2010 Salı
TBMM GENEL KURULU...

TBMM Genel Kurulunda, Kurban Bayramında vefat eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mustafa Kuş anıldı.
23 Kasım 2010 Salı
AK PARTİ'Lİ ÇETİN'İN BASIN TOPLANTISI…

AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Türkiye Küçük Millet Meclisi Kasım 2010 Raporu'nu basın mensuplarına açıkladı.
23 Kasım 2010 Salı
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ...

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Hasan Korkmazcan, öğretmenlerin görevlerini başarıyla yerine getirebilmesi için hak ettikleri desteğin sağlanması gerektiğini belirti.
23 Kasım 2010 Salı
KARADAĞ PARLAMENTO HEYETİ'NİN TBMM'DEKİ TEMASLARI…

TBMM Dış ilişkiler Komisyonu Başkanı Murat Mercan, Karadağ Meclis Başkan Yardımcısı ve Karadağ-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Rifat Rastoder ve beraberindeki parlamento heyeti ile bir araya geldi.
23 Kasım 2010 Salı
KARADAĞ PARLAMENTO HEYETİ'NİN TBMM'DEKİ TEMASLARI…

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Karadağ Meclis Başkan Yardımcısı ve Karadağ-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Rifat Rastoder ve beraberindeki parlamento heyeti ile TBMM Divan Toplantı Salonunda görüştü.
23 Kasım 2010 Salı
AKPM BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU'NUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI...

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
23 Kasım 2010 Salı
BDP TBMM GRUP TOPLANTISI...

BDP eş başkanı Gültan Kışanak, ''ittifak'' tartışmalarına ilişkin, ''Biz bir seçim ittifakından değil, Türkiye'yi aydınlık geleceğe taşıyacak demokrasi mücadele ortaklığından bahsediyoruz'' dedi.
23 Kasım 2010 Salı
CHP TBMM GRUP TOPLANTISI…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BDP ile ittifak tartışmalarını değerlendirirken ''CHP üzerinde ciddi oyunlar oynandığını'' söyledi. Tartışmaları hayretle izlediğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Biz milletle ittifak yapacağız'' dedi.
23 Kasım 2010 Salı
AKPM BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU'NUN KABULÜ...

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu: ‘‘AKPM olarak Bosna Hersek’in Avrupa ile entegrasyonunun destekçisiyiz’’.
23 Kasım 2010 Salı
AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISI...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Seçime girebilmek için, barajı geçebilmek için her yol mübahtır anlayışı kimseye fayda sağlamaz'' dedi.
23 Kasım 2010 Salı
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, NATO'nun Lizbon zirvesinden sonra ''Türkiye'nin tezlerinin belirleyici olduğu ve bu yönde sonuç bildirgesinin hazırlandığı gibi yanlış ve aldatıcı bir bilgi verilmeye çalışıldığını'' savundu.
23 Kasım 2010 Salı
2011 YILI BÜTÇESİ...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün 2011 yılı bütçelerinin görüşülmesine başlandı.
23 Kasım 2010 Salı
KARADAĞ-TÜRKİYE DOSTLUK GRUBUNUN TBMM'DEKİ TEMASLARI…

Karadağ-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Rifat Rastoder ve beraberindeki parlamento heyeti, Türkiye-Karadağ Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ayhan Sefer Üstün ile görüştü.
23 Kasım 2010 Salı
KAZAKİSTAN PARLAMENTOSU BÜROKRATLARINDAN OLUŞAN HEYETİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

Parlamentolararası İşbirliği çerçevesinde TBMM'de inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere ülkemizde bulunan Kazakistan Parlamentosu bürokratlarından oluşan heyet, TBMM Araştırma Merkezinin Çalışmaları hakkında, yetkililerden bilgi aldı.
23 Kasım 2010 Salı
ESKİ MİLLETVEKİLLERİNDEN DOĞAN VE GORAL İÇİN TBMM'DE CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 14.-16. Dönem Kayseri Milletvekili Mahmut Şevket Doğan ve 17. Dönem Aydın Milletvekili Halil Nüzhet Goral için TBMM'de düzenlenen cenaze törenine katıldı.
23 Kasım 2010 Salı
BASIN AÇIKLAMASI...

