MECLİS HABER
Tarihte Bugün


2016
TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, KKTC BAŞBAKANI ÖZGÜRGÜN'Ü KABUL ETTİ

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün ve beraberindeki heyeti Meclis Divan Toplantı Salonu'nda kabul etti.
27 Temmuz 2016 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN…

TBMM Genel Kurulu'nda, Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine saat 14.00'de devam edilecek. MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ saat 11.00'de, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan saat 11.30'da ve HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş saat 12.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
27 Temmuz 2016 Çarşamba
2015
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TBMM BAŞKANI YILMAZ VE BAŞKANLIK DİVANI HEYETİNİ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabul, basına kapalı olarak yaklaşık 1,5 saat sürdü.
27 Temmuz 2015 Pazartesi
TBMM'DE YASAMA BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ…

TBMM'de staj zorunluluğu bulunmayan öğrenciler için hazırlanan Yasama Bilgilendirme Eğitim Programı bugün başladı.
27 Temmuz 2015 Pazartesi
TBMM GENEL KURULU, ÇARŞAMBA GÜNÜ OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, CHP'nin talebi üzerine TBMM Genel Kurulu'nu 29 Temmuz Çarşamba günü saat 15.00'te olağanüstü toplantıya çağırdı.
27 Temmuz 2015 Pazartesi
2014
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, bayramların coşku ve neşeyle kutlanılan en anlamlı günlerden biri olduğunu belirterek Türk Milletinin ve bütün İslam dünyasının Ramazan Bayramını kutladı, mutluluk ve esenlik dolu günler dileğinde bulundu.
27 Temmuz 2014 Pazar
2012
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL'IN BASIN TOPLANTISI…

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Suriye'de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Vural, Suriye'nin kuzeyinde bir oluşuma kesinlikle izin verilmemesi gerektiğini söyledi.
27 Temmuz 2012 Cuma
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ EMİNE ÜLKER TARHAN'IN BASIN TOPLANTISI...

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Danıştay Başkanı'na ilişkin medyada yer alan bilgilerle ilgili olarak parlamentoda bir basın toplantısı düzenledi.
27 Temmuz 2012 Cuma
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK'TEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, bölücü örgüt mensupları tarafından Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bu sabah düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen biri astsubay iki askerimizle ilgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e bir başsağlığı mesajı gönderdi.
27 Temmuz 2012 Cuma
CHP, ANAYASA MAHKEMESİ'NE BAŞVURACAK

CHP, afet riski altındaki alanların dönüşümüne ilişkin kanunun bazı maddelerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Anayasa Mahkemesi'ne başvuracak.
27 Temmuz 2012 Cuma
2010
TBMM BAŞKANI ŞAHİN, DOSTELİ DERNEĞİNİ KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Dosteli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Seçer'i makamında kabul etti.
27 Temmuz 2010 Salı
TBMM BAŞKANI ŞAHİN'İN KABULÜ...

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'nin Zagrep Büyükelçisi Burak Özügergin'i makamında kabul etti.
27 Temmuz 2010 Salı
2009
CHP'Lİ ÖĞÜT'ÜN BASIN TOPLANTISI...

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Hükümetten, doğuda şiddetli yağış nedeniyle yıkılan toprak evlerin çatıları için sac yardımı yapmasını istedi.
27 Temmuz 2009 Pazartesi
TBMM BAŞKANI TOPTAN'IN MESAJI...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Van'ın Çaldıran ilçesinde geçirdikleri trafik kazası sonucunda bir polisin şehit olması ve bir polisin de yaralanması dolayısıyla İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a bir başsağlığı ve geçmiş olsun mesajı gönderdi.
27 Temmuz 2009 Pazartesi
2007
ÖZÖNDER'İN VEFATIYLA BOŞALAN MİLLETVEKİLLİĞİ...

YSK Başkanvekili Başpınar: "Oy verme günü saat 17.00'den sonra meydana gelen bu ölüm nedeniyle herhangi bir kaydırma söz olmayacaktır''
27 Temmuz 2007 Cuma
23. DÖNEM MİLLETVEKİLİ KAYIT İŞLEMLERİ...

TBMM İletişim Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre hafta başından buyana yapılan milletvekili kayıt ve kabul işlemleri 28 Temmuz Cumartesi ve 29 Temmuz Pazar günleri de devam edecek.
27 Temmuz 2007 Cuma
GİRESUN'DA BİR UZMAN ÇAVUŞUN ŞEHİT OLMASI...

TBMM Başkanı Arınç, Giresun'un Alucra ilçesi Tepeköy köyü kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada Uzman Çavuş Saadettin Yazıcı'nın şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir başsağlığı mesajı gönderdi.
27 Temmuz 2007 Cuma
TBMM'Yİ YOĞUN BİR GÜNDEM BEKLİYOR...