Bazı basın ve yayın organlarında "Meclis'te Skandal Atama" başlığıyla yayımlanan haberler üzerine bir açıklama yapılmıştır.
23 Kasım 2010 Salı
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜN܅

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
23 Kasım 2010 Salı
KARADAĞ-TÜRKİYE DOSTLUK GRUBUNUN TBMM'DEKİ TEMASLARI…

TBMM'nin konuğu olarak ülkemizde bulunan Karadağ Meclis Başkan Yardımcısı ve Karadağ-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Rifat Rastoder ve beraberindeki parlamento heyeti, bugün saat 11.30'da Türkiye-Karadağ Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ayhan Sefer Üstün ile TBMM Anayasa Komisyonu Toplantı Salonunda görüşecek.
23 Kasım 2010 Salı
KAZAKİSTAN PARLAMENTOSU BÜROKRATLARINDAN OLUŞAN HEYETİN TBMM'DEKİ TEMASLARI...

Parlamentolararası İşbirliği çerçevesinde TBMM'de inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere ülkemizde bulunan Kazakistan Parlamentosu bürokratlarından oluşan heyet, saat 10.30'da Araştırma Komisyonu Toplantı Salonunda, komisyon yetkililerinden TBMM Araştırma Merkezinin Çalışmaları Hakkında bilgi alacak.
23 Kasım 2010 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, ANTALYA'DA FİDAN DİKME TÖRENİNE KATILACAK

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, bugün saat 15.00'de Antalya-Burdur Karayolu Yeşilbayır Kavşağı Bitişiğinde yer alan alanda, TBMM'nin kuruluşunun 90. yılı anısına oluşturulan hatıra ormanı fidan dikme törenine katılacak.
23 Kasım 2010 Salı
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA BUGÜN...

Saat 11.00'de toplanacak olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile bağlı kurumların 2011 yılı bütçeleri görüşülecek.
23 Kasım 2010 Salı
TBMM'DE BUGÜN...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 14.-16. Dönem Kayseri Milletvekili Mahmut Şevket Doğan ve 17. Dönem Aydın Milletvekili Halil Nüzhet Goral için TBMM Şeref Merdivenleri Önünde saat 11.00'de yapılacak cenaze törenine katılacak.
23 Kasım 2010 Salı
2009
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, KEİPA TOPLANTISINDA KONUŞTU

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Karadeniz bölgesinin petrol, doğal gaz ve maden kaynakları bakımından dünya enerji piyasalarında önemli bir konuma sahip olduğunu söyledi.
23 Kasım 2009 Pazartesi
TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN, ERMENİSTAN MECLİS BAŞKANIYLA GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, komşularıyla iyi ilişkiler geliştirme ilkesiyle hareket eden Türkiye'nin Ermenistan ile de ilişkilerini normalleştirmek istediğini söyledi.
23 Kasım 2009 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN MOSKOVA'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Başkanı Boris Grizlov'u Türkiye'ye davet etti.
23 Kasım 2009 Pazartesi
2010 BÜTÇESİ KOMİSYONDA...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, varlık barışı uygulaması kapsamında 19 Kasım itibariyle 8,9 milyar lirası yurt içi, 13 milyar lirası da yurt dışı olmak üzere 22 milyar liralık beyanda bulunulduğunu bildirdi.
23 Kasım 2009 Pazartesi
ESKİŞEHİR BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ İÇLİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

Eskişehir Bağımsız Milletvekili Tayfun İçli, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Anayasaya göre, kamu emekçilerinin toplu sözleşme ve grev hakkının bulunduğunu söyledi.
23 Kasım 2009 Pazartesi
DSP GENEL SEKRETERİ ERÇELEBİ'NİN BASIN TOPLANTISI…

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Rahşan Ecevit'in parti kurma çalışmalarını, ''Demokratik Sol Partiye zarar vermeyecek şekilde siyasi yaşamda kendilerine başarılar diliyoruz'' dedi.
23 Kasım 2009 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN MOSKOVA'DA...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Rusya'nın başkenti Moskova'da bugün ve yarın yapılacak Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİPA) Parlamenter Asamblesinin 34. oturumunun gündemini ulaştırma ve enerji güvenliği konularının oluşturduğunu söyledi.
23 Kasım 2009 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
23 Kasım 2009 Pazartesi
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, DUMA'NIN BAŞKANI GRIZLOW İLE BİRARAYA GELECEK

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Moskova'da, Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Başkanı Boris Grızlov ile bir araya gelecek. Şahin, KEİ Parlamenterler Asamblesi 34. Genel Kurulu'ndaki konuşmasının ardından, akşam, Grızlov'un vereceği resepsiyona katılacak.
23 Kasım 2009 Pazartesi
TBMM'DE BUGÜN

Saat 11.00'de toplanacak olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Gelir Bütçesi ile Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ve Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı'nın maddeleri görüşülecek. DSP Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi saat 11.00'de, Eskişehir Bağımsız Milletvekili Tayfun İçli ise saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek.
23 Kasım 2009 Pazartesi
2008
TBMM BAŞKANI TOPTAN, ÜRDÜN'DE

Türkiye'nin Amman Büyükelçisi Ali Köprülü, resmi bir ziyaret için Ürdün'de bulunan TBMM Başkanı Köksal Toptan ve beraberindeki heyetin onuruna akşam yemeği verdi.
23 Kasım 2008 Pazar
2007
TBMM JENERATÖRLERLERİNDE MEYDANA GELEN ARIZA..

Mecliste milletvekilleri odalarının yer aldığı Halkla İlişkiler Binası B Blok arkasındaki alanda bulunan jeneratör merkezinde, saat 17.00 sıralarında yoğun duman görülmesi üzerine harekete geçen TBMM İtfaiye ekipleri yaptıkları inceleme sonucunda; çıkan yoğun dumanın elektriklerin kesilmesiyle devreye giren jeneratörlerdeki yakıttan kaynaklandığı belirlediler.
23 Kasım 2007 Cuma
TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN'IN KABULLERİ...

Yerel Televizyonlar Birliği Başkanı Şeyda Açıkkol ve beraberindeki heyeti kabul eden Toptan, daha sonra Öğretmenler Günü dolayısıyla Meclis Kreş ve Gündüz Bakımevi öğretmenleri ile görüştü.
23 Kasım 2007 Cuma
TBMM GENEL SEKRETERİ KOCA: "EĞİTİM HERŞEYİN TEMELİDİR ve BU TEMELDE EN BÜYÜK PAY ÖĞRETMENLERİMİZİNDİR."

TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca, Meclis Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde görevli öğretmenleri ziyaret ederek Öğretmenler Gününü kutladı. Tüm öğretmenlere ayrı ayrı çiçek takdim eden Koca, her şeyin temelinin eğitim olduğunu ve bu temelin atılmasında en büyük payın öğretmenlere ait olduğunu söyledi.
23 Kasım 2007 Cuma
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Köksal Toptan, saat 16.00'da Yerel Televizyonlar Birliği Başkanı Şeyda Açıkkol ve beraberindeki heyeti TBMM Divan Salonu'nda kabul edecek.
23 Kasım 2007 Cuma
2006
2007 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanlığının bütçesi 6 milyar 581 milyon YTL olarak kabul edildi.
23 Kasım 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "TÜRKİYE'NİN AB ÜYELİĞİ DOĞU İLE BATININ BULUŞMASI, MEDENİYETLERİN BARIŞMASI ANLAMINA GELMEKTEDİR."