22. Dönemde yasalaştırılamayan Genel Kurul ve ihtisas komisyonlarının gündemindeki 261 tasarı ve 734 teklif, istenirse yeni dönemde ele alınabilecek.
27 Temmuz 2007 Cuma
2006
BİNGÖL'DEKİ MAYIN PATLAMASI...

TBMM Başkanı Arınç, Binbaşı Adil Karagöz'ün Terör örgütünün yerleştirdiği mayının patlaması sonucu şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök'e bir başsağlığı mesajı gönderdi.
27 Temmuz 2006 Perşembe
REGAİP KANDİLİ...

TBMM Başkanı Arınç: "''Manevi duyguların yoğunlaştığı mübarek üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandili'nin, ülkemizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını dilerim"
27 Temmuz 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ'TAN ORTADOĞU BARIŞI İÇİN DEKLARASYON

Arınç; "Halklarımızın temsilcileri olan Parlamentolarımızın gözleri önünde cereyan etmekte olan bu insanlık dramına seyirci kalmamız düşünülemez"
27 Temmuz 2006 Perşembe
TBMM BAŞKANI ARINÇ'TAN ÇAĞRI…

İKÖPAB Konferansı Dönem Başkanlığını yürütmekte olan TBMM Başkanı Arınç, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Linden, Avrupa Parlamentosu Başkanı Fontelles, AGİT-PA Başkanı Lennmarker ve İKÖ Parlamentolar Birliği Genel Sekreteri İbrahim Auf'a ayrı ayrı gönderdiği mektupta, "Lübnan ve Gazze Şeridi'ndeki gelişmelerin bölgede barış içinde birarada yaşama perspektifini gölgeleyecek boyutlar kazanmasına engel olmamızın zamanının geldiğini düşünüyorum" dedi.
27 Temmuz 2006 Perşembe
TBMM'DE BUGÜN..

TBMM Başkanı Arınç, saat 15.00'te İstanbul'daki Harp Akademileri Komutanlığında gerçekleştirilecek 2005-2006 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine katılacak.
27 Temmuz 2006 Perşembe
2005
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI DÜLGER:''TERÖR KARŞISINDA SOĞUKKANLI VE KARARLI OLMAK, DEHŞETE KAPILMADAN NORMAL HAYATA DEVAM ETMEK LAZIM''

Dülger, TBMM'de gazetecilerle sohbet ederken, son zamanlarda tüm dünyanın gündeminde olan terör konusunda değerlendirmelerde bulundu.
27 Temmuz 2005 Çarşamba
TBMM'DE BUGÜN..

TBMM Başkanı Arınç Harp Akademileri Komutanlığı 2004-2005 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine katılacak.
27 Temmuz 2005 Çarşamba
TBMM 22.DÖNEM 3.YASAMA YILI'NDA 166 KANUN ÇIKARDI.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM'nin 22. Dönem 3. Yasama Yılı'nda çıkardığı toplam 166 yasadan 14'ünü bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye gönderdi.
27 Temmuz 2005 Çarşamba
2004
AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ HALİL İBRAHİM YILMAZ VEFAT ETTİ

TBMM Başkanı Bülent Arınç Halil İbrahim Yılmaz'ın vefatı üzerine ailesini ve diğer Kütahya milletvekillerini arayarak başsağlığı dileklerini iletti
27 Temmuz 2004 Salı
TBMM BAŞKANI ARINÇ'IN BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, Oğuz Aral ve Kamran Usluer'in vefatlarından büyük üzüntü duyduğunu bildirdi
27 Temmuz 2004 Salı
HALUK KOÇ: "YAŞANANLAR, TÜRKİYE'DE KAMU HUKUKU DEĞİL MAHALLE HUKUKUNUN OLDUĞUNU GÖSTERİYOR"

CHP Grup Başkanvekili Koç, Pamukova'daki tren kazası ve Van olayıyla ilgili Anayasa ve içtüzüğün verdiği tüm denetim yollarını kullanacaklarını söyledi.
27 Temmuz 2004 Salı
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI ARINÇ İSTANBUL'DA…

TBMM Başkanı Bülent Arınç Harp Akademileri diploma törenine katılacak
27 Temmuz 2004 Salı
Haber Tarihi (dd/mm/yyyy)
Anahtar Kelime


Türkiye Büyük Millet Meclisi Resmi İnternet Sitesi
© 2009 TBMM
Tasarım Hacettepe Üniversitesi


Sitemiz en iyi Mozilla Firefox 3.0, IE 7.0 ve üzeri ile görüntülenebilir.