İstanbul'da gerçekleştirilen "Dünya Ekonomik Forumu - Türkiye 2006" toplantısının katılımcılarına verilen akşam resepsiyonunda bir konuşma yapan TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Globalleşen dünyamızda geleceğin parlayan yıldızı ve küresel aktörü olmaya aday Türkiye'nin, bu foruma ev sahipliği yapmasının doğru ve yararlı bir karar olduğunu düşünüyorum." dedi.
23 Kasım 2006 Perşembe
TBMM KİT KOMİSYONU...

Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) 2004 yılı hesaplarının görüşüldüğü TBMM KİT Komisyonunda, idarenin Eskişehir yolu üzerinde, eski araç muayene istasyonu alanında yaptığı konutların satışı, yoğun tartışmalara neden oldu.
23 Kasım 2006 Perşembe
TBMM SAĞLIK KOMİSYONU BAŞKANI ERDÖL, HAVA YOLLARI İŞVERENLER TEMSİLCİLERİ İLE ÇALIŞANLARIN OLUŞTURDUĞU DERNEKLERİN TEMSİLCİLERİNİ KABUL ETTİ

Erdöl, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, Hava İş Kanunu Tasarısı'nı ele aldıklarını belirterek, havacılık sektörünün hızla gelişmesinin beraberinde çeşitli sorunlarını getirdiğini söyledi.
23 Kasım 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ: ''KENDİSİNE (PAPA) KARŞI GÖSTERİLER YAPILMASININ, PROTOKOLDE DAHA AŞAĞI BİR DÜZEYDE KARŞILANMASININ İSTENDİĞİNİ GAZETELERDEN OKUYORUM VE BUNDAN GERÇEKTEN ÜZÜLÜYORUM."

Dolmabahçe Sarayı'ndaki ''150 Yılında Dolmabahçe Sarayı Uluslararası Sempozyumu'' nun ardından gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Arınç, Papa 16. Benediktus'un Türkiye ziyareti ve Prof. Dr. Atilla Yayla'nın sözlerinin ardından yaşananları değerlendirdi.
23 Kasım 2006 Perşembe
KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE YASA TASARISININ 4 MADDESİ DAHA TBMM ADALET KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ

TBMM Adalet Komisyonu bugünkü görüşmelerine, dünkü toplantıda üzerinde uzlaşmaya varamadığı; tasarının kaçak eşya naklinde kullanılan taşıta el koymayı düzenleyen maddesiyle başladı.
23 Kasım 2006 Perşembe
TBMM DİLEKÇE KOMİSYONU...

Tüm Bel-Sen Genel Sekreteri Mümtaz Başar, itfaiyeci ve zabıtaların yıpranma tazminatı taleplerini içeren 10 bin imzalı dilekçeyi, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Yahya Akman'a teslim etti.
23 Kasım 2006 Perşembe
AB GENEL SEKRETERİ DEMİRALP: "LİMANLAR KONUSU, GÜMRÜK BİRLİĞİNİN DEĞİL, KIBRIS SORUNUNUN BİR PARÇASIDIR"

Avrupa Birliği Genel Sekreteri Oğuz Demiralp, limanlar konusunun Gümrük Birliğinin (GB) değil, Kıbrıs sorunun parçası olduğunu belirterek, ''Burada sorun, Türkiye'ye mal ihraç eden Rum tüccarların, nakliye masraflarının yüksekliğinden kaynaklanan ticari bir sorundur. Sırf 'Rum tüccarların nakliye masrafları artıyor' diye dramatik hava yaratmanın, mantıkla ve insan haklarıyla uyuşan bir yanı yoktur'' dedi.
23 Kasım 2006 Perşembe
SAĞLIK BAKANI AKDAĞ: ''2007'DEN İTİBAREN KİMSE YEŞİL KART TAŞIMAYACAK, YEŞİL KARTLILAR DA HERKES GİBİ SAĞLIK KARNELERİNİ TAŞIYACAKLAR"

TBMM'de, Yeşil kartlılara ayrılan ödeneğin artırılmasına ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplandıran Sağlık Bakanı Recep Akdağ 2007 Ocak ayından itibaren yeşil kartlıların da diğer sağlık sigortalılar gibi sosyal güvenlik şemsiyesi altına gireceklerini belirtti.
23 Kasım 2006 Perşembe
CHP'Lİ GÜLÇİÇEK'İN BASIN TOPLANTISI..

CHP İstanbul Milletvekili Ali Rıza Gülçiçek,TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, yurtdışında çalışan Türk vatandaşlarından, yurtdışına çıkış harcı alınmak istenmesini eleştirdi.
23 Kasım 2006 Perşembe
ANAVATAN'LI ÖZDOĞAN: ''HÜKÜMET, KIBRIS İLMİĞİNİN TÜRKİYE'NİN BOYNUNA GEÇİRİLMESİ OYUNUNA EŞLİK ETMİŞTİR''

Hükümetin AB konusunda izlediği dış politikayı eleştiren ANAVATAN Erzurum Mİlletvekili İbrahim Özdoğan Türk Dışişlerinin Avrupa'da örülen örümcek ağının içine düştüğünü iddia etti.
23 Kasım 2006 Perşembe
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ...

TBMM Başkanı Arınç: "Yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızı yetiştirerek hayata hazırlayan öğretmenlerimiz, hepimizin baş tacıdır"
23 Kasım 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ, "24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" DOLAYISIYLA 81 İLDEN ANKARAYA GELECEK ÖĞRETMENLERİ KABUL EDECEK

Arınç'ın kabulü, yarın (24 Kasım 2006 Cuma) saat 16.30'da TBMM Tören Salonu'nda gerçekleşecek.
23 Kasım 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ "KÜLTÜREL VARLIKLARIMIZ YALNIZ BİZE DEĞİL DÜNYANIN GELECEK KUŞAKLARINA DA AİTTİR"

Dolmabahçe Sarayı'nın 150. yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen uluslararası sempozyumda bir konuşma yapan TBMM Başkanı Bülent Arınç, kültürel mirasın korunması için somut önerilerde bulundu.
23 Kasım 2006 Perşembe
DOLMABAHÇE SARAYI'NDA ETKİNLİKLER SÜRÜYOR

Açılışı 10:30'da yapılan uluslararası sempozyumun yanısıra, akşam 19:30'da TBMM başkanı Bülent Arınç'ın evsahipliği ve Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla Dünya Ekonomik Forumu Türkiye Toplantısı Kültürel Resepsiyonu düzenlenecek.
23 Kasım 2006 Perşembe
"150. YILINDA DOLMABAHÇE SARAYI SEMPOZYUMU" BAŞLIYOR

23-26 Kasım tarihleri arasında yapılacak uluslararası sempozyum, bugün TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın katılımıyla başlayacak. Sempozyum nedeniyle, dünyanın önde gelen müzecileri ve akademisyenleri Dolmabahçe Sarayı'nda buluşacak.
23 Kasım 2006 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN..

AB Genel Sekreterliği ''Türkiye-AB ilişkileri, müzakere süreci ve siyasi kriterler'' konusunda AB Uyum Komisyonu üyelerine sunum yapacak. Genel Kurulda, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Yasası'nda değişiklik öngören teklifin görüşmelerine devam edilecek
23 Kasım 2006 Perşembe
2005
TBMM'DE ORTAK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI...

Uçan Süpürge'nin BM Kalkınma Programı ile yürüttüğü "Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi-CEDAW- Uygulamalarının Takip Edilmesi" projesi kapsamında TBMM'de "Ortak Bilgilendirme Toplantısı" düzenlenecek.
23 Kasım 2005 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ, YARIN İSPANYA'YA GİDİYOR...

TBMM Başkanı Bülent Arınç, yarın başlayacak ''5. Avrupa-Akdeniz Parlamento Başkanları Konferansı'na katılmak üzere yarın İspanya'nın Barselona şehrine gidecek. Arınç, burada ''Toplum, Kültür ve Medeniyetlerarası Diyalog'' konulu oturuma da başkanlık edecek.
23 Kasım 2005 Çarşamba
TÜRK PARLAMENTERLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI KORKMAZCAN, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Korkmazcan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, yurdun her köşesinde, her zaman ve her koşulda özveriyle görev yapan öğretmenlerin, Cumhuriyet'in kuruluşuyla birlikte atılımlarda ön sıralarda yer aldığını vurguladı.
23 Kasım 2005 Çarşamba
KADIN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİ...

Devlet Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Temsilciliği ve sivil toplum kuruluşu Uçan Süpürge işbirliğiyle TBMM'de yapılan bilgilendirme toplantısında, ''Birleşmiş Milletler Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi (CEDAW) kapsamında Türkiye'deki gelişmeler ele alındı.
23 Kasım 2005 Çarşamba
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPUSUZ: ''SAYIN BAYKAL'IN HİÇBİR ZAMAN İKTİDAR OLMAK, HÜKÜMET OLMAK GİBİ BİR KAYGISI OLMAMIŞTIR''

Grup Başkanvekili Kapusuz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında çeşitli soruları yanıtladı.
23 Kasım 2005 Çarşamba
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KEMAL ANADOL DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA ÇEŞİTLİ SORULARI CEVAPLADI..

Anadol'un düzenlediği basın toplantısına, CHP'li milletvekilleri de katıldı.
23 Kasım 2005 Çarşamba
TBMM BAŞKANI VEKİLİ NEVZAT PAKDİL, TBMM'DE ÖĞRETMENLERLE BULUŞACAK

Pakdil'i ziyaret edecek heyette Türkiye'nin 81 ilinden davet edilen öğretmenler bulunuyor.
23 Kasım 2005 Çarşamba
TBMM TÖRE VE NAMUS CİNAYETLERİNİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU, İSTANBUL'A GİDİYOR...

Komisyon, yarın, Valilik'te akademisyenlerden ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden brifing alacak.
23 Kasım 2005 Çarşamba
TBMM BAŞKANI ARINÇ, İTALYA CUMHURBAŞKANI CARLO AZEGLiO CiAMPi İLE GÖRÜŞTÜ

Arınç, İtalya Cumhurbaşkanı Ciampi'yi, Divan Salonu Şeref Kapısı'nda karşıladı. Arınç ile Ciampi'nin görüşmesi, basına kapalı gerçekleştirildi.
23 Kasım 2005 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN

TBMM Başkanı Arınç, saat 10.00'da TBMM Divan Salonunda, İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Azeglıo Ciampi ve beraberindeki heyet ile görüşecek. Arınç, saat 20.00'de İstanbul Dolmabahçe Sarayı 2. Binek Salonunda Ciampi onuruna verilecek yemeğe katılacak.
23 Kasım 2005 Çarşamba
2004
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ: "BÖLGESEL BİR EKONOMİK İŞBİRLİĞİ ÖRGÜTÜNE DÖNÜŞEN KEİ, ULUSLARARASI CAMİADA DAHA FAZLA SÖZ SAHİBİ OLDU"

KEİPA 24. Genel Kurul toplantısına katılan heyetlere Antalya Talya Otelde bir akşam yemeği veren Arınç, KEİ'nin Sırbistan ve Karadağ'ın da katılımı ile hızlı, enerjik ve emin adımlarla yoluna devam ettiğini söyledi.
23 Kasım 2004 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ; "ANTALYA, BİR TURİZM MERKEZİ OLARAK ŞU ANDA DÜNYADA HERKESİN BİLDİĞİ, GÖRMEYİ ARZU ETTİĞİ PRESTİJİ YÜKSEK OLAN BİR İL DURUMUNDADIR"

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) 24. Genel Kurul Toplantısı dolayısıyla Antalya'da bulunan Arınç, Antalya Valisi Yüksel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'i ziyaret etti.
23 Kasım 2004 Salı
TBMM SOKAK ÇOCUKLARININ SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU, UZMANLARI DİNLEDİ

Komisyona "uzman" sıfatıyla bilgi veren Prof. Dr. Atauz, sokak çocuklarının oluşumunda "göç" faktörünün önemine dikkati çekerek, özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinden yaşanan göçler ile çarpık kentleşmenin çocukları sokağa ittiğini söyledi.
23 Kasım 2004 Salı
CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL: ''YUNANİSTAN, EGEMENLİĞİNDE OLMAYAN ADACIKLARA BAYRAK DİKİYOR, TÜRK HÜKÜMETİ BİLİNÇLİ BİR SESSİZLİK İÇİNDE GÖRÜNÜYOR''

Partisinin Meclis Grup Toplantısında konuşan Baykal, "emrivakilere boyun eğmemeliyiz, hükümet açıklama yapmalı" dedi.
23 Kasım 2004 Salı
TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN 2005 YILI BÜTÇESİNİN GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, sunuş konuşmasında ''AB ile müzakerelerde en önemli, en sorunlu ve üzerinde en fazla tartışmanın yapılacağı konunun tarım olacağı şüphesizdir" dedi.
23 Kasım 2004 Salı
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ÇELİK, "SSK HASTANELERİ MEMLEKET HASTANELERİNE DÖNÜŞECEK VE HASTANELERDEKİ AYRIM ORTADAN KALKACAK"

Emek Platformu, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Faruk Çelik'i ziyaret ederek, SSK hastanelerinin devredilmesi ve Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün kapatılmasını öngören tasarıların geri çekilmesini istedi.
23 Kasım 2004 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ, "ÖĞRETMENLER GÜNÜ"NÜ KUTLADI

"24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Arınç, yarışta kazanmanın anahtarının öğretmenlerin elinde olduğunu ifade ederek, ''Çünkü sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkaracak ve ülke hizmetine sunacak kişiler sizlersiniz'' dedi.
23 Kasım 2004 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ: "KEİ BÖLGESİNDE BARIŞI VE DOSTLUĞU KALICI KILMAK UĞRUNDA SÜREKLİ ARAYIŞ İÇİNDE OLMALIYIZ"

KEİPA 22. Dönem Başkanı TBMM Başkanı Arınç, KEİPA Başkanlık Divanı üyelerine verdiği yemekte, " KEİ üyesi ülkeler arasındaki ilişkilerin gelişmesi ortak bir coğrafyayı ve tarihi bir mirası paylaşan ülkelerimizin çıkarına olduğu kadar bölgemizin istikrar ve geleceği açısından da büyük önem taşımaktadır." dedi.
23 Kasım 2004 Salı
SANAYİ VE TİCARET İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIKLARININ BÜTÇELERİ KABUL EDİLDİ

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bütçesi 280 Milyon 95 Bin YTL, Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesi ise, 646 Milyon 617 Bin YTL olarak bağlandı.
23 Kasım 2004 Salı
KEİPA TOPLANTILARI ANTALYA'DA BAŞLADI.

KEİPA 22. Dönem Başkanı Bülent Arınç, görevini Ukrayna Meclis Başkanı Litvin'e devredecek
23 Kasım 2004 Salı
TBMM'DE BUGÜN.

TBMM Başkanı Arınç, Antalya'da başlayacak Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi (KEİPA) 24. Dönem Toplantısı'nın açılışında konuşacak. TBMM Başkanı bugün ayrıca Antalya Valisi ve Belediye Başkanını ziyaret edecek.
23 Kasım 2004 Salı
TBMM'DE BUGÜN.

Saat 15.00'de toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, sporda şiddet ve şike iddialarına ilişkin Meclis Araştırması önergeleri görüşülecek.
23 Kasım 2004 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